Advertentiën. Notaris BINK, mmim jwmmmm, inboedel, Engeland. Duitschland. Italië. Rusland. Amerika. UITVOERINGEN. BINNENLAND. s Handelsberichten. St. Oedenrode, 22 A .j lgg2_ Waalwijk, r te Waalwijk, er vernield en uit een ladekast waren 60 fr. gestolen. Ook ditmaal was nog geen spoor van den schuldige te ontdekken. Aan de Standard wordt uit Zanzibar ge seind dat in den burgeroorlog in Oeganda koniug Mwanga, die de katholieken aanvoerde, het voornaamste protestantsche negerhootd heeft gedood. Kapitein Lugard kwam tusschen beide, waarop de katholieke bisschop en de priesters met een grooten aanhang op een eiland vluchtten waarheen de protestanten hen onmiddellijk volgden en waar eene bloedige botsing plaats hadwaarvan het gevolg was, dat de katholieken opnieuw vlucht ten. Koning Mwanga werd atgezet en Lugard tot zijn opvolger benoemd. f Nu ook het dagelijksch bestuur van Berlijn zich ingenomen heeft verklaard met het plan tot het houden eener wereldtentoonstelling in de Duitsche hoofdstad, zal het bureau van den Duitschen Handelsdag voorberei dende maatregelen nemen tot het vormen van een tentoonstellings comité, dat samen gesteld zal zijn uit de voornaamste vertegen woordigers van den Duitschen handel. De eerste kassier van M. A. Rothschild Zoon te Franckfort a/M., de heer Jaeger, al sinds 17 jaar daar in betrekking, is sedert eenige dagen spoorloos verdwenen. Het blijkt, dat er een tekort is in de kas van het bankiershuis, maar van hoeveel weet men nog niet. Er is een geldvoorraad in kas van 15 millioen. De mis die door den Paus Woensdagmor gen werd gecelebreerd, werd door 600 per sonen bijgewoond. Tegen 12 ure heeft de Paus eenige kardinalen, bisschoppen en andere grootwaardigheids bekleeders ontvangen, die hem hun hulde bij gelegenheid van het Paaschfeest kwamen aanbieden. Tchaikovsky, een Pool, is te Bender ge arresteerd, bescl uldigd van spionage. Bij eene andere arrestatie vond de politie een brief, waaruit zijn aanstelling bleek als Oos- tenrijksch agent in het zuid-westen van Rus land; uit een rekening bleek, dat hij belangrijke mededeelingen over Kiew, Odessa en Brest- Litovsky geleverd had. Woensdag ochtend is te St. Petersburg in een woonhuis van drie verdiepingen brand uitgebroken, die zich zoo snel uitbreidde, dat de bewoners zich slechts redden konden met uit de vensters te springen. In de puinhoopen zijn reeds negen lijken gevonden en er wor den nog 15 personen vermist. NEW-YORK, 21 April. Aan den Herald wordt van den 14 dezer uit Puerto-Cabello gemeld, dat er verscheidene verwoede en bloedige gevechten in het binnenland geleverd zijn tusschen de troepen van Palacie en de oproerige generaals, waarin de regeerings- troepen verslagen zijn en groote verliezen geleden hebben. De opstandelingen bedreigen Puerto-Cabello, waar bijna al de handel stilstaat. Donderdag den 28 dezer, Jaarmarkt te Waalwijk. WAALWIJK. Buitengewone raatinée op Zondag 24 April door de Zangvereeniging Cecilia van Waal wijk, ten 12 ure in de zaal bij den heer H. F. van Kregten; vreemdelingen hebben vrijen toegang. Zie programma's. Bij gunstig weder, zal de Harmonie St. Crispijn hare maandelijksche repetitie houden op Zondag 24 April, 's namiddags 5 ure, in den tuin van den heer Besier. Toeganke lijk voor de leden. Programma Ad Libitum. Zondag 24 dezer 's avonds 7]/2 uur> CON CERT door de liedertafel „Oefening en Vermaak" van Waalwijk en Besoijenop de zaal Musis Sacrum. Zie verder Programma. WAALWIJK, 23 April 1892. Behalve de vervanging van den Amster- damschen tijd door dien van Greenwich brengt de 1 Mei aanvangende zomerdienst regeling, op eene enkele uitzondering na, niet veel verandering op de lijn Zwaluwe's Bosch; alleen de laatste trein uit 's Bosch vertrekt merkelijk vroeger. Als men in aanmerking neemt, dat de Greenwich-tijd 20 minuten achter is bij den Amsterdamschen, dan verschillen de uren van aankomst en vertrek voor de meeste treinen in 't geheel niet of maar eenige mi nuten. Men onthoude voor eens en voor altijd, dat, als Greenwich, dus de klok op het spoor wegstation of het post- en telegraatkantoor aanwijst 11.40, de Amsterdamsche of plaat selijke tijd is 12 uur. De regeling der locaaltreinen blijft als vroeger, met dat verschil dat de trein om 1.06 (1.26) uit Zwaluwe vertrekkende 1 Mei locaal is, en de om 3.53 (4.13) van daar vertrekkende een gewone. Wij laten hier volgen de uren van aan komst en vertrek voor Zwaluwe —Waalwijk 's Boschin 't volgend nummer geven wij volgens gewoonte de gansche dienstregeling Zwaluwe—'s Bosch met de verschillende aan sluitingen. N.B. De treinen met een nummer boven de 1000 zijn locaaltreinen. 270 W05-10 hCOON c— OO ©4 <M -<* IQ Ol O i>i>oö co C— OO OO CS <M O O) CO O H rf Ol O os to CO O to CS »ts ©4 -<d< O to io co i> CM có Tfi -dï «s 268 lOOiO H O co CS tO -T+l iO LO OCOhKI r-5 r—J ei ei <M O --f* <M SC SS c4 ei OO O K5HCCO NO N ia co N M >Ort^ OS r-i 1-3 Cs CS o O OO »o N O C; r-CO O) O) O Ol 1107 ©4 its OJ CO >-« ifj co ió t- C-" OO 266 NOCOOl O o JO CO «O L— r- CS CS Cs I io co i. ia cc to i> pa «s 2 Te •2 m o I S S JÊ SI "cd <5 3 s Bosch heeft men goede aansluiting in de richting Nijmegen en ook omgekeerd. In de richting Boxtel is 't minder goed gesteld trein 58 komt te 's Bosch aan om 8.33 en op 't zelfde oogenblik vertrekt de trein naar Boxtelmen moet dan wachten tot 9 uur met de namiddagtreinen is 't nog erger; komt men om 2.55 in den Bosch, dan kan men niet naar Boxtel voor 4.48 van 5.09 moet men wachten tot 6.40 en van 9.04 tot 10.30. In omgekeerde richting heeft men alleen goede aansluiting vanaf Boxtel op den trein die ten 9.45 uit 's Bosch naar Zwaluwe ver trekt bij al de overige is 't een uur soms bijna 2 wachten. Naar Utrecht—Amsterdam heeft men goede aansluiting met trein 57, 1108, 1112 en 270. Omgekeerd op 902 en 270 bij de overige minstens 23 minuten wachten. Te Zwaluwe heeft men met weinig opont houd aansluiting naar Dordrecht—Rotterdam op bijna alle treinen alleen met den laat- sten trein moet men wachten van 8.20 tot 9.59 Van Rotterdam—Zwaluwe goede aanslui ting op trein 57, 269 en 271. In de richting Zwaluwe Rozendaal is de aansluiting even gebrekkig als vroeger't zelfde is 't geval naar Breda. Over 't geheel is dus alles vrij wel 't zelfde gebleven; aan menigmaal geopperde grieven is ook thans niet te gemoet gekomen. De handel in hoornvee in de Langstraat was sedert de vorige noteering minder leven dig, waartoe het schrale weder veel bijbracht. Wegens de schaarschte van het gras durven de veehouders geen nieuwe aankoopen te doen. Kalfkoeien en dito vaarzen werden tegen f160 a 240 verhandeld; wei dito met veel aanbod en weinig vraag f75 a 140; hok- kelingen en jarige kalveren f 40 50, nuchtere dito f8al2; slachtvee le qual. 60 a 70 ets., 2e qual, 60 a 64 ct., vette kalveren 80 a 85 ct., vette varkens zeer schaarsch te bekomen 60 a 65 ct. (schoon) per kg.; biggen f 8 14 berekend naar fl.80 per week. Hooi. Naar den weinigen voorraad blijft de handel in dit artikel zeer levendig, de verkoopers hebben met het oog op den slech ten toestand van het weigras grooter duurte in het hoofd en zijn zeer vasthoudend. De afleveringen hebben thans grootendeels bij kleine partijen plaats en doen naar soort f 17 a 18 en f 19 a 20 per 500 kg. af. Stroo wordt sedert eenige dagen meer ge vraagd en geldt naar qual. f 10 a 12.50 per 500 kg, De prijs der aardappelen in de Boven- Langstraat blijft stationair. Bij de kleine maat wordt de beste qual. tegen 321/s a 35ct. ets. per 5 L. verkocht2e qual. 25 a 30 ets. Uit het Land van Heusden worden zij naar soort tegen f 4 a 6 p. Hl. rondgevent. Uit de broeibakken worden de jonge groenten van week tot week meer ter markt gevoerd. Sa lade, prei en radijs zijn betrekkelijk niet duur. Fin de Siècle. Heden ochtend, omstreeks half vijf, kon men hier het hoofd eener flinke zaak per vélocipède de gemeente zien door rennen, om aan hunne respectieve woningen zijne bedienden op te porren. Dit moge ook als bewijs dienen, dat de zaken in onze gemeente lang niet zoo slecht gaan, als het soms wel eens wordt voor gesteld. Beroepen te Sprang (toez.) ds. J. Bos te Maria Hoorebeke (Belgie). De arrondissement rechtbank te 's-Bosch deed uitspraak in de sirafzaak wegens meineed in zake successie-aangifte. J. R. gemeente-ontvanger te St. Anthonis en diens zwager J. v. d. B., landbouwer te Teeftelen, zijn beiden vrijgesproken van het hun ten laste gelegde, als zijnde hun bewe ring dat zij te goeder trouw den eed hebben afgelegd, meenende, dat alles over eenkomstig de wet in orde was ter terecht zitting niet ontzenuwd en alzoo niet het rechtskundig bewijs geleverd is dat zij heb ben gehandeld met opzet. Den 15den April stond voor de arron- dissements-rechtbank te Breda terecht Jan Keiler, geschorst veldwachter der gemeente Nieuw-Vosmeer en onbezoldigd rijksveldwach ter, beschuldigd van diefstal van kippen. De subsistuut-officier van justitie eischte tegen hem gevangenisstraf voor den tijd van één jaar en gedurende vijf jaren ontzegging van het recht om bij de politie te dienen. De heer mr. M. H. de Bonvouts Beeckman, als zijn verdediger optredende, zeide onder meer, dat hij meende dat het wettig bewijs in deze zaak niet was geleverd, en op grond daarvan verzocht hij, dat het de rechtbank behagen mocht, zijn client vrij te spreken. Donderdag deed de rechtbank uitspraak en sprak Jan Keiler vrij. De nieuwe dubbeltjes De Opmerker schrijft „Zooeven kregen wij de lang verwachte dubbeltjes te zien, met den beeldenaar van koningin Wilhelmina. Hoewel wij niet verwend zijn in dit op zicht, is dit werkstuk van 's Rijks munt toch zoo beneden alles, dat wij er niet over kun nen zwijgen. Ten eerste is het kopje, de gelijkenis daar gelaten, slecht van teekening en slecht ge modelleerd zonder eenigen smaak is het als een uitgeknipte pleister op de munt geplakt verder is het omschrift „Wilhelmina Koningin der Nederlanden" slecht verdeeld en slordig uitgevoerd; de letters vallen bijna allen voor over, zelfs het kartelrandje is ongelijk. Als verontschuldiging zullen wij maar aan nemen, dat men bevreesd is geweest iets te maken dat nog mooier was dan de nieuwe postzegels, die dan minder gunstig zouden afsteken. Het is wel treurig, dat van deze gelegen heid voor 's Rijks munt om eens iets moois te maken, zoo slecht gebruik is gemaakt. Wij voor ons prefereeren de oude dub beltjes, waar meestal in het geheel niets op te zien is." Te 's-Gravenhage is Woensdag voor middag tusschen 10 en 11 uur een moord aanslag gepleegd op den heer B. J. C. de Wijs, apotheker op het Plein. Tegen gemeld uur ontwaarde de knecht, kijkende door het ruitje van de scheikundige werkplaats, dat zijn patroon zich daar in weerloozen toestand bevond met tal van bloedende wonden aan hoofd en polsen. De toegang tot die localiteit werd hem belet, daar de deur op slot was. Dadelijk werd de politie gehaald en met behulp van een moker slaagde men er in de deur open te breken. Men vond toen den heer De Wijs badende in bloed en schier bewusteloos. Wat was er gebeurd? De heer De Wijs was dien ochtend in het laboratorium met den apothekersbediende Vrouwenvelder bezig met het distilleeren van vloeistoffen voor de apo theek. Men vermoedt dat de bediende, wien zijne betrekking was opgezegd, nadat hij 23 jaar in de apotheek werkzaam is geweest, alleen zijnde met zijn patroon, zich hierover op den heer De Wijs heeft willen wreken. Het is gebleken dat hij hem heeft aangeval len met het hakmes, in het laboratorium voor handen, en hem hiermede zes wonden heeft toegebracht op het hoofd en aan de polsen, waarna de bediende de werkplaats verlaten en zijn patroon opgesloten heeft, hem alzoo in hulpeloozen toestand achterlatende. Na aldus zijne wraak bekoeld te hebben, is Vrouwenvelder naar den zolder geijld en heeft daar door ophanging een einde aan zijn leven gemaakt. Onmiddellijk nadat men den verwonde had bereikt, zijn de wonden, zoo goed als het onder deze omstandigheden kon, verbonden en is hij naar het ziekenhuis overgebracht. De kwetsuren zijn gebleken niet van dien aard te zijn, dat er onmiddellijk levensge vaar bestaat. De dader, die zich zelf executeerde, was gehuwd en vader van vier kinderen. Alles wijst er op dat het slachtoffer zich bij den aanval hevig en koelbloedig ver weerd heeft. Ware door een toevallige omstandigheid de loopknecht van de firma, Moet, niet naar het laboratorium gegaan, dan zou het nog langer geduurd hebben, eer de heer De Wijs uit zijn benarden toestand werd verlost, en zou verbloeding der wonden ernstige gevolgen kunnen gehad hebben. Er werd echter aan de apotheek een brief kaart voor den bediende, dien men nog in het laboratorium waande, bezorgd, en toen de knecht zich derwaarts begaf, ontdekte hij het drama. 't Schijnt dat de verwonde nog de kracht heeft gehad, zich naar fiet raampje van de werkplaats te begeven, want het was daar, dat hij zich met de bebloede handen aan de raamposten vasthield, in staande houding. Volgens het Handelsbl. is het bericht van De Tijd, dat de moordenaar der dienst bode van de familie Viotta gearresteerd zou zijn en reeds hebben bekend, van allen grond ontbloot. Ook het bericht van hetzelfde blad betreffende een anderen moord, welke te Amsterdam gepleegd zou zijn, is uit de lucht gegrepen. De 19 jarige Knudde, die verdacht wordt eenige dagen geleden vrouw v. d. Laan in de Hemsterhuisstraat te 's Hage een messteek in den buik te hebben toegebracht, en die deswege sinds den dag van het misdrijf in verzekerde bewaring was, is voorloopig op vrije voeten gesteld. Drunen, 20 April. Gisteren namiddag werd door het gemeentebestuur de alhier benoemde gemeente-geneesheer, dr. E. F. Romeling, geinstalleerd en de eed, voorgeschreven bij koninklijk besluit van 26 Juni 1869 (Staats blad no. 1091) door hem plechtig afgelegd; daarna begaf het gemeentebestuur zich met de raadsleden naar de woning van den ge neesheer, waar onze welbekende harmonie „de Eendracht" hem eene serenade bracht, om hem welkom in onze gemeente te heeten. Zeer voldaan beantwoordde Zijn Wel F.d. Zeer Geleerde het hem betoonde eerbewijs en verzekerde, vooral on?e arme ingezetenen, zooveel in zijn vermogen is, met al zijne krachten te zullen helpen. Vervolgens werden door de nieuw opge richte Liedertafel nog eenige nummers ten beste gegeven. Na een „Lang zal hij leven", uitgevoerd door de harmonie, verliet de raad, zeer vol daan, het huis van den geneesheer met een hartelijk „Tot ziens." In verband met achterstaande advertentie, wenscht ondergeteekende er de aandacht op te vestigen, dat hij ook aan huis kan ont boden worden, en ook abonnementen sluit tot het opwinden vau pendules, regulateurs, enz. Tarief naar het aantal op te winden uurwerken. M. J. M. v. d. DONK. WAALWIJK, 22 April. Bij nieuwen aanvoer ter veemarkt waren de prijzen ferm vooral voor vetvee en weibeesten. De beste weibeesten gingen vlug van de hand tegen betere prijzen. Kalfkoeien golden f225.a 227.50 tot f240. Dito vaarzen f115,a 160,tot f190. Jonge varkens aangevoerd 140 stuks verkocht van f 7.25 a 13. Weilammeren aangevoerd 120 stuks van f3. a 5.25. Ter botermarkt aangevoerd 891 KG., van f 1,05 a fl,20 per KG. De handel was voor ruwe huiden opnieuw flauw gestemd, dit ook naar aanleiding van den ongeanimeerden afloop der gisteren te Antwerpen plaats gehad hebbende veiling. De veiling was niet druk bezocht, ongeveer de helft der aangeslagen huiden werden op gehouden en het verkochte gedeelte ging meestal aan fr. 8 onder taxaat af. Voor prima zwaar en dito licht zooileder blijft de markt gunstig, de prijzen houden goed stand en er schijnt ook voor den handel meer kooplust te bestaan. De schoenenfabrieken hebben voldoende commissies en werken thans druk. De handel in schors is van weinig betee- kenis, daar men voor het nieuwe product waarvan de campagne bij gunstig weder aanvang neemtlagere prijzen verwacht. Overjarige schors is zelfs moeilijk aan veel lagere prijzen te plaatsen. Onder deze om standigheid zijn ook alle vreemde looimidde- len laag gestemd. ONDERTROUWD Dr. G. E. A. KAULING EN A. M. OOMEN. Geen Receptie. zal op DINSDAG 26 April 1892, voormiddags 10 ure, ten sterfhuize van den Edelachtb. heer J. VER WIEL, te Besoijen, om CONTANT geld, Een goed onderhouden netten bestaande uit Mahoniehouten Chiffonnière, Kasten, Tafels, Stoelen, Spiegels, Schilderijen, PorceleinKristal-, Glas- en Aardewerk Kaobels, Kenkengerief enz. Te bezichtigen op den dag der verkooping vanaf des morgens half NEGEN URE.

Echo van het Zuiden | 1892 | | pagina 2