Notaris RANT, De Us I, J. BINK, De eerste snede HDDIGRAS, Notaris BINK, 2» mmhooiland: Notaris BINK, ANÏQON TiELEN, te Waalwi|k. Advertentiën. Dankbetuiging. Bekendmaking. BINNENLAND. Ingezonden stukken. Burgerlijke stand. Handelsberichten. maken bekend te Waalwijk, maakt bekenddat publiek verkoopen: publiek verpachten: 5 en 10 cent, UITVOERINGEN. GETROUWD Jac. Gragtmans V. C. C. van Baal, TOESLAG 15 Juni 1891, te Waalwijk, TE WAALWIJK, VERPACHTEN Onder Baardwijk, Onder Besoijen, Onder Waalwijk, te WAALWIJK, zal op MAANDAG 15 Juni 1891 Breeder bij biljetten omschreven. VERKRIJGBAAR BIJ WAALWIJK. Op Zondag 7 dezer 's middags 12 uur door de Liedertafel „Oefening en Vermaak" van Waalwijk en Besoijen, op Musis Sacrum. PROGRAMMA AD LIBITUM. WAALWIJK, 6 Juni 1891. Naar men zegt komt morgen Mr. Vos (le Wael en waarschijnlijk ook Dr. Schacpman ecnc bespreking houden op „Musis Sacrum", Zondag den 7 dezer ten 4 uur. Toegankelijk voor kiezers uit het district op vertoon van hun kiesbiljet. Gedurende de afgeloopen week is door het uitvoerend bestuur der landbouwtentoon stelling onder dankbetuiging ontvangen toe zegging voor de volgende medailles Van 2 gevers, die onbekend wenschen te blijven, eene groote zilveren en eene zilveren medaille. N. Gragtmans eene groote zilveren me daille. Gebr. Scholte, 's Bosch, eene groote zilveren medaille. Tot heden werden in Waalwijk 96 ga- rantie-aandeelen geplaatst, en tal van vrij willige bijdragen ontvangen. Aan hen, die door de bestuursleden nog niet mochten zijn bezocht, öf bij hen, die nog niet konde beslissen öf afwezig waren, zal Maandag a. s. een lijst worden gepresen teerd en de inschrijvingsbiljetten worden teruggevraagd. Kalikoeien waren sedert de vorige no teering in de Langstraat iets meer gewild, en werden voor de le qualiteit tegen ƒ200 a ƒ240 verhandeld, dito 2e qual. en kalf- vaarzen 160 d 195 weikoeien, weinig be geerd 95 a 140, vette dito 66 a 68 ets. per Kg. Graskalveren en hokkelingen ƒ35 a 60, nuchtere kalveren 10 rt 14vette var kens, met veel aanbod, 44 a 45 ets. per Kg. schoon biggen 5.a 7.50 weilammeren 5.- 6.50. Hooi. Sedert de vorige opgaven was er niet veel handel, wijl de groote voorraad in vasthoudende handen zit. De prijzen blijven vast, en wisselen tusschen 10.— en ƒ13.50 per 500 Kg. De prijs der goede aardappelen in de Bo ven-Langstraat is thans 4 per Hl.; uit het land van Heusden worden ze bij de kleine maat tegen 14.50 a 5.— aangevoerd. De nieuwe zullen dit jaar 8 a 14 dagen later dan het vorige jaar te koop worden aange boden. Het voornemen bestaat om op het zegelpapier, dat aan het algemeen zegelkan toor wordt vervaardigd, het rijkswapen zoowel als de waarde-aanduiding voor te stellen in wit op een gekleurd grondvak. Aan de stempelsnijders is de vervaardiging opgedra gen van twee stalen proefstempels, waarin' verschillende blokjes, aanwijzende het bedrag van het zegel, kunnen aangebracht worden. Vermoedelijk zullen binnenkort gereed zijn de aan 's rijks munt nieuw vervaardigde stempels voor het tienguldenstuk met het borstbeeld van koningin Wilhelmina, terwijl de stempel voor de zilveren pasmunt in het najaar zal gereed komen. Men meldt dat men aan het hoofdbu reau der staatsspoorweg-maatschappij druk werkzaam is aan de tariefhervorming, die het zooveel goedkooper personenverkeer bren gen zal. Derhalve zal de invoering wel vóór Januari kunnen geschieden, men hoopt zelfs 1 September. Een bruiloft, die centen kost In de gemeente Denekamp is bij een boerenbruiloft de gastvrouw bekeurd, omdat zij zonder geleibiljet de hoeveelheid van 30 liter jenever in huis had. Behalve dat de jenever is verbeurd verklaard, zal zij nog ongeveer f 200 boete hebben te betalen. De Kampioen deelt mede, dat twee Amsterdamsche heeren, mr. C. A. Beels en Bastet, per rijwiel door Duitschland en Tyrol naar Venetie rijden. De heer Otto Cohen heeft hen tot Stuttgardt vergezeld. Zij hadden toen reeds een afstand afgelegd van 689 ki lometer in den tijd van zeven dagen. Door de politie te Delft is een goede vangst gedaan. Een oude bekende der justitie P. Th. G. genaamd, oud 50 jaar, zonder beroep en vaste woonplaats, die (steeds wegens diefstal) reeds meer dan 18 jaar gevangenisstraf heeft ondergaan, is wegens ontvreemding van een rol bont schortengoed van een uitstalling aangehouden. Hij is ter beschikking van de justitie naar het huis van bewaring te 's Gravenhage over gebracht. Te Breda heeft Woensdagnamiddag een langdurig en hevig onweder gewoed. Gedu rende twee uren volgden onophoudelijk felle bliksemstralen en knetterende donderslagen elkander op gedurende al dien tijd verge zeld van een wolkbreuk, die stroomen water neerstorte. De lage gedeelten der stad ston den blank, terwijl de bliksem op verschillen de plaatsen insloeg, hier en daar groote ver- woestingen aanrichtende, doch gelukkig zonder brand te veroorzaken. Men meldt uit Ridderkerk In den nacht van Woensdag op Donder dag werden vele ingezetenen uit hunnen slaap gewekt door het blazen op een brand- signaal. Het bleek echter dat er geheel iets anders te doen was. Onze ijverige nachtwaker G. van Halem was aan het worstelen met twee oievaars- dieven, welke hij bij de landbouwerswoning van den heer Joh. v. d. Hoek Az. reeds in het vizier had gekregen. In de kom der gemeente blies hij alarm, zoodat er spoedig hulp kwam opdagen. Eenige oogenblikken later zaten de dieven achter slot en grendel. Een dezer „heeren" bekende dat hij 20 jaren geleden, reeds in dezelfde gemeente was tegenwoordig geweest bij de arrestatie van een zijner collega's. Te Nederweert is aangehouden de bakker J. Dverdacht van zijn woning in den nacht van Dinsdag op Woensdag te hebben in brand gestoken. Een korporaal der Instructie-compagnie te Schoonhoven ging Dinsdagmiddag in te genwoordigheid van een kameraad, zwemmen achter eene der kribben in de Lek en dat weiondanks het uitdrukkelijk verbod van den commandant, nog den vorigen dag uitge vaardigd. De ongelukkige zonk in de diepte weg, ofschoon zijn kameraad hem nog trachtte te redden, en, na 21/., uur gevischt te hebben met dreggen enz., werd het lijk opgehaald. Uit het dagboek van een musicus. Na dolce geslapen te hebben, stond ik allegro ma non troppo op. kleedde mij poco a poco aan en stapte allegretto naar de ont bijtkamer, waar ik juist a tempo kwam, daar mijn vrouw begon met kofheschenken an dante grazioso. Ik vroeg con sentimento hoe zij had geslapen en zij dankte mij molto vivo, terwijl zij mij expressivo aankeek met hare heldere blauwe oogen. Op eens hoor ik iemand aan de deur klop pen, eerst pianissimo, toen piano en einde lijk fortissimo. Onze dienstbode ging naar de deur en een man kwam maestoso bin nen en riep con tutta forzakan ik mijn heer even spreken Ritardando stond ik op, deed adagio de deur open en zag mijn kleer maker. Iiij vroeg mij eerst rallentando, toen meer en meer stringendo, hem zijne reke ning te betalen. Furioso voor zijn indringen zei ik hem re- soluto, dat ik geen geld had en eindelijk wierp ik hem con strepito van de scala. De meeste personen, die eenigen tijd geleden in Rusland door een dolle wolvin waren gebeten, zijn sedert Zondag weer in hun vaderland terug, nadat zij in de Pasteur inrichting van dokter Babes, in Bucharest, met goed gevolg behandeld werden. Van de 29 patiënten, die naar Bucharest gestuurd werden, zijn daar drie aan de Lysea (wolfs- dolheid) gestorven. Drie anderen blijven nog voorloopig in de inrichting van doctor Babes. De geneesheer hoopt bepaald, dat het grootste deel der gebetenen in het leven zal blijven, aangezien sedert het onheil reeds 35 dagen zijn verstreken. De ontslagenen doen hun gewone werk, maar staan nog onder genees kundig toezicht. Weer een moord Uit de gemeente Vlachtwedde zijn naar Winschoten overgebracht en in het huis van bewaring aldaar in voorarrest gesteld de echtelieden J. M. en G. K., samen ongeveer twee jaar gehuwd en in het bezit van een kind, dat niet van de moeder kon gescheiden worden en daarom met zijn ouders in het huis van bewaring moest opgenomen worden. De arrestatie van deze echtelieden staat in verband met den plotselingen dood van den vader der vrouw, die bij zijn schoonzoon en dochter inwoonde en wiens onverwacht overlijden, gepaard met andere omstandig heden, dc aanleiding is geweest voor het instellen door de justitie, vergezeld van 2 deskundigen, van een onderzoek ter plaatse voornoemd, waarbij zou zijn gebleken, dat die plotselinge dood is veroorzaakt door met geweld gepleegde verstikking. Beide gearresteerden èn man èn vrouw, worden verdacht van dit gruwelstuk op hun schoonvader en vader te hebben uitgevoerd. De bekentenis der vrouw moet daaromtrent zekerheid verschaft hebben. Het meuschelijk gemoed huivert bij de gedachte aan dat feit. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Tilburg, 5 Juni 1891. M. de R. Mij worden twee exemplaren van uw geacht blad toegezonden, waarschijnlijk om me ge noegen te bezorgen met de twee ingezonden artikelen. 'l Is me niet te doen om in repliek te treden, maar 't zal veeleer een korte raadgeving zijn voor de regelings-commissie ten uwent. lo. Zorg voor alles, dat ge na de bekroning op 't terrein der expositie eene schriftelijke opgaaf krijgt van de jury; denzelfden dag gaat deze uiteen en 'tis een knap man, die nog een schriftelijk relaas bekomt. De rege lings-commissie heeft herhaaldelijk op den dag der bekroning daarop aangedrongen maar daaraan werd niet voldaan 0. m. door de jury voor pluimgedierte. Als die jury mede aan haar plicht had voldaan dan ware der regelings-commissie veel last bespaard en had zij met Nieuwjaar kunnen ontbonden zijn. 2o. Den correspondent uit D. zal schriftelijk gevraagd worden of hij op 't oogenblik dat zijn artikel in de Echo verscheen zijne be kroning (welke franco is toegezonden) had ontvangen ja dan neen. In 't eerste geval is zijne handelwijze niet fairin 't tweede zal eene klacht worden ingesteld bij de ex peditie-onderneming Van Gend Loos. Ten slotte, M. de R. wensch ik der Waal- wijksche tentoonstelling denzelfden bijval dezelfde deelneming en opvolgende algemeene tevredenheid toe als die te Tilburg heeft mogen ondervinden. Ontevredenen, bedillers en mopperaars zul len te Waalwijk even goed als te Tilburg en elders gevonden worden en alle feiten worden op de hoofd-commissie verhaald. UEd. dw. dienaar, Edm. H. Meelis. SPRANG. Over de maand Mei. GEBOREN Leendert, Z. van Adriaan van Escli en Pieternella Nieuwenhuizen. OVERLEDEN: Catharina Maria van Siokkum weduwe van Simon Brienen en Van Jaco bus van Marsbergen en van Johannes Goed hart oud 65 iaren. Maria Cornelia van Apeldoorn 1 jaar. Johannes Maas van Apeldoorn 2 j. Adriana Pruisers wede. van Peter Dekkers en van Jacobus de Bie 81 j. Maria Antonia Dalmaijer 1 maand. Adriaan Jan van Oosterhout 13 j. HUWELIJKS-AANGIFTEN Huibert de Haan jm. 33 j. van Loonopzand, met Maria Cha- bot jd. 26 j. van Sprang. Hendrik Ver hoeven jm. 33 j. van Vrijhoeven-Cappel met Maria Adriana Ophorst'jd. 28 j.Jan Dalmaijer jm. 23 j. met Johanna Janson 23 j. Franciscus Beerens jm. 27 jaren van Waalwijk met Johanna IJpelaar jd. 19 j. HUWELIJKS-AFKONDIGING: Hendrik Adrianus Snijders jm. 27 j. van Sprang met Susanna Wagemakers jd. 25 j. van Capelle. HUWELIJKENHuibert de Haan met Maria Chabot. Hendrik Verhoeven met M. A. Ophorst. Jan Dalmaijer met Johanna Janson. CAPELLE. Van 15 tot 31 Mei. GEBOREN Adriana Petronella D. van Huibert Adriaan Pieter Brunt en Teuntje Plooster; Johannes Eduardus Z. van Cornelis van den Dungen en Anna Catharina Waelpoel. Maurits Z. van Adriaan Mandemakers en Pieternella Gerritdina Verhagen. GEHUWD: Elize Gerrit van Dongen, 25 jaren te Dongenmet Neeltje Johanna Oerlemans 22 j. Pieter Rosenbrand 42 j. met Anto nia Boeser 37 j. Wijnand de Jong 29 j. te Loonopzand met Anna Kemmeren 32 j. OVERLEDEN: Gerrit van der Hammen, 52 j. wedr. van Helena Catharina Westerveld Jenneke lloosenbrand, 35 j. echtgenoote van Hendrikus Ralten. WAALWIJK, 5 Juni. Bij een flinken aanvoer ter veemarkt was de handel traag en prijzen flauw. Kalfkoeien f130.Ai'240.— tot f Kalfvaarzen f100.a f160.tot f Jonge varkens aangevoerd 50 stuks, verkocht van f3,50 a f7.75. Weilammeren f4.25 a f7.per stuk. Ter botermarkt aangevoerd 388 KG., van fl,02 a fl,10 per KG. Eieren f0,a f0.per 100 stuks. In huiden, leder en schors blijft de markt stationair met weinig handel. AMSTERDAM, 5 Juni. Bericht van de makelaars BROUWER A N C H E R. Zonder eerstchandsafdoeningen. Verder in afwachting t er inschrijving op den 16en Juni a.s., welke uit pl. m. 35000 O.—Ind. runder en buffelhuiden zal bestaan. «saaa-'Ma: v-r.- v en diemede namens wederzijdsche familien dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling, bij gelegenheid van hun hu welijk ondervonden. Waalwijk, 3 Juni 1891. Voor de trouwe hulp en de talrijke be wijzen van deelneming, ons betoond bij het ongeluk ous op den 31 Mei j.l. getroffen, betuigen wij allen onzen hartelijken dank. Besoijen, 5 Juni 1891. J. P. J. HENDRIKX- en Echtgenoote. Burgemeester en Wethouders van Waal wijkGelet op art. 175 der gemeente-wet dat de op den 3n dezer afgekondigde alge meene plaatselijke politie-verordening voor deze gemeente, gedurende drie maanden op de secretarie voor een ieder ter lezing is nedergelegd, en in druk tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar is gesteld. Waalwijk, 3 Juni 1891. Burgemeester en Wethouders. het HUIS, SCHUUR en ERF te BE- SOIJEN, van de erven JOHANNES KLERX is ingezet op f 2400. 's avonds 8 uur, ter herberge van WILLEM BROKKEN, te Besoijen. Dagelijks kan ten kantore van genoem den Notaris GEHOOGD worden. zal, op WOENSDAG 17 JUNI 1891, voorin, 9 ure, in het Hotel van den Heer MOURIK, te Heusden, ten verzoeke van de Heeren WIEGERINK en TERWINDT, wassende op de gronden, onteigend ten be hoeve van de verlegging van den Maasmond, gelegen onder Heusden, Heesbeen, Eeten, Genderen en Aalburg, in 89 perceelen. Boekjes inhoudende nadere aanwijzing der pereeelen, zijn tegen betaling van 10 Cent, verkrijgbaar bij voorn. Notaris en in het Hotel MOURIK, te Heusden. zal op Vrijdag 12 Juni 1891, voorm. 11 ure, in de Korenbeurs te Waalwijk, voor Heeren Regenten van de Godshuizen te 's Bosch en anderen, Yoorweide, Hooigracht en Wetering. Over de Oude Straat, Schouwsloot, Dijkland. Onder Capelle, Zuidwesterwaard. de Vischbank, Platte Kade, Zomerdijk en Koeweide. des namiddags 1 ure, ter herberge van F. van WAGENBERG, te Haarsteeg, onder AMMERZODEN, WELL en IIEDIKHLTZEN: Den Hoogen Omloop den Hoogeen Lage Mus- schenwaard, het Bernsche veld, eenige perceelen Elderwaarden, de Veerkam pen, Storrenhoek, de Mauritsplaat eenige perceelen inde Maashoeven, de Geer, de Sompen en het Herptsche veld, de Otters, Joden waard, Rietoord, het Rijstkampkewaardje langs de Vaart, Capelle Morgen en Knoken- waard

Echo van het Zuiden | 1891 | | pagina 2