c smmm, Rmi-Kievits. knoopsgaten, DONDERDAG 26 Jan. a.s. Heerenhuizen, Waarschuwing Notaris RANT, SCHOOTS VELLEN. HEEfiEN- en DAMESBOTTINES, Scolt s Emulsion LEVERTRAAN. BESSENSAP. KINAWIJN. Aloys Yerbunt, te WAALWIJK, Advertentiën. A. Hieuwenhujjsen, TE HUUR Een R. C. MEISJE, Satijnpolitoer V001'|| cïnJe|r Lederapprêtuur pi® Con Zwarte lak BA! Heeren Schoenfabrikanten De Ondergeteekende BRANDSPIRITUS I.i.É Burgerlijke stand. te WAAL W IJ K, maakt bekend: zoekt plaatsing WAALWIJK, Ontvangen: GEVRAAGD tegen con tant geld, solied en goedkoop. MACHINALE Knoopsgatenmachine Wed. N. van Well- Dumoulin, ni'/ri. r niets uitgezonderd. gemeentegeneesheer onderzocht te zijn, uit zijne woning overgebracht naar het gasthui?; 't bleek dat zijn voeten bevroren waren Hoe 't er in die woning uitzag laat zich beter denken dan beschrijven. Gisteren werd door de maréchaussée alhier, naar 's Bosch overgebracht en ter be schikking der justitie gesteld, zekere S. M., die in zijne hoedanigheid als papicrventer, zich aan landlooperij overgaf en de brutaliteit zoo ver dreef, dat hij ongevraagd de woningen der ingezetenen binnentrad en door zijn angstaanjagend uiterlijk, vooral het zwakkere geslacht uoodzaakte hem wat te geven. Teu einde de gronden gelegen ten Westen van de Dieze, en waartoe behooren de polders de Algemeene Omkading, Bosch- veld en Maij, Vlam en Rijskampen en een aantal gronden gelegen onder de gemeenten Vucht, Kromvoort en Heivoort, na de opening van den nieuwen Maasmond met Maaswater te kunnen irrigeeren, is van rijkswege een plan opgemaakt voor den bouw eener inlaat- sluis in den Maasdijk onder Bokhoven. De wijdte der sluis is 9 meter, verdeeld over twee openingen, elk van 4.50 M.; de diepte van den vloer is gelijk A. P. De sluis is ontworpen als schotbalksluis met dubbele sponningen aan de rivierzijde en enkele openingen aan de landzijde. Behalve deze inlaatsluis is nog eene loo- zingsluis ontworpen in het te graven kanaal 's Hertogenbosch—Drongelen. Deze sluis moet dienen om de waterontlasting der streek te bevorderen, nadat het daarop gebrachte water reeds tot 3 M. A. P. zal zijn gedaald. Te 's Hertogenbosch zijn Zondag de voor de voorhal van het stadhuis bestemde wandschilderingen van A. J. [der Kinderen door het Nutsdepartement aan het gemeen tebestuur overgedragen. Daarbij werd het woord gevoerd door Mr. H. J. van Leeuwen, waarna de burgemeester, jhr. van der Does de Willebois, het geschenk met erkentelijkheid voor de gemeente aanvaardde. Een aantal autoriteiten waren bij deze overdracht tegenwoordig. Het wildstroopen geschiedt in Zeeuwsch Vlaanderen in het openbaar en in het groot. Herhaaldelijk komen Belgische jagers in troepjes van zes tot tien geweren en evenveel wilddragers, liefst des Zondags, als alle jacht in Nederland verboden is, een bezoek brengen aan de polders om Biervliet en aan die tus- scheu Aardenburg en Oostburg. Van de politie hebben zij daarbij weinig last, omdat zij op de dijken wachtposten uitzetten, die hen bijtijds waarschuwen als zij iets verdachts zien. De brutaliteit gaat intusschen zoover, dat er door gecombineerd optreden van de maréchaussée te Sluis, Hardenburg, Oostburg en IJzendijke een einde aan diende gemaakt te worden. Nog algemeener wordt er de nacntenjke jacht, en men kan zich geen avond buiten de kom van een der grensgemeenten begeven of men zal verscheiden schoten hooren vallen. Die jacht wordt gedreven met een lichtje op 't geweer, waarachter een parabolisch spie geltje is geplaatst, en dat door een klep onmiddellijk kan worden afgesloten, als de jager eenig onraad hoort. Zoodanige wijze van wild verschalken noemt men „jagen met lichtbakken." De jager staat daardoor in het duister; de hazen komen op het licht aan en sneuvelen de een na den ander, 't Schijnt dat de politie het er niet erg op heeft om zoodanige nachtjagers te na te komen; zeker is 't, dat iederen nacht gejaagd, maar nooit tegen een strooper geverbaliseerd wordt. Sedert Zondag van de vorige week zijn G. V. en zijne bruid T. C., beiden van Kerkrade (Limburg) spoorloos verdwenen. Daar de vader der nauwelijks I7jarige bruid voorloopig nog niets van trouwen wilde weten, vermoedt men, dat beiden naar Engeland gezeild zijnom daar te trachten in het huwelijksbootje te stappen. L. K. In het huis van bewaring te 's Graven hage is voorloopig in hechtenis gesteld de pandjeshouder G. aldaar, verdacht van het opkoopen en weer verkoopen van voorwerpen, waarvan hij zou geweten hebben dat zij door diefstal met braak verkregen waren. Vrijdag jl. werd ontdekt dat er te Leiden, aan het Utrechtsche veer, in een meelpakhuis werd ingebroken, waarbij bleek dat niet alleen de straatdeur maar ook een raam geforceerd was en eenige baaltjes bloem ontvreemd waren. Een onmiddellijk door de politie ingesteld onderzoek bracht aan het licht, dat den avond te voren ten 6^/g ure een paar bekende per sonen in verdachte houding nabij het pakhuis waren gezien, terwijl een getuige had opge merkt, dat te even 8 ure door een dier per sonen eenige ruiten werden stuk geslagen waarop de aanhouding dier personen volgde. Zij ontkenden schuldig te zijn aan het feiten beweerden zelfs in het geheel niet aan het Utrechtsche veer geweest te zijn, terwijl een onderzoek naar het gestolene zonder resultaat bleet. De rechercheur der politie ten slotte vernemende dat de vrouw van een der ver dachten was gezien met een persoon, die zich vroeger reeds aan heling van steenkolen had schuldig gemaakt, vatte vermoedens tegen hem op en ging Zondag ochtend naar diens woning onder de gemeente Zoeterwoude, hem op den man af vragende, waar hij de gekochte bloem had gelaten. Daarop viel hij door de mand en verklaarde, jl. Donderdagavond van de beide verdachten 4 baaltjes bloem te hebben gekochtwaarvan er reeds drie aan de varkens gevoederd waren. Het vierde werd toen, evenals de drie ledige zakken, op welke de naam van den eigenaar stond, in beslag genomen. Een der verdachten bekende daarop, doch de tweede blijft hals starrig ontkennen, niettegenstaande dat daarna nog drie gevulde baaltjes elders gevonden en in beslag genomen werden. Na opgemaakt proces verbaal zullen zij naar de gevangenis te 's Gravenhage worden overgebracht. Uit Lunteren meldt men Eene alleenwonende weduwe, even buiten het dorp, werd in hare woning ernstig mis handeld door een landlooper (brillenkoopman), die haar tot nabij het vuur sleepte en met een mes aan de hand verwondde. Een ander persoon (koopman in papier) vond de vrouw in zulk een toestand, dat hij de buren waar schuwde die terstond geneeskundige hulp gingen inroepen. De weduwe had voor eenige dagen een varken afgeleverd en het nog hiervan aanwe zige bedrag (circa 15) is haar door bedoelden landlooper ontstolen. Het was al wat zij bezat. Baardwijk. De toepassing der wét van 25 April 1879 (Staatsblad No. 89), met betrek king tot de grondbelasting op de ongebouwde eigendommen in deze gemeente, geeft eene vermindering van 970.63, bij eene totale opbrengst met inbegrip der opcenten van provincie en gemeente van 3921.07, tegen ƒ4891.75 in het vorig jaar, terwijl de ver houding tusschen de belasting en de belast bare opbrengst is 0.0804 [tegen 0.171961569 in 1892. Bij een ingezetene te Baardwijk werd dezer dagen in eene kamer, waarin volgens verklaring der huisgenooten, sedert geruimen tijd niemand buiten het gezin een voet gezet heeft, een gouden bel gevonden zonder de herkomst daarvan te weten. Capellc. Het door mond- en klauwzeer aangetast vee van «Ie wed. A. Rijken en van B. A. van der Hoeven, beiden wonende alhier, is door den districts-veearts als hersteld verklaard. In deze gemeente is nu geen enkel geval van mond-en klauwzeer meer aanwezig. Benoemd tot brandmeester de heer A. J. Verhoeven in plaats van den heer B. A. van der Hoeven, die als zoodanig bedankt heeft. CAPELLE. Van 114 Januari. GEBORENJan, z. van Gerrit Meijer en Ja- coba Vos. Maria, d. van Johannes van Tilborgh en Clasina Pieternella Verhagen. Cornelis, z. van Andries Lesage en Josijna Sijke van Dongen. Dingena Johanna, d. van Zacharias Molegraaf en Sijke Faro. Johannes Adrianus, z. van Adriaan Kluij- tenaar en Maria Christina Chabot. OVERLEDENAdriaan Bolder, 1 maand Martijna Johanna Vervoort, 17 jaar. Huwelijks-Aangiften: Johannes van Aert, 23j. te Étten en Leur en Adriana Johanna Tim mermans, 24 j, Huibert Koenen, 30 j. en Drika Sterrenburg, 26 j. De bevolking dezer gemeente bedroeg op 1 Januari 1893 2426 zielen, waarvan 1261 m. en 1165 v. Voor de vele bewijzen van deelneming bij gelegenheid van het overlijden van ons geliefd jongste Dochtertje ondervonden betuigen wij onzen hartelijken dank. C. J. VAN DE WERFF en Echtgenoote. Waalwijk, Januari 1893. Bij vonnis der arrondissements rechtbank te 's Hertogenbosch, d.d. 13 Januari 1893, is verklaard te zijn OPGEHEVEN de staat van faillissement van Koopman te Waalwijk, en is mitsdien het vonnis van 17 No vember jl, waarbij dat faillissement is uitgesproken, buiten effect gesteld. De procureur der verzoekers tot opheffing, mr. P. H. LOEFF. 's Hertogenbosch, 18 Jan. 1893. ia de Groote Straat, 2 netto halve met beueden en bovenkamersmet tuin ook geschikt voor winkelzaak; waarvan een TERSTOND en het ander met Mei e. k. Adres uitgever Echo van het Zuiden. Wisten wij reeds, dat de gewone losse Melksuiker niet altijd te vertrouwen is dezer dagen werden ons de nadere bijzonder heden medegedeeld van een geval, waar men een mengsel van magnesia met suiker als Melksuiker verkocht heeft. Geen wonder, dat dergelijk product slechte resultaten heeft. Men wachte zich dus voor losse Melksuiker. Gegarandeerd zuiver en onder de bekende Amsterdarnsclie controle is alléén de MI-I f, 01:11/I I) in l)USSOn V> küo llSiliilM lil Lil netto a 90 Ct. uit de Nederl. Aibumine-Eabriek, Leiden. Aan leden van het Geneesk. Staatstoezicht zal de fabriek op wensch gaarne de bijzon derheden inededeelen. te Waalwijk, dat van de VASTE GOEDEKEN, behoo— rende aan H. DEN HOLLANDERte Almkeuk, zijn ingezet KOOP I op f1600 II,/ 1035— Ut 24.00— IV 280— V 200— TOESLAG: ter herberge van M. VAN VUDKEN te Spkang op VRIJDAG 27 Jan. 1893 om 7 ure 's avonds Dagelijks kan ten kantore van genoemden NOTARIS gehoogd worden. 18 jaar oud, bekend met Huis- en Keu kenwerk en voorzien van de beste ge tuigenissen, in een niet te druk gezin, liefst in de om streken van 's Bosch. Er zal meer op goede behandeling dan wel op salaris gelet worden. Adres letter „"D." aan den uitgever van dit blad. voor schoenmakers en schoenenma gazijnhouders. Wie er de proef van neemt, is van het groote nut overtuigd. PnyjjplqyiQj geeft aan Glacé, jl ctl Ulg Ictllö Chagrin en Levant hoe oud of rood het zijn moge, zijn oorspronkelijken glans terug. Prijs per flacon 25 ct. het ijzer een zuiveren nieuwen glans, droogt snel en geeft geen onaangena- men reuk en is ook op zwarte klom pen zeer aan te raden. Prijs 30 ct. per flacon. BAARDWIJK. Alleenverkoop voor Nederland. Bovenstaande prijzen zijn berekend tegen bestelling van 6 flacons. Tegen overmaking van het bedrag in postzegels, zijn enkele monsterfleschjes te ontbieden. DEGË L IJ K 37e Jaargang DOELMATIG 1.__ GOEDKOOP per 6 Nrs Alom gewaardeerd is het Dames-Mode tijdschrift Duizende teekeningen van Dames-Modes en Handwerken. Vele snijpatronen. Bij ieder N° een kosteloos Bijblad, bevattende Modekroniek Feuilleton en Varia. Pe. 6 Nrs1.—portvrij 1.25 Met 6 gekleurde platen 1.50; 1.75 Met 3 geknipte patronen 1.50; u 1.75 TIJDSCHRIFT VOOR FRAAIE HANDWERKEN. f 0.50 per 6 Nrs. Uitgave UEBR. BELINFANTEf 's Gravenhage. GEEN GRIJS HAAR MEER De Nieuwe London doet het grijze Haar binnen enkele dagen verdwijnen, maakt het glansrijk en zacht, is onschade lijk voor de huid en verft niet. Prijs 85 cent de flacon en fl.50 de de dubbele flacon. Alleen verkrijgbaar te Waalwijk bij Antoon Tielen, en te Raamsdonk bij A. Snijers. Adres L. F. VAN ROESSEL, Rotter dam, Hang No. 79. beveelt zich beleefd aan tot het maken van op de gerenomeerde der Singer maatschappij. Net werk en vlugge bediening WAALWIJK. en l metei legen billijke prijzen tot liet vullen van gasmeters. Waalwijk. assuradeur WAALWIJK, Beveelt zich minzaam aan tot het sluiten van alle landbouwersbedrijven enz. met rie tendaken, 'W-N-SVwVhxVG WV\VV\V®P>

Echo van het Zuiden | 1893 | | pagina 3