Jos. van Ree, Notaris RANT, Notaris RANT, Tapijten en Karpetten, Matten, SCHOENMAKERSKIECHT Maatschappij van Veeverzekering, D. DE KOON, Advertentiën. Publiek Verkoopen: De LANDERIJEN, Meubelen en Spiegels matrassen. Jos. van Ree. C. J. J. Terstegen, Duitschland. Italië. Amerika. BINNENLAND. Burgerlijke stand. Handelsberichten. te Waalwijk, zal op Dinsdag elf April a.s. publiek verhuren: Hospitaallinnen, le qual. Veeren- en Kapokbedden Ten spoedigste Gevraagd De Terheijdensche staat gesteld worden hunne hoeve weer te betrekken. De heer Lea wide dat de bill verworpen worde. De heer John Morleynam uit naam der regeering het beginsel der bill aan, maar hij verklaarde zich tegen zekere bijzonderheden der voordracht. Hij beloofde zijn best te zullen doen om hetgeen er aan de bill nog ontbreekt tot stand te brengen zoodra het Homerule-ontwerp bij de tweede lezing zal aangenomen zijn. De verdere beraadslaging is verdaagd. In het Berlijnsch Tageblatt verhaalt de Frankrijk uitgezette Parijsche correspondent Otto Brandes aan welke ruwe behandeling hij en zijne familie bij hun vertrek uit de Pa rijsche voorstad Asnières, waar hij woonde hebben blootgestaan. Brandes zou onder geleide van de politie naar het spoorwegstation gebracht worden. Toen hij met zijne echt- genoote en schoonmoeder aan de prefectuur van politie kwam, werden zij door een woesten volkshoop omringd, die uitriep: „Weg met dat vee! Dood aan de Pruisen!" Een poli tiedienaar zag dit ergerlijk schouwspel aan zonder tusschenbeide te komen. De kinderen van Brandes en eene jeugdige dame waren vooruit naar het station gegaandoch zij keerden plotseling in wilde vlucht terug naar de ouders. Een troep mannen en volwassen jongelieden hadden de weerlooze kinderen van achteren met zware steenen aangevallen en gekwetst. De politie werd toen door een der kinderen van Brandes te hulp geroepen, maar deze kwam natuurlijk te laat. Brandes deed aan het Noorder-station dadelijk per telegraaf zijn beklag aan den Duitschen gezant graaf Munster, wegens schending van het interna tionale recht, volgens hetwelk een vreemdeling in Frankrijk er dezeltde bescherming moet vinden als de eigen onderdanen. Hiermede is dit geval op diplomatiek terrein gebracht, waarbij de rijkskanselier Caprivi eene gunstige gelegenheid heeft gevonden om door een krachtig optreden zich zeer populair te maken in de Duitsche journalistische kringen. Want de geheele behandeling welke wedervaren is aan Brandes, die algemeen als een rustig welwillend en fatsoenlijk man bekend is, wekt algemeen verontwaardiging. Enkele Duitsche bladen geven uitdrukking aan een gevoel van ontevredenheid, dat ont staan is door een post op de rijksbegrooling van 16000 mark voor geschenken aan Engel- sche onderdanen en een anderen van 10000 mark, welke laatste som den Duitschen gezant te Londen gegeven is, ter bestrijding van de kosten, door hen tijdens het verblijf des keizers in Engelaud gemaakt. Het ministerie van buitenlandsche zaken is van meening, dat deze posten op de begroo ting konden gebracht worden, daar de reis naar Groot Brittannie een politiek karakter had. Sommige dagbladen, en waarschijnlijk de meeste belastingschuldigen daarentegen wenschen, dat dergelijke geschenken bestreden worden uit het inkomen des keizers. Keizer Wilhelm beeft weer groote reis plannen. In Juni zal hij eenige weken in zijn jacht op de kust van Noorwegen door brengen, terwijl de keizerin een zes of zeven weken met haar kinderen op het eiland Rtlgen zal doorbrengen. Dan zal hij zich naar En geland begevenom koningin Victoria te bezoeken en de waterfeesten te Cowes (eiland Wight) bij te wonen waar ook de prins van Wales, de hertog van York en andere leden van de koninklijke familie zullen tegenwoordig zijn. Berardi weigert nog altijd alle voedsel. Vier geneesheeren hebben verklaard, dat hij aan godsdienst- of vervolgenswaanzin lijdt tenzij hij meesterlijk comedie speelt. De ministerraad heeft den directeur der Siciliaansche bank, den hertog della Verdura lid van den senaat, geschorst, daar een on derzoek der bank een menigte onregelmatig heden aan het licht bracht, die onder zijn goedkeuring hadden plaats gehad. Uit documenten, door de Riforma open baar gemaakt, blijkt, dat Reinach er herhaal delijk bij Crispi op aangedrongen heeft Herz een ridderorde te verleenen en dal Crispri daar na eenige aarzeling werkelijk toe over gegaan zou zijn. Toen men echter op het laatste oogenblik tot het vermoeden kwam, dat Herz een schavuit was, verscheurde Crispi eigenhandig het diploma. Later heeft Reinach, die een cliënt van Crispi was, nog meermalen diens bemiddeling ten gunste van Herz inge roepen, doch te vergeefs. Volgens verscheidene dagbladen is de ver klaring, waarom Crispi 50000 francs van Reinach ontvangen heeft, nog niet duidelijk genoeg. harmonie TEspérance in de harmoniezaal uitvoeren 1. Der Trompeter von Stekingen. Marche Van Hemert. Saxische Cavalier ie Richard Wagner. 3. Grand Air varié pour clarinette. Bergson. (lste uitvoering) 2. Retraite militaire der President Cleveland heeft aan verscheidene leden van het congres zijn voornemen te kennen gegevenin September of October eene buitengewone vergadering van het con gres bijeen te roepen ter beraadslaging over de tarieven. UITVOERINGEN. WAALWIJK. Maandag 3 April (2e Paaschdag) zal de WAALWIJK, 1 April 1893. In de Woensdagavond gehouden ver gadering van den Bosschen gemeenteraad staakten de stemmen bij de stemming over 't behoud der kweekschool. Uit Osch De deelneming voor de weduwe van den vermoorden wachtmeester der maréchaussées is algemeen. Woensdag werd ten behoeve van haar eene collecte gehouden die goede resultaten opleverde. De vermoorde genoot aller achting en was een plichtgetrouw rust bewaarder; en juist het nauwgezet vervullen van dien plicht zonder daarom ruw op te treden, schijnt hem ten kwade geduid te zijn. Het onderzoek heeft 18 korrels hagel bij de hartstreek gevonden en ook eene wond aan den hals. Ook schijnt het, dat hij zich bij den eersten aanval heeft verdedigd, daar uit zijn revolver een patroon werd gemist. Donderdag werden 25 personen, meest werklieden, in verhoor genomen, doch de dader is niet gevonden. Er hebben nu in een jaar tï'ds zes aan slagen plaats gehad en van geen enkelen is de dader ontdekt. Donderdag middag had de begrafenis van den verslagene plaats. Eene groote schare belangstellenden was tegenwoordig. De kist was versierd met een prachtigen krans, ge zonden door majoor Prins te 'sHertogenbosch, uit naam der le divisie. Nadat de stoet, die samengesteld was uit afdeelingen maréchaussée met den kapitein W. de Rooy en den le luitenant Avelingh, uit den gemeenteraad en uit den kerkeraad en notabelen van de Ned. herv. gemeente en een groot aantal vrienden van den over ledene, met de familie op de laatste rustplaats was aangekomen, sprak kapitein de Rooy een hoog ernstig woord over de ontzettende misdaad, die gepleegd was en den dood van wachtmeester G. Hoekman tengevolge had. Hij hoopte, dat dit afschuwelijk feit niet verborgen zou blijven, maar dat een ieder zich zou beijveren den dader aan het licht te brengen en aan de gerechtigheid over te leveren. Vervolgens sprak de predikant J. H. Tijl een gevoelvol woord, om de ver diensten van den overledene in het licht te stellen en de treurige tegenstelling te doen uitkomen van deze stille week en het Paasch- feest met het ontzettend feit in den nacht van Palmzondag gepleegd. Nadat een lid der familie bedankt had, keerde ieder terug onder den indruk, een braaf man te hebben ter aarde besteld. Op den Kloveniersburgwal te Amsterdam naast het gebouw der maatschappij voor den werkendenstand is een kelder van de Am- sterdamsche bottel-maatschappij, waarin bier, wijn en gedisteleerd wordt verkocht. De kelder is onbewoond, maar de huurder heeft er een kantoortje. In den nacht van Maandag op Dinsdag hebben onbekenden het hangslot, dat op de buitendeur hing, verbroken en zich toegang verschaft tot den kelder, waar ze erg hebben huisgehouden. Uit een koffer ontvreemdden zij een groot aantal kleedingstukken, namen verschillende flesschen mee, maar wat het ergste was, zij sleepten ook de zware brand kast weg, waarin een vrij aanzienlijke waarde aan Antwerpsche en Madridsche loten en Russische sporen. Het is bijna onverklaarbaar hoe de dieven dit stoute stuk onverstoord hebben kunnen uitvoeren, want in deze buurt liggen steeds stoombooten, waarop dag en nacht gewerkt wordt. Een buurman, die omstreeks vier uur 's nachts geraas meent gehoord te hebbeD, heeft het dan ook aan het laden op de booten toegeschreven. De brandkas was volgens den eigenaar, die van het een en ander aangifte heeft gedaan, omstreeks één meter hoog, bruin geverfd en zoo zwaar, dat drie personen nauwlijks in staat waren haar te vervoeren. Vermoedelijk hebben de brutale inbrekers het zware stuk onmiddellijk op een kar ge laden, nadat zij de brandkast, blijkens de krassen op den steenen vloer en de drempels met veel moeite op den beganen grond hebben gesleept. Men schrijtt uit Dordrecht van 29 Maart: Een treurig ongeval, dat algemeen in onze stad met diepe ontroering vernomen werd, had heden alhier plaats. De heer J. A. Frangois, directeur van de gasfabriek en de hoogdruk-waterleiding, werd heden morgen dood in het reservoir der waterleiding ge vonden. Kort te voren had hij zich naar boven begeven; men vermoedt dat hij, over de planken willende gaan, die over 't reservoir liggen, een duizeling heeft gekregen en aldus te water is geraakt. De overledene was lid van het hoofdbe stuur der vereeniging van gasfabrikanten, oud-bestuurslid van fabriek handwerknijver heid en stond algemeen bekend als een hoogst bekwaam man, wiens adviezen op hoogen prijs werden gesteld. Woensdagavond ontstond brand op de boerderij der heeren Van der Beek uil Haar lem onder de gemeente Zaandam. Achter de stallen was een groote hoeveelheid tarwe rogge, alsmede erwten- en boonenstroo op gestapeld. Een van de vijftien schelven was in brand geraakt en het vuur verspreidde zich zoo snel, dat binnen één kwartier de andere ook in lichtelaaie stonden. Te Haarlemmermeer is afgebrand het woonhuis van M. Pruyssers, schoenmaker en winkelier aan den Ringdijk. Door veel hulp der geburen zijn de belendende perceelen behou den gebleven. De bewoners waren afwezig. Het huis was verzekerd voor f 1100, de in boedel en winkelinventaris, welke grootendeels verbrand is, voor f2000. Het huis zou den 5den April a. s. worden verkocht. Dondeidag avond omstreeks zeven uur ontstond te Amsterdam door het omvallen eener petroleumlamp brand in perceel 37 in de Eerste Parkstraat, een huis van drie ver diepingen. Het geheele huis stond weldra in brand, zoodat aan redden niet te denken viel, en brandde geheel uit. De luitenant, districts commandant der koninklijke maréchaussée te Sas van Gent waarschuwt dat men op zijne hoede zij bij het aanknoopen van handelsbetrekkingen met Josephus van Mieghem, koopman, wonende te Groenendijk, gemeente Hontenisse. Men zende hem geen geld of goederen zonder vooraf inlichtingen te hebben ingewonnen bij den brigade-commandant der maréchaussée te Hontenisse. Capelle, 30 Maart. De alhier gehouden voorj->arsmarkt was druk bezocht. Ongeveer 60 stuks vee waren aangevoerd. De handel was vrij levendig. Mejuffrouw C. J. van Arkel Koudsijn onderwijzeres te Vrijhoeven-Kappel is in gelijke betrekking benoemd te Heukelom, op eene jaarwedde van 500 gulden, en heeft hare nieuwe betrekking aangenomen. Te Ba- rendrecht staat zij no. 2 voor onderwijzeres. Babiloniënbrock, 30 Maart. Circa 2 uur na middag ontstond brand op de bouwhoeve van mevrouw dew. J Straver. Hij bepaalde zich tot eene schuur, waarin zich een aantal vee bevon 1. Het meeste er van is gered, twee varkens, twee kalveren en een hokkeling os zijn in de vlammen omgekomen. Vermoede lijk is de brand ontstaan door het kookfornuis. Alles was verzekerd. SPRANG. Van 131 Maart. GEBOREN: Cornclis Hendrikus, z. van Antonie Cornelis Goedhart en Maria Nieuwenhuizen. Margaritha Venna, d. van Nicolaas van der Blom en Margaritha Venna Verdier. Adriana, d. van Matthijs van Dongen en Adriana Wilhelmina Glavimans. Cor nelis, z. van Martien Klijsen en Hcndrika Hamers. OVERLEDENJohanna van Esch, wed. J. A. van Strien, 69 j. Pieteruella van Beek, echtgen. van Adriaan Braspenning, 49 j. Cornelis liendrikus Goedhart, 2 w. Adriana Jacoba Bogers, 8 m. Adriana Johanna van Oosterhout, lj. Martien Jacobus Molegraaf, 2 j. Hnwel'.jks Aangifte, Afkondiging en Huwelijk: Pieter Konings, 26 j. van Capelle met Pie- trenella Braspenning, 21 j. Leendert Johannes van Strien, 40 j. wedr. van Jo hanna Maria van Esch, met Hendrina Kruijf, 48 j. CAPELLE. Van 1831 Maart. GEBORENGerdina Johanna, d. van Willem de Rooij en Adriana Boeser. Hendriks, d. van Adriaan Sprangers en Willemina Vissers. Antonie Johan, z. van Dirk Willem de Bas en Nelia Engelina Zijlmans. Adriana Johanna, d. van Johannis Ja cobus van der Waals en Anna Sophia Oer 1 emans. WAALWIJK, 31 Maart. Bij flinken aanvoer van rundvee was de handel traag; ook in weivee was weinig handel. Kalfkoeien golden f 110.f 195.a f 0. Dito vaarzen f 90, h 150,00 f 000. Jonge varkens aangevoerd 90 stuks van f 8.25 a f 16,per stuk. Ter botermarkt werden afgeslagen en verkocht 987 Kg. van f 1.00 ii f 1.18 per lvg. Kippeneieren f3,00 a f4.00 per 100 stuks. om contant geld te BAARDWIJK, in de gebouwen, behoo- rende aan de „Nederlandsche fabriek van Lede ra r t-ik el en" in liquidatie I des voormiddags 10 uur, ten ver zoeke van den heer directeur dier fabriek al de tot dezelve fabriek bchoorende ma chinerieën werktuigen en gereed schappen, bestaande o. m. in: 2 Mackay-, 2 Good- Year-1 groef-2 pekdraad-2 handsnij-1 rangeer-1 schift-, 1 zet-, 3 ring-2 gaatjes-1 Jones span-1 span 1 hakkenschrooi-, 1 crochets-, 1 zoienvorm- machinen-1 tweemans zolen snijmachine (voet) 1 eenmans dito (monitor); zoolleerwals, 1 chagrineerglansirinchine met diverse glazen- en metalen rollen. Wijders 4- ploegen om riemen te snijden, touw- werk en snijtafels met snijplanken, ijzeren en houten leesten zool-, contrefort-hak- en andere messen ijzeren leestenhouders; voorts kasten, bas cule met gewichten, brandkast, tafels, lesse naars stoelenslijpsteen en bakleder fournituren schoenen en wat meerder aan werktuigen, gereedschappen en andere goe deren te koop wordt aangeboden. II. Onmiddellijk na afloop van het vorenstaande en zoo noodig daags daarna 's voormiddags 10 ure, ten verzoeke van Mevrouw de weduwe S. J. VAN DEN BERGHvroeger te Baardwijk thans te Amsterdam: bestaande iu mahoniehouten tafels, speel tafels, stoelen met trijp, kasten, wasch- en nachttafels schrijfcassettelinnen kasten, chiffonière,ladetafels, ledekanten, lakwerken, spiegels, bedden met spring- veeien en andere matrassen, barometer kachels, gordijnen tapijten porcelein, tin, koper, glas en aardewerk. KIJKDAG Maandag 10 April a.s. van 's morgens 10 tot 's namiddags 4 uür. te WAALWIJK, zal ter herberge van JAN VAN SCHIJN DEL, te Baardwijk, op Donderdag 6 April 1893, 's avonds 7 uur, voor 4 jaren, te Baardwijkbehoorende aan de Kerk der Hervormde Gemeente van Baardwijk, zooals van ouds en in 10 perceelen. MEUBELMAGAZIJN L /TV Tik JTï^ i te ONTVANGEN eene" prachtige collectie in alle prijzen verder allo SOORTEN van met frontons" enz. LINOLE U M ZEIL in alle breedtens, TAFELZEILWASDOEKEN, PAAROEHAAR- EN KAPOK- worden op strengste keur geleverd en voor de qualiteit gegarandeerd. STALEN TAPIJT worden op aanvrage franco toegezonden. Mij in uwe gunst aanbevelende, EEN BEKWAAM (DAMES-WERKER) bij Nijmegen. heeft tot haren AGENT aangesteld, voor de gemeente landbouwer en koopman te Vrijhoecen- Cappel. HET BESTUUR.

Echo van het Zuiden | 1893 | | pagina 2