A. J. BINK, P I A N O' S, EAU DE COLOGNE, Advertentiën. finaal verkoopen: ABONNEMENTEN Antoon Tielen, Gemengd Nieuws. Handelsberichten. Notaris dag- en weekbladen Voor het stemmen Voorhanden Ontvangen 'Alle abonnés, die dit blad zonder kruisband door tusschenkomst van een post kantoor ontvangen, worden ver zocht vóór 30 dezer hun naam en adres per briefkaart op te geven aan onzen uitgever te Waalwijk. te Waalwijkzal op Maandag 23 Juni 1890 Nu, te beginnen met 1 Juli a.s., de directeuren en verdere beamb ten der posterijen geen geldelijk voordeel meer hebben bij de le vering van en de abbonnementsgelden daar vooruit moeten betaald worden beveelt ondergeteekende zich op nieuw beleefdelijk aan voor de bezorging van abonnementen en het plaatsen van advertenti0n in alle binnen— en buitenlands che bladen. Opgaven worden beleefd ver zocht zoo mogelijk voor 25 Juni a.s. 1 WAALWIJK. aan hun meester te laten brengen. Bedoelde heeren hadden zich bij den huurkoetsier De Graaff, onder Woubrugge, van paard en tilbury voorzien, om een uitstapje te maken naar Ter-Aar. Daar ter plaatse aangekomen, werd hun reisplan in dien zin gewijzigd, dat zij hun vervoermiddel konden ontberen. Ze heb ben toen het paard uitgespaunen, ontdaan van het overtollige tuig, en het voorzien van een missive, waarin den eigenaar beduid werd het rijtuig den volgenden dag in Ter-Aar terug te halen. Onze rosinant, zich zoo vrij en frank kunnende bewegen, heeft in ge- strekten draf den terugtocht aangenomen welken hij in zeer korten tijd volbracht, zoo dat hij naar behooren en met veel succes uitvoering gaf aan zijn zending. Men meldt uit Osch Dinsdag ochtend werden door de maré- chaussées gevankelijk van hier naar 's Bosch vervoerd zekere S. en Van N., beschuldigd van zware lichamelijke mishandeling van ze keren R. Als een bewijs hoe hevig er hier bij vecht partijen te werk wordt gegaan, kan dienen, dat behalve bovengenoemde R., een zekere K. Zondag ochtend aan den weg gevonden werd met stukgeslagen enkel, dat een ander met een stuk geslagen been thuis werd ge bracht, terwijl een paar vrouwen mede ver wond werden. Donderdag jl. is er tusschen Venendaal en Ede, aan den 2en overweg, op den snel trein geschoten, die om 6 uur Ede passeert (in de richting van Utrecht.) In de le klasse coupé werd eene ruit stuk geschotende reizigers kwamen met den schrik vrij. De politie te Ede heeft een ijverig onderzoek ingesteld. In den nacht van Zondag op Maandag jl. is in den windgraanmolen te Kessel (Lim burg) ingebroken. Met behulp van eenige zware houten, hebben de dieven de deur van den molen verbroken, en het voorhan den geld medegenomen. De politie zoekt de nog onbekende daders. Vijf kinderen die te Bennebroek door een dollen hond zijn gebeten, vertrokken gisteren morgen op tijkskosten naar Parijs on der geleide van drie der vaders. Te Amsweer is de boerenbehuizing van A. Wieringa, bijna geheel afgebrand. Het vee werd gered. Drunen, 17 Juni. Bij J. H. Jansen, alhier, zijn nu reeds jonge kippen aan 't leggen, hetgeen wel tot de bijzonderheden mag ge rekend worden, wanneer men in aanmerking neemt, dat ze nog geen vier maanden oud zijn. Ze werden geboren op 21 Februari 1890. Dat de eieren niet van de grootste zijn, laat zich gemakkelijk begrijpenaangezien de beestjes hun vollen wasdom nog niet hebben bereikt. Raamsdonksveer, 17 Juni. De hoofdstraat onzer gemeente had gisteren een recht fees telijk aanzien. Huis aan huis was het nationale dundoek ontplooid. Ook de talrijke in de haven liggende schepen voerden de driekleur in den mast. 't Was eene hulde, een hooggeacht echtpaar gebracht, 't gold een jubileum. Den heer en mevrouw Van Seters-Vermeulen viel het zeldzame voorrecht ten deel den dag, waarop zij vóór veertig jaren door den huwe lijksband werden verbonden, te herdenken. Talrijk waren de blijken van belangstelling, zoowel van hier als elders, die de geachte familie mocht ondervinden. Begunstigd door het fraaiste weder werd des avonds in den tuin der jubilarissen een schitterend vuurwerk afgestoken, dat bij uitnemendheid slaagde en een massa toe schouwers van het heerlijke schouwspel deed genieten. Dat er nog meerdere zulke schoone feest dagen voor het geachte echtpaar mogen zijn weggelegd, met dezen onzen oprechten wensch zal ieder volmondig instemmen. Tilburg, 16 Juni. Eindelijk zal dan het telephoonnet alhier in exploitatie komen. Men heeft heden een aanvang gemaakt met het stellen der toestellen en hoopt 1 Juli gereed te zijn om de telephoon officieel ter beschik king der abonnés te stellen. M—g—aWH—M—WOB Omtrent het vergaan van het Amerikaanseh schip „Oneida" in de Behringzee worden de volgende bijzonderheden berichtDe Oneida had aan boord een bemanning van 18 koppen en 150 mannen, die in een zalminrichting op Lanckeiland zouden werken. In een dichten mist stiet het schip op de Hermiuis klip aan de zuidoostkust van genoemd eiland. De zee was zeer onstuimig en het schip begon vol water te loopen. In grooten angst snelden allen naar de booten. Daarin vonden echter slechts 75 personen plaats en de overige 93 wareu nog aan boord toen het schip van de rots gleed en in de diepte zonk. Tachtig der ongelukkigen verdronken, dertien bleven aan stukken hout en dergelijken vastgeklemd drijven, tot zij den volgenden morgen aan land kwamen. Treurig einde van een held. Dam Wilcox, die voor het uit het water redden van achttien personen tijdens een hevige overstrooming een medaille ontving, sprong eenige dagen geleden van een 90 voet hooge brug boven ae Ohio, te Cincinnati in het water en werd gedood. De sprong ging om een weddenschap. Ecu gchcclc kerk in ccu schip geborgen. In Tonkin is het stoomschip „Kosmopolitt" aangekómen, met een in Frankrijk vervaar digde en voor de katholieke zending be stemde kerk van ijzer. De stukken waren in 834 kisten verpakt en wogen te zamen 76000 KG. Het gebouw zal 55 M. lang, 20 M. breed en 15 M. hoog zijn en twee ijzeren kruizen, elk van 200 KG. dragen. Waar het al niet in zit. Te Ltïtz bestaat de gewoonte, dat de koster, wanneer iemand in de gemeente sterft, de klok moet luiden, waarbij hij zich altijd, met toestemming van den onderwijzer, door een der grootere school jongens laat helpen, die daarvoor dan een belooning van 5 pf. geniet. Toen dezer dagen nu een van Lütz' in woners het tijdelijke met het eeuwige had verwisseld, weigerden alle jongens den koster de klok te helpen luiden, als de gratificatie niet verdubbeld werd. De onversaagde ruiter. De kozakken-ka pitein Peschkoff, bevindt zich, zooals men weet, thans te St. Petersburg. Het paardje, waarop de kapitein de reis van Siberie naar Ruslands hoofdstad maakte, is natuurlijk het voorwerp der algemeene nieuwsgierigheid. Het is klein en grijs en heeft manen die tot den grond reiken. Peschkoff kocht het twee jaar geleden te Irkoutskvoor f 250. Thans heeft men er reeds f 60.000 voor geboden, maar de kapitein slaat elk aanbod van de hand. Groothertog Wladimir Alexandrowitch, de jongere broeder van den czaar, bood hem zelfs reeds het dubbele. Peschkoff vroeg echter aan den vorst de vergunning zijn grijs paardje te mogen behouden. Het dier, dat thans negen jaar oud is, is buitengewoon schrander; het volgt zijn meester als een hond en Peschkoff houdt er dan ook veel van. Hij heeft gezworen, zeide hij, dat de dood alleen hen zou kunnen scheiden. Een eerbiedwaardige ouderdom. Te Sidi- Bel-Abbès, in Algerie, is op 114 jarigen leeftijd overleden Mozes-Ben Amour. Gedurende de Afrikaansche oorlogen, was hij de particuliere wapensmid van Abd-el- Kader, dien hij op al zijn tochten vergezelde. Zijn vrouw, die nog in leven is, telt reeds 117 zomers. Onlangs is op cch leeftijd van 100 jaren een in 1790 geboren soldaat van het eerste keizerrijk overleden. Dit voorval geeft „La France" aanleiding om te vragen hoeveel soldaten van dal leger nog wel in leven zouden zijn. Daar de in 1857 opgemaakte lijst van de 107.000 gerechtigden tot het dragen der St. Helena medaille, bij de com mune verbrand is, kan deze vraag uit deze oorkonde niet meer worden beantwoord. Daarentegen is wel nauwkeurig bekend het aantal dergenen, die, op grond van het testa ment van Napoleon I, wegens een minstens 3 jarigen diensttijd vóór 1815, wegens ver wonding, of wegens betoonde dapperheid, het hun toegelegde pensioen van 250 francs genieten. Op 1 Dec. 1888 waren er 180. Thans, in 1890, zijn hiervan 142 over. In de Engclsche stud Taunton ont snapte dezer dagen een luipaard uit een circus, dat daar een optocht had gehouden. Honderden menschen waren op de been en er heerschte algemeen groote angst. Velen klommen in boomen of op andere wijkplaat sen boven den grond, anderen zwommen de rivier over of sloten zich in hunne woningen op. Onmiddellijk werd jacht gemaakt op het wilde dier, dat eindelijk in een tuin omsin geld werd. Maar het beet een man in den arm en snelde toen weder heen, het erf van een huis op en door een venster de keuken binnen, waar het ten laatste door een ge weerschot werd afgemaakt. In een circus te Jasz-Bcreny (Hongarije) werd dezer dagen onverwachts een treffend drama afgespeeld. De directeur had daar met een vrouw kunsten aan een trapees ver richt en boog juist glimlachend voor het toe juichend publiek, toen een man gevolgd door twee kinderen, op hem toetrad en hem bij de keel greep, terwijl de beide kinderen onder het blij geroep van moeder, moeder!" op de vrouw toesnelden. De man trok een mes, de circusdirecteur nam een ijzeren staaf op, en vóór iemand het verhoeden kon, lagen beiden op den grond de een met een doo- delijke wond aan het hoofd, de ander met doorstoken borst. De aanvaller had in de kunstenmaakster zijn vrouw herkend; die met den circusdirec teur was weggeloopen. De beleedigde echtgenoot stierf nog dien zelfden avond en de circus-directeur ligt ho peloos. Op last der politie werden al de leden van het gezelschap gevangen genomen. Zij kun nen, naar het schijnt, volgens de Hongaar- sche wetten gestraft worden wegens mede plichtigheid aan het ten gronde richten van een gezin.» De dieren van het circus zijn, zoo bericht men, op bevel der overheid alle afgemaakt, omdat het gerechtelijk onderzoek weken lang zal duren en de gemeente hen niet zoolang onderhouden kan. Mevrouw vraagt dekens op zicht De Haagsche kouter der Pr. Gr. Ct., maakt melding van het volgendedat de vorige week in de residentie plaats had ,,'s Middags komt de meid van mijnheer X. een bekend magazijn van bedden en dekens binnen en verzoektnamens hare mevrouw dadelijk met mooie fijne wollen dekens te zenden. Onmiddellijk voldoet de magazijn houder aan het verlangen. Den volgenden namiddag ontvangt de knecht, die om ant woord op de dekens komt, ze alle terug met de boodschap: Mevrouw zal wel zelf komen. Mevrouw bleef echter weg, en bij nauwkeu rig onderzoek der ter bezichtiging gezonden (tekens bleek het, dat een daarvan, de duurste en fraaiste gebruikt wasde deken droeg daarvan de onmiskenbare sporen. De koopman onderzocht nu de zaak verder en nu kwam het uit, dat de bewuste mevrouw een logé had gehad enbij gebrek aan een deken, deze op een zeer oorspronkelijke wijze in het magazijn geleend had!" Ouder de geredde passagiers van het in de Indische zee verongelukte stoomschip Quetta is een kloek zestienjarig meisje, dat zich na het zinken van het schip van Vrijdag tot Zondag drijvende hield en 20 uren ach tereen zwemmende in het water doorbracht. Haar 13jarig zusje, dat zij nog poogde te te redden, verdronk met hun beider geleider. Toen het schip gezonken was, werd zij door een man op een vlot getrokken, en geruimen tijd dreef zij met hem rond, eerst vastge maakt aan een grooter vlot met Cingaleezen en later los. Toen zij op twee mijlen afstands van de kust waren, verliet zij dat vlot alleen (haar metgezel kon niet zwemmen) om te trachten zwemmende aan land te komen. Zij werd echter door stroomingen van de kust afgedreven, en na twintig uren rondge zwommen te hebben, werd zij door de „Al batros" aan boord genomen. Zij was, toen men haar redde, geheel zonder kleederen en bijna zwart gebrand door de zon. De hitte was zoo groot, dat zij telkens het hoofd onder water moest houden om het gevaar van zon nesteek te ontgaan. Het meisje verklaart dat zijzelve niet bang was voor den dood, maar dat alleen de angst voor de smart welke haar dood haren ouders zou veroor zaken, haar kracht verleende om zoo wakker vol te houden. Zij zou met haar zusje naar Engeland ge komen zijn om hare opvoeding te voltooien, maar zij wil zich nu niet meer op zee wagen en keert naar huis terug. GORINCHEM 16 Juni. Men besteedde voor: ristarwe f7,50 a 7.75 roode dito 1' 6,90 k f 7,25witte dito f7,25 k 17.50 inl. rogge f 5,30 a 5,40 buitenl. dito f 4,90 a 5,10 gerst f4,80 a 4,90, haver f 3,90 4,10 beste kook- erwten f0,0,lijnzaad fper hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 137 koeien enpaarden. De prijzen waren als volgt: le qual. Kalfkoeien f230 270 Kalfvaarzen f 140 a 240 Melkkoeien f 180 k 240 I-Iokkeling ossen f 00 P/a jarige ossen f 100 k 140 Guiste vaarzen f 120 k 160 Pinken f 80 a 100 Graskalveren f 40 a 70 Nuchtere kalv. f 10 a 20 Aangevoerd 7 varkens van 20 a 22 c., per half kilo, 237 biggen van f 10 a 14 per stuk Eieren f 0.95 a 1.10 per 26 stuks. Boter 50 a 60 ct. per Va kilo. ROTTERDAM, 16 Juni. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk enOverm De beste f 7.60 k f 8. Mindere en geringe f 7.50 a 5,80 Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche de beste f 6.— k 6.20; dito mindere f 5.50 k 5.75. Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f0.— a 0,— mindere fO,— a 0,— beste Zomer f5,a 0.mindere f0,0. Haver. De beste f3.80 4.10. Mindere f2.50 a 3.70 Paardenboonen. De beste f5.20 5.60. Duivenboonen van f0.a 0. Bruine boonen de beste f8,75 a 9,25; Mindere f 8,50 7.50. Witte boonen. De beste f8.75 k 9.—. Kookerwtende beste partijtjes van 1 0.a 0.mindere van f0.— ii 0. Schokkers van f0,0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed tot fafZomerzaad f0,totfO. Xanariezaad f6.50 tot f6.75 Aardappelen. Spuische jammen f3.25 a 3.75, dito Flakkeesche 2.75 a 3,25 champions fO.a 0,—magnum bonumfO.k 0.— Brielsclie witte f 0.a 0,jammen poters f0,00 a 0.00, Gelder- sche kralen f k dito blauwe f 0,a 0, Zeeuwsche blauwe f 0,a 0,Alles per heet. Nieuwe Malta 9 a 11 c. per kilo. Nieuwe Westlandsche f6 a 7 per hectol. ROTTERDAM, 17 Juni. Beestenmarkt. Aangevoerd: paard 11, runde ren 650, vette graskalv. 152, nuchtere kalveren 153, schapen ol lammeren 16, varkens 000, biggen 143 bokken of geiten 0. De bestede prijzen liepen als volgt Runderen le kw. 80 a ct. 2e kw. 76 a ct- 3e kw. 70 a ct. Kalveren: le kw. 100, act., 2dekw.85 a 90 ct.3de kw. a ct. Schapen le kw. ct., 2e kw. ct. Boter 50 k 65 cent per half kilo. des namiddags 6 ureter herberge van J. VAN EETHEN, te Nieuwkuik, voor de ERVEN A. van LIE MPT, te Nieuwkuik Onder NIEUWKUIK. le Koop. Huizinge, Erf, Tuin en Wei land, groot 16.71 aren, ingezet en gehoogd op t'1000. 2e Koop. Bouwland Heikant, groot 40.70 aren, ingezet en gehoogd op f 925. 3e Koop. Bouwland Het Hoog, groot 22,40 aren, ingezet en gehoogd op f620. 4e Koop. Bouwland Het Hoog groot 80.80 aren, ingezet en gehoogd op f460. 5e Koop. Bouwland Het Hoog, groot 81.20 aren, ingezet en gehoogd op f2100. Onder HERPT. 6e Koop. Bouwland en boomen, groot 51.43 areningezet en gehoogd op f900. 7e Koop. Hooi-en Weiland, groot 74.90 aren, ingezet en gehoogd op f 900. 8e Koop. Weiland, groot 70.80 aren, ingezet en gehoogd op f950. 9e Koop. Massa van 6, 7, 8, groot 1.97.13 hectareningezet en gehoogd op f2780. Onder HEDIKHUIZEN. 10e Koop. Hooiland, Maashoeven, groot 67 areningezet en gehoogd op f1150. 11e Koop. Hakhout en Boomen, groot 98 aren ingezet en gehoogd op f1500. Onder ENGELEN. 12e Koop. 1/4 in Hooiland, Woert, groot 1,62,60 hectaren, ingezet en ge hoogd op f 980. Onder VLIJMEN. 13e Koop. Vs in Hooiland, Gijsmanshoef, 1.14 hectaren ingezet en ge hoogd op f475. OP VAN Adres den lieer V. J. GERRISte WAALWIJK. eene EXQUISE SORTEERING van de firma J. C. BOLDOOT, te Amsterdam, in heele en halve wijnflesschen, gewone en prachtige luxeflacons. eene GROOTE KEUZE van de allerfijnste uit de beroemde fabriek van de firma L. EECKELAERS, te Brussel.

Echo van het Zuiden | 1890 | | pagina 3