Notaris BINK, Ben Lagen Omloop in 30 pere. Attentie. Fijn Dames- en Kinder iruiniing ONTVANGEN EENE FIJNE KEUZE Advertentiën, en Bamessehorten, Wei J. 3. TImmemaas. Oosteurijk. Italië. Rusland. BINNENLAND, Ingezonden stukken. KATOENEN, Heerendassen ONDERTROUWD ADRIANTJS J. HENDRICKX en COLETA C. DIELS. JOHAÜIS F. II. VAN DER MEEREN ELISABETH VAN RAVEL, te WAALWIJK, zal lo. Op Zaterdag 11 Juli 1891, voor Jen WelEd. heer LEONARD SPIE RINGS, te 's Bosch, verpachten onder WELL en AMMERZODEN, 2o. Op Woendsdag 15 Juli 1891, voor de Erven G. KLUN, Loonslioekje, VERKOOPEN 15 koopen Rogge, 8 koopen Ha ver, 1 koop Spurrie, te velde in het Loonshoekje. De Neue Freie Presse zegt, dat de vriend schappelijke aansluiting van Engeland aan de vredelievende mogendheden van het drie voudig verbond een zoo onbetwistbaar over wicht geeft, dat Frankrijk en Rusland dien aangaande onmogelijke illusifin kunnen hebben. Op den Vesuvius is een Braziliaansch journalist, dr. Siva Jardim, in den gloeienden krater gevallen en jammerlijk omgekomen. Een vriend, die hem vergezelde, werd nog juist in tijds door den gids, dien zij bij zich hadden, teruggetrokken. Aan de Times wordt uit St. Petersburg geseind, dat do uit Zuid-Rusland terugge keerde gedelegeerde van baron Hirsch, de heer White, eene verschrikkelijke beschrijving geeft van den toestand. De slechte oogst doet voor hongersnood vreezen, terwijl ook verdere aanvallen op de joden waarschijnlijk zijn. De heer White gelooft, dat de Russische regee ring onvoldoende is ingelicht, daarom deelde hij den ministers, die hem vriendelijk aan hoorden, het een en ander mede. Hij advi seerde den minister van binnenlandsche zaken de emigratie der joden te bevorderen door het instellen van emigratie-commissiën onder één hoofdcomité, terwijl de regeering over de geheele zaak de hootdcontrole hebben zou. De minister keurde principieel het plan goed, behoudens zekere vast te stellen bepa lingen, zoodat White's zending geslaagd schijnt. Hij heeft den indruk, dat de Russische joden degelijke landbouwers kunnen worden. WAALWIJK, 8 Juli 1891. De harmonie l'Espérance heeft op schitte- rende wijze beantwoord aan de hooggespan nen verwachting, die Waalwijk van haar koes terde zij heeft namelijk op het coucours t Eindhoven den eersten prijs behaald in de af deeling, waarin zij moest mededingen. Zoo dra dit bekend was werd van verschillende huizen de nationale driekleur ontplooid. Het gansche corps, overtuigd dat dit succes hoofdzakelijk te danken was aan de talent volle leiding van den directeurden heer Frie van Iersel stond er op hem bij zijne terugkomst uit Eindhoven, waar hij gebleven was om het diploma in ontvangst te nemen, feestelijk te recipieëeren. Hieraan wefd ge volg gegeven. Tegen half negen stonden op het perron geschaard: de harmonie l'Espérance, de lie dertafel Oefening en Vermaak van Waalwijk en Bezooien; de zangvereeniging Cecilia; de koninklijke Oranje Doelende koninklijke doelen Recht door Zee; buiten de omrastering van het spoorweg station eene groote menigte belangstellenden en nieuwsgierigen. Bij aankomst van den trein om 8.36 wer den fanfares aangeheven. Toen de directeur, vergezeld van den com missaris, den heer O. van Tussenbroek, was uitgestegen, trad het bestuur op hem toe, en werd hij bij monde van den voorzitter, den heerTimmermans van Turenhout, verwelkomd; hulde werd hem gebracht voor de schitteren de overwinning, onder zijne bekwame leiding behaald en de hoop geuit dat die triomf den band tusschen directeur en harmonie weder zijds nog nauwer zou toehalen en leiden tot nog steeds hoogere volmaking. Hierbij werd den directeur door het zoontje van den heer Chr. van de Werft'een bouquet aangeboden. Een luid hoerahgetuigde van de instem ming van al de aanwezigen met het gesprokene. Achtereenvolgens werd nu de harmonie, in de personen van bestuursleden en directeur gelukgewenscht namens de verschillende aan wezige corporaties, waarna Cecilia het„zij leven lang," van Van Paeschen aanhief en vervolgens de Liedertafel het slot van Hymne an die MusikDas hat Musik gethan Door den woordvoerder van Recht door Zee werd der harmonie een lauwerkrans toe gezegd, te overhandigen bij het concert a. s. Maandag door l'Espérance op de terreinen van den doelen te geven. Na het verlaten van het perron begaf men zich in optocht onder de vroolijke tonen der harmonie en omstuwd van eene jubelende menigte naar de harraoniézaal, na onder weg eene ovatie gebracht te hebben vóór het huis van den directeur. Op de harmoniezaal bevonden zich tal van onze eerste burgers, die door hunne tegen woordigheid wilden 'coonen het groote belang, dat zij stellen in den bloei der toonkunst in onze gemeente. De liedertafel zong„Hymne an die Mu sik," van Lachner, en Cecilia, „Ossian," van Beschnit. Beide corpsen werden luide toegejuicht. Namens het bestuur deed de commissaris, de heer Van Oudenhoven, de officieele me- dedeeling, dat de harmonie l'Espérance op den wedstrijd te Eindhoven den eersten prijs behaald had in de 2e afdeeling. Vervolgens bedankte spreker de corporaties en particu lieren voor de betoonde belangstelling en uitte de hoop, dat tusschen de verschillende muziekgezelschappen in deze gemeente steeds een edele naijver, maar nooit wan- of af gunst zou bestaan. Van de harmonie St. Chrispijn werd een zeer nette felicitatiekaart ontvangen. Wij eindigen dit kort verslag met op onze beurt de harmonie l'Espérance en haren di recteur van harte te feliciteeren met de be haalde zege en de hoop te uiten, dat zij volijverig op hetzelfde voetspoor zullen blijven voortgaan en onvermoeid streven naar verdere volmaking. Groote internationale wedstrijd, voor har monie- en fanfare gezelschappen te Eindhoven. {Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan der Kon. Harmonie Apollo"s Lust"). Sectie A. Harmoniegezelschappen. Ie Afdeeling. Ie prijs, verguld zilveren me daille en f 100, Orpheus, Tilburg. 2e prijs, verguld zilveren medaille, Apollo, Kaatsheuvel. 2e Afdeeling. Ie prijs, verguld zilveren me daille en f 25, Euphonia, Kaatsheuvel. Eigen gekozen stukOuvert. Cavalerie Légère, p. J. Briffaux. Ie prijs, verguld zilveren medaille en f25, L'Espérance, Waalwijk. Eigen gekozen stuk Ouvert. Marie Henriette, p. Montague. 3e Afdeeling. Ie prijs, verguld zilveren me daille en kunstvoorwerp, Concordia, Vlijmen. Eigen gekozen stukConcert Ouverture P. Hoffman. Uitslag Lecture a Vue. Afdeeling A. Harmonie-Gezelschappen. Ie Afdeeling: deelnemers Orpheus, Tilburg en Stedelijk muziekkorps, Alkmaar. Ie prijs, verguld zilveren medaille en een kunstvoorwerp, geschenk der dames Stedelijk muziekkorps, Alkmaar. 2e prijs, verguld zilveren medaille, Orpheus, Tilburg. 2e Ardeelingle prijs, verguld zilveren medaille en kunstvoorwerp, geschenk der dames Euphonia, Kaatsheuvel. In de Langstraat ging het tot heden met de vetweiderij niet naar wensch. De groote weiboeren hadden bij de hoeveelheid weiland op den duur behoefte aan gras en konden bij kleiner getal vee ternauwernood in buik- vulling voorzien. Er kon derhalve bij het ongunstig weder geen sprake van groei of vet worden zijn, terwijl menig vetweider bij al die schaarschte er meer op uit was om koeien van de hand te doen dan bij te koopen. Sedert veertien dagen is er echter in den groei van het gras een gunstige wen ding gekomen, waarop de hoop op een goed wei jaar nog niet geheel in rook is opgegaan. Verschillende katholieke bladen juichen over den val van het ministerie der rechter zijde, omdat dan ook de gehate legerwet begraven wordt. Niet alzoo de eveneens Katholieke Nieuwe IJselbode Als partij zoo luidt het hebben de liberalen zich met de legerwet vereenzelvigd. Men vindt onder hen de trouwste voorstan ders van deze ongelukswet, die gereed waren cm met den minister van oorlog door dik cn dun te gaan. „Er treedt nu natuurlijk een liberaal mi nisterie op en het zou ons zeer verwonderen indien de heer Rooseboom de plaats van den tegenwoordigen minister van oorlog niet innam. „Misschien meer dan éen heeft deze ge wezen afgevaardigde voor Arnhem medege werkt aan de voorbereiding der wet en wij zullen eens zien of de katholieke afgevaar digden, die voor Noordbrabant en Limburg zitting hebben, en de Noordbrabantscheheeren der motie, welke allen met zooveel rumoer en hartstocht de legerwet van Bergansius bestreden hebben, niet blijken zullen de oor zaak te zijn van veel hooger en drukkender financieele en persoonlijke lasten, nu zij door hunne onverstandige oppositie eene werkende liberale meerderheid in de kamer gebracht hebben. „Vooral de nieuwe liberale leden zijn vol bloed legerwetmannen. De Kanter en Levy trokken het vaderland af om voor de leger wet en speciaal voor de afschaffing der plaats vervanging te ijveren. „Niet zonder zorg, wij erkennen het, denken wij aan het lot der vrijstellingen, nu ze door liberalen ons zullen worden toebedeeld." Men leest in De Amsterdammer Op den avond van het vuurwerk was nie mand t'huis gebleven. Ook de bloemenwinkel van Corona in de Kalverstraat was gesloten, want de chef en het personeel waren even eens naar het IJ gegaan. Omstreeks 12 uur werd aan den winkel zeer hard gescheld. De juffrouw, die oppassen moest, schrikte, daar zij niet begreep wie zoo laat nog wenschte toegelaten te worden. Zij stapte echter naar voren, deed de deur op een kiertje en Plotseling gooide een agent van politie de deur wijd open „Daar is de Keizer De juffrouw trilde op hare beenen, want terstond stapten twee heeren in groote man tels gehuld binnen. In den eersten herkende zij keizer Wilhelm. De adjudant van Z. M. zei iets, doch de juffrouw verstond hem nietzij was de Duit- sche taal niet machtig. De agent speelde echter zoo goed zoo kwaad het ging voor tolk, waarna de juffrouw begreep dat de Keizer een krans moest hebben. Toen de adjudant echter de kleuren van bloemen en linten noemde, kon de agent er zelf niet meer uit wijs worden. Toen schreef de Keizer zelf op een papier wat hij verlangde, Daarna stapte hij met den adjudant en den agent in een gesloten rijtuig, dat in de steeg stond te wachten. Door deze daad krijgt de krans op het graf van onzen Bestevaer (de Ruijter) zeker veel meer waarde. Maandag werd te Moerdijk het lijk aangebracht van C. K die in de haven van Stellendam over boord was gevallen en, of schoon dadelijk pogingen tot redding waren aangewend, verdronken is. Een soldaat, die op post stond in het Cadettenkamp b;j Breda, is bij het jongste onweder door den bliksem aan de linkerzijde getroffen en daar verlamd geraakt. Hij is per brancard naar het hospitaal vervoerd. Een oppassend arbeider, werkzaam aan de boterfabriek te Dokkum, was Donderdag vroeg met eene schuit uitgegaan. Door een of ander ongeluk schijnt hij overboord te zijn gevallen, althans des middags heeft men zijn lijk uit de Leeuwarder Ee opgehaald. DRUNEN, 6 Juli. Gisteren gaf onze har monie „De Eendracht" een concert ten huize van J. J. C. Ruthishauser; onder begunsti ging van allerprachtigst weder, wandelde een ieder derwaarts om te genieten van de schoone, verdienstslijke nummers, aldaar door onze harmonie ten gehoore gebracht. Het ware te wenschen, dat de directie kon besluiten, meermalen op verschillende punten een concert te geven, om zoodoende onze stille gemeente wat meer op te vroolijken. Er moet leven zijn in de brouwerij, dit is een maatschappelijk en algemeen belang; van de drukte, die hier op eene enkele plaats Zondags heerschttrekt het publiek niet veel profijt; integendeel. Het is daarom dat wij een beroep doen en de medewerking inroepen van onze har monie „De Eendracht", om ons tegenwoordig zoo stille Drunen weder wat nieuw leven te schenken. Drunen kwijnt, en dit moet veranderen. KAATSHEUVEL, 7 Juli. Het bekencl worden van de voor het muziekgezelschap Euphonia zoo eervolle onderscheiding, gisteren te Eindhoven verkregen, bracht in ons als uitgestorven dorp eene groote en gezellige bedrijvigheid te weeg. Dadelijk werden aan de meeste huizen de vlaggen uitgestoken en maatregelen beraamd om de werkende leden, die zoo zeer den goeden naam van de vereeniging hadden gehandhaafd, waardig en feestelijk te ontvangen. De zaal van het ge zelschap werd door de vele handen, die zich daarvoor beschikbaar stelden, in een oogenblik van tijd smaakvol gedrapeerd met vlaggendoek, kwistig werd overal lrisch groen aangebracht en rappe handen van jonge meisjes zorgden er voor, dat, waar gebrek kwam aan natuurrozen, die aan te vullen met kunstproducten. Met verlangen werd daarna het gezelschap verbeid. Al wist men, dat het den eersten prijs had verkregen, zoo gaarne wilde men uit den mond der leden zeiven, alle bijzonderheden vernemen, en vooral algemeen was het verlangen, om den directeur, den heer VV. van Beurden, die steeds zijn tijd beschikbaar stelde om zijne muziekanten in 'te wijden in de finesses van de voor te dragen stukken, een blijk van hartelijke sympathie en waardeering te geven- Toen dan ook de tram naderde, groeide, on danks het late uur, het aantal belangstellenden sterk aan en bracht men reeds luidruchtige en welgemeende ovaties. Aan het lokaal der vereeni ging genaderd, was de geestdrift groot. De directeur werd met bloemen en kransen omhangen en naar binnen gedragen, daar op een versierden stoel neergezet om de gelukwenschen in ontvangst te nemen van de vele vrienden, die hem wildoen toonen, hoezeer de schitterende uitslag hun goed deed. Onder de meest aangename stemming bleven de vele leden en vrienden tot laat in den nacht bijeen, aan niets denkendeen over niets pratende, dan over de geplukte lauweren. Toen nog zeer laat bekend werd, dat Euphonia ook in de af deeling //lecture a vue" den eersten prijs behaald had, kon er van scheiden in het geheel geen sprake zijn, en werd er nog menig hartelijk woord geuit voor haar bloei en vooruitgang. Ook bij hare zustervereeniging »Apollo," die in eene hoogere afdeeling den 2en prijs verwierf, heerschte de meest opgewekte stemming. Als blijk van de gelukkig betere verhouding, die thans tusschen hen bestaat, mag wel het feit gereleveerd worden, dat wederzijds de beste wen schen werden geuit voor den vooruitgang van elke vereeniging op zich zelve. Men hoort, zooals reeds wer! opgemerkt, over niets anders redeneeren dan over de behaalde overwinningen en merkt daarbij met veel ge noegen op, hoe elk voor zich met de muziekge zelschappen hier meeleeft. Zij hebben nu weder getoond dat zij niet louter voor deze plaats veel gezelligheid aanbrengen, doch bij concoursen ge zelschappen zijn, waarmede terdege dient te wor den rekening gehouden. verantwoordelijkheid der Redactie.) Waalwijk, 4 Juli 1891. Gisteren arriveerde alhier per extra trein, ten 2.50 uur, de vereeniging van gasfabri- kanten in Nederland. Bij gelegenheid der 19e algemeene vergadering, dit jaar gehouden te 's Bosch, werd ter aanvulling hunner feesten, van uit de haven alhier per extra-boot een tochtje gedaan naar de werken aan den nieuwen Maasmond. Bij Hagoort werden de toeristen door den heer L." Becker, lid der firma Becker en van Seters, aannemers van genoemde werken, ontvangen en welkom geheeten. Nadat zij de in werking zijnde exavators bezichtigd hadden, werden zij in een daarvoor expres ingerichten trein over het werk heen en weer gereden. Te Waalwijk teruggekeerd, vereenigden zich de leden aan een gemeenschappelijken maaltijd in het hotel du Lion d'or. Een woord van lof komt mei. de wed. C. J. Verwiel toe, voor de door haar aangerichte rijke tafel en prachtig versierde zaal. Bij monde van den voorzitter, de heer D. van der Horst, werd dan ook uit naam van al de vereenigde leden, compliment gebracht aan het gulle en overvloedige aan dezen disch voorgediend, waardoor, hetgeen men in den Bosch was te kort gekomen, hier rijkelijk werd ingehaald. De heer Brender a Brandis, vice-voorzitter, bracht een toast uit op de heeren Bolsius en van Dijck, voor hunne beleidvolle regeling, en al het aangename aan deze vereeniging bij gelegenheid dezer feesten bezorgd en bracht ook namens al de vergaderden hulde en dank voor de zorgen door genoemde heeren daaraan gewijd. Nadat nog de feest- .marsch van den heer Leede op de piano door den heer Bolsius was gespeeld, ver trokken de reünisten in opgewekte stemming per treinen van 8.36 en 9.2. Waalwijk, T ,on. Tilburg, 4 Juh 1891 Eeuige en algemeene kennisgeving. GETROUWD en die, ook namens wederzijdsche familie, hun hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling, bij gelegenheid van hun huwelijk ondervonden. Loonopzand,) Waalwijk1 Juh 189L voorm. 10 ure, ter herberge van F. van WAGENBERG, te Haarsteeg, des voorm. 9 ure, "Voor een der voornaamste Schoenma- gazijnen wordt verlangd, een fabrikant in van uitsluitend prachtvolle bewerking. Re flecteerenden, die bij accurate bediening in staat zijn mooi werk te leveren, gelieven zich te adresseeren met franco brieven on der letters S. E- D. aan het algemeen ad vertentiebureau van NIJGH VAN DIT- MAR, Rotterdam. van aan veel verminderde prijzen. en

Echo van het Zuiden | 1891 | | pagina 2