I Notaris RANT, Advertentiën. Engeland. Rusland. Amerika. UITVOERINGEN. BINNENLAND. Burgerlijke stand. Handelsberichten. ADRIANA J. M. VERWIEL- Van Loon. Anna Cornelia van Bavel, in den ouderdom van 45 jaar. GETROUWD I"""1™"'1™ FLORENT YAN BAAL, LOUISE VAN SPRANG, te Waalwijk, zal publiek verkoopen Een dubbel Huis, met nieuw Pak huis en Zolders, Leerlooierij, Erven en Tuin, te WAALWIJK, groot 18 aren 20 cen tiaren, sectie C. No. 1205, 1919 en 1920. Behoorende aan GEBROEDERS E. C. en A. H. YERWIEL, te Waalwijk. YIIÏsIHSs WOENSDAG 31 MEI 1893, i 1A S Bij een hevigen brand te Besangon, in de Rue Sainte Anne, is een zevenjarige meisje in de vlammen omgekomen. Een bejaarde dame, die aan een dakgoot van het brandende huis hing, waaraan zij zich wanhopig vast klemde, werd door een gendarme met groote moeite en levensgevaar van een wissen dood gered. De verloving van den hertog van York eenig overgebleven zoon van den prins van Wales, met prinses May van Teek, vroegere bruid van 's hertogs broeder, wijlen den hertog van Clarence en Avondale, wordt thans ein delijk van ambtswege bekend gemaakt. Zelden zeker werd ooit eene verloving te voren zoo veel besproken als deze, ja. men kan zeggen, dat, sedert de prinses vrij werd, het Engelsch publiek niet opgehouden heeft de wensche- lijkheid dezer tweede verloving luide en open lijk uit te spreken. In den laatsten tijd liepen allerlei roman tische geruchten omtrent een, op Malta ge sloten, geheim huwelijk van den hertog met de dochter van een Engelsch zee-officier. Die geruchten vervallen met deze bekendmaking. Dinsdag nacht heeft weer een bran.l gewoed te Hull in een houtzaagmolen. Alle pogingen der brandweer ten spijt, is het heele perceel uitgebrand niet alleen maar ook verscheidene huizen van dokwerkers, welke aan de houttuinen grensden, zijn een prooi der vlammen geworden, verder een stal met drie paarden. De oorzaak is niet met zeker heid op te gevenmaar men meent met kwaadwilligheid te doen te hebbendaar eenige minuten vóór de brand uitbrak een staker een lid van de firma, bij welke de brand gewoed heeft, dreigde zich te zullen wreken, omdat hij geen ondersteuning kreeg. Door een verandering in de richting van den wind zijn een dertigtal woningen, die groot gevaar liepen, gespaard gebleven. In den toestand der staking te Hull is geen verandering gekomen. In de dokken van Londen zijn biljetten aangeplakt, waarbij de sjouwerlieden worden gewaarschuwd tegen staking van den arbeid, zonder voorafgaande kennisgeving aan den bond. Een vreeselijk ongeval had de vorige week te Kilburn plaats, waar vier personen gedood en een groot aantal ernstig gewond werden. Omstreeks 9 uur werden de bewoners der huizen, in de nabijheid der marktplaats, die het middelpunt is van de dichtbevolkte industrieele buurten, verschrikt door een ge weldigen slagdie deed denken aan het afschieten van een kanon. Onmiddellijk daarop zag men de Peel road gehuld in een dichte stotwolk, terwijl angstkreten en ge schreeuw van alle zijden weerklonken. Toen de stofwolk opgetrokken was, bemerkte men, dat de steenen gevel van het sir Robert Peel-koffiehuis en die van de vier verdie pingen hooge huizen in Peel-road, ver een lengte van bijna 75 yards, ingestort waren. Verscheidene vrouwen en kinderen, die op het oogenblik van de ramp op de stoepen der huizen stonden, en eenige personen, die voor het koffiehuis stonden, werden onder het puin bedolven. De brandweer was spoedig ter plaatse en begon het reddingswerk. Vier lijken werden gevonden. De apothekerswin kels liggen vol gewonden. De Standard maakt gewag van geweldige wijzigingen in de temperatuur van Rusland. Te Petersburg heeft een hevige sneeuwstorm gewoed, waarbij twee personen zijn gedood; ook zijn een aantal paarden omgekomen; de temperatuur is daarna weder een weinig ge stegen. Aan de Daily Chronicle wordt uit Moskou gemeld, dat de czaar en de czarina, benevens grootvorstin Xenia bij het passeeren van een brug met hun rijtuig te water zijn geraakt. Dit ongeval, evenals al hetgeen tijdens hun verblijf te Livadia is voorgekomenwordt streng geheim gehouden. NEW YORK, 3 Mei. Er komen nog steeds berichten omtrent overstroomingen in Ohio. Het groote reservoir te Lewiston is heden morgen te 4 ure gebarsten onder den water druk. Het omliggende land staat onder water. Men gelooft dat een 20 personen omgekomen zijn. De schade is groot in het Zuiden en het centrum van Ohio. In de streek van Scioto, waar belangrijke cultures van graan zijn, is ook veel verwoesting aangericht. Een Yankee, die zeker een groote ver eering koestert voor den ontdekker van Ame rika, wilde zich in den nacht van Zaterdag op Zondag van de asch van Columbus meesier maken, die men in het klooster van Jackson Park geplaatst heeft. De portier, door het gerucht wakker geworden, riep den Colum- buslievenden dief toeterwijl hij op hem aanlegde: „Laat de urn vallen!" De man liet het zich geen tweemaal zeggen en maakte zich zoo gauw mogelijk uit de voeten. WAALWIJK. Zondag 7 dezer, 's middags 12 ure, zal door de liedertafel „Oefening en Vermaak" van Waalwijk en Bezooien" worden uitgevoerd: PROGRAMMA AD LIBITUM. BEZOOIEN. Concert, te geven door de harmonie l'Es- pérance, van Waalwijk, in den tuin van den heer Constans van Dongen, op Zondag den 7 Mei 1893, 's namid. 5 uur precies. 1. Brigade Marsch Kom. 2. Une Nuit d'Été, ouverture Tack. 3. Kunstier Leben, Walzer Strauss. 4. Elise, polka pour piston Bauman. 5. Feuilles d'Album, iantaisie Bouwman. 6. Grande Marche de l'opéra Tannhauser Rich. Wagner 7. Grande Ouverture Dichter und Bauer Suppé. 8. Concert Aria, für Clarinette Bergson. 9. Bouquet de mélodies de divers opéras Verdi. WAALWIJK, 6 Mei 1893. In eene Maandagavond gehoudene verga dering, hebben de werkende leden der har monie l'Espérance met algemeene stemmen op twee na besloten, deel te nemen aan den wedstrijd, uitgeschreven door de Nieuwe Ko ninklijke Harmonie te Tilburg. De reeks der zomerconcerten zal aan staand en Zondag geopend worden door de harmonie l'Espérance, die dan eene luisterrijke uitvoering zal geven in den tuin van den heer Constans van Dongen, te Bezooien. Het aanlokkelijk programma (zie hierboven) zal zeker voor velen eene aanleiding zijn om te gaan genieten van heerlijke muziek, in eene plaats van uitspanning, zooals men er hier in de streek weinig of geene vindt. Te Breda, Rozendaal, Bergen op Zoom, Goes en Middelburg ?ullen gedurende dezen zomer excursiebiljetten worden afgegeven naar Londen en terug via Vlissingen, op de heenreis zoowel als terugreis geldig op de dagboot (bij de S. S. op alle treinen) voor de heenreis op den dag, op het biljet in te vullen, en voor de terugreis op eenen der lier onmiddellijk daarop volgende dagen. De heenreizen moeten steeds plaats hebben op Maandagen. De kaarten moeten steeds op Zaterdag genomen worden. lste klasse 2de klasse Breda 22.50 ƒ15.50 Rozendaal 21.50 14.75 Bergen op Zoom 21.00 14.50 Goes 19.32 13.05 Middelburg 18,50 12.40 Te Tilburg begint de pokziekte zich meer uit te breiden; zij schijnt echter niet van een kwaadaardigen aard te zijn. Nieuwe gevallen zijn voorgekomen in drie huisge zinnen in de wijk Goirke.| Blijkens bericht van den geneeskundigen inspecteur zijn in de vorige week in Noord brabant nieuwe gevallen voorgekomen: te Bre da 7, te Tilburg 4, te Diesen 3, te Rukfen 2 en te Etten 1. Liefdewraak Nabij de spoorweghalte Seppe (Noordbra bant) is Maandagavond omstreeks 10 uur zekere C. Jongeneelen onderweg onverhoeds aangevallen en met een mes over het geheele lichaam gesneden en gestoken. De wonden bleken levensgevaarlijk te zijn, zoodat hem de laatste sacramenten zijn toe gediend. De dader is in arrest. Liefdewraak schijnt hier in het spel te zijn, daar Jongeneelen met de vroegere beminde van den dader wilde trouwen. Noodlottige vergissing! Een smid te Lutjegast (Groningen) had tegen eene lichte ongesteldheid van een ge neesheer eenige poeders ontvangen. Door eene vergissing nam hij ze alle te gelijk in, met het ongelukkig gevolg, dat hij eenige uren later overleed. Uit Haarlem wordt geschreven: Sedert eenige jaren woont alhier in de Spaarnwouderstraat een uitdrager, genaamd W. Umans, die tevens een huis van verkoop met recht van wederinkoop houdt. Hij lijdt een kluizenaarsleven, en van zijne woning is geen ruit heel en zijn de meeste ramen met planken dichtgespijkerd. Vooral des avonds heeft hij veel last van de straatjeugd, die hem meermalen schade toebrengt. Zoo ook Woensdagavond. Hierover werd Umans, die nogal gebruik maakt van sterken drank driftig, en in zijne drift laadde hij eene revolver en schoot op de voor zijne woning vergaderde menigte. Een 29jarige bleekers- knecht werd in het linkerdijbeen en een 14jarige knaap in de hand geraakt. Eerst genoemde is naar het St. Elisabeth-Gasthuis overgebracht. Umans werd door de politie aangehouden, maar na verhoor weder ontslagen. Aan het einde der Donderdag gehouden vergadering van Hoofd Ingelanden van het Waterschap Noord-Oostelijk Noord Brabant is met 81 tegen 6 stemmen de volgende motie aangenomen Hoofd-Ingelanden besluiten te berusten in niet uitvoering van het kanaal's-Bosch-Drou- gelen, indien het Waterschap van verdere bij drage wordt ontheven. Voor het onverhoopt geval, dat de onder handelingen in voorzegden geest geen gunstig gevolg hebben, wordt het bestuur reeds nu gemachtigd aan de regeering voor te stellen, de uitvoering van het kanaalplan voorloopig uittestellen, totdat de uitkomsten van de wer king van den Nieuwen Maarmond omtrent de wenschelijkheid dier uitvoering nadere gegevens zullen hebben verschaft, met welke voorloopige niet uitvoering het Waterschap genoegen neemt onder voorwaarden, dat de vedere betaling der termijnen zal worden ge schorst tot dat omtrent de nadere uitvoering van het kanaalplan zal zijn beslist; de nadere betaling der termijnen, ingeval van uitvoe ring van het kanaalplan, zal dan alleen plaats hebben in jaarlijksche termijnen zooals en in dier voegeals die nu zouden beginnen te loopen. Uit Leeuwarden wordt van 3 dezer gemeld: Ter terechtzitting van heden moest de socialist Stien9tra, uit Harlingen, voor de arr. rechtbank verschijnen. Hij kwam te uur, een half uur vóór den aanvang der zitting aar. met eene expresselijk afgehuurde stoom boot, waarop zich een fanfare-korps b?vond, vergezeld door een groot getal geestverwan ten. Zij werden door eene groote volksme nigte opgewacht. Aan wal gekomen, werden socialistische liederen aangeheven. De politie verzocht daarmede op te houden doch zonder gevolg. Alleen op vertoon van den wapenstok kwam er stilte. Onder de medegekomenen waren niet alleen vele getuigen a décharge, maar ook die a charge, te zamen een 60. Verscheidene van de eerstgenoeraden droegen roode sjerpen met de woorden wLeve het socialisme!» De rechtszaal was stampvol, en buiten het paleis van justitie was het steeds zwart van menschen. Een groot getal rijksveldwachters en politie agenten handhaafden de orde. Door den waarnemenden commissaris van politie den heer J. Versteeg, werden in het paleis van justitie drie getuigen A décharge ieder in het bezit van eene revolver gevonden en bij een ander van deze getuigen een 60tal pa tronen. Alles werd in beslag genomen en tegen de drie personen wegens overtreding der wapenwet proces verbaal opgemaakt. Eerst te öUg uur was de zitting geëindigd. Het vertrek van den beklaagde en de beide soorten getuigen geschiedde op dezelfde wijze als de aankomstgeëscorteerd door rijks- veldwacht en politie. Ook nu was er eene talrijke volksmenigte bij de stoomboot. De orde werd evenwel niet verstoord. Heusilen. Dinsdagmiddag maakte een schildersknecht van P. Engelen alhier een salto mortaledie een volleerde accrobaat hem niet nagedaan, veel minder verbeterd zou hebben. Bezig met uitwendig het huis van den heer Prins te schilderen, dat weldra tijdelijk tot postkantoor zal worden ingericht, had hij een bovenvenster onder handen, waartoe hij op de bovenste sport van een ladder van 40 sporten stond; om een zijkant gemakkelijker te nemen, stapt hij in de goot, die door die ongewone vracht een weinig buigt. Hi' ver liest het evenwicht, tuimelt achterover, maakt een ronddraaiende beweging en komt met zijn zitvlak op het gazon in den tuin terecht. Van daar ziet hij naar boven, meet met zijn oogen den afstand, dien hij in zoo korten tijd heeft afgelegd, wrijft eens over de plaats waarop hij terecht kwam, zoekt zijn verfkwast op en stapt daarmede op den ladder en zet zijn wérk voort, nu de goot vermijdende. Alles te zamen had geen 3 minuten oponthoud veroorzaakt. Onnoodig te zeggen, dat hij bij den gevaarlijken sprong zich niet bezeerd evenmin zenuwachtig gemaakt had. Dusscu, 4 Mei. Hedenmorgen ten ruim zeven ure ontstond brand in de woning met schuur van den landbouwer L. van Mol, in de Kerkstraat (ouden Zeedijk) alhier. Huis, schuur, hooiberg, twee varkens; een kalf, een hond en onderscheidene roerende goederen werden een prooi der vlammendank de windrichting en werking der brandweer werden belendende gebouwen gespaard. De oorzaak ligt, als gewoon, in het duister. CAPELLE. Van 15 tot 30 April. GEBOREN: Cornelia, d. van Barth Pols en Cor nelia Smits Gerardus Johannes z. van Johannes Rekkers en Johanna de Jong. OVERLEDENJan Jacobus van der Waals 68 j., echtgenoot van Neeltje Mouthaan. HUWELIJKS-AANGIFTEN: Cornelia Kerst 23 jaar en Maria Hendrika Oerlemans 24j. Johannes Antonie van Beek 24 j. te Loon- opzand en Adriana Faro 22 jaar. HUWELIJKS-AFKONDIGINGEN: Wouter deRooij 33 jaar te Sprang en Geertruij de Rooij 30 jaar, Lourens Verschuren 29 j. en Johanna de Wit, 20 j. te Waspik Thomas Smits, 35 jaar en Adriana van Boxel, 26 jaar te Waspik. DKINEN. Over de maand April. GEHUWD: Johannes van Balkora,32jaren, met Johanna Pullen, wed. van Johannes Klerks, 37 jaren. GEBOREN Marius, zoon van Johannes Baptist Snijders en Adriana van Huiten. Meche- lina, dochter van Hubertus Brugman en Jacoba Krol. Cornelis Adrianus, z. van Cornelis van Wezel en Anna van de We tering. Petrus, z. van Martinus Marisael en Maria Anna van Nunen. Johanna, d. van Gijsbertus van Drunen en Maria Brok. Petrus, z. van Adrianus Nelis en Neel tje de Pagter. OVERLEDEN: Arnoldus Smits, weduwnaar van Johanna Akkermans, 75 jaren. Martinus van de Wjel, weduwnaar van Johanna van de Wiel, 72 jaren. Anna Elisabeth van Herpen, 29 jaren. WAALWIJK ~4 MeiT De jaarmarkt werd zeer druk bezocht. Bij ruimen aanvoer van hoornvee blijft de markt flauw gestemd, daar er geen handel is met het buitenland. Voor kalfvaarzen en weivee be staat alleen vraag voor de weierij in dezestreek. Kalfkoeien golden f95.f 205.a f 0. Dito vaarzen 1 90, d 175,00 f000. Jonge varkens aangevoerd 175 stuks van f 8.50 a f29,per stuk. Weilammeren 12.25 a f3.75, aanvoer 145a0st. Ter botermarkt werden afgeslagen en verkocht 589 Kg. van f 0.85 a, f 1.04 per Kg. Kippeneieren f2,50 a f3.50 per 100 stuks. In granen was voor consumptie eenige vraag aan vorige prijzen. De looiersbeurs werd niet druk bezocht. In ruwe huiden is het stil. De looierij werkt zeer gereserveerd, in de meening dat de prijzen geen stand zullen houden. De voorraad wordt op alle voorname Europeesche markten groot. Het deficit in de slachting op Laplata en Rio Grande is in de twee laatste maanden bijna ingehaald. In bijsoorten voor licht en binnenzoolleder bestaat nog al vraag, de prijzen zijn relatief hooger dan voor zware huiden. Voor prima beleerd zooileder zijn de prijzen wel zoo hoog. Tengevolge van de abnormale droogte wordt er weinig Teder gedroogd. De looiers houden den kleinen voorraad vast, waar door de prijzen, vooral met het oog op den a.s. zomer, noodwendig moeten stijgen. Nieuwe Eransche schors, die buitengewoon goed gewonnen is, wordt aangeboden föO a 65 per 1000 kg. Yan nieuwe Baronie en prima Graafschapper schors wordt nog niets aangeboden; de prijzen van voorjarige zijn iets lager, daar het vooruitzicht bestaat op een prachtigen oogst voor 1893, die wellicht ook lager zal zijn dan het gewin 1892 verleden voorjaar. Voorspoedig bevallen van van eene wel geschapen DOCHTER Waalwijk, 28 April 1893. Heden overleed tot onze diepe droef-j| ■heid, tijdig voorzien van de H.H. Sa-^ heid cramenten, onze geliefde en Moeder, in den ouderdom van A. H. G. van Mei 1893. Waalwijk, Tot diepe droefheid van mij en mijne" kinderen overleed heden na eene lang durige ziekte, gesterkt door de H. H. Sacramenten der Stervenden, mijne ge- j liefde echtgenoote Waalwijk, 2 Mei 1893, H. VAN SCHIJNDEL. van Waalwijk, MET die, ook namens wederzjdsche familien oprechten dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstellingbij hun huwelijk ondervonden Tilburg, 2 Mei 1893. in het Hotel GERRIS, te WAALWIJK, in het Hótel VERWIEL, te WAALWIJK, WOENSDAG 14 JUNI 1893, telkens 8 ure des avonds.

Echo van het Zuiden | 1893 | | pagina 2