<l mmmm» GMFEIISFONDS TH. A. VAN DELFT, DONDERDAG 26 Jan. a.s. Notaris RANT, :m\üi. BREIWERK Aloys Verbunt, VERZEKERIN6SP0STEN. te WAALWIJK, Advertentiën. A. Ifieuwenhuijsen, Satijnpolitoer toor2S2a "fJeAr Lederapprêtuur flcaecn0n Een R. C. MEISJËT Wollen, Sajetten en Katoen Scotfs Emulsion LEVERTRAAN. BESSENSAP. KINAWIJN. BRANDSPIRITUS Ingezonden stukken. maakt bekend: Waalwijk, Drunen, Kaatsheuvel, Waspik enz. zoekt plaatsing Alle soorten WAALWIJK. niets uitgezonderd. I.i.Qrii De heer Hoffmans acht het van algemeene bekendheid, dat Baardwijk veel lager is ge legen dan Waalwijk; 't zal dus moeielijk gaan door de Loint langs Baardwijk water uit hel afvoerkanaal te krijgen naar Waalwijk; kan dit echter door de snooisloot geschieden, dan zou dit veel beter zijn Wat de Loint aan gaat, die verkeert in slechten toestand; de Oostzijde der gemeente kan echter gemakke lijk geholpen worden, als men de sluis in de Putsteeg gesloten houdt; dan kreeg men altijd goede strooming. In antwoord op dit laatste merkte de heer Timmermans Wz. op, dat van den zomer de sluis gesloten werd, maar toen werd de op pervlakte van het water vuil, zoodat ze later geregeld opengezet werd. Als er water ge noeg is, heeft men geen klagen, wel als er weinig of geen is. Wat aangaat het gezegclp van den heer Gragtmans, dat de Loint een vui'e boel is, hieraan kunnen de eerste belanghebbenden, namelijk de looiers, veel doen, door te zorgen dat hun eigen terrein zuiver is, waartoe trou wens ieder ingeland verplicht is. Het bestuur van den binnenpolder waakt daarop ook zoo veel mogelijk. Wat aangaat de verbinding van de spoor- sloot met het afwateringskanaal, als wij die prefereeren dan gelooft spreker, op grond van vroeger gewisselde, stukken en gehouden besprekingen dat daarvoor niet veel moeite noodig zal zijn. De heer van Schijndel zegt, dat de looiers de Loint op hunne erven wel zuiver houden, maar over 't geheel is 't een modd rpoel. De heer Gragtmans zegt, dat de looiers wel zorgen voor schoon houden in hun eigen belang. De heer van der Heijden is ook een voor stander van verbinding van het afwaterings kanaal door middel van den spoorsloot. De heer Mombers zou niet zijn voor over name van de Loint door de gemeente; liever zou hij het bestuur van den Binnenpolder verzoeken goed toe te zien. De heer Timmermans Wz. meent, voor zoover hem bekend, dat daaraan goed de hand wordt gehouden. De looiers doen 't zelf, zooals wij hier vernamen, en elk ingeland is er toe verplicht: Mocht echter blijken dat hier of daar de reinheid te wenschen overlaat, dan zal hij er gaarne nog eens over spreken. De heer van Schijndel acht het hoog noodig dat dit geschiede. De heer van der Heijden is van oordeel, dat ook wel betere strooming zou te krijgen zijn, als de sluis aan den Galgewiel lager werd gelegd. De heer Timmermans Wz. verklaart zich in geenen deele daartegen, maar dat zou in alle geval geld kosten en beter is 't het van 't rijk aan te nemen op de wijze zooals ge zegd; spreker herhaalt nogmaals de gronden waarop zijne overtuiging steunt, dat men ge makkelijk de verbinding door de spoorsloot zal krijgen. De zaak wordt gesteld in handen van B. en W. De heer van der Heijden wijst op de be paling in de politieverordening betreffende het bestrooien der trottoirs bij gladheid. De voorzitter antwoordt, dat hij dit had overgelaten aan den goeden wil der ingeze tenen. Hij zal nu echter het strooien laten gelasten. De heer van Schijndel betuigt zijne tevre denheid over de nieuwe raadszaal; ze ziet er nu tamelijk goed uit en met de nieuwe tafel en stoelen zal dit nog beter worden; daarbij vallen de kosten hem wel de heltt mede. Er is nog wel iets, namelijk het bovenlicht; dat past er niet bij; daarin zou spreker gaarne verandering zien gebracht. De voorzitter herinnert de leden hoe er aanvankelijk gezegd is, dat de raad er wel f 3000 voor over zou hebben om het raadhuis wat ooglijker te maken. Nu zijn er nog geen t 1550 uitgegeven en hij meent dat het dag. bestuur het geld niet heeft weggegooid. Het bovenlicht in deze zaal is slecht en nu wilde hij aan den raad voorstellen de verbe tering ook daarvan over te laten aan B. en W., die in deze getoond hebben het volle vertrouwen te verdienen. Is die verandering gemaakt en zijn de nieuwe meubels er, dan hebben wij een raadhuis, dat ingericht is zeker zoo goed als een in de Langstraat. Conform het voorstel van den voorzitter besloten. Hierna werd de vergadering gesloten. Benoemd tot pastoor te Raamsdonk, de weleerwaarde heer A. Frenken, kapelaan in St. Pieter, te 'sBosch. Bij zeer tragen handel in de Langstraat bleven de prijzen van kalfkoeien en vaarzen in ééndoen. Noteeringen: kalfkoeien f 180 a 200, dito vaarzen f 150 a 180; slachtvee le qual. 70 a 72 ct., 2e qual. 60. a 65 ct., vette kalveren 90 a 95 ct., vette varkens 57 a 60 ct. (schoon) alles per Kg.; nuchtere kalveren t 10 a 12; biggen f 2 a 12. Hooihandel levendig. Prijs f 44 a 45 per 100 Kg. De aardappelen in de Boven Langstraat, gaan in prijs omlaag, en gelden thans de beste qualiteit uit het Land van Heusden f 1.25 a 1.50, terwijl zanders voor 0.90 a 1. per Hl. worden verkocht. De hooge raad deed Maandag uitspraak op het vroeger vermelde cassatieberoep van den procereur-generaal bij het gerechtshof te 's-Hertogenbosch tegen een arrest van dat hof, waarbij de officier van justite aldaar niet ontvankelijk werd verklaard in zijne vervolging tegen W., boekhandelaar te Grave, wegens beleediging bij geschrifte, omdat er geen behoorlijke klacht zou zijn overgelegd, zijnde niet gebleken dat de ambtenaar, die de klacht in schrift gebracht had, haar aan den klager heeft voorgelezen. De hooge raad achtte het door den proc. gen voorgestelde middel van cassatie gegrond, hoewel hi' de daarvoor aangevoerde gronden niet aanne melijk achtte. Mitsdien werd het beklaagde arrest vernietigd, het door de rechtbank ge wezen incidenteel vonnis tot verwerping der voorgestelde exceptie van niet ontvankelijk heid bevestigd en de zaak naar het hof teruggewezen om op het hooger beroep tegen hel veroordeelend eindvonnis van de rechtbank te worden berecht en afgedaan. De heer J. J. Eden uit Haarlem, die Zaterdag", door in drie wedstrijden op schaatsen te Amsterdam overwinnaar te blijven, het wereldkampioenschap verwierf, is des avonds recht feestelijk aan het station te Haarlem verwelkomd. Met bestuur van de ijsclub Haarlemen om streken had besloten den kloeken rijder eene ovatie te brengen en bevond zich te dien einde met een muziekkorps aan het perron. Toen Eden uit de coupé steeg, werd hij door een daverend gejuich van de menschenmenigte, die cr zich verzameld had, verwelkomd. De heer jhr. VV. P. Teding van Berkhout, voor zitter van de ijsclub, wenschte hem in korte woorden geluk met de behaalde overwinningen en overhandigde hem namens de ijsclub een fraaien lauwerkrans, dien Eden (gelooid met de sjerp van het kampioenschap) dankbaar aanvaardde. De muziek deed het volkslied hooren. Eden is geboren te Groningen, waar zijn vader thans nog gymnastiek-leeraar is. Hij had het in schaatsenrijden op zes jarigen leeftijd reeds zoover gebracht, dat hij zijn oom den heer Martin, gymnastiek leeraar te Haar lem, niet alleen bijhield, doch hem in snelheid van rijden reeds den loef afstak. Toch zou hij niet zulk een geducht schaat senrijder geworden zijn, indien de bekende hardrijder, de heer K. Pander, hem in deze niet had opgeleid. Ouder geworden begonEden zich meer en meer op de sport toe te leggen. Zooals het een goed sportman betaamt, is hij zeer matig in zijne levenswijze en gebruikt slechts krachtig versterkend voedsel, zich ge heel van sterken drank onthoudend. Zijn eigenlijk vak is de bloembollenhandel. Te Lekkerkerk brak Zaterdagavond om 6 uur bij P. J. van Soest, schoenmaker en baibier, een hevige brand uit, waardoor het geheele huis in asch werd gelegd. Dank zij het flinke optreden der brandweer hebben de naaste panden niet anders dan waterschade geleden. 3 rollen Ieder en een bed werden gered. Alles was verzekerd. Uit Lemmer wordt van den 15 dezer gemeld Sedert gisteren wordt hier vermist de vis- scher Roelof R. Hoestra, vader van een talrijk gezin. Gisteren middag omstreeks half vier, toen door den feilen oosten wind en sterke eb, een uitgestrekt ijsveld zich van de kust had losgerukt en naar zee dreef, begaf hij zich met een vlet op het ijsveld om nog te trachten zijne spieringnetjes, welke met het ijs wegdreven, te redden. Sedert is hij niet teruggekeerd. Tal zijner makkers zijn heden ochtend met een der Groninger stoombooten op onderzoek uitge weest, doch zonder eenig resultaat. Omtrent het lot van den man is niets bekend. Of hij verdronken is of wel met het ijs weggedreven, is nog onzeker. Naar verschillende plaatsen aan de Zuiderzee is telegrafisch bericht ge zonden. Hoe bij dergelijke gelegenheden het men- schelijk gevoel op den voorgrond treedt, bleek ook daaruit dat, alvorens de stoomboot de haven kon verlaten, in het zware ijs een slop van eenige honderden meter lang en een drietal meter breed moest worden ge hakt. Een zestig visschers en arbeiders stelden zich daartoe vrijwillig beschikbaar, welke in eenige uren met het werk gereed waren. Volgens een later bericht is de man in betrekkelijk goeden toestand gered, na twee dagen op het ijs te hebben rondgezwalkt. Uit Oostwoud wordt gemeld: Zaterdag avond zag zich de huisschilder L. te Oostwoud op zeer onaangename wijze gestoord in een gezellig samenwezen met eenige kennissen ten zijnent. Om half een uur ongeveer werden zij verschrikt door een ontzettend'bombardement op de huisdeur, die, tegen zooveel geweld niet bestand, openviel, en eer men goed begreep wat er eigenlijk te doen was, zagen L. en zijne gasten 7 personen voor zich, 2 vrouwen en 5 mannen, van welke laatsten een onmiddelijk op L. toesnelde en hem bij de keel greep, Hadden de indringers zeker niet gerekend, L. in gezelschap te vinden, zij hadden toch van dit 3-tal niets te vreezen. Een hunner toch was al onmiddelijk gevlucht en de 2 anderen wachtten daar ook niet lang mede. Nu aldus de baan vrij geworden was, begon het werk, waarvoor zij gekomen waren. L. werd op den grond geworpen en door een paar vastgehouden; ten overvloede werd hem door één een mes op de keel gehouden; en onderwijl gingen de vrouwen uit de be '.stede een bed met toebehooren, ahmede onder scheidene kleedingstukken en allerlei voor werpen wegdragen en daarna, een kist open brekende, het daarin gevonden geld ten bedrage van f200 wegnemen. Nadat dit alles zonder overhaasting beëindigd was vertrok het 7 tal, na L. nog even een pak slaag te hebben gegeven, waarvan de duidelijke spo ren achterbleven. En wie waren nu deze vermetelen? De vrouw van L met hare zuster, 2 broeders en zwagers en een neef. Reeds lang was de verhouding tusschen dit echtpaar hoogst gespannen geweest. Men was dan ook bezig maatregelen tc nemen tot scheiding van tafel en bed. Financieele moeilijkheden verhinderden de afdoening van zaken. De vrouw, die reeds vóór eenige we ken vrijwillig het huis had verlaten, had sedert meermalen pogingen aangewend om zich meester te maken van- een deel van het huisraad, kleedingstukken en geld. Altijd ech ter had L., die dag aan dag de deuren zijner woning gegrendeld hield, de aanslagen weten te verijdelen. Maar tegen deze overmacht was hij niet bestand. Buiten verantwoordelijkheid der redactie Mijnheer de Redacteur Met vergenoegen vernemen wij de zan; vereeniging „Cecilia" Maandag 23 dezer een concert zal geven, dat niettegenstaande den overvloed van nitvoeringen wel een bezoek" waardig zal zijn; onderanderen hebben eenige ons zeer gunstig bekende dilettanten, zoowel op vocaal als instrumentaal gebied bereid vaardig hun hunne hulp toegezegd. Ver trouwende dat zij door zulke concerten den steun van Waalwijks burgerij waardig zullen worden, wenschen wij hun eene flinke opkomst, in de overtuiging iedereen voldaan huiswaarts zal keeren. Dank voor de ingenomen plaatsruimte. X. Heden werd GEBOREN Anna Adelheid, dochter van J. VAN DOOREN en M. VAN DOOREN-De Greeff. Waalwijk, 10 Januar. 1893 Bij vonnis der arrondissements rechtbank te 's Hertogenbosch, d.d. 13 Januari 1893, is verklaard te zijn OPGEHEVEN de staat van faillissement van Koopman te "Waalwijk, en is mitsdien het vonnis van 17 No vember jlwaarbij] dat faillissement is uitgesproken, buiten effect gesteld. De procureur der verzoekers tot opheffing, mr. P. H. LOEEF. 's Hertogenbosch, 18 Jan. 1893. voor schoenmakers en schoenenma- gazijnhouders. Wie er de proef van neemt, is van het groote nut overtuigd. IPq en n ci £>ceft aan Glacé, JT <dl ölg Ictllb chagrin en Levant hoe oud of rood het zijn moge, zijn oorspronkelijken glans terug. Prijs per flacon 25 ct. •«•TTo t/»4- o q Ir voor Kachels en £jWcU ItJ JLcUi. Ijzerwerk, geeft het ijzer een zuiveren nieuwen' glans, droogt snel en geeft geen onaangena- men reuk en is ook op zwarte klom pen zeer aan te raden. Prijs 30 ct. per flacon. BAARDWIJK. Alleenvcrkoop voor Nederland. Bovenstaande prijzen zijn berekend tegen bestelling van 6 flacons. Tegen overmaking van het bedrag in postzegels, zijn enkele monsterfleschjes te ontbieden. te Waalwijk, dut van de VASTE GOEDEREN, behoo- ivmle aan H. DEN HOLLANDER, te Almkerk, zijn ingezet: KOOP I op f1500.— II 1035.— III 2400.— IV 280.— V 200.— TOESLAG: ter herberge van M. VAN VUUREN te Sprang op VRIJDAG 27 Jan. 1893 om 7 Ul'e 's avonds. Dagelijks kan ten kantore van genoemden NOTARIS gehoogd worden. voor eene SOLIEDE met VRIJE UITKEERING voor kin deren, voor de gemeenten Adres bureau van dit blad lett. L. M. 18 jaar oud, bekend met Huis- en Keu kenwerk en voorzien van de beste ge tuigenissen, in een niet te druk gezin, liefst in de om streken van 's Bosch. Er aal meer op goede behandeling dan wel op salaris gelet worden. Adres letter //D./y aan den uitgever van dit blad. worden op maat vervaardigd bij Uiterst solied werk. Vlugge bedie ning. Concurreerende prijzen. Zeer groote keuze in aile kleuren. assuradeur WAALWIJK, Beveelt zich minzaam aan tot het sluiten van alle landbouwersbedrijven enz. met rie tendaken, en billijk meters. tegen billijke prijzen tot het vullen van gasmeters. Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1893 | | pagina 3