Notaris RANT, MiGISTIUTHïenDOIlIN, SPOflSWEOTHOEKEN, HOEFSMID, 't beslaan paaiden an Notaris RANT, J.A van der Mee Hoefsmid te Baardwijk, Eoningsbesl&g, J. C. BolcLoot, Essence de Lilas blanc d'Heliotrope blanc de Violette blanche Rose blanche Advertentiëri. la OT» HOEFBESLAG, tee paarden ti lestea. MEDAILLE DOR BUITENLAND. Frankrijk. Spanje. Engeland. De Ontvanger P. C. de Leeuw. publiek verkoopen: AMSTERDAM. PARIS 1889. Queen's Bench) heeft zijn beslissing genomen, het meent dat er geen redenen bestaan om integaan op de aanvraag van uitlevering van de Zwitsersche regeering, omdat Rossi's dood is voorgekomen gedurende een politieke be weging en zooals men weet worden politieke misdadigers niet uitgeleverd. Of Castioni nu werkelijk onschuldig is, is een andere vraag. Deze quaestie Castioni's uitlevering was er eene van Èuropeesch belang, van belang voor de oplossing van de vraagstuk ken aangaande het verblijf- en uitleverings recht. Zwitserland, de eischer in deze, heeft immer tot verblijfplaats gediend van politieke misdadigers. Het is hoogst waarschijnlijk dat Zwitsrland ot liever de regeering, over Engelands besluit recht in haar schik is. De aanvraag om uit levering was meer een vorm en eigenlijk zou men met het geval leelijk in den knoei heb ben gezeten. De derde zitting van den 17en landdag, een der belangrijkste onder de nieuwe grond wet des Pruisischen koningrijksis door den koning geopend met eene troonrede, die uiter aard van meer belang is voor het koningrijk zelve dan voor de daarbuiteu staanden. De troonrede ving aan met een opsomming der wetsvoorstellen, aan den landdag voor te leggen en dat zijn er zoo eenige; belasting hervorming, hervorming van het lager, mid delbaar en hooger onderwijs. Het doel der belastinghervorming is een rechtvaardiger en gelijkmatiger verdeeling der directe belastin gen en in verband daarmede een ontlasting van de kleine en middelmatige inkomsten en industrieën. De keizer en koning sprak ook over de verbetering van den materieelen toestand der ambtenaaren, over den bouw van arbeiderswoningen en over de studie der mijn-aangelegenheden. Van algemeen Èuro peesch belang was de passage betreffende den algemeenen toestand, de keizer meende dat hij met vertouwen de toekomst kon te gemoet zien, met het oog op de vriendschap pelijke betrekkingen des rijks tot alle vreemde mogendheden, welke relatien in den loop van dit jaar nog bevestigd zijn. Zooals men ziet, bestaat de hoofdinhoud uit de aankondiging en nadere toelichting van hervormingswetten van overwegend belang maar voor ons heeft in hoofdzaak beteekenis ,'skeizers vaste vertrouwen op de bewaring van den vrede. Het Journal des Débats heeft omtrent de samenkomst van Crispi en von Craprivi de volgende mededeelingen uit Milaan ontvan gen, zoo het zegt, uit goede bron Voornamelijk moet er gehandeld zijn over het vormen van eene soort van commercieel verbond van Europa tegenover Amerika's nieuw toltarief. Tegen het protectionisme van daar, het protectionisme van hier overgesteld. Keizer Wilhelm was bereid het initiatief daartoe te nemen bij de mogendheden. En geland en Oostenrijk zouden het denkbeeld goedgekeurd hebben, en Crispi was er verre van af bezwaren er tegen in te brengen-; maar hij achtte, wilde men slagen, de mede werking van Frankrijk en Rusland noodig, en deze zou van de beide mogendheden kwalijk te verkrijgen zijn, vooral nu het voor stel was uitgegaan van Duitschland. Caprivi was het hiermede eens. Althans het onder houd, dat hij met von Giers heeft gehad, gaf hem de overtuiging dat aan de toetre ding van Rusland niet te denken viel. Van daar dat hij er aan dacht, een meer beperkt commercieel verbond tegen Amerika over te stellen, doch dat tevens gericht zou zijn te gen eiken staat, die weigeren zou er deel aan te nemen, zelfs tegen Rusland en Frank- krijk. Dit denkbeeld was reeds goedgekeurd door graaf Kalnoky. De beide staatslieden, meldt het Journal des Débats verder, hebben de quaestie van het verlengen van het drievoudig verbond laten rusten, welks termijn eerst in het begin van 1892 verstrijkt; maar zij hebben ge sproken over het tijdstip, waarop hierover gehandeld dient te worden, en zij zijn over eengekomen er eenige wijzigingen in te bren gen in het gemeenschappelijk belang der drie partijen. Caprivi heeft eenig vrees te kennen gege ven, dat de Italiaansche regeering moeite zou hebben het irredentisme ten onder te brengen. Crispi heeft hem echter omtrent dit punt gerust gesteld. De beweging van het irredentismeverzekerde hij, beroerde enkel de oppervlakte. Het Italiaansche volk wil den vrede, en uit dien hoofde is het ge hecht aan het drievoudig verbond, dat een waarborg is voor den Europeeschen vrede. Buitendien heeft de Italiaansche natie op nieuw het bewijs gegeven, dat zij voor goed een einde wil maken aan het irredentisme. De Italiaansche minister heelt verder den Duitschen rijkskanselier gewezen op de nood zakelijkheid voor de Italiaansche regeering, om bezuinigingen in te voeren op de begroo tingen van oorlog en marinemaar hij heeft von Caprivi tevens gerust gesteld omtrent de gevolgen daarvan. Eene verzwakking van Itahe's weerbaarheid zouden de bezuinigin- volstrekt niet in haren nasleep hebben, en zij zouden mitsdien geen afbreuk doen aan de verbintenissen, die Italië bij het drievou dig verbond op zich genomen heeft. Aan „Daily News" wordt uit New-York gemeld, dat Mac Kinley en de andere voor naamste replublikeinsche leden van het con gres der Yereenigde Staten weigeren mede te werken tot eene wijziging van de tariefwet. Dientengevolge zoude zoodanige wijziging moeten wachten tot einde 1891. De demo craten zouden nu het plan hebben, niet on middellijk met een veelomvattend herzienings- voorstel voor den dag te komen maar met eene reeks van ontwerpen tot afschaffing van verschillende belastingenom dusdoende de geheele tariefregeling te ondermijnen. 't Schijnt in Centraal-Amerika weer mis te loopen en wel in de republiek Honduras. President Bagran werd in de hoofdstad Te- hucigalpa belegerd doch is er in geslaagd zich met zijn troepen door de opstandelingen, onder de leiding van een zekere Sanches staande, heen te slaan. Alle politieke gebeurtenissen, zoowel Stöcker's val als de rede bij den geopenden Pruisi schen landdag, die voor het overige geen programma geeft voor de binnenlandsche staatkunde, raken geheel en al op den ach tergrond wegens de buitengewone sensatie, teweeggebracht door het bericht van de aan staande bekendmaking van Koch's genees wijze der tuberculose, welke bekendmaking heden Zaterdag kan verwacht worden. Naar men hoort is het nog niet gelukt den hoog leeraar te bewegen eene openbare voordracht over zijne ontdekking in een der geneeskun- kundige genootschappen te Berlijn te houden. De bescheidene geleerde vermijdt bijna schroomvallig elke persoonlijke manifestatie, en hij zou liefst ook de voorgenome schrifte lijke bekendmaking nog uitstellen, ten einde verdere proefnemingen te doen, ware het niet dat hij van alle kanten, ook van zijn beroemdste vakgenooten, met den sterksten drang aangezocht was niet langer het stil zwijgen te bewaren. Talrijke proeven op dieren door hem ge nomen, hebben wel is waar, wat de genezing betreft, de beste uitkomsten ogeleverd; doch de proeven op menschen zijn eerst sedert den 9 September begonnen, alzoo eerst sedert ruim acht weken, en daarom aarzelt Koch om al te sanguinische hoop op te wekken. Ook de omstandigheid, dat de entstof niet dan met moeite en met groote omzichtigheid te bereiden is, weegt bij hem, zoodat bij een overhaasten namaak van de entstof, als hij het geheim der bereiding openbaar ge maakt heeft, de toepassing wellicht geen doel zal treffen, en daardoor zou de waarde zijner methode in diskrediet kunnen komen. De spanning, door zijne ontdekking in de geheele wereld ontstaan, is zoo groot, dat buitenlandsche regeeringen zelfs langs diplo- matieken weg zich met deze aangelegenheid bezig houden. Gelijk gezegd, als geleerde zou Koch lie ver nog een langer tijd tot het nemen van proeven ter genezing van menschen verlan gen, alvorens zijne ontdekking wereldkundig te maken, ofschoon zijne proeven op dieren, die reeds van langen tijd dagteekenen, eene groote zekerheid ter beoordeeling van de werking op het roenschelijk lichaam aan de hand geven. Koch arbeidt aan zijn werk se dert drie jaren. Naar men zegt. bestaat zijne entstof uit een helder lichtgeel olieachtig vocht. De inspuiting geschiedt met kleine spuitjes zooals bij morphine. Maar de spuitjes van Koch bevatten eene mindere hoeveelheid entstof. Slechts een tiende deel van een gram wordt er gelijktijdig ingespoten. De entstof is vrij van kiemen. Een geneesheer, die, ge tuige van de toepassing thans te Frankfort lupus behandelt, verklaart dat de inspuiting plaats heeft in het onderhuidsche cellenweef- sel van den rug. Na zes uren ontstaat er eene hevige koortstemperatuur van 40 gra den, terwijl de polsslag 120 is. Het gezicht begint dan te zwellen, waarbij afscheiding van vloeistof volgt. Vervolgens neemt de koorts al meer en meer af en verdwijnt ge heel. Een ander patient te Frankfort, die aan tuberculose in de longen en in het kniege wricht leed, ontving insgelijks inspuitingen in den rug. Na korten tijd begon*de knie sterk te zwellen, gelijk door dr. Libbertz, Koch's assistent, voorspeld was. Bij dezen patient nu is de genezing reeds ingetreden. Ter controle entte dr. Libbertz zijn gezon den schoonvader in en bij dezen openbaarde zich geen reactie en geen koorts. Men zegt dat een consortium van kapita listen aan Koch het voorstel heeft gedaan, om zijn geheim te bewaren en met een groot iaarlijksch inkomen zich aan het hoofd te plaatsen van een privaat sanatorium en alzoo zijne geneeswijze te monopoliseeren. Maar de geleerde man sloeg dit voorstel van de hand, daar hij zijne ontdekking ten bate der geheele wereld wil doen strekken. Koch is nu ook begonnen proeven te ne men ter genezing van diphtheritis. Het Journal offlciel behelst een besluit waarbij de in- en doorvoer van rundvee schapen, varkens en geiten uit Belgie en Ne derland in Frankrijk verboden wordt. De krijgsraad te Cherbourg heeft den sergeant Prévost De Saint-Cyr tot twee jaren gevangenisstraf veroordeeld en tot den rang van gewoon soldaat teruggebrachtwegens diefstal van Lebel patronen; de soldaat Campi kreeg voor hetzelfde feit drie maanden ge vangenisstraf, terwijl de sergeant Boutilla werd vrijgesproken. Naar men uit Madrid bericht, is de groote tabaksfabriek aldaar door brand vernield De schade bedraagt ruim een half millioen gulden. Er zijn geen persoonlijke ongelukken te be treuren, maar duizende, die in 'de fabriek werkten, zijn door de ramp broodeloos. Men doet pogingen om het werk zoo spoedig mo gelijk te doen her 'atten. De brand welke 's morgens uitbrak, werd eerst in den nacht gebluscht. De koningin regentes, die 's middags op het terrein kwam, beloofde hulp voor de noodlijdende arbei dersgezinnen. Uit Corunna werd geseind, dat het Engel- sche oorlogsschip „Serpent" op de kust ge strand is. Het schip is vergaan bij de Ca- ranines op de kust van Spanje. 247 personen zijn er bij verdronken, slechts drie hebben zich op wrakhout naar de kust weten te werken. De „Serpent" was een kruiser der Engelsche marine, gewapend met zes stukken, groot 1770 ton en met machines van 4500 paardekracht. De bemanning was 170 koppen groot, doch nog 80 man waren aan boord die op de schepen op de kust van Atrika geplaatst moesten worden, tiet was onmogelijk van de kust at eenige hulp te verleenen, daar de zee te hoog stond; de aanblik was ver schrikkelijk, de woeste golven sloegen over het schip en telkenmale werd een groep matrozen weggeslagen. De „Serpent" is bij mistigen nacht op de rotsen geloopen Jongst leden Zaterdag van Devonport vertrokken, is het schip in de golf van Biscaye door zware stormen beloopen en heeft door aanhoudenden mist weinig waarnemingen kunnen doen. De Spaansche autoriteiten hebben uit Co runna naar de plaats, waar het schip strandde, politie gezonden om te waken over de lijken, die met iederen golfslag aan het strand worden geworpen. De hertog van Edinburg verliet, toen het ongeval hem bericht werd, onmiddellijk de concertzaal te Plymouthwaar Patti zong. Lord Georg Hamilton, eerste lord der ad miraliteit, bleef echter rustig op een politiek diner te Acton bij Londen, hoewel hij de ramp wist, want hij deelde er tusschen eenige redevoeringen het een en ander van mede. Men spreekt er nu al van. dat dit hem zijn zetel zal kosten. Vervolg in het 2e blad. te WAALWIJK, dat zijn ingezet van de vaste goederen, te Baardwijk, behoorende aan de Kinderen J. Th. DEKKERS, aldaar: Koop 1, op f2140. 2, - 1450. 3, massa van koopen 1 en 2 op - 3600. 4, op - 910. 5, - 1400. 6, - 720. TOESLAG ter herberge van Adrianus Mulders, -te Baardwijk, op Maandag 24 November 1890, des avonds 7 uur. Tot verhooging bestaat dagelijks gelegen heid ten kantore van genoemden notaris. TE WAALWIJK, maakt bekend dat aanbiedingen voor den aankoop der nog aan den staat behoorende langs de lijn Zwaluwe'sBosch, te zijnen kantore worden ingewacht. ONDERGETEEKEN DE, gediplomeerd aan de koninklijke academie te Breda, ALS bericht zijnen geëerden begunstigersdat hij zich te Baardwijk als zoodanig gevestigd heeft en beveelt zich aan voor en de levering van soort van BAARDWIJK. te Waalwijk, zal Onder KAATSHEUVEL a. Ten verzoeke van de echtelieden J. VAN DEN BROEK en M. LIGT- VOET, aldaar. Koop 1. Een Huis, Erf en Tuin, noord der Keistraat, sectie B nos. 2840 en 2841, groot 6 aren en 90 cen- t.aren, bewoond door de verkoopers; 2. Een Huisje, Erf en Tuin, het oostelijke tegenover Koop 1 en zuid der Keistraatsectie B no. 2014, met de oostelijke helft, zoo als door een greppel is afgeschei den van tuin sectie B no. 2019, samen groot ongeveer 5 aren 10 centiaren 3. Een Huisje, Erf en Tuin, het westelijke tegenover koop 1 en zuid der Keistraat, sectie B no. 2015, met de westelijke helft, zooals door een greppel is afgescheiden van tuin, sectie B no. 2019, samen groot ongeveer 4 aren 20 centiaren; 4. Massa van koopen 2 en 3, groot te zamen 9 aren 30 centiaren 5. Een Huisje, erf en Tuin, zuid der Keistraat, sectie B nos 2955 en 2956 en oostelijke gedeelten scheidende op het midden van het voetpad, van nos. 192a en 192 van sectie B, samen groot ongeveer 7 aren 65 centiaren 6. Een Huisje, Erf en Tuin, zuid der Keistraat en ten westen naast koop 5, sectie B no. 2954, met westelijke gedeelten, scheidende op het midden van het voetpad, van nos. 192a en 192 van sectie B, samen groot 7 aren 15 centiaren; 7. Massa van koopen 5 en 6, groot te zamen 14 aren 80 centiaren; b. Als behoorende aan GERRIT LENS- VELD, bakker te Kaatsheuvel. Koop 8. Een Huis, Erf en Tuin, noord der Keistraat, waarin Bakker ij, sectie B nos. 3271 en 22 groot 8 aren 70 centiaren, bewoond door den eigenaar; 9. Een perceel Weiland, zuid der Keistrast, schuin tegenover koop 8, sectie B no. 1700, groot 15 aren 70 centiaren. Deze verkooping zal plaats hebben te KAATSHEUVEL: S£I op Maandag 17 November 1890 ter he-berge vau Christ MOMBERS en op Maandag 1 December daarna, ter herberge van Johan v. LEEUWEN, telkens 's avonds 7 uur. beveelt zich beleefdelijk aan voor het ver richten van alle ook het zoogenaamde waarbij de doppen zonder draad worden ingestoken. De door hem gedurende zijne veeljarige drukke praktijk opgedane ervaring is iedereen een waarborg voor degelijk en passend beslag waarom hij zich dan ook allerwege ziet ontbieden om DER

Echo van het Zuiden | 1890 | | pagina 2