Bijvoegsel niet Jacq, v. Riel. JE ECHO KM HET ZUIDEN. Notaris RANT, "binnenland. Advertentiën, De ondergeteekende verlangt bij de ver kiezing voor een LID van den gemeente raad in aanmerking te ko men, daar hij, bij eene eventueele benoeming, het mandaat NIET zal aannemen. ONDAG22 April 1894. Handelsberichten. L VAN VOLG NIEUWSTIJDINGEN. i'TVOE RINGEN. WAALWIJK. ?|22 April, 's middags 12 uur, zal iie l'Espérance, op de zaal bij de N-, van Riel, uitvoeren :ÖGRAMMA AD LIBITUM. Zondag 22 April 1894namiddags ure precies groot concert in den tuin van den koninklijke doelen „Recht door Zee" te Waalwijk, te geven door de harmonie 1'Espé rance van Waalwijk. Bij ongunstig weder in de kolfbaan. WAALWIJK, 21 April 1894. De verkiezing vau een lid van den ge meenteraad van Waalwijk, ter vervanging van den heer C. G. van der Heijden, is bepaald op Maandag 7 Mei a.s. Donderdag tegen den avond woedde ten Noorden van onze gemeente een hevig onweder. Bij Drongelen sloeg de bliksem in de directiekeet op de werken van den Maas mond. De schoorsteen werd beschadigd en verscheidene pannen waren van het dak geslagen. Het hemelvuur is waarschijnlijk door den schoorsteen binnengekomen, sloeg de kamerdeur open, ging rakelings langs den opzichter v. d. Rijke en vervolgens langs de bedienden in den keuken, gelukkig zonder een van allen te hinderen. Onder Babyloniënbroek en Hill is een groote massa hagel gevallen, waardoor vooral de boomvruchten veel hebben geleden. Ge lukkig stonden er toch veel te veel op. Te Tilburg is eene afdeeling opgericht van den Algemeenen en Noordbrabantschen Wielrijdersbond. Een tiental leden, waaronder de bekendste sportmen zullen a. s. Zondag hun eersten clubtocht houden naar Oirschot, alwaar eene vergadering gehouden wordt om een reglement vast te stellen en een defi nitief bestuur te kiezen. In de bloemenkast van den burgemees ter Van Tienhoven te Werkendam bloeit een zeldzame theerooswaaraan zich 230 knoppen en bloemen bevinden. Poging tot inoonl. Door de gemeente-veldwachters Tijdens en Mulder uit Noordbroek werd Maandag avond ongeveer eli uur te Winschoten ge vankelijk overgebracht de 18-jarige boeren knecht Simon Bos, dienstbaar bij den land bouwer Tj. Huisman te Zuidbroekwelk jongmensch, te oordeelen naar hetgeen hij bedreven heeft, doet denken aan iemand uit de Zuidelijke landen van ons werelddeel, waar men er volstrekt geen gewetenszaak van maakt eenzame reizigers door middel van een ponjaard of ander scherp voorwerp naar het leven te staan. Zondagavond ongeveer halftien, kreeg de 22jarige schipper H. Bui tenkamp van Noordbroek, twist met den broeder van Simon Bos, naar men wil over een meisje. Simon wordt dit gewaar en de gedachte komt bij hem op, om zijn broer bij te staan. Maar in plaats van zich nu dadelijk tot de twistenden te keeren, loopt hij naar het huis zijns meesters en haalt daar uit zijn kist een moordtuig'een andere be naming kunnen we thans voor 't voorweip niet vinden, men stelle zich namelijk voor een stuk van een degen, met handvat en al, scherp geslepen aan alle kanten ter lengte van 26 c.M., gevat in een schede, een en ander verbonden aan een riem, die om het middel gegespt wordt. Aldus gewapend be geeft hij zich weer op weg: hij ziet zijn broer nog met Buitenkamp twisten en zonder iets te zeggen stoot hij Buitenkamp het scherpe staal in den onderbuik. Na deze afschuwelijke daad gaat hij kalm naar huis en begeeft zich te bed. Buitenkamp gevoelde pijn in den onderbuik, doch was in de meeniog, dat hij met een ploertendooder getroffen was, waarop hij zich naar huis begat. Onderweg echter viel hij een paar malen van pijn neer, doch hij bracht het zoover, dat hij zijn woning bereikte, waar hij eerst in het stroo ging liggen en eerst daar ontdekte, dat hij gewond was. Hij werd te bed gebracht en inmid dels werd de geneesheer ontboden, die het in de gegeven omstandigheden niet meer geraden achtte den gewonde naar 't ziekenhuis te Groningen te doen vervoeren. De toege brachte verwonding moet dan ook levensge vaarlijk zijn. Intusschen waren de gemeente veldwachters Tijdens en Mulder met het voorgevallene in kennis gesteld; zij deden onderzoek en haalden den vermoedelijken dader Simon Bos ongeveer half twee van zijn bed. Aanvankelijk ontkende hij alles, doch later viel hij door de mand. Het wapen, waarmede de daad is gepleegd, werd in een kist met dubbelen bodem gevonden en in beslag genomen. Nog een poging tot moord Woensdagavond heeft een jongman, die verkeering had met de dienstbode van den apotheker Z. aan de Oosterburgergracht te Amsterdam, op dat meisje een pistoolschot gelost, evenwel zonder haar te treffen. Op het schot kwam de zoon van den apotheker naar buiten, die den booswicht het wapen wist te ontwringen, waarna deze aan de politie werd overgeleverd. Het schijnt, dat de verstandhouding van het minnend paar in den laatsten tijd te wenschen overliet. Tenminste dit wordt op gegeven als motief voor de krankzinnige daad, welke gelukkig geen ernstige gevolgen voor het meisje heeft gehad. Als verdacht van poging tot doodslag op B. H., Dinsdag te Soest gepleegd, is A. v. V., wonende aldaar, ter beschikking der justitie gesteld en naar de gevangenis te Utrecht overgebracht. Een brutaal stukje werd Woensdag af gespeeld in het Hol, een zijstraatje op den Nieuwendijk te Amsterdam. Een meisje, ko mende van den Nieuwendijk, ging om haar weg te verkorten, met haar damesmantel over den arm dat slop door. Halverwege kwam haar een vrouw tegen, die haar aan sprak met de woorden, „Geef op dien mantel ot ik zal je smoren." Het verblufte meisje gaf den mantel over, waarmede de dievegge zich uit de voeten maakte. De politie werd onmiddellijk van het geval in kennis gesteld maar vrouw en mantel waren verdwenen. Gered tegen wil en dank Er was Woensdagavond ruim 10 uur heel wat drukte op den Singel te Amsterdam. Een man, ijlings vluchtende en achtervolgd door een aantal menschen, die riepen: „Houdt hem Plotseling, toen men den vluchteling bijna had, springt hij in het water. Er kwam politie. Maar men durfde zich niet te water te begeven, wegens de duisternis. Daarom de dreggen te hulp genomen. BeetDe drenkeling werd even boven het water gelicht. Maar dat was tegen zijn be doeling. Fluks haalt hij een mes uit den zak en snijdt het touw door. Op nieuw duikt de geheimzinnige onder. Een andere dreg wordt gebruikt en ten tweedemale slaagt men er in de haken in de kleeren van den zonderling te doen grijpen. Maar hij had nog het mes in de hand en poef! daar valt hij weer. Eindelijk mocht men er in slagen hem op het droge te brengen. Toen zijn mes geen dienst meer kon doen om de touwen door te snijden, keerde hij het tegen zichzelf. Tweemaal drong het staal in het vleesch van den moedwilligen eigenaar. Toen viel hij neer. Per brancard werd de ongelukkige naar het gasthuis gebracht. Donderdag werden van Arnhem naar Emmerik overgebracht, om aan de Duitsche regeering tc worden overgelerd, He personen, genaamd Wilhelm Kaufmann en Gustav Kauf- mann, welke personen hier ieder 6 maanden gevangenisstraf hebben ondergaan, wegens diefstal van een horloge en een portemonnaie met ruim 60 gulden, gepleegd in den nacht van 29 op 30 September 11. onder Velp, terwijl hunne uitlevering werd gevraagd, daar ze verdacht worden, diefstal onder ver zwarende omstandigheden te hebben gepleegd. 40 bunder jachtveld voor een dubbeltje. Door den ontvanger der registratie en do meinen zijn te Zevenbergen 40 hectare jacht veld voor een termijn van vijf jaren verpacht en toegewezen aan J. v. B., voor 10 cènten per iaar. Naar de gevangenis te Middelburg is overgebracht een persoon, die te Goes iemand door middel van valschheid in geschrifte heeft opgelicht. Woensdagavond kwamen twee als heer gekleede Duitschers per trein 261 van Wil lemsdorp te Lage Zwaluwe. Na hun kaartje te hebben afgegeven, liepen zij in de richting van Zevenbergen den weg op. Een oogenblik later, toen een beambte der staatsspoorwegen een op eene doode lijn staanden trein wilde nazien, ot de portieren gesloten waren, spron gen genoemde heeren uit een coupé le klasse, liepen de rails over, sprongen over het hek en gingen aldaar in het gras liggen. Een der arbeiders der staatsspoor ontmoette juist twee marechaussees van den Moerdijk, die de ronde deden en gaven hun van het voorgevallene kennis. De twee Duitschers werden daarop gearresteerd en naar den Moer dijk overgebracht. Na in Belgie in verschillende hotels gelogeerd te hebben, zonder te betalen, wer den de vorige week twee dames uit den Bosch, door de Belgische gendarmen over de grenzen gezet. Ook in Limbug hebben zij eenige logementhouders bedrogen. Uit Roer mond zijn zij nu naar den Bosch gedirigeerd. Beiden waren zeer goed gekleed en deden zich zeer goed voor. Ter gelegenheid van het zilveren huwe lijksfeest van den Mikado ziju in Japan af zondert jke postzegels uitgegeven. Ze zijn van 2 sen (rood) en 5 sen (blauw). Het beeld vertoont de Japansche zon, aan de onderzijde waarvan Imperial Japanese Post aan de bovenzijde hetzeltde opschrift in Ja- pansch schrift. Een schoenmaker in de Koningstraat te Amsterdam die een feest vierde, ontving van de leden zijner vereeniging eene serenade. Dankbaar voqr dit bewijs van warme hulde ging de zoorv van St. Chrispijn naar zijn musiceerende vrienden en noodigde hen eventjes op den hoek een hartversterking te nemen ter eere van het feest. Nu is het be kend, dat blazen de keel droog maakt en dat een droge keel dorst ten gevolge heeft en dat dorst een mensch naar een dronk doet verlangen. Men begaf zich dus lustig en wel op weg naar de tapperij, na afloop zou men nog een stukje ten beste geven. Eenige oogenblikken later had ieder zijn glas voor zich; de president, het zijne in de rechterhandsprak op geroerden toon den jubelaris toe, een der hechtste stutten der ver eeniging, een voorbeeldig echtgenoot en va der, een man met een warm hart en open oog, enz. enz. Juist wilde de feestredenaar onder daveren de toejuichingen driewerf hulde brengen, aan den betoasten jubelaris, toen er iets gebeurde, waarop niemand gerekend had. Een gekraak liet zich hooren en vóór men wist wat er gebeurde, lag het ieeslvierend gezelschap in den kelder de vloer had zooveel geestdriit niet kunnen verdragen. Hoewel niemand ernstig letsel bekwam was het uit met de feestviering. Bij een hevig onweder, dat Donderdag middag boven Renkum en de V eluwe woedde, is de bliksem geslagen in eene boerenbe- huizing gelegen op het landgoed Alverskamp aldaar. Een begin van brand werd spoedig gebluscht; persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Donderdag namiddag barstte boven het dorp St. Anthonis een hevig onweder los. De bliksem veroorzaakte op twee plaatsen brand. Bijna het geheele huis van den bakker S. werd een prooi der vlammen; een kalf en een varken werden verkoold gevonden. Ook de boerderij van v. IC. is gedeeltelijk af gebrand. Door de politie te Arnhem is proces verbaal opgemaakt tegen den bottelaarsknecht R., die het volle vertrouwen van zijn patroon genietende, daarvan misbruik heeft gemaakt, door diens schrijfbureau met een valschen sleutel te openen en daaruit een som gelds te ontvreemden, die door de politie in den stal, waar ze geborgen was, is gevonden. Uit den hofvijver te 's Gravenhage is Vrijdagmorgen het lijk opgehaald van een net gekleed heer, naar gissing 60 jaar oud. Op het lijk is gevonden een visitekaartje, een fleschje en eenig geld. Bli kbaar had de drenkeling nog niet lang in het water gelegen, tiet lijk is naar de begraafplaats overge bracht. Een jachtpartij. Vrijdagmorgen op den Westersingel te Rotterdam zag een dien der, tot zijn niet geringe verbazing, plotseling twee hardlooperx voor zich opduiken; een paar gewoon gekleede heeren hadden zich in een minimum van tij 1 ontdaan van hun bovenkleeren en vingen aan, in vleeschkleurig tricot, de gave van moeder natuur, een paar stevige bcenen, tot eigen voordeel en tot genoegen der liefhebbers, aan te wenden. Dat dacht den ijverigen dienaar van de H. Hermandad een beetje te brutaal, een wetsovertreding zóó onder zijn oogen. Hij had, potstausend, ook goede „onderdanen" en dat zou hij die lui eens tot hun schade en schande bewijzen. De jacht ving aan, maar, 't zij dat de agent voelde te veel van zijn onder-ledematen ge vergd te hebben, 't zij dat hij kans zag, zon der zich moe te maken, de rebellen in handen te krijgen, hij bleef staan en wierp met zijn fluitje een reeks klagende tonen in de zoele lentelucht. In vijf minuten, want de politie is er vaak bijna net zoo gauw bij als de brandweergasten, schoot een tiental gehelmde en gesabelde gemeente-ambtenaren toe en met hun mede werking werd er een ware drijfjacht georga niseerd. De hardloopers, in het vaste ver trouwen op hun kunnen, bleven in denzelfden pas voortwandelen, schoten onder de uitge strekte armen der dienders door, liepen in een kring, wijzigden plotseling hun loop, links, rechts, vooruit, achteruit. Ha, daar had een van de agenten er bijna een gepakt... mis de kuustemaker vielwas in een oogwenk weer op de beenen, en stond reeds op den Verlengden Binnenwegtoen de agent op den Westersingel nog om zich heen zocht met de blanke sabel in de hand. De beide vlugge heeren snelden den Ver lengden Binnenweg op, een agent stapte op de juist naderende stoomtram, zóó zouden zij hem zeker niet ontloopen, dacht hij, eilaas, juist op 't gewichtige moment, sprongen de lui de sloot over, en wandelden over de weilanden verder. Hier eindigde de jacht, daar de rustbe- wakers met onderling overleg besloten, niet het offer van een mogelijke duikeling in de sloot op hun gesabelde waardighed te brengen. De dozijnen toeschouwers, die, o gruwel, gelachen hadden bij dit alles, gingen huns weegs, en de schooue, die ir. een kinder wagentje de kleederen der beide leelijkerds reed, kuierde naar den Westzeedijk, waar zij hen wel ontmoeten zou. Haarsteeg-, 18 April. Gisteren viel het zesjarig dochtertje van den schipper A. v. d. Lee, alhier in de haven. Een schipper uit het naburige Well dit bemerkende sprong het kind na, en smaakte het genoegen het nog bij tijds op het droge te brengen. Zooals het zich laat aanzien, zal de opbrengst der kruisbessen, dit jaar evenals het vorige, zeer aanzienlijk zijn. In sommige tuinen echter zijn de struiken reeds kaal gegeten door de rupsen, zoodat van deze weinig of niets terecht komt. WAALWIJK, 20 April. i T®r.veemarkfc was goeder, aanvoer en drukken handel. Weivee zeer gezocht tengevolge van het gunstig grat-gewas. Prijzen zijn veel hooger. Kalfkoeien golden f 110.— f205.—, af 215 Dito vaarzen f95 165,— f185 x. aangevoei'd 85 stuks verkocht van t o,50 a t 14, Weilammeren 150 stuks aangevoerd, meestal verkocht van f4.tot 5.2ö: Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 769 ke. van f0,88 fl,15 per kg. Eieren f 2,50 a 3,— per 100 stuks. De huidenmarkt blijft voortdurend flauw gestemd voor tusschensoorten. Prima waar zomerhuiden van 25/32 kilo, waarvan weer enkele partijen uit Antwerpen worden aan geboden, vinden echter dadelijk aan hooge prijzen koopers. Voor inlandsche huiden en vellen was de laatste dagen ook meer koop lust met eenige vraag voor 't buitenland. Paardenhuiden gevraagd aan vorige prijzen. Voor goed beleerd zwaar zooileder worden iets betere prijzen besteed met voortdurende vraag. De voorraad is minder groot dan verleden jaar om dezen tijd. In goede Graaf schapper schors is de handel ferm en de prijzen, die reeds gemonteerd zijn, zouden wellicht nog hooger zijn geloopen, indien er niet eenige flinke partijen vorigiarige Fransche schors waren aangevoerd. Er wordt thans reeds nieuwe Fransche aangeboden. Blijft het weer gunstig dan zullen de prijzen van alle soorten waarschijnlijk weer op die van verleden jaar vallen, daar over 't algemeen van eene belangrijke cultuur sprake is. ANTWERPEN, 19 April 1894. Bericht van A. HENRI FICQ. Eene huidenveiling is bepaald tegen Za terdag 28 April. Onder de voor deze veiling bestemde kavels ziju verscheidene nog in lossing per st. »Bellarden" en »Eifel Tower", waarvan de klasseering zoo spoedig mogelijk zal verschijnen in eene note volante of in den catalogusdie ten bekwamen tijde zal worden afgezonden. Onze markt is kalm. te Waalwijk, MAAKT BEKEND dat is INGE'/.KT en VERHOOGD I. Van de onroerende goederen des heeren J. P. C. Michilsen te Waalwijk Koop 1. Huis met schuur tot de Loint op f2500. 2. Bouwterrein met- tuin tot aan de Loint op f1700. 3. Oostelijke helft van het weiland (8 hont) op f 1750. 4. Westelijke helft van het weiland (8 hont) op f1750. 5. Massa van koopen 1 en 3 op f 4250. n 6. 2 en 4 op f3800. 7. v 1 en 2 op f5750. 8. Generale massa op f 11000. II. Het dubbel huis met tuin van A. Steen bergen te Waalwijkop f1800. Toeslag Vrijdag 4 Mei 1894, 's avonds 7 uurter herberge van A. J. VERHOEVEN, te Waalwijk. Dagelijks kan verhoogd worden ten kan tore van genoemden notaris. Waalwijk, 21 April 1894.

Echo van het Zuiden | 1894 | | pagina 5