Notaris BINK, JALOUSIEËN Schoenmakers-meesterknecht. H.H, Schoenfabrikanten, VALKËN3URGER LöMlI, Advertentién, Gérard van Dijck, KOST en INWONING Trappisten Bier, A, J, GERRIS, BUITENLAND. Spanje. Engeland. Italië. BINNENLAND. Burgerlijke stand. Handelsberichten. verkoopen Het beste adres laloisieia vas af 2.50 ie M2 ÜOBIÏII, met vrije kamer, (Pilsener bier). GEZONDHEIDS BIER Het onderzoekmet betrekking tot den anarchist Antonio Rinaldi wordt voortgezet. Het wordt gtleid door den prefect van het departement der Oostelijke Pyreneén en den Spaansche consul te Perpignan. Uit de in lichtingen die ingewonnen zijn, schijnt te blijken, dat Rinaldi wel degelijk een Spanjaard is en geen Italiaan en dat zijn ware naam Ramon Masso is. Hij moet te Pertus en te Couton gewoond hebben. Alle biljetten aan order, op hem gevonden, staan op naam van Ramon Masso. Bovendien antwoordt de misdadiger op alle vragen liefstin het Spaansch. Men neemt aan, dat hij verklaard heeft Italiaan te zijn, om een uitlevering aan Spanje te voorkomen waar zijn deelneming aan den aanslag van Pallas hem onaangenaamheden kan berokkenen. Het schijnt vast te staan dat als hij niet onmiddellijk medeplichtig is aan den aanslag op het Liceo-theater. wat niet bewezen is, hij er toch de bewerkers van kent en op de hoogte was van het complot. De bemiddelings-commissie in zake de werkstaking in de Engelsche steenkoolmijnen zal, naar men verwacht, den volgenden weg inslaan. Zij zal voorstellen den arbeid aan stonds allerwege te hervatten tegen het oude loon en voorloopig voor eenen tijd van zes maanden. Die tijd zou dan door de com missie worden besteed tot het uitwerken eener blijvende schikking. De vergaderingen der commissie worden gehouden in het ministerie van buitenland- scne zaken. Downingstreet, Londen. Gisteren, Vrijdag, namen zij een aanvang. Elk der partijen is door veertien gedelegeerden ver tegenwoordigd. In het lagerhuis is door den heer Gardner medegedeeld dat Nederland wel sedert 16 October vrij van besmettelijke veeziekte ver klaard is, maar de veeziekte nog in twee provinciën van Belgie heerscht: De tijd is dus nog niet gekomen om den invoer van vee uit die landen toe te laten. Er is brand geweest in de steenkolen mijn van Summerlie, Kirkwood, bij Coatbridge. 52 mijnwerkers zijn als begraven. Men vreest, dat zij reeds gestikt zij. Een geweldige brand is Woensdagavond te Londen uitgebroken in eene fabriek van parfumerieën bij Old Bailey, tegenover de oude staatsgevangenis, waar de misdadigers ook worden terechtgesteld. Het dak der gevangenis is op een gegeven oogenblik be ginnen te branden, hetgeen tal van gevangenen natuurlijk zeer heeft doen ontstellen. Gelukkig is de brand, althans aan die zijde, spoedig kunnen gebluscht worden. Maar de vlammen hebben zich toen met snelle felheid uitgebreid naar den kant van Old Baily, naar de Far- ringdon-street, waar ettelijke perceelen dezer buurt van groote uilgevers werden aangetast. Drie enorme panden zijn in asch gelegd terwijl een half dozijn andere perceelen min of meer beschadigd zijn. Een brandweerman is door het instorten van eenen muur gedood. Het volgende logenstraft geheel de ver ontrustende berichten over den gezondheids toestand van Leo XIII: Tien duizend bedevaartgangers waren te genwoordig bij de mis, welke de Paus Don - derdag in de basiliek van St. Pieter opdroeg. De Paus was daarbij omringd door dertien kardinalen en een groot aantal bisschoppen. Daar waren ook de groothertogin Catharina van Ruslandde gezanten van Oostenrijk Spanje en Portugal, en de zaakgelastigde van Frankrijk. De Paus scheen in goede gezond heid. In zijne toespraak betuigde Leo zijn leedwezen dat vele Italianen niet naar zijne stem luisteren. Hij betreurt de lasteringen welke den Paus en de geestelijkheid als vij andig aan den vrede en den voorspoed des lands voorstellen. Indien, zoo ging hij voort, men onze raadgevingen met oprecht vertrou wen beantwoordde, zou men zien hoe weldra de vrede en de roem van Italië zich herstel den. Te midden van verderflijke woelingen zullen wij voortgaan het miskende recht op vrijheid der kerk te bepleiten. Aan ons gebed zullen wij de daad paren op het terrein, dat wij bij de gemeenteraads-verkiezingen hebben aangewezen, om zoo het ongeloof te bestrijden. UITVOERINGEN. WAALWIJK. Zondag 19 dezer's middags 12 uur, zal de harmonie l'Espérance, op de zaal bij de erven A. N. van Riel, uitvoeren PROGRAMMA AD LIBITUM. Maandag 20 November, eerste wintercon- cert door de harmonie l'Espérance, alhier met medewerking van mej. Albertine Heijblom en van den heer C. Kühn. Aanvang 7 uur. Zie programma's. Maandag 20 November, eerste winteruitroe- ring, door de Liefhebberij tooneelclub „Von del», onder de zinspreuk Nut en Genoegen, te Bezooien, in het lokaal van den heer Wil lem Brokken. Aanvang 6V2 ure. Zie programma's. WAALWIJK, 18 Nov. 1893. Wat te voorzien was is gekomen er is gebrek aan gas en het geleverde is niet zuiver. Van het voorstel van B. en W. tot ver bouwing der fabriek in de raadsvergadering van 12 Mei met gesloten deuren behandeld en waarover het publiek dus niet kan oor- deelen is niets gekomen. Al het over deze aangelegenheid gesprokene in ile openbare vergadering van 30 Mei heeft tot niets geleid dan tot wat geknutselals een gevolg waarvan gehoopt werd, dat het gas zuiverder zou zijn. Over de zuiverheid en de lichtkracht van het gas kan iedereen eiken avond oordeelen. Maar de hoofdzaak is, dat er niet genoeg gas geproduceerd wordt en bij de tegenwoor dige inrichting der fabriek niet kan geprodu ceerd worden. Vele verbruikers, die 6 a 8 pitten noodig hebben, ondervinden tot hunne groote teleur stelling eiken avond, dat er niet voor de helft gas is; steken zij eene pit méér aan, dan neemt het licht der andere in evenredigheid af. En dit is reeds nu 't geval, in 't begin van den winter. Wat moet dat worden in December en Januari Wij weten heel goed, dat in het tegenwoor dig seizoen uitbreiding der fabriek onmogelijk is. Wij wenschen alleen door dit schrijven de aandacht van burgemeester en wethouders van de leden van den gemeenteraad en van de gascommissie te vestigen op den onhond- baren toestand. Wij vertrouwen dat als zij dien kennen, zonder verwijl alles zal in 't werk gesteld worden om het ongerief voor de gasverbrui- kers zooveel mogelijk te beperken en dat niet zal gedraald worden met het ontwerpen en vaststellen van plannenom de algeheele reorganisatie der openbare verlichting in onze gemeente, 't zij door middel van gas of van electriciteit, tegen den volgenden zomer op afdoende wijze te verzekeren. Wordt er niet onmiddellijk voor eenige verbetering gezorgd, dan vreezen wij dat binnenkort een groot aantal ingezetenen petroleum zullen gaan gebruiken in plaats van gas, wat zeker niet in 't belang zou zijn der gemeente-exploitatie. Voor de vacante betrekking van ge meente-ontvanger (salaris in 't geheel f 620) hebben zich aangemeld 12 sollicitanten voor de twee vacatures van ouderwijzer aan de openbare school alhier (salaris f 500) heeft zich slechts 1 liefhebber opgedaan. De Staatscourant bevat de statuten der naamlooze vennootschap-Stoomtramweg Til burg-Waalwijkte Nijmegen. Kapitaal f75.000, verdeeld in aandeelen, ieder groot f 1000 en vol gefourneerd. Duur der ven nootschap 50 jaren. Tot commissarissen van de vennootschap zijn benoemd de heeren C. B. Hiebendaal, J C. J. H. Hubar, A. Noorduijn Azn., jhr. V. H. van Rijckevorsel van Kessel, A. H. van Voorlhuijzen, A. A? M. van Waijenburg en J. Willink tot directeur de heer A. J. Bouwens; tot technisch adviseur de heer W. E. Cramer. -- De R. K. Kiesvereeniging te 's Herto genbosch heeft de navolgende heeren candi- daat gesteld voor lid van den raad aldaar mr. J. A. Loeff, adv. proc., H. A. Verhulst, koopman, en R. Souman, kassier. De bestaande vacatures ontstonden door het bedanken der heeren mr. Tilman, dr. Roozenburg en B. Lutkie. Te Breda zijn twee 1 icomotieven met elkander in botsing gekomen, waardoor beide tenders ontspoorden en aanmerkelijk be schadigd werden. Vertraging in den dienst had er niet plaats. Woensdag" werd te Rozendaal bij aan komst van trein 7 uit Breda, in een eerste klasse coupé, het lijk van eenen reiziger ge vonden, bebloed en met eene wond aan het hoofd. Een afgeschoten revolver, waarop nog hagels zaten, lag naast hem. De reiziger is genaamd Henri Frank, effec ten makelaar en te Antwerpen woonachtig. Met eene waarde van 50.,000 francs aan effecten, die hem door eene Antwerpsche bankinstelling waren toevertrouwd, had hij de stad heimelijk verlaten. Niet wetende waar heen zich te begeven en vermoedelijk uit angst, heeft hij zelfmoord begaan. Het raad selachtige dezer zaak is echter, dat op het lijk slechts een klein bedrag is teruggevonden, zoodat men veronderstelt, dat ook andere personen daarbij betrokken zijn. Donderdag morgen is zekere Van Kessel te Osch, wonende aan den straatweg naar Lith, in hechtenis genomen en des namiddags door de raaréchaussée naar den Bosch over gebracht. Des avonds te voren had hij zekeren Van Hout, die water ging putten, opgewacht en op hem geschoten, zonder hem echter te treffen. Naar men verneemt, zou Van Hout een paar jaar geleden op Van Kessel een schot gelost hebben en zou deze aan een lang gekoesterden wrok hebben willen voldoen. De reizigers, die Maandag namiddag met den trein te 1 uur 30 van Maastricht naar Nijmegen vertrokken, zijn aan een groot gevaar ontkomen. Tusschen Boksmeer en Beugen reed een goederentrein op den per sonentrein in. De hoofdconducteur van dezen laatste», het gevaar bemerkende, liet den trein terugstoomen, waardoor eene botsing met hare noodlottige gevolgen voorkomen werd. Er is een onderzoek ingesteld. Onder de gemeente Oudenbosch en Hoeven, zijn de boerenhofsteden van G. de Pijper en J. Koevoets geheel afgebrand. Niets is gered. Vee, inboedel, oogst en landbouw gereedschappen werden eene prooi der vlam men. De Pijper en zijne vrouw hebben ernstige brandwonden bekomen en konden zich ter nauwernood redden. Alles was zeer laag verzekerd. Te Simmel-Meersen werd voor ongeveer vijf weken een geestelijke door eenige personen lastig gevallen. Een zekere Bernardus Ver stegen, oud 29 jaar, die den geestelijke te hulp snelde, werd bij die gelegenheid door eenen steen getroffen en is dezer dagen overleden. Op last der justitie is het lijk naar het gesticht Calvarienberg te Maastricht over gebracht, om te worden geschouwd. Waspik, 16 Nov. In het koffiehuis van den heer Th. Gijsman heeft men een kaart- gezelschap opgericht (de eerste sociëteit van dien aard in deze gemeente.) 11. Dinsdag zijn gekozen tot president en secretarispenningmeester respectievelijk de heeren A. van Velthoven en J. J. de Glas. Capellc. Voor de betrekking van onder wijzer aan de openbare school in de Nieuw straat alhier, hehben zich op eene jaarwedde van f 500.geen sollicitanten aangemeld, t Salaris is nu met f 50.'sjaars verhoogd. CAPELLE. Van 1 tot 15 November. GEBOREN Wouterina Wilhelmina d. van Arie Qui rijns en Johanna Zwart Wilhelmina, d. van Marijnus Taktor en Pieternel la Vissers. OVERLEDEN: Teunis van Beek, 9 m. Pieter- nella Sulsters 2 weken Adriaan Hendrik van Suijlekom 10 m. Wilhelmina van Zeist 5 maanden. HUWELIJKS-AANGIFTE: Gerrit Swart 30 jaar en Christina de Rooij 32 jaar. HUWELIJKS-AFKONDIGINGEN: Corn. Adriaan Quirijns 24 jaar en Pietronella Magrietha Vos 30jaar te Meeuwen Bastiaan van üoster- hout 25 j. en Jacoba Boezer 22 j. te Waspik. SPRANG. Van 1 tot 15 November. GEBOREN: Wouterina Maria d. van J. W. Genuit en J. van der Pael Corn. Petrus z. van Joh. de Graaf en Anna Klijn Pieter z. van Teunis Haverhals en A. van Zeist. HUWELIJKEN: Machiel Vos 23 j. en Adriana Goverdina Gouda 23 j. van Capelle. OVERLEDEN: Agnieta Blok, wed. van Johannes de Bie 83 jaren Maria Antonia Spierings 1 maand. WAALWÏJk7i7 Nov. Bij redelijken aanvoer ter veemarkt was de handel tamelijk vlug vooral voor kalfbeesten met betere prijzen. Kalfkoeien golden f120.—, f 260.— a f Dito vaarzen f 110, k 185,— f 0.— Jonge varkens ongev. stuks ter markt, ver kocht van f 7.25 a f 14,per stuk. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 1609 kg. van fl,05 k f 1,25 per kg. Eieren f 6 a 6,50 per 100 stuks. De huidenprijzen waren algemeen iets lager tengevolge van de prijsreductie, die te Ant werpen op 15 en 16 dezer op de periodieke veiling plaats had Lichte huiden zijn vooral tot mindere prijzen aangeboden evenals in ferieure soorten. Alleen in de beste soorten zware gezouten huiden is de markt tamelijk vast. Met den lederhandel is het ongeveer zooals met de huiden gesteld, met uitzondering van licht zoolleder, dat bij weinig voorraad voor de schoenmakerijen in de Langstraat gezocht blijft. Prima zwaar leder is als altijd coulant te plaatsen, maar tusschensoorten en afwij kende wichten zijn slechts bij uitzondering en dan nog aan lage prijzen bij partijtjes van eenig belang te verkoopen. In schors gaal weinig om, de prijzen van de vorige maand blijven gehandhaafd. ANTWERPEN. Afloop der HUIDENVEILING. Bericht van de makelaars G. GRISAR. Woensdag 15 NOVEMBER. De afloop van de eerste zitting der veiling verschilt niet van dien der voorgaande;er waren tameli'k koopers bij weinig kooplust. De ca talogus bestond trouwens meestal uit huiden, die lang in magazijn geweest waren. Prijzen 2 3 frs. lager voor ossehuiden in 't algemeen, 1 a 2 frs. voor lichte koe-, en 2 a 4 frs. voor koe- van 20/25 Kg. Alleen de osse- van 32/40 Kg. hebben volle prijzen gehaald. Van de 67,5ü0 aangebodene zijn er 30,000 afgedaan. 16 NOVEMBER, Aangeboden 72,000 huiden, verkocht 47,000. Iets meer koopers dan gisteren. Goede koop lust. Ossehuiden zijn beter verkocht; lichte koehuiden aan dezefde prijzen als gisteren maar de koehuiden van 20/25 Kg. heeft men tusschenbeide moeten afgeven tegen grootere concessies. In 't kort zijn de gemiddelde prijzen in de beide zittingen besteed Gez. os- en koe- 1 a 2 frs.beneden taxaat, koe 20/25 Kg. 2 ft 5 irs. beneden taxaat. Het totaal der verkoopen in beide zittingen bedraagt 76,000 huiden van de 140,000 aan gebodene. 'JU!1 Hi m Voorspoedig Bevallen van eene dochter: Mevrouw LOEFF-Sweens. 's-Bosch, 6 November 1893. Voor de talrijke bewijzen van deelne ming, ontvangen bij bet overlijden van onze dierbare Zuster en Behuwdzuster de Eerw. Zuster AGUES MARIE, (Mejiiff. Joanna Adriana Maria van Son) betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam C. A. A. VAN SON, Kapelaan. Tilburg, 18 November 1893. te Waalwijk, zal Maandag 20 November 1893, voormiddags 10 ure, voor den heer Ver- roen den Ouden, te NIEUWKUIK, 70 koopen eiken- en berkenschaar hout en staken in de Turf— hoef en 2 koopen eikenschaar hout bij den Kerkpad van Giersbergen, onder Nieuw- kuik. VOOR IS BIJ a/d Haven te Waalwijk. Volgens de nieuwste methoden. Qualiteit en soliditeit in aanmerking ge nomen, beneden iedere concurrentie. Inlichtingen en prijscourant op aanvrage. Vragen tegen hoog loon een be kwaam R.C. Zijdie op de hoogte zijn met het stik kengenieten de VOORKEUR. zoekt dadelijk te WAALWIJK of BEZOOIEN. Blieven met opgaaf van condiditie franco letters M. V. Z. bij den uitgever dezer COURANT. Iemand van plan een schoen- en laar zenwinkel op te richten, zoekt in kennis te komen met Heeren fabrikanten. Goede borgstelling staat hem ten dienste. Brieven onder lett. 8 H. X. Advert. Bureau NXJGH VAN DIT MA 11Amsterdam. Or. dergeteekende heeft de eer te berichtendat voortdurend het alom zoo gunstig bekende bo venstaand verkrijgbaar is op heele en halve fleschen. 1/1 beugelfleschen 14 cents. 1/2 8 r/ 1/1 flesschen 14 cents. 1/2 8 CAFÉ MARKTW A A I. W IJ K.

Echo van het Zuiden | 1893 | | pagina 2