Notaris RANT, Aclr. PULLES, Schoenwerk Attentie. J aar markten, Oranjeboom, C. Holtgrefe, wxxisr, Gedistilleerd Frans de Cortie, Jac. Gragtm De Ni euwstê Naaimachines Laatste Berichten. Advertentiën. BINK, te Waalwijk, LOEFF, te Brunen, WAALWIJK, eiken Vrijdag 11 m libit LIKEUREN, Verkiezing voor den Gemeenteraad Een aantal Kiezers. GROOTE STRAAT - Handelsberichten. maakt bekend op MAAT. TEN BROECKE HOEKSTRA, WAALWIJK. Bij de verkiezing van een lid voor den Ge meenteraad, op 16 SEPTEMBER a.s., wordt met den meesten aandrang aanbevolen De Heer die de candidatnur heeft aangenomen. -VELE KIEZERS. Ter aanvulling van de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer Zijlmans als lid van den gemeenteraadwordt aanbevolen de Heer die verklaard heeft de candidatnur aan te nemen. denzelfden morgen per spoortrein uit Ant werpen ten verkoop was gezonden. De gemeentebesturen in de provincie Gel derland zijn door gedep. staten uitgenoodigd te bevorderen, dat de door voornoemden inspecteur bedoelde bepalingen, voor zooveel noodig. worden vastgesteld. Wegens het groote belang, dat de Ne- derlandsche handel heelt bij het behoud van den uitvoer van vee en vleeschwaren naar het buitenland, zijn door den minister van binnenlandsche zaken in Maart 1890 eenige voorschriften gegeven nopens hetgeen door de burgemeesters daaromtrent in acht is te nemen, vooral ook om te voorkomen dat varkensvleesch en spek van Amerikaanschen oorsprong naar Duitschland worden uitgevoerd, welke daar te lande, gelijk bekend is, niet worden toegelaten. In weerwil hiervan wordt, zooals uit eene circulaire van 's konings commissaris in de provincie Drente blijkt, uit die provincie Amerikaansch spek als spek van Nederland- schen oorsprong naar Duitschland verzonden, op certificaten van oorsprong, die daarvoor niet zijn afgegeven. Dientengevolge is nu door de justitie te Assen een onderzoek in gesteld en ook zijn de voorschriften aangevuld. -De maréchaussée, die zich dezer dagen van 's Bosch verwijderde, na vetmoedelijk diefstal ten nadeele van zijn majoor, den het-r Prins, bij wien hij oppasser was, te hebben gepleegd, zit met zijn lief goed en wel in Belgie, zonder dat iemand hem kan deren; deserteurs toch worden door dat rijk niet uitgeleverd en vooralsnog is hij slechts als zoodanig bekend. De wachtmeester van 's Bosch, die hem nareisde en opspoorde, keerde onverrichter zake terug. Uit Willemstad wordt gemeld: Zondag namiddag waren eenige artilleristen van het garnizoen alhier, zonder verlof, naar Numansdorp gevaren. Onder hen bevond zich een oppassend soldaat, die zelden drank gebruiktedoch thans voor de verleiding schijnt bezweken, want toen zij weer huis waarts wilden varen, was hij buiten staat om mee te gaan en werd hij in het fort gebracht om zijn roes uit te slapen. Toen zijn makker hem echter de volgende ochtend wilde wekken, vond hij hem dood op bed liggen. Bij de firma K. en Co. te Wageningen kwam men in den laatsten tijd tot de ont dekking, dat er meermalen tabak uit het pak huis werd ontvreemd. Aan de politie is het thans gelukt, twee der vermoedelijke dadeis tot bekentenis te brengen. Nog onlangs hadden deze 40 pond Sumatra tabakter waarde van circa f 100, voor f20 verkocht. De vermoedelijke daders zijn genaamd J. M., knecht bij genoemde firma, en S. G. Beiden zijn gevankelijk naar Arnhem getransporteerd, en men meent te weten, dat ook nog andere personen bij de gepleegde diefstallen zijn betrokken. Men meldt uit Harderwijk: De nieuwe wet op 't dragen van wapenen heeft ook hier een standje veroorzaakt. Zon dagavond kocht een boer uit den omtrek een nieuw geweer. De winkelier omwond het gedeeltelijk met een zakdoek en zeide, dat het geoorloofd was volgens de wet, dit wapen alzoo te dragen. Pas had de kooper den winkel verlaten of een agent vroeg het wapen te zien, en ons boertje voldeed aan dit ver zoek; maar toen hem gevraagd werd zijn geweer af te geven, weigerde hij. De agent wilde hem nu met de sabel op de handen slaan om zoo meester te worden, doch de boer greep met de andere hand de sabel en was toen dubbel gewapend. Eindelijk gelukte het, na veel tobben en onder een grooten toeloop van volk, aan zes man, het bewuste geweer meester te worden, en ons boertje trok met een gewond hootd en blauw ge slagen handen af. Te Hilversum is Vrijdagmiddag bij een hevig onweder de bliksem geslagen in den groote steenen korenmolen „de Erfgooijer" van J. van Dompselaar aan den Vaartweg. De straal trof een der roeden, kwam langs de ijzeren as in den molen, sloeg vervolgens langs den knechts, die met het billen van de steenen bezig waren, door het luikgat naar beneden en verliet aldaar den molen door de open staande deur, zonder eenige schade hoege naamd aan te richten, alleen hier en daar een streep nalatende, welke den loop aangaf en eene sterke zwavellucht verspreidde. Het personeel in den molen was hevig geschrikt, doch heeft gelukkig geenerlei letsel gekregen. „Ik ga me verdoen," klonk het Don derdagavond omstreeks halt twaalf op de Brouwersgracht bij de Visscherstraat, te Am sterdam, en in vollen ren zagen de voorbij gangers een vrouw springen van den wal kant op.... een vlotje. Natuurlijk groote toe - loop van nieuwsgierigen. Zeer geruststellend was echter de verzekering van den echtvriend van de opgewonden juffrouw, die het geval aldus verklaarde „Ziet u, dat heeft ze me nu zeker al twintigmaal geleverd, dat is ner gens anders om, dan dat een van de toe schouwers haar beklagen en mij een pak slaag geven zal." Toen die opvatting nog werd versterkt door eenige personen die op de hoogte wa ren, keerde de verontwaardiging van de toe gestroomde menigte zich tegen de levens moede en zij moest zich uit de voeten maken. Men meldt uit Simpelveld Onlangs deelden wij mede, dat onze ge meente in beweging werd gebracht door ze keren H., reiziger van de firma J. de Haan, te Rotterdam, die beweerde op den weg van Kerkrade naar hier voor een bedrag van ruim f2500 aan gelden en wissels te hebben verloren. Ofschoon men dadelijk op onder zoek uitging vond men niets. Thans is men echter lot de ontdekking gekomen, dat de geheele geschiedenis door hem verzonnen werdook moet hij reeds vroeger tweemaal met gelden, welke hij voor zijn toenmaligen patroon incasseerde, aldus gehandeld hebben; natuurlijk hield zijn valsch voorgeven hem buiten bereik der politie. 1 hans is de man te Rotterdam in voor- loopige hechtenis, terwijl uit door hem zei ven afgegeven quitanties al meer en meer blijkt, dat hij genoemde firma voor een be drag van ruim f 4000 heeft beet genomen. De arrestant is gehuwd en vader van zes kinderen. Baardwijk, 2 September. In dc raadsver gadering van heden morgen is tot wethouder herkozen de heer J. Loeff. Capelle2 September. Tot wethouder in deze gemeente is herkozen de heer M. Hey- mans. Bij besluit va,n heeren ged. staten dezer provincie d.d. 28 Augustus jl. G. no 74/9, 2e afdeeling is de rekening dezer gemeente vastgesteld in ontvangst op f 17012,61 en in uitgaaf op f 14424,675 alzoo met een goed slot van f2587,93C. Waspik, 29 Augustus. Heden liep van de werf van den heer A. Ruijtenberg, scheeps bouwmeester alhier, met goed gevolg te water het ijzeren rijnschip Anna, groot driehonderd lastgebouwd voor rekening van den heer J. v. Steen te Rotterdam. 1 September. Heden ochtend werd bij den scheepsbouwmeester J. de Graaf met goed gevolg te water gelaten een ijzeren jacht, voor H. Mulder te Puttershoek, terwijl de kiel is gelegd van een aak, voor rekening van schipper I. van der Pluijm te Dussen. NEW-YORK2 Sept. De democraten hebben bij de verkiezingen in Arkansas de overwinning behaald met eene sterkere meer derheid dan in 1888. Luidens berichten uit Guatemala, heeft de dochter van wijlen generaal Barrundia gisteren een pistoolschot gelost op den gezant der Vereenigde Statenonder voorwenden, dat deze de rechtstreeksche oorzaak was van haar vaders dood. De gezant bleef ongedeerd; de jonge d .me werd gevangen genomen. LONDEN, 2 Sept. In een groote, heden alhier gehouden vergadering van Engelsche reeders, die gezamenlijk een kapitaal van 100,000,000 vertegenwoordigen, is eenpa rig besloten tot het vormen van eenen bond door al de reeders van het Vereenigd ko ninkrijk, ten einde zich met arbeidsvraag stukken bezig te houden, inzonderheid om het hoofd te bieden aan de tirannie der Trades Unions. Het hoofdbestuur van den bond zal te Loiiden gevestigd zijn. DE NOTARISSEN en zullen FINAAL VERKOOPEN, voor den heer A. C. ZIJLMANS 3. Op Donderdag 4 September 1890, des avonds om 7 ure, ter herberge van den heer J. DE LEEUW, te 's Bosch ONDER 's BOSCH Een PAKHUIS, genaamd //Nieuw Rus- land7', aan de Smalle laven, ingezet en ge hoogd op den zeer lagen prijs van f 1660. Dagelijks kan. ten kantore van notaris LOEFF gehoogd worden. te WAALWIJK, dat het HUIS, ERF en TUIN van Adr. BOGERS, te Besoijen, is ingezet en gehoogd tot f 2200. Toeslag ter herberge van DIRK VAN BAVEL, te Besoijen, op Woensdag 10 September 1890, 's avonds 7 uur. Groote Straat 35, Beveelt irich beleefd aan voor het LEVEREN van De ondergeteekende, advocaat te Oos- e ter wijk, bericht door deze dat hij jen op dagen van j van 9 tot 1 ure te spreken is in het j hotel DU LION D'OR, te Waalwijk. Lagerbier per l/2 flesch 5 ct. Princesse 5 Stout ii 11 Steeds verkrijgbaar bij Waalwijk. Eenig agent voor WAALWIJK en OMSTREKEN. HANDEL in VOORHANDEN Puike Bessenjenever. voor huishoudelijk gebruik uit de Fabrieken der Singer-Maatschappij zijn op 29 Augustus weder per stoomboot (/Rotterdam" van New—York te Amsterdam gearri veerd en nu ook weder alom verkrijgbaar door tusschonkorast van de bekende Depothouders; te Waalwijk, uitsluitend in het Hoofd-Depót I^J^T^De nieuwere soorten van de Naaimachines der Singer-Maat schappij hebben meer en degelijker verbeteringen dan eenige andere Naaimachine. Men w a c h te z i c !i voor Naaimachines welke het bovenstaande fabrieksmerk niet dragen en toch onder de benaming van Singer-Machines aangeboden worden, want degelijk fabrikaat behoeft niet onder vreemde vlag te zeilen. Wederverkoopers gelieven zich te adresseeren aan het Generaal DepótKal verstraat 62 te Amsterdam. GORIH CHEM1 Sept. Men besteedde voor: ristarwe f8,75 a 9.— roode dito 1' 7,30 f 7,75witte dito f8,50 it 18.75 ml. rogge f5,75 6,— buitenl. dito f5,40 a 5,50 gerst 14,90 a 5,10, haver f3,50 it 3,75 beste kook- erwten f0,— a 0,— lijnzaad f—per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 451 koeien enpaarden. De prijzen waren als volgt: le qual. Kalfkoeien f230 a 280 Kalfvaarzen f 140 220 Melkkoeien 1180 A 230 Hokkeling ossen f 00 IV2 jarige ossen f 100 130 Guiste vaarzen f 100 èt 140 Pinken f 80 a 100 Graskalveren f 40 a 70 Nuchtere kalv. f 10 a 20 Aangevoerd 2 varkens van 21 a 25 c., per half kilo, 560 biggen van 1 6 a 12 per stuk Eieren f 1.10 a 1.20 per 26 stuks. Boter 55 a 65 ct. per '/s kilo. ROTTERDAM 1 Sept. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk en Overm De beste f9.10 1'9.50 Mindere en geringe f 8.90 a 7,50 Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche de beste f 5.75 it 6.—; dito mindere f4.75 A 5.50. Gerst. ZeeuwschFlakk. en Ovérm. Winter f4.25 a 5,50; mindere f 0,-— a 0,— beste Zomer f 0,a 0.mindere fü,a 0. Haver. De beste f3.90 it 4.30. Mindere f3.25 a 3.80 Blauwe erwten. De beste f7.75 a 8.75. Mindere f0.it 0. Paardenboonen. De beste f0.it 0. Duiveuboonen van f0.a 0.—. Bruine boonen de beste f0,a 0, Mindere f 0.it 0. Witte boonen. De beste f0.it 0. Koolcerwten de beste partijtjes van 1 0.it 0.mindere van f 0.a 0. Schokkers van f0,it 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed tot f8.75 af 9.90 Zomerzaad f0,tot f0. Xanariezaad f7.— tot f7.25 Mindere f6.a6.7ö. ADVOCAAT. DE EN VAN

Echo van het Zuiden | 1890 | | pagina 3