Pakpapier, BIBtftllt, Notaris BINK, Jongste Bediende Notaris RANT, W I T L O X' HO!!!!!" UllSf Kunsthandel, waalwijk. HE1L1GEN- Levertraan, GLYCERINE en BRANDSPIRITUS P. DE KORT, Advertentiën, Op een kantsor te Waalwijk G. E. v.dBOGAERT stroo-, grijs- en leerbord. GEVRAAGD ZAAIGROEN, DROESPOEDER, Handelsberichten. verkoopen wordt gevraagd een publiek verkoopen TILBURG, Agenten gevraagd. Prachtige keuze N. G. Orie-Dumoulin, PIANO-STEMMER BBF4SAVBHS. »De uitvoering der werken: verlegging van de uitmonding der rivier »de Maas", vordert in die mate, dat binnen korten tijd van uwe vergadering de noodige vergunning zal worden gevraagd, om den weg van Drongelen naar Bezooien den zoogenaamden Zomerdijk voor het deel, dat die weg uit de nieuwe uitmonding valt, weg te graven, waardoor de gemeenschap tusschen die twee gemeenten wordt verbroken. »Nu is het ons bekend, dat de gemeen schap over de rivierhetzij door bruggen hetzij door stoombooten moet worden ver zekerd zooals dat is voorgeschreven bij besluit der staten van Noord brabunt van den 15 Juli 1880 (notulen zomerzitting 1880 blad zijde 441). »Onzé gemeente heeft bij de wijze van herstelling der te verbreken gemeenschap te groot belang, dat ons niet eenigermate zoude verontrusten, een loopend gerucht, a's zoude iti deze herstelling op eene andere wijze worden voorzien, dan in opgemeld besluit der staten werd verzekerd. „Hoe overtuigd wij ook zijn, dat uwe goede zorgen voor de belangen der gemeenten ten N. en ten Z. van de nieuwe rivier niet zullen gedoogen dat vau de vroeger vastgestelde verzekering: herstel van gemeenschap over de nieuwe rivier, hetzij door stoombooten hetzij door bruggen, worde afgeweken, achten wij het toch goed uwe aandacht op deze losse geruchten te vestigen. >De groote geldelijke opoffering der pro vincie in het tot stand brengen der boven besproken werken wijst op het overgroote belang, dat de gemeenten ten N. en ten Z. van de nieuwe rivier hebben in het herstel der te verbreken gemeenschap, hetzij door eene brug hetzij door eene stoomboot, en daarom de wijze van herstel bij het verleener. der subsidie niet in algemeene maar in spe ciale bewoordingen door de staten is uitge drukt. Volgt onderteekening. De handel in hoornvee in de Lang straat was slapbijna geen kooplui waren aanwezig. Prijzen als volgt: kalfkoeien f 170 200; slachtvee le qual. 60 a 65 ets, 2e qual. 55 a 60 ets., vette varkens 58 a 60 ets per kg. (schoon.) Hooi. De handel is in dit artikel op 't oogenblik zeer slap. De prijs bedraagt f25 per 500 kg. De handel in spruit-, boeren- en savooie kool was zeer levendig in de Boven-Lang straat. In aardappelen is weinig handel, de prijs blijft stationnair en bedraagt f 1,50 a 2 per Hl. Zondagmorgen omstreeks half elf, onder de godsdienstoefeningen, brachten een drietal dronken kerels, werkzaam op de suikerfabriek te Breda, het zuidelijk gedeelte van Ginueken in opschudding. Na alvorens een gevecht geleverd te hebben tegen elkanderdrongen zij zonder de minste aanleidinggewapend met messen, eene burgerwoning binnen. Het gevolg hiervan was, dat een formeel gevecht ontstond, waarbij de kolf van een geweer en eene schop als wapens gebruikt werden. Toen de kerk uit was werden de woestelingen door de twee politiemannen, bijgestaan door eenige burgers naar den „amigo" overgebracht. Aangezien de vechtersbazen nog den agent Bovenmars mishandelden, is het te voorzien en te wenschen dat zij voor een tijdje on schadelijk zullen worden gemaakt. Levend verbrand Zaterdagnamiddag omstreeks 41l.i uur, bracht mej. v. E., oud 83 jaar, die eene kamer be woont in het Oude Dames en Heerengesticht in de Papenstraat te Delft, vuur uit de kachel over in een doofpot. Haar kleeren schijnen bij dat werk vlam te hebben gevat, want even later kwam een der dienstboden haar in lichterlaaie in den gang tegen. De po gingen, welke het meisie door middel van een deken nog aanwendde om de vlammen te blusschen mochten niet meer baten, de ongelukkige dame zakte ineen en was dood. Een droevige historie De echtelieden S. te Utrecht leidden voor al in den laatsten tijd een zeer ongelukkig leven en was het inzonderheid de vrouw die daaronder het meest leed. Want niet alleen dat haar man veel misbruik van sterken drank maakt zoodat meestal meer dan de helft van zijn weekgeld, dat f 12 tot f 15 bedraagt, aan Bacchus werd geofferd, maar ook de vele mishandelingen die zij vaak had te verduren, maakten haar het leven tot een last. Ter wille van haar drie kinderen, die haar zorgen nog niet konden ontberen, moest zij het hoofd echter boven water houden en dat wilde zij ook doen, indien zij slechts van haar man kon ontslagen raken. Daar zij evenwel gedurende hun ruini 20- jarig huwelijk, reeds meermalen had beproefd om van hem aftekomen, wist zij maar al te goeddat dit niet gemakkelijk zou gaan. Dezer dagen was het geluk haar echter gunstig want toen haar man op een avond weder zwaar beschonken thuis kwam of liever in huis waggelde en kort daarna bijna geen teeken van leven meer gaf, maakte zij van deze gelegenheid gebruikom alles wat zij machtig kon worden naar een andere woning over te brengen en deze met hare kinderen te betrekken. Toen de man des morgens ont waakte lag hij tusschen vier blinde muren waarover hij zich zoo boos maakte, dat hij het weinige wat er nog was blijven staan kort en klein sloeg en daarna zijne vrouw ging zoeken, die hij evenwel tot heden nog niet heeft gevonden. Maandag ochtend omstreeks lOVs tire had op de rivier voor Dordrecht even bene den de spoorwegbrug eene aanvaring plaats tusschen eene houten en eene ijzeren tjalk, welke gesleept werden door de stoomboot Adriana, kapt. Bog, en eene groote ijzeren aak Emanuel genaamdgesleept door de stoomboot Hendrika, kapt. Baars. De eerste twee waren bestemd naar Antwerpen, de laat ste kwam rivieropwaarts. De eerstgenoemde schepen kwamen met zulk eene kracht tegen de ijzeren aak aan dat de houten tjalk opzij kantelde en midden in de rivier, tegenover den houtzaagmolen van den heer Van Gijn aan den 's-Graven- deelschen dijk, zonk, terwijl de ijzeren tjalk zulk een lek bekwam dar zij naar den over kant aan den Zwijndrechtschen wal is gesleept eneenigzins op den droge gezetzich van haren last, uit pulp bestaande, ontdeed, terwijl het stoombootje dat naast het vaartuig lag met eene stoompomp het water uitpompte. Het gezonken vaartuig heet De drie Ge broeders. De schipper, J. Veen, uit Groningen, wiens vrouw en acht kinderen met moeite gered werden, verklaarde dat de aanvaring te wijten was aan den stuurman van „de ijzeren kast". Niets was verzekerd. De ijzeren aak is naar Papendrecht ge sleept om daar de noodige hestelling te onder gaan. Uit Raamsdonk wordt gemeld Op een der werken ter verlegging van den Maasmond had Vrijdagmiddag een ongeluk plaats. Terwijl eenige werklieden bezig waren stukken ijzer uit een roeibootje op eene baggermachine te werken, viel een hunner uit het bootje in het water, terwijl een stuk ijzer van 300 Kg. zwaarte volgde en zoo danig op zijn been terechtkwam, dat hij geen moeite kon doen omhoog te komen en ook zijne kameraads hem niet konden helpen/ Hij verdronk voor hunne oogen. De man laat eene weduwe met zes kinderen achter. Naar men uit Arnhem meldt, bestaan er vermoedens dat de brand in de nabij Arnhem gelegen boerderij Valkenhuizen zoude zijn aangestoken. De justitie was Zaterdag ter plaatse om een onderzoek in te stellen. Nabij de puinhoopen vond men een schaap met afgesneden hals. Te Gieten is Zondagnacht een onbe woond huis, staande buiten het dorp, door brand vernield. De eigenaar en vroegere be woner H. Tingen is als verdacht van bijen diefstal naar het buitenland gevlucht, zoodat zijne aanhouding door de politie verzocht wordt. In het verbrande huis waren geen goederen aanwezig. Het huis was niet ver zekerd. Te Blerk bij Venloo heeft Maandag morgen in de gloeilampen fabriek Constantia eene gasontploffing plaats gehad, waardoor 20 meisjes meer of minder gekwetst zijn. De vrouw, te Helmond voorloopig aan gehouden in verband met den dood van den veld-artillerist (niet infanterist) Van Os, is op vrije voeten gesteld. Uit het ter plaatse, door de justitie uit Roermond ingesteld onderzoek moet gebleken zijn dat Van Os bij ongeluk verdronken is. Vrouw v. A. wonende op het Nirolaas kerkhof te Utrecht, die door zuinigheid en vl:jt een aardig duitje had opgespaard, ten einde op haar ouden dag ten minste niet geheel afhankelijk te wezen, ontdekte enkele dagen geleden met schrik, dat men uit de bedstede, waar zij haar schat verborgen had, een wollen zak had ontvreemd, waarin een groot deel harer spaarpenningen, ongeveer f200 aan klein zilvergeld, geborgen was. Al heel spoedig kwam echter aan het licht, dat haar bij haar inwonende, ruim 20jarige zoon de dader was en dat deze van dat geld in weinige dagen te Amsterdam en elders ruim f 100 had zoekt gemaakt en dit onge twijfeld ook het overige geld zou hebben gedaan indien hij niet, beschonken zijnde in de handen der Zaandamsche politie was gevallen en deze hem toen het geld, waar omtrent hij geen voldoende inlichtingen wist te geven, had afgenomen, waardoor het ge lukkig voor vrouw v. A. behouden bleef. (U. D.) In de gemeente Kollummerland beweert eene oude vrouw die ongesteld is dat zij betooverd is door een dertigjarigen vrij - er. Deze heeft daarvoor reeds scherpe ver wijtingen moeten hooren. Men zal nu eenen duivelbanner raadplegen. Twee jeugdige veedrijvers uit het dorp Suameer (gemeente Tietjerksteradeel) zijn op last der justitie in hechtenis genomen ter zake van diefstal van vee, dat door hen te gelde was gemaakt. Een blikken trommel met geld is op het erf van eenen der beklaagden door de politie uit den grond opgedolven en in beslag genomen. Beide personen zijn ge boeid naar Leeuwarden overgebracht. GORINCHEM, 11 Dec. De prijzen der Granen waren als volgt Ristarwe f6,75 a 7,roode dito f6,a 6,25 witte dito f6,25 k 6.50, inl. rogge f5,a 5,20, buitenl. dito f4,90 a 5,gerst f4,80 a 5,haver f3,75 4,duiveboonen f6,75 7.blauwe erwten fO,a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 193 runderen. le qual. Kalfkoeien f240 k 280 Kalfvaarzen f 160 a 190 Melkkoeien 1150 k 170 Hok keling ossen f a 2"/a jarige ossen f130 k 160 Guiste vaarzen f 70 k 90 Pinken f 50 a 70 Graskalveren f 30 a 50 Nuchtere kalv f 9 a 13 Aangevoerd 2 varkens van 22 a 23 c., per half kilo, 148 biggen van f 8,a 12.per stuk Eieren f 1.60 a 1.70 per 26 "tuks. Boter 60 a 70 ct. per l/i kilo. ROTTERDAM, 11 Dec. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk enüverm De beste f 5.25 k f 6.30. Mindere en geringe f 0.a 0, Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche de beste f4.26 k 5.10 dito mindere f0,&0. Gerst. Zeeuwsch Flakk. en O verm. Winter f3.75 a 4,60; mindere f 0,a 0,beste Zomei f3,75 a 4.25 mindere f0,— a 0. Haver. De beste f 2.25 k 3.90. Mindere fO.a 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overraaasch zak- goed tot f0,ifö.Zomerzaad fÖ,tot f0. Kanariezaad f7.tot f8.50 Paardenboonen. De beste f5.5.90. Duivenboonen van f0.a 0. Bruine boonen de beste f5,25 a 7,75; Mindere f 0.k 0. Witte boonen. De beste f7.k 8.50. Mindere f0.A 0. Blauwe erwten. De beste f7.25 a 8.25 Mindere f 0.a 0. Kookerwtende beste partijtjes van 10.k 0.— mindere van f0.a 0. ROTTERDAM, 12 Dec. Op de veemarkt waren heden aangevoerd92 paarden, 0 veulens, - ezel, 500 vette runderen, 1097 magere dito, 199 vette en graskalveren, 55 n lichtere kalveren, 0 schapen of lammeren, 0 vafrkens, 167 biggen, 0 bokken. De bestede prijzen liepen als volgt Runderen le kw. 70 a ct. 2e kw. 62 a ct. 8e kw. 50 ct. Kalveren: le kw. 105 a ct., 2dekw. 80 a 70 ct.3de kw. a ct. Schapen: le kw. ct., 2e kw. ct. Boter 60 k 70 cent per half kilo. Bericht van den loop der Traanmarkt in Bergen van A. HOOGENDIJK Jzn. Vlaardingen Heden noteer ik: Puike bruine Berger looiertraan f21,p. ton. bruinblanke Bergertraan f23,50 blanke Bergertraan f25, Groenlandsche Robbentraan (smeertraan) f30,100 L. h Maaslevertraan f25,per ton. Natuurlijk med. levertr. le soort f33, n h n 2e soort f26,u Stoommedicinale le u f41, 2e .v f35,— IJs voorbehouden. Tot onze diepe droefheid overleed heden na langdurig lijden onze geliefde dochterzuster en behuwdzuster Mejuffrouw Annette Jacqueline Rant, in den ouderdom van 35 jaren. Wed. A. J. RANT-Sterk. A. J. RANT. H. C. RANT. A. A. RANT-Mansfeldt. G. J BOLK-Rant. J. BOLK. Waalwijk,) k n lon„ r, (5 Dec. 1893. Rosendaal, Voorspoedig bevallen vau een MEISJE Marie Witlox-Bressers. Waalwijk, 10 December 1893. te Waalwijk, zal voor de Erven van Dew. C. J. BROK te Elshout, 1. Op 21 Dec. bij INZET en 28 Dec. 1893 bij TOESLAG, telkens namiddags 5 uur, bij E. BROK te Elshout, WEILAND te Elshout in de Achterste Oudheusdensche weide, sectie B. no 472, groot 51.70 aren. 2. Op 21 December 1893, voormiddags ten 10 ure, ten sterfhuize van Dew. C. J. BROK, te Elshout, 1 paard, 2 melkkoeien karn hond, karren, hooi en stroo, land bouwgereedschappen en meubelen en huisraad. voor loop— en schrijfwerk. Adres fr. br. motto kierk aan het bu reau dezer courant. te Waalwijk, zal POVISIONEEL op Vrijdag 22 Dec. 1893 ter herberge van Blees Brander- horst te EETHEN, en ééne week daarna DEFINITIEF op Vrijdag 29 Dec. 1893 ter herberge van deweduwe Ver doorn aldaar telkens des namiddags 5 uur. 7. Ten verzoeke van den liter Adriaan Smits, te Geertruidenberg Een huiswerf met uitmuntenden jongen boomgaardte Eethensectie A nos. 208 333 en 334, groot 78 aren 30 centiaren. II. Ten verzoeke van den lieer Abraham van der Beek, te Eethen Een huis, erf, tuin en boomgaard te Eethen, op den Kleiberg, sectie B nos, 196, 197 en 198, groot 33 aren 50 cent. III, Ten verzoeke van den heer Petrus Klerks, te Waahoijk. Een perceel Weiland, ter plaatse Broeksehen Hoekte Meeuwen, (afkomstig van H. van Edenburg)sectie B nos. 307 en 308 groot 1 hectare 53 aren. leveren tegen concurreerende prijzen alle SOORTEN van VRAAG prijsopgave en monsters. in alle grootten (eigen polychro mie) fijnste uitvoering billijke prijzen. WEDERVERKOOPERS voor de door on— dergeteekende in den handel gebrachte in verzegelde flesschen zoowel als bij de raaat. Verder verkrijgbaar voor gasmeters. en alle artikelen voor nijverheid en landbouw alsook huishoudelijke artikelen Apotheker, WAALWIJK. Hinthamereinde L. 216 's Bosch, Speciale inrichting voor het geheel ver nieuwen van Piano's met machinale hamerklopbevilting en beleêring. Voor iedere reparatie wordt geguarandeerd. Steeds voorhanden grondig gerepareerde PIANINO'S vanaf f 150 en nieuwe vanaf f270, met 5 jaar garantie.

Echo van het Zuiden | 1893 | | pagina 3