ECHO Ml HET ZUIDEI, J. H. van Moock, Finaal Verkoooen TWEEDE BLAD. Advertentiën, BINNENLAND. Handelsberichten. Openbare Verkooping MEEUWEN c. a. Zondag 16 November '90. Duitschland. Oostenrijk. Italië. Rusland. Winter, in de harmoniezaal der erven A. N. van Riel. Zie programma. WAALWIJK 15 Nov. 1890. Voor den, bij de opening van den win- tercursus door den voorzitter der teeken- school-commissie aangekondigden wedstrijd, is de volgende verdeeling gemaakt A. Natuur teekenen, le klasse 7 leerlingen. 3e 11 4e (plaatteekenen) 12 B. Lijnteekenen. le klasse 2 leerlingen. 2e 5 Als de gemeenteraad nu kan goedvinden der commissie een crediet toe te staan voor den aankoop van medailles voor de over winnaars, dan zal de wedstrijd waarschijnlijk na Nieuwjaar geopend worden. Het laatste concours had plaats in 1884. Bij de op 10 en 11 dezer in de Nun- speeter bosschen gehouden jachten, waaraan ook de heer Henri Witlox, alhier, als genoo- digde deelnam, had deze het geluk een prach tig hert te schieten, welks gewicht op onge veer 300 halve kilo's geschat werd. In 't ge heel werden daar door 10 jagers 7 stuks geveld. Onze lezers zullen zich herinneren, dat Zondagsavonds met Baardwijksche kermis een ingezetene dier gemeentezonder daartoe aanleiding te hebben gegeven, met een mes een snede over zijn gezicht had gekregen, die nog al aankwam. Deze zaak heeft Donderdag voor de arr. rechtbank te 's Bosch gediend. Het O. M. eischte tegen den beklaagde eene gevange nisstraf van tien maanden. Heden ochtend is alhier begraven Ja cobus van der Pennen, een eenvoudige werk man maar die gedurende 37 jaren onaf gebroken trouw en eerlijk werkzaam was geweest op de schoenmakerij, later fabriek van den heer C. G. van der Heijden alhier. Van der Pennen verheugde zich dan ook te recht in de hoogachting en het volle ver trouwen van zijn patroon, die met zijne zoons en tal van werklieden den overledene de laatste eer bewees. Bij kon. besl. is benoemd tot ontvan ger der directe belastingen, te Kaatsheuvel, J. Coolhaas, te Goedereede. In de gisteren gehouden vereenigde zitting der beide kamers is het wetsontwerp tot benoeming der koningin tot regentes met algemeene stemmen aangenomen. Met betrekking tot de verhooging der jaarwedden van de gemeente-ontvangers, hebben gedeputeerde staten van Noordbrabant aan de gemeenteraden te kennen gegeven, dat door hen zal worden afgewacht de op handen zijnde nieuwe regeling van het ge meentelijk belastingstelsel, naar aanleiding van het desbetrekkelijk van regeeringswege bij de tweede kamer der staten-generaal ingediend wetsontwerp. Uit de ingekomen rapporten der gemeente raden aangaande de verhooging der jaarwed den blijkt, dat een 125tal colleges bepaaldelijk tegen verhooging zijn, terwijl van de overigen er onderscheidene zijn, wier voorstellen tot verhooging van het minimum bedrag, bij inwilliging daarvan, geene verandering zou brengen in het bedrag der werkelijk over de jaren 1884—1888 genoten jaarwedden. Notaris Snoek, uit Kuik, moest Woens dag van de vorige week ter zake van ver duistering voor de rechtbank le 'sHertogen- bosch verschijnen. Bij aankomst te Boxtel veranderde hij van reisroute en nam de wijk naar Belgie. Hoe het mogelijk is, dat iemand, wiens notariaat voor eenige jaren op twaalf tot zestien duizend gulden werd begroot, een dergelijk aanzienlijk te kort men spreekt van drie ton kan nalaten, verklaart niemand te begrijpen. Zijn wij goed ingelicht, dan zijn in deze catastrophe verschillende personen tot een bedrag van veertig, zestig en zeventig duizend gulden betrokken, terwijl meerdere dienstbo den, die hun geld aan dit kantoor hadden toevertrouwd, wellicht het grootste gedeelte hunner spaarpenningen zullen verliezen. Naar wij vernemen moeten vooral inwoners van de gemeente Haps erg getroffen worden door deze fugue. De arr. rechtbank te 's Bosch heeft den voortvluchtige in staat van kennelijk onver mogen verklaard. Op de stoomzagerij der firma van der Made te Klundert, brak Maandag avond te 11 uren de as der in werking zijnde machine, hetgeen tot gevolg had dat de geheele ma chine uit elkaar vloog met een vreeselijk geraas. Menschenlevens zijn gelukkig niet te betreuren. Een aantal werklieden zullen nu geruimen tijd aldaar van werk verstoken zijn. Uit Maren a/d Maas wordt gemeld: Zondag avond keerden de gebroeders S. omstreeks kwart voor elven van een kaart- partijtje huiswaarts. Door eene toevallige omstandigheid bleef de eene broeder een twintig meter achter den ander; in de onmid dellijke nabijheid zijner woning gekomen werd de achtergeblevene opeens door een met een geweer gewapenden persoon aange vallen, die zich achter eene hooimijt verborgen had gehouden. Op het geroep van den aan gevallene snelde diens broeder toe, waarop de aanvaller terugweek. De toegesnelde S. begaf zich in de richting, waar de aanvaller verdwenen was; nauwelijks eenige passen gevorderd schrikte hij op door het geknal van een schot, dat hoogstwaarschijnlijk door eene vlugge beweging door hem werd ont weken. Ofschoon het zeer donker was, is S., naar men zegt door middel van het geweer vuur, in staat geweest den aanrander te herkennen en volgde hij hem op eenigen afstand waarna hij den bewusten persoon diens woning zag binnentreden. Een en ander heeft plaats gehadzonder dat er ooit de minste onaangenaamheid tusschen den aan rander en den aangevallene heeft bestaan. Een driejarig knaapje te Gulpen is 1.1. Maandag in een ketel met kokend water gevallen en gisteren aan de bekomen brand wonden overleden. Bij den apotheker G., te Maastricht, vervoegde zich in de vorige week diens broe der, Leonard G. uit Vaals, welke bijwijlen aan verstands verduistering lijdende is. Hij vroeg om geld en toen hem dit geweigerd werd, dreigde hij zijnen broeder met moord. De 27jarige dochter des huizes, het rumoer hoorende, trad de woonkamer binnen en kwam tusschenbeide. Toen zij het moordtuig, eene revolver, in de hand des waanzinnigen zag, viel zij in zwijm, en werd dermate door den schrik bevangen, dat zij eene bloedspuwing kreeg en weldra den geest gaf. L. G. werd gearresteerd en naar een krankzinnigen ge sticht overgebracht. Te Schiedam is door de politie op straat aangehouden J. K., in het bezit van een emmer jenever, dien hij bij onderzoek bleek door middel van inklimming gestolen te hebben uit een fust in de branderij van den heer H. Houtman, aan de Willemskade, waar hij vroeger heeft gewerkt. (S. C.) Drunen, 14 Nov. In de openbare raads vergadering van heden is, in plaats van A. P. V2n Loon, die wegens ziekte zijn ontslag als wethouder heeft genomen, benoemd Jo hannes L. Klijn. Capclle, 12 Nov. In de heden gehouden zitting van den gemeenteraad werd de heer W. van Raamsdonk, te Raamsdonk, benoemd tot onderwijzer aan de school in de Nieuw- straat, met het lot tegen den heer B. M. de Moor, te Drongelen. Beide candidaten be kwamen bij herhaalde stemming elk drie stemmen. WAALWIJK, 13 Nov. Op de jaarmarkt van heden was de aanvoer van^ hoornvee belangrijk, ruim SöOJstuks waren aan de lijn. De handel was vlug, vooral voor prima kalfsbeeten, die voor Fransche en Belgische rekening werden opgekocht. Kalfkoeien f160.A f 310. Kalfvaarzen f 145.a f 205. Jonge varkens f5.25 a f9,75. Ter botermarkt aangevoerd 1621 KG., van f 0,84 a f 1,04 per KG. Granen voor comsumptie vlug: Inlandsche rogge f 5.— a 5,50 per H.L. Witte tarwe f 8.75 a 9.H Ristarwe f8 a 8,50 Kookerwten blauwe f9,50 a 10,50 Haver f 8,— a 8,50 per 100 KG. Gerst f7,— k 7.75 Mais f 6.50 a 6,75 De looiersbeurs werd druk bezocht, over 't geheel was de handel bevredigend. Vraag bestaat voor prima zwaar en 2e qualiteit evenals voor goede soorten licht zoolleder; maar alles aan oude prijzen, die niet voordee- lig voor den looier zijn. Alleen prima kalfs- en vooral paardeleder is tegen hoogere prij zen gemakkelijk te plaatsen. In schors is het stil, de prijzen worden hoog gehouden hoofdzakelijk voor goede waar. Buiten- landsche schors en andere vreemde looimid- delen met veel aanbod, sommige artikelen hooger en eenige tegen lagere of stationnaire prijzen. AMSTERDAM. Huiden. Van de op 11 Nov. jl. bij in schrijving aangebodene partijen O.-I. runder en buffel- bleven onverkocht 851 O.-Ind. runder-, die later uit de hand werden af gedaan. Voorts afgedaan ex inschrijving 8 October no 888 en 893, 261 O.-Ind. runder en stoomend per Prinses Araalia: 353 O.-I. runder-, 939 idem idem, 1301 idem idem en 790 idem idem. Op 25 dezer worden eenige duizend O-Ind. runder- en buffel en een partij buffelhoorns bij inschrijving aan de markt verwacht. ROTTERDAM, 14 Nov. Bericht van M. C. W. BREUKELMAN. In de heden gehouden inschrijving werden verkocht: Kav. 1 80 st. gez. B.-A. ossen 20-25 k, ,r 3/5 300 ff 25-32 9 79 lr ff ff f, u 10/11 163 f, u f, 32 k. en meer. Krachtens machtiging der Arr.-Rechtbank te 's Hertogenbosch. van onder de Gemeente De NOTARIS gevestigd te Woudrichem, zal ten verzoeke van ARIE STRAVER Jz. te Babijlonienbroekin zijne hoedanigheid als Executeur-Testamentair, in de nalatenschap van wijlen JOIIANNIS ANTONIESE van der PLUIJM, Donderdag 20 November 1890 's namiddags 3 uur, ter herberge der "Wed. HEIJMANS te Hill, gemeente Meeuwen, EERSTE KOOP. Een Bouwmanswoning met Bakhuis,schuur, Erf en Boomgaard te Hill, gem. Meeuwen sectie A. nos. 199, 200 en 201, groot 77 aren 34 centiaren met de daarop gelegen mestvaalten. Ingezet op f2150. Gehoogd met - 150, Staande op f2300, TWEEDE KOOP. Drie perceelen Weiland daarachter gele gen, onder sectie A., nos. 197, 198 en 196, te zamen groot 3 hectaren 86 aren 30 centiaren Ingezet op f 6700. Gehoogd met- 100. Staande op - 6800. DERDE KOOP. Een perceel Weiland daarachter gelegen onder sectie A., no. 195 groot 1 hectare 90 aren. Ingezet op f 3500. Gehoogd met - 100. Staande op - 3600. VIERDE KOOP. Een perceel Bouwland daarachter gelegen, onder sectie A., no. 194, groot 4 hectaren 29 aren 7u centiaren. Ingezet op f 6300. Gehoogd met - 100. Staande op f 6400.— VIJFDE KOOP. Een perceel Bouwland daarachter gelegen, onder sectie A., no. 193, zijnde de zooge naamde Boterkamp, groot 1 hectare 62 aren 40 centiaren. Ingezet op f 2000. Gehoogd met - 100. Staande op f2100, ZESDE KOOP. Massa der koopen 1, 2, 3, 4 en 5. ZEVENDE KOOP. Een perceel W iland onder sectie C. nummer 1groot 92 aren 40 centiaren zijnde de zoogenaamde morgen achter hel huis der Weduwe Heijinans Ingezet op f 750, Gehoogd met - 50, Staande op f 800. ACHSTE KOOP. Eeu perceel Weiland onder sectie A., nummer 64, groot 1 hectare 47 aren 20 centiaren, zijnde de zoogenaamde Negen Hond in den Hillschen polder. Ingezet op f1255. NEGENDE KOOP. Een perceel Weiland onder sectie A. nummer 161, groot 3 hectaren 4 aren 10 centiarenzijnde de zoogenaamde Vette Weide. Ingezet op f7100. Gehoogd met - 200. Staande op f7300. TIENDE KOOP. Twee perceelen Weiland onder sectie A., nos. 18 en 19, samen groot 3 hectaren 41 aren 60 centiaren, zijnde de zoogenaamde Westelijke Vier Morgen in den Hillschen polder. Ingezet op f2500. Gehoogd met f 600. Staande op f3100, ELFDE KOOP. Twee perceelen Weiland onder sectie A., nos. 20 en 21, samen groot 3 hectaren 35 aren, zijnde de zoogenaamde Oostelijke Vier Morgen in den Hillschen polder. Ingezet op f3000. Gehoogd met - 100. Staande op f3100. Aanvaarding bij de betaling der kooppen ningen, welke zal moeten plaats hebben vóór of op den 20 December 1890. Lasten voor rekening der koopers vanaf 1 Januari 1891. Nadere inlichtingen geeft Arie Straver Jz. voornoemd. ZEGT HET VOORT. Zes rijke kooplieden uit Hamburg, die voor een aanzienlijk bedrag hadden inge schreven voor den bouw van de door majoor Wissmann aangevraagde stoombooten voor den Oost Afrikaanschen handel, hebben hun inschrijvingen ingetrokken, wijl hun steun was gevraagd onder valsche voorgevens. De groote schoenenfabriek te Erfurt, waaraan 3000 arbeiders verbonden waren, is gesloten wegens een werkstaking, welke nu eens niet van de werklieden, maar van de patroons uitgaat. De arbeiders verlangden dat eenige ontslagen kameraden weer in dienst genomen zouden worden, de patroons wei gerden en de twist liep zoo hoog, dat de directie besloot, de fabriek te sluiten. Tc Praag is een hoog huis op de Kohlmarkt plotseling ingestort. Een aantal menschen werd bij dat ongeluk gedood of gewond. Men had volgens de laatste berichten vijf dooden en zes gewonden onder het puin vandaan gehaald. Op de electrische trambaan 'te Florence die weder gedeeltelijk geopend is, heeft thans een botsing plaats gehad. Gelukkig werden ditmaal slechts drie personen licht gekwetst. Volgens Italiaansche bladen zou Jack the Ripper in Italië ontdekt zijn en zou de Italiaansche politie, die aan de Engelsche regeering kennis gaf van hare ontdekking slechts op instructiën wachten om hem ge vangen te nemen. Het moet een man zijn, die aan een vrouw verteld heeft, dat hij te Londen een aantal misdaden gepleegd heeft met een weten schappelijk doel. Misschien echter blijkt hij ook alweer niet de echte Jack te wezen. Er zijn al zooveel valsche Rippers gevat. De geschiedenis van de drie onschuldig ter dood gebrachte vrijwilligers te Warschau is een duistere zaak. De man, die zich was komen aangeven als de dader van den moord, waarvoor de drie jongelieden gestraft werden, heeft, naar men bericht, zijn bekentenis te ruggenomen en verklaard, dat hij daartoe was omgekocht door den vader van een der ter dood gebrachten, den rijken koopman Perlow, die den naam van zijn dooden zoon in eer hersteld wilde zien. En nu loopt er een ge rucht, dat van de drie veroordeelden slecht9 twee werkelijk gefusilleerd zijn en dat de jonge Perlow, die alleen voor de leus werd „doodgeschoten," thans gezond en wel onder een valschen naam buitenslands vertoeft. Zulke zonderlinge histories behooren, naar men. verzekert, in Rusland volstrekt niet tot de onmogelijkheden. UITVOERINGEN. WAALWIJK. Zondag 16 dezer Concert door de zangver- eeniging „Cecilia" op de zaal bij den heer Van Kregten; aanvang 's avonds 7 uur. Zie verder programma. Zondag 16 dezer, 's avonds 7 uur, door de tooneelclub „Eensgezindheid" in het lokaal van den heer G. van Huiten. Zie verder programma. Maandag 17 Nov., 's avonds 7. uur, Buitenge woon Concert, door de harmonie „l'Espé- rance," met medewerking van den Neder- landschen karakterknmipk A T r\e> .U..V.ÜW.V11 n.CW»n...v,i».v/lu*s,n. ">->-1 JTX. j. UC 2e 9 «e 7 i

Echo van het Zuiden | 1890 | | pagina 5