i 3 ïïm I r 111 1/ IBB E „IJSCLUB", Het Algemeen Noord-Brabantsch Uitnoodiging tot Deelneming A. N. van Oerle, firma W. H.-van GulickWzn., Schoen strop- penband, BOSCHBAND, Advertentiën, Werkliedenfonds, Trappisten Bier, A, J, GEREIS, Nooit vertoond! SNELS THEE!! C. Holtgrefe, 10silli®ea 452.425 maris Joseph Heckscher, Handelsberichten Aa JAAXUJKSOBB Algemeene Vergadering op Zondag 26 dezer, (Pilsener bier). GEZONDHEIDS BIER 29 November e. k. JAL OES1EBA ND. I 1 1 togenboïch, 2e afd en Geertruidenberg; in gesteld: controles der dir. bel. Amsterdam, le kantoor, 2e kantoor; 3e kantoor, 4e kantoor, 5e kantoor, 6e kantoor en controles der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen Alk maar, 's Gravenhage, le aideeling,'s Graven- hage, 2e afd. Zwijndrecht, Hoogezand,Emmen, Oss, Helmond en Waalwijk en toegevoegd de actieve dienst der invoerr en acc. te IJmuiden, aan de controle dier middelen te Amsterdam; de actieve dienst der inv. en acc. te Millingen aan de controle der dir. bel. invoerr. en acc. te Lobith. Verleden Donderdag is de schoenmaker alhier, van wien wij reeds vroeger berichtten, als verdacht van valschheid gepleegd te hebben in handels- of credietpapier, door den rechter commissaris bij de arr. rechtbank te 's Bosch gehoord en ria dit verhoor voor- loopig aangehouden. Het gerucht wil, dat de bekende M. de B. weer zou ronddwalen. Men weet dat deze een oude tuchthuisboef is, die zich bij voor keur in deze streken ophoudt, als hij niet in de gevangenis zit. Men zij op zijne hoede Met rechtmatigen trots mogen onze Nederlandsche zeelieden er op wijzen, dat bij den laatsten storm alleen de Nederl. booten der „Zeeland» (zooals de Kölnische Zeitung van 22 dezer opmerkt: „mit unerheb- licher Verspatung») de post over het kanaal hebben overgebracht. Noch van Calais, noch van Dover of Harwich kon dien dag geregelde vaart plaats hebben. De Prinses Henriette, van de OstendeDo verlij n werd door de hooge golven zoo beschadigd, dat men voor de veiligheid der passagiers het raadzaam oordeelde terug te keeren. Eerst den vol genden dag werd de vaart hervat. De haven van Calais is zoo beschadigd, dat vooreerst het verkeer met Dover over Boulogne-sur- mer moet plaats hebben. Noch de haven noch de booten te Vlis- singen leden eenige averij. De ook voor slecht weder uitnemend ingerichte solide booten bleken ook nu weder daartegen be stand te zijn, en zoowel de dagboot als de nachtboot kwamen slechts anderhalf uur te laat aan. Uit Amsterdam meldt men Niet minder dan de Prins Willem I der Westindische mail heeft de Amstelstroom, een der schepen der „Hollandsche Stoomboot maatschappij» van den storm der laatste dagen te lijden gehad. Het schip vertrok Zondag ochtend uit Londen en had bij goed weder 24 uur later te Amsterdam kunnen zijn. Des Maandags avonds te 9 uren bereikte het echter eerst zijne bestemming. Terwijl de Prins Willem I recht tegen den storm had in te werken, kreeg de Amstelstroom den wind meer van ter zijde, wat nog on gunstiger mag heeten. De Amstelstroom welke gewoonlijk 11 mijlen per uur loopt had ditmaal oogenblikken dat men ternau wernood eene mijl per uur vorderde. Herhaaldelijk zat het schip geheel onder water. Schip en lading kwamen er echter zonder eenige averij af, terwijl ook de enkele zich aan boord bevindende passagiers het gevaar zonder nadeel zijn te boven gekomen. De Iris, eene Engelsche boot die Zaterdag uit Londen naar Amsterdam moest vertrekken, ving de reis eerst den volgenden dag aan en had werk tot Maandag nacht l uur, aleer de tocht was volbracht. Er waren paarden aan boord, waarvan er drie bezweken. Dat het stroo duur zou zijn, had ieder wel gedacht. Dat het echter zoo hoog in prijs zou .wordenzullen weinigen hebben durven denken. Het roggestroodat ook geschikt is ter bereiding van broeibakmatten, wordt op de Zuidhollandsche eilanden ver kocht voor 17 cents per bos, tarwe voor 16 cents en haver voor 15 cents. Door de schaarschte die er heerscht, wordt zelfs het stroo, dat reeds dienst heeft gedaan tot dekking van aardappelen, nog verkocht voor 12 cents per bos. De lage aardappelprijzen veroorzaken aan de landbouwers in Groningen groote schade. Men heeft berekend, dat de opbrengst f2.000.000 minder is, dan zij onder gewone omstandigheden bedraagt. Als een gevolg hiervan is door de Landbouwvereeniging „Kropswolde" de wenschelijkheid uitgespro ken, dat alle landbouwers in de veenkoloniën zich bij contract verbinden, om het volgend jaar een derde aantal bunders minder met aardappelen te bepoten. De beruchte Amsterdamsche flesschen- trekker C. G. D., tegen wien door de recht bank te Amsterdam, ter zake van verschil lende verduisteringen, bevel tot gevangenne ming was verleend, is pp den Zuidwal te 's Gravenhage door twee inspectenrs der recherche aangehouden. Demkes verzette zich hevig tegen zijne arrestatie, doch het mocht hem niet gelukken te ontkomen. Hij werd naar het huis van bewaring te 's Gra venhage overgebracht. Als door een wonder gered Een werkman te Groningen was bezig eenige werkzaamheden aan den Martini toren te verrichten en stond daarbij op een hooge ladder. Plotseling woei deze omver en tui melde met zijn last naar beneden. Vreeselijk oogenblik Gelukkig bezat de man echter nog zooveel tegenwoordigheid van geest om een afhangend touw te grijpen, waarlangs hij zich kon laten afzakken. De ladder viel te pletter. Dinsdagnamiddag omstreeks drie uur ontspoorden bij het rangeeren van eenen goederentrein te Osch eenige wagens, hetgeen, behalve eenige materieele schade, ten gevolge had, dat de weg geruimen tijd versperd was en veel oponthoud werd veroorzaakt. Zooals gemeld is, heeft de rentmeester van het armbestuur te Breda zijnen post zonder voorkennis sedert verleden week Vrij dag verlaten. Omtrent dit geval deelt de N. B. C. mede Korten tijd voor zijne benoeming tot rent meester van het burgerlijk armbestuur was hij gehuwd en had eene winkelzaak geopend, die echter spoedig met verlies moest worden opgegeven. Later werd een ander winkelhuis op beteren stand gehuurd; doch ook hier wilde de zaak niet vlotten en zat men op nog hoogere, betrekkelijk zeer hooge lasten. De ambtenaar met zijn traktement van f 1000 (waarvan f 100 bijdrage aan het pen sioenfonds en f 100 rente voor den door eene mastschappij verstrekten borgtocht afgingen), wiens gezin vermeerderde, vergreep zich aan de hem toevertrouwde kas en begaf zich daardoor op de gevaarlijke helling, die hij al verder afgleed totdat hij ten einde raad zich verwijderde. Hij heeft zich alzoo niet verwijderd met medeneming van gelden, aan het armbestuur toebehoorende, maar omdat die gelden ont braken. En geen zijner betrekkingen is oor zaak van 's mans treurige daad, noch wist iets daarvan. Naar wij vernemen is het ontbrekende le dekken met het bedrag der borgstelling (f2000) zoodat het armbestuur geen schade lijdt, doch wel de maatschappij, die het geld leende. Door de politie uit Pruisen wordt de aanhouding gevraagd van Albert Donner, oud 35 jaren, geboren te Halle a. d. Saaie, ver dacht van moord. Het is niet onwaarschijnlijk dat hij zich in Limburg ophoudtdaar hij als venter in kleedingstoffen meermalen die provincie be zoekt en zich ook uitgelaten heeft daarheen te trekken. Donner is van middelmatige groottedonker uitzichtzwart kneveltje gekleed met kaplaarzen en donker pak. Bczooicn. De liefhebberij-tooneelclub „Von del" alhier gaf verleden Maandag hare eerste winteruitvoering bij den heer W. Brokken. Er werden twee nummers opgevoerd, een dramatisch stuk „de schipbreukelingen" en een kluchtspel ,,'nen artist in nesten," terwijl bij afwisseling een paar comische voor drachten door den directeur Ant. Brok ken op uitstekende wijze werden ten gehoore gebracht. Van deze tooneeluitvoering kan men getuigen, dat zij goed van stapel is ge- loopen, zoowel de hoofd- als de onderge schikte rollen werden goed afgespeeld, het publiek was uiterst voldaan, de verwachting was zelfs in sommige opzichten overtroffen. Het is daarom bepaald jammer, dat de op komst van het publiek maar gering was, wat misschien wel was toe te schrijven aan het feit, dat de harmonie „l'Espérance" te Waal wijk ook een uitvoering gaf. Ook dient nog vermeld te worden, dat de heeren G. Rubbens en Jos. Groenen respectievelijk zich het eere presidentschap en het eere-commissarisschap van bovengenoemde vereeniging hebben laten welgevallen. Moge deze vereeoiging steeds den steun en de medewerking van de Be- soijensche ingezetenen ondervinden Baardwijk, 20 Nov. De nieuw opgerichte tooneel - vereeniging „Eensgezindheid" gaf gisteravond haar eerste winter-voorstelling. Haar programma bevatte „Een oud soldaat" en „De Kwakzalvers." In aanmerking geno men, dat de meeste werkende leden nog nieuwelingen waren, werd het eerste stuk vrij goed, het tweede goed gespeeld. 's-Hcrtogenbosch22 November. Van de 1544 kiezers voor de leden van den gemeen teraad zijn gisteren slechts 471 opgekomen om te voorzien in de vacaturenontstaan door het bedanken van de heeren mr. E. Tilman, B. W. M. Lutkie en dr. J. Rozenburg. Gekozen zijn de heeren H. A. Verhulst, met 404H. J. Souman met 388 en mr. J. A. Loeff met 414 stemmenallen candidaten van de katholieke kiesvereeniging. Van andere zijden waren geen candidaten gesteld of aan bevolen. Capcllc, 25 November. Donderdag gaf de liedertafel «Oefening kweekt kunst» hare eer ste winteruitvoering in de zaal van den heer L. van Dongen. De verschillende nummers van het pro gramma liepen zeer goed van stapel en vol deden uitstekend. De heer P. van Reeuit Waalwijk, die zijne gewaardeerde medewer king verleendezorgde op zijne gewone uitmuntende wijze voor het comisch gedeel te wat niet weinig bijdroeg tot het succes van den avond. Een bijzonder woord van lof zij hier ge bracht aan den directeur den heer Frans de Cortie die door de begeesterende manier waarop hij zijne zangers weet te leiden, ons zoo menige genotvolle uren verschaft. Een geanimeerd bal, dat tot laat in den nacht voortduurdesloot deze gezellige bij eenkomst. Door eene kleine lekkage in het ach teronder, zonk deze week het schip-van Z. van Dommelen, alhier. WAALWIJK"/ 2i Nov! Ter veemarkt was de handel bij redelijken aanvoer vlug en de prijzen voor nagenoeg rijpe kall'beesten die voor buitenlandsche rekening werden opgekocht, hooger. Kalfkoeien golden f120.f 265.a f Dito vaarzen f 105, £t 185,f 0. Jonge varkens otigev. stuks ter markt, ver kocht van f 8.25 a f 17,per stuk. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 1795 kg. van fO,86 f 1,16 per kg. Eieren f 6 a 7,50 per 100 stuks. De huidenmarkt is veel vaster gestemd nadat er vanaf 15 Nov. tot heden op de Antwerpsche markt alleen p.m. 200000 stuks verkocht zijn. Ook te HavreLiverpool Londen en Hamburg is veel verkocht, vooral in de goede zware soorten en lichte koehui den. Voor prima zwaar leder blijft geregelde vraag bestaan. Tweede kwaliteit is eveneens beter te plaatsen terwijl goed licht zoolleder, waar in de Langstraat behoefte aan bestaat, veel gevraagd wordt en tegen iets betere prijzen. De handel in schors is stil. Slechts voor onmiddellijke behoefte bestaat eenige vraag. Vorige prijzen blijven flink gehand haafd. Heden overleed te Waalwijk tot I mijne diepe droefheid, na een smartelijk lijden gesterkt door de H.H. Sacra- Imenten der stervenden, mijne geliefde echtgenoote, Mejuffrouw ANTOINETTE ALLEGONDA JOHANNA TIELEN, in den ouderdom van ruim 33 jaren mij nalatende twee kinderente jong om hun zwaar verlies te beseffen. P. M. VAN ROOIJ. iDrunen, 21 November 1893. .an allendie ons bij het overlijden van onze hartelijk geliefde Echtgenoote en Moeder, Woutrina van Haaften blijk gaven van deelnemingbetuigen wij onzen oprechten dank. Werkendam, 25 Nov. 1893. Uit aller naam J. J. van Tienhoven van den Bogaard. DER 0 des avonds ten 8 ure, bij de Erven VAN RIEL. Punten van behandeling 1. Verslag van den Secretaris; 2. Rekening en verantwoording van den Penningmeester 3. Verkiezing van 3 Bestuursleden (Een vacature) 4. Bijvoeging art. 4, „contributie der bui tenleden f 0.50". 5. Bespreking ijsbaan. 6. Wat verders ter tafel zal worden ge bracht. HET BESTUUR. Tie aandacht van alle werk lieden en ook van autoriteiten en werkgevers wordtvooral in onze dagen gevestigd op 's—B O S CH Kruisstraat 282 waareven als bij de vertegenwoordigers prospectustarieven en alle verlangde inlicTi- aar zijn. Ondergeteekende heeft de eer te berichtendat voortdurend het alom zoo gunstig bekende bo venstaand verkrijgbaar is op heele en halve fleschen. 1/1 beugelflesehen 11 cents. 1/2 8 1/1 flesschen 14 cents. 1/2 8 CAFÉ MARKT, WAALWIJK. Ja, bij Keesje, moet je maar wezen, Ja, bij Keesje, moet je maar zijn. Die levert gratis prachtige gravures Bij zijn thee, toch reeds zoo „fijn"! De beste en geurigste THEE der wereld. Bij ieder onsje THEE wordt een bewijs gevoegd zoodra deze bewijzen met elkaar eene hoeveelheid van kilo thee-verbruik aanwijzen, wordt op inlevering dezer bewijzen franco in étui toegezonden eene keu rige Gravure. Snel's Thee verpakt in 1/10 kilo's 25 cent. Een dezer prachtige gravuren is te be zichtigen bij den theeverkooper Markt WAALWIJK. Hoofdprijs eventueel 500.000 MARK. IffCS- AANKONDIGING. De Staat WAARBORGT de prijzen aan de KANS op PRIJZEN in de door den staat Hamburg gewaarborgde groote Geld-Loterij, waarin zeker gewonnen moet worden, De prijzen dezer voordeelige geldloterij, die volgens het plan 110,000 loten bevat, zijn de volgende De grootste prijs is eventueel 500.Ö00 mark. 56 prijz. 5000 mk. Premie 300000 mk. 1 prijs a 200000 1 prijs 100000 2 prijzen 75000 1 prijs a 70000 1 prijs a 65000 1 prijs a 60000 1 prijs 55000 2 prijzen 50000 1 prijs a 40000 5 prijzen 20000 3 15000 26 10000 106 253 756 1237 31 3000 2000 1500 1000 500 300 120 pr.' 200,150 33950 pr. 148 7992 prijzen a 127 100, 94 mk. 10848 pr. 67,40,20 mk. In 't geheel 55400 pr. en komen deze binnen weinige maanden 7 afdeel in gen tot zekere beslissing. De hoofdprijs le klasse bedraagt mark 50000, stijgt in de 2e klasse op 55000 mark, in de 3e klasse op 60000 mark in de 4de klasse op 65000 mark, in de 5e klasse op 70000 mark in de 6e kla op 75000 mark, in de 7e klasse op 200000 mark en met de premie van 300000 mk. event, op 500000 mark. Voor <ie eerste prijstrekking, ambtshalve vast gesteld, kost het geheel origineel lot slecht Guld. 3,60 het halve origineel lot slechts Guld. 1,80 het kwart origineel lot sleehts Guld. 0,90 welke door den staat gagarandeerde origineele loten (geen verboden promessen) met origineel plan met staatswapen tegen franco inzending van het bedrag zelfs naar de verste omstreken van mij verzonden worden. Ieder deelnemer ontvangt van mij na plaats gehad hebbende trekking dadelijk zonder aan vrage de ofïiiceele trekkingslijst. Het origineel plan met staatswapen waaruit inleggelden en indeeling van de prijzen in de 7 klassen te zien, wordt u vooruit gratis ver zonden. De uitbetaling en verzending der geioonnen gelden volgt direct aan de belanghebbenden prompt en onder de strengste discretie. $]flfe.Iederc bestelling kan men eenvoudig per postwissel opgeven. Men wende zich daarom met bestel-1 Vingen voor de aanstaande trekking tot met vertrouwen aan Bankiers- en Wisselkantoor HA MB UBG} JDuitschland. FABRIEK VAN ALLE SOORTEN Enkel- en Dubbelgeweven

Echo van het Zuiden | 1893 | | pagina 2