Notaris BINK, Notaris BINK, Notaris BINK, Notaris Loeff, Bericht van Inzet, Advertentiën, 95 perceelen Hooiland, VERPACHTEN: Middelkoop te Capelle, Bink te Waalwijk, Engeland. Italië. Oostenrijk, BINNENLAND. Rijkspostspaarbank. Burgerlijke stand. Handelsberichten. verpachten finaal verleoopen HOOILAND, VERPA CRTEJS Cauchie, zonder andere beweegreden dan de zucht om een bourgeois te dooden, is deswege door het crimineel gerechtshof van het Noor der departement ter dood veroordeeld. Bij aankomst van de stoomboot Paraguay te Duinkerken is een <-'er passagier, Jean Tremblier, gevat, die te Buenos Ayres een vrouw vermoord en verminkt heeft. Natuurlijk oppert men weder het vermoeden, ot deze man misschien de beruchte Jack the Ripper zou zijn. De Duitsche kleedermaker Dowe heeft te Londen voorstellingen gegeven met zijn ko gelwerend pantser, waarbij hijzelt en anderen op zich lieten vuren. Maar naar aanleiding van het ongeluk, dat Mrs. Manard in haar kogelwerend kuras over komen is in de Music Hall van Canterbury, zal de Lonöensche overheid alle voorstellingen van dien aard verbieden. In de beide provinciën van Sardinië, Sas- sari en Cagliari doen de bandieten weer van zich spreken. Aan hun schrikbewind en hun straffeloos moorden was men wel reeds gewend, maar toch was er een zekere stilstand te bemerken, totdat de gevreesde Sedda en Derosas e. a. hunnen afschuwelijken veldtocht weer openden. Zij „werken" altijd volgens een vast systeem. Tot gewone struikrooverijen dalen zij niet af, maar zij leggen den rijken bewoners eene schatting op. Wanbetalers spionnen of verklikkers sterven een wissen dood, en zoover gaat hunne stiptheid, dat zij, bij vergissing eenen verkeerde iloodende onmiddellijk bekend maken eene dwaling te hebben begaan. Eigenlijk zijn het dus nette lui. Maar de aangewezen slachtoffers die het gewoonlijk wel weten, zijn soms zoo be vreesd dat zij er den voorkeur aan geven het eiland tc verlaten. Deze bedreigden gaan alleen over dag uit en kiezen omzichtig hun weg. Begeven zij zich na het Ave Maria op straat, dan omhult de mantel en de kap hen geheel, en aan hunne zijde blinkt de loop van het geweerde onafscheidelijke met gezel. De bandieten, die afgelegene schuil hoeken bewonen zijn van eene ongewone driestheid en haudigheid. Tegenover hen zijn de carabinieri machteloos, en dezen later, dikwijls het leven op dit onbekende veld van eer. Bij de laatste botsing met de roovers ontkwam Derosas nog tegen aller verwachting; alleen zijn talisman een stukje leer, een stuk rood getinte huid en twee brokjes been (misschien wel van een mensch) viel den soldaten in handen. Het volk schrijft aan die amulet zijnen moed en zijn geluk toe. Zal het daarmee nu uit zijn De omstandigheiddat het gouvernement de bevolking niet voldoende beschermt, werpt deze in de armen der roovers, wier hand langers zij worden. En dit gebrek aan be scherming zelf heeft twee oorzaken: vooreerst zijn de premiën, die de regeering aan hand langers en spionnen uitlooft niet een tiende part zoo groot als die, waarmede de roovers hunne helpers betalen; en verder zijn juist die geteisterde districten de strafkoloniën voor carabinieri, die wat op hun boekje hebben, zoodat ook die maatregel half is. Bij een grooten wedren te Weenen daar ook „Derbywedien" genoemd zijn van de tien paardendie aan de race van 1400 meter deelnamen, zes in een kuil gevallen. Het paard Fenegyerek viel het eerst en de andere KozmaLufthandl, Douglas, Rem Marad en Kynast, die hun vaart niet konden stuiten, vielen over het gevallen renpaard heen met hunne berijders. Het ongeluk liep beter af dan men eerst gedacht had. Van de paarden was alleen Kynast zoo deerlijk gewond, dat men het arme dier moest afmaken. Van de jockeys werden twee vrij ernstig, maar niet gevaarlijk, gewondtwee anderen bekwamen lichte kwetsuren en de twee anderen kwamen er met eenige builen en schrammen af. Onder deze omstandigheden waarbij de beste paarden buiten mededinging gesteld werden, wordt aan de overwinning van den hengst Magus door de Sportsmen weinig of geen waarde gehecht. Aan het postkantoor te Waalwijk en de daaronder ressorteereude hulpkantoren werd gedurende de maand Mei ingelegd f4643,57; terugbetaald f 2189,46. Het laatste, door het kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 1837, UITVOERINGEN. WAALWIJK. Zondag 3 Juni, 's middags 12 uur, zal de harmonie l'Espérance, op de zaal bij de erven A. N. van Riel, uitvoeren 1. Festival ouverture Leutner. 2. Souvenir de Donizetti, fantaisie Donizetti. 3. Freuet euch des Lebens Walzer. Strauss. WAALWIJK, 2 Juni 1894 Aanstaanden Maandag komeu hier 9 offi eieren, 2 militaire wielrijders, 13 minderen en 28 paarden, ze blijven drie dagen hier. Naar men ons mededeelt is het om ver kenningen te doen eu in kaart te brengen want de heeren moeten een lokaal hebben om te kunnen teekenen. De officieren en wielrijders logeeren in de hotels Verwiel en Gerris de minderen worden ingekwartierd Gisteren werd door het kantongerecht alhier de eisch tot het doen ontruimen van eene woning toegewezen. Staande de zitting en door bemiddeling ook van den E. A. heer kantonrechter kwamen partijen overeen, dat de verhuurder vijf gul den zou geven aan huurder, als deze vrijwillig de woning verliet. Huurder ontruimde dadelijk, verhuurder betaalde; zoodra dit geschied was begon de huurder die gelden aan Bachus te offeren en betrok de woning op nieuw, zeggende„ik heb aan het contract voldaan en buiten kan ik niet verblijven." Op last van H. M. de koningiu weduwe regentes, brengt de referendaristijdelijk belast met het beheer van het kabinet der koningin, ter algemeene kennis, dat gedurendi Hoogstderzelver verblijf in het buitenland, alle aan het adres van H. M. gerichte brieven moeten bezorgd worden aan het kabinet der koningin, alwaar voor eene geregelde opzen ding dier stukken aan H. M. zal worden zorg gedragen. (St. Ct Voor het Rijk zijn te 's Hertogenbosch drie heerenhuizen en de schoenfabriek van den heer Van den Berg aangekocht, ter op richting van een pos1:- en telegraafkantoor. Deze perceeleu liggen in het centrum der stad, op den hoek der Kerk- en Putstraat. De fabriek wordt voor postpakketdienst en remise ingericht en eerst in het begin van 1896 aanvaard. De verbouwing van de huizen tot kantoor lokalen en directeurswoning begint nog dezen zomer. De schoenmaker W. v. W. betrokken in de zaak vau het frauduleus bankroet van dèn looier J. v. d. K. te Bezooien, is door de Bossche rechtbauk vrijgesproken. Aan de firma Rogier, Nerincx en Richter is opgedragen het vervaardigen van een telescoop-gashouder bestemd voor de gas fabriek te Helmond. De aannemingssoni is 13500. De minste inschrijver was de heer Klöne te Dortmund voor f 131G0. Dat het werk aan de firma te Bergenopzoom is gegund, niettegenstaande zij 400 gulden hooger is dan de mioste inschrijver, is het beste bewijs voor haar reputatie. Kersen! Meende men in de Betuwe in het laatst van April en ook nog in het begin van Mei dat de Meikersen dit jaar hun naam eer aan zouden doen, de koude der laatste dagen en weken heeft die illusie geheel en al wegge - nomen. Wel werd uit Wamel gemeld, dat daar reeds kersen geplukt waren maar dat geval staat bepaald op zich zelf en het zal nog wel een veertien dagen duren, eer ze voor goed op de markt komen. Er zijn bij lange na zooveel kersen niet als het vorige jaar, maar zeker is het, dat zij grooter van stuk en van betere kwaliteit zullen zijn. De kersenhandel schenkt eene ongewone leven digheid aan deze streken en verschaft tal van handen werk. Ter herinnering aan het 50jarig bestaan der Bossche Liedertafel zullen op 10, 11 en 12 dezer aldaar eene reeks concerten, ma- tinées en bals gegeven worden. Op het vocaal concert, op 10 Juni bepaald zal zich o. a. de heer Orelio doeu hooren. De avond van Dinsdag 12 Juni is aan de kapel van Franz Maunstadt uit Berlijn af gestaan. De liedertafel, welke 6 December 1843 werd opgericht en die in verband daarmede haar gouden feest ook reeds 6 December jl. vierde, heeft toen de daaraan verbonden feestelijkheden tot het zachtere jaargetijde uitgesteld. Te Geertruidenberg is uit een nader onderzoek en een gedeeltelijke opgraving van de ontdekte crypte in de hervormde kerk aldaar gebleken, dat dit merkwaardig onder gronds monument eene lengte heeft van 19 meter, bij eene breedte van 8.50 M. en een diepte onder den vloer der kerk van 3 M. Zeker wel een van de grootste bouwwerken van dien aard in Nederland. Na lang zoeken is eindelijk de ingang ge vonden. Op andere plaatsen, waar crypten worden aangetroffen, is de hoofdingang vaak in het kruis der kerk, recht voor 't priester koor; hier is die in den noordelijken zijmuur van dal koor aangebracht, en zij kwam uit in een daaraangrenzend gebouw, een kapel, welke echter nu niet meer bestaat. De duimen, waaraan de deur was afge hangen, en de neus voor de klink dier deur, zijn nog bevestigd in de kolommen tusschen den ingang. Merkwaardig raag het heeten, dat in de opening van dien toegang tot de crypte op 50 c.M. uit den vloer twee zware gemetselde trappen aanwezig zijn, welke echter niet horizontaal, maar met eene helling gelegen zijn, en wel 40 c.M. uit het waterpas. Waarom deze zoo zijn aangebracht, is onbekend. Al de lichtramen zijn 2 meter hoog en 1.4U M. breed. Men vindt er minstens 8 of 9. De kolommen, waarop het gewelf gerust heeft, alsmede de lijsten langs de wanden, zijn zeer schoon gemodelleerd en nog in ga ven toestand. Vermoedelijk dagteekent het werk uit het laatst der 14e of het begin der 15e eeuw. Het is misschien niet algemeen bekend, dat ook de Waalsche kerk Pieterskerk te Utrecht zulk een crypte bezit. Kerkbrand te Breda! Dinsdagavond te S1/^ uur had in de R.K. kerk der porochie St. Anthonius te Breda een plechtig lof plaatsbij gelegenheid van het Mei-feest. Verscheidene honderden per sonen vulden den tempel en het altaar schit terde in een zee van gas- en kaarslicht tusschen veelkleurige kunst- en natuurbloemeu. Het blijkt, dat spoedig verscheidene toehoor ders het dreigende brandgevaar zagen, ont staande door de nabijheid der bougies bij de kunstbloemen. Zoo o. a. viel een nog niet uitgebrand stuk kaars op het altaarkleed en werd uitgedoofd door een der kapelaans. Plotseling verrees eene krachtige vlam en stond de geheele versiering in lichterlaaie. Eene paniek bleef niet uit. Honderden menschen verdrongen zich naar de uitgangen struikelden over de stoelen het gegil van personen wier zenuwen niet tegen dergelijke schokken bestand zijn, ver mengde zich met het geroep van brand en het mag een wonder heeten, dat het geval geene meer ernstige gevolgen had dan menige lichte kwetsuur. Al wat brandbaar was, werd op het altaar vernietigd en de materieele schade is vrij groot. Bezooien. In de verleden Woensdag ge houden vergadering van stemgerechtigde in gelanden van den Binnenpolder van Bezooien is gekozen tot lid van het bestuur de heer Cornelis Musters. Drongelen. Bij het afbreken van het oude veerhuis is onder het voorhuis een groote geheel met aarde gevulde kelder onidekt. De muren waren buitengewoon dik en strekten zich uit tot ongeveer 21/2 meter onder den beganen grond. Uitslag van de inschrijving voor de geld- leening, groot f28.000 a 3V2 pCt.ten be hoeve der gemeente Waalwijk. Ingeschreven is in 't geheel voor f 75.000, waarvan is gegund aau de heeren W. Timmermans Zonen, Waalwijk f23.000 Ant. Ch. Ie Blanc, 3.500 Gebrs. Spielings, 's Bosch 1.500 Alles jboven pari. SPRANG. Van 131 Mei. OVERLEDEN: Pieter van den Heven 2 maanden. HUWELIJKS-AFKONDIGING: Pieter van Vuuren jm. 26 jarer. met Cornelia Hendrika de Roon jd. 24 jaren Dirk Hagemon jm. 28 jaren van 's Bosch met Adriana van Beek jd. 26 jaren Cornelis Nieuwenhuizen jm. 34 jaar met Johanna van der Mast ^lan Scholt jm. 54 jaren met Antonetta Schep Wed. van Franciscus Glaviruans oud 29 jaren van Loonopzand. HUWELIJKENPieter van Vuuren 26 jaren met Cornelia Hendrika de Roon 24 j Dirk Hageman 28 jaren met Adriana van Beek 26 jaren Cornelis Nieuwenhuizen 34 j. met Johanna van der Mast. WAALWIJK, 1 Juni. Op de veemarkt was heden flinke aanvoer bij tamelijk vluggen handel. Kalfkoeien golden f 130.f240.—, af Dito vaarzen f105 180,— f— Weilammeren 000 stuks aangevoerd, meestal verkocht van f3.75 tot 7. Jonge varkens aangevoerd 130 stuks verkocht van fb.25 tot f 15.50. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 487 ke. van f 0,88 k fl,04 per kg. Eieren f 3,a 4,— per 100 stuks. In ruwe huiden blijft de markt stil, zelfs gedrukt. Er gaat zeer weiuig om, alleen slechts voor noodzakelijke behoefte. Voor prima zwaar leder komt meer vraag en naar mate worden de prijzen wel zoo vast. Ook in licht zoolleder en inférieure soorten is de markt beter gestemd. Langzamerhand wordt nieuwe inlandsche schors aangeboden, (\och meestal op marktgang, dat is tegen 24 dezer maand, als de prijzen zich in Gelder- derlaod vaststellen. Veel aanbod bestaat in fransche schors en vreemde looimiddelen die de prijzen van verleden jaar niet kunnen handhaven. Heden overleed te Teteringen, voor- Izien van de laatste H.H. Sacramenten, raijn broederde heer CORNELIS BINK. Waalwijk29 Mei 1894. A. J. BINK. Eenige kennisgeving. te Waalwijk, zal Donderdag 7 Juni 1894, nam. 1 ure, bij Dewed. W. van PALIER, te Vlijmen, in de Steenbeemden IssersLuisbroek, de Kampen Beljaarden Achterhoeven het voormalig Vlij mensch Veld enz. onder Vlij men en Engelen. te Waalwijkzal voor Antonie van Wanrooij, te KAATS HEUVEL WOENSDAG 6 Juni 1894 nam. 7 ureter herberge van Ch. Mom bers, te KAATSHEUVEL, ERF en TUIN, te Kaatsheuvel, groot 14 A., ingezet op f 850. te Waalwijk, zal VRIJDAG 8 JUNI 1894, voorm. ELF urein de „Korenbeurs", te WAALWIJK, Koeweide, Vischbank en Zomer dijk, onder Waalwijk; Over de Oude Straat, Ratteval onder Bezooien, en Zuidewijnsche Waard onder Capelle. te Drunen, zal o.a. VRIJDAG 8 Juni 1894, voorm. 9 ure, in de Veldtent te BAARD WIJK Ruim 40 hectarenhooiland on der Baardwijk, van verschillende eigenaren. VRIJDAG 8 Juni 1894, 'smid. 13 ure, in het hotel Verwiel te WAALWIJKruim 21 hectaren hooi land onder WAALWIJK en BEZOOIEN, van de erven mej. DALLEU, Mej. AGNES VAN DER SANDEN en PASTOOR VAN HEESBEEN. De ten overstaan van NOTARISSEN en geveilde onroerende goederen onder WASPIK en 's-GRAVEMOERstaan met de hoogingen als volgt Onder Waspik, De Margarine-boterfabriek c.a. op f 7000. Het heerenhuis met tuin daarnaast op f 4500. Oostelijk perceel weiland daarachter 1700. Westelijk perceel dito aldaar - 1750. Huis c.a. bewoond door D. van Disseldorp „- 1200. Oostelijk perceel weiland daarachter -1710. Westelijk perceel dito aldaar - 1700. Weiland „Het Blok" - 1830. „Dijkeind" w - 1350. Akker tegenover de fabriek -1010. Hooiland in de Veldên - 1300. n aldaar - 400. Huis, benedenkerk 980. Vijf bouwterreinen „- 190. Onder 's Gravemoer, Hooiland in de Veertels - 1500. Samen f28120. De TOESLAG zal plaats hebben te Waspik op Dinsdag 5 Juni 1894, des avonds 7 uurter herberge van de Wud. DE BONT, Waspik.

Echo van het Zuiden | 1894 | | pagina 2