INBOEDEL, bestaande uit M. L fameisteeg, te Vlijmen, A, H,Verhoeven, te Heusden, B, IJddebp, te Capelle, Notaris^ BINK^ provinciale stalen. Advertentiën, VERKIEZING Frankrijk. Amerika. Rijkspostspaarbank. BINNENLAND. te Waalwijk, om contant geld ZILVERWERK als: Duitschland. Handelsberichten. Vele Kiezers. (zoon van een industrieel), moet de groote man van de dynamiet-diefstallen zijn. In 't geheel heeft men nu zeven leden van het complot in handen, maar voortdurend komen er nog nieuwe bij. Het parket en de rechter van instructie maakten een aanvang met de verhooren. Men schijnt eenigszins wantrouwend te worden tegenover de bereidwilligheidwaarmede Lacroix, de schildersknechtal de verant woordelijkheid der aanslagen op zich neemt. Een deel der gevangenen ontkent alle schuld maar ze komen uit voor hunne anarchistische beginselen en antwoorden allen op denzelfden brutalen toon. Het blijkt, dat de stof, bij de aanslagen gebruiktforciet is geweestblijkbaar eene verfransching van het aan het Grieksch ont leende woord dynamietof anders een stof van dergelijke uitwerking. Men heeft er 21 kilo voor gebruikt, alle gestolen uit het kruit magazijn te Baneux. De kalmte keert nu allengs weder. Te Gent heeft de Nederlandsche socialist Van der Veer, die daar redevoeringen kwam houden, van de politie aanzegging ontvangen zich binnen 24 uren te verwijderen. Algemeen in de gematigde kringen van Frankrijk, is de tevredenheid over het ver loop van Zondag en het ministerieLoubet wordt geloofd en geprezen als had het de republiek van een wissen ondergang gered, terwijl de gunstige uitslag der gemeenteraads verkiezingen nog aanmerkelijk tot de glorie der regeering bijdraagt, ten spijt van de ui terste fractien socialisten en radicalen zoo wel als conservatieven en royalisten, wier wegen de groote meerderheid der natie niet tot de hare heelt gekozen. Twee straatmuzikanten te Parijs, die telkens, met een hoopje volks om zich heen stilstonden, werden door de politie aange maand hunne beenen wat meer te gebruiken, teneinde vrije ruimte te laten. Een anarchist partij trekkende voor de muzikanten, riep „leve Ravacholleve de anarchie!" Twee politiedienaren wilden toen den man vatten en wegbrengen, maar deze bood een wan- hopigen tegenstand, en toen zij hem eindelijk meester waren geworden, hadden zij groote moeite hem te onttrekken aan de veront waardiging van het volk, dat hem wilde „lyn chen." Ondanks alle zorgen is de toestand van Véry na het uitnemen van het oog eer ver ergerd dan verbeterddaar de koorts blijft aanhouden, hebben de geneesheeren alle hoop opgegeven. Hammond ligt even bedenkelijk. Te Tours heeft zekere Gonin, een koop man in vuurwerk, het in den zin gekregen in den nacht van Zaterdag op Zondag eene groote bom neer te leggen in het urinoir aan den muur van de kazerne. De man is geen anarchist, maar hij maakte er een grapje van om de buren en soldaten schrik aan te ja gen. Slecht is hem het grapje bekomen. Toen -"tnUn had. verwilderde hii NEW-YORK, 5 Mei. Gisteren in den och tend heelt er een spoorwegongeluk plaats gehad op eene brug over de Missouri. De expres-trein van San Francisco reed juist de brug op, toen de onderbouw daarvan be zweek. De geheele trein stortte in de rivier; zeven personen vonden in het water den doodvijftien werden gekwetst. Aan het postkantoor te Waalwijk en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand April ingelegd f 4102,27 terugbetaald f 4217,01. Het laatste, door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 1425, Aan het postkantoor te Kaatsheuvel en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand April: ingelegd f 1761.76 terugbetaald! 1407.51. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 923. UITVOBRÏNGB N. WAALWIJK. Zondag 8 dezer, 's middags 12 ure, door de liedertafel „Oefening en Vermaak" van Waal wijk en Bezooien, op de zaal Musis Sacrum. 1. Neerlands taal. Stille. 2. Hymne an die Musik. Lachner. 3. Slotkoor uit de cantate. H. J. J. v. Bree. BAARDWIJK. Zondag 8 dezer, 's avonds half acht, CON CERT door de liedertatel „Tot bloei der Toonkunst," ten huize van den heer Jac, van Woensel, met vereerende medewerking van de heeren De Cortie, tenor, Snijders, bas, en Van Boxtel, pianist. Zie verder programma. WAALWIJK, 7 Mei 1892. Met ingang van 16 Mei e. k. is de com mies der telegraphie van de 3e klasse. L. M. Lugten, verplaatst van Rotterdam naar het post- en telegraafkantoor alhier. Uitslag der aanbesteding van een dub bel woonhuis, door notaris Bink, op 6 Mei: G. G. van Huiten te Waalwijk f 2449.— E. Treffers - 2295.— A. Aarts 2275.— G. de Rooij - 2270.— 't Werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Het onderwijzersexamen is verleden Woensdag met gunstig gevolg afgelegd o. a. door mejuffrouw L. H. M. Van Gils. *- vergadering dier vereeniging. Zulk een voor stel is, naar het Vad. verneemt, reeds 27 April ingediend, nl. door de Noordbrabantsch- Duitsche spoorwegmaatschappij. De rechtbank te Breda heeft den gas- directeur S., te Rozendaal, wegens verduis tering, veroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf en toepassing van art. 28 wetboek van straf recht 1—4. In den avond van 11 Mei a. s. heeft een bijna totale maansverduistering plaats: begin 8 uur 16 min., midden 11 u. 13, einde 2 u. 10. Bij 't midden der eklips is de maan bijna geheel in de schaduwalleen een klein strookje aan den onderkant blijft vrij. De dubbele moord te Haarlem De Haarlemsche justitie tracht nog steeds de moordenaars der oude vrouwen uit te vinden. Maandagmiddag werd wederom in den Raamsingel gevischt naar het wapen, waarmee de moord zou zijn bedreven en Woensdag werd dat voortgezet. Tot nu toe hadden die pogingen geen resultaat. Men vischte thans met een zoogenaamd »kornet", dat bij de Noordhollandsche eilanden gebruikt wordt voor het visschen naar alikruiken. In het huisje der vermoorde vrouwen, no. 10 zijn thans schilders bezig om het op te verven. De ramen zijn met witte verf bestreken en daarin is geteekend een figuurtje, dat een man schijnt te moeten voorstellen, een bijl in de hand houdende. Men schrijft uit Eist (Betuwe)Voor eenige dagen werd deze streek bezocht door een Belg, zich noemende Süskind uit Brussel, die tegen hooge prijzen bij enkele landbouwers een 14-tal paarden opkocht; de levering en betaling zou eenige dagen later plaats hebben. Hij vertrok uit zijn hotel zonder orde op deze zaken te hebben gesteld. Informatien, te Brussel ingesteld, brachten aan het licht, dat aan het opgegeven adres niemand van dien naam bekend was. Men vermoedt daar om, dat de handelingen van dezen man niet zuiver zijn. Naar wij vernamen, heeft dezelfde persoon ook dergelijke handelingen gepleegd te Alfen a/d. Rijn. De commissaris van rijkspolitie te Leeu warden heeft de hand gelegd op vier per sonen aldaar, die zich op Zondag j.l. hebben schuldig gemaakt aan het met vereende krach ten mishandelen van den majoor der rijks- veldwacht De Jager, in het naburige Huizum, alwaar de meeting voor den 8 uurs-werkdag was gehouden. Allen zijn overgebracht naar het huis van bewaring. Uit het gehouden onderzoek is gebleken, dat de mishandeling van ernstigen aard is geweest, in zooverre, dat de majoor eenige oogenblikken is blootgesteld geweest aan de woede van eene groote volksmenigte, die hem had omsingeld en geïsoleerd en op aller lei wijze mishandeld, totdat de commissaris van rijkspolitie te Leeuwarden, die vernam wat er gaande was, zich met eenige man schappen over de grens der gemeente begaf en zich met geweld met den stok een weg or het volk heen baande en den majoor Bite; Kolfkoeien golden f105.— tot f 245.— Dito vaarzen f 95,— tot f 190,— Jonge varkens aangevoerd 200 stuks verkocht van f 6.00 a 12.75. Weilammeren aangevoerd 200 stuks, verkocht van f3.25 a 6.75. Ter botermarkt aangevoerd 585 KG., van f 1,07 a fl,24 per KG. Kippeneieren f3,00 a f3.50 per 100 stuks. In de graanprijzen weinig verandering. De markt was iets vaster gestemd, doch er wordt slechts voor onmiddellijke behoefte gekocht. De voorraad zooileder is wat ruimer ge worden. Licht goed gevraagd aan prijzen van f 0,55 tot 0,60, prima waar iets hoo— ger, zwaar t 0,60 tot f 0,7*7, naar qual. Bij uitzoek tot. f 0,75. Alles p. half Kilo. Ruwe huiden voortdurend in flauwe stemming, evenals schors en andere looi— middelen. Door de familie wordt oprechten dank betuigd voor de vele blijken van deelne ming, ontvangen bij het overlijden van MEVROUW dewed. E. TIJSMANS. Waalwijk, 6 Mei 1892. zal op MAANDAG 16 Mei 1892, voormiddags 10 ure, ten sterfhuize van den heer L VAN GEMEKT, te Waalwijk, PUBLIEK VERKOOPEN: I. Een goed onderhouden netten Mahoniehouten Chiffonnière, Secretaire, Kas ten, Tafels, Stoelen, Bedden, met toebehooren, Ledikanten, Kachels, Lampen, Klokken, Pendules Schoorsteenorna— menten, Schilderijen, waaronder in olieverf, Kristal, Glas- en AardewerkPorcelein waaronder antiek, Linnen en Pellen, Keu- kengerief enz. Twee dozijn Zilveren Lepels en Vorken, Olie- en Azijnstel, Peper- en Mostaardstellen, Taartspaan, Soeplepels enz. Twee GOUDEN Horlogen en een GOU DEN Sigarenpijpje. Kijkdag Zaterdag 14 Mei, van 9 ure voorm. tot 6 ure nam. uiten- erf bin- i dc ÜïBftngeroIre Hooijrwujer» met N. c waarop z.n vijftig jaren I"'-' band des huwelijks werden eden herdac rrel D. Scht v. d Linden uaung verwi i lu de Bc .•oorras i i b£§ lensch v: vergaan Gedurende het eerste kwartaal van dat jaar hebben de invoeren in Duitschland eene waarde vertegenwoordigd van 1128 millioen mark, en de uitvoeren eene van 826 millioen. Het toenemen van de invoeren is voorna melijk het gevolg van grooteren aanvoer van granen. De Berlijnsche politiek heeft dezer da gen een roovershol ontdekt in het bosch Grunewald, waar de keizer bijna dagelijks alleen wandelt of paard rijdt. Twee roovers, die „thuis" waren, werden gevat. Men hoopt ook de overige leden van de bende, die daar in den omtrek veel geroofd en geplunderd heeft, in handen te krijgen. Keizer Wilhelm moet op zijne eenzame omdolingen in het groene bosch dikwijls vlak bij het hol ge weest zijn, en men verwondert zich er over, dat hij nooit is aangevallen. CANNSTADT 5 Mei. De fabriek van bedvederen der firma Straus en Co is afge brand. Van de daar werkzame arbeidsters zijn er twee, met brandwonden bedekt, be wusteloos uit de vlammen gedragen. Haar toestand is gevaarlijk. Vier andere sprongen uit de vensters der tweede verdieping naar beneden en deden daarbij verwondingen op. z.ij zijn üestemuxo. tot ner inlichtingen en adviezen en het "doen van voorstellen aan het openbaar gezag, en 2o. tot het indienen van voorstellen tot bemidde ling in geschillen tusschen patroons en arbei ders. Het aantal leden wordt bij kon. besluit bepaaldzij worden gekozen door twee kies colleges van patroons en arbeiders. Nopens de wijze van verkiezing zijn de bepalingen omtrent de kamers van koophan: del gevolgd. De kamers van arbeid bestaan voor de heltt uit gekozenen door patroons en voor de andere helft uit gekozenen door de arbeiders. Voor het lidmaatschap wordt vereischt 30-jarige leeftijd en dat men gedu rende ten minste 5 jaren op meerderjarigen leeftijd patroon of arbeider is geweest. De kamer verkiest haren voorzitter des- verlangd terwijl deze anders door den com missaris der koningin wordt benoemd. Elke kamer bestaat uit twee afdeelingen, één uit leden-patroons, de andere van leden arbeiders. Elke afdeefing kan afzonderlijk vergaderen en beraadslagen, maar geen be sluiten nemen. Om den Midden-Europeeschen tijd te kunnen invoeren op de spoorwegen hier te lande waarvan sprake is moesten de spoorwegmaatschappijen vóór 3 dezer daartoe een voorstel doen aan den Verein Deutscher Eisenbahn-Verwaltungen, ter behandeling in de in Augustus a. s. te houden algemeene orde afliep. Bij de woning van de echtelieden A. de Vos en D. Schalken hield de heer A. Schoen makers, gemeente-ontvanger alhier, als be stuurslid der harmonie en tevens als hoofd leider der feestelijkheden in die buurt eene rede in korte en welgekozen bewoordingen. Den heer Schoenmakers zij dan ook een woord van dank niet onthouden voor de moeite en opoffering, die hij zich getroost heeft om den heugelijken dag voor zijne huurlieden zoo aangenaam mogelijk te maken. Bij de woning der echtelieden Hooijmaijers- v. d. Linden voerde de heer W. C. J. Kamp, president der harmonie het woord, die de feestvierenden namens de harmonie een ge- lukwensch aanbood. Door de krasse echt- genoote van B. Hooijmaijers, werd daarop het bestuur der harmonie bedankt voor de eer, die genoemde harmonie hun dien dag had aangedaan. De feestdag van heden zal de familieleden en ook de jubilarissen een aangenamene herinnering daarvan doen behouden. WAALWIJK, 5 Mei. De jaarmarkt werd heden druk bezocht. Bij fermen aanvoer van hoornvee waren de prijzen tengevolge van het ongunstige weder op het gras flauwer. X xuuuu. Bouwland onder Tilburg, 74 A. 20 C. f 1250. aldaar, 65 A. 10 C. - 1150. De onverdeelde helft in hooiland te 's Bosch, Groot Spijk, 2 H. 60 A, f 4150. Toeslag 17 Mei 1892, des nam. 7 ure, in bet Hotel VEE WIEL. Kiezei's, laten wij eenparig onze stem uitbrengen op de aftredende leden

Echo van het Zuiden | 1892 | | pagina 2