J KIEZERS. ~TE KOOP: J. F. Wingels, DAMESSCHOEISEL op MAAT, Advertentièn, Wed. C. üoltgrefe li E if HDSS DOG-KARRETJES, Spanje. Italië. Griekenland. Rijkspostspaarbank. BINNENLAND. Burgerlijke stand. Handelsberichten. A. van Helvoirt. Schoenfabrikant, De krijgsraad te Barcelona heeft vijf per sonen als betrokken in den moordaanslag tegen den maarschalk Martinez Campos, ter dood veroordeeld. De andere beschuldigden, vier in getal zijn tot levenslangen dwang arbeid veroordeeld. De anarchisten waren zeer heftig in de antwoorden op de hun gestelde vragen. Zij kwamen niet alleen voor hunne anarchistische gevoelens met grootspraak uitmaar stoften ook op hun bedrijf. De Paus heeft een werk samengesteld, be vattende al de handelingen zijner priesterlijke regeering in de verschillende landen. Leo XIII heeft, evenals Sixtus V, zich rekenschap willen geven van hetgeen hij verricht heeft en zijne politiek willen uiteenzetten. In de hooge geestelijke kringen wordt dit werk beschouwd als het staatkundig-godsdien stig testament van den Paus. ATHENE 2 Mei. Heden avond te 9 uur werden wederom drie schokken van aard beving waargenomen, tengevolge waarvan een honderdtal nieuwe minerale bronnen uit den grond spoteu. In Euboia zijn de bewoners in paniek naar het gebergte gevlucht. De koning en de koningin bezochten de plaats der ramp. UITVOERINGEN. WAALWIJK. Zondag 6 dezer, 's middags 12 uur, zal de harmonie l'Espérance, op de zaal bij de erven A. N. van Riel, uitvoeren De Zeeuwsche Leeuw, marsch Greve. Une nuit d'été, ouverture. Tack. Le Corbeille de Roses, fantaisie. Van Dam. Italiana. Baudonk. DRUNEN. Maandag 7 Mei 1894, matinée te geven door de harmonie De Eendracht van Druneu, ten huize van den heer C. van Huiten, met medewerking van eenige heeren dilettanten. Aanvang 10 ure. Zie programma's. Aan het postkantoor te Waalwijk en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand April ingelegd f 4133,57; terugbetaald f 2259,38. Het laatste, door het kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 1821, WAALWIJK, 5 Mei 1894 In eenige onzer voorgaande nummers plaat sten wij eene advertentiewaarin gevraagd werden agenten voor den verkoop van een gemakkelijk te plaatsen artikel tegen hooge provisie, en na goed slagen salaris. Brieven franco letter R annoncenbureau van J. H. SIECKENGroote Houtstraat 10, te Amsterdam. In het weekblad „Mutua Confidentia" van verleden Donderdag lezen wij het volgende: //Met het tijdelijk afstaan van bestellings- „brieven en andere bescheiden, benevens me- „dedeeling van ervaring betreffende de ou- „dervolgende personen, zal men ons verplich ten" en daaronder o. m. a. J. H. SieckenGroote Houtstraat 10 Amsterdam. „MUTUA CONFIDENTIA" schijnt dus niet bijzonder veel vertrouwen te stellen in genoemde firma, 't is daarom dat wij boven staande mededeelen. Zijn er soms personen, die naar aanleiding der annonce geschreven hebben dan geven wij hun den raad nauw keurige inlichtingen in te winnenalvorens verder te gaan. Den 12 Augustus dezes jaars zal het 50 jaar geleden zijn, dat de eerw. zusters van het Gezelschap J. M. J. zich in onze gemeente vestigden. Op initiatief van mevr. Zeegers-Van Gils in overleg met mevr. van Grotenhuis-De Greeff en onder goedkeuring van den zeereerw. heer pastoor, heeft zich eene commissie gevormd om geleien in te zamelen, ten einde dit jubilé feestelijk te vieren en de eerw. zusters een stoffelijk bewijs van waardeering aan te bieden. De commissie bestaat uit de dames H. Zeegers-Van Gils. C. van Grotenhuis-De Greeft. D. Wiesman-Van Baal. V. Gragtmans-Van Baal. G. Orie-Dumoulin. M. Rubbens-Timmermans. C. van Loon-Gragtmans. M. Lambermont-Koolen. J. van Dooren-Moonen. Cornelia Mombers. Marie de Zeeuw. Helena van der Heijden. Jeannette le Blanc. Cornelia Rubbens. Marie Meles. Lisa Tijssen. Theresia Dumoulin. Theresia van Gils. De gehuwde dames zijn alle te Waalwijk geboren; de jonge dames zijn de negen oudste van het zangkoor in de kapel der eerw. zusters de overige leden van dat koor zullen hare medewerking verleenen bij het versieren van het klooster voor den dag der feestviering. Wij bevelen de collecte in de milddadig heid onzer medeingezetenen vooral daar iedereen overtuigd moet zijn, dat de eerw. zusters in onze gemeente op verschillend gebied zeer veel nut stichten. Het slechte en gure weder was oorzaak dat het concert, door den Koninklijken Oranje Doelen zijnen honorairen leden aangeboden, Donderdag niet in den tuin van Musis Sacrum kon plaats hebben maar op de zaal moest gegeven worden. Waarschijnlijk was dit wel de reden dat het minder druk bezocht was, dan anders in den regel 't geval is. Intusschen hebben zij, die het hebben bijgewoond, een paar aangename uren doorgebrachtin 't genot van de heerlijke muziek van l'Espérance. Welverdiend applaus viel den executanten ten deel en een der nummers werd zelfs op algemeen verzoek gebisseerd. Dank aan de „mannen van Oranje" voor den prettigen avond. De handelsreizigers, kramers enz. moeten volgens de in werking getreden wet op de bedrijfsbelasting, voorzien zijn van een „be wijs" van aangifte. Zij behooren zich daartoe persoonlijk ter secretarie hunner gemeente te vervoegen. De rechtbank te 's Bosch heeft Martinus Swinkels, van Uden, en diens broeder An- tonius aldaar, beiden beschuldigd van den 6 Maart jl., ten nadeele van Wilhelm Moser, mede te Uden woonachtig, diefstal te hebben gepleegd van pl. m. f 400 aan geld en ver schillende kleedingstukken en andere goederen veroordeeld tot 4 en 5 jaren gevangenisstraf. De schoenmaker Samiljan, uit de Nieuwe Kerkstraat, te Amsterdam, diens vrouw en een aantal andere getuigen, zijn Woensdag tot tweemalen toe door den rechter commissaris gehoord. Deze vond het na afloop van het verhoor geraden Samiljan in voorloopige hechtenis te houden als verdacht van brand stichting, tengevolge waarvan vier kinderen en eene oude vrouw het leven verloren. De verdachte staat thans te boek als Samiljan oud 25 jaar, geboren te Lohnik Rusland. Te Bergenopzoom heeft een ernstig ongeluk plaats gehad op het exercitieveld bij wachthuis no. 13 buiten de voormalige Boschpoort. Een 12jarige knaap, die aldaar een viertal koeien hoedde, had het touw waaraan een dezer dieren bevestigd was om het lijf vastgebonden, toen op eens het dier in woeste vaart op hol ging. De jongen werd medegesleurd, eerst over het exercitieterrein en later door een kreupelboschje. Een troep soldaten, die aldaar exerceerden, het gevaar ziende, snelden te hulp en mochten er in slagen het dier te vangen en den knaap te bevrijden. Afzichtelijk verminkt en voor dood weid de knaap opgenomen en bij zijne ouders thuis gebracht. Hoewel nog in leven, is zijn toestand hopeloos. Het gezin van den heer J. Huisman, wonende aan den straatweg Annen-Spijker- boor, werd voor eenige dagen plotseling bijna geheel ongesteld. Hoewel dadelijk genees kundige hulp werd ingeroepen, zijn reeds twee kinderen overleden, terwijl de vader der kleinen nog hoogst gevaarlijk is. Slecht drinkwater moet de oorzaak van deze treurige omstandigheid zijn. Men meldt uit Nieuwe-Niedorp van 1 Mei Gisterenavond te 10 uren werden onze dorpsbewoners opgeschrikt door het geroep van brand. De in de onmiddellijke nabijheid van het dorp staande korenmolen van den heer J. L. van Herwerden stond in weinige oogenblikken van boven tot onder in vlam. Bij den feilen wind was aan geen blusschen te denken, maar de belendende huizen liepen groot gevaar, want een regen van vonken en brandend riet verspreidde zich over het dorp. Het duurde dan ook niet lang, of de woning van den broodbakker Schoorl, grootendeels met riet gedekt, vatte vlam, maar werd nog juist bij tijds door doelmatige werking der spuiten behouden. Ook de huizen van den burgemeester, den heer D. van der Stok en den heer P. Haringhuizen werden ernstig bedreigd, maar door het flink optreden van de brandweer zijn zij gespaard gebleven. Een woord van lof mag niét worden ont houden aan de kloeke spuitgasten en hunne bekwame leiders, door wier krachtdadig op treden ons dorp aan een groote ramp ont komen is. De brand is vermoedelijk ontstaan door het heetloopen van den molen, die door den krachtigen wind door de vang niet gehouden werd. Ofschoon tegen brandschade grooten deels gedekt, lijdt de molenaar groot verlies wegens het tijdelijk stilstaan van zijn bedrijf. Donderdag zijn te 's Bosch op bevel van de justitie in vrijheid gesteld de schoen maker M. v. Delft en diens zwager Woltering uit Gorinchem, beiden verdacht van bedrie- gelijke bankbreuk. Eerstgenoemde moet, naar men meededeelt, gedurende zijne gevangenis schap krankzinnig zijn geworden. Men meldt uit Maastricht De huisvrouw Lindauer, op wien Donderdag een moordaanslag werd gepleegd, is niet buiten levensgevaar. Het dolkmes is door den rug in de borstholte doorgedrongen. De verwondingen van den dader Tellings, die, zooals men weet, zichzelf het leven trachtte te benemen, zijn minder gevaarlijk dan men aanvankelijk vermoedde: Donderdagavond te half acht had de wisselwachter J. M., dienstdoende aan het station te Zutfen, het ongeluk onder een trein te geraken. Door zijue tegenwoordigheid van geest liet hij echter den geheelen trein over zich heengaan, wat mogelijk was doordat hij jnist tusschen de rails terecht kwam. Nu bepaalde zich het ongeluk tot het ver lies van een teen en een gedeelte van zijn schoen. Capelle. Met groote opgewektheid en be langstelling is deze week alhier het dubbele jubilé gevierd van den heer W. G. Treffers, die 25 jaar stond aan 't hoofd der school in 't dorp en ook 25 jaar gehuwd was. Van verschillende zijden werden den jubi laris geschenken aangeboden als zoovele blijken van waardering voor het vele goede, door hem gedurende die 25 jarige loopbaan alhier verricht. Vooral mag niet onvermeld blijven het prachtig cadeau van zijne oud leerlingen en dat van de gemeenteraadsleden. De geheele dag werd echt feestelijk door gebracht te beginnen met het brengen van een ovatie, door een Duitsch muziekkorps en onze liedertafel; daarna kinderoptocht, voor afgegaan door muziek, en in den namiddag een volksfeestje voor kinderen, die allen hun best deden een prijsje te hebben enz. enz.. Kortom het was dien dag feest en na afloop trok men naar de woning van het zilveren- paar, waar drie dagen lang in hoogst feeste lijke stemming en onder algemeene belang stelling dit schoone jubilé gevierd werd. Kaatsheuvel, 3 Mei. Het feest der scherp schutters St. Jan Baptist, te geven op Maandag 14 Mei a.s. bij den heer P. v. Berkel, waarin mede zal werken onze alom bekende harmonie „Euphonia" belooft schitterend te zullen zijn; reeds verschillende schutterijen hebben hare deelneming daaraan toegezegd, voor goede regeling en nette bediening zal door de com missie zorg worden gedragen. DRüNEN. Vanaf 1 tot en met 30 April. GEBOREN Lambertns z. van Adrianus van Bla- del en van Hendrika Mimpen Catharina Maria d. van Johannes van Son en van Maria van Engelen Johanna d. van Cor nells de Munnik en van Johanna Kogels Johannes z. van Johannes Franciseus Vesters en van Adriana Klerks Clasina d. van Hendrikus van Ravensteijn en van Petronella Heijmans Hendrika Huberdina d. van Michiel van de Wiel en van Maria Johanna Smits Johanna Maria d. van Cornelis Verheijden en van Johanna de Kruijff Petronella Wilhelraina Johanna Maria, d. van Josephus Joannes Franciseus Nieuwen- huijs en van Wilhelir.ina Cornelia Hendrika Hamerslag Antonius Gerardus z. van Hendrik Mimpen en van Pieternella van Bers Cornelia Pieternella d. van Gerardus van den Ilooven en van Maria van Es. OVERLEDEN Hendrika van Delft 78 jaren Christina Moonen G maanden Johanna llaria Engelina Snijders 3 maanden. WAALWIJK, 4 Mei. Op de jaarmarkt was veel aanvoer van hoorn vee, ruim 400 stuks waren aan de lijn. De handel was zeer vlug en de prijzen hooger. Kalfkoeien golden f 140.— f240.—, af 250.— Dito vaarzen 1110 160,— f 190. Weilammeren 206 stuks aangevoerd, meestal verkocht van f4.50 tot 6.50. Jonge varkens aangevoerd 315 stuks verkocht aan fö.50 tot f 15.50. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 387 ke van f0,90 5 11,05 per kg. Eieren f 2,50 a 3,per 100 stuks. In granen was de handel voor consumptie artikelen wel zoo vast. Verschillende partijtjes gingen van de hand. Onze Vrijdagsche graan- beurs wordt altijd druk' bezocht. Niet zoo'n druk bezoek viel de looiersbeurs ten deel. De handel was ook niet vlug in ruwe huiden, noch in zooileder. Met veel aanbod in de inferieure waar is de handel slap en de prijzen worden er niet beter op. Anders is het gesteld met het artikel zwaar zoolleder, dat nog steeds goede koopers vindt aan prijzen van 63 tot 65, 68 tot 70 ets per half kilo naar kwaliteit. Licht zooileder voor de schoenmakerijen in de Langstraat vindt goeden aftrek tegen 48 50 tot 60 ets. per half kilo. Hoewel er veel fransche schors wordt aan geboden en zelfs al nieuwe, blijven de prijzen van goede Geldersche schors gesouteneerd. In vreemde looimiddelen voortdurend veel aanbod. Zitting kantongerecht Waalwijk. UITSPRAKEN 27 April 1894. J. L. c.s., Baardwijk, jachtdelict, vrijge sproken; J. L. Loonopzand, overtr. prov. regt., f 3; A. R. Bezooien pol. overtr. Waalwijk vrijgesproken; W. K. Bezooien, overtr. wet hondsdolheid, f2 x f 1 c. e.; A. T. L. Veen, openbare dronkenschap, f2 c. e.; J. v. d. W. Vlijmen, overtred. wet hondsdolheid, f 1 c. e.; C. J. R. Waalwijk, ordeverstoring in dron kenschap, f 2 en f 5 of sub. 2 en 3 dagen; B. F. L. Waspik, overtreding wet hondsdol heid, fl; P. A. v. D. Waspik, alsvoor, fl; C. F. Waspik, alsvoor, f 0.50; W. S.'s Bosch, overtreding prov. reglement, 3 boete 5. f 1; D. v. R. Veen, alsvoor, fl; G. A. D. Waal wijk, openbare dronkenschap, f2; G. V. Veen, overtreding prov. reglement, f2; N. A. Loon opzand, overtreding drankwet, f10 sub. 5 dagen; H. v. W. Boxtel, overtreding prov. reglement, f2; H. d. O. idem, alsvoor, f2: R. J. F. V. Waalwijk, openbare dronkenschap f2; P. v. R. Dussen, pvertreding visscherij f4- G. v. d. V. Waalwijk, overtreding pol derreglement f5; S. F. Waspik, overtreding wet hondsdolheid, f 1: P. IC. Waalwijk, alsvoor f 1; G. Z. idem alsvoor fl; H. v. F. Capelle alsvoor f 1; G. v. d. H. idem alsvoor f 1; J. v. d. H. idem alsvoor f 1; A. M. Vrijhoeven- Capelle alsvoor f 1; P. v. O. 's Bosch alsvoor f 1G. L. v. II. Waalwijk, overtreding artikel 459 S. R., f 10; J. v. D. Loonopzand, orde verstoring in dronkenschap, drie dagen hech tenis; Joh. D. idem alsvoor f 3; L. P. Waspik, overtreding wet hondsdolheid, fl. Heden overleed, tot diepe droefheid van mij en mijne nog jeugdige kin deren, tijdig voorzien van de H.H. Sacramenten der stervenden mijn innig geliefde echtgenoot, de heer Joscplius Lodcvikus Franciseus Kuslcr, in den ouderdom van ruim 60 jaar. Mede namens wederzijdsche familieleden Wed. J. L. F. KUSTER- Hurkens. Waalwijk, 2 Mei 1894. GETROUWD PIETER VAN MIEROP HENRIËTTE VAN DE GOOR, die, mede namens wederzijdsche familie hartelijken dank betuigen voor de vele blij ken van belangstelling bij bun huwelijk ondervonden. Waalwijk, 1 Mei 1894. Voorspoedig bevallen van een welgeschapen DOCHTER Mevrouw Jos. J. F. Nieuwenhuijs- geb. Hamerslag. Dkenen, 28 April 1894 GEBOREN: Aleida Josepha Maria, DOCHTER VAN LOUS J. F. ADRIANA 1. II. VERWIEL—VAi\ LOOK. ïezooien, 3 Mei 1894. ^Llendie iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan de nalatenschap van Mej. Henriette Daleu, overleden te Bezooien worden verzocht daarvan op gave te doenvoor den 13 Mei 1894, ten sterfhuize te Bezooien. Voor de verkiezing van een goed soort cigaretten wordt met ernst aanbevolen Russische Chapchal fr. 1 en V/2 cent. Bevallen die nietdan Tursehe Sossidi fr. l1/2 cent. Wil men nog wat andersdan Egyptische Vonapartopoulo 21/, cent. Om het viertal voltemaken Amerikaansche Ruby 1 cent. Aanbevelend WAALWIJK. met TWEE prachtige nieuwe voor HOND of BOK. Te BEVRAGEN bij BAARDWIJK. Stationsstraat C. 163, WAALWIJK. SPECIALITEIT in

Echo van het Zuiden | 1894 | | pagina 2