Notaris Verberne 60 O, HAGRAS HU» Notaris BINK, Notaris BINK, EEN LANDBOUWERSWONING Notaris BINK, VERPACHTEN om te hooien, Advertentiën, BUITENLAND. Belgie. Fi-ankrijk. Engeland. Italië. Rusland. UITVOERINGEN. BINNENLAND. Handelsberichten. publiek verpachten verpachten 10 September 1894 bij TOESLAG, VERKOOP EN: te Waalwijk, zal Maandag 3 September 1894, des voorm. 10 ure, bij F. van Wagen berg, te HAARSTEEG, Onder Ammerzoden en Well: De Hooge Omloop, De Elderwaard, De Hooge en Lage Musschen— waard en de Lage Omloop. Milan dus bereid zijn den zwaren last en de groote verantwoordelijkheid opnieuw op zijn schouders te nemen en Alexander zou zijn studiën, zeker te vroeg afgebroken, kunnen voortzetten. Voor 't oogenblik zal 't alles nog wel een plannetje zijn en de regeering zal er zich zeker niet toe leenen en 't is ook de vraag of zulk een dwaze komedie door de mogendheden zou worden geduld. In elk geval is de toestand in Servie ernstig en dreigend en is de positie van den jongen Alexander geenszins benijdenswaardig Op den polygoon der artillerie bij 't dorp Brasschaet, in de provincie Antwerpen, is Dinsdag een granaat gesprongen, die juist in de kamer vau een kanon was gebracht. Drie kanonniers werden ernstig en een lui tenant licht gekwetst. Woensdag was de toestand der gekwetsten redelijk; tot ampu taties heeft men nog niet behoeven over te gaan. Een der ongelukkigen zal echter waar schijnlijk het gezicht kwijt zijn. De Fransche rechtbanken hebben druk werk met gedingen tegen personen, die öf den moord, op president Carnot gepleegd, hebben verheerlijkt of aangespoord tot ge welddadigheden. Zoo kreeg zekere Leprince zes maanden, omdat hij op den dag van Carnot's begrafenis had geroepen „Het is maar goed, dat hij dood is; wij zullen nog wel anderen van kant maken waarbij het hof nog verzachtende omstandigheden had aangenomen op 's maus verklaring, dat hij beschonken was geweest. Een jonge Franschman Pral genaamd, die onlangs op Sardinië door roovers over vallen werd, heeft na zijne invrijheidstelling tot de Fransche bladen een schrijven gericht, waarin hij dankbaar herdenkt, welke moeite de Italiaansche autoriteiten zich voor hem gegeven hebben. „Zij hebben," zoo schrijft hij, „voor mij misschien meer gedaan, dan zij voor een hunner landgenooten zouden gedaan hebben; hun ijver was bewonderens waardig." Ook dit is een der kleine bewijzen, dat de spanning tusschen Frankrijk en Italië verminderd is. De werkstaking der Schotsche mijnarbeiders is nu reeds haar vierde week ingetreden en hoewel de afmetingen niet gelijken op die, welke de laatste Engelsche werkstaking heeft genomen, is de grève van 90.000 mannen, meest hoofden van huisgezinnen, toch van enorme gevolgen. Alleen in het ijzervak wor den er 150.000 werklieden door getroffen en bij de onwrikbare houding van de partijen is er op het einde der beweging nog niet te rekenen. De eisch is loonsverhooging met een shilling en bij de lage kolenprijzen is, luidens het beweren der mijneigenaars, daar aan niet te denken, waarop zou zijn terug gegaan tot den eisch 6 pence verhooging, indien de leiders daartegen niet waren opge komen. Reeds is door den grooten Mijn- werkersbond 50,000 pond sterling aan hulp gezonden, doch dit is niet veel meer dan een druppel in zeeer wordt groote ellende geleden. Van den Italiaanschen minister-president Crispi werd Woeusdag aan de Berlijnsche beurs verzekerd, dat hij het slachtoffer zou zijn geworden van een moordaanslag. Niets evenwel is dit gerucht komen bevestigen, eu veeleer wordt uit Londen gemeld, dat de heer Crispi eene uitstekende gezondheid ge niet. De overheid gaat voort met het door zoeken van verschillende woningen in de provincie Massa-Carra. Verscheiden belang rijke papieren en wapenen zijn in beslag genomen en vijf anarchistische leiders zijn gearresteerd. Keizer Alexander van Rusland is aangetast door influenza, maar in lichten graad, zoodat zijn toestand niet gevaarlijk is. Waarschijnlijk in verband met deze onge steldheid zijn de groote manoeuvres bij Smo lensk afgezegd, in stede waarvan nu kleinere plaatselijke manoeuvres zullen worden ge houden. BEZOOIEN. Maandag 27 Augustus, Uitvoering door de liefhebberij tooneelclub „Vondel" met welwil lende medewerking der liedertafel „Oefening en Vermaak van Waalwijk en Bezooien", in het lokaal van den heer W. Brokken, te Be- zooien. Aanvang 10 ure precies. Zie programma's. BW—Wff WAALWIJK, 25 Augustus 1894. Gisteren ochtend ruim 8 uur kregen wij bezoek van een heel langen mijnheer met baggerlaarzen aan overigens een imposante verschijning, met donkeren blik en grijzende haren en baardmaar ons totaal onbekend. Op tamelijk hoogen toon eischte hij van ons, dat wij hem zouden opgeven den naam van den schrijver van het ingezonden stuk over het veer te Drongelen, voorkomende in ons nummer van 1.1. Donderdag. Onze hierop gevolgde besliste weigering scheen ZEd. nog meer uit zijn humeur te brengen dan hij oogenschijnlijk reeds was hij trok zich dit stuk aan, achtte zich er door beleedigd enz. enz., en als wij den naam des inzenders niet noemden, zou hij 't hooger op zoeken. Hoe ZEd. heette, kwamen wij niet te weten, alleen hoorden wij van hem dat hij was „de hoofddirectie." Nu, wij hebben „de hoofddirectie" onge troost laten vertrekken, daar wij vooralsnog geen aanleiding vonden om den schrijver bekend te maken. 't Schijnt echter dat dezes artikel doel ge troffen heeft en daarom verzoeken ook wij op onze beurt dat allen die over de passage aan de veeren te Drongelen of te Capelle te klagen hebben, daarvan hunne gemeentebe sturen of onze redactie ten spoedigste onder richten. Dit is de eenige weg om te geraken tot betere toestanden. Van „de hoofddirectie», die wij het voor recht hadden bij ons te zien, is blijkbaar in dit opzicht niet veel te wachten deze gaf ons te kennen dat hij den tegeowoordigen staat van zaken uitstekend vond Voor „de hoofddirectie" misschien maar niet voor de belanghebbenden die een veelvuldig gebruik van 't veer moeten maken. Eenigen tijd geleden deelden wij in onze courant reeds mede, wat het Antwerpsch dagblad l'Escaut schreef over de inzending van den heer Ant. Aartslederfabrikant te Dongen. Thans lezen wij in de „Bourse aux Cuirs de Liège» het volgende Holland zond ons eenige exposanten van verschillend genre. We vinden er zoolleer crownleer, overleer, tuigleer. We moeten daaronder vooral opmerken eene inzending van pasklaar gesneden onder- tuigen voor schoeisel der lederfabriek Ant. Aarts te Dongen. Deze manier van aan den schoenfabrikant te leveren, schijnt door deze firma met succes bij onze noordelijke buren, en ook reeds hier te zijn ingevoerd. Wie weet Misschien wordt dit de manier van verkoop voor de toekomst. Moord te Schagen. In den nacht van Woesdag op Donderdag zijn gearresteerd en onder geleide van den officier van justitie per rijtuig naar Alkmaar gebracht Simon Alotoud 29 jaar, timmer mansknecht te Schagenen Klaas Boes17 jaar oudmeubelmakersleerling, te Schagen. Alot wordt verdacht de dader, en Boes zijn medeplichtige te wezen. Alot ontkent, Boes echter heeft bekend. De beschuldigde Boes woonde naast het huis waar de moord gepleegd is. Hij is onder de dragers geweest die Anna Beijers naar het kerkhof droegen. Nader meldt men In den tuin van Boes zijn gouden en zil veren sieraden en eene groote som gelds blijkbaar van den moord afkomstig, gevonden. Het onderzoek duurt voort. Men meldt uit Schagen Vrouw Boesde moeder van den gearre steerden Klaas Boes, heeft zich levensgevaar lijk met een scheermes aan den hals verwond. Zij is onder behandeling van een geneesheer. Nader wordt gemeld Vrouw Boes is dood. De bezoekers in een koffiehuis hadden tegen haar gezegd Je weet er wel meer vau." Daarop zei ze„Alot kan wel onschuldig zijnmisschien heeft Klaas het alleen gedaan. Als jelui dat van me denken, dan wordt het mijn tijd Terstond daarop nam ze een scheermes en sneed zich met twee sneden den hals af. Omtrent den verdachte Alot meldt de Haarl. Ct. Hij woonde in het huis naast de vermoorde wed. Bute. Het had reeds lang de aandacht der justitie getrokkendat hij voorgaf den avond waarop de moord geschiedde, in een achterkamergrenzende aan die waar de moord is gepleegdte hebben zitten lezen en wel iets meende gehoord te hebben, maar niet aan moord gedacht had. De kamer waar hij zat, was alleen gescheiden door een muur vau de kamer waar de moord is gepleegd. Bovendien heeft hij den volgenden ochtend na den moord andere klceren aangtrokken en de kleeren gedurende den moord aan gehad zijn niet meer te vinden. Hieruit maakt men op, dat de moeder ook niet vreemd is aan dien moord. Ook was het oog op hem gevestigd omdat hij met het meisje verkeering gehad heeft; ofschoon het meisje niets meer van hem wilde weten, bleef zij nog met hem gaan omdat zij bang voor hem was. Zij heeft aan een vriendin van haar verteld, dat zij hem zoo gevaarlijk vond en wel in staat een moord te doeu. Boes was reeds geruimen tijd bevriend met Simon Alot. Deze kwam veel bij Boes aan huis en beiden moeten den moord be raamd hebben. Den 13 en 14 is hij op de Haarl. kermis geweest, waarvoor hij van zijn moeder f 2.50 ontvangen heeft en kwam terug met veel geld in zijn zak, niettegenstaande hij zonder werk was. Hij vertelde dat hij Maandag te Uitgeest weer werk had en daarheen zou gaan. Opmerkelijk is het, dat het veel gebeurde, vooral op Zaterdagnacht, dat er nog een tweede meisje in huis was, die des avonds behulpzaam was in den winkel en zorgde voor het wegbrengen van de bestelde waren. Dit meisje bleef dan veeltijds over. Dien nacht echter was zij toevallig niet in huis, daar zij 's avonds nog per laatste gelegenheid naar Haarlem vertrokken was. De moorde naars wisten dit waarschijnlijk niet, daar afdrukken van bloedige handen aan het bed gordijn en op de kussens van het bed, waar anders dat meisje sliep, waren te zien. Moord te Bussuni. Men meldt uit Bussum Donderdag morgen liep het gerucht, dat de kannonier Hiltrop geboeid naar het stad huis was gebracht. Bij afzending van dit bericht bleek de onjuistheid van die bewering. Hiltrop is onmiddellijk op vrije voeten ge steld, wegens afdoende verklaring, door hem gegeven. Liegen van de twee beschuldigden was oorzaak van zijne arrestatie. Men meldt uit Rozendaal Bij aankomst van den trein uit Antwerpen is Donderdag aan het station Rozendaal van den Franschen consul te Rotterdam de portefeuille ontrold. De brutale zakkenroller had de hand nog in den binnenjaszak van den consul, of diens echtgenoote bemerkte het en greep den dief. Wegens het groot gedrang wist de zakkenroller zich echter los te rukken eu verdween hij met de portefeuille, zonder dat het der politie is mogen geluk ken hem op te sporen. De portefeuille hield een aanzienlijk bedrag aan bankpapier in. Het is wel te betreuren dat aan het grens- stationRozendaal geen politie is gestationneerd die de Fransche taal machtig is. Vooral met het oog op de drukte, die de Antwerp- sche tentoonstelling aldaar meebrengt, is dit hoogst noodig. De politie te Gouda heeft Donderdag nacht een goede vangst gedaan. Twee vreemdelingen zijn door opschuiving van een raam in het magazijn van gasornamenten enz. van den heer W. J. van Leeuwen, aldaar ingebroken en hebben daar wonderlijk huis gehouden, hetgeen zij niet mede konden nemen, hebben zij aan den waterkant gezet, zeker met het doel dit weder later te halen, als zij ongemerkt, hetgeen zij bij zich hadden, hadden geborgen. Het zijn twee personen, die reeds meermalen met de gevangenis hebben kennis gemaakt. Een bos sleutels en een beitel werd later nog in de Molenwerf gevonden. Zij zullen nu wel voor geruimen tijd onschadelijk worden gemaakt. Men schat het ontvreemde op ongeveer f 150. Beiden zijn gevankelijk naar Rotterdam overgebracht. Eene vrouw, wonende in de Batavier straat te Amsterdam (2 hoog,) is Donderdag tengevolge van twist met haren stiefzoon achter uit het raam gesprongen en op de binnenplaats terecht gekomen, waardoor zij aan het hoofd en aan de knieön werd ver wond. Zij is naar het Israëlietisch ziekenhuis rervoerd en aldaar ter verpleging opgenomen. Te Zundert (N.B.) is de landbouw- schuur van de wed. J. Lodders, op het Moleneind, geheel afgebrand.De geheele oogst, karren en twee vette varkens werden daarbij eene prooi der vlammen. Oorzaak onbekend. De schuur was laag verzekerd, zoodat de schade voor de eigenares aanzienlijk is. Te Heijthuizen heeft men Donderdag nacht getracht in te breken in de missie kapel, nabij de R. K. kerk. Naar wij vernemenis het ongeval dat Donderdag te Vlissingen aan boord van Hr. M. pantserschip Stier plaats vond niet ontstaan door gasontploffing, maar door het springen van eene stoompijp. De toestand der gekwetsten is redelijk en niet gevaarlijk. Te Vlissingen is Donderdag gearresteerd een zakkenroller, die juist bezig was bij eene dame zijn geluk te beproeven. Het bleek een Franschman te zijn. Gedurende de feestdagen zijn te Middel burg 8 gouden horloges benevens verschil lende andere voorwerpen van waarde gerold. Donderdag bij het bezoek der konin ginnen aan Vlissingen hebben de zakkenrollers en valsche kaartspelers goede zaken gemaakt. Eenige Zeeuwsche boertjes lieten zich ver lokken tot het kaartspelen, waarbij de gewone methode gevolgd werd. Een tweetal verloor een aardig sommetje. Op het geroep: Valsche kaartspeler kozen de schelmen het hazenpad en waren in het gedrang spoedig verdwenen. Een van de kwanten werd door een tweetal agenten in burgerkleeding op heeterdaad be trapt en aangehouden. De zakkenrollers bewogen zich gaarne in de herbergen, waar men, om te schuilen voor de stortregensman aan man stond. Vele Zeeuwsche deernen werden het slachtoffer hunner vlugge vingers. Donderdag avond is uit de stoombarge van 10.15, uit Vlissingen naar Middelburg, een landbouwer uit Nieuwland over boord geslagen en verdronken. Zijn lijk is nog niet gevonden. Te Rozendaal is Donderdag het 2jarig zoontje van C. H. in een onbewaakt oogen blik achter de woning in eene sloot gevallen en verdronken. Te Spuitendonk, bij Rozendaal is het woonhuis van een werkman totaal afgebrand. Daar de ouders uit werken waren, werden de twee jonge kinderen door de buren met moeite gered. Niets was verzekerd. Den 29 Juli werd in het kanaal, even buiten Maastticht, drijvende gevonden het lijk van zekeren H. W. Aanvankelijk dacht men aan een ongeluk, doch later gingen er geruchten, die aan misdaad deden denken. Thans is zwaar geboeid van Maastricht naar 's Bosch overgebracht en ter beschikking van den auditeur-militair aldaar gesteld de milicien van het 2e reg. inf. H. L., die zonder verlof zijn garnizoen verlaten had en van dien manslag wordt verdacht. L. blijtt alle schuld ontkennen WAALWIJK, 24 Aug. Bij Hinken aanvoer ter veemarkt was de handel voor jong vee zoowel als voor vette beesten zeer vlug. Kalfkoeien daarentegen met weinig vraag flauw en lager. Er wordt besteed voor: Kalfkoeien golden f 135.f212.50, if Dito vaarzen f 130.205,f Jonge varkens aangevoerd stuks, verkocht van f5.50 tot f 12.00. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 423 kg. van fl,f 1,18 per kg. Eieren f 3, a 4,50 per 100 stuks. De huidenmarkt is vaster gestemd. In de prima soorten La Plata zomerhuiden wordt veel gekocht waardoor ook de tweede kwali teit meer in aanmerking komt. Ook in In', huiden is iets meer te doen aan vorige prijzen. Voor prima zwaar leder blijft goede vraag bestaan. De prijzen houden zich goed. In de overige soorten is ook voor consumtie voortdurend vraag. Met het ongunstige weder werd weinig in schors gedaan. De markt is tamelijk vast; men verwacht in dat artikel meer beweging, zoodra het weder beter wordt en aanhoudt. In vreemde looimiddelen blijft veel aanbod, waardoor de prijzen niet hooger maar eerder lager worden. +n TliiGCAn iq1 te DRONGELEN bij P. NIEUWKOOP, VRIJDAG 31 Aug. 1894, nam 2 uur te WAALWIJK, zal Dinsdag 28 Augustus 1894, voormiddags 10 ure precies, te Heusden in het //Wapen van Amsterdam, voor de heeren Wiegerink en Terwindt 160 perceelen nagras of hooitoemaat, op de gronden van den Maasmond onder Heusden, Heesbeen en Genderen. te WAALWIJK, zal op 27 Augustus bij INZET en telkens des nam. 8 ure, ter herberge van M. VAN VUUREN te Sprang, Onder Sprang, met schuur en tuin, groot 12.70 aren en Een perceel bouw- en weiland, groot 93,50 aren, in eigendom toebehoorende aan JANUS VAN VUREN. Bij de finale toewijzing kunnen de goederen gecombineerd worden afgeslagen. Twee derde der koopsom kan als eerste hy potheek op het gekochte gevestigd blijven.

Echo van het Zuiden | 1894 | | pagina 2