Bijvoegsel VOOR DAMES, HEEREN EN KINDEREN. KONINKLIJKE MODE-MAGAZIJNEN, FIRMA G. MEELIS.) ▼ai B@ Iel® vaa OPENING WINTERSEIZOEN 1893-94. «SSf^ Normaal Ondergoederen Pantalons, Borstrokken, Hemden, Flanellen, Rokken, Tailles, Kousen en Sokken. Duitschland. Italië. UITVOERINGEN. BINNENLAND. Laatste Berichten. Handelsberichten. ADVERTENTIEN. Generale expositie op de DRIE ÉTAGES Prachtige keuze Modelhoeden Pelterijen ,i Systeem Prof. Dr. G. JAEGER. Verkrijgbaar bij VERVOLG NIEUWSTIJDINGEN. Generaal Kirchhof, die een moordaan slag pleegde op een redacteur van het Berliner Tageblatt, zal deswege voor een krijgsraad terechtstaan De verhandelingen zullen ge schieden met gesloten deuren. De generaal is voorloopig op vrije voeten gelaten. Naar aanleiding van dit geval wordt in verscheidene bladen aangedrongen op een wijziging van de rechtspleging betreffende militairen, daar thans in verschillende opzich ten officieren boven gewone burgers bevoor deeld zijn. Reeds in 1808 stelde koning Frederik Wilhelm III een wijziging van de militaire rechtspleging voor in den zin zooals men nu wenscht, namelijk dat alleen dienstmisdrijven voor een krijgsraad gebracht zouden worden en de militairen wegens andere overtredingen en misdaden voor de burgerlijke rekhtbanken en gerechtshoven zouden terechtstaan. Maar tot dusver is van zulk een hervorming nog niets gekomen. Het Engelsche eskader zal Napels niet aandoen, met het oog op den min gunstigen gezondheidstoestand dier stad. Alleen Genua, Tarente, Catania en Spezzia zullen worden bezocht. Volgens bericht van Sicilië hebben en Cor- leone vijttigduizend werklieden (arbeiders op 't land) het werk gestaakt. Bij troepen trekken zij rond met geweldpleging dreigende. WAALWIJK. Zondag 15 Oct., 's middags 12 uur, zal door de liedertafel Oefening en Vermaak" van Waalwijk en Bezooienop de zaal Musis Sacrum worden uitgevoerd PROGRAMMA AD LIBITUM. WAALWIJK, lé Oct. 1893. Naar men ons mededeelt zal de liedertafel Oefening en Vermaak van Waalwijk en Be- zooien Zondag 29 November de reeks harer winterconcerten openen. Bij die gelegenheid zal worden uitgevoerd 't beroemde toonstuk „De Vrede" van Hol. Bij dit nummer ontvangen onze abonné's in de gemeente ter inzage een exemplaar van de Kindermode. Abonnementen worden aangenomen bij den boekhandelaar Antoon Tielen. Toen Zondagavond A. v. d. M. alhier, nabij zijne woning wandelde, werd hij on verhoeds aangevallen, door zekeren C. v. E., bijgestaan door zijn ouders. Het zou met v. d. M. zeer slecht zijn afgeloopen, als hij niet ontzet was geworden door zijn broeder en zwager, waarop hij de vlucht kon nemen. Van een en ander is proces-verbaal op gemaakt. Men schrijft van de Veluwe De methode van den heer Bertels te Bar- neveld, om groenvoeder door persen te con- serveeren, begint hier steeds meer navolging te vinden. In de landbouw afdeeling Renswoude, vindt men thaus reeds 7 dergelijke persen, met gras gevuld, die een warmtegraad van van 55 tot 65» C. aanwijzen. De geur die deze mijten verspreiden, gelijkt veel op die van versch roggebrood. Door het vee wordt dit geperste voeder met zeer veel graagte gegeten. Te Renswoude vindt men vreemde voedergewassen, zooals Chineesche radijs en witte mosterd, die half Augustus gezaaid, nog dit jaar in de pers komen, reeds l1/, voet hoog in bloei staan. Woensdag jl. werd voor 't gerechtshof te 's Hertogenbosch behandeld de zaak van W. P. H. L., indertijd inspecteur werktuig kundige van de stoomtramweg maatschappij 's BoschHelmond, beklaagd van de schuld te zijn van de ontsporing van de tram op 25 Januari jl. nabij Koude water. Door de rechtbank te 's Hertogenbosch was hij tot zes weken gevangenisstraf veroordeeld. Het openbaar ministerie, waargenomen door mr. Reitsma, eischte eene gelijke straf en veroordeeling in de kosten van het geding. Uitspraak aanstaanden Woensdag. De officier van justitie te Middelburg verzoekt de aanhouding van W. M. C. Hoo- gendijk, zich ook noemende Van Loon, geboren te Gouda 20 Januari 1853, laatst wonende te Amsterdam, Weesperzijde 6. Tegen hem is bij bevelschrift der arrond. rechtbank te Middelburg, dd. 9 October jl., rechtsingang verleend met bevel tot gevangen neming en instructie der zaak, wegens op lichting. Hij tracht op valsche cheques geld op te nemen en toont een valsch deposito- bewijs der ontvang- en betaalkas te Amster dam, groot f 28,500, waarop hij beweert dat slechts f 3000 is gedisponeerd; hij geeft op lid te zijn der firma Van Hoogendijk te Vlaardingen. Woensdag werd door de maréchaussée te Roermond in de gevangenis gebracht C. V. H., oud 17 Jaar, dienstknecht, voorheen te Bakel woonachtig, verdacht van aldaar diefstal van geld te hebben gepleegd en daarmede zich uit de voeten te hebben gemaakt. Zijne aanhouding werd in het politieblad verzocht. Hij werd onder de gemeente Bergen gearresteerd en aan de maréchaussée over geleverd. De Londensche correspondent van de Arnhemsche Ct. acht het noodzakelijk een bericht uit Gibraltar mede te deelen Volgens een telegram uit laatstgenoemde stad, doet daar ter plaatse in het zeeliedenkwartier het gerucht de ronde, waarschijnlijk afkomstig van Hollandsche matrozen, dat men op de schepen, varende tusschen Londen en Rotter dam, de algemeene opinie is toegedaan, dat Jack the Ripper een Hollandsche scheeps dokter was, Jung of Jong genaamd. Het bericht klinkt vreemd, doch is het zoo gansch onwaarschijnlijk Schandelijke mishandeling Te Slikkenburg (tusschen Bergenopzoom en Tolen) werd de vorige week zekere D. in den laten avond uit zijn slaap gewekt door hevig kloppen op de deur. Op zijn vraag wie er was, werd de naam genoemd van een zijner vrienden. Nauwelijks was de deur ge opend of eenige onverlaten drongen naar binnen en grepen den 71jarigen man aan Op gruwelijke wijze werd de oude man mis handeld. Een zijner ooren werd bijna van het hoofd gescheurd, terwijl zij eenige malen zijn hoofd tegen den muur aanbonsden. De man ligt ziek te bed en is thans ge lukkig buiten gevaar. De vermoedelijke daders v. d. Z en De J., zijn door de maréchaussée gearresteerd en gevankelijk naar Breda overgebracht. Donderdag ochtend omstreeks half zes. hoorde de agent van politie J. Vogel, te Delft, toen hij met de surveillance aan den Verversdijk was belast, eenige angstkreten slaken, komende uit de richting van 't Vrouw Jutteland. Hij spoedde zich daarheen en ontdekte weldra in de gracht een vrouw, die reeds in zinkenden toestand verkeerde, doch gelukkig was zij voor hem nog te bereiken. Haar op het droge hebbende, dacht de agent niet anders of de levensgeesten waren ge weken, doch na een kwartier de middelen, voorgeschreven bij het redden van drenke lingen, te hebben toegepast, gaf de vrouw weer teekenen vau leven en kon zij even later naar hare woning aan de Cellebroerstraat worden overgebracht, waar spoedig voor ge neeskundige hulp werd zorg gedragen. Doch dit belette evenwel niet, dat de arme 64jarige vrouw, die met haar man, v. S. genaamd, in hun onderhoud voorzagen door uit werken te gaan, te 8 uur overleed. Haar te water raken wordt toegeschreven aan kortzichtig heid. Op de Staart te Dordrecht had Dinsdag het jaarlijksche feest van het korps pontonniers plaats, dat ook nu weder door een groot aantal burgers werd bijgewoond. Een drietal sjouwers, op het terrein aanwezig, zochten 's middags ruzie met eenen sergeant, dien zij dreigden met een pak slaag. De pontonniers trokken partij voor hunnen sergeant, zoodat eene verwoede vechtpartij ontstond. Natuurlijk moesten de sjouwers, hoezeer eerste vechters bazen, het onderspit delven zij werden vrij onzacht in de booten geworpen en met zeer veel moeite naar den overkant, het Riedijk- sche veer, getransporteerd. Een hunner ge raakte daarbij een paar keer te water, en ook aan het veer liep hij andermaal een bad op. Een andere sjouwer gaf den sergeant, die de boot, waarin hij werd overgebracht, stuurde, bij het aan wal stappen een klap in het gelaat, waarop de in de boot aanwezige pontonniers woedend op den man aanvielen en hem een geducht pak slaag gaven. De politie, die toeschoot en erger wist te voor komen, bracht hem daarna weg. Toen nu Dinsdagavond een groot aantal pontonniers op den Riedijk liepen, misschien met niet al te vredelievende bedoelingen, schoten verscheidene op wraak bedachte sjouwers, gewapend met stokken, messen enz., uit eene zijstraat op hen los, waarop tusschen beide partijen een hevig gevecht ontstond. De pontonniers, die niet met hunne bajon- netten gewapend waren, kregen er geducht van langs en werden op de vlucht gedreven. Verscheidene van hen liepen verwondingen op, een enkele zelfs vrij ernstig. Ook van de sjouwers werden er enkele licht verwond. De politie en eene sterke patrouille ponton niers maakten ten slotte een eind aan het tumult. Bij enkele bewoners van den Riedijk werden ook ruiten vernield. Het gevecht was om circa half acht be gonnen en eerst over achten geëindigd. Na afloop was er geen enkele pontonnier meer op straat te zien. De landbouwer J. van Eeden, die Dins dag tegen den avond op den straatweg bij Naarden, een paard bij den teugel geleiden de, de trambaan overstak, had het ongeluk dat het dierschichtig gewordenop hol sloeg, met het gevolg dat de geleider onder de tram werd meegesleept, zoodat hem de beide beenen werden verbrijzeld en hij bin nen korten tijd overleed. Een dynamietontploffing voorkomen Te Stolkwijk wilde een der knechts van den wind- en stoomkorenmolen J. C. Kroon een schop kolen in het vuur werpeD, toen hij daarin een rolletje vond, dat hij veronderstelde dat een pakje centen was. Bij onderzoek bleek echter dat het een ge vulde dynamietpatroon waSï afkomstig uit de mijnen of van de dynamietmannen. Men kan zich voorstellen welk een ramp het niet opmerken van de patroon had tengevolge kunnen hebben. Aan de Weesperzijde te Amsterdam ter hoogte van Boerhavestraat heerschtte Donderdag ochtend heel wat drukte. Van mond tot mond ging het praatje »dat thans werkelijk een der vrouwen van De Jong was opgehaald. Nu was ze heusch herkend. Het was wat te zeggen zoo'n knap mensch!" Anderen beweerden „dat het die vermiste Engelsche dame" was. Van een en ander bleek niets waar te zijn. Wat was het geval. Een der jollenmannen, die van den Amsteldijk overvoer naar de Weesperzijde van het café d'IJsbreker, geraakte vlak bij den oever met een zijner riemen in iets verward, en een oogenblik later kwam het lijk eener net geklee de dame boven drijven. Zij was onberispelijk gekleed scheen nog niet lang in het water te hebben gelegen en had handschoenen aan. Naar gissing was zij tusschen 25 en 30 jaar oud. Het lijk werd voorloopig in het belas tingkantoortje aan de Weesperzijde neergelegd en later naar het schouwlokaal vervoerd. Druiien, 12 October. Tegen den aanleg van het geprojecteerde afwateringskanaal van 's Hertogenbosch naar Drongelen zijn ook hier overwegende bezwaren ingebracht. In het algemeen vreest men, dat de gelegenheid tot de zoo noodzakelijke bevloeiing van lan derijen zal worden benomen, terwijl op vele plaatsen de thans bestaande communicatie wordt onderbroken. Vooral is dit laatste het geval door de afsnijding van deZwalumoer- sche Steeg, waardoor een aantal boerderijen groot ongerief in de beweiding van hun vee zullen ondervinden en een van ouds bestaande communicatieweg van Oosterwijk en Udenhout naar het Land van Heusden verbroken wordt. Op het leggen eener brug nabij die Steeg wordt dan ook met allen ernst aangedrongen. ovaties waren onbeschrijfelijk. Overal weer klonken uit de dicht opgepakte menigte duizenden malen de kreten leve Rusland leve Frankrijk De minister van marine en drie gedele geerden der regeering zijn met militaire eer door admiraal Avelane ontvangen. De Rus sische admiraal wisselde bezoeken met de commandanten van de actieve en de reserve eskaders. Aan den maaltijd, den gasten aangeboden, bracht de minister van marine, admiraal Rieunier, eenen dronk uit op den czaar, wiens naam beteekent loyauteit en macht en die als het symbool geldt van den vrede. In een tweeden loost wijdde de minister eenen dronk aan de Russische marine en het Russische leger, wier glorierijke daden op elke bladzijde van Ruslands geschiedenis vermeld staan, en hij besloot met te drinken op de wapen broederschap, welke beide naties verbindt en voortdurend mocht blijven verbinden. In antwoord op den eersten toost van ad miraal Rieunier bracht admiraal Avelane een dronk uit op Carnot. In zijn antwoord op den tweeden toost zeide hij „Toen ik heden ochtend op de reede van Toulon aankwam en de gebouwen en de schepen zag, begreep ik hoe groot Frankrijks maritieme macht is. Ik twijfel niet of zijn leger is even machtig. Toen heb ik mij trotsch gevoeld, door den czaar te zijn gekozen om het bezoek aan Kroonstad te beantwoorden. Ik acht mij ge lukkig mij een vriend vau Frankrijk te mogen heeten. Ik drink op de Fransche marine, op het Fransche leger, op geheel Frankrijk Luide bravo's weerklonken na deze woorden. Staande had men de toosten van Rieunier en Avelane aangehoord, na afloop waarvan de muziek de volksliederen der twee natiën aanhief. TOULON13 Octobej. Het Russische smaldeel kwam te 1 ls/4 u. de haven binnen varen, bij het juichen eener ontzaglijke me nigte. De kanonnen bulderden van de Rus sische en de Fransche schepen en van de forten. De muziekkorpsen speelden het Rus sische volkslied. Honderden booten en jachten omringden de beide vlootdivisies. De minister van marine, admiraal Avelane begroetende, heette hem welkom in naam van den president en de regeering der republiek en zeide, dat de herinnering aan de bezoeken van Kroonstad en Tonlon in het vervolg twe; data zullen zijn, getuigend van de sympa thie van Frankrijk en Rusland. De Russische admiraal antwoordde ik kan geen uitdrukking geven aan de dankbaarheid, welke ik gevoel. Het is niet alleen het eska der, maar het is geheel Rusland dat dank baar getroffen zal zijn door uwe ontvangst. De -maire van Toulon, den admiraal be groetende, heette hem in gloeiende taal wel kom in naam der stad en der geheele Fransche natie. In den stoet, die de straten der stad door trok, ging admiraal Avelane blootshoofs ter linkerzijde van admiraal Roquemaure. De WAALWIJK, 13 Oct. Bij ruimen aanvoer was de handel in hoornvee veel vlugger dan de vorige week. Prijzen ferm. Kalfkoeien golden f130.f 245.f- Dito vaarzen f 105, 180,f 0. Jonge varkens ongev. stuks ter markt, ver kocht van f 8.a, f 13,75 per stuk. Ter botermarkt werden afgeslagen en verkocht 643 Kg. van f 1.10 a f 1.29 per Kg. Kippeneieren f 5,a f 5.50 per 100 stuks. Ruwe huiden prijshoudend. Daar de meeste looiers niet alleen voor onmiddellijke behoef ten maar meestal ook voor de bewerking in de drie eerste maanden gekocht hebben, it de handel momenteel stiller; eene verdere prijsreductie zal wellicht alleen tot eenige speculatieve inkoppen aanleiding kunnen ge ven. Prima zwaar zooileder gevraagd, prijzen houden zich goed. Ook voor tweede soort zwaar en goede lichte qualiteit bestaat ge noegzaam vraag, om de bestaande prijzen te handhaven. In schors is het stil, aan onveranderde prijzen worden slechts kleine partijtjes voor behoeften gedaan. De graanmarkt kenmerkt zich door buiten gewone slapte; wegens de lage prijzen geven verkoopers zich de moeite niet het gedorschte graan te beurze te preseuteeren. Er werd verhandeld f 140 a 155 per 2250 kilo. Zeeuw- sche zaairog f5,50 6,per H.L. Zeeuw- sche witte tarwe f6,75 7,50, ristarwe f 7,25 ft 8,roode tarwe f 6,-— ïl 7, Garst wordt ruimschoots aangeboden, doch er doen zich geen koopers op. HEUVELSTRAAT 572, 573, Opgericht Ao. 1840. Oudste en grootste Magazijnen! Bekroond Wereldtentoonstelling Parijs 1889. Gunstig beoordeeld Geneesk. Courant 16 Februari 1890. Onderzocht en goedgekeurd door Prof. G, van Overleek de Meijer

Echo van het Zuiden | 1893 | | pagina 5