Frankrijk. Engeland. Duitschland. Denemarken. Italië. Amerika. UITVOERINGEN. BINNENLAND. weldigen slag," maar gelukkig werd geen enkel werkman gekwetst. De politie was aanstonds ter plaatse en stelde een onderzoek in, waarbij zij de over blijfselen van de bus vond, blijkbaar een oud sardine-blikje. Verder vond zij stukjes lont en ijzeren kogels ter grootte van een noot. De justitie heeft nog geen enkele aan wijzing. Te Epinal is de maire en zijn zuster door een neef vermoord. Diefstal schijnt de oor zaak te zijn geweest. In het museum te Versailles zijn kost bare kuntvoorwerpen ontvreemd. De notaris Guyard, die een valsch testament maakte, is door het van assises te Parijs tot een gevangenisstraf van 10 jaren veroordeeld. De man, die het valsche stuk schreef, werd vrijgesproken. De besturen van de mijnwerkersbonden in Chester en Lincoln kwamen Woensdagavond bijeen, om te beraadslagen over de vraag of men over alle mijnwerkers dezer districten een omslag zal heffen, welker opbrengst den makkers in Durham de voortzetting van de werkstaking mogelijk zou maken. In de volgende week zal te Londen op vier achtereenvolgende dagen eene veiling van portwijn gehouden worden, zoo groot als er nog nimmer eene gehouden is. Deze wijn is atkomstig van de firma H. Burnay Co. te Lissabon, een huis dat niet in wijnen handelt maar financieele zaken doet. Haar doel is zilver naar Portugal te brengen, maar om zilver in Londen te koopen moet er in goud voor betaald worden en als men goud van Lissabon zond, zou de transactie geen voordeelen opleveren. Zij kon echter wijn zenden, en daarmede tevens de Portu- geesche landbouwers helpen. Daar geen der leden der firma bijzonder verstand van wijn had, noodigden zij de firma Souchard Co. te Londen uit, haar te komen helpen. Deze heeren kochten alles wat zij konden koopen en van hunne gading was a comptant, in het geheel 17.400 pijpen. Daarvan worden de volgende week 10.000 pijpen verkocht en dit is alles wijn, die voor onmiddellijk gebruik geschikt is. Het overige zal later op dezelfde wijze ter markt gebracht worden doch voldoende tijd zal aan de koo- pers op de le veiling gegeven worden om zich eerst van hunne inkoopen te ontdoen. Bij het ongeval, dat het rijtuig des keivers op de jachtpartij naar Proeckelwitsz, bij Dantzig, is overkomen, was het gevaar grooter dan de eerste berichten deden vermoeden. De voorgespanneu vier vurige hengsten wer den door het hoera geroep van de bijeen- gestroomde menigte schichtig, renden van den weg af, braken een teugel en hielden juist halt bij eene sloot en eene groeve, waar eenige eggen lagen met de punten naar boven. Het was aan de tegenwoordigheid van geest van graaf Richard zu Dohna, die de paarden mende, te danken, dat door het omzwenken in het beslissende oogenblik het rijtuig voor omvallen behoed werd. Na een kort opont houd zette de keizer, die de grootste kalmte bij het ongeval bewaard had en ongedeerd in het rijtuig was blijven zitten, de tocht voort. Een parkmeester te Mainz had een aanklacht ingediend tegen een officier aldaar, wiens honden, naar hij beweerde, het plant soen beschadigd hadden. De officier, die volhield dat de klacht ongegrond was, ging woedend den parkwachter opzoeken, en toen hij hem vond wilde hij hem, met den degen op de borst dwingen, de aanklacht in te trekken, anders zou hij hem doodsteken. Een paar voorbijgangers kwamen tusschenbeide en dwongen den geweldenaar, zijn degen op te steken; maar deze liet daarop door een soldaat den parkmeester gevangen nemen. Het geval heeft, naar men denken kan, groot opzien gewekt. KOPENHAGEN, 25 Mei. Heden voor- middag ontving de koning een aantal deputa ties, die geschenken en fondsen ter gelegen heid van het gouden huwelijksfeest aanboden. Daaronder een galarijtuig van handswerklie den, een goudenkrans van 80,000 schoolkin deren, eene klok, enz. Te 1 uur werden de vertegenwoordigers van de Duitsche en Oos- tenrijksche keizers, prins Albert van Glttcks- burg en aartshertog Friedrich, door den koning ontvangen. De Paus is sedert een paar dagen onge steld. De audiënties, waarop de zaken worden behandeld, zijn geschorst. Te Genua is een bedelaar gevangen genomen, die in 't bezit werd gevonden van een som van 7426 lire in papieren en zilver geld, hetwelk hij bekende alles met bedelen bijeengegaard te hebben. De gevangenneming van den landeige naar Coniglio te Cascamo reeds kortehjk door ons bericht is een echte Siciliaansche rooversgeschiedenis. Coniglio werd, op zijn landgoed wandelend, door een bende gemaskerde roovers aange vallen en weggevoerd. Twee dagen later ontving zijne vrouw een brief, waarin haar werd gemeld, dat haar man vrijgelaten zou worden, als zij 100,000 lire betaalde, welke som men onder de gewone voorzorgsmaat regelen in ontvangst zou nemen. Mevrouw Coniglio haastte zich te voldoen aan dien eisch; maar de roovers lieten hunnen gevangene nog niet vrijeerst 10,000 lire, daarna nog 2000 lire, en toen zij dat geld hadden, hielden zij Coniglio nog ge vangen. Intusschen was een sterke macht van po litie en militairen ijverig aan het zoeken naar de roovers; maar deze wisten zich zes weken lang aan alle nasporingen te onttrekken. Eindelijk gelukte het een afdeeling kara- biniers, ouder bevel van luitenant Scorsone, de roovers in hun schuilhoek te verrassen. Er volgde nu een hevig gevecht, dat bijna een uur duurde. De luitenant werd door een kogel getroffen, welke hem den rechterarm verbrijzelde, en twee soldaten sneuvelden. Maar ook de roovers leden zware verliezen en zij moesten eindelijk het veld ruimen. Men vond den heer Coniglio geketend in een hol. De karabiniers gingen terstond de roovers vervolgen en zij namen een der ge wonden gevangen, die niemand anders bleek te zijn dan de hofmeester van signor Coniglio. Die man had de roovers op de hoogte ge houden van alles, wat de politie deed, en ook nu was hij spoedig naar hen heengesneld om hen te waarschuwenmaar hij was te laat gekomen. Coniglio werd door de inwoners van Cas camo met muziek ingehaald en door den onderprefect met een toespraak begroet een vrij schrale troost voor de verloren 112,000 lire en de smartelijke gevangenschap van zes weken. ROME, 27 Mei. In de kamer verklaarde Giolitti, dat het gezamenlijke ministerie zijn ontslag heeft ingediend bij den koning, die het weigerde. Giolitti verzocht aan de kamer te stemmen voor de urgentie van eenige voorloopige maatregelen. Onder de kamer leden heerscht groote opschudding. Algemeen beschouwt men het verzoek der regeering als de aankondiging eener ontbinding. In de parlementaire kringen worden de verklaringen van Giolitti als hoogst ernstig beschouwd. Verscheidene leden der begroo- tings commissie hebben, bij het onderzoek van het voorstel om een voorloopig budget voor 6 maanden toe te staan, als hun oordeel te kennen gegeven, dat dit voorstel niet zal worden aangenomen. Te Spocale South (Washington) had giste ren een hevige brand plaats, waarbij 2 per sonen werden gedood en drie gekwetst. De schade bedraagt 3 millioen dollars. Uit mededeelingen der geredden bij het vergaan van het Braziliaansche oorlog schip Solimoes blijkt, dat het schip, hoewel het zeer weinig diepgang had en juist daarom voor kust- en rivier vaart bestemd was, eerst vastgeloopen is en toen, terwijl een deel der bemanuiug naar wal was gegaan om hulp te halen, met een vreeselijken slag in de lucht is gevlogen, zonder eenig spoor achter te laten. WAALWIJK. Zondag 29 Meizal door de harmonie l'Espérance op de harmoniezaal worden uit gevoerd L De Vlaamsche Leeuw, marsch. Kreutzer. 2. Solo et Choeur de l'opéra „Le T rouvère". V erdi. 3. Au Crépuscule, fantaisie. Minnen. Aanst. Maandag ten 10 ure, bij gelegenheid der kermis, Matinée door de harmonie „de Eendracht", in de zaal van den heer C. van Huiten te Drunen. Aanst. Maandag ten 8 ure, bij gelegenheid der kermisSoirée door de liedertafel „Dru- nensch Mannenkoor" in de zaal van den heer J. H. Jansen te Drunen. WAALWIJK, 28 Mei 1892. Het vaandel van de harmonie l'Espérance van Waalwijk prijkt thans met den naam van den tegenwoordigen beschermheer, den weled. heer Henri Witlox-Bressers. Donder dagmiddag werd het ten huize van genoem den heer afgehaald door de harmonie, welke bij deze gelegenheid eenige nummers uit voerde. Dit muzikale pretje bracht bij het prachtige weder heel wat volk op de been. Stemgerechtigde ingelanden van het waterschap de Binnenpolder van Besoijen hebben in hunne vergadering van 26 dezer met algemeene stemmen herkozen tot lid en voorzitter den heer C. G. Verwiel, tot secre taris den heer J. P. J. Hendrikx. Bij wat meer handel in hoornvee, voor namelijk veroorzaakt door het vruchtbaarder weder, bleven de prijzen voor de verschil lende soorten, in de Langstraat stationnair. Kaltkoeien en dito vaarzen, die meerendeels onder de veeboeren zelf of onder binnen- landsche opkoopers verhandeld werden, gol den naar qualiteit f160 a 225, versche melk koeien f 120 a 175, slachtvee 56 a 66 ct. per kg., vette kalveren ruw gewogen le qual. 45 a 50 en 2e qual. 40 a 45 ct. per kg., wei koeien f 100 a 130, jarige kalveren en hokke- lingen f45 a 60, nuchtere kalveren f8 a 11, weilammeren f4 a 6, jonge Varkens f 7 a 12. Hooi. De handel was sedert de vorige noteering van weinig beteekenis; voor de persen werden slechts enkele partijtjes van de beste qualiteit opgekocht tegen f 20 per 500 kg. Door den grooten aanvoer uit het land van Heusden wordt de prijs der aardappelen in de Boven-Langstraat gaandeweg minder. De prijzen wisselen thans tusschen f3.50 a 4 50 per Hl. en bij de kleine maat tusschen 14 en 20 ct. per 5 L. Jonge groenten worden reeds volop op de weekmarkten aangevoerd en langs de huizen rondgevent. Op een erthuis alhier kocht een ingezetene onzer gemeente gisteren een paar floretten en degens en liet die door een man naar huis brengen. Deze werd echter onderweg aange houden door de politie, die de wapens in beslag nam en tegen den drager proces-ver baal opmaakte. Men schijnt niet genoeg te denken aan de wet op het dragen van wapenen. De commissaris der koningin in deze pro vincie heeft bepaald, dat het in de maand Juni te houden onderzoek (inspectie) over de verlofgangers der nationale militie in deze provincie, lichtingen 1886 tot en met 1891, zal plaats hebben in de gemeenten en op de dagen ei» uren zooals hieronder wordt medegedeeld EERSTE DISTRICT. Militie commissaris de heer J. J. van Thiel, te Ginneken. Te Tilburg 14 Juni des voorm. ten 11 ure, Tilburg, de lichting 1886, 1887 en 1888; 15 Juni des voorm. ten 11 ure, de lichting 1889, 1890 en 1891; 16 Juni des voorm. ten 11 ure, Diessen, Goorle en Hilvarenbeek. Te Loonopzand (in het gemeentehuis te Kaatsheuvel)17 Juni des nam. ten 1 ure Loonopzand, Sprang, Udenhout en Vrijhoeven- Cappel. Te Waalwijk: 21 Juni des voorm. ten 11 ure, Baardwijk, Bezooien, Capelle en Waalwijk. Te Heusden: 22 Juni des voorm. ten 11 ure, Drongelen, Eeten c.a., Heusden, Meeuwen c a.. Veen en Wijk; 23 Juni des voorm. 11 ure, Drunen, Hedikhuizen, Herpt, Nieuwkuik c.a., Oudheusden en Vlijmen. TWEEDE DISTRICT. Militie commissaris de heer F. P. Cavaljé te Breda. Te Oosterhout: 8 Juni des voorm. ten 9 ure, Oosterhout en Dongen. Te Raamsdonk9 Juni des voorm. ten 10 ure, Raamsdonk, Geertruiden berg, Waspik en 'sGravemoer. Toen de heer A. Ebeling, horlogema ker in de Vuchterstraat 's Bosch, Woensdag morgen in zijn winkel kwam, ontdekte hij, dat een 38tal gouden, zilveren, nikkel en niellé heeren- en dameshorloges en 4 nikkel kettingen, ter waarde van 500 gulden, uit zijn vitrine ontvreemd waren. Zooals iedereen kan begrijpenwas zijne ontsteltenis zeer groot. De gemeentepolitie, van het geval in ken nis gesteld, begon terstond een streng on derzoek, onder leiding van den commissaris. Allereerst werden een vijftigtal telegrammen naar verschillende plaatsen verzonden. Ten huize van den horlogemaker kon door haar hoegenaamd geen spoor van inbraak worden gevonden, waarom men vermoedt dat de dief of dieven door het bovenlicht van de deur zijn in huis gekomen, alsdan over een schot, waarmede de winkel van een gangetje is gescheiden, zijn geklommen en zoo daarin zijn gekomen. Men staat verbaasd over de brutaliteit der dieven. In alle stilte hebben zij hun nacht werk moeten volvoeren, daar aan den wand van het schot, waarover zij heen moesten, verschillende klokken hangen en de huisge- nooten in een kamer vlak achter den winkel slapen. Door de politie zijn Woensdagmorgen twee verdachte personen, zoogenaamde zwervelin gen, in de Tolbrugstraat gearresteerd, tegen wie men zware vermoedens heeft en die een scherp verhoor ondergingen. Nader wordt bericht dat de politie in de twee aangehoudenen de werkelijke daders gevonden heeft, niettegenstaande zij halstar- rig blijven ontkennen en van het ontvreemde nog geen stuk gevonden is. De verdachten H. H. v. d. B., geboren te Oploo, oud 35 jaar en J. A. T., geboren te 's Bosch, oud 29 jaar, beiden zwervende, heb ben reeds verscheidene vonnissen te hunnen laste en waren eerst kort geleden uit Veen- huizen ontslagen. Donderdag middag zijn in de lunetten (fortgracht) in de heide bij Vucht, twee sol daten van het garnizoen te 's Bosch, bij het zwemmen verdronken. De een wilde zijn kameraad redden, maar werdt het slachtoffer zijner menschlievendheid. Donderdagmorgen woedde te Rotterdam andermaal een hevige brand en wel inloods 6 van het stedelijk handelsterrein op Feyen- oord, grenzende aan de spoorweghaven. Nau welijks was omstreeks vier uren het eerste begin van brand ontdekt, of als in een oog wenk steeg uit het midden van de loods een ontzaglijke rook- en vuurkolom. Dadelijk wer den van de omliggende schepen noodschoten gelost en de stoomfluiten in beweging gebracht, zoodat de brandweer vrij spoedig aanwezig was, d xffi niet alvorens het vuur zich over de geheele loods had verspreidwelke als 't ware een vuurzee geleek. Een groote graanboot, een lichter en eenige kleinere vaartuigen, welke voor de brandende loods aan de kade gemeerd lagen, verkeerden in groot gevaar; ja de kleinere ondervonden zeis reeds schadezoodat in alle haast alles in het werk gesteld moest worden om ze te verhalen. In een uur tijd was de geheele loods door het vuur vernield. Wind was er gelukkig weinig en daarbij was deze zuidwest, zoodat de vuurstroomvoorafgegaan door een ont zaglijke rookkolom, welke uren ver zichtbaar was, in schuine richting van de aangrenzende loodsen werd afgeleid, anders waren de ge volgen niet te overzien geweest. Ook droegen de verleden jaar gebouwde brandvrije muren tot afscheiding van de verschillende loodsen niet weinig bij tot afwending van het gevaar voor de anderen. De loods was ter halver lengte gevuld met kolossale bergen graan, welke, toen de loods zelf reeds geheel was afgebrand, nog een vuurzee vertoonden, hetgeen een frappanten aanblik opleverde. Alle drijvende stoomspui ten en tal van handbrandspuiten verleenden hulp, doch konden slechts voorkomen, dat de brand zich nog verder uitbreidde; op het terrein des onheils zelf bleek de brandweer machteloos tegenover het vernielend element. De schade kan weder op eenige tonnen geschat worden. Nader bericht men Behalve de loods zijn nog verbrand vier goederenwaggons van de Staatsspoor en vele andere beschadigd. De loods bevatte, behalve graan, nog rijst, rotting enz. en was gedeeltelijk verhuurd aan het Blauwhoeden veem. De waarde van het verbrande is nog niet bepaald. De loods zelve wordt geschat op f60,000. Dinsdag middag werd in de loodwit- fabriek van de wed. Hondorff, Block en Braet te Schoonhoven de machinist W. v. H. door de werkas der machine in de kleeren gepakt en zoolang met die as rondgeslingerd, tot de machine stopte. Als door een wonder kwam de man er met enkele verwondingen aan hoofd en voeten af, ofschoon de kleeren hem bijna geheel van het lichaam werden gescheurd. -- Er worden reeds aanstalten gemaakt om Scheveningen zijn zomersch uiterlijk te geven voor het aanstaand badseizoen. Op het strand werden de badstoelen geplaatst, en men is bezig opnieuw eene houten trap aan te leggen, die van het Kurhaus naar het strand leidt. Uit Dordrecht wordt gemeld Woensdag middag had alhier het volgende ongeval plaats. De zoon van den 'neer L. bevond zich aan de Buitenkalkhaven en passeerde eene daar in werking zijnde hei stelling op het oogenblik, dat een rijtuig voorbijreed. Een der wielen van het rijtuig reed tegen een staalkabel aan, waarmede de bedoelde stelling bevestigd was. De kabel knapte af en slingerde zich om den hals van den heer L., die een deerlijke wonde ont ving. Hij werd binnengebracht in eene woning, waar hem de eerste geneeskundige hulp werd verleend. Later op den avond kon hij per brancard naar huis vervoerd worden. Dat zat hem niet glad In het Friesche dorpje J. zou een paartje, dat niet zoo heel jeugdig meer waszich in lief en leed gaan verbinden. De bruid was zeer bemiddeld, zij leefde van hare renten de bruigom was niet met aardsche goederen gezegend. Dat de familie der bruid dus niet erg met het voorgenomen huwelijk ingenomen was, is een feitdat meer voorkomt, en dit was ook hier het geval. Edoch de toebereidselen waren gereed; de reis naar het gemeentehuis zou des anderen daags aanvaard worden. Daar verscheen bij den burgemeester een deurwaarder, die verbood het huwelijk te voltrekken op grond, dat de bruid niet toe rekenbaar was voor hare daden. Haar broeder, besloten, het koste wat het wil, het huwelijk te keeren, had zich bij een rechtsgeleerde vervoegd en het deurwaarders- exploit volgde. Het huwelijk is uitgesteld doch de broeder der bruid is nu plotseling ven. De zaak is evenwel voor de recht- gebracht, die moet uitmaken of de bruid al of niet toerekenbaar is en dus al of niet mag gaan trouwen. Beide partijen hebben zich van een rechtsgeleerd raadsman voorzien. De rechtbank heeft de bruid in 't gelijk gesteld en 't huwelijk is voltrokken.. De beruchte Schröder is, na van het tegen hem gewezen vonnis in appèl te zijn gekomen, gisteren middag per trein van 3 uur, zwaar geboeid, van Winschoten naar Leeuwarden getransporteerd. Gisteren ontstond er brand bij den vrachtrijder R. Schelling, aan den Kooiweg bij de Hitserschekade te Zuid-Beierland. In

Echo van het Zuiden | 1892 | | pagina 2