Advertentiën. Notaris LOEFF Een perceel HOOILAND Loeff te Drunen BUITENLAND. Belgie. Frankrijk. Duitschland. BINNENLAND. Ingezonden stukken. Handelsberichten. zal verkoopen rnrnrn Notaris oprichting van een standbeeld ziet hij een protest tegen zijn ongenade en bovendien is 't een opvallend feit, dat de inschrijvingen hooger zijn dan voor de standbeelden, op te richten voor Wilhelm I en Friedrich II. |Zoo zou 't dus nog wel een tijdje kunnen aanloopen eer de IJzeren kanselier in de „Reichshauptstadt» in steen of metaal wordt vereeuwigd! Op den Zondag in Brussel te houden Bel gischen socialistendag, zal den mijnwerkeis worden voorgesteld om eenparig te besluiten liet werk te staken, indien voor 1 Mei het algemeen kiesrecht niet is ingevoerd. Men maakt te Antwerpen altijd zeer veel werk van het carnaval, en dit jaar nog meer dan anders. Vier dagen langvan 27 Februari tot 1 Maart, wordt er nu 's middags twaalf uren bijna alle werk gestaakt en op de dagen van den grooten „Vastenavondstoet> (29 Februari en 1 Maart) verdringen de kijklustigen zich in de straten. Die optocht, waarvoor het gemeentebestuur en de „Bond: Antwerpen Vooruit" aanzienlijke toelagen schenken, trekt door de voornaamste straten en wordt in oogenschouw genomen door een officieele jury, welke de deelnemende vereenigingen naar hare verdiensten rangschikt. Dit jaar zullen aan dien stoet 50 vereeni gingen deelnemen. Tegen den avond wordt de optocht gestaakt, en dan begint de echte carnavalspret in de straten. Gemaskerden en verkleeden woelen daar dooreen in bonte mengeling en onder vroolijk gejoel. In ver scheidene lokalen, de Harmonie, het Nijver heidpaleis, de Variété's, de Scala, enz., wordt gedanst (voor zoover dit mogelijk is in de volte) en de danslustigen gaan er van het eene bal Daar het andere. Kortom: het zal in de Scheldestad weer lustig toegaan onder de heerschappij van prins Carnaval. PARIJS19 Februari. De president der republiek heeft het ontslag van het ministerie aangenomen. PARIJS, 19 Febr. De Univers maakt eene encycliek openbaar van den Paus aan de bisschoppen en de geloovigen in Frankrijk, waarin hoofdzakelijk gezegd wordt, in ver band met de uiteenloopende denkbeelden onder de Fransche katholieken omtrent de houding, tegenover de bestaande republiek aan te nemen, dat elke regeeringsvorm goed is, mits het algemeen welzijn beoogd en ook bevorderd worde. Indien een regeeringsstelsel wettig gevestigd is, moeten allen het aannemen en er niet naar streven het een anderen vorm te geven. De gestelde machten moeten worden gehoorzaamd, maar nooit kan worden verlangd dat men de onderdeden der wet geving gericht tegen den godsdienstzal goedkeuren. In Frankrijk zijn er verschillende wetten in verband met den godsdienst tot stand gekomen, en niemand kan er zich over verwonderendat het Fransche episcopaat het onlangs zijn plicht heeft geacht, in het openbaar zijne groote droefheid uit te spreken over den toestand, waarin het katholiek geloof geplaatst is. De Paus verklaart zich ten slotte voor de handhaving van het Concordaat en acht de theorie van volstrekte scheiding tus- schen staat en kerk eene dwaasheid. Is de Voss. Ztg. goed ingelicht, dan is er een hoogwaardigheidsbekleeder naar den her tog van Cumberland gezonden, om met dezen de regeling van het Welfenfonds te bespreken en om hem tevens het graatschap Brunswijk weder in eigendom aan te bieden mits hij dan voor goed van zijn rechten op Hannover afstand doet. UITVOERINGEN. WAALWIJK. Zondag 21 dezer, voormidd. 12 ure, repe titie door de harmonie St. Chrispijn, op de bovenzaal van den heer van Kregten 1. Le Branie bas. 2. La reine Aurore. 3. Une nuit d'hiver. 4. Vilain Coco. Derde Winter Concert, te geven door de Zangvereeniging „Cecilia", op Zondag 21 Februari 1892, in de concertzaal bij den heer H. F. van Kregten. Aanvang 7 ure precies. (Zie verder programma's). Derde Winter Concert, te geven door de harmonie l'Espérance, op Maandag 22 Febr. 1892, met medewerking, van de gunstig be kende Hollandsche duettisten de heer en mevrouw Nieuwenhuizen, accompagnateur de heer S. Boesnach, in de harmoniezaal der erven A. N. van Riel. Aanvang ten 7 ure precies. (Zie verder programma's). WAALWIJK, 20 Februari 1892. Onder de dames, die deze week ge slaagd zijn in het examen voor nuttige hand werken, komt ook voor mej. M. A. Zijlmans. Naar aanleiding van het uitbreken van het mond- en klauwzeer in drie gemeenten der provincie Antwerpen, heeft de commis saris der koningin in dit gewest besloten: 1. Alle dispensation, door hem verleend tot invoer van mest, versche huiden, versch en gezouten vleesch, ongesmollen vet, onbe werkte wol, onbewerkt haar, hoornen, hoeven en klauwen van herkauwende dieren en var kens, en tot beweiding van uit Belgie komend vee, in te trekken. 2. De burgemeesters uit te noodigen, de veehouders in hunne gemeenten tot voorzich tigheid aan te manen en hen ernstig onder het oog te brengen, dat ook door het vrij toelaten van vreemde kooplieden in de stallen, groot gevaar bestaat voor het overbrengen van de ziekte op hun vee. Daar de Belgische zoowel als de Zuid- Hollandsche kooplieden zich deze week te vergeefs in de Langstraat lieten wachten, was de handel in kalfkoeien van weinig betee- kenis en valt er dienaangaande niet te noteeren. Slachtvee weinig begeerd en naar qual. tegen 56 a 64 ct. per Kg. schoon te bekomen; vette kalveren prijshoudend f 6. a 6.50 per week; weikoeien op levering naar qual. en zwaarte f 140 a 190, jarige kalveren f 35 a 45, nuchtere dito f 8 a 10; vette varkens naar zwaarte 50 a 54 ct. per Kg.; biggen met willigen handel f 6 a 10. Hooi. De prijs blijft stijgende, voor de beste qual. wordt reeds f 40 voor de 1000 Kg. betaald, terwijl voor goed koeienhooi reeds f 48 a 50 gegeven wordt. Stroo. Ook dit landbouwartikel gaat in prijs vooruit; naar qual. wordt f 22 a 26 per 1000 Kg. geboden. De prijs der goede aardappelen blijft in de Boven-Langstraat stijgen en bedraagt thans f 3 a 4 per Hl. en bij de kleine maat 20 a 22 ct. per 5 L. Bij den weinigen voor raad zijn ook de wintergroenten, als spruit en boerenkool, wortelen, enz. zeer duur. Terwijl het afleveren van zoetemelk voor de boterfabriek te Rotterdam in de Beneden-Langstraat gedurende drie weken op breede schaal is voortgegaan en de melk boeren daarmede goede rekening maakten daar zij 7 cent per L. en alzoo Vü cent meer ontvangen dan in Friesland, wordt toch door zeer velen beweerd, dat dit niet van langen duur kan zijn. Verschillende om standigheden waartoe vooral behooren het zuurworden der melk, eer zij bij de aanstaande warme dagen aan de plaats der bestemming gekomen is, de weinige melk koeien, die gedurende den weitijd gehouden worden, en het gemis van karnemelk, zoo noodig voor het gioot worden en mesten der varkens zouden oorzaak zijn, dat de groote afleveringen nog slechts eenige weken kunnen aanhouden. Ook de hooge prijzen, welke tegenwoordig voor de kalfkoeien gemaakt worden, zullen daartoe niet weinig bijdragen. De handel in drie- en vijfjarige paar den was in de laatste dagen in de Langstraat vrij levendig. Voor Fransche rekening werden verscheidene 5-jarige voor f 500.a 700. gekocht en afgeleverd, terwijl de verkoopers op hunne beurt groote levendigheid in 3-jarige brachten en daarvoor van f 325— tot 360 besteedden. Terwijl de hooilanden dit jaar aanmerkelijk hooger werden verpacht dan verleden jaar, worden de weilanden raeerendeels tegen dezelfde prijzen van de hand gedaan, en wel naar qualiteit, tegen t 65 a f 80 per H A. Om tegen April te leveren, koopen de groote weiboeren intusschen reeds weikoeien op, de zwaarste soort tegen f 190 a f 200 en de mindere qualiteit f 150 a f 175. De groote hontverkoopingen, die in de afgeloopen week onder Dongen en Loonop- zand plaats hadden, leverden ongelijke, doch over het geheel voor de verkoopers goede uitkomsten op. Zware sparren voor opleggers en ander timmerhout naar dikte 30 a 40 ets. per stuk, dito lichtere soort voor hein- en geriefhout 12*^ a 20 ets., ongave dito naar dikte 5 a 15 ets., boon- en hopstaken f 1.50 a 2.50 per 100 stuks, takkebossen t 2.50 a 3.50 per 100 stuks, knuisten en brandhout f 3.a 3.50 per karrevracht. Den 3 Maart wordt voor hof te 'sBosch in hooger beroep de zaak behandeld tegen J. Corbeij, burgemeester van Wessem. Van het hem ten laste gelegde werd hij door de rechtbank te Roermond vrijgespro ken. De officier van justitie kwam daartegen in verzet. Te 's Hertogeubesch is in de onmidel- lijke nabijheid der stad, daar, waar men bezig is terrein aan te winnen tot uitbreiding der plaats, eene brug ontdekt, die, eenige voeten onder den grond verborgen, waarschijnlijk dagteekent uit den Spaanschen tijd en nog in vrij goeden staat verkeert. Men vermoedt, dat zij een aanzienlijke lengte heeft. D. Dinsdag jl. is de zooveel besproken klok van Oudehom, die zeer tegen den zin der ingezetenen naar Brongerga was vervoerd, weer naar Oudehorn teruggebracht. De inge zetenen waren opgetogen van blijdschap, toen ze het rijtuig, waarop hun klok stond, van verre zagen aankomen. Dadelijk waren tal van mannen gereed, om de timmerlieden bij te staan, ten einde de klok haar oude en verhevene positie weer te doen innemen. Toen zij daar voor was bevestigd, werd er dapper aan het touw getrokken, om den volke te verkondigen, dat zij (de klok) was teruggekeerd. Drunen16 Februari. Gisteren avond gaf onze harmonie „De Eendracht" haar 2de winterconcert in de zaal van den heer C. van Huiten. Aanvankelijk was er weinig publiek, doch langzamerhand vermeerderde dit, zoodat de zaal ten laatste eivol was. Deze aanvankelijk slechte opkomst wijt ik aan de omstandigheid, dat het concert altijd een half uur of drie kwartier later begint dan het programma aangeeft. Blijkbaar wacht de muziek op het publiek en het publiek wederkeerig op de muziek. Men versta mij welik bedoel niet de muzikanten, want die zijn, geloof ik. op tijd present, maar zij beginnen te laat. Als trouw bezoeker der harmonie, meen ik niet te aan matigend te zijn, door hierop te wijzen en den wensch uit te drukken, dat het aan het bestuur der harmonie gelukken moge, hierin verandering te brengen. Het concert is zeer goed geslaagd, hetgeen wij voor een goed deel te danken hebben aan de uitstekende leiding van den heer G. J. Brohm, den in dit gedeelte van Noord-Brabant zoo gevierden dirigentmaar in alle geval heeft deze uitvoering bewezen, dat onze harmonie nog wel wal goeds kan ten gehoore brengen. Zij heeft zich gisteren voortreffelijk van hare taak gekweten en ik stel er prijs op, haar dezen lof openlijk te brengen. Daar ik geen musicus ben, waag ik mij niet aan eene be spreking van elk stuk in 't bijzonder, maar moet toch met een enkel woord gewagen van de keurige wijze waarop de Fantaisie voor Klarinet van Haseneijer door den heer W. Brohm, zoon van bovengenoemden leermeester onzer harmonie, uitgevoerd werd. Na de pauze werd door eenige leden der harmonie bijgestaan door een paar andere ingezetenen, een blijspel opgevoerd, getiteld: Liefde zoekt List" dat algemeen goed vol deed, zoodat het publiek na afloop zeer vol daan huiswaarts keerde. Loonopzand18 Febr. Een droevig ongeluk bracht hier eene familie in rouw. Gisterenmiddag was zekere W. B.een man van ongeveer 70 jaar, hout gaan sprok kelen. Toen hij 's avonds niet huiswaarts keerde, waren de huisgenooten natuurlijk erg ongerust. Men zocht, waaronder vele buren, den ganschen nacht met lantarens en eerst heden morgen vond de zoon zelf zijn vader in de heide liggen, op weg naar huis; hij was reeds een lijk. Wellicht heeft de vinnige koude den ouden man bevangen en is hij zoo op treurige wijze om het leven gekomen. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) Mijnheer de Redacteur Beleefd verzoek ik u, mij voor onderstaande een plaatsje in uw veel gelezen blad te willen inruimen, u bij voorbaat hartelijken dank zeg gende. Wanneer iemand op het gaslicht iets heeft aan te merken, zal hij, om zeker en spoedig gehol pen te worden, den directeur der fabriek er meê in kennis stellen. De directeur der gasfabriek alhier schijnt daar in 't geheel geen notitie van te nemenop de teekenschool is het licht al sinds drie maanden allerslechts. Noch het herhaalde verzoek van den directeur der teekenschool, noch van^den voor zitter en van een lid der teekenschoolcommissie om het te verbeteren, is in staat geweest hem te bewegen het in orde te brengen. Zou er niemand in de gemeente gevonden wor den, die mijnheer den directeur der gasfabriek hiertoe kan verplichten ik geloof toch niet dat hij elkeen met een mooi praatje en beloften kan tevreden stellen en dan toch zijn eigen zin doen. Hij schijnt een antipathie tegen de teekenschool of tegen de leeraren te hebben (misschien wel tegen beiden.) Nogmaals mijn dank voor de verleende ruimte. X. Waalwijk, 21 Febr. 1892. WAALWIJK, 19 Febr. Tengevolge van het aanhoudend winterweder was er heden weinig vee ter markt. Het aange voerde werd echter vlug verkocht. Ook op de stallen werden vetvee en kalfbeesten tegen hooge prijzen opgekocht. Kalfkoeien f 135.— f 255.— tot f 275. Kalfvaarzen f130.a f190.tot f200. Jonge varkens f7.25 a f14.0. Ter botermarkt aangevoerd 1852 KG., van f 1,34 a fl,49 per KG. Kippeneieren f3,55 a f4.00 per 100 stuks. In huider, is het stil. Er gaat slechts iets om tegen vorige prijzen voor onmiddellijke behoeften. Yoor leder blijft goede vraag be. staan; de behoefte naar goed licht zoolleder en nog meer naar prima zwaar laat zich door het strenge weder, daar het drogen van nieuwen voorraad nu onmogelijk is, hoe lan ger hoe meer gevoelen. De prijzen zijn zeer vast, eerder iets hooger. Men besteedt voor licht leder voor de schoenfabrieken in de Langstraat f 0,50 a f 0.60 per half kg. Voor zoolleder om 14 a 15 kilo f 0,55 a f ü.621/2. Voor prima zwaar beleerd f 0.65 0.76 tot 1 Ü.771/^ alles per half kg. In schors blijft de handel zeer stil zooals meestal in dezen tijd. Den 17 Februari 1892 overleed, na voorzien te zijn van de H H. Sacra menten der stervenden, in den ouder dom van 6 7 jaren, onze beminde Zuster en Tante Mevrouw GILBERTA (ANTONIA BINK) sedert ruim 36 jaren Priorin in het Klooster St. Catharinadal der orde van Premonstreit, te Oosterhout. Namens de Familie, A. J. BINK, Notaris. Yoor.de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onzen geachten zwagerden heer Ludovieus van Gemert betuigen wij onzen hartelijken dank. Familie VAN GIERS BERGEN. Waalwijk, 18 Febr. 1892. Allen, die iets te vorderen hebben van- of verschuldigd zijn aan wijlen den heer worden verzocht daarvan opgaaf of betaling te doen voor den EERSTEN" MEI 1892, ten kantore van notaris BINK of bij den beer J. LE BLANC, te Waalwijk. te DRUNEN, ten verzoeke van ADRIAAN Lzn. KLERX. Onder Oudheusden. in de Iiooibroeken, sectie A. no. 763, grt. 1.03.60 hectare. Onder Baardwijk. L genaamd de O versche Weide, sectie B. no. 30, groot 87 aren 80 centiaren. INZET DONDERDAG 3 MAART 1892, ter herberge van Corns. Klerx, te Elshout, TOESLAG DONDERDAG 17 MAART 1892, ter herberge van Fr. Brok, te Elshout, telkens des avonds 6 ure. ZAL VERKOOPEN: DINSDAG 23 MAART 1892, te Baardwijk, voormiddags 10 ure precies. Voor de erven jhr. Martini van GefFen 14 koopen zwaar Eikenschaarhout langs den Overlaatsdijk. Voor mevrouw Loefl. 4 koopen 7jarig zwaar Eikenschaarliout, langs den Meerdijk. Voor de vrouwe van Baardwijk. Achter den akker, beteeld door W. van Rijswijk, over de le Zeine, 4 koopen Ei kenschaarhout no. 1 tot en met 4. Achter den dries, vroeger beteeld door D. Rijnen, thans door W. van Rijswijk, 5 koopen Eikenschaarhout, no. 5 tot en met 9. 3 koopen Elzenschaarhout no. 10 tot en met 12. Achter den akker beteeld door G. Leij- tens, 2 koopen Eikenschaarhout no. 13 en 14. Het oude en n:euwe bosch in de Wa rande, in 8 koopen. Voor den heer W. Eloris te Nieuwkuik. 60 koopen zeer lange en zware Opleggers en Heiningsparren, en, 1100 Takkebossen, zeer gemakkelijk gelegen voor het vervoer. Voor mevrouw dewed. E. Tijsmans. Een partij MastensparrenSnoeisel en Knuisten, op hare hoef in de Biezen. Bijeenkomst bij A. MULDERS, in het Veerhuis/ alwaar eerst zullen verkocht worden eenige koopen Elzen schaarhout, achter het huis bewoond door den heer A. van Heesbeen.

Echo van het Zuiden | 1892 | | pagina 2