Notaris BINK, WEILAND onder Raamsdonk, Notaris RANT, VERBERNE, Advertentiën. WEILAND aldaar, flinke Schoenwinkel, BUITENLAND. Belgie. Frankrijk. Engeland. Oostenrijk. Italië. Rusland. Amerika. BINNENLAND. Handelsberichten. te Waalwijk, te Waalwijk, De Notaris veilen en verkoopen: aangeboden, een De koning der Belgen ontving Woensdag de kamercommissie met het adres. Z. M. verklaarde bij deze gelegenheid de vader landslievende gevoelens der kamer te kennen en te hopen, dat het werk der grondwetsher ziening door haar met beleid en in eenen geest van vooruitgang zou worden volbracht. Woensdag hebben eenige katholieke de mocratische kamerleden eene vergadering ge houden, tot vorming eener nieuwe staatkun dige groep, onder presidentschap van den atgevaardigde Nothomb, een voorstander van het algemeen stemrecht. In de Woensdag, onder voorzitterschap van burgemeester Buis gehouden bijeenkomst is het Brusselsch tentoonstellingsplan, onder begunstiging van gemeentewegenu voor goed vastgesteld. Te Gent zijn twee socialisten wegens deelneming aan de jongste vechtpartij aldaar met de politie, tot gevangenisstraffen van drie en drie en een halve maand veroordeeld. Woensdagmorgen tegen 10 uur ontstond een begin van brand in het paleis van den graaf van Vlaanderen te Brussel. De brand weer was echter het vuur spoedig meester, zoodat slechts geringe schade werd aange richt. De graaf van Vlaanderen had zelf het eerst de brandweer gealarmeerd, De kamer heeft met eenparige stemmen, te midden van bijvalsbetuigingen, een ont werp aangenomen, waarbij eene militaire me daille ingesteld wordt voor de troepen, die deelgenomen hebben aan de expeditie naar Dahomey, en een ontwerp waarbij decoratien worden verleend. De commissie van enquête in de Panama zaak heeft den heer Brisson tot voorzitter gekozen. Een nieuwe dynamiet-aanslag is be proefd op de woning van den ingenieur Cha- tigny te Saint-Eloy. Op den drempel der woning vond men 's avonds om 10 uur drie dynamietpatronen, die aan elkander waren bevestigd. De lont was gelukkig in 't onge- reede geraakt, waardoor de ramp verijdeld werd. Woensdagmorgen vervoegde zich bij de politie te Parijs een man van omstreeks 50 jaar, die verklaarde den moord gepleegd te hebben in de rue Botzaris en daarna zijn slachtoffer, een vrouw, in stukken te hebben gesneden. De man had een portret bij zich, dat volgens hem, het slachtoffer voorstelde. Op alle vragen weigerde hij een antwoord te geven. Aanvankelijk hield men hem voor een krankzinnige, maar na een ernstig on derzoek werd hij toch in verzekerde bewa ring gesteld. Hij is klein van gestalte, draagt een grijzenden baard en heeft iets Engelsch in zijn geheele voorkomen. Het aantal stakende wevers bedraagt nu in 't geheel 64000, de vorige week was het aantal 50000. Mgr. Galimberti, pauselijk nuntius, heeft in een onderhoud verklaard, dat de kerk vijan dig is aan het burgerlijk huwelijk, en dat men tot een modus vivendi behoort te ko men als in Spanje maar Hongarije zou daar mede geen genoegen nemen. Zanardelli is tot voorzitter der kamer ge kozen; de mededeeling van den uitslag der stemming gaf tot vele bijvalsbetuigingen aan leiding. Een geruchtmakend proces komt voor de rechtbank te Krakau in behandeling. Een Poolsche Rus, genaamd Tiburcy Hendigery, oud 25 jaar, is gedagvaard, omdat hij der politie te Petersburg, zoowel mondeling als schriftelijk, verkeerde inlichtingen heeft ver schaft over een voorgewende samenzwering te Lemberg, tegen het leven van den czaar. Hendigery had dynamiet, geweren enz. weten machtig te worden en die door eenige per sonen naar Russisch Polen doen brengen om dezen dan later als saamgezworenen aan te wijzen. Daarvoor vroeg hij van de regeering een belooning van 10,000 roebels. Hij kreeg echter maar 500 roebels. Later bleek natuur lijk dat er hoegenaamd geen samenzwering bestond en dat men met een handig oplich ter te doen had, waarvan niet alleen ver schillende onschuldigen, doch ook de regee ring het slachtoffer werd. De onlusten en de ongeregeldheden te Ho mestead kunnen als geëindigd worden be schouwd, nu de stakers der maatschappij- Carnegie uitmaakten, dat de werkstaking thans lang genoeg geduurd heeft. Het bleek, dat de kas der werkstakers met 2 millioen dol lars was verlicht en dat er 35 dooden aan hunne zijde, als een gevolg van de ongere geldheden zijn te betreuren. Reeds in den vroegen morgen togen de stakers naar de kantoren der maatschappij, met verzoek hen weder aan te nemen. Aan dit verzoek werd voor zooveel mogelijk was voldaan, doch de nieuwe werklieden, die de maatschappij se dert in dienst heeft genomen, worden door haar gehandhaafd, zoodat voor ongeveer 3000 stakers geen plaats meer open is. Volgens bericht uit New-York is Cle veland, nieuwgekozen president der Veree- nigde Staten, door het groote aantal sollici- tatien naar rijksbetrekkingen genoodzaakt ge weest de stad te verlaten. Hij zal nu den winter buiten doorbrengen, tenzij er een mid del mocht worden gevonden om hem tegen al te groote onbeschaamdheid te vrijwaren. De XIXde Siècle meldt uit New-York, dat Mc. Kinley, de vader der welbekende protectionistische wet op 't uiterste ligt. UITVOERINGEN. WAALWIJK. Zondag 27 dezer 's middags 12 uur, zal de harmonie l'Espérance, op de zaal bij de erven A. N. van Riel, uitvoeren Tanhauser Marsch. Wagner. Louise ouverture Montagne. Soldaten leven Fantaisie. Kelerbela. Eola Walser. Kessels. WAALWIJK, 26 Nov. 1892. Den 30 November a. s. zal aan het de partement van waterstaat, handel en nijverheid worden aanbesteed het vormen van een ge deelte rivier en het verruimen van het Heus- densch kanaal, behoorende tot de werken der Maasmondverlegging. Raming f 1030000. Dit werk betreft het laatste gedeelte van het nieuwe riviervak, waardoor de heropening van het Oude-Maasje als nieuwe mond van de Boven-Maas in Noordbrabant zal worden verkregen. Afwateringskanaal van 's Hertogenbosch naar Drongelen. De commissie van rap porteurs voor het onteigenings-ontwerp voor den aanleg van bovengenoemd kanaal heeft in haar verslag verklaard, dat haar ten volle is gebleken dat bij het waterschap ter be vordering der verbetering van den waterstaats toestand in het N.O. deel van Noordbrabant de aangenomen kanaalrichting algemeen in stemming vond. De bezwaren tegen het wetsontwerp uit dezen hoofde zijn dus h. i. geheel opgeheven. Veder is der commissie uit een onderhoud met de min van waterstaat ten volle geble ken, dat de richting van het kanaal door het bestuur der gemeente Baardwijk gewild, on raadzaam is te achten, omdat dan het kanaal langer zou moeten worden, meer grond zou moeten worden onteigend en uitgegraven, de kosten f 40,000 meer zouden bedragen en door de bochten het afwateringsvermogen van het kanaal zou worden belemmerd. De commissie acht nu de openbare beraad slaging genoegzaam voorbereid. In 1893 zullen worden aangeschaft: Voor de cavalerie Vio van 2420 of 245 artillerie i/io 1585 159 te zamen 401 paarden, gerekend tegen f 575 per stuk, makende een bedrag van f230,575. Even als het vorig iaar wordt ook nu weder f 10,000 uitgetrokken voor kosten van maat regelen tot het bevorderen van het fokken van voor den krijgsdienst geschikte paarden in den lande. Daar nu reeds eenige jaren achtereen be langrijke bedragen aan laatstgenoemd onder werp zijn besteed, had men zeker mogen verwachten, dat er meer paarden in het binnenland zouden worden aangekocht, dan tot nu toe heeft plaats gevonden. Er is zelfs achteruitgang in te bespeuren; immers in 1891 werden slechts 19 paarden voor de artillerie in het binnenland aangekocht, zooals uit onderstaand overzicht blijkt. Blijkens mededeeling van den minister zijn in 1891 aangeschaft: Voor de cavalerie In Engelan 1 en Ierland 371 stuks af 575.04. Voor de artillerie In Engeland en Ierland 14 - 582. Duitschland 40 - 620. 't binnenland 19 - 588.23 Daar als zeker is aan te nemen, dat circa f 15 onkosten op ieder Duitsch paard komen, rijst de vraag of voor den dankostenden prijs (f 635) ook geen goede legerpaarden in Ne derland zouden te verkrijgen zijn. De Fransche regeering heeft den in- en doorvoer van runderen, schapen, geiten en varkens uit Nederland, zoowel over land als over zee, tot nader order verboden, op grond van in ons land voorgekomen gevallen van besmettelijke ziekten bij het vee. Voor het gerechtshof te 's Hertogen bosch is Woensdag de zaak behandeld tegen A. van Lieshout, ontslagen hoofdagent van politie aldaar, beschuldigd van knevelarij. De eisch van het openbaar ministerie, waarge nomen door den advocaat generaal mr. Reitsma, was schuldigverklaring aan het ten laste gelegde en veroordeeling tot één jaar gevangenisstraf, en gedurende zeven jaar ontzetting uit het recht van openbare ambten te bekleeden. Mr. F. A. Hengst, advocaat te 'sHertogen- bosch, die den beklaagde ook in eerste instantie verdedigde, toen deze werd vrijge sproken, pleitte ook thans op gelijke gronden wederom vrijspraak. Eene talrijke volksmenigte woonde de zitting van het hof bij; ook de beklaagde zelf was verschenen. De uitspraak is bepaald op 7 Deeember e. k. De kantonrechter te 's Hertogenbosch heeft den colporteur van „Voorwaarts", die vervolgd wordt wegens het venten van ge noemd blad tegen het verbod des burgemees ters en tegen wieti door het openb. min. 5 A 6 dagen principale hechtenis was geëischt, ontslagen van alle rechtsvervolging. De kan tonrechter grondde zich daarbij op artt. 216, 219 en 253 strafvordering. Het O. M. verklaarde onmiddellijk appèl aan te teekenen. Te Oss heeft Woensdagavond een felle brand gewoed in de Molenstraat, bij den voerman J. van den Heuvel. Een groote schuur is afgebrand; de belendende perceelen bleven behouden, dank zij het flink optreden der vrijwillige en gemeentelijke brandweer. Het perceel zou juist dien avond verkocht worden. De goederentrein van Haarlem naar Helder is Woensdagavond nabij het station Alkmaar uit het spoor geraakt, waardoor 7 waggons ontspoord zijn en op elkander ge raakten, zoodat het materieel groote schade heeft geleden en de personentrein 121 daar door ruim een uur vertraging ondervond eer de weg in zooverre vrij was, dat deze trein kon passeeren. Er werden gelukkig geen menschen gekwetst. Moordaanslag te Amsterdam Tegen 12 uur Woensdagmorgen had op de Heerengracht tusschen de Heisteeg en de Oude Spiegelstraat te Amsterdam ten huize van den heer A. de V., een droevig voorval plaats. De dienstbode, Jannetje Nop genaamd, was sedert eenigen tijd door den weduwnaar harer zuster, Elbert van der Toorn, met huwelijks aanzoeken achtervolgd, zonder dat zij geneigd was aan die herhaalde aanzoeken een gunstig gehoor te verleenen. Dit verdroot den afgewezen minnaar zeer, die daarom besloot zich te wreken. Daartoe begaf hij zich Woensdagmorgen naar de Heerengrachten wachtte tot het meisje naar buiten kwam. Toen dit tegen 12 uur het geval was, trad hij op haar toe en loste na een korte woordenwisseling drie revolversc hoten op de ongelukkige, die terstond neerzonk. Het bleek dat twee der kogels haar hadden getroffen, een in de zijde, de andere in de dij. Van der Voorn was terstond na het plegen der daad door de Heisteeg weggeloopen en sprong op den Singel voor de Beulingsluis in 't water. Eenige omstanders brachten den man op het droge en stelden hem, daar het onderwijl bekend was geworden waaraan hij zich schuldig had gemaakt, in handen der politie, die hem in wezenloozen toestand naar het politiebureau in het voormalig gymna sium bracht. Het meisje was onderwijl per raderbaar naar het gasthuis vervoerd. Zekere Le P. en zijn vriend D., die zich Vrijdag uit de voeten maakten met f 1500 van den ontvanger in de S.veelinck straat te Amsterdam, zijn Maandagmiddag te Antwerpen gearresteerd. Zij hadden zich per rijtuig naar Haarlem begeven en deden verder de reis per spoor. Er zijn natuurlijk dadelijk maatregelen geno men om hunne uitlevering te bewerkstelligen. Het is nog niet bekend öf en hoeveel van het gestolen geld nog in hun bezit is gevonden. Een dievenbende welke velen doet denken aan de roovers die, volgens de kro nieken van het land van Ravenstein, onder aanvoering van zekeren Jacobus van der Slossen, in lang vervlogen jaren een gedeelte van Noordbrabant en Gelderland onveilig maakten doet sinds eenigen tijd veel van zich spreken in het land van Maas en Waal, vooral in de dorpen Leeuwen en Wamel. Aldaar werden in korten tijd op vier plaatsen kippen gestolen, werd op twee verschillende plaatsen een schaap in de weide geslacht een kaas bij een winkelier ontvreemd, f 38 aan geld gekaapt en tweemaal beproefd in braak te plegen. Tot dusver is nog van geen dezer diefstallen de dader ontdekt geworden. Men zegt dat de bende gewapend is en dat de politie, bestaande uit één rijksveldwachter en twee gemeente-veldwachters, niet sterk genoeg is om met goed gevolg tegen de dieven op te treden. Dezer dagen is te Leeuwen weder een schaap in de weide geslacht en medegeno men, een schot gelost op de woning van zekeren S J. en een 15- a 20ponds kaas met een brood gestolen bij den kruidenier A. v. H. In de gemeente Appeltern, waar onlangs ook een diefstal gepleegd werd, heeft men van gemeentewege terstond een flinke nacht wacht ingesteld, welke wordt bijgestaan door de rijks- en gemeentepolitie. Te Druten be staat reeds sind eenigen tijd ee:i dergelijke nachtwacht, en het is te verwachten, dat eerlang alle gemeentebesturen in Maas en Waal zich moeten gaan wapenen tegen eene bende brutale stroopers, welke reeds veel te lang ongestraft haar bedrijf heeft kunnen uitoefenen. Drie dieven waren onlangs ingebroken in het huis van een bankier, bij Liverpool, en plunderden daar de slaapkamers, terwijl in een ander deel van het huis een diner gehou den werd.Een politieagent,die zijn ronde deed, ontdekte een ladder, waarmee zij naar een bovenvenster waren geklommen en maakte a- larm. De dieven vluchtten op hel dak, vanwaar zij zware steenen wierpen naar de politie; maar met behulp der bewoners van het huis en hun ne gasten, werden eindelijk na een hevig ge vecht twee dieven gevat; de derde ontvluchtte. De inbrekers hadden zich al meester gemaakt van een aantal kostbaarheden en 100 p. st. aan bankpapier. WAALWIJK25 Nov. Bij redelijken aanvoer ter veemarkt was de handel weer niet vlug. Kalfkoeien golden f135.—, f 235.—a f0. Dito vaarzen f 105, 175.— f0.— Jonge varkens aangevoerd 100 stuks van f7.25, a f 13,50 per stuk. Ter botermarkt aangevoerd 1009 KG., van f 1,13 a f 1,32 per KG. Kippeneieren f6.00 a f7.— per 100 stuks. Voor leder blijft in de prima zware soort geregelde vraag, doch slechts voor onmiddel lijke behoeften. Licht leder, goede waar, ruimt vlug op evenals inferieure soort en binnenzoolleder. Paardeleder voortdurend gemakkelijk te plaat sen. In huiden gaat weinig om in afwach ting van de buitenlandsche groote veilingen op 't laatst dezer en in 't begin der volgende maand zal 28 NOVEMBER 1892, des avonds 6 ure. ter herberge van dewed. TH. DE BONT, te Waspik, FINAAL VERKOOPEN grt. 60 60 aren, ingezet en gehoogd op f 1250 groot 1.00.70 heet. op f1900 maakt bekend, dat van de goederen, be hoorende aan de kinderen van ADRIAAN VERHAGEN Mz. te Loonopzand, zijn INGEZET KOOP 1 op f 700— KOOP 2 op f 850— KOOP 3 op f 1000— KOOP 4 op f 850— KOOP 5 op f 850— KOOP 6 op f 400— KOOP 7 op f 400— KOOP 8 op f 500. KOOP 9 op f 450. KOOP 10 op f 400— KOOP 11 op f 10— KOOP 12 op f 70— KOOP 13 op f 1635— TOESLAG ter herberge van OCKERS, in de Heistraat te Capelle, op WOENSDAG 30 Nov. 1892, 's avonds 6 uur. te DUSSEN, zal aldaar, DONDERDAG 1 December 1892, bij W, HEESSELS, en DONDERDAG 15 December 1892, bij de kinderen VAN BEURDEN, telkens nam. 5 uur, voor de erven Govert de Rooij, a. 1.54.65 best WEILAND, te Dussen, in het Noordeveld „de Steenbakker.* b. 1.59.70 best WEILAND aldaar in het groot Zuideveld. Voor den prijs van f 8000 ter overname op het beste gedeelte der oude stad ROT TERDAM. Informatien te bekomen bij J. C. Ver meer, te Baardwijk.

Echo van het Zuiden | 1892 | | pagina 2