Jan Mulders. Notaris BINK, St. Crispijn en Crispinianus tij ANTOON TIEU te MA Gummi Zeep, ten Raadhuize W, van Liempt, w, o. Notaris BINK.I M, J, VERHULST 4 ZONEN, Advertentiën, Halte - Baardwijk. en Wachtkamer Steeds voorradig- gummi Boorden wilt® manchetten. gekleurde dassen, HET KANTOOR Encre Nouvelle E MATHIEO -PLESSY ?aa loden Ce.. Het Winkelhuis finaal verkoopen: Het GILDe""™1 Handelsberichten. GEMEENTE Ontvanger wordt gehouden f 1 WMAWWISE VERGUNNING Jan Mulders. te Parijs. ANTOON TIELEN. Ju.iker 3c Ruli-Kachels finaal verkoopen: er onder hakkendj\^ de spaanders er af vliegen, ik zal die G. d. boeren doormid den hakken." Hij verwondde den heer v. H die eenen brief naar de post gebracht had, aan het linkeroor, en bracht hem eenige kwetsuren aan den hals toe; vervolgens kreeg zekere B., ciie van den tegenovergestelden kant kwam, eene wond aan zijne rechterhand. Toen deze personen bloedende bij den bur gemeester kwamen, ging deze, zooals altijd als er iets te doen is, dadelijk op onderzoek uit en maande het volk, dat over het voor gevallene onrustig en opgewonden was, tot rust aan. De burgemeester, den maréchaus sée ontmoetendedie met getrokken sabel uit eene weide kwam rijden, maakte zich bekend waarop die maréchaussée verzocht, den burgemeester alleen te mogen spreken! De burgemeester stemde hierin toe, doch toen de marechaussée zeide, er van door te willen gaan, en de burgemeester hem wilde tegen houden, om hem in het verhoor te nemen bracht hij den burgemeester met de sabel eene wond aan de linkerhand toe. De marechaussée moet de kermis te Kaats heuvel bezocht hebben. De instructie in zake den moord op den wachtmeester Hoekman is gesloten. Men kan nu dus binnenkort de behandeling der zaak voor de rechtbank tegemoet zien. De bekende weervoorspeller majoor YVaelput te Antwerpen deelt het volgende mede De 20e September a.s. is de eerste dag eener betrekkelijk droge periode, welke zal duren tot 30 November. Het samenvallen van dit aanvangspunt met de herfst nachtevening of equinox, zal onge twijfeld groote luchtstoringen verwekken, die door buitengewone natuurverschijnselen zich zullen vertolken: orkanen, grauwvuurontplof fingen in de mijnen, misschien wel eene aard beving. De herfst zal over het algemeen droog zijnvooral ongeveer 25 October. Op dit tijdstip mogen wij eenige vorst verwachten. Wij zullen nog schoone dagen hebben in October, zelfs in November. November zal afwisselend nat en droog zijn. Wat den winter aangaat, hij zal dikwijls nat wezen. Eenige dagen vorst met Kerstmis. Door de politie te Tilburg werd gear resteerd een zekere H. J. M., die bij eenen landbouwer aldaar diefstal van-gouden en zilveren voorwerpen had gepleegd. De dief, eene oude bekende der justitie, was nog in het bezit der gestolen voorwerpen. Te Vucht is Zondagavond Jan van Vessem, die op de trambaan moet gelegen hebben, door de stoomtram Bosch-Vucht. overreden. Behalve zijn kunstbeen (een aandenken aan een dergelijk ongeval, hem het vorige jaar overkomen) werd hem de hiel van den anderen voet afgereden, terwijl hij aan het hoofd, een der ellebogen en in de lendenen wonden of kneuzingen bekwam. Betreffende den drievoudigen moord te Marolleput worden nog de volgende bijzon derheden medegedeeld Het moet gebleken zijn, dat de vrouw, van wie gezegd werd dat zij in den avond van den moord op .den Kruisdijk te Groede Lampier gezien had, hem ook herkend heeft. Toen Lampier bij de drie vermoorde vrou wen gebracht werd, zeide hij, op het lijk van zijne vrouw wijzende: „Dit is Rose, die zal ik laten begraven, maar voor de twee andere moet de pastoor maar zorgen Bij het onderzoek van een der kisten in het huisje maakte hij de opmerking, dat daarin twee rokken ontbraken. De 18jarige zoon van den landbouwer Meulenberg te Ierseke, die verdacht werd de schuur zijns vaders in brand gestoken te •hebben, heeft reeds bekend dit gedaan te hebben. In Februari jl. brandde eveneens de schuur van dien landbouwer af, zoodat het best mogelijk is dat hij hieraan ook wel schuld heeft. Zondagavond werd door de stoomtram van Dieren nabij de Bresdelsche lain onder Velp een in dat dorp thuisbehoorend gepen sioneerd militair overreden en op de plek gedood. De machinist zag eene zwarte massa op de rails, remde uit alle macht, maar het was te laat: het ongeluk was gebeurd. Zondagavond liep de sneltrein uit Em merik, die 6.45 naar Utrecht vertrekt, op een rangeertrein. Drie personenwagens van den sneltrein vielen om. De passagiers moesten uit de portieren getrokken worden, maar hadden geen letsel van beteekenis gekregen. De weg was Maandagochtend vrij. Volgens te Zevenaar loopende geruchten heeft de notaris te Didam zijne standplaats verlaten, zonder dat men weet waar hij zich bevindt. Sedert een paar weken doen allerlei ver ontrustende berichten de rondte. Baardwijk. Verleden Zondag had alhier plaats het jaarlijksche koningschieten van den doelen Soranus. Ten 4 ure trokken de leden in optocht, met de harmonie St. Crispijn van Waalwijk en Bezooien aan het hoofd, door de straat, verschillende ingezetenen ovaties brengende. De tuin bij den heer A. Mulders, waar het gezelschap gevestigd is, was zeer druk bezocht en het talrijke publiek uiterst tevre den over het concert door Chrispijn gegeven. De uitslag van den zeer geanimeerden wedstrijd was, dat koning werd de heer Adr. Pullens. Eet hen, 16 Sept. Heden herdacht de ge meente Kethen c.a. en Drongelen c.a. den dag waarop vóór 25 jaar de heer M. A. Boll zijne functie als burgemeester over de beide gemeenten aanvaardde. Had de heer B. vooraf kenbaar gemaakt, dat hij dezen dag in stilte wilde gedenken en hadden wij daarom met opzet nagelaten hierop de aandacht van het publiek nader te vestigen, dit nam niet weg dat reeds in den vroegen morgen van alle woningen in Heesbeen Genderen Doeveren Eethen, Drongelen en Hagoirt de driekleur wapperde; eveneens ook van de kerken en scholen. In den loop van den dag ontving Z. Ed. Achtb. een deputatie uit de beide gemeente raden, die den jubilaris, als een blijk van gehechtheid en tevens van erkentenis voor de waardige wijze, waarop hij gedurende een kwart eeuw de belangen der beide gemeenten heeft behartigd, een prachtjg cadeau in zilver aangeboden. Vervolgens meldde zich eene commissie uit de gemeentenaren aan, eveneens vervuld van een dankbaar gevoel voor de vaderlijke zorg waarvan het hoofd der beide gemeenten zich gedurende zijn bestuur steeds heeft gekweten, daarbij aanbiedende eveneens een keurig cadeau in zilver, met eer. sierlijk album, be vattende de namen zijner vrienden, die aan dit herinneringsblijk hadden bijgedragen. Vervolgens verschenen de vier hoofden der scholen, die. bij monde van het oudste lid, de heer C. de Moor te Drongelen, op den zoo gewichtigen dag, hunne gelukwen- schen kwamen aanbieden. Erkentelijk voor het vele, dat door den jubilaris in het tijdvak van 25 jaren ook op het gebied van het onderwijs was verricht, werd door hen de hartelijk gevoelde wensch geuit dat het Z.Ed. Achtb. nog tal van jaren moge geschonken worden om in zegen en welvaart voor de gemeenten Eethen c.a. en Drongelen c.a. be vorderlijk te zijn. Gelijkertijd werd ook door hen een practisch cadeau aangeboden. Verschillende particulieren en vrienden lieten hunne wenschen eveneens met cadeaux vergezeld gaan; terwijl de vrienden en be kenden, zoowel uit directe omgeving als op afstand, waaronder verschillende autoriteiten kwamen opdagen om den jubilaris hunne welgemeende hulde te brengen. De post bracht inmiddels van uit alle oorden de gelukwen- schen over, hetgeen des te vleiender was, nu van van het feest geen gewag gemaakt was. Niettegenstaande het voornemen, om geen feestelijk vertoon te hebben, stund de alti;d zoo gastvrije woning voor een ieder open én werd door de aanwezigen, gedurende den avond, menige dronk ingesteld, die bewees hoe algemeen de burgemeester onder zijne gemeentenaren en daarbuiten gevierd en ge- eerd is. Inmiddels hadden enkele vrienden klein vuurwerk aangebracht, dat voor de woning werd afgestoken. Honderden gemeentenaren verdrongen zich daarbij over het terrein en eene opgewekte stemming ,die voor allen aan stekelijk werkte, had zich van al de aanwe zigen meester gemaakt. De welgemeende bijvalsbetuigingen die van uit de schare opging, vertolkten meer dan sierlijke bewoordingen, dat de burgemeester van Eethen en Drongelen in alle opzichten een burgemeester voor de zijnen is. Moge het hem gegeven zijn, ook in het belang zijner ingezetenen, dit nog eene reeks van jaren te blijven. De familie Boll en het burgemeestersambt zijn in onze gemeente synoniem. In 1829 was het de vader van den tegenwoordigen titularisdie van den heer Branderhorst grootvader van den tegenwoordigen wethou der, het ambt van burgemeester overnam. In 1868 legde de, in de wandeling genoemde ouden neer Boll zijne betrekking neder en gelijktijdig met diens eervol ontslag, onder dankbetuiging voor de vele diensten, werd de heer M. A. Boll tot burgemeester verkozen. Dat destijds zijne majesteit Willem III een goede keuze deed, heeft het laatste vijfen twintig tal jaren, maar ook den dag van 16 September bewezen. (N. v. H.) Tilburg, 18 Sept. In de machinale schoen fabriek der firma J. M. op 't Goirke alhier had jl. Zaterdag een ernstig ongeluk plaats! Een werkman, De K., die een oliepotje van eene hoogte moest nemen en daar niet goed schiks aan kon, gebruikte daartoe een jon gen van circa 15 jaar, Z. genaamd. De K. hief de jongen de hoogte jn, met het onge lukkig gevolg dat hij door eene as of riem eener machine werd gegrepen en omhoog ge slingerd. De K. ziende wat er gaande was viel van zich zelren, terwijl de jongen, nadat de machine tot stilstaan was gebracht, met een gebroken been werd opgenomen. In het gasthuis werd heden het onderste gedeelte van het been, dat totaal vermorzeld scheen te zijn, tot aan den knie afgezet. f3,7o a 4,10, duiveboonen f6,50 it 6.75, blauwe er]Y,e" fÓ,u 0,— alles per hectoliter. Up de veemarkt waren lieden aangevoerd 340 runderen. Ie qual. Kalfkoeien Kalfva'arzen Melkkoeien Hokkeling ossen P/s jarige ossen Guiste vaarzen Pinken Graskalveren Nuchtere kalv. Aangevoerd 6 varkens van half kilo, 532 biggen van f8 Eieren f 1.25 a 1.30 per 26 'tuks. Boter 60 a 70 ct. per >/3 kilo. f220 240 f140 a 170 f 190 200 f k 00 f 70 k 100 f 80 h 110 f 50 a 70 f 30 a 60 f 8 a 12 23 c., per 14.per stuk Heden overleed te Nijmegen tot onze' diepe droefheid, tijdig voorzieu van de H.H. Sacramenten, onze dierbare Zuster en Behuwdzuster, de Eeuw. Zuster AGNÈS MARIE (MejufT. Joanna Adriana Maria van Son) in den ouderdom van bijna 27 jaren Uit aller naam, C. A. A. VAN SON, Kapelaan. I^Hlburg 17 September 1893 te WAALWIJK, zal Maandag 2 October 1893 nam. 7 ure, in het hotel DE TWEE KO LOMMEN, Onder Waalwijk, Weiland, le Zeine, groot 61,10 aren, in gezet en gehoogd op {1150. Bouwland, 2e Zeine, 91,60 aren op f 1000. Onder Baardwijk. Hooiland, Hooigracht 1,05 heet. op f 2330. n Laageindsche Voorweide 91-,50 aren Oo f2140, Id. Id. 1,02,10 heet. f 2060. Bouwland, le Zeine 1,19,50 heet. f 1520. Id. Akkers 99,84 aren f 600. Hakhout en Water 53,41 aren f 150. IWi, VAN apelaan. 1 ■■R f Heden overleed zacht en kalm, her-L hajdelijk voorzien van de laatste HH.I Sacramenten der Stervenden, onze be- i minde Echtgenoot en Vader JOAMES BAPUSTE VAN DER HEIJDEN, in den ouderdom van 44 jaren Wed. F. A.M. v. d. HEIJDEN De Leeuw en Kindeken. sS ^jaajwijk, 20 September 1893. VAN Waalwijk en Bezooien betuigt bij deze zijnen grootsten dank aan allen^ oie bij deze gelegenheid deelnamen aan de viering van het. eeuwfeest. Bijzonder aan het Edelachtbare hoofd onzer gemeente Jhr. VAN GROTENHUIS, en den gemeenteraad. Veel hulde aan onzen geëerdeu bescherm heer J. B. TIMMERMANS en vooral aan onze FEESTCOMMISSIE,die zich zoo hoogst verdienstelijk heeft gemaakt in de uitvoering onzer feestenook die hebbeu bijgedragen tot luister van den prachtvollen optocht. WITTE en GEKLEURDE in alle nummers, EN alles beste qualiteit. van den TIJDELIJKEN van des voormiddags 912 uur, en van 24 uur namiddags. Waalwijk, 20 Sept. 1893. Meer dan 50000 stuks in gebruik. I Sosr* Iedere Junker Ruh-Kachel draagt het fabrieksmerk en de volle Jirma der fabriek. Prijscouranten en Getuigschriften gratis en franco. Verkrijgbaar bij ONDERGETEEKENDE heeft bij deze de eer te berichten, dat hem voor zijn kof- fiehuis verleend is voor den verkoop van sterken drank in 't klein. Hij beveelt zijne aangenaam gelegen in richting bij hernieuwing in de gunst van de wandelaars, zoowel van binnen als van buiten de gemeente, verzekerende eene uiterst nette bediening. VAN Deze inkt wordt gefabriceerd op een geheel nieuwe manier waardoor zij veel beter is, dan de tot dusverre verkochte soorten. De goede eigenschappen zijn o. a.: 1. Is deze inkt oogen blik kei ijk zwart. 2. Zij bezinkt niet. 3. De kleur verandert nooit. 4>. Zij droogt zeer snel. 5. Er ontwikkelt zich nooit schimmel in. 6. Zij koekt nooit aan de pen en heeft daarop ook geen oxydeerenden of bijtenden invloed. 7. Geeft de copiëerinkt zelfs na eenige dagen nog een drietal flinke copieën. Ieder, die deze inktsoorten gebruikt heeft, wil nooit andere gaan gebruiken. GENERAAL-AGENTEN voor Nederland en Koloniën, Zweden, Noorwegen en Dene marken KROMMENIE. Verkrijgbaar te Waalwijk bij de meest gezochte aanblijvende vulkachels met Mica-plaatjes en Circulatie-toestel. Hoogst nauwkeu rig te regelen uitste kend fabrikaat, die alle andere kachels overtreffen door gemakkelijkheid van regeling, hoogst zorgvul dige vernikkeling in zeer verschillende grootte en vorm, ook als aanblijvende bekleede vulkachels bij Junker Iiuh, IJZERGIETERIJ te KARLSRUHEUudcn Groote besparing van GORLNCHEM, 18 Sept. De prijzen der Granen waren als volgt: Ristarwe f6,75 a 7,— roode dito f6.25 a 6,50 witte dito f6,25 6.75, inl. rogge f5,20 a 5,40 buitenl. dito fö,—4 5,10, gerst i'4,75a 4,85, haver te WAALWIJK, zal Maandag 25 September 1893, des avonds 7 ure, in de Twee Kolommen, te Waalwijk, met TUIN, te Waalwijk, van C. VAN DE VEN, ingezet en gehoogd op f2900. Stationsstraat Waalwijkdie zich tevens aanbevelen voor de levering ook van andere soorten HAARDEN, KACHELS, KEUKEN- GERIEF, enz.

Echo van het Zuiden | 1893 | | pagina 3