Notaris RANT, ROGGiBliOODÜACIIli; FLINK KARRETJE Engeland. Duitschland. Italië. UITVOERINGEN. BINNENLAND. Handelsberichten. ADVERTENTIEN. HMSr^lgieJ 34 0ctober i80S- publiek verkoopen Wegens afschaffing te koop aangeboden seille), te midden eener onverflauwde geest drift, die den gansrhen dag had aangehou den. „Leve Rusland en „Tot weerziens waren ook hier weder de steeds herhaalde afscheidskreten. Donderdag ochtend ten 9.45 zijn zij te Marseille aangekomen en met groote geest drift ontvangen. Geheel de stad prijkte in vlaggentooi. President Carnot vertrok Donderdag met eenigen der ministers naar Toulon, om daar een afscheidsbezoek te brengen aan het Russisch eskader. Vooraf had hij de groot vorsten Sergius en Paul van Rusland, broeders van den czaar, ontvangen, en daarna hun een tegenbezoek gebracht in het Hotel Continental. Wat inzonderheid de aandacht verdient is, dat al wat er Toulon, te Parijs, te Lyon, op feestmalen gesproken is, al wat er in beeld is gebracht, het karakter van vrede heeft gedragen. Bij elke gelegenheid heett zich het verlangen naar behoud van den vrede ge openbaard. Dat dit geschied is op aanwijzing van hoogerhand, lijdt geen twijfel, en als zoodanig mag men zich over de gebeurte nissen der laatste dagen verblijden. De minister president heeft Woensdag den prefect van politie ten gehoore ontvangen en hem bij die gelegenheid geluk gewenscht met de beschikkingen, die hij genomen had tot bewaring der openbare orde gedurende de feesten. De minister heeft hem tevens opgedragen zijne gelukwenschen over te bren gen aan al het dienstpersoneel. Gezegd moet het worden, dat er gedurende al die dagen eene voorbeeldige rust heeft geheerscht. Men heeft vóór de komst der Russen beweerd, dat er buitenlandsche agents provocateurs naar Parijs zouden komen om er de rust te verstoren en alzoo afbreuk te doen aan de feestvreugde. Niets daarvan had er plaats. Geen wanklank is gehoord. Gedurende de acht dagen, die Aveilan te Parijs heeft doorgebracht, heeft hij niet minder dan 19,000 brieven ontvangen. Zoo verhaalt de Figaro. Vier zijner officieren waren aangewezen om de brieven te lezen en te schiften, want aan de beantwoording viel gedurende het verblijf in Frankrijk niet te denken. De admiraal, eenmaal aan boord zijnde, zal zich tot de beantwoording zetten en in den Piraeus zijne brieven aan de post laten bezorgen. Onder die 19,000 epistels zijn er meer dan 10.000 van vrouwen, die een gehoor of eenig schrift van zijne hand of een andere ge dachtenis vragen. Indien Aveilan had vol daan aan alle verzoeken om een haarlok van hem of van een zijner officieren, dan zouden zij allen kaal uit Parijs vertrokken zijn. Volgens eene berekening der prefecture van politie te Parijs waren op den dag der aankomst van de Russische zeelieden te Parijs 1,000,000 menschen saamgestroomd tusschen het station van den Lyonspoorweg en het Cercle Militaire. Het aantal toeschouwers op de Place de l'Hotel de Ville bij de taptoe wordt op 180.000 geschat. Er waren daar 2500 agenten onder de menigte. Het aantal kijkers naar den militai ren fakkeloptocht in de straten moet naar schatting 1,500,000 bedragen hebben. Eene vrouw, bij wie het zeker vroeger al niet pluis was in het hoofd, is van de brug bij Asnières in de Seine gesprongen op het oogenblik dat de trein, die Woensdag eenige Russische officieren naar Versailles bracht, over de daarbij gelegene spoorwegbrug reed. Zij zwaaide met eene Russische en Fransche vlag, en den doodelijken sprong doende, riep zij: „De Russen zien en sterven! leve Rusland!" Wel werden dadelijk pogingen in het werk gesteld om de arme verbijsterde vrouw te redden; toch men vischte slechts een lijk op. Bij onderzoek bleek dat haar rok samenge steld was uit aan elkander genaaide Russische en Fransche vlaggen; het hemd daarentegen enkel uit Russische kleuren. De koningin is voornemens in 't aanstaande voorjaar naar Napels te gaan en reeds heeft koningin Margeritha het kasteel Capodimonte te harer beschikking gesteld. Tegen het oude loon is het werk hervat in de kolenmijnen van Hemsworth. Dit is de eerste breuk in de vereeniging der eigenaars van Yorkshire. De koningin heeft haar zoon den hertog van Coburgprins van Edinburg, verzocht haar uit de door den overleden hertog na gelaten papierende brieven af te staan welke hertog Ernst van den prins gemaal ontvangen heeft. Naar men verneemtzijn de onderhande lingen over het DuitschRussische handels- tractaat feitelijk op het „doode punt" gekomen. De industrieelen en andere deskundigen, wier advies ingewonnen is, verklaren met groote overtuiging dat hetgeen Rusland tot dusver aangebodeu heeft, niet voldoende is voor de Duitsche nijverheid. Toont Rusland zich niet bereid tot verdere tegemoetkoming, dan schijnt het tot stand komen van het tractaat voorloopig onmogelijkomdat Caprivi niet in den rijksdag komen kan met een ontwerp, dat zoowel door de agrariërs als door tie jndustrieelen ten krachtigste wordt bestreden. De Paus heeft den 'bekenden «water dokter" pastoor Kneipp, te Wörishofen, tot geheimen kamerheer benoemd. Uit Rome wordt gemelddat admiraal Seymour met drie Britsche zee-officieren daar zijn aangekomen ter bijwoning der begrafenis van den overleden gezant lord Vivian. De ontvangst, ook van de zijde der bevolking was buitengewoon hartelijk. De begrafenis heeft met groote plechtigheid plaats gehad en bood een indrukwekkend schouwspel aan. Te Floresca, bij Palermo, hebben ernstige ongeregeldheden plaats gehadeen gevolg van ontevredenheid der bevolking over eene drukkende gemeente-belasting, 't Werd zoo erg, dat de burgemeester de vlucht nam en de karabiniers ontwapend werden. Daarbij werden verscheiden personen gekwetst. Eene afdeeling troepen moest ten slotte de orde herstellen. WAALWIJK. Zondag 29 Oct., 's middags 12 uur, zal door de liedertafel »Oetening en Vermaak" van Waalwijk en Bezooien op de zaal Musis Sacrum worden uitgevoerd PROGRAMMA AD LIBITUM. Wegens ongesteldheid van een der solisten is het concert van de liedertafel Oefening en Vermaak, aanvankelijk bepaald op Zondag 29 October, tot nadere aankondiging uitgesteld. Zondag 29 dezer 's middags 12 uur, zal de harmonie l'Espérance, op de zaal bij de erven A. N. van Riel, uitvoeren 1. De Zeeuwsche Leeuw, marsch. Greve. 2. Overture Berlin, Wie es weint und lacht Conradi. 3. Fleur des Champs, fantaisie. Perk. 4. Eolo Walzer Kessels. BEKENDMAKING. Scherpschutters Vereeniging Nederland en Oranje. Maandag a s. 30 October schietwedstrijd; ten 12 ure aantreden op de Markt. WAALWIJK, 28 Oct. 1893. Invoer van rundvee in Frankrijk. Zooals wij in ons vorig nummer mede deelden, is de invoer van rundvee uit Neder land in Frankrijk weder toegelaten onder voorwaarde echter dat worde overgelegd eene verklaringafgegeven door de overheid in de gemeente van waar het in te voeren vee afkomstig is waaruit blijkt, dat de bedoelde dieren zich sedert minstens 3 maanden te dier plaatse bevonden en dat aldaar geen besmettelijke rundziekte heerscht, noch gedu rende dat tijdsverloop geheerscht heeft. Er schijnen lui te zijn, die deze voorwaarde niet goed begrijpen. Er zijn veehouders, die, als ze hier op de markt vee verkoopen, met bestemming naar Frankrijk, bij den burge meester van Waalwijk komen vragen om de bovenbedoelde verklariug, welke deze natuur lijk niet kan of mag afgeven, om de een voudige reden, dat het vee niet uit Waalwijk afkomstig is en zich geen drie maanden in de gemeente heeft bevonden. Iederdie vee ter markt brengt, zal dus goed doen zich vooraf van bedoelde verklaring te voorzien bij het bestuur van de plaats, vanwaar het vee afkomstig is en waar het drie maanden heeft verbleven. Flesschentrekkers Velen zullen wellicht in eene of andere courant (gelukkig niet in de onze; wij waren ook aangezocht om ze, liefst 52 maal, op te nemen, maar daar wij 't zaakje niet vertrouw den. vroegen wij vooruitbetalingwelke niet volgde) eene advertentie gezien hebben waarbij een patent-cither werd aangeboden voor den prijs van f 5.50 contant, na toe zending van het bedrag. Volgens mededeeling van „de Zoom» zijn de stellers dier advertentie Drabert en Hen drik Schneiders «beiden vertrokken naar bui ten zonder adres." 't Is te hopen dat er niet veel lui zijn, die het bedrag hebben opgezonden daar zij waarschijnlijk vooreerst de patent-cither wel niet zullen bespelen. Lotelingen der lichting 1894 kunnen hun verzoeken tot plaatsing bij een of ander korps schriftelijk indienen, op ongezegeld pa pier, bij den provincialen adjudant in de pro vincie, met opgave van het door hen getrokken nummer en der gemeentevoor welke zij uittrekken. Hun verzoek wordt dan op een lijst ge bracht en bij de indeeling (in Maart) in over weging genomen. Wanneer het met de belan gen van den dienst overeenkomt worden hun verzoeken toegestaan. Antwoord op de verzoeken wordt niet ge geven, dus behoeft er geen postzegel bij het verzoek te worden ingesloten. Bij ministeriëele beschikking is bepaald dat in den aanstaanden winter aan alle mili ciens der lichting 1893 bij opvolgingtelkens 15 man per compagnie een maand verlof zal worden verleend. Het eerst worden in het genot daarvan gesteld de manschappen, die voor het blijvend gedeelte (17 maanden) wer den aangewezen; op 1 Nov. a.s. zal het eerste 15tal vertrekken. Zij, die voor een diensttijd van 12 maanden zijn aangewezen, keeren op 1 Febr. '94 naar hunne haardsteden terug met eene maand verlof, doch krijgen in den loop dier maand hun groot-verlofpas te huis ge zonden, zoodat zij dan niet meer in de kazerne terugkeeren voor den zomer van 1896. De aardappelen zijn haast geen geld waard De handel in winteraardappelen (jammen) staat ook in 't Noordbrabantsche geheel stil. Terwijl onlangs groote partijen van daar naar Holland werden verscheept tegen f 1.50 per hectolit., ontbreekt thans alle vraag en kan men slechts f 1.30 per hectol. bedingen.Vele boeren willen tot dezen prijs niet afgeven, en zijn tot het inkuilen van dit product over gegaan. Te Rukfeu (bij Rozendaal) zijn zes personen op heeterdaad betrapt wegens zout- smokkelarij. Bij het hooren van de ambtenaren zetten zij het op een loopen, doch lieten zes zakken zout achter, wegende ruim 500 pond. Het dertienjarig zoontje (Dirk) van den polderwerker W. Brugman, dat onder de gemeente Drongelen bij het werk voor den Nieuwen Maasmond werkzaam was, had in den vroegen morgen van Donderdag het on geluk vaneen water reservoir te vallen.die langs de rails is opgesteldvoor het met water voorzien der locomotieven. Hij kwam daarbij met het achterhoofd op de rails en was direct een lijk. De vader, die op een afstand werkte, werd door een dommen vriend, zooals men er bij ongelukken meer aantreft, van het feit in ken nis gesteld, met het bericht „je jongen is daar net dood gevallen." waardoor de man zooda nig schriktedat hij geruimen tijd geheel buiten kennis geraakte. Het lijk van den verslagene werd in den loop van den morgen naar de ouderlijke wo ning vervoerd. Oapclle. Bij besluit van HU. gedeputeerde staten dezer provincie van den 19 October jl. is de heer A. de Jong, gediplomeerd vee arts alhier, benoemd tot provinciaal veearts met ingang van 1 November a.s. Aan den heer W. A. de Blaeij, onder wijzer aan de openbare school in de Nieuw- straatis door den gemeenteraad op zijn verzoek eervol ontslag uit die betrekking verleend tegen den 1 Januari 1894, wegens zijne benoeming als onderwijzer met hoofd akte te Biervliet. Alhier is het plan opgevat een muziek gezelschap op te richten. Mogen onze ge meentenaren net nut hiervan begrijpen, dan zal zeker dit plan met alle kracht worden gesteund. ■mimi» i B UITSLAG der loting voor de nationale militie te Waalwijk. Waalwijk en Bezooien. Namen Lotingsn. Reclames. H. Iieijmans 1 broederdienst. Jacob de Man 2 A. A. van den Broek 3 H. van Delft 4 W, Kolsteren 5 P. van Dalen 6 G. L. Henkelman 7 L. J. Groenen 8 F. J. Leltz 9 J. den Teuling 10 W. Kuijsten 11 P. J. Dekkers 12 L. van Os 13 H. de Leeuw 14 G. Klerks 15 J. D. Versteeg 16 L. Korthout 17 J. P. N. v. d. Lee 18 R. J. de Haan 19 C. van Dongen 20 Eenige zoon C. P. van Hilst 21 br. dienst A. v. d. Sanden 22 eenige zoon J. C. van Schuppen 23 R. Schoemans 24 C. W. Dalleu 25 br. dienst B. Trefters 26 A. Quirijns 27 J. F. Wilmont 28 W. Bijlhout 29 J. Henkelman 30 L. C. van der Pennen 31 br. dienst H. J. de Peffer 32 J. P. Proveniers 33 te klein Th. G. de Pefter 34 M. J. Wilmont 35 W. F. Dekkers 36 A. den Boer 37 eenige zoon A. G. Mertens 38 Ph. van Eeten 39 idioot E. J. van Vuuren 40 W. Timmermans 41 br. dienst J. Hombergen 42 A. N. C. Gerris 43 eenige zoon J. Schellekens 44 C. J. Schellekens 45 br. dienst M. v. d. Aa 46 J. P. Heeffer 47 J. F. van Schijndei 48 H. C. Kelder 49 J. W. M. van Tilburg 50 C. A. J. Gerris 51 C. Th. Muskens 52 Namen A van Vuuren J. W. J. van Loon H. Schalken H. J. Hamers J. A. de Ruijter Th. Henkelman J. F. van Bokhoven Th. F. v d Hooff H. A. ran Hoorn J. P. van der Pennen J. Witlox Lotingsn. Reclames, 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 eenige zoon br. dienst eenige zoon Namen Peter van Huiten Antonie Krol Laurens Pullens Nic. de Rooij Adr. van den Houdt Carel C. Maas F. M. Schilders Jacobus van Helvoirt Th. J. van de Leur Pieter Adriaanse Karei Leijtens Adr. Th. Mulders Baardwijk. Lotingsn. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 eenige zoon Reclames, te klein br. dienst br. dienst WAALWIJK, 25 Oct. Op de jaarmarkt was heden een zeer druk vertier. Begunstigd door goed weder was liet bezoek groot, en de aanvoer van hoornvee, granen en andere producten meer dan gewoon. Er waren aan de lijn ongeveer 500 stuks. De openstelling van Frankrijk voor den vrijen in voer van vee, gaf aanleiding vooral tot den aan koop van prima kalfbeesten tot verder verhoogde prijzen. Vet vee daarentegen flauw gestemd. Kalfkoeien golden f 125.f 285.k f Dito vaarzen f 110, 190,f 0. Jonge varkens ongev. 150 stuks ter markt, var- kocht van f 7.50 a f 1.3,25 per stuk. Ter botermarkt werden afgeslagen en verkocht 481 Kg. van f 1.17 a f 1.33 per Kg. Kippeneieren f 5,50 a f 6.25 per 100 stuks. De looiersbeurs was tamelijk druk bezocht. Eenige partijtjes ruwe huiden, vooral droge goede Java's, vonden koopers. In gezouten La Plata huiden is de stemming bepaald flauwer en lager. Zwaar prima zooileder blijft gevraagd aan gesouteneerde prijzen ondanks het seizoen voor dat artikel en het gunstig weer op de drogerij is de voorraad in de beste waar niet groot. Goed licht zooileder is schaarsch en gevraagd aan iets betere prijzen. Voor inferieure soorten zooi leder, die lang verlaten zijn, is ook meer vraag, even als voor binnenzoolleder en contrefortleder. Schors met iets meer vraag aan vorige prijzen, waarvan een paar ladingen koopers vonden. ANTWERPEN, 25 October 1893. Bericht van A. Henri Ficq. De volgende huidenveiling is bepaald op 15, zoon )odig ook op 16 November a.s., naar gelang van de aan te geven hoeveelheden. ONDERTROUWD JOS. J VAN DE KAMP en M. E. V. HEIJLEN. te WAALWIJK, zal te Kaatsheuvel bij veiling ter herberge van Wijdkïians, op Donderdag 2 Nov. 1893, bij toeslag in het gebouw .Euphonia" bij Van Düüren op Donderdag 16 Nov. 1893, telkens 's avonds 6 uur, Schuur en Tuin! MM— TB Kaatsheuvel sectie B nos. 3219 en 3220, groot 7 aren 60 centiaren. Behoorende aan WED. J. GUBBENS en KINDEREN te Kaatsheuvel. eene goed onderhouden kan met de HAND en het PAARD gedre ven worden en is laatste CONSTRUCTIE. Tevens aan hetzelfde adres een op YEEREN voor een PONY of KLEIN PAARDJE. Brieven franco aan het bureau dezer Cou rant onder lett. L.L.

Echo van het Zuiden | 1893 | | pagina 2