EEN BOERENHOFSTEDE Notaris LOEFF, Notaris RANT, Advertentiën, %mi&g 22 April, UITVOERINGEN. BINNENLAND. Handelsberichten. lij 3, ©Kctl-tic-W» ff| a® en Openbare verhooping PRBCIEL 100ILA11, VERK O OPEIS VRIJDAG 11 MEI 1894 VRIJDAG 25 MEI 1894, Betaling der koopsom 6 weken na de toewijzing. Breeder bij biljetten omschreven. .1 WAALWIJK. Zondag 29 April,'smidd. 12 uur, zal door de liedertafel »Oeiening en Vermaak" van Waalwijk en Bezooienop de zaal Musis Sacrum worden uitgevoerd 1. Der Sacriscke Bass Koschat. 2. Saiils Lierzang Gevaert. 3. Neerlands Mannenzang De Vliegk. Donderdag 3 Mei 1894, des nam ten 5 ureCONCERT te geven door de har monie „l'Espérance* in den tuin van den heer V. J. GerrisMussis Sacrumheeren honoraire leden van den Koninklijken Oranje Doelen* aangeboden. (Zie programma's.) CAPELLE. Donderdag 3 Mei 1894, des nam. ten 2l/g ure, UITVOERING, te geven door de liedertafel //Oefening Kweekt Kunst*, met medewerking van den heer Monté in de zaal van den heer L. van Dongen. (Zie programma's.) WAALWIJK, 28 April 1894. De gisteren avond, onder voorzitterschap van den burgemeester, Jhr. Van Grotenhuis, gehoudene openbare vergadering van den gemeenteraadwerd bijgewoond door alle leden, met uitzondering van den heer Tim mermans van Turen hout, die kenuis had gegeven verhinderd te zijn. Na voorlezing en goedkeuring der notulen van de vorige vergaderingdeelde de voor zitter mede dat waren ingekomen lo. Goedkeuring van ged. staten op het contract betreffende het gebouw voor besmet telijke ziekten; 2o. Id. van de onderhandsche aanbeste ding van een gashouder. De kas van den gemeente-ontvanger is door B. en W. opgenomen en in orde be vonden. In kas was f 5963,92. Met algemeene stemmen is benoemd tot onderwijzer aan de openbare school alhier Ant. Prinsen, thans werkzaam te Kaatsheuvel. Een verzoekschrift van den onderwijzer A. v. d. Heijden alhier, om verhooging van jaarwedde tot f700,is gesteld in handen van B. en W. Aangeboden is het kohier van den hoof- delijken omslag voor 1894 en gesteld in handen eener commissie van onderzoek, tot leden waarvan gekozen zijn de heeren Qui- rijns, Mombers en Baijens. Goedgekeurd werden verschillende over schrijvingen op de begrootiug van 1893. De heer van Schijndel vestigde de aan dacht van het dagelijksch bestuur op den toestand van de heg achter den tuin der marechaussees-kazerne, welke volgens vroeger genomen raadsbesluit zal worden vervangen door een planken heining. De voorzitter antwoordde, dat de architect het den laatsten tijd te volhandig heeft gehad. Binnen enkele dagen echter zal hij met zijn plan gereed zijn De heer van Schijndel bracht verder ter sprake de afscheiding tusschen genoemden tuin en dien van den heer Witlox. Na eenige bespreking werd in beginsel aangenomen ook daar eene planken heining te laten stellen, mits de heer Witlox de helft der kosten betale, wat door hem is toegezegd. Hierna werd de vergadering gesloten. Naar wij met genoegen vernemen zal door vier Waal wijksche fii ma's te Antwerpen geëxposeerd worden, namelijk W. Timmer mans en Zonenleder, buiten mededinging, daar een der firmanten, de heer J. B. Tim mermans, is lid van het Nederlandsch ten- toonstellings-comitéHerman Zeegers, firma P. J. van Gils, elixir enz.; Wed. Klijberg van Ree en A. van lersel en Zoon, schoeisel. Wij houden ons overtuigd, dat genoemde firma's de eer der Waal wijksche industrie te Antwerpen hoog zullen houden en een goed figuur zullen maken tusschen de tal rijke concurrenten. Onze beste wenschen voor hun succes. Bij de op 1 Mei in werking tredende dienstregeling der spoorwegen is de loop der treinen op de lijn Zwaluwe's Bosch als volgt Lage Zwaluwe v. 5,59 6,39 9,20 12,50 3,53 7,40 Waalwijk „6,39 7,51 10,1912,30 1,58 4,48 8,25 's Bosch h 7,00 8,2410,42 1,15 2,38 5,118,50 's Bosch v. 5,50 8,54 9,4511,40 1,34 5,36 7,14 Waalwijk 6,14 9,1310,22 12,24 1,58 6,15 7,38 Lage Zwaluwe a. 7,06 9,4511,33 2,51 7,26 8,26 De heer D. A. Kakebeenalhier militair wielrijder, neemt deel aan den heden plaats hebbenden estafette rit van Maastricht naar 's Gravenhage. Hij is een van de vier wielrijders, die zich voorstellen den geheelen afstand af te leggen. Het vertrek van Maastricht was bepaald op heden ochtend 3l/2 uur. De weg loopt van Maastricht over Roermond, Venlo, Kes- sel, Helmond,'sBosch, Gorinckera, Dordrecht, Rotterdam naar den Haag. We wenschen onzen koenen sporlman goede reis en groot succes. Gisteren ochtend is ministerraad ge houden. Naar verzekerd wordtzal het kabinet de bijeenkomst der kamers niet af wachten maar heeft het besloten collectief ontslag in te dienen. (Vad.) Ook het Dagblad meldt dat het ministerie ontslag zal vragen. Aan den handel Vanwege de Haagsche justitie wordt ge waarschuwd tegen het aanknoopen van handelsbetrekkingen met C. W. Vis, kellner, Hekkelaan en G. Zalm, houthandelaar Korte Groenewegje, beiden Den. Haag. Men meldt uit Amsterdam Aan den heer Carré werden Donderdag middag, bij gelegenheid van zijn 25-jarige directeurschap, kostbare geschenken aange boden. Mr. Van der Breggen bood namens vele vrienden de teekeningen aan van de paardengroepen op den Are de Triomphe te Parijs, die door de Compagnie des bronzes worden gegoten en welke beelden op mar meren voetstukken in de vestibule van den circus zullen worden geplaatst; dit is een geschenk van f 1600. Van het stalpersoneel ontving Carré een tuig voor een vierspan; van de suppoosten 2 beelden enz. Woensdagavond stapten aan het sta tion Delden in eeu coupé 2e klasse van trein 141 een heer en eene dame met biljetten enkele reis DeldenHengeloo. Bij de aankomst te Hengeloo vond men beiden stervend, en kort daarop waren beiden bezweken. Op het lijk van dien heer werd een fleschje gevonden, vermoedelijk vergif inhoudende. De lijken zijn door de politie naar het ziekenhuis overgebracht. Hunne namen zijn nog niet bekend. Naar men aan de Nbr. mededeelt, is de vrouw van J. v. N., die met haar man te Berlicum in hechtenis werd genomen, als verdacht van kindermoordweer in vrijheid gesteld en naar Berlicum terugge keerd. De persoon van J. v. N. is onder grooten toeloop van nieuwsgierigen naar 't huis van bewaring te 's Bosch getranspor teerd. Beiden, zoowel de man als de vrouw, schijnen te behooren tot hen, waarvan men zegt, dat ze „half gaar* zijn, zoo zelfs dat personen, die hen kennen, zich afvragen in hoeverre hier van toerekenbaarheid sprake zal zijn. Te Venloo schrikte Donderdag een paard voor een kar. De voerman geraakte tusschen eenen muur en de boomen der kar bekneld en werd gedood. Smartelijk voor de liefhebbende ouders! Te Rijsen wilde zekere M. een wagen met mest naar het land brengen. Zijn zes jarig zoontje plaatste hij voor op den wagen. Bij het passeeren van den overweg over de spoorlijn, kreeg de wagen een schok en viel het knaapje er af. Voordat M. het paard tot stilstaan kon brengen waren de beide wielen reeds over het lichaam van het kind gereden, tengevolge waarvan het onmiddellijk den geest gaf. De diep beklagenswaardige ouders hebben nauwelijks eene week geleden een ander kind door den dood verloren. Gehecht aan zijn geboorteplaats! Een paard van den landbouwer Heddema te Finsterwold, stond op stal bij den bakker Meyer, 's Nachts kreeg bruintje het in zijn gedachten, een wandeling te doen, al in het jeugdige groen. Hij rukte zich los, heeft de deuren weten open te rammen hoe dit alles geschieden kon, zonder dat de huisgenooten iets van de drukte vernamen, blijft een raadsel en draafde toen naar de boerderij van zijn baas. Vandaar draafde het dier naar het naburige Veenhuizen, om daarna door te hollen naar Nieuw-Beerta, zijn eigenlijke geboorteplaats. Woensdag middag is de groote boer derij van Jan Krol te Bergum in vlammen opgegaan. De geheele veestapel, 21 koeien, ging verloren. Naar men verzekert, is de brand ontstaan door het spelen van kinderen met lucifers bij een hooischelf, die zich in de nabijheid bevond. De werkstaking in de Drentsche venen heeft grooter omvang dan reeds gemeld is. In het geheel zijn er ongeveer een paar duizend arbeiders, die het werk hebben ge staakt. Op sommige plaatsen namen zij eene dreigende houding aan, doch noemenswaar dige ongeregeldheden hebben niet plaats gehad. De oorzaak moet gezocht worden in de omstandigheden, dat de werkgevers het loon van het vorige jaar hebben verlaagd. Loonsverliooging is de eisch De maréchaussëe houden zich flink. De monumentale leeuw in het Kronen- burger park te Nijmegen is door baldadigen geschonden. Een gerucht zegt, dat leerlingen van het gymnasium met katapulten de schen derij gepleegd hebben. Ook in Onstwedder Alteveer is eene werkstaking onder de veenarbeiders uitge broken. De politie is versterkt, de arbeiders houden zich kalm. Men meldt uit Amsterdam Eene ontzettende ramp, welke aan vier jonge kinderen het leven heeft gekost, greep Vrijdagavond in de Nieuwe Kerkstraat plaats. Omstreeks 9 uur ontstond er brand in de woning van den schoenmaker Similauw, een Rus, die met zijne vrouw het benedenhuis van perceel 63 bewoonde. Beiden verlieten on middellijk het huis zonder de bovenbewoners voldoende te waarschuwen, en verdwenen. Op de eerste verdieping huisde de diamant slijper Mulder met vrouw en twee kinderen en eene tante, eene weduwe van 74 jaar, en op de tweede verdieping woonde Abraham Cardozo, sjouwerman van beroep, met vrouw en zeven kinderen. De vier jongsten, Rafael, Salomon, Hendrika en Israel, oud 6, 4, 2 en 1 jaar, lagen te bed, terwijl de brand uitbrak. Door het oudste dochtertje van Cardozo, dat beneden den Rus de voordeur openwerpen en achter hem de vlammen zag, gewaarschuwd, vlogen de bewoners in den schrik van het oogenblik, slechts aan zich zeiven denkende, naar beneden, en zoo ijlings verbreidde de brand zich over de beide bovenverdiepingen, dat van terugkeeren geen sprake meer kon zijn. De volwassenen en de drie oudste kinderen van Cardozo, die nog niet te bed waren, bevonden zich in veilig heid. De twee kinderen van Mulder werden door een der buren nog met moeite uit het brandende huis gehaald. Toen men diens tante, de oude weduwe, te voorschijn bracht, bleek deze reeds bijna gestikt, en volslagen bewusteloos te zijn. Zij werd onmiddellijk naar het Israëlitisch zieken huis in de buurt gebracht. De vier te bed liggende kinderen van Car dozo kon men niet meer redden. Weinige oogenblikkcn latertoen de brandweer het vuur geheel had gebluscht, vond men hunne lijkjes. In doeken gewikkeld werden de jeug dige slachtoffers mede naar het lsr. ziekenhuis overgebracht door politieagenten. Het gejammer en geweeklaag der buren telkens wanneer een brandwacht met een der lijken voor het oog onzichtbaar uit de uitge brande woning trad maakte het tooneel van het oogenblik nog te aangrijpender. Mul der liep onder de buren rond, zoekende naar zijne tante, en hoorde eindelijk waarheen men haar had gebracht; de oudere kinderen van Cardozo stonden weenende voor het huis waaruit hunne broertjes en zusje verbrand en verstikt werden weggedragen. Zoo snel was alles in zijn werk gegaan dat het vuur, toen de brandweer verscheen, reeds bijna had uitgewoed. Het blusschingswerk moest geschieden van de daken der belen dende perceelen en aan de voorzijde door middel van brandladders. Bovendien had de brandweer het ongeluk de pijp der Vechtkraan vol glas en zand te vinden, niettegenstaande hare geregelde controle dier kranen. Laat in den avond waren de Rus en zijne vrouw nog niet teruggevonden; men beweerde dat hij gezegd had een ongeluk te hebben gehad met zijne petroleumlamp. De man had reeds drie malen brand gehad in zijne woning. Dr. Couveede directeur, had hoop de bewustelooze vrouw, die in zeer zorgelijken toestand bij hem werd binnengebracht, in het leven te behouden. Omstanders wisten te vertellen dat de brandweer eerst 15 minuten na het uitbreken van den brand ter plaatse was verschenen en dat terwijl de brandweerdpost op het Weesperplein geen drie minuten loopens ver wijderd is. Capelle. A. s. Dinsdag 1 Mei hoopt de weled. heer W. G. Treffers den dag ie her denken, dat hij voor 25 jaren als hoofd der school in deze gemeente optrad; tevens zal hij dien dag zijne vijf en twintigjarige echtvereeniging vieren. Voor deze gelegenheid is door eenige ingezetenen het plan gevormd om des namid dags een kinderwedstrijd te houden, bestaande in zakloopen sprietloopen enz. enzDit leest zal opgeluisterd worden door prachtige muziek. Dat die dag in groote vreugde mag doorgebracht wordenis natuurlijk ieders wensch. i— eene afwachtende houding aangenomen met het oog op de veiling te Antwerpen, morgen Zaterdag invallend, een ongekende dag voor eene huidenveiling. In leder worden de zaken vlugger. Deze week werd in deze streek veel verkocht aan tamelijk goede prijzen. De handel en de prijzen van schors onveranderd vast. WAALWIJK, 27 April. Bij grooten aanvoer van hoornvee was de han del vlug, terwijl de prijzen van 't begin der markt tot het einde opliepen. Kalfkoeien golden f 130.f225.—, af 245. Dito vaarzen f 105 k 165,f 180. Voor weivee vooral was veel kooplust aan hoogere prijzen. Weilammeren 180 stuks aangevoerd, meestal verkoeht van f4.25 tot 6.25. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 491 kg. van f0,99 k f'1,18 per kg. Eieren f 2,50 a 3,per 100 stuks. De huidenmarkt blijft tamelijk kalm. Alleen in de prima waar worden eenige zaken gedaan. Er werd de laatste dagen hopen onze geliefde Ouders WV hun 25-jarig huwelijks-feest te Hunne dankbare kinderen. WAA^WIJK^ April 1894. VAN MET AANGELEGEN BOU W-en WEILANDEN, HEIDE en BOSSCHEN op GIERSBERGEN onder DRUNEN en HELVOIRTen van een IN DEN POLDER DEN HAM, onder CROMVOIRT. te DRUNENzal ten verzoeke van den WelEd. Heer Gre— wen-Suijs, te ROTTERDAM, BIJ INZET ter herberge van Wouterus Pijnenburg en BIJ TOESLAG: ter herberge van Frans Brokte DRU NEN, telkens des namidd. 6 ure: Eene Boerderijbestaande uit Bouw- Weiland en Heide, te GIERS- BERGENonder DRUNEN, groot 27.55.78. i/8 IN DE GROOTE DUINEN. Drie perceelen Heide en een perceel Hooiland, onder CROMVOIRT, in den polder van den Hamsectie B 110 289 groot 1 heet. 27 aren 40 centiaren. De huurpenningen, vervallende 1 November 1894 en 1 Mei 1895 zijn ten voor- deele van den kooper van den eersten koop. De huursom bedraagt f 220 per jaar. De grondbelasting wordt door den huurder betaald. Het schaarhout rond de landerijen wassende, is niet onder de huur begrepen en bracht de laatste 5 jaren op f 544. De voorpoting met de boomen tegenover van Rooij wordt gereserveerd. te Waalwijk, MAAKT BEKEND dat is INGEZET en VERHOOGD I. Van de onroerende goederen des heeren J. F. C. Michilsen te Waalwijk, Koop 1. Huis met schuur tot de Loint op f3500. 2. Bouwterrein met tuin tot aan de Loint op f2100. 3. Oostelijke helft van het weiland (8 bont) op f 2200. 4. Westelijke helft van het weiland (8 bont) op f2200. 5. Massa van koopen 1 en 3 op f 5250. 6. 2 en 4 op f4400. 7. 1 en 2 op f 5750. 8. Generale massa op f 11000. II. liet dubbel huis met tuin van A. Steen bergen te Waalwijkop f 2000. Toeslag Vrijdag 4 Mei 1894, 's avonds 7 uurter herberge van A. J. VERHOEVEN, te Waalwijk, Dagelijks kan verhoogd worden ten kan ore van. genoemden notaris.

Echo van het Zuiden | 1894 | | pagina 2