Notaris BINK, 4.1 BINK, Tl W11LWIJK, Hooigras Riet 45 perceelen best HOOIGRAS, De eerste snede Hooigras, Advertentiën, Notaris LOEFF, 90 perceelen Hooiland Opsabare Verpachting Spanje. Engeland. Duitschland. Italië. BINNENLAND. Burgerlijke stand. Handelsberichten. ©llIlflglJWli verpachten publiek verkoopen: TILBURG. iPHIMl VERPACHTEN S Den dag voor den brand was in het on gelukkige dorp groote schade aangericht door hagelslag en een onweder, waarbij 40 schapeu door den bliksem werden gedood. Te Barcelona is thans in 96 fabrieken het werk hervat33 blijven geslotenhetzij dan dat de werklieden niet arbeiden of de patroons hen niet toelaten willen. Het blijkt, dat het groote overstroomingen zijn geweestdie op Cuba zooveel schade hebben aangericht (voor 20 millioen heeft de minister van koloniën in de Cortes gezegd) vooral te Matanzasmaar nu is het water aan net vallen. Al de te veld staande ge wassen in de overstroomde districten zijn vernield. Te Matanzas zijn o.a. 90,000 zak ken suiker weggespoeld. In het Lagerhuis deelde de heer Balfour mededat het terugtrekken der beambten van de Britsch-Oostafrikaansche maatschappij uit Uganda, niet beteekent dat die landstreek prijsgegeven wordt. Of het noodig zal zijn Lugard in zijne positie te handhaven, hangt af van de inlichtingen, welke er omtrent zijnen tegenwoordigen toestand zullen ont vangen worden, en van hetgeen hij meent van de toekomst te mogen verwachten. Balfour geloofde niet dat er eenige bedoeling bestaat om in den kring van den Engelschen invloed wijziging te brengen. Van een verschrikkelijk ondier wordt in „the Calcutta Englishman" verhaald. Het was een luipaard in Bengalen, die, als de berichten niet overdreven zijn, niet minder dan 154 menschen heeft gedood. Het heeft geheele dorpen ontvolkt, want de inwoners vluchtten in woesten angst, zoodra de lui paard zich uit hun midden een offer had gekozen De menschen durfden na het vallen van den avond hunue huizen niet meer uit te komen. Maar het wilde dier viel ook menschen aan, die op veranda's zaten, en soms drong het zelfs in de huizen door, om daar kinderen te rooven. Het liefst verslond de luipaard kinderen en oude vrouwen. Onder zijne slachtoffers zijn maar zes mannen. De inlanders hielden hem voor een boozen geest en durfden hem niet aan. Maar einde lijk werd in het Ruishadi-district met 20 olifanten jacht op hem gemaakt. Daardoor werd hij uit zijn schuilhoek gedreven en door een kogelregen neergeveld. De wachtmeester Kulewatz van het 3e escadron van het regiment der lijfwacht te Potsdam, is tot zeven dagen arrest veroor deeld wegens het mishandelen van een soldaat. De aanklacht was gedaan door burgers, die in den morgen van Hemelsvaartsdag gezien hadden hoe de wachtmeester een soldaat getrapt, bij de haren getrokken en geslagen had, dat hij uit het oor bloedde. In tegenstelling met het gerucht, dat het koninklijk echtpaar van Italië eerst in September een bezoek zou brengen aan de keizerlijke familie en dat koning Humbert dan zou deelnemen aan de keizermanoeuvres in den Elzas, kan nu worden gemeld, dat koning Humbert en gemalin Maandagavond reeds te Berlijn zullen komen. De werklieden van een groote katoen spinnerij te Venetie hebben het werk gestaakt en weigeren dit te hervatten, indien niet hun eisch, de afzetting van den directeur wordt iugewilligd; de fabriek wordt door troepen bewaakt. Uit Scioa wordt aan U Mattino gemeld, dat Negus Menelek zeer verbitterd is tegen de Italianen en aan dokter Traversi een ultimatum heeft ter hand gesteld voor het Italiaansche gouvernement, waarin hij de oogenblikkelijke verbreking eischt van de gesloten overeenkomsten met de hoofden van Tigre, de hulp der Italianen verlangt, om die hoofden te onderwerpen, benevens de uitlevering van twee millioen patronen, die zich reeds sedert twee jaar in Assab bevin den. Voldoet Italië niet aan deze eischen dan zegt de koning aan Italië de vriendschap op. ÜTtY OER INGE N. WAALWIJK. Zondag 19 dezer, 's middags 12 ure, door de liedertafel „Oefening en Vermaak" van Waal wijk en Bezooien, op de zaal Musis Sacrum. PROGRAMMA AD LIBITUM. WAALWIJK, 18 Juni 1S92. Z. D. H. Mgr. Van de Ven heeft laatst leden Dinsdag zijn bisschoppelijk ambt aan vaard en tot zijn vicaris-generaal benoemd den hoogeerw. heer A. Van de Laar, welke ook onder wijlen Mgr. Godschalk als zoo danig fungeerde. De senaat der universiteit van Am sterdam heeft de gouden medaille voor het antwoord op de door de geneeskundige faculteit in 1891 uitgeschreven prijsvraag toegekend aan den heer L. Bolk, student in te medicijnen te Amsterdam, vroeger candi- daat-notaris, alhier. Sedert 16 dezer is het rijktelegraafkan toor te Vlijmen, in het belang vau den vruchtenhandel, tijdelijk op werkdagen open van TYs tot 12 uren voor- en van 2 tot 5 en 6 tot 8VS uur namiddags (spoortijd). De Zondagsdienst van dit kantoor blijft onver anderd. Benoemd tot broeder der orde van den Nederlandschen Leeuw: J. Arnold, commis saris van politie te Tilburg. De voornaamste veranderingen welke gebracht zijn in de wet op de nationale mi litie, bij noodwet van 4 April jl., zijn lo. Dat de loting voor hen, die in Januari zijn ingeschreven, vier maanden vroeger zal plaats hebben en wel tusschen 7 October en 7 November. Anders geschiedde dit tusschen 7 Februari en 7 Maart. 2o. Dat de zitting van den militieraad zal worden gehouden in December en Januari a. s.vroeger had .dit plaats in Maart en April. 3o. Dat de inlijving reeds in Maart zal geschieden in plaats van in Mei. Opening van den nieuwen Maasmond Een elftal invloedrijke óndernemers van vrachtvaarten te 's Hertogenbosch zoo meldt men van daar heeft zich, met het oog op de naderende voltooiing van den nieuwen Maasmond, tot de kamer van koop handel en fabrieken aldaar gewend met ver zoek pogingen aan te wenden ten einde de opening van dit vaarwater te keeren. Bedoelde ondernemers houden zich ten stelligste overtuigd dat, wordt die opening een feit, de eigenlijke Maas vooral tus schen Crèvecoeur en Well geheel onbe vaarbaar zal zijn en zij dus genoodzaakt zullen worden om, met opoffering van kosten en twee uur tijd per etmaal, hun weg langs Heusden te nemen, waarbij zij tevens alle nadeelen zullen hebben van de werking van het „tij". Zij dringen dientengevolge op het nemen van maatregelen aan om den nieuwen Maasmond, ontworpen om bij abnormalen wa terstand de Maas van het overtollige water te ontladen, gesloten te houden of enkel door middel eener schutsluis met de Maas te ver binden. De kamer van koophandel, de aangevoerde bezwaren beamende, heeft zich tot den mi nister van waterstaat gewend, met verzoek aan die bezwaren tegemoet te komen. De hoofdcommissaris van politie te 's Gravenhage vestigt opnieuw de aandacht op de door hem vroeger gesignaleerde per sonen, en waarschuwt dat men bovendien bij het aanknoopen van handelsbetrekkingen nog op zijne hoede zij voor Albertus Eichhorn, zich ook noemende Lotter of Carl. Smit, wonende Korte Groenewegje 105; en Hen drik Smithuis, laatste woonplaats Trekweg 20, thans vermoedelijk wonende Paulus Potter straat. De marechaussée F. X. R., en de com mies b'j de belastingen W. O., beiden te Hilvarenbeek gestationneerd, stoeiden Maan dag jl. Bij ongeluk schoot de eerste den laatste drie vingers van de linkerhand af en tengevolge daarvan bevindt de marechaussée zich thans in hechtenis te 's Bosch. Plechtige viering van het 25jarig Priesterfeest van den Z. E. Heer H. VERBERNE, Pastoor te Bezooien. Bezooien was Woensdag en Donderdag in feestdos gehuld, ter viering van het zilveren priester-jubilé van den Z.E. heer pastoor Verberne, zooals wij in ons vorig nummer reeds even aanstipten. Van schier alle huizen wapperde de nationale driekleur. Aan den ingang der pastorie was een eere- boog opgericht, waarvan de frontons versierd waren met dennegroen en sierlijk nagemaakte rozen; op blauwe schilden, met kransen om geven, prijkten de jaartallen 18671892 en daar tusschen in stonden de volgende dicht regelen te lezen Heil, Herder, U op 't Zilverfeest, Dat God U gaf te vieren Moge ook de gouden priesterkrans, Uw achtbaar hoofd eens sieren voorzeker woorden, die blijk gaven van innige verknochtheid aan en deelneming in dit voor Zijn ZEw. zoo plechtig feest. Het kerkplein was keurig versierd en aan den ingang der kerk was eveneens een zeer smaakvolle eereboog aangebracht, voorzien met jaartallen en een zegenwensch. Over de versiering van het inwendige van het kerkgebouw ging maar een roep op: dat deze in één woord onverbeterlijk was; met zeer veel tact waren op verschillende punten roode en witte draperieën, vlaggen, schilden en deviezen aangebracht, zoodat het geheel een allergunstigsten indruk maakte. Woensdag bood de feestcommissie bij monde van den E. A. heer C. G. Verwiel den feestvierenden herder het geschenk aan der parochianen, bestaande in een kostbaar altaar kleed. De ouders van den jubilaris, nog krasse lui vereerden hem een misgewaad, dat uitmunt door artistieke bewerking; een dergelijk ont ving hij mede van den heer L. S. uit Tilburg. De eerw. Zusters schonken prachtige kunst bloemen voor altaarversiering en verder kwa men nog verschillende cadeaux van paro chianen en vrienden. Donderdag ten half tien werd de eigen lijke feestviering geopend door het zangkoor der parochie met eene feestcantate, voor deze gelegenheid expres gecomponeerd, welke zeer goed werd uitgevoerd. Na afloop werd de jubilaris in dichtrege len toegesproken door het dochtertje van den heer L. Hurkmans. Gaarne zouden wij hier dit schoone gedicht, alsook alle andere bij deze gelegenheid ge- houdene toespraken opnemen, maar 't zou te veel plaatsruimte vergen, zoodat wij er tot onze spijt van moeten afzien. Nu begaf zich de jubilaris, vergezeld door de feestcommissie cn het zangkoor en voor afgegaan door 12 bruidjes, loovers strooiende op zijn pad, over het versierde kerkplein naar het kerkgebouw, aan welks ingang Z.Z.E. werd toegesproken door het dochtertje van den heer Hooijmaijers. Vervolgens werd door de bruidjes gezongen en ten 10 ure cele breerde de jubilaris de hoogmis, geassisteerd door de W.E. heeren Smolders en Van Ulft, kapelaans te Waalwijk. Na afloop van den H. dienst werd door de congreganisten een lofzang aangeheven. Ten 12 ure verschenen de harmonie l'Espé rance en de zangvereeniging Cecilia, beiden van Waalwijk, op het feestterrein, ten einde den jubilaris hulde te brengen. Elk gezelschap voerde een 4tal nummers uit, tot gioote vol doening mede van het overtalrijk publiek dat ook uit naburige gemeenten herwaarts was gestroomd om getuige van het feest te zijn. Gedurende deze aubade werd receptie ge houden, waarop de leden van den gemeente- teraad en vele notabelen van hier en elders Z. Z. E. kwamen complinienteeren. Ten 5 ure plechtig lof waarna het zang koor, aangevuld met eenige zangers uit Waal wijk, op zeer verdienstelijke wijze uitvoerde het „te Deum" van Kruger. 's Avonds van half acht tot over tienen serenade door de harmonie St. Crispijn en de liedertafel Oefening en Vermaak van Waalwijk en Bezooien, die weder door buiten gewoon veel volk werd bijgewoond. Goed weder en eene prettige stemming onder de massa menschen, die zich hier ver drongen, brachten er zeer veel toe bij om dit schoone feest bij uitstek te doen slagen. Wij mogen ons verslag niet eindigen zonder een woord van dank te richten tot de feest commissie in 't algemeen, maar meenen toch in 't bijzonder te moeten noemen de heeren Jac. de Bakker, J. de Groot en Joh. Verwiel, die zich belast hadden met de versiering en die zich zoo kranig van deze moeilijke taak gekweten hebben. Ten slotte zij 't ons vergund onze heil- wenschen te voegen bij de vele den jubilaris op zijn feest aangebodene Moog tal van jaren, U God bewaren. Leef lang nog dierbre Jubilaar! CAPELLE. Van 115 Juni. GEBOREN Pieter Adriaan, z. van Jacobus Adri- aan Dekkers en Johanna Maria van Ravels, Maurits z. van Machiel Koenen en Wilhel- mina Hoefnagel, Hendrik z. van Martinus de Rooij en Martina de Koon. HUWELIJKS-AANGIFTE van: Jan Jacob Goud zwaard 34 jaren en Johanna Konings 30 jaren eerstgenoemde te Delftlaatstgenoemde te Capelle. WAALWIJK, 15 Juni. De jaarmarkt werd heden druk bezocht. De handel in hoornvee was flauw. Aanvoer redelijk. Ruim 200 stuks waren aan de lijn. Er werd besteed Kalfkoeien golden f145.tot f 230. Dito vaarzen f 110,tot f 175, Jonge varkens, aangevoerd 232 stuks verkocht van f5,25 af 10,25 per stuk. Weilammeren met geringen aanvoer f3.25 a 5.50. Ter botermarkt aangevoerd 621 KG., van f0,99 a f 1,20 per KG. Kippeneieren f4,00 a f4.75 per 100 stuks. Het hooiland wordt hier in 't algemeen hoog verpacht, qualiteit en quantiteit laten echter nogal te wenschen over. De graanmarkt verkeerde heden in betere stem ming en werden voor de meeste artikelen hoogere prijzen besteed. Px-ijzen zijn als volgt Bulgaarsche rogge f227.50 a f230 per last. Inlaridsche rogge - 210.a 215. Zeeuwsche witte tarwe f 8,50 a 7,50 per 80 kg. Buitenlandsche witte f 8.50 Haver 8,50 a 9, per 100 kg. Gerst - 5,a 5,50 per 60 Kg. Voedererwten f 7 a 7.50. Er is wat meer handel in 3oolleder, vooral in de zwaar beleerde en prima lichte soorten; de prijzen zijn wel zoo vast en de voorraad is niet boven het middelmatige zoodat eene vastere wellicht eenigszins hoogere markt te wachten isdaar de droogtijd bij tamelijk goed weder minstens voor twee en een halve maand gestaakt is. Ook in tweede qualiteit goed en inferieure waar bestaat iets meer vraag. Schors, zoowel in nieuwe als voorja- rige, met veel aanbod aan vorige lage prijzen. JOHANNES CHRISTIANEN EN aGNES MARIA LICHTEVELDE. Waalwijk, 18 Juni 1892. BAARDWIJK, Juni '92. De ondergeteekende, niet in de mogelijk heid om speciaal zijn innigen dank te be tuigen aan allen, die zoo buitengewoon veel belangstelling en deelneming hebben be toond in zijn 50jc'rig jubileum op 12 Juni jl., voelt zich gedrongen en genoodzaakt, om dit langs dezen weg te doen. Ph. B. van BUUREN. te DRUNEN, zal DINSDAG 28 JUNI 1892, voormiddags 10 ure, ter herberge van JAC. VAN WOENSEL, te Baardwijk, Namens zijn principalen: onder Drunen, in den Nieuwen Overlaat van het Rijk, gelegen van den grintweg tot het stortebed, ten oosten van den Overlaat van de erven jhr. Martini van Geffen. 'e WAALWIJK, zal VERPACHTEN: in de Korenbeurs, te Waalwijk, op 23 JUNI 1892, voorm. 11 ure, De Vischbank, de Platte Kade en de 5 Hont aan de Ilaven van Slots onder Waalwijk. De 11 hout, genaamd Ratteval, over de Oude Straat onder Besoijen, 7 hont Zuide- wijnsche waarden onder Capelle en de 22 hont in de Yreite onder Baardwijk, afkomstig van Zijlmans. Bij HERM. DAELMANSte Vlijmen, op 25 JUNI 1892, voorm. 10 ure, voor verschillende eigenaren onder VLIJMEN en ENGELEN en op 30 JUNI 1892, des nam 3 ure, eenige perceelen in het voormalige Vlijmensche veld en de Engelsche Slagen. DE NOTARIS zal op ZATERDAG 2 Juli 1892, voorm. 10 ure, in het hotel van den heer H. Mourik te Heusden, ten verzoeke van de heeren WIEGERINK en TERWINDT, wassende op de gronden, onteigend ten be hoeve van de verlegging van den Maasmond, gelegen onder Heusden, Heesbeen, Eethen, Genderen en Aalburg, in 63 perceelen. VAN TE Op Donderdag 30 Juni aanstaande, des voormiddags te 10 uren, in de herberg „de Kievit'', zal het gemeentebestuur van Tilburg, in het om eenmaal te maaien Het HOOIGRAS en RIET, staan de op de uitgestrekte Gemeente gronden, de Hooge- en Lage Witzie en het Rouw veld - tusschen de Kievit en den Uitersten Stuiver nabij de Dongensche baan, zooals afgebakend is, in 63 perceelen, behalve één perceel, zijnde de Dijk langs de trekslooten vanaf perceel 38 tot den Uitersten Stuiver. Aanwijzing en inlichtingen worden ver strekt door den baas-arbeider der gemeente Tilburg, en den kastelein in de Kievit. SS3 Pachtsom en 10 percent ongelden bij goede borgstellingte betalen met Kermis, ten kantore van den gemeente ontvanger. ZEGT DIT VERDER. Tilburg, 18 Juni 1892, liet Gemeentebestuur voornoemd JANSEN, Burgemeester. Be Secretaris t F. VAN DER MARCK.

Echo van het Zuiden | 1892 | | pagina 2