Eikeboomen Notaris RANT, Eikeboomen. VERPACHTING van WEILAND, MIDDELKOOP FLINK HUIS. Ontvangen eene groote keuze prachtige Pianokaarsen. Advertentièn, VERKOOPING Burgerlijke stand. maakt bekend: Af SiASI op WOENSDAG 8 Maart 1893 op Maandag 20 Maart a.s., ruim 250 O AVE publiek verpachten Te Waalwijk wordt te huur gevraagd ANTOON T1ELEN. ging der nieuwe rivier de voorkeur zou ver dienen boven Heusden kan buiten beschou wing blijven. Omtrent de beste plaats voor de brug bestaat in de betrokken streek wei nig overeenstemming, terwijl de minister van oorlog, met wien over het ontwerp van de brug te Heusden overleg is gepleegd, heeft verklaard dat de belangen der militaire ver dediging zich niet verzetten tegen de plaats en de inrichting van de brug. Pastoor J. W. Brouwers van Bovenkerk (Nieuwer-Amstel) is ten huize van den heer Jos. Habets, rijksarchivaris te Maastricht, plot seling overleden. Hij bereikte den ouderdom van ruim 62 jaar. De katholieke bevolking van Bovenkerk verliest in hem een trouwen herder, vol toe wijding en ijver voor de belangen zijner pa rochianen, zooals o. a. blijkt uit den bouw der nieuwe kerk, welke zij aan hem te dan ken hebben. Pastoor Brouwers was een merkwaardige figuur, Limburger van geboorte, publicist van aanleg, verloochende hij nimmer zijn zuide lijke natuur. Met warmte en opgewondenheid kon hij zich voor een zaak spannen en daar hem de gave des woords niet ontbrak, haar met vuur verdedigen. Zaterdagmorgen ontspoorde op de lijn 's BoschHelmond de stoomtram tusschen Erp en Gemert. Gelukkig werd de locomotief in haar vaart gestuit door een aan den weg staanden boom, waardoor groote ongelukken werden voorkomen. Nu bepaalde de schade zich tot een rijtuig 2e klasse, waarvan het balcon geheel werd verbrijzeld, terwijl de zich daarop bevindende passagier eenige kneu zingen aan het hoofd ontving. Te Rotterdam is een zeldzaam natuur- wondertje aangekomen: een miniatuurmenschje zoo klein als wij nog nooit een dwerg zagen, zegt „de Maasbode." Het is een meisje, aan welks gelaatstrekken zeer goed te zien is, dat zij den leeftijd van zestien jaren heeft bereikt, en toch is ze niet hooger en veel smaller dan een kind van een jaarze kan rechtop onder eene gewone tafel doorloopen, en is niettemin uitstekend geproportioneerd, leenig, verstandig en vlug. Ze spreekt vlot de drie moderne talen en noemt zich „prin ses Pauline." Het curieuse schepseltje is een Nederlandsche van geboorteze is geboortig uit Ossendrecht, doch heeft steeds in het buitenland vertoefd (ze is o. a. acht jaar lang in het Parijsche Hippodrome te zien geweest) en zal nu ook eene reis door Nederland maken. Rotterdam is de eerste stad, waar zij te zien is. Als een bijzonderheid kan worden ge meld dat te Nieuweschoot in één gezin te zamen wonenéén overgrootvader en één overgrootmoeder, twee grootvaders en één grootmoeder, twee vaders en drie moeders. Van deze ouders hebben er twee ieder één zoon en één dochter, een heeft twee, en de derde één dochter. Verder zijn er twee ooms, een tante, vier neven en nichten en een achternicht. Zoo gerekend zou het gezin dus moeten bestaan uit 25 personen. In werkelijkheid echter zijn er maar negen. De cirkelgang der flesschen Bij een koopman in flesschen op den Zwa nenburgwal te Amsterdam vervoegden zich twee mannen. „Wilt u een 150 flesschen koopen „Nu, daartegen is geen bezwaar," en als de koop gesloten en de waar geleverd is, vra gen de veikoopcrs of zij nog een partijtje mogen brengen. Waarom niet Den volgenden dag wordt een partij van 240 stuks geleverd. „O, maar wij hebben er nog meer," zeggen de verkoopers. En als de koopman nu eenigen argwaan krijgt en de verkoopers doet nagaan, blijkt hem dat de flesschen welke vóór verkocht werden, achter gestolen waren. Een der dieven is gevat, de tweede wordt nog gezocht. Grappige kippendieven Bij den kastelein van het Paviljoen in het Vondelpark te Amsterdam, wiens naam toe vallig Van Kuiken is, verhuisden Zondagnacht 24 kippen met een haan op spoorlooze wijze en dat, terwijl in die buurt nog wel vier particuliere nachtwakers dienst doen Toen dit zaakje opgeknapt was, moeten de dieven nog tijd hebben gevonden om met krijt, wijs geerig op het hok aan te teekenen Het is in strijd tegen de natuur, dat één Kuiken over 24 volwassen kippen mitsgaders een haan den baas speelt. Op een andere plaats, waar men enkel een haan had kunnen bemachtigen, die in den loop overnachtte, terwijl de kippen binnens huis sliepen, verontschuldigde men de ver dwijning van het beest met de opmerking „Veelwijverij is verboden." Voor de Haagsche rechtbank werd Maandag behandeld de zaak van den persoon, die in den oudejaarsnacht op den Woutschen Dijk, onder Ter Aar, Elisabeth v. d. Kaay, genaamd „zwarte Bet," huisvrouw van J. J gruwelijk heeft mishandeld, wier afschuwelijk verminkt lijk den volgenden ochtend door den veldwachter S. onder den dijk werd gevonden. De beklaagde is Willems, reizend koopman, vroeger koopman vroeger polderwerker. Hij wordt verdacht E. v. d. K., met zijne zware, met ijzeren nagelkoppen beslagen schoenen zoodanig te hebben getrapt, dat de zware verwondingen daarvan 't gevolg zijn geweest. Er waren 25 getuigen gedagvaard. Beklaag den onder den naam van „Janus de Zwabber" bekend, bekende de vrouw te hebben geslagen en getrapt, nadat zij samen in een herberg een borrel hadden gedronken, maar hij be weerde dat de mishandelingen niet van zoo ernstigen aard konden geweest zijn Hij beriep zich ook op zijn benevelden toestand, terwijl een der getuigen, de tapper, in wiens huis zij reeds ruzie hadden gehad, verklaarde dat de vrouw nog meer beschonken was dan Janus. Verschillende bezwarende getuigenissen en aanwijzingen werden gedaan, betrekking heb bende tot het verwaaide en deels bebloede uiterlijk van den beklaagde in den bewusten nacht, en deels ook op grond van uitdruk kingen door Janus gebezigd. Hij had o. a. gezegd „ook wel een haan te willen slachten; hij had zich nu maar met een eendenboutje beholpen." De eisch luidtlevenslange gevangenisstraf. Een oppassend werkman te Oud- Beierland, bezig zijnde kalk te lossen van een aan het terrein van de cementsteenfabriek van de fitma Smit, Bottenberg Co. gemeerd liggend schip, had het ongeluk van de loop plank in de rivier te vallen en oogenblikkelijk in de diepte te verdwijnen. Niettegenstaande terstond alles tot redding in het werk werd gesteld, duurde het een heele poos eer men den drenkeling had gevonden, en toen men hem boven water bracht was het leven reeds geweken. De overledene laat eene weduwe met zes kinderen hulpbehoevend achter. Zondagnacht is er aan de Vlotbrug nabij Hellevoetsluis een hevige brand uilgebroken in de boerenbehuizinge van den heer A. Molendijk. Vermoedelijk door onvoorzichtig heid, is de hooischelf, die vlak achter de schuur staat, in brand geraakt. Het vuur deelde zich spoedig aan de schuur met vollen oogst mede, die dan ook een prooi der vlammen is geworden. Het vee is gered op één kalf na. Het woonhuis is gespaard ge bleven door het flink gedrag van de matrozen van het wachtschip en Amstel, die zeer spoedig met hunne brandspuiten op de plaats des onheils tegenwoordig waren. In de grootste orde werd het blusschingswerk begonnen en voortgezet onder de persoonlijke leiding van den schout bij nacht G. Doorman, die met een aantal officieren der marine naar de brug was gekomen. In enkele uren was men den brand meester; alles was verzekerd, uitge zonderd het vee. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag strandde het tjalkschip De Hoop, schipper G. Postma, op den „Kreupel," ten noorden van Enkhuizen. Het vaartuig werd lek en zonk. Door het opkomen van den vloed geraakte het schip weldra onder water, zoodat de op varenden: de schipper, zijne vrouw, de knecht en een passagier, genoodzaakt waren zich aan den mast en het want vast te klemmen. Niettegenstaande hun geroep om hulp en het zwaaien met een vlag, mocht het niet gelukken de opmerkzaamheid der voorbijva rende schepen op zich te vestigen. Eerst Maandag morgen, na ongeveer 36 angstige uren in het want te hebben doorge bracht, werden zij door de bemanning van een tjalkschip gezien, gered en te Enkhuizen binnengebracht. Een felle brand ontstond Maandag middag te Zwolle in de fabriek van de firma De Vogel, Van Calcar Co. In korten tijd stond het gebouw in vlam. Het is geheel uitgebrand. Bij het omvallen van een zijmuur geraakte pen timmerman er onder. Hij werd aan het rechterbeen en de borst gekneusd en bekwam een paar hoofdwonden. Zooals men zich herinneren zal werd het oudste gedeelte der fabriek een paar maanden gele 'en door het vuur vernield. In den nacht van Donderdag op Vrijdag werd ingebroken ten huize van twee landbou wers te Teeffelen (provincie Noord- Brabant.) De kelderramen werden uitgebroken en bij den één een geslacht varken, bij den ander 25 halve kilo's boter ontvreemd. Men vermoedt dat de dieven per schuit deze plaatsdie thans geheel door water omringd is zijn genaderd en zoo hun slag geslagen hebben. Broeder Anselmus, nachtportier in het klooster La Grande Chartreuse, is overleden. Onder dien bescheiden naam verschool zich de persoon van den heer de Brécourtdie voormaals een der schitterendste rollen in de Parijsche samenleving speelde. De heer de Brécourt is driemaal getrouwd geweest. Uit zijn laatste huwelijk had hij een dochter gekregen. Eens van de jacht thuis komende, ontlaadde hij zijn geweer met schot in eene heg, waarachter zijn dochtertje zich bevond. Het meisje viel doodelijk getroffen neder. De wanhoop van den vader was vreeselijk Hij nam toen het besluit zijn leven te eindigen in het groote Karthuizerklooster, waar hij tot het laatst het geringste en moeilijkste werk verrichtte. Een wel wat kras, maar erg lachver wekkend guitenstukje van een jongen, kon men Zaterdagmorgen zien in de Groote Bickerstraat te Amsterdam. Aan een pakhuis aldaar was men z.g. aan het „tabak prikkelen" dat wil zeggen 8 man aan drie stokken haalden telkens een pak tabak op naar den derdenzolder van een perceel. Beneden woont een gezin en nu kwam een eerzaam aanspreker met den uoodigen ernst aanschellen, en nauwelijks klonk uit zijn stroe ven mond het gewone „ik kom u bekend maken, dat overleden is"of een jongen die beneden de pakken tabak aansloeg, stond naast den man, slaat hem de beide schinkel haken onder de armen, laat het gewone „haal- op" hooren en bijna op heizelfde oogenblik is de man 8 a 9 meier van den grond en laat van schrik zijn „werkbriefjes" vallen. Op zijn geschreeuw staken de mannen, die aan de stokken trekken, hun gang en zonder letsel, maar onder algemeen gelach liet men den man zakken. Onnoodig zeker te zeggen, dat de jongen niet wachtte tot hel zwarte mannetje bene den was Drunen. Op de tentoonstelling van pluim gedierte, door de vereeniging Avicultura, te Dordrecht gehouden, is de heer J. H Jansen, eigenaar van het bekende hoenderpark, met de volgende prijzen bekroond Kippen 30 Hamburger zilverlaken, eerv. verra. 36 Padua zilverlaken, eerv. verm. 60 Toornen (minstens 1 haan en 6 hennen) 2 zeer eervol. Capcllc. Benoemd tot tegenschatters der personeele belasting, dienst 1893/94, de hee- ren W. Quirijns en J. M. de Jong, beiden wonende alhier. Drongelen. Voor de familie van den werk man, die op het werk van Nieuwen Maas mond onder Waalwijk dezer dagen op jam merlijke wijze het leven verloor, nalatende eene vrouw en 5 kinderen, circuleert alhier een lijst ter inteekening. Reeds voor circa f 1 50 is ingeteekend, hetgeen zeker te appre- cieeren is, zoowel van de zijde der gevers, als van hen, die zich voor het inzam den beschikbaar stellen. Wat beduidt echter zulk een som nog weinig, als tegemoetkoming voor het geleden verlies. Om zoo'n vrouw in den beginne onderstand te verschaffen en haar daarna aan een klein zaakje te helpen is de som nog niet groot genoeg Zou uwe Redactie zich niet willen belasten met de ontvangst van meerdere giften, om die aan de gevormde commissie af te dragen Me nigeen zou gaarne de diep bedroefde weduwe willen steunen, indien hij of zij daarop slechts opmerkzaam gemaakt werden. Ook andere bladen zullen eene weldaad bewijzen, door voor een en ander zich be schikbaar te stellen. Volgaarne zulten wij bedoelde giften ontvangen en die, met aanduiding van de inzendersaan de commissie af dragen. De Redactie. WAALWIJK. Van 25 Febr.3 Maart. OVERLEDEN Catharina de Deken, echtg. van G. van Zon, 57 j. G. Schiedon, zoon van Dingeman en W. van Herwijnen 2 j. J. Maas, z. v. Hendrikus en A. Broekhoven, 2 m. M. Smolders, d. van Godefridusen W. Wamers, 23 m. Johanna Kipping, d. van Adrianus en A. de Kort, 14 m. CAPELLE. Van 14 tot 28 Febr. GEBOREN Dirkje, dochter van Antonie Groe- neveld en Janskc van der Mooren. Leen- ucïi, au. Vis zoon van Pieter Heurter en Adriana Johanna Vos. Theodora, d. van Johannes de Jong en Adriana van Bavel. HUWELIJKS-AFKONDIGINGEN: Govert Pieter van der Schans, 25 jaren en Johanna Pie- ternella de llooij, 22 te Vrijhoeven-Can- pel. Pieter Konings, 26 j. en Pieternella Braspenning, 21 j. te Sprang. Cornells van Oosternout, 35 j. en Pieternella Nieu- wenhuizen, 29 j., te'Loonupzand. OVERLEDENHendrik Mes, 68 j., echtgenoot van Helena de Geus. GEBOREN ADRIANA HELENA JOSEPHA DOCHTER YAN Henri van Deursen EN Suze Mosterman. Baardwijk 5 Maart 1893. Overleden te Helmond tijdig voor- te Waalwijk, d.t zijn INGEZET en VERHOOGD. Van de onroerende goederen behoorende 3 de //Nederlandsche Fabriek van Lederartikelen te Baardwijk" KOOP I. Huis, fabrieksgebouw en bouwland, op slechts f 51 00, u II. Bouwterrein op 35, Van de huizen en erveu, behoorende aan H. van de Leur te BAARDWIJK KOOP I. Groot huis west op f 510, II. Dubbel huis oost op 450, III. Massa koopen I en II 1230, ter herberge vau WOUTER PULLENS in 't Vosje te Baardwijk, 's avonds 7 uur. Dagelijks kan ten kantore van genoemden NOTARIS gehoogd worden. VAN Izien van de H H. Sacramenten in den ouderdom van 78 jaren Mevrouw de wed. W. van Oppenraaij L gek. Van der Hagen. oor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden echtgenoot, vader en behuwdvader JOHANNES DE GROOT, betuigen wij bij deze oprechten dank. Wed. J. DE GROOT. W. KLERKX. M. KLERKX-De Groot. Bezooien, 24 Febr. 1893. Het GEMEENTE BESTUUR van WAALWIJKzal voormiddags 10 ure, op de plaats zelf zeer geschikt voor kuip- en timmerhout. INLICHTINGEN geeft de gemeente arbei der G. VAN BROEKHOVEN. DINSDAG 14 Maart 1893 's middags 12 uur, ter herberge van COR NELIS HUIGEN aan de Baan te Dussen, zal NOTARIS gevestigd te CAPELLE Foor liet seizoen van dit JAAR Onder Dussen in het Noordeveld H. A. C. 3 95 80 de Koekenbakker, in 2 perceelen. Te Babyloniënbroekaan de Straat. 4 80 70 naast het huis van de Wed. v. Edenburg, in 2 perc. Onder Meeuwen 97 50 aan de Diebrecht, buitendijks. Onder Drongelen: 2 37 91 op Hagoort, binnendijks. Onder Eethen 10 47 40 in den Langen Bruggertaan het dorp, in 3 perc. Laatste huurders W. Branderhorst, Gen - derenH. Verhoeven en D. de Rooij, Dussen Lambert Smits, Waspik J. de Rooij Cz. te Capelle; H. Netten, te Sprang; M. de Roon, te Raamsdonk. om zoo spoedig mogelijk te aan vaarden EEN Brieven met opgaaf van PRIJS en GROOTTE aan den ONTVANGER der RE GISTRATIE en DOMEINEN te TEXEL.

Echo van het Zuiden | 1893 | | pagina 3