Riviersand. sciioEiwoiiPimM Notaris RANT, is Uitgesteld. Loeff te Drunen Rant te Waalwijk Notaris RANT, Notaris BINK, REIZIGER. Looiersknecht, Voor Waalwijk en omstieken. DAMES! Modelhoeden en Nouveautés. Advertentiën. ad 50 CENT per M3, A. DE KORT. Jacq van Riel. cursus te openen, L. WAGEMAKERS-DAM. Waalwijk, (Ham) tegeaoveu de Protesiaatscke kerk. Burgerlijke stand. maakt bekend SOfAïtliSlH publiek verkoopen publiek verkoopen verkoopen a CONTANT Waalwijksche Haven. 8AABPWUS. Bekwamen W. BEN NING. Ik heb de eer UEd. te berichten, dat ik gereed ben met mijne expositie van eene FlAOSfï®! 0©Mil6fI! UEd. tot een bezoek uitnoodigende, verblijf ik hoogachtend, vredenheid. De heer Van Delft, den heer Timmermans beantwoordendezegt dank voor den hem toegezwaaiden lot, dien hij echter wel wat overdreven vindt. Hij heeft met groote voorliefde het portret geteekend van den secretaris jubilaris, voor een groot gedeelte ook uit plichtbesef, omdat hij zich bewust was den secretaris grooten dank schuldig te zijn voor al den steun, gedurende zoovele jaren van hem ondervonden maar hoofdza kelijk ook uit een gevoel van ware hoogach ting en sympathie voor den jubilaris Als zijn werk goed geslaagd is, dan is het voor namelijk daaraan toe te schrijven. Na nog eenige oogenblikken van genoe- gelijk samenzijn namen de leden der com missie en de genoodigden afscheid van den jubilaris en verlieten de teekenschool. Deze bijeenkomst zal zeker den band tus- schen de commissieleden onderling en tusschen de commissie en de gemeenteraadsleden leeraren en leerlingen der teekenschool nau wer hebben toegehaald, wat bepaald zal ten goede komen aan den bloei van het teeken- onderwijs in onze gemeente. Wegens onzedelijks handelingen met kinderen is onder Loonopzand door de ma- rechaussée voorloopig aangehouden een 68- jarig grijsaard. Tentoonstelling te Antwerpen. Blijkens ingekomen bericht van het comité, dat zich gevormd heeft tot bevordering der belangen van Nederlandsche inzenders op de in 1894 te Antwerpen te houden tentoonstel ling, is als gedelegeerd commissaris van het comité, in de plaats van den heer W. Trava- glino, opgetreden jhr. J. Ortt van Schoonau- wen, te Haarlem. Het lid van het comité J. H. Krelage is opgetreden als voorzitter der afdeeling tuin bouw van genoemd comité. De handel in kalfkoeien was bij tame- lijken aanvoer zeer slap, bijna geen kooplui waren aanwezig. Prijzen als volgt: kalfkoeien f140 210, dito va.arzen f140 iL 180, wei koeien f80 140, hokkelingen f40 80 jarige kalveren f 25 a 30biggen f9 a 14 (berekend naar f 1,50 a 2.— per week) slachtvee le qual 70 a 72 ct., 2e qual. 60 a 65 ct., vette varkens 56 a 57 ct., per kg. (schoon). Hooi. De handel was in dit artikel de laatste dagen iets levendiger. Enkele kleine partijtjes werden verkocht, de prijs bedraagt f22 per 500 kg. De aanvoer van aardappelen en groenten was buitengewoon groot. De handel in aard appelen was zeer slap terwijl die in groenten vrij vlug mocht heeten. Aan den estafette-rit Maastricht—'sGra vénhage op 27 a.s. nemen de volgende mi litaire wielrijders deel voor den geheelen afstandCouvée, Ro- zendaal, Kakebeen en Smits; voor den post-tot-postdienst: Stokvis, van Duyl, v. Ede, Donker, Muller Massis, Thierens, jhr. Verheijen, Cohen en Netscher. Men schrijft uit Noordbrabant: Het weder was gedurende de laatste acht dagen bijzonder gunstigom de akkers in gereedheid te brengen die voor de bietenteelt bestemd zijnen zal men bij voortdurend gunstig weder gaan zaaien. Daar alle verschijnselen er zijn, dat dit voorjaar weder evenals verleden jaar droog zal zijnis vroeg zaaien zeer gewenscht, wat verleden jaar gebleken is. Vanwege de sui kerfabrieken zijn naar alle oorden van ons land reeds de zaaimachines met het benoo- digde zaad verzonden zoodat men binnen eenige dagen in ons land een aanvang zal maken met het zaaien der bieten. Het is te wenschen, dat de opkomst goed moge zijn en er geen herzaaiingen moeten plaats hebben, daar het bietenzaad nie: alleen duur, maar zelfs moeilijk te verkrijgen is. Noorderlicht In den nacht van Vrijdag op Zaterdag jl. vertoonde zich een bijzonder fraai noorder licht, een voor onze streken altijd betrekkelijk zeldzaam verschijnsel. Onze eerste waarne ming was te 1 uur 10 m. toen zich de geheele noordelijke horizon in een mat getinte ver lichting voordeed, en geheel en al het voor komen van den hemel tijdens de langste dagen had; de naam „Aurora Borealis" voor noor derlicht heeft hieraan ook zijn ontstaan te danken. Spoedig begonnen uit deze algemeene verlichting, die, zoo als gewoonlijk, op een wol kenbank rustte,zich witte en roodachtige zuilen te ontwikkelen, die onder voortdurende wisse ling van kleur en lichtsterkte bijna de hoogte der poolster bereikten. Eenige oogenblikken namen zij een bijzonder diepe roode tint aan. Te half twee verdwenen de zuilen en bieef alleen de helle Aurora over, waarna de waarneming van het verschijnsel gestaakt werd. Zooals gewoonlijk, ging dit noorderlicht met een heftige aard-magnetische storing 'magnetische storm genaamd) gepaard en wel lam deze storing reeds om 5 uur in den niddag een aanvang, en bereikten tusschen en l uur 's nachts haar hoogste punt, om n» eenige uuren langzaam te eindigen U. D. Hij hield zich aan zijn consigne Verleden week stond te 's Hertogenbosch een soldaat bij den betaalmeester aldaar op post, toen laatstgenoemde zijn woning wilde binnengaan. Dit lag echter niet in de bedoeling van ven zoon van Mars, want het bleek dat de pesoon in quaestie noch parool, noch contrasigne wist te geven en al sprong deze nu hoog en laag en al beweerde hij ook de betaalmeester zelf en in eigen persoon te zijn, luj mocht er buiten blijven. De maréchaussée te Meppel hebben eene brutale dievenbende opgespoord. Aan leiding gaf daartoe - de aanhouding eener vrouw uit Ruiuen, die zich reeds gedurende langën tijd op de markt en in de winkels te Meppel onledig hield met het plegen van diefstallen. De bende moet bestaan uit zes a zeven personen, die te Meppel en te Hooge- veen alles medenamen wat onder hun bereik viel. Verschillende goederen: blikken schotel?, nieuwe kinderhoeden, kleederen, enz. enz., die in de gemeente Ruinen in holen, in het veld geborgen waren, zijn thans in beslag genomen. Te Nederweert ontstond brand bij den landbouwer G. In korten tijd werden woon huis met aanhoorigheden en inboedel eene prooi der vlammen; ook het daarnaast staande huis, bewoond door den heer G., brandde geheel atvier koeien, een paard en drie varkens kwamen daarbij om. Alles was ver zekerd. Uit Gent bij Nijmegen wordt van 31 Maart gemeld Heden morgen is schipper J. Gilot, varende op een ijzeren schip bestemd voor Luik en genaamd Alice, vermoedelijk over boord ge vallen en verdronken. Niettegenstaande beide knechts aan boord waren, en eene sleepboot naast het schip voor anker lag, had niemand iets van het ongeval bemerkt. Een onderzoek door de politie onmiddellijk ingesteld, bracht aan het licht, dat G. kort geleden eene aanzienlijke som geld van den eigenaar van het schip zou hebben ontvangen, waarvan bij het open maken der kasten en kisten aan boord niets werd gevonden. De vermiste was gekleed in blauw duffelsch buis, zwart fluweelen broek met grijze streepen en rood flanellen hemd. Hoed en schoenen waren nog aan boord. Zondag morgen te half acht zijn twee gedetineerden bij het algemeen depot van dicipline te Vlissingen, tijdens het corvee uit de bomvrije kazerne ontvlucht. Onmiddellijk werden de noodige patrouilles uitgezonden om de vluchtelingen weder te arresteeren, hetwelk tot nu toe evenwel niet is gelukt. BAARDWIJK. GEBOREN Wilhelmina Maria, d. van A. Leijtens en A. J. van der Mee. Cornelia Antonia, d. van L. van Es en W. Hekspoor. Cor nells Antonius, z. van L. P. Dekkers en C. J. Verhoeven. Hendrikus Johannes, z. van H. Brok en E. van der Aa. -Lam- bertus, z. van W. de Vries en C. de Munnik. Antonetta Gerarda, d. van M. Maas en P. van de Leur. Laurina, d. van A. Pullens en W. van Zon. Cornelia, d. van A. van Gelder en C. de Kloe. Johannes Petrus Josephus, z. van N. A. Leijtens en J. Timmermans. Adrianus Marinus, z. van W. G. Schoepen A. Snijders. Johanna Maria, d. van H. Klerkx en A. M. Dekkers. Adrianus Antonius Josephus Maria, z. van J. A. J. van Heijst en A. C. van Dijk. Adriana Anna Joanna, d. van A. H. Verwiel en M. J. Manders. OVERLEDEN: Hendrika Maria Baijens, 6 m. Cornelia Johanna Verhoeven, echtgenoote van Ludovicus Petrus Dekkers, 38 j. Laurentius Johannes Sustrunk, lm.' Johannes van de Grind, weduwenaar van Maria Hombergen, 73 j. Adrianus Vis sers, 14 m. DRüNEN. Van af 1 tot en met 31 Maart. GEBORENMarinus z. van Gijsbert van der Lee en Antonia Pulles. Gerardus, IJbrand. Maria, z. van Henrikus. Godefridus Clerkx en Cornelia, Anna, Jacoba Moorman. Joanna, Maria, Adriana, d. van Hendrikus van Vugt en Maria Pennings. Christina, d. van Peter van der Sanden en Engelina Smits. Catharina, Johanna, d. van Adria nus Robben en Catharina van Beurden. AdrianusAntoniusz. van Adrianus van der Geld en Cornelia Verhoeven. OVERLEDENCornelis Merkx 7 j. Gerardus van der Sanden, weduwenaar van Francijna van der Waarden 83 j. Johanna de Munnikechtgenoote van Theodorus Els- hout 68 j. Antonius van Iersel 16 d. PetrusAdrianus van Beek 2 m. Gijs- bertus van Noort, weduwenaar van Maria. Elizabeth van Wel 80 j. Petrus van En gelen 10 m. Cornelis Jehoel 1 j. Bevallen Tan een ZOON ANNA VAN HEIJST- Van Dijk. Baardwijk, 2 A_pril 189-1. te Waalwijk dat het ERFHUIS van Mej. van ROESSEL te Waalwijk op Don derdag 5 April a.s. en zullen Donderdag 5 April 1894 BIJ INZET, ter herberge van II. JANSEN, en Donderdag 19 April 1894, BIJ TOESLAGter berberge van JAN ELSHOUTte Drunen, telkens des avonds 0 ure A. Voor de erven Jan Brok: ONDER DRUNEN Eerste koop. Huis met Erf, Schuur, Bouw en Weiland, sectie E nos. 493, 496 en Noordelijk deel van sectie E no 498 zooals is afgepaaldgroot onge veer 41 aren 47 centiaren. Tweede koop. Bouwland van den vorigen koop af tot den dwergsloot, Zuidelijk deelzooals is afgepaald van sectie E no 498 groot ongeveer 72 aren 10 centiaren. Derde koop. Bouw- en Weiland over den dwergslootsectie E no 388 groot 1 heet. 1 are 80 centiaren. Vierde koop. Bouwland de Spiesectie E no 395 groot 14 aren 80 cent. Vijfde koop. Hooiland //Doornsectie A no 1848 (Oostelijk perceel), groot 1 heet. 44 aren 60 cent. Zesde koop. Hooiland alsvoor (Westelijk perceel), sectie A no 1849 groot 1 heet. 18 aren 10 cent. Zevende Koop. De noordelijke helft van een perceel Bouwlandin de Voor ste Vennen, sectie E no 574, groot geheel 1 hectare 24 aren 26 cent. Achtste koop. De "zuidelijke helft van dat perceel. Negende koop. Een perceel Heidezijnde het westelijk een derde gedeelte van heide, sectie D no 30 groot geheel 1 hectare 75 aren 80 centiaren. Tiende koop. Het aandeel in de Pessert- sche Tiend c.a. B. Voor Gerrit Brok: Elfde koop Huis met Erf en Bouwland, sectie A nos. 700 701 en 702, groot 44 aren 65 cent. Twaalfde koop. Bouwlandsectie A nos. 115, 116 en 1061, groot 55 aren 30 centiaren. Dertiende koop. Heide sectie D nos. 1538 en 1540 groot 55 aren 40 cent. C. Voor de erven Peter Smits en de erven Aart Smits Veertiende koop. Heide, achter Schoenma kers, sectie D no 104, groot 1 heet. 12 aren 90 cent. Vijftiende koop. Heide, groot ongeveer 1 heet., zijnde Zuidelijk afgepaald deel van sectie D nos. 990 en 991. D. Voor Nicolaas Smits Zestiende koop. Bouwland in de Noulanden, sectie A no. 313, groot 24 aren 80 centiaren. te Waalwijk, zal ten verzoeke van den heer Leonard van Helvoirt Mz.te BAARDWIJK op Woensdagen4en 18 April 1894, te! kens 's avonds 7 uurter herberge van Adrianus Muldersaldaar Onder BAAKDWIJK. Perceel 1. Weiland in de Gezeitens, sec tie C nos. 119 en 424, groot 37 aren 90 centiaren. Perceel 2. Bouwlandachter liet vorig perceel over de spoorlijn, sec tie C no. 425, groot 60 aren 20 centiaren. Beiden tot 1 November 1894 in huur bij Johannes Schilders te Baardwijk. te Waalwijk, zal voor de erven Arn. Straverste KAATSHEUVEL, 1. Donderdag 10 April 1894 voorm, 10 ure MEUBELEN, HUISRAAD, waaronder KABINET, BEDDEK, LINNEN enz. 2, Maandag 16 April bij INZET en 23 April 1894 bij TOESLAG, telkens nam. 6 ure, in het Hotel van den heer Jaq. Lombarts te KAATSHEUVEL, Onder Kaatsheuvel Weiland aan de Vaart, B 1925, groot 59.20 aren. Dennenbosch en heide, B 1846, 1847 en 2519, groot 1.46.90 heet., nabij Didden. aan de Te bevragen bij den Aannemer EEN GROSSIER IN vraagt een geroutineerd Vereischten met het vak be kend en van goede getuigschriften voorzien. Offerten onder letter X aan het bureau van dit blad. Wegens verandering van be trekking van den tegenwoordige VRAAGT de ondergeteekende een zoo spoedig mogelijk. Waalwijk, 4 April 1894. De ONDERGETEEKENDE maakt hier mede bekenddat zij voornemens is met half April e.k. te WAALWIJK een in het KNIPPEN OP MAAT en NAAIEN van dames- en kinder- KLEEREN. Deze cursus zal eene maand duren met 6 uren daags grondig onder licht, voor f 10.- Zij, die hieraan deel wenschen te nemen, melden zich schriftelijk aan bij den uitge ver dezer courant.

Echo van het Zuiden | 1894 | | pagina 3