Nagras. Notaris LOEFF, 3 PEflCEELEN OP DE AKKERS, T HOMSON Net Algemeen Noord-Brabantsch Advertentién, lespaait Ia 't gebruik, Werkliedenfonds, Engeland. Duitschland. Italië. Rusland. Amerika. UITVOERINGEN. BINNENLAND. Handelsberichten. VEBHV REiï: THEE den tunnel, aan den kant van Ménilmontant, dat hij te bedienen heelt een" afstand van 1018 M. niet was overgegaan en dat dus trein No. 36 aan dien kant op het signaal veilig stond te wachten; hij handelt in dien zin en de volgende trein der Ceintuurbaan trein 258, welke intösschen het station Mé nilmontant was binnengeloopenden weg veilig ziendestoomt thans den tunnel in. Hoe de machinist van den aankomenden trein niet heeft opgemerkt dat de weg voor hem uit versperd was, hoe de conducteurs van den stilstaanden trein niet hebben gedacht aan het gevaar, dat van den kant van Mé nilmontant dreigde en dit dus niet hebben trachten te voorkomen, z.ijn de hoofdvragen welke dit ongeluk stelt. Op deze beambten en op den wisselwachter te Charonne schijnt de schuld van het ongeluk te drukken. Trein 258 is in volle vaart op den stilstaanden trein geloopen verschillende rijtuigen zijn verbrijzeld, de meeste van trein 258, terwijl een vijftigtal passagiers gewond zijn. Het oogenblik der botsing in den donkeren tunnel moet ontzettend zijn geweest. Na te Cha ronne verbonden te zijn geworden, zijn alle gekwetsten, op één na, wims beide beenen gebroken waren, en die in het hospitaal is opgenomen, naar hunne woning kunnen ver voerd worden. De weg was Donderdag och tend weer vrij. De Queen's cup is te Cowes gewonnen door den keizer van Duitschland. Een ander jacht had reeds de zegevUg geheschen, doch het vaartuig had een verkeerden koers ge nomen en zoo is de keizer de gelukkige winner. Het is haast niet noodig er bij te voegen, dat hij daardoor bij het sportlievende Engelsche volk nog aan populariteit wint. Daarna namen aan den wedstrijd om het schild, door den keizer beschikbaar gesteld, slechts twee vaartuigen deel, terwijl er weinig belangstellenden waren, daar de schepen in korten tijd uit het gezicht verdwenen en het uur van aankomst geheel onbekend was. 's Morgens voeren ze uit en eerst 's avonds konden ze terug zijn. De jonge Italiaansche zeeman, die in Rotherhithe, te Londen, een vrouw vermoor de en dien men in het eerst (ten onrechte) verdacht van eenige der vrouwenmoorden in Whitechapel, welke aan Jack the Ripper worden toegeschreven, is door het Central Criminal Court schuldig bevonden en ter dood veroordeeld. Hij werd echter om verschil lende verzachtende omstandigheden door de gezworenen voor gratie aanbevolen. Eene groote diefstal is gepleegd op het buitenverblijf van gravin Wilton, The Hatch, bij Maidenhead. De gravin, die den geheelen dag uit visschen was geweest, vond bij haar thuiskomst haar kleedkamer opengebroken en voor tienduizenden guldens aan kostbaarhe den daaruit gestolen. Van dé dieven is geen spoor ontdekt. Nauwelijks is onder het mijnvolk de werkstakking begonnen, of men hoort ook reeds van gewelddadigheden tegen vrije ar beiders. Bij Dewsbury en bij Wigan werden lieden, die het waagden van hun recht als menschen en burgers gebruik te maken door te trachten met het inladen van steenkolen iets te verdienen, door de werkstakers aan gevallen, mishandeld en verjaagd. Dinsdag werd in eene vergadering te Man chester meegedeeld, dat op het einde der week ook al de mijnwerkers in Lancashire en Cheshire ten getalle van tusschen de 80 a 90,000, den arbeid er bij zullen laten liggen. Naar het heette, was er bij de Nationale kolenmijn-eigenaars vereeniging van eene der voornaamste firma's uit haar midden een voorstel ingekomen, dat tot spoedige bijleg ging van het geschil als grondslag zou kunnen dienen. Te Kiel is Woensdagnamiddag in de haven, bij eene schietoefening op het gepantserde schip Baden, eene granaat gesprongen. Negen personen, waaronder twee officieren, werden gedood, 18 matrozen licht gekwetst. Prins Heinrich was op dat oogenblik met admiraal Schröder en den commandant aan boord en heeft ijverig mede hulp verleend aan de ge kwetsten. Een kapitein bij de artillerie te Berlijn, heeft de volgende dagorder bekend gemaakt: „De artillerist X. is met drie dagen politie kamer gestraft, omdat hij een koninklijk dienstpaard beleedigd heeft." De schuldige artillerist had, in een oogen blik van drifttot zijn viervoeter gezegd „Satansch paardWe zouden het al wèl vinden, als alle officieien steeds flink straf ten, wanneer een paard werkelijk mishandeld wordt. De commandant van de 58e brigade heeft bevel gegeven nauwkeuring onderzoek ie doen, naar hetgeen door de sociaal-demo cratische Volkszeitung, een in Elzas-Lotha ringen verschijnend blad, medegedeeld is, dat ill. twee onderofficieren in een boot gezeten, een recruut gedwongen hebben te leeren zwemmen; dat de onhandige soldaat, toen hij uitgeput was van vermoeienis, de onderoffi cieren gesmeekt heeft, aan boord te mogen komen; dat ze hem bij ieder verzoek echter bevolen hebben nog langer te zwemmen, met het gevolg, dat hij zonk en eerst eenige minuten later levenloos opgehaald werd. De Volkszeitung beweert getuigen te heb ben, om het feit, dat zij als moord kwalifi ceert, te bewijzen. De minister van oorlog Von Kaltenborn- Stachan zal zich, wanneer hij in Elzas-Lotha- ringen is, o.a. naar Bitch begeven, waar gewichtige oefeningen van de vesting-artillerie rondom het bekende fort zullen plaats hebben. Met het oog op de bijna zekere komst des keizers heeft de gemeenteraad van die stad een commissie benoemd en haar een onbeperkt crediet toegestaan. Niettegenstaande de ministerraad zitting op zitting houdtweet hij geen middel te vinden, om in de behoefte aan klein zilvergeld te voorzien. Om een biljet van vijf gulden gewisseld te krijgenmoet men 30 cent betalen. Waarschijnlijk zullen de in 1892 begonnen studién van de ministers, in 1894 zoover gevorderd zijn, dat dan afdoende maatregelen getroffen worden. De Italiaansche katholieken zullen in October a.s. te Napels een belangrijke bij eenkomst houden, waarin men de middelen bespreken zal, om de katholieken bij de ge meenteraadsverkiezingen krachtiger te doen optreden. Men weet, dat deze partij bij de laatste verkiezingen gewichtige overwinningen behaald heeft, zoodat thans in meer dan 49 gemeenteraden, daaronder Rome, Turijn Bergamo en Milaan, de meerderheid clericaal is. Dit congres zal zich bovendien bezig houden met de studie der sociale quaestie, in het licht der beginselen van de encycliek des Pausen. De Russische regeering is nu inderdaad nog verder gegaan in den tol oorlog met Duitschland. De minister van financiën heeft aan de tolkantoren eene aanschrijving gericht, volgens welke, te beginnen met 2 Augustus, eene nieuwe verhooging der invoerrechten met 50 pCt. in werking treedt op Duitsche goederen, voor zoover deze reeds door de wet van 1 Juni aan tolverhooging zijn onderworpen. De maatregel treft niet de goederen, welke in den loop van den dag aan Russische tolkantoren werden aangegeven. Voorts is bepaald, wat Woensdag nog slechts als aanstaand werd gemeld, dat van Duitsche schepen het lastgeld tot eene Roebel verhoogd wordt. De zotste geruchten worden verspreid om trent verdere booze plannen van Rusland. Zoo b.v. dat het de Duitsche bezitters van Russische fondsen op de een of andere wijze zeer zeker sterk in zijn eigen nadeel zou willen treffen. Een Amerikaansch „gedachtenlezer,» Sey mour genaamdheeft een zonderling plan gevormd, dat alle tot dusver genomen proeven van vasters zal overtreffen. Hij beweert, dat hij in een graf, zes voet onder den grond zal kunnen leven, lang genoeg om gerst, die bij zijn begrafenis wordt gezaaidte zien oogsten. Hij wil zich omstreeks half Aug. te Chicago laten begraven in een groote doodkist, en tegen 24 September denkt hij levend uit zijn graf te kunnen komen. Men schijnt zijn plan niet als een goochel toer te beschouwen, maar het ernstig op te nemen. Het gemeentebestuur van Chicago gaf vergunning tot het nemen van de proef, onder voorwaarde dat het g af voortdurend door soldaten bewaakt zal worden en dat Seymour door een seintoestel in gemeenschap zal staan met die bewakers, om in staat te zijn, zich te laten opgraven, als het hem te benauwd wordt in zijn graf BEZOOIEN. Coneert (bij gunstig weder) te geven door de harmonie PEspéraoce van Waalwijkin den tuin van den heer Constans v. Dongen te Bezooien, op Zondag 6 Aug. Aanvang 6 ure precies. Zie program raas. WAALWIJK, 5 Aug. 1893. Gisteren is te Sprang aangehouden en ge vankelijk naar hier vervoerd een inwoner dier gemeente, die in den avond van 24 Juli jl. ernstig verzet gepleegd had tegen de maréchaussées. Donderdag avond werd op het trottoir alhier gevonden eene portefeuille met een aanzienlijk bedrag aan bankpapier. De eer lijke vindster, een meisje van fatsoenlijke maar in 't geheel niet met aardsche goederen gezegende ouders, deed dadelijk moeite om den verliezer op te sporen en deponeerde het gevondene bij de politie. Spoedig kon deze hit verlorene terug geven aan den rechtma* tigen eigenaar, die de vindster ruim be loonde. Ter gelegenheid van de kermis te Geertruidenberg hebben jl. Zondagavond in den trein van daar naar Lage Zwa'uwe zeer ernstige ongeregeldheden plaats gehad. Nau welijks was de trein in beweging of twee personen uit Wagenberg wilden eensklaps iedereen te lijf, zoo zelfs, dat twee mede reizigers uit den in volle vaart zijnden trein sprongen, om hun leven te redden. Een ander, die was blijven zitten, ontving zooveel messteken, dat de hulp van dr. De Wit, uit Made, moest worden ingeroepen. Een heer uit 's Hertogenbosch werd uit den trein ge worpen. Dat bij al die omstandigheden geen dooden zijn gebleven, mag wel een wonder heeten. Den luitenant-kapelmeester Ch. P. W. Kriens te Haarlem, is een ongeluk overko men. Toen hem Donderdag ochtend door den heer Th. Was, eene nieuwe uitvinding aan een rijwiel getoond werd, bestaande uit een daaraan bevestigd pistooltje, dienende om honden af te houden, ging dit plotseling af. Het schot trof den heer Kriens in het gelaat, en het linker oog werd ernstig ge kwetst. Algemeen is de deelneming in het ongeluk, den kundigen kapelmeester over komen. Maandagnacht brandde te Kastrikum een huis van J. Kool, bewoond door W. Rijs, tot den grond toe af. Van den inboedel werd niets gered. Een kind werd met moeite aan de vlammen ontrukt. Nabij Kuilenburg is Woensdagnacht, bij een hevig on weder, de hofstede van den landbouwer D. van der Gun door den bliksem getroffen en met schuur en bergen een prooi der vlammen geworden. De hond, die aan den ketting lag, is daarbij omgekomen. De varkenskoopman Jan Kremer, wo nende te Stadskanaal, is dezer dagen op treurige wijze om het leven gekomen. Komende van Beilen met een wagen, beladen met 23 varkens, is hij, op reis naar zijne woonplaats, in de nabijheid van Gasselte, des nachts waarschijnlijk slapende voorover uit den wagen gevallen. Door het personeel van de postkar, welke den weg passeerde, werd hij voor de wielen van den wagen gevonden, badende in zijn bloed. Hij had eene wonde aan den hals en de levensgeesten waren toen reeds geweken. De overledene was 59 jaar oud en laat eene weduwe met vijf kinderen na. Op den Haagdijk te Breda zijn deze week 's nachts twee personen, kort na elkan der, onverhoeds door onbekenden aangevallen en met messteken gewond, de een minder ernstig, doch de ander, een gepensionneerd militair, zeer gevaarlijk. Hij werd hevig bloe dend door eenige personen en politie ge vonden en bewusteloos naar het ziekenhuis vervoerd. Donderdag ochtend te half vier uur kwamen op de rivier de Waal bij Haaften twee schepen met elkander in aanvaring; door de botsing sloeg een lSjarig meisje, dat zich op het dek van een "der schepen bevond, over boord en verdronk. Het eene schip, dat eene hding van 250 last ijzeroer in had, is gezonken. Donderdag ontstond te Eindhoven bij den bakker S. brand. Spoedig stonden woon huis en bakkerij in vlam. Het vuur deelde zich aan een aangrenzend koffiehuis mede. Beide panden brandden geheel af. Dronken met f 2000 op zak Van de Nieuwmarkt te Amsterdam af is Dinsdagavond per handkar in zwaar beschon ken toestand in politiebewaring gebracht, een 21 jarig buitenman, wonende te Oud-Beierland. Op hem is gevonden een bedrag van onge veer f 2000, welk geld op de Nieuwmarkt gedeeltelijk verspreid lag en door burgers is opgeraapt. L. Meijer, werkzaam in de stoombran- derij van de firma H. Jansen Co. aan de Noordvest te Schiedam, had Woensdagnacht, toen hij een riem over een schijf van de in werking zijnde machine wilde leggen, het ongeluk dat hij door de schijf gegrepen en eenige malen rondgeslingerd, zoodat hij em stig aan armen en beenen gekwetst werd. Nadat hem door dr. Elsevier Dom de eerste huip was verleend, werd hij naar zijn woning in de Dirkjemeesterstraat vervoerd. Een gezelschap tuiniers, uit Zwijndrecht, maakte Woensdag middag met hunne booten een pleiziertochije naar Oud-Beierland. Toen zij huiswaarts keerden werd, op de hoogte van de zalmvisscherij onder Roon, de vreugde droevig verstoord. Een hunner, A. de B. wilde van de eene boot in de andere over stappen verloor daarbij het evenwicht en verdronk. s Avonds werd het lijk van den ongeluk kige in de zegen van genoemde visscherij opgehaald. Woensdag avond zijn bij het vertrek van eenen van Leiden naar Amsterdam ver- trekkenden goederentrrein juist aan den over weg bij Zomerzorg door eene onbekende oorzaak twee waggons ontspoord. De remmer sprong van den waggon en deed al het mo gelijke om den machinist, die van het ongeval niets bemerkt had, te waarschuwen, doch deze hoorde niet, toen de machinist van den ter plaatse staanaen lokaaltrein door stoten met de stoomfluit zijne aandacht trok. Persoon lijke ongelukken hadden niet plaats, doch de baan was voor een tijd niet vrij, zoodat de stoomtram van Katwijk niet voorbij kon. Door het breken van den steiger aan de in aanbouw zijnde doleerende kerk te Zwartsluis zijn drie metselaars van eene hoogte van 8 M. naar beneden gestort. Ernstig ver wond zijn zij naar het ziekenhnis overgebracht. In de aannemingsbestekken was den aanne mer de verplichting opgelegd het werkvolk tegen ongelukken te verzekeren. Sprang. Bij de Dinsdag gehouden her stemming voor den gemeenteraad is gekozen tot lid de heer Adr. Haverhals. (Aftredend lid.) C O R R E S POND E~NT I E. Stukken van ons onbekende schrijvers wor den niet opgenomen. Den heer J. te 's B. Uw voorstel kunnen wij niet aannemen. W A AL WIJK.7 3~Au7 De jaarmarkt werd begunstigd door goed droog weder. Het bezoek was zeer druk. De handel in hoornvee was vlug en de prijzen, voooral voor kalfkoeien en weivee, hooger. Kalfkoeien golden f125.f 205.ii f Dito vaarzen f 95, 175,00 f Aangevoerd ruim 300 stuks. Jonge varkens ruim 100 stuks ter markt, ver kocht van f6.25 a. f 11,75 per stuk. Ter botermarkt werden afgeslagen en verkocht 298 Kg. van f 1.24 ii f 1.36 per Kg. Kippeneieren f3,— a f4.— per 100 stuks. De looiersbeurs werd druk bezocht. De handel in prima zwaar en licht zoolleer was tamelijk levendig en zou belangrijker zijn geweest, als er genoegzame voorraad was. Ook in ruwe huiden schijnt meer vraag te komen, naarmate er meer keuze aan de hoofdmarkten komt. Schors wordt veel aangeboden. Verschil lende ladingen zijn binnenkort hier in de haven te wachten, waarvan de prijzen be dongen zijn van f3.55 tot 4.40 per 65 Kg. Voor (le vele bewijzen van deelneming, ons betoond bij het overlijden van onzen dierbaren Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader JOHANNES VEROUDEN, betuigen wij bij deze oprechten dank. Wf.d. J. VEROUDEN-Van Sumheren. M. II. BORSTEN Verouden. A. Th. VEROUDEN. II. A. VEROUDEN. C. A. VEROUDEN. ALB. BORSTEN en Kinderen. Waalwijk, 5 Augustus 1893. te BRUNEN, zal Donderdag 10 Augustus 1893," namiddags 4 ure, bij ANT. TIMMERMANS te Doeveren, om te hooien of te beweiden Voor den heer L. VAN DERK01K, Onder DOEVEREN, Onder BAARDWIJK. 1 heet. 39 aren, de 11 hont. 3 n O n den Lagen Doorn. Dames zendt spoedig uwe leege zakjes bij den winkelier, waar men de thee gekocht heeft, om gratis nog de kans te hebben op de twee andere theetafels met Delftsch thee servies. Deze Thee Thomson is van f0 80 tot f2 per 5 ons verkrijgbaar bij: C. A. VERWIEL, C. RIETDIJK, H. MULDERS, G. L. v. HILST, A. v. d. LEE. indacht van alle werk. ssSfij lieden en ook van autoriteiten en werkgevers wordtvooral in o-nze dagen gevestigd op 's—B O S CH Kruisstraat 282 waareven als bij de vertegemooordigers prospectustarieven en alle verlangde inlich tingen gratis verkrijgbaar zijn

Echo van het Zuiden | 1893 | | pagina 2