Ribbis-Kibvits. aaseaaaa. St. Crispijn en Crispinianus Notaris BINK, NotansBlNK, flRKOOfks» SKT ÏÏ7 k Schrijner-Van de Ven, J eene knoopsgaten-machine A. N. van Oerle, firma W, H, nan Ciillcl Win,, Sehoenstrop- penband, BOSCHBAND, Advertentiën. Crispijnfeesten, Het Win keihuis KNOOPSGATEN. MAGAZIJN van Schoen- lournituren. BINNENLAND. Ilandelsberi ckten A. G. Rubbens, Het GILDÊ" finaal verkoopen: WaÏlWiJk! dl' Bij ondergeteekende Concurreerende Prijzen. J. TRIMBACH, EABRIEK VAN ALLE SOORTEN JA L OES1EBA N D. WAALWIJK, overal wordt op versterking der bezetting aangedrongen, voornamelijk te Sheffield; uit Londen zijn daarheen een aantal politiedie naren gezonden. Naar Colchester is bericht gezonden om alle beschikbare militairen naar Chesterfield en York te doen oprukken. Zoo als reeds werd me-ge-leeld, overleden van de gewonden van Featiieistone twee man en nu bezweek Zaterdagavond een derde mijnwer ker, Tomlinson genaamd, tengevolge van een kogelwond in de borst Het aantal dooden bedraagt thans dus 3. Nabij Ackton Hall mijn te Featherstone kwam het oprr'euw tot een botsing, toen dé militaire macht handelend moest optreden om te verhin leren, dat een aantal kolenwagons werden in brand gestoken en een groote schoorsteen werd neergehaald. Verscheidene groote handelsfirma's staan op het punt van springen Ook de mijnwerkers in Wakefield hebben zeer bedenkelijke plan nen. Uit Aldershot zijn althans 200 soldaten derwaarts gezonden cn uit Londen worden nog 200 agenten verwacht. Te Sheffield kon de overheid de menigte in toom houden, zij 't ook ternauwernood. Toch kon niet belet worden, dat 't kolenvervoer werd belemmerd en men hier en daar het werk moest opge ven. Een troep van 500 opstandelingen werd uiteengejaagd en toen kon men gedeeltelijk weer aan 't werk. Ondanks de groote opge wondenheid onder de bevolking, bleet 't in het Dewsbury distiict rustig, dank zij de houding van de overheid. Vooral de aan komst van een detachement dragonders uit Norwich maakte indruk. Ook in 't Barnsley- district bleef het kalm. Te Whitehaven duurt de werkstaking nu al vijt weken; dientengevolge heerscht groote ellende. Ongeveer 1000 man waren al dien tijd zonder werk en thans zijn zij der wanhoop ten prooi. Bij gelegenheid van een in den circus gehouden meeting, die door 1500 per sonen werd bijgewoond, ontstonden ernstige ongeregeldheden. Men liep naar de Willems mijn, waar men nog enkelen aan het werk geloofde, doch men vond niemand en nu moesten het weder de eigendommen der maatschappij ontgelden. Geen ruit bleef er heel. Daarna werd bij de niet-stakers de boel ingegooid. Van Brighton zijn lu4 man te paard naar Yorkshire vertrokken. WAALWIJK, 13 Sept. 1893. Tot veearts in den kring Waalwijk is be noemd de heer A. de Jong, rijks veearts te Oud-Alblas. Door de arrondissementsrechtbank te 's Bosch is, ter vervulling van eene vacature van rechter in dat college, opgemaakt de navolgende alphabetische lijst van aanbeve lingmr. G. J. van Heyst, substituut-griffier bij gemelde rechtbank mr. J. A. Loeff, rechter plaatsvervanger in gemelde rechtbank, advocaat en procureur aldaar en jhr. mr. F. X. A. Verheijen, advocaat en procureur aldaar. (Stct.) De heer Frie van Iersel, directeur van de harmonie l'Espérance alhier, is, op voorstel van den heer M. C. Petit, voorzitter van de Académie Artistique, Scientifique et Littéraire du Hainaut, en jurylid bij den muziekwed- strijd te Tilburg, benoemd tot eerlid van genoemde Académie met toekenning van de medaille le kl. en het groot diploma, wegens het schitterend succes behaald op het con cours te Tilburg. Aan de nationale wedvlucht uit Mons uitgeschreven door den Ned. Postduivenbond, werd deelgenomen door 14 vereenigingen, allen leden van den bond. De duiven, p. m. 500, werden door de zor gen van den heer Reis uit 's Hage, die als convoyeur was toegevoegd Zondag morgen 7.40 gr. tijd te Mons in vrijheid gesteld. Heden morgen kwam van het hoofdbestuur bericht, dat de vereeniging de Postduif, alhier, den 1ste 8e, 17e en 19e ptijs behaalde. Gruwelijke misdaad Uit Coevorden schrijft men aan de Veer.d. Ct. Een verschrikkelijke moord wordt hier al gemeen besproken. Die moord moet zijn gepleegd bij het graven van 't Picardiekanaal, in het naburige graafschap Bentheim. Vele arbeiders uit deze omgeving zijn daar aan 't werk;zij vereenigen zich tot ploegen en hou den er dan een zoogenaamde keetvrouw op na, voor 't koken en wasschen. Een meisje uit Nieuw-Amsterdam was als zoodanig werkzaam bij eenige arbeiders uit voornoemde plaats en de „Krim". Naar men hier vertelt, moeten eenige ar beiders dit meisje dronken gemaakt, daarna hare kleederen met petroleum begoten en haar toen in brand gestoken hebben, zoodat zij kort daarop onder hevige smarten is overleden. De Pruisische gendarmes hebben onmid dellijk een streng onderzoek ingesteld, dat ten gevolge heeft gehad, dat drie arbeiders, twee uit Nieuw-Amsterdam en zekere Kroeze, een eerste vechtersbaas uit de Krim, in hech tenis zijn genomen. Zwaar geboeid zijn zij naar de gevangenis te Neuenhaus getransporteerd. 't Is te hopen, dat zulke bandieten de welverdiende straf, voor zulk een onmensche- lijke daad, niet zullen ontgaan. Een noodlottige luchtvaart Zaterdagmiddag zou te Utrecht de ballou Koningin Wilhelmina", kapitein Leon Mary, te één uur in Tivoli opstijgen, doch de vul ling ondervond vertraging, zoodat men eerst te 6 uur daarmee gereed was. Op het bevel ,,los bleef de ballon onbeweeglijk, en eerst na het uitwerpen van ballast ging hij een weinig in de hoogte. Even I ivoli uitzijnde, zakte hij reeds en kwam in de Weistraat tegen een schoorsteen, tengevolge waarvan de passagier Dolmans een heereboer uit Maartensdijk, uit de man i stortte, op een dak terechtkwam en vervol gens op de straat viel, vanwaar hij opgeno men en naar deu stal van den heèr Sparen burg in de Nachtegaalstraat gebracht'werd, waar de doctoren Winkler en Guldenarm hem de eerste hulp verleenden, doch het hopeloze van den toestand inziende, hem naar het Diaconessenhuis lieten brengen, waar hij te 8 uur onder de behandeling is doodgebleven. Na het verlies van den passagier maakte de ballon een mooie luchtreis in de richting van Amersfoort. Blijkbaar had hij niet genoeg draagvermogen voor den aanvankelijk inge- nom 'ii last, wijl eerst na de noodlottige ont lasting de opstijging geregeld ging. Men meldt van Tessel Een hevig onweder, met felle bliksemstra len, trok Vrijdag tegen den avond over ons eiland. Het hemelvuur trof de katholieke kerk te Oosterend, doch veroorzaakte geen brand. Echter werd ook eene groote boerenhof stede van den heer August ICeijser getroffen en stond aanstonds in volle vlam. De bewo ners ontkwamen zonder iets te kunnen redden. De schuur was gevuld met hooi en graan. Alles werd door het vuur vernield, doch was tegen brandschade verzekerd. De bewoner C. Bruin was eenigen tijd bewusteloos en schijnt met zijn knecnt door den bliksem ter aarde te zijn geworpen. Te Oosterhout is het vóór een drietal jaren nieuw gebouwde huis met stalling van J. Maas in de Nieuwstraat Zondag avond tot den grond afgebrand. De bewoners waren in hun eersten slaap en konden zich slechts met moeite redden. Niets is gered kunnen worden, zelfs paard en wagen zijn verbrand, opoedig was de brandweer tegenwoordig, en het is door haar beleid en de gunstige rich ting van den wind, dat de brand zich tot dit eene pand bepaalde. Alles was verzekerd. Aan het spoorwegstation te Vorden is de brievenbesteller door den trein overreden. Hij wilde nog een een pakket afgeven in den reeds vertrekkenden trein, doch viel tegen de loopplank en tusschen de rails. Deerlijk verminkt werd de ongelukkige opgenomen. Hij is Maandag ochtend overleden. zij voor eene bekende stem heeft geopend. Aangezien men nog geen enkel spoor van Bebloede kleercn heeft gevonden, vermoeden wij, dat de moordenaar een pakje heeft aan getrokken dat h-j in langen tijd niet had gedragen; na het plegen van den moord heeft hij zich in eene der vele daar aanwezige kreken gewasschen het bebloede goed in een en bundel gerold, met een paar steenen er in, en dat in het water laten zinken en vervolgens zijne gewone daagsche plunje aan getrokken. l)e ee.;depin, welke gediend heeft om een doodehjken slag toe te brengen, is door een en wagenmaker te Groede erkend van zijn maak sel te zijn. Naar men aan de N. R. Ct. mededeelt, is het ongeluk op de spoorlijn Rozendaal Breda aan groote onvoorzichtigheid toe te schrijven. De ploegbaas was namelijk in de meenimr, dal de goederentrein van half zes reeds binnen was en liet een gedeelte der hjn opbreken om nieuwe rails te leggen. Terwijl men hiermede bezig was, kwam de trein (die een half uur in vertraging was) aanstoomen. Wegens de snelle vaart hielp geen remmen of stoppen, zoodat de trein uit de rails liep. De toestand van den remmer Bak is minder gunstig, daar hij ook inwendig gekneusd is. Zooals gemeld is, heeft de rechtbank te Middelburg rechtsingang verleend tegen Machiel Lampier. Uit het bevelschrift blijkt, dat hij wordt verdacht van in den nacht van 3n op 31 Augustus in zijne woning aan den Marolleput, Onder de gemeente Oostburg, zijne schoonmoeder Maria Theresie Banckaert, zijne huisvrouw Rosalia Bert en zijne schoon zuster Melanie Octavia Bert, opzettelijk, met voorbedachten rade, om het leven te hebben gebracht door haar met een mes en een getand, die hij tot dat doel van de hofstede van De Milliano, bij wien hij als koewachter in dienst was, had medegebracht, zulke he vige verwondingen toe te brengen, dat de dood als het ware onmiddellijk is gevolgd. Het bevel tot gevangenhouding is verleend op grond van belangrijke mededeelingen, door den brigade commandant der maré- chaussée aan de justitie verstrekt. - Met betrekking tot den drievoudigen moord te Marolleput verneemt het „Weekbl. v. Z. VI. W. deel» nog het volgende Tusschen Lampier en de drie vrouwen was de verhouding zeer gespannen; er schijnen zelfs bedreigingen plaats gehad te hebben want de vrouwen hadden zich over zijne wijze van optreden beklaagd aan een buur en daarbij gezegddat zij ongerust waren dat Lampier het huisje, dat zij bewoonden nog eens onverwachts in den brand zou steken. Oorzaak van de gespannen verhouding schijnt gezocht te moeten worden in de wei gering der vrouw om met haren man naar Amerika te gaan, waar reeds twee broeders en een kind van haar, door de broeders me degenomen, hun verblijf hebben. De vrouwen waren overigens nette zuinige huishoudsters en bij geringe verdiensten heerschte in hare woning welvaart. De erfenis kwam van Lampiers zijde en bedraagt tusschen de 2 en 3 honderd gulden, voortvloeiende uit de nalatenschap van zijnen vader. Zij berust nog bij den notaris De Smidt te Schoondijke; hij was van plan na de ontvangst van dit geld op reis te gaan. "V ati de drie vrouwen waren er twee in haar hemdde derde had eenen rok aan. Wat volgt daaruit Dat zij in den nacht wakker geworden zijn door kloppen of roepen; dat door haar gevraagd is wie daar was; dat daarop de stem van eenen bekende inoet geantwoord hebben; dat vervolgens een der vrouwen eene rok aangeschoten heeft om open te doen dat deze door den moordenden in dringer onmiddellijk is aangegrepen, verwond en geheel of gedeeltelijk gedood; dat daarop de beide andere gevlucht zijn en de eene voor, de andere na, achterhaald en ook ge dood. Het gekleed zijn van eene der vrouwen in eenen rok bewijst bijna onorastootelijk dat GORINCHEM, 11 Sept. De prijzen der Granen waren als volgt Ristarwe t'6,75 a 7,— roode dito 1*6,25 a 6 50 witte dito f6,25 6.75, in 1rogge f5,a 5 25 bnitenl. dito f4,90 a 5,—, gerst f4,50 a 4,75, haver 13,7o a 4,25, duiveboonen f 6,50 ii 6.75, blauwe erwten fü,— a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 313 runderen. Ie qual. Kalfkoeien f220 260 Ivailvaarzen ficn IQO Melkkoeien 1170 a 2ÓÖ Hok keling ossen f k 00 V/s .jarige ossen f 70 k 100 Guiste vaarzen f 80 n0 Pinken f 50 ?0 Graskalveren f 30 h 50 Nuchtere kalv. f 9 k 13 Aangevoerd 2 varkens van SO a 22 c. per lialf kilo, 562 biggen van 6,— all.— per stuk Bieren f 1.10 A 1.25 per 26 tuks. Boter 60 a 65 ct. per '/a kilo. ROTTERDAM11 Sept. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk enOverm De beste f 4.75 il f 6.50. Mindere en geringe f 0.— a 0,—. Ebgge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche de beste f 4.2a A 5.dito mindere f0,A0 .Jit™'-. Zeeuwsch Flakk. en Overm. Winter 1 mindere fü,- A 0,-; beste Zomei f o,75 a 4.40; mindere f0,a 0. Haver. De beste f2.— k 4.—.' Mindere f0.a 0.— Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed tot f 8.75 a f 9.Zomerzaad f 0,tot f0 Kanariezaad 1*6.50 tot f7,50 Paardenboonen. De beste f5.50 k 5.75 Duivenboonen van f0.— a 0.—. Bruine boonen de beste f7,— i 8 25- Mindere f 0.k 0. Witte boonen. De beste f8.— k 8 50 Mindere f0.k 0. Blauwe erwten. De beste f6.50 a 7.75 Mindere f0.—a 0.—. Koolcerwten de beste partijtjes van 10.k 0.— mindere van f0.— a 0.—. ROTTERDAM, 12 Sept. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 11 paarden, - veulens, - ezel, 520 vette runderen, 1513 magere dito223 vette en graskalveren, 26 nuchtere kalveren, 0 schapen of lammeren varkens, 212 biggen,0 bokken. De bestede prijzen liepen als volgt Runderen: le kw. r<2 a ct. 2e kw. 66 k ct 3e kw. 60 a ct. Kalveren: le kw. 85 a ct., 2de kw. 70 a 75 ct.3de kw. a ct. Schapen: le kw. ct., 2e kw. ct. Boter 55 k 70 cent per half kilo. Allen, die nog iets te vorderen hebben van de feestcommissie worden verzocht vóór Zaterdag a.s. hunne rekeningen in te dienen bij den ondergeteekende. Secr.-penningm. der feestcommissie. VAN Waalwijk en Bezooien betuigt bij deze zijnen grootsten dank aan allen aie bij deze gelegenheid deelnamen aan de viering van het eeuwfeest. Bijzonder aan het Edelachtbare hoofd onzer gemeente Jhr. VAK GROTENHUIS, en den gemeenteraad. Veel hulde aan onzen geëerden bescherm heer J. B. TIMMERMANS en vooral aan onze feestcommissie, die zich zoo hoogst verdienstelijk heeft gemaakt in de uitvoering onzer feestenook die hebben bijgedragen tot luister van den prachtvollen optocht. te WAALWIJK, zal Maandag 25 September 1893, des avonds 7 ure, in de Twee Kolommen, t- Waalwijk, ï?rTÜIN' te Waalwijk; van C. VAN DE VEN, ingezet en gehoogd' op f 2900. te Waalwijkzal voor zijn Principalen, op Maandag 18 Sept. bij INZET, in het Hotel Verwiei en 2 October bij TOESLAG Onder WAALWIJK: WEILAND, Dries over de le Zeine, groot dl.10 aren. BOUWLAND, over 2e Zeine en 11 oogjes, groot 91,60 aren. Onder BAARDWIJK HOOILAND, over de Hooigracht »den Ezel» groot 1,05 heet. HOOILAND, Laag Eindsche voorweide, groot 91,50 aren. DraTT„rT .^^lsr001' sr00t 1/>2,10 heet. BOUWLAND le Zeine 1.19,50 IS TE BEKOMEN Prima gerookte worst it 0,60 per half kilo. g"«>okt spek h 0,50 Uroudscne kaas kommeine kaas koffiethee en verdere kruide nierswaren. ALLES AAN Mij minzaam aanbevelende, ONDERGETEEKENDE, in 't bezit vaii van de BESTE en NIEUWSTE CON STRUCTIE, beveelt zich beleefdelijk aan tot het maken van Voor nette, solide en vlugge bediening wordt ingestaan. Schoenfabrikant, Stationsstraat, WAALWIJK. Enkel- en Dubbelgeweven

Echo van het Zuiden | 1893 | | pagina 3