Een Inboedel, Notaris RANT, Huidenberichten, Advertentién, RANT, te Waalwjjk, DE GIER, te Heusden, Handelsberichten. Laatste Berichten. op Woensdag 27 Januari 1892, om contant geld publiek verkoopen: te Waalwijk, grendels verbroken van de deur, die toegang tot het huis verleent en zijn zoo door den stal in huis gedrongen. G. van Dorst was op dat oogenblik toevallig afwezig om zjin schoonvader, die ziek ligt, op te passen, zoodat alleen diens vrouw, zijn oom Jan en de meid in het huis waren. Toen de schelmen binnenkwamen, kreeg J. van Dorst, een man van 75 jaar, meteen soort breekijzer een slag op het hoofd, waarna ze hem handen en voeten bonden; vervolgens werd de vrouw van Geert van Dorst geboeid; ze gingen ook cp het kamertje kijken of daar iemand sliep, doch hier vonden ze een ledig nestje, want de meid was, bij het hooren van het hulpgeschrei in huis, onder het bed ge kropen en hield zich zoo stil als een mms. De schelmen, hier niemand vindende zijn toen op hun gemak aan het zoeken gegaan; zij vonden geld, goud en vele effecten, wat zij voor het grootste gedeelte in hun zak stopten. De klok en eene schilderij werden cloor hen stuk geslagen; een blikken doos ineen- getrapt; een bus met koffieboonen op en over den vloer gesmeten; kortom, zij hebben op eene geweldige wijze huis gehouden, daarna gingen zij op den zolder om te zien, of ze daar nog iets van hunne gading konden vinden. In dien tussclientijd had de vrouw van Geert zich losgewerkt uit hare boeien, zij deed de deur open en wilde naar buiten loopen, doch één der dieven, die op wacht stond, merkte dit, blies eens op een fluitje en dadelijk waren de andere schelmen weer beneden. De vrouw werd opnieuw gegrepen en gekneveld; zij ontving met een flesch een slag in het aangezicht. Men kan zich voorstellen hoe G. van Dorst schrok, toen hij een poosje later thuis kwam en zag, dat de deur dichtgebonden was met touwen. Toen hij binnenkwam vond hij een geplunderde kast, vernielde meubels en een gekwetste vrouw en oom. Dadelijk werden de geburen van het ge beurde verwittigd, welke geneeskundige hulp gingen inroepen en de politie van een en ander in kennis stelden. Maar de vogels waren gevlogen met hun buit. Volgens een nader bericht zou circa 1 auuu aan gestolen effecten in een sloot nabij de woning zijn teruggevonden. De toestand van J. van Dorst is zorgwek kend. Uit Millingen schrijft men Zondagnamiddag deed een zeer vreemd personage zijne intrede in onze gemeente, weldra achtervolgd door eene groote schaar van nieuwsgierigen. Indien wij niet wisten, dat de dezer dagen in de duinen gevonden vreemdeling steeds in bewaring wordt gehouden, dan zouden wij hem stellig voor dezen hebben aangezien. Immers in zijne kleeding van zaklinnen, zijn schoeisel van lappen, zijne vreemdsoortige bontmuts, en zijn zwart haar is eene treffende overeenkomst met den „duinenman." Onze vreemdeling droeg een zwarten snor hij zag er gezond en krachtig uit, is van middelbare grootte en naar schatting onge veer 30 jaar oud. Op eenige aan hem gerichte vragen in het Fransch, Duitsch en Engelsch, stootte hij on- verstaanbare klanken uit en stelde hij zich aan als een doofstomme. De straatjeugd be geleidde hem een heel eind in de richting naar Nijmegen. Als deze man bij den in de duinen w vonden vreemdeling kon gebracht worden, zou dit misschien wel eenig licht over de aikomst enz. dezer twee „Caspar Hauser s" kunnen verspreiden. Op de lijn Sliedrecht—Rotterdam kwam gistermorgen de locomotiet van een trein zoo danig onklaar, dat de twee volgende treinen een belangrijk oponthoud hadden. Ook de Parijsche trein deelde zeer in die vertraging. Te Malden, bij Nijmegen, is Zondag avond de boerenbehuizing van W. en J. Jan sen geheel afgebrand. Alleen het vee en wat inboedel kon men redden, terwijl de voorraad hooi, stroo en andere landbrouwproducter door het vuur verteerd werden. De oorzaak is onbekend, Alles was ver zekerd. Den 13 dezer wijdde de Leidsche hoog leeraar Treub zijne klinische les aan het on derwerp „Sequah." De toen gehouden rede is dezer dagen uitgegeven in den vorm eener brochure, en de opbrengst er van is bestemd voor de te Leiden bestaande vereeniging tot ondersteuning van behoeftige kraamvrouwen. Het Leidsch Dagblad zegt van den inhoud het volgende De klinische les werd gegeven naar aan leiding van het optreden van den heer C. Davenport, zich noemende Sequah. Ze is hoogst belangrijk, zoowel voor den medicus als voor den leek. Na verschillende voorbeelden te hebben gegeven van de zonderlinge begrippen, welke er omtrent ziekte en genezing heerschen, stelt de hoogleeraar in het licht wat de pri mitieve kwakzalver was. Toen het bleek, dat de affaire goedging, werd zij breeder opgezet. De kwakzalver zelf bleef in de tent en de paljas, de markt schreeuwer, stond er voor en debiteerde de aanbevelingen van het middel, dat binnen verkocht werd. Tegenwoordig is ook dit niet meer voldoende. Aan den eenen kant heeft het kwakzalversgild reeds lang begrepen, dat het overbodig was voor de verschillende kwa len afzonderlijke middelen te hebben, Eene medicijn helpt voor alles. Maar aan den an deren kant moet de exploitatie van het mid del grootscheeps gaan, want de concurrentie is scherp en er moet veel aan verdiend wor den anders loont het de moeite niet, zich niet meer als eerlijk man te gedragen. De kwakzalver fin de siècle is gemeta- morphoseerd in eene naamlooze vennoot schap. De Sequah-company limited geeft hare aandeelen uit en verder merkt men er niets van. Doch zij zendt hare paljassen, hare marktschreeuwers uit naar alle oorden van de wereld. Zij trekt hun geen clownspak meer aan. Dat zou te ouderwetsch zijn. Neen. zij stelt eene equipage te hunner beschikking en begrijpt, dat de reclamekosten in elk opzicht groot moeten zijn om der goê gemeente zand in de oogen te strooien. Bovendien heeft zij nog een ander middel bedacht, dat werkelijk een geniale greep van de kwakzalverij moet genoemd worden. Zij laat door hare marktschreeuwers patiënten behandelen ten aanschouwe van het publiek, en wat meer zegtde patiënten ook schijn baar genezen Welnu, zal men zeggen, daarop is niets aan te merken. Wanneer door de Sequali-olie de patiënten genezen worden, althans zoover, dat zij geen pijn meer ge voelen, dan is dat toch geen kwaad. Onmid dellijk wordt dit door den hoogleeraar toe geven in dat feit op zichzelf steekt volstrekt geen kwaad. Het kwaad echter steekt, ver volgt prof. Treub, in wat anders. Hierin nl. dat aan het publiek de conclussie wordt op gedrongen, dat het Sequah-olie is, die dit resultaat geeft. Dit gaat hij uitvoerig na. Het succes der Sequah-olie berust voor 9/10 op hypnose, niet de kalme hypnose, zoo als die door den medicus wordt toegepast, maar een kermishypnose met muziek, mooie pakjes, vreemdklinkende namen, enz. Voor een deel komt daarbij nog de even eens van ouds bekende invloed van het wrijven op de gevoeligheid der zenuwuitein den. Dat bij het bedoelde, op de séances verkregen succes alleen hiervan sprake is, en niet van het verminderen van een ontsteking- achtigen toestand, blijkt afdoende uit het feit, dat de agent der Sequah Company voorschrijft (nog wel in strijd met de aanbeveling, welke bij de olie gegeven wordt), dat men tegen den aderlijken bloeds- en den watervaats- stroom in, naar de einden der extremiteiten moet wrijven. Of daarbij in het groote glas drank, dat hij de patiënten ingeeft, nog een opwekkend alcoholisch middel is, waardoor zij zoo dans- lustig worden Wie zal het zeggen Wij zouden op nog heel veel meer merk waardigs, dat in deze brochure voorkomt kunnen wijzen, doch onze plaatsruimte laat dit niet toe - en bovendien is het beter dat men dit geschrift in zijn geheel leze met de wenken, welke het voor studenten en an deren behelst. De eene der 24 bladzijden is al belang rijker dan de andere. Zij bevat onder werpen, welke op geneeskundig gebied aan de orde van den dag zijn en daarom niemand onverschillig mogen laten. Ofschoon de hoogleeraar Treub er zeker van is, dat hij door de publicatie dezer les, welke ten bate van de bovenvermelde ver eeniging geschiedt, de ergernis van velen zal opwekken zoo mocht dit echter voor hem geen reden zijn om datgene, wat hij voor waarheid houdt, niet te zeggen. De bestede prijzen liepen als volgt Runderen le kw. 76 a ct. 2e kw. 68 a ct. 3e kw. a 64 ct. Kalveren: le kw. 115 a ct., 2de kw. 95 a 105 ct.3de kw. a ct. Schapen: le kw. 00 ct., 2e kw. 00 ct. Boter 60 k 75 cent per half kilo. AMSTERDAM, 19 Januari 1892. Bericht van den makelaar BROUWER ANCHEB. Afloop inschrijving. Er waren bij inschrijving opgehouden: 19418 O.-Ind. runder 8250 18555 buffel 9437 50 paardenhuiden 0 1640 geitenvellen 0 158 llaïtihuiden 158 51 Surinaamsohe huiden 0 2092 O.-Ind. buffelhoorns 0 De partijen gevleesohde lichte runderhuiden bleven meestal onverkocht. De gevleeschde zware evenals de onge— vleesehde lichte runders vonden tot circa taxatie koopers, enkele mooie nummers zelfs gingen boven taxatie. Prima transparante Batavia, Samarang en Soerabaya buffels gingen tot taxatie weg, zware soorten zelfs iets hooger. Mindere kwaliteiten transparante Batavia's en trans parante Samarang in lichte wichten trokken weinig attentie en werden opgehouden. Voor inferieure ongevleeschde buffels was weinig vraag, ongeveer de helft der aanwezige par tijen vond geen koopers. De geitenvellen werden onder taxatie af gedaan. Onverkocht bleven N0 Vordering. 1, 2817 Soerab. runder 3'/10 k., 58 ct. 3, 348 Passar. 3S/10 58 5, 120 Soerabaya u 3'/s i 17 6, 90 6 36 14, 1048 Samarang 3a/s 62 21, 738 3!/s 62 22, 309 n 51/< «54 24, 538 Soerabaya 3s/io n 66 29, 533 buffel 7'/10 33'/, 37, 824 Samarang 69/10 33'/,, 38, 163 l'U 28 47, 374 n 8% 33 48, 93 3 28 57, 202 Soerabaya 10'/lo 33'/, 56, 715 i, 8 331/, 58, 419 9 28 59, 167 n 8s/s 25 60, 1016 Bat.-aard 10% „35 65, 915 Soerab. runder 33/s „57 67, 1570 Bat.-aard buffel 9 „35 69, 208 runder 5'/, 41 74, 164 buffel 9 „32 77, 98 Cher.-aard 9'/, 24 79 1488 Batavia buffel 8% 35'/, 81 1406 9'/10 35 93 100 Padang runder 4!/s 30 94 55 „6 „38 96 561 3'/10 36 97 403 49/10 32 103 67 Cheribon buffel 9'/s 33'/, GORINCHEM, 18 Januari. Men besteedde voor: ristarwe f9,75 a f 10.25 roode dito f 9,25 f 9,50, witte dito f 9.75 110.— inl rogge f 8,8,75 buitenl. dito f 8,a 8,25 gerst f5,90 a 6,— haver f3,75 4,25 beste kook- erwten f0,— a 0,— lijnzaad f—per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd bl runderen. le qual. Kalfkoeien f230 h 280 Kalfvaarzen limit 2X Melkkoeien f *60 h 230 Hok keling ossen f J OU H/a jarige ossen f 80 100 Guiste vaarzen Pinken f tn 50 Graskalveren f y0 a &U Nuchtere kalv. v Aangevoerd 5 varkens van 19 a 22 c., per half kilo, 15 biggen van f 6,00 a 11.0 per stuk. Eieren f 1.60 a 1.65 per 26 stuks. Boter 65 a 75 ct. per Va kilo. ROTTERDAM, 18 Jan. Binnenl. Granen. Het vorstige weder der laatste dagen noopte het meerendeel der schippers iiiet van huis te gaan zoodat de aanvoer van heden zelfs nog onbeduidender was dan in de voorgaande week. En daar de binnenvaart geheel gestremd is bleven ook verscheidene inarlctbezoekers ach terwege zoodat de handel lieden van luttel be- teekenis was. Een en ander is oorzaak dat de gewone wekelijksche noteering nog niet wordt uitgegeven. ROTTERDAM, 18 Januari. Vlas. Gedurende de vorige week bestond «r redelijke vraag op het land tot onveranderde Pl$eden waren ruim 29000 steen aangeboden, welke grootendeels tot onveranderde prijzen koo pers vonden. De stemming was echter wel zoo stil. Lijnzaad met redelijken aanvoerdoch was de vraag niet zoo geanimeerd als de vorige week, de prijzen evenwel bleven zonder verandering. ROTTERDAM, 19 Januari. Beestenmarkt. Aangevoerd: paard 28, vette runde ren 300 vette en graskalv. 153, nuchtere kalveren 65, schapen of lammeren 7 varkens 7, biggen 11, bokken of geiten 2 aantasten. Hun oogmerk was, naar men gelooft, te bewerken dat het] oorlogschip Nanon voor Groot-Popo blijven zou bij den aanval op Kotonoe op 30 December. PARIJS, 19 Januari. Het door de Thibet aangebracht bericht omtrent eenen aanval der Dahomeyanen op Kotonoe wordt gelo genstraft. Er heeft geen gevecht plaats gehad. De geheele streek is rustig. PARIJS, 19 Januari. In de kamer vond Laur, in Freyciuet's weigering om op zijne interpellatie te antwoorden, aanleiding tot eene klacht over schending van de rechten eens sprekers en der minderheid. Indien, zeide hij, den interpellator niet vergund wordt zijne interpellatie uiteen te zetten, dan is dit om eenen minister te dekken, T mds lang door de openbare en gebrandmerkt is. Na dl vloog Constans naar de tribuneend: toen deze afdaalde, eenen slag in aan gezicht toe. Er ontstond eene hevige op schudding. Terwijl men Laur naar zijne plaats terugbracht, werd Constans door al de afgevaardigden der linkerzijde levendig gecomplimenteerd. Na het gebeurd® tusschen Constans en Laur ontstond er een onbesohrijfek, t v mult. Men deed de tribunen van het pu bliek en de pers ontruimen doch de afg vaardigden verlieten loirs vroeg men elkander at. of r. -'aui zijne ministerieele functii leggen. Uit disciplinair oogpunt bestas: handelwijze geen preoedeut. Het reg voorziet in het geval, dat een een delit begaat binnen de muren üer ka* mers. Doch Constans is geen afgevaardigde. De meening is dan ook, dat het reglement op Constans niet toepasselijk is. Nadat de kamer de zitting had her vat, zeide Constans, dat hij, naai en wel begrijpen zou, zich had laten meesleepen tot gebrek aan eerbied -• Hij herinnerde hoe hij gedurende tot de orde had behoevei geroej en hij vroeg verontschuldiging -.vegers verstoren der beraadslagingen, hij, er zijn oogenblikken, op welke on mogelijk is zijne koelbloedigheid te De zitting werd hierop, onder eene kelijke kalmte, tot Donderdag vc- aaagd. NOTARISSEN EN 104 138 8'/, 29 113 158 Haïti huiden 7% 25 ROTTERDAM, 19 Jan. 1891. Bericht van M. C. W, BREUKELMAN. Dinsdag 26 dezer komen alhier bij in schrijving aan de markt Ca. 17000 Oost-Indische runderhuiden. 15000 buffelhuiden. 11000 bokken en gei tenvellen. 9000 gezouten Buenos-Ayres, Sala- deros en Mataderos ossenhniden. BRUSSEL, 19 Januari De regeering heeft aan de kamer een ontwerp ingediend be treffende de onderhandelingen over de han delsverdragen. Zij wenscht gemachtigd te worden om te onderhandelen met landen, die geen traetaat met Belgie hebben, waarhij als voorwaarde gesteld zal worden, dat de bedoelde landen aan Belgie het voorrecht der laagste tarieven toekennen. De regeering verklaart dat het Fransche minimum-tarief geen aannemelijken grondslag om te onder handelen oplevert. PARIJS, 19 Januari. Van Afrika's West kust werd bericht aangebracht, dat de Dahomeyanen op 30 December Kotonoe aan vielen. Zij werden afgeslagen met een verlies van 250 dooden, terwijl er vau Fransche zijde 3 man gedood en 10 gekwetst werden. MARSEILLE, 19 Januari. Volgens be richten, door het stoomschip Thibet aange bracht, beproefden de Dahomeyanen op 29 December eenen aanval op Groot-Popo. Zij hadden kanonnen, die aangevoerd waren door het Duitsehe schip Woermann. De bewoners van Groot-Popo wapenden zich, terwijl het schip Talisman de Dahomeyanen in ontzag hield, die de stad niet durfden zullen voor de erven van wijlen den heer ARIEN VAN DER KOLK, te Doeveren, ten sterfhuize aldaar, des voormiddags elf ure, bestaande in kabinet, hoekkast, klok, stoe len, tafels, bedden met toebehooreu, en ver deren inboedel, keukengerief enz. Voorts Bouw- en Melkgereedschap. zal in het hotel Ver wiel, te Waalwijk, BIJ VEILING op DONDERDAG 21 Jan. 1892, BIJ AFSLAG op DONDERDAG 4 Febr. 1892, telkens 's avonds 7 uur, PUBLIEK VERKOOPEN de volgende, den heer J. J. Spoor, te Waal wijk behoorende perceelen, te Waalwijk: KOOP I. Een bouwterrein, zuidelijk deel van sectie B. 990, breed onge veer 10 meter 50 centimeter en diep ongeveer 25 meter 50 cen timeter, ter oppervlakte alzoo van ongev. 2 aren 75 centiaren. KOOP II. Een blok huizen met tuin, sectie B. nos. 987, 988, 989 en van no. 990 het huis met den tuin daarachter, groot ongev. 4 aren. De scheiding van koopen 1 en 2 bestaat in een rechte lijn, ge trokken van af den zuidweste lijken hoek van het door den heer Spoor bewoonde huis no. 990, westwaarts in tot aan den sloot. KOOP III. Massa van koopen 1 en 2. Genoemde notaris geeft informatien.

Echo van het Zuiden | 1892 | | pagina 3