Notaris BINK, Advertentiën, Engeland. Duitschland. Italië. Turkije. Amerika. "üTtvoeringbn. BINNENLAND. Handelsberichten. liS A, J, linnito MuuiiiiiM publiek verkoopeu Verkoopen Adrianus G. Rubbens L. Maria B. Timmermans. zal te KAATSHEUVEL, BIJ VEILING op Dinsdag 18 Augustus 1891, ter herberge von Corns, van Dissel- dorp, telkens om 7 uur des avonds, 7 September bij inzet ter herberge van C. VAN DONGENen 21 Sept. 1891 bij toeslag, iets anders op verzonnen. Gedachtig aan het: c'est le ridicule qui tue, heeft het blad eene tweede rubriek: „Telegrammen en correspon denties» geopend om hetgeen er bespottelijks is in die dolzinnige uitgelatenheid ongenadig bespottelijk te maken. Zoo behelst deze cu- rieuse rubriek het volgende bericht uit Evreux: „Eene indrukwekkende manifestatie heeft hier den 10 dezer voor het huis van den boek handelaar Alfred plaats gehad. Een voor de glazen uitgestalde atlas liet de kaart van Rus land zien. De kaart werd onmiddellijk door meer dan vijfhonderd personen omringd, die den duizendmaal herhaalden kreet aanhieven: „Leve Rusland Uit Montauban „Den 10 dezer speelden in het Café du Commerce twee personen écarté. Daar keerde een hunner, de adjunct- maire, klaverenaas om en riep „Alexandre Dadelijk stonden alle aanwezigen op en zon gen het Russische volkslied. Het partijtje écarté werd onder eene onbeschrijfelijke op gewondenheid voortgezet." Uit Périgueux„Een hartverheffend voor val (une scène des plus émouvantes) had hier den lOen aan de table d'höte van het Grand Hotel du Périgord plaats. l)e knecht bracht eene Russische sjarlotte op; allen aten die staande en riepen: „Leve Rusland!» Onmid- delijk daarna werden petits Gervais opgedischt. Eene dame zette zich toen aan de piano en speelde de Marseillaise." Uit Cahors „Een rustig burger wandelde in de Rue des Moulins. Plotseling haalt hij zijn sigarenkoker uit den zak. Tien, twintig, dertig personen werpen zich op den man, ontrukken hem den koker en omhelzen hem, al roepende: »Leve de Czaar De sigaren koker was van Russisch leder, 's Avonds was de stad geïllumineerd.» In den nacht van Maandag op Dinsdag is er in de vallei tusschen Evenos en Broussan, nabij Toulon, brand ontstaan, die groote ver woestingen heeft aangericht. Men berekent dat eene uitgestrektheid van 1200 hectaren bosch- en ander land vernield zijn. De gemeente Evenos is door de vlammen, die aangewakkerd zijn door een sterken Noordweslewind, aangetast en verscheidene andere gemeenten worden bedreigd. Tal van troepen zijn ter blussching uitge trokken. Uit Nizza komt de heugelijke tijding, dat de Vorst van Monaco bepaaldelijk heeft geweigerd het contract met de speelbank van Monte Carlo, door de familie filanc gedreven, en dat half April 1892 ten einde is, te ver nieuwen. De familie heeft zich nu achtereenvolgens voor de verplaatsing van haar treurig etablis sement gewend tot het Spaansche Republiekje Andorra en tot Vorst Johann von Liechten stein, maar ondanks de geboden kolossale voordeelen hebben beide geweigerd den ver gulden duivel met zijn gevolg van zelfmoor denaars op hun gebied toe te laten. Aan Reuters Office wordt van Donderdag uit Manipore geseind, dat aan den Senaputi en den Tongal generaal gisteren namiddag het doodvonnis door ophanging voltrokken is. Er was eene groote menigte, meerendeels vrou wen, bij tegenwoordig, doch de orde bleef ongestoord. Eene poging is aangewend om het prachtige kantoor van de Beers Diamantmaat schappij te Kimberley in de lucht te doen vliegen door dynamiet. Ongeveer elf uur 's nachts werd een vreeselijk harde ontploffing gehoord en een hevige schok gevoeld in de stad. Het duurde niet lang, of men ont waarde, dat het voorste gedeelte van het ge bouw, alsook de ramen en vensters van andere gebouwen in de nabijheid, aanmerkelijk be schadigd waren door eene lading dynamiet, die tegen het gebouw was gelegd en ontsto ken door middel van electriciteit met een koperen draad, behoorende aan de Telephoon- maatschappij. Er is nog niemand gearresteerd. 500 wordt uitgeloofd voor hen, die in lichtingen kunnen geven, welke leiden kunnen tot ontdekking van misdadigers. Men ver moedt, dat deze daad een uiting van veront waardiging is van werklieden, van welke zeer velen uit hun werk geraakt zijn door de amal- gamatie van mijnen en maatschappijen, die in den laatsten tijd hebben plaats gevonden, op aandringen meestal van de „Beers Con solidated Mines Limited." Nadat in de koninklijke geweerfabriek te Spandau in den laatsten tijd het aantal werk lieden van 4000 tot op 400 was verminderd, worden er nu ook in de pyrotechnische werkplaatsen aldaar velen ontslagen. Voor- loopig zijn er 200 afgedankt, die weldra door een grooter aantal zullen worden gevolgd. Bij een vergelijking van den internationalen Italiaanschen handel der jaren 1886 en 1890 blijkt de invoer in laatstgenoemd jaar 136.694.145 francs en de uitvoer 132.2-90.415 francs minder dan in 1886 bedragen te heb ben. De Italiaansche Diritto spreekt zeer beslist het bericht tegen van de Ossevatore Romano, dat de minister-president Di Rudini aan de Fransche, Engelsche en Duitsche regeeringen zou hebben doen weten, dat Italië bereid is deel te nemen aan de gemeen - schappelijke maatregelen, welke deze mogend heden beramen tot bescherming van de Euro peanen in China. De Tri buna ontkent, dat er sprake zou zijn van ontbinding der kamer en het uil schrijven van algemeene verkiezingen binnen korten tijd. Een nieuwe ontzettende hagelslag heeft thans in de provincie Mantua ook de te velde staande rijst en graangewassen bijna geheel vernield. De wijnoogst werd reeds vroeger geheel verdorven. Men gaat den winter met een bezwaard hart tegemoet. Uit Konstantinopel wordt gemeld, dat de sultan, tengevolge van den stap van den Franschen gezant, bevel heeft gegeven om de som, als losgeld door de Turksche roovers gevraagd, die den Franschman Eugnène de Raymond opgelicht en gevankelijk weggevoerd hebben, in handen te stellen van den gezant. NEW-YORK, 12 Augustus. Berichten uit Panama, loopende tot den 4 dezer, behelzen dat de Chileensche mailstoomboot er de tijding heeft gebracht van twee veldslagen, bij een waarvan de troepen der congrespartij Goronel bezet hebben, terwijl zij bij den anderen daarentegen uit Vallenar verdreven werden door de troepen van Balmaceda Bij Vallenar had den 18 Juli een gevecht plaats tusschen 500 man troepen der congrespartij en 400 soldaten van Balmaceda. Zeventig der eerstgenoemden sneuvelden. 13 Augustus. Een pleiziervaariuig met 800 passagiers werd bij Long Island door eene windvlaag overvallen, waardoor het bo 'endek instortte en 14 personen gedood en 20 gekwetst werden. WAALWIJK. Op Zondag 16 dezer, 's middags 12 uur door de Liedertafel „Oefening en Vermaak" van Waalwijk en Besoijen, op Musis Sacrum. 1. Sonntags. Abt. 2. Die Bethende. Diabelli. 4. Hymne. de Vliegh. WAALWIJK, 14 Augustus 1891. Overtuigd van de groote belangstelling, die ook door de dames gekoesterd wordt voor onze Waalwijksche Landbouwtentoonstelling, en aangemoedigd door eenige hoogst veree- rende toezeggingen, durft het Uitvoerend Be stuur een beroep te doen op de welwillend heid van Waalwijks schoon en, om haren steun tc verleenen voor de versiering van het feest terrein. Daarvoor zijn noodig tal van wimpels, vlag gen, vlaggetjes enz. De verlangde wimpels zullen zijn ter lengte van 3 meter en ter breedte van een halven meter, in twee kleuren rood-wit, blauw-wit of oranje-wit. Elk lid van het Uitvoerend Bestuur wordt natuurlijk vol gaarne bereid gevonden om, desverlangd.de noodige inlichtingen te geven. Wij zijn er zeker van dat, de medewerking der dames in deze den luister der feesten zeer zal verhoogen. De zorg voor de ver sieringen is aan dameshanden zoo goed toe vertrouwd, dat, als zij er zich mede willen belasten, het welslagen van dit gedeelte der Tentoonstelling verzekerd is. V" Het uitvoerend bestuur bericht onder dankbetuiging, dat zijn ingekomen de navol gende medailles van: Atdeeling Heusden der Noordbr. maat schappij van landbouw, gouden medaille. M. L. Mommersteeg, Vlijmen, lid der prov. staten van Noordbrabant, gouden medaille. Gebr. Straver Jz., Babilonienbroek, gouden medaille. H. Witlox, Waalwijk, gouden medaille. John Bolk, cand. notaris Waalwijk, groote verguld zilveren medaille. L. Boe«, Eindhoven, lid der provinciale staten van Noordbrabantgroote zilveren medaille. M. A. Boll, burgemeester te Eethen, groote zilveren medaille. A. van de Koppel, burgemeester te Alm- kerk, groote zilveren medaille. J. A. Bossers, notaris Loonopzand, groote zilveren medaille. N. N. te Vlijmen, groote zilveren medaille Henri J. P. Truffino en Co. 's Hage, zil veren medaille. Algemeen zijn de klachten, welke men hoort van de schippers, die de Waalwijksche haven aandoen, over de ni M e brug, ge bouwd wordende aan het oude lasje, nabij Capelle. Volgens hen wordt doorvaart- ruimte veel te klein, zoodat ong 'ukken on vermijdelijk zijn. Bij donker moet het on mogelijk zijn er door te varen. 't Is te hopen, dat de onmiddellijk belang hebbenden zeiven, maar ook zeker de be trokken gemeentebesturen en de Waalwijksche kamer van koophandel met bekwamen spoed deze aangelegenheid nauwkeurig zullen on derzoeken en dan zonder dralen maatregelen beramen, om de gewenschte verbetering te krijgen voor het te laat is. Er loopt een gerucht dat zeer veel Schijn van waarheid heeft, namelijk dat het station Kaatsheuvel-Capelle verplaatst zal worden naar de Nieuwe Vaart, tengevolge van de aanhoudende, onvermoeide pogingen van het Capelsche dagelijksch bestuur. Het tegenwoordige station wordt dan een eenvoudige wachtpost. Reeds zijn opmetingen gedaan om den wachtpost Capelle-Nieuwe Vaart in een station te veranderen en tegen Mei a. s. ziet men de ingebruikstelling te gemoet. Afloop van de door het gemeentebe stuur van Waalwijk gehoudene aanbesteding van het maken van eene speelplaats achter de openbare school en in verband daarmede het uitvoeren van grondwerken en de ver legging van de Loint. Ingeschreven door G. van Huiten, Waalwijk, voor f 1975. M. van Eggelen, Vlijmen f1785. G. van Dijck, Waalwijk f 1570. Aan den hoofdagent der Singermaat- schappij, welke reeds herhaaldelijk enkele van de alom gunstig bekend staande echte Singer- naaimackines ten dienste van de koninklijke hofhouding mocht leveren, werd thans de onderscheiding verleend, het wapen van H.M. de koningin-weduwe te mogen voeren. De verlegging van den Maasmond brengt niet alleen groote veranderingen in verschil lende waterschappen leweeg waarvan som mige opgeheven en bij andere gevoegd wor den maar veroorzaakt ook door die toe voeging eigenaardige bezwaren en moeilijk heden. Waar op den duur weinig polder- of wa terschapslasten geheven worden, valt het ge makkelijk een goede ontvangst te vinden doch waar het omgekeerde geschiedt blijtt men liefst van die toevoeging verschoond. Nu zijn er polders, welke door den Maas mond in tweeën gescheiden worden, waardoor het beheer moeilijk wordt. Dit is ook het geval met het waterschap „Het Aalsveld," dat steeds tot den binnenpolder van Doeve ren heeft behoord en waarvan veel landerijen onteigend zijn. Het niet onteigende gedeelte wil men nu bij het waterschap „Den Binnenpolder van Drongelen" voegen, doch het bestuur hiervan, dat reeds een aantal bezwaren inbracht, heeft thans bij gedeputeerde staten van Noordbra bant een bezwaarschrift ingediend, om te be- toogen, dat de belangen der ingelanden zoo doende niet bevorderd worden. Volgens het Handelsblad is het genoeg zaam zeker, dat de heer W. baron van Dedem, afgevaardigde voor Hoorn, de porte feuille van koloniën zal aanvaarden, en dat de overste Seijffardt den heer Bergansius zal opvolgen. De keus voor het departement van waterstaat, handel en nijverheid schijnt, nog eenige vertraging te hebben veroorzaakt. Uit Tilburg wordt gemeld, dat bij den burgemeester aldaar, als voorzitter van de commissie, die gelden inzamelt voor de slacht offers van den hagelslag, twee vorstelijke gif ten zijn ingekomen met begeleidend schrijven, nl. f 1500 van H.M. de koningin, en f2500 van H. M. de koningin-regentes. Door de ijverige bemoeiingen van de maréchaussées der brigade Weert, is het ge lukt drie personen aan te houden, verdacht van de ernstige verwonding gepleegd te heb ben te Stamproij op den landbouwer Th. H. in den nacht van Zondag op Maandag. II. verkeert in levensgevaar. De drie vermoede lijke daders zijn Dinsdag naar de gevangenis te Roermond overgebracht. Iu de Utrechtsche straat te Amsterdam is Dinsdag nacht weer een brutale diefstal gepleegd. Het luik voor een winkelraam is weggenomen, een ruit verbroken en daarop zijn uit de uitstalkas weggenomen 1 gouden horloge, zes zilveren dameshorloges en een gouden speld. De daders zijn nog niet be kend. Men meldt uit Delft Woensdag morgen bracht de zoon van den landbouwer L. een disselwagen, beladen niet een spoelingkist, naar een weiland aan den Delfgauwschen weg. Bij het rijden over den vonder schijnt hij zijn draai te kort genomen te hebben althans de wagen kantelde, de berijder viel er af en kwam op een balk naast den vonder terecht. De zware spoeling- kist gleed van den wagen op de borst van den jongen L., ten gevolge waarvan hij on middellijk bezweek. Te Erp is de woning van den land bouwer M. V. geheel door brand vernield. De opbrengst van een eenige dagen te voren verkochte koe, welk geld hij in een kistje op den zolder bewaarde, is mede verloren ge gaan. Alles was overigens verzekerd. Woensdagnacht heeft de politie te Kralingen eene goede vangst gedaan. Ongeveer te l uur begaven zich een tweetal personen in de Nieuwe Plantage en zagen daar op eene bank een vrijend paar zitten. Onmiddellijk grepen zij den rran aan, wierpen hem op den grond en haalden zijn zilveren horloge en zijne portemonnaie uit zijnen zak. In het bezit daarvan kozen zij in allerijl het hazepad. Hunne haastige vlucht deed echter bij de politie het vermoeden ontstaan, dat zij niet veel goeds hadden uitgevoerd, zoodat zij werden aangehouden en naar het bureau overgebra cht. De brand in de stoombranderij van de firma B. A. J. Wittkampf, aan de Nieuwe Haven te Schiedam, Donderdag namiddag, is, naar men zegt, ontstaan door het springen van het peilglas van een distilleertoestel. In korten tijd had het vuur zich door de geheele inrichting verspreid en was aan be houd der fabriek niet meer te denken. Eene mouterij aan de overzijde staande, werd door de brandweer behouden, doch bekwam nog eenige schade. Eene branderij aan den anderen kant van het brandende perceel stond eenige minuten letterlijk in vlam, doch werd door het krachtig optreden der brandweer voor verdere ver nieling behoad. Te 2 uren was men den brand meester, doch ten 51/* uur namiddag smeulde het vuur nog voort. In de ruïne van de fabriek, die ruim 500 kilo gist per dag produceerde, leveren de half gesmolten toestellen een jammerlijken aanblik. Daar de brand voor beurstijd uitbrak, steeg de gistprijs tot eene ongekende hoogte. De gebouwen waren op beurspolis, de goederen bij the Imperial verzekerd. Een brandweerman, die door een glazen dak viel, en een moutersjongen, die door eene neervallende goot werd getroffen, be kwamen bij het ongeval belangrijke kwetsuren. 1 WAALWIJK, 14 Aug. Beesten veel aanvoer en handel traag. Kalfkoeien f120.è.f245.tot f Kalfvaarzen f90.a f185.tot f Jonge varkens aangevoerd 90 stuks, prijzen f3,00 af6.25. Ter botermarkt aangevoerd 601 KG van f 0,90 a fl,10 per KG. Kippeneieren f3,00 a f4.per '100 stuks. ONDERTROUWD en Waalwijk, 13 Augustus 1891. Heden overleed ons eenig Zoontje! HUGO, ruim twee jaar oud. B EUG. VAN WELY. MARIE VAN WELY-VerwielJ HWaalwijk, 14 Augustus. ter herberge van Hubertus Muskens, BIJ AFSLAG op Dinsdag 1 September 1891, Het vast goed te Kaatsheuvel, behoorende aan Adr. Mart. van Gool, bakker te Kaats heuvel, en kadastraal bekend als HUIS, ERVEN, TUIN en BOUWLAND, sectie B. nos. 2439 2470 en 2471, groot 41 aren 57 centiaren. Van de koopsom kan een bedrag van f2000 tegen 47a rente als le hypotheek op het verkochte gevestigd blijven. te Waalwijk, zal voor de Erven van den heer J. VERWIEL, te Besoijen, op ter herberge van W. BROKKENtelkens des namiddags 6 ure, ONDER BESOIJEN Een Heerenhuis ErfTuinLeer looierij inet 26 groote kuipen en 6 laaf- kuipen en fabrieksgebouwen, met zich daarin bevindende stoommachine van 6 en ketel van 10 paardekrachten en verdere machine rieën in 2 koopen en massa. (De stoom- en andere machine en ketel inmiddels uit de hand te koop,)

Echo van het Zuiden | 1891 | | pagina 2