Notaris RANT, SPOGRWEGOVERHOEKEN, Heeren Schoenfabrikanten! knoopsgaten. 1 WEU. II. m IIEll LEE, 1 f "WXJJST, 1 Gedistilleerde 1 puike COGNAC a f 1.25 deflJ QlOEMlGoEDERI J.H vanMoock, Publiek Verkoopen: FËLTE RIJEN Huidenberichten. Advertentiën. De Ondergeteekende LIKEUREN, Stïlter, Breda. Antoon Tielen. Burgerlijke stand. Handelsberichten WAkWË llBUPi De Ontvanger MACHINALE Vrouw van Well- Dumoulin, f WAALWIJK. Openbare Verkooping MEEUWEN c. a. te WAALWIJK, op Maandag 24 November 1890, lli wiüUfflllllilfiN, TE WAALWIJK, maakt bekend dat aanbiedingen voor den aankoop der nog aan den staat behoorende Net werk en vlugge bediening! WAALWIJK. HANDEL in f a|' VOORHANDEN - en PUNCH SIROOP. 7:A.—''Q Provisioneel op Donderdag den 13 November, en finaal op Donderdag den 20 Nov. 1890, Aanvaarding bij de be taling der kooppenningen, welke zal moeten plaats hebben vóór of op den 20 December 1890. Nadere inlichtingen geeft ARIE STRAVER Jz. voornoemd. Zegt het Voort. in alle SOORTEN voorhanden bij artiste, die echter naar haar land kon terug- keeren. L. is overgebracht naar het huis van be waring, in afwachting van zijne uitlevering aan Frankrijk. In den nacht van Zaterdag op Zondag is van een buitengoed aan den Wassenaar- schen weg eene aanzienlijke partij, 30 stuks, fazanten ontvreemd. Door den burgemeester van Kessel (L.) is aangehouden W. v. E., geboren aldaar en sedert 1880 wonende te Steele bij Essen, waar hij mijnwerker was. Van E. kwam om nieuwe papieren vragen daar hij de zijne te Steele niet dufde halen, omdat hij door de Pruisische politie gezocht wordt wegens eene onderlinge vechtpartij van zes mijnwerkers, waarbij twee gedood werden. Hij is Maandag gevankelijk naar Roermond gebracht. Kaatsheuvel. In den laatsten tijd komen er aanhoudend ingezonden stukken voor in de Prov. 's Hertogenbossche Courant, betref fende de al of niet juiste beoordeeling door de te Tilburg verschijnende Muziekbode van de verschillende harmonieën, die aan het on langs te Dongen plaats gehad hebbende feest hebben deelgenomen. Wij zouden van dit onverkwikkelijke dis puut, waarbij wederzijds de meest gewone vormen van wellevendheid worden uit het oog verloren, geen notitie nemen, ware het niet dat de oorzaak van dit geschrijf moet worden gezocht in den wedijver der hier bestaande harmoniegezelschappen. Hoezeer het ook toejuiching zou verdienen, wanneer men zich louter ter ontspanning wijdde aan het beoerenen van muziek, moet de koortsachtige ijver om tegen elkander te concurreeren, die de leden der harmonieën hier bezielt en die door onhandige vrienden nog wordt aangewakkerd, bepaald ernstig worden afgekeurd en tegengegaan, omdat het helaas hoe langer hoe meer een feit wordt, dat de schoenmakers hun geheelen vrijen tijd daaraan wijden en hun vak, waarin toch reeds zooveel concurrentie isals bijzaak beschouwen. Het gevolg is dan ook dat er van de vele schoenmakers alhier slechts wei nige hun vak met al zijn onderdeelen ver staan. Laat ons 'nopen, dat de oogen der betrok ken personen zullen opengaan, zij leeren be grijpen dat zij van pretjes en muziek niet kunnen leven en eindelijk dat zij er toe zul len overgaan zich met ernst toe te leggen op de beoefening van hun vakwaaraan, even als op elk ander gebied, steeds hoogere eischen worden gesteld. Mocht daarbij de medewerking van degelijke mannen niet ont breken, die aan bekwaamheid de noodige töcVvijdir.g paren, "n de gem#oB^ het in 't leven roepen van herhalings-, teeken en vakonderwijs daarbij de behulpzame hand reiken. De liedertafel mannenkoor „Euphonia" alhier, zal deelnemen aan het concours, dat In de maand Mei 1891 te Breda zal worden gehouden. Vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken, te Waalwijk, op 6 Nov. 1890, 's avonds Ufa UIir- Tegenwoordig alle leden en de secretaris. De notulen der vorige vergadering worden ge lezen en goedgekeurd. Worden onderzocht en in orde bevonden de geloofsbrieven Yan het nieuwe lid der kamer van koophandel den heerAloys Verbunt, die daarra zitting neemt. Ingekomen stukken Schrijven van het gemeentebestuur te Made en Drimmelen, met eenige aischriften van requesten en kaart aan den minister van waterstaat, han del en nijverheid en gedeputeerde staten, waar bij dat bestuur verzoekt om de haven aldaar te verbreeden en te verdiepende los- en laad plaatsen ongeveer driemaal te verlengen enz. enz. Het gemeentebestuur beschouwt voorschreven werken niet alleen van plaatselijk, maar ook van algemeen belang en verzoekt, met betrekking tot evengenoemde zaken, den steun dezer kamer bij de betrokken autoriteiten. Besloten het verzoek niet te steunen, daar de onderwerpelijke werkennaar het oordeel der kamer, te zeer van plaatselijk belang zijn. De kamer kan zich althans niet genoegzaam overtuigen dat de algemeene belangen opwegen tegen de hooge eischen, welke de gemeente Made en Drimmelen stelt en het vele wat zij van het rijk en de provincie vordert. 'Schrijven van het ministerie van waterstaat, handel en nijverheid, in antwoord op dezerzijds adres d.d. 6 September j.l., waarbij aan de ka mer wordt medegedeeld, dat de directeur-gene raal der maatschappij tot exploitatie van staats spoorwegen vooralsnog niet tot invoering van een gemengden dienst op den spoorweg Zwalu we'3 Hertogenbosch heeft kunnen besluiten, en dat mitsdien door den betrokken minister eene dienstregeling is vastgesteld met vijf treinen in elke richting, waaronder een sneltrein, bestaande uit normaal maleriëel. Betreffende de door de kamer te kennen gege ven bezwaren van het gemis voor aansluiting op enkele treinen te 's Bosch kan, volgens den mi nister, niet worden tegemoet gekomen. Het betrekkelijk schrijven des ministers is door den voorzitter in dato 15 October 1.1. aan de le den ter inzage gezonden en daarna aan den burgemeester van Waalwijk, die daarvoor, bij missive van den 18 Oct., zijn dank betuigde. Schrijven van de kamer van koophandel en fabrieken te Alkmaar, begeleidende een adres tot ondersteuning aan den minister van water staat, handel en nijverheid, strekkende tot ver gemakkelijking van het bezorgen van telegram men. Aangenomen voor kennisgeving. Schrijven van de commissie uit de Friesche handelsvereeniging, te Leeuwarden, met betrek king tot het tegengaan van overdreven ijver voor de Zondagsrust. Na eenige gedachtenwisseling besloten voor- loopig aan de commissie te doen kennen, dat de kamer instemming betuigt met het streven in voorschreven zin. De kamer is en blijft gestemd voor eene ge paste Zondagsrust en ziet de goede strekking en de noodzakelijkheid zelfs daarvan in, doch zij is tegen de overdreven toepassing, waardoor men bij verdere uitbreiding weldra algeheele belem mering van 't algemeen verkeer gaat verkrijgen. Schrijven van het gemeentebestuur van Baard wijk begeleidende een afschrift-adres aan het departement van waterstaat, handel en nijverheid, waarbij dat bestuur o. m. verzoekt, den locaal- dienst op de lijn Zwaluwe's Bosch weder in te voeren of wel Baardwijk tot halteplaats te ver heffen. Wordt na eer.ige discussie besloten het adres te zijner tijd nader in overweging te nemen, ten einde dan cuet gemeenschappelijk overleg te ver zoeken ,om naast de gewone treinen ook locaal- dienst te verkrijgen. De heer Fano wijst op de slechte aanslui ting te 's Bosch der treinen van- en naar Zwaluwe. Met een paar treinen is tusschen aan komst en vertrek ten opzichte van de aansluiting een verschil van slechts enkele minuten. Ook wanneer het kon gevonden worden.dat al was het slechts met een enkelen wagenge legenheid werd gegeven om passagiers te ver voeren met den goederentrein, die 's avonds te s Bosch in de richting van Zwaluwe vertrekt, zou de handel van de Langstraat daardoor zeer gebaat zijn, vooral met liet oog er op, dat de laatste trein uit 's Bosch naar Zwaluwe reeds te 7,20 vertrekt. Wor.dt besloten aan den directeur-generaal der exploitatie-maatschappij ter zake een schrijven te richten of volgens voorstel van den heer C. G. van der Heijden door het bureau dezer kamer persoonlijk deze en andere belangen te gaan be spreken. De heer Verbunt brengt ter sprake het bouwen eener schutsluis aan de monding onzer haven in verband met den nieuwen Maasmond. Op een desbetreffend voorstel van den voorzit ter werd goedgevonden af te wachten, welke subsidie in de kosten van het werk de regeering en de provinciale staten zullen geven, De voorzitter zegt met genoegen vernomen te hebbendat er opnieuw pogingen in 't werk worden gesteld tot oprichting eener vakschool of althans eene inrichting tot theoretisch, gepaard zooveel mogelijk met practisch onderwijs in de schoenmakerij. Hij vermeent, dat de ka mer haren steun zooveel mogelijk daaraan be hoort te verleenen en alzoo nu reeds aan het ge meentebestuur blijken van instemming moet ge ven enz. Aldus besloten. Voorloopig geresumeerd enz. WAALWIJK. Van 24 Oct. tot 7 November. GEBOREN: Adrianus Woutherus z. v. Cornelis Petrus van YVoensel en Adriana van der Sanden Maria Petronella, d. v. Christiaan de Peffer en Adriana Besteren Petrus The- odorus, z. v. Petrus Hendrikus vanPoppelen Johanna Maria Pieternella Jansen Huber- dina Maria, d v. Theodoras. vw?. Adriaan Trommelen en Wilhelmina Jacoba Ponci Adriaan d. v. Willem Dekkers en Adriana Venus Adriana Petronella Maria d. v. Adrianus Johannes Maria de Bree en Gertruda Wilhelmina Brans Huberdina, d, v. Gerardus Hendrikus van der Wiel en Francijna van Delft. HUWELIJKS-AANGIFTEN: Johannes Hubertus Schalken 25 jaar en Adriana Maria van Riel 22 j. Marinus Johannes Maria van der Donk 23 j. en Anna Catharina Loeff 22 j. Jac. Pennings 28 j. en Jacoba de Werdt 24 j. GEHUWD: Johannes Hubertus Schalken 25j.en Adriana Maria van Riel 22 jaar. OVERLEDEN Katharina Johanna Slaats 20 jaar Waltherus Nieuwenhuijsen 80 j. Joh. Bergmans echtg. van Anna Maria v. Wijck 72 jaar Henarika Adriaansenechtg van Waltherus Verhemeldonk, 74 jaar. ROrTERDAM, 10 Nov. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk enOverm De beste f 9.50 k f 10.— Mindere en geringe f 9.25 a 8,50 Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche de beste f6.k 6.30; dito mindere f5.75 k4.75. Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f 4.a 5,20mindere f 0,a 0,beste Zomer f4,a 4.75 mindere f0,a 0. Haver. De beste f2.40 k 3.80. Mindere f0.a 0. Blauwe erwten. De beste f8.50 a 9.75. Mindere f0.0. Paardenboonen. De beste f 5.75 6.40. Duivenboonen van f0.a 0. Bruine boonen de beste f9,50 a 11,50; Mindere f 0.k 0. Witte boonen. De beste f 10.50 12. Kookerwtende beste partijtjes van 10. 0.mindere van f0.— a 0. Schokkers van f0,0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed tot f9.20af 0.Zomerzaad f0,totfO. Xanariezaad 1*7,75 tot f8. Mindere f 7.50 a 6.50. GORINCHEM, 10 Nov. Men besteedde voor: ristarwe f9,50 a 9.75 roode dito l'8,50kf975, witte dito f9,25 k 1 9.50 nl. rogge f6,a 6,25 buitenl. dito 15,65 a 5,80 gerst 14,80 a 4,90, haver f 3,75 k 3,90 beste kook erwten f0,— k 0,— lijnzaad f—k—per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 226 koeien enpaarden. De prijzen waren als volgt: le qual. Kalfkoeien f230 k 340 Kalfvaarzen f 170 il 240 Melkkoeien 1160 éi 230 Hokkeling ossen f 00 l'/a jarige ossen f 100 130 Guiste vaarzen f 100 a 140 Pinken f 80 a 100 Graskalveren f 40 a 80 Nuchtere kalv. f 10 a 20 Aangevoerd 11 varkens van 18 a 23 c., per half kilo, 460 biggen van f 4 a 8 per stuk Eieren f 1.80 a 1.90 per 26 stuks. Boter 60 a 70 ct. per Va kilo. ROTTERDAM11 Nov Beestenmarkt. Aangevoerd: paard 58, vette runde ren 450 vette graskalv. 371, nuchtere kalveren 20 schapen ol lammeren varkens 0, biggen &63, bokken of geiten 0. De bestede prijzen liepen als volgt Runderenle kw. 76 a ct. 2e kw. 68 a ct. Se kw. 64 a ct. Kalveren; le kw.97Va» ct., 2de kw. 87»/ja Ö27a ct.3de kw. a ct. Schapen: le kw. ct., 2e kw. ct. Boter 55 k 70 cent per half kilo. Aardappelen. Spuische jammen f3.— a 3.75, o en Elakkeesche 2.75 a 3,50 champions f 2.50 a 2,80, magnum bonumfO.— k 0.— Brielsclie witte 10.— a 0,— jammen poters fl,60 a 1.90, Gelder- seke kralen f0,k 0,dito blauwe f0,a0, Zeeuwsche blauwe f2,80 a 3,20. Alles per heet. Nieuwe Malta - a c. per kilo. Westlandsche f4,a 5.per hectol. ROTTERDAM11 Nov. Bericht van M. C. W. BREUKELMAN. Verkoop bij inschrijving ten kantore van de heeren Philippi Co. alhier op Vrijdag den 14 November, 's nam. 2A/S ure, van 997 stuks gezouten Buenos-Ayres mataderos ossehuiden, aflader Weidner direkt aange voerd per het stoomschip „Schiedam* van Buenos-Ayres, op de gewone conditiën. dat zijn ingezet van de vaste goederen, te Baardwijk, behoorende aan de Kinderen J. Th. DEKKERS, aldaar: Koop 1, op f2140. 2, 1450. 3, massa van koopen 1 en 2 op - 3600. 4, op 9io. h 5, 1400. - 700. TOESLAG ter herberge van Adrianus Mulders, te Baardwijk, des avonds 7 uur. lot verhooging bestaat dagelijks gelegen heid ten kantore van genoemden notaris. langs de lijn Zwaluwe'sBosch, te zijnen kantore worden ingewacht. beveelt zieh beleefdelijk aan voor het maken van Cc?3) EN VAN Krachtens machtiging der Arr.-Rechtbank te 's Hertogenbosch. van onder de Gemeente De NOTARIS gevestigd te Woudrichem, zal ten verzoeke van ARIE STRAVER Jz. te Babijloniënbroekin zijne hoedanigheid als Executeur-Testamentair in de nalaten schap van wijlen Johannis Antoniese van der Pluijm, beide dagen des namiddags ten 3 uur, ter herberge der Wed. HEIJMANS te Rilt, gemeente Meeuwen. EERSTE KOOP. Een Bouwmanswoning met Bakhuis,Schuur, Erf en Boomgaard te Hill, gemeente Meeu wen, sectie A nos. 199, 200 en 201, groot 77 aren 34 centiaren, met de daarop ge legen mestvaalten. TWEEDE KOOP. Drie perceelen Weiland daarachter gele gen, ouder sectie A., nos. 197, 198 en 196, te zamen groot 3 hectaren 86 aren 30 centiaren. DERDE KOOP. Een perceel Weiland daarachter gelegen onder sectie A.no. 195, groot 1 hectare 90 aren. VIERDE KOOP. Een perceel Bouwland daarachter gelegen, onder sectie A.. Tin. 1 94. flfnnf J_ 'lanlooAn VIJFDE KOOP. Een perceel Bouwland daarachter gelegen, onder sectie A., no. 193, zij ode de zooge naamde Boterkampgroot 1 hectare 62 aren 40 centiaren. ZESDE KOOP. Massa der koopen 1 234 en 5. ZEVENDE KOOP. Een perceel Weiland onder sectie C. nummer 1groot 92 arei 40 centiaren zijnde de zoogenaamde Morgen achter het huis der Weduwe Heijraans. ACHTSTE KOOP. Een perceel Weiland onder sectie A. nummer 64, groot 1 hectare 47 aren 20 centiaren, zijnde de zoogenaamde Negen Hond in den Hillschen polder. NEGENDE KOOP. Een perceel Weiland onder sectie A. nummer 161, groot 3 hectaren 4 aren 10 centiaren, zijnde de zoogenaamde Vette Weide. TIENDE KOOP. Twee perceelen Weiland onder sectie A., nos. 18 en 19, samen groot 3 hectaren 41 aren 60 centiaren zijnde de zoogenaam de Westelijke Vier Morgen in den Hillschen Polder. ELFDE KOOP. Twee perceelen Weiland onder sectie A., nos. 20 en 21, samen groot 3 hectaren 35 aren, zijnde de zoogenaamde Oostelijke Vier Morgen in deu Hillschen polder. Lasten voor rekening der koopers vanaf 1 Januari 1891.

Echo van het Zuiden | 1890 | | pagina 3