Uitgeloot, WONDERZEEP, Liedertafel Oefening en Vermaak Antoon Helen, Waalwijk, WARENDORF's Advertentiën, Kost en Inwoning AANGEBODEN in een stil gezin. Schuldbrief no 19, NIEUW! NIEUW! NIEUW. NIEUW. WEGGELOOPEN Geïllustreerde Familiekalender Handelsb erichten GRUNO'S een zwart spits hondje m om de bereiding van het serum te bestu- deereu. Zoodra zij terug zijn, zal tot de in enting van paarden worden overgegaan door tusschenkomst van het Hygiënisch Labora torium, waar de zaak reeds lang in bewerking is en men het toxine voorhanden heeft. Het gerechtshof te 's Gravenhage heeft beslist, met vernietiging van een vonnis der rechtbank te Dordrecht, dat de gewoonte van bakkers om aan hun meelleveranciers op te geven wanneer zij eene te leveren hoeveel heid meel wenschen te ontvangen, wel een hun toekomend recht maar geen verplichting is, waaraan zij op vordering van den meel handelaar zouden hebben te voldoen, zoodat laatstgenoemde aan de weigering om bedoelde opgave te verstrekken, geen recht kan ont- leenen om ontbinding der koopovereenkomst te vorderen. De nieuwe overkapping op het station der staatsspoorwegen te 's Bosch bestaat voor de gedeelten vóór het hoofdgebouw en op het tweede perron uit getrokken ijzeren spanten welke met dito stijlen één geheel vormen voor de gedeelten op het eerste perron ter weerszijden van het hoofdgebouw uit getrokken ijzeren spanten, rustende op ge goten ijzeren kolommen. Aan de langszijde van alle kappen worden bovendien luitels aangebracht. De gedeelten, gelegen tusschen de goten der luifels, zijn met glaswanden gedicht; eveneens zijn bij de aansluiting der hooge aan de lage kappen op het tweede perron de gedeelten tusschen deze spanten met glaswanden gedicht. De afdekking der overkappingen bestaat uit gegolfd, gegalvaniseerd plaatijzer, dragende op getrokken ijzeren gordingen, die aan de spanten bevestigd zijn. De afwatering zal geschieden door gegalvaniseerde plaatijzeren goten en getrokken ijzeren afvoerpijpen uitmondende in zinkputten. De kolommen en stijlen worden geplaatst op gemetselde teerlingen. Voor het geheel is noodig 1.300000 kg. ijzer. De kosten der overkappingen be- loopen ruim 300000. (N.D.) Dat de groote ijver, zelfs in het publiek belang, vaak kan schaden, heeft een timmer mansknecht te 's Gravenhage, vader van acht kinderenondervonden. Op zekeren dag, tegen het uur dat in een druk bezochte buurt de scholen uitgingen, wist hij een hollend paard in diens vaart te stuiten door het dier een groentenwagen, die daar stond, in den weg te werpen. De brave man waagde daarbij zijn eigen leven. De eigenaar van den groen tenwagen echter eischte vergoeding voor daaraan toegebrachte schade, en de kanton rechter wees de vordering toe. De ijverige timmermansknecht moest 110 betalen. Hij verzoekt dat geld thans terug van de gemeen te, aangezien hij toch gehandeld heeft in het publiek belang, en vraagt nog een gratificatie bovendien. Het laatste bederft zijn menschlievende daad wel een weinig, maar is toch begrijpelijk wegens de behoeftige omstandigheden van den braven stakkerd. Te Charlois heeft doodslag plaats gehad onder volgende omstandigheden Toen des middags te 4 uren de schooltijd was geëindigd, ontstond tusschen eenige jon gens een vechtpartij. Toen die te erg begon te worden, werden zij gescheidende voor vechters werden verschillende kanten uitge stuurd. Niemansverdriet scheen er echter niet genoeg van te hebben, althans hij kwam terug en gaf Pors een klap in het gelaat; deze trok daarop den klomp van den voet, en gaf N. daarmede een slag, welke ongelukkig ach ter het oor aankwam, en zelfs een modder- streep op die plaats achterliet. N. draaide een paar malen rond, viel toen neer en was dood. De burgemeester heeft aan de ge neeskundigen Dr. Bro;ksmit en Van den Toren verzocht het lijk te schouwen, en te onderzoeken of de dood het gevolg is van den toegebrachten slag. Uit Amsterdam meldt men In Duitsche bladen is het bericht verspreid, dat Tuinenburg in het ziekenhuis te Monte Carlo reeds overleden zou zijn. Voor zooveel wij konden vernemen, is dit bericht onjuist; werd althans eene kennisgeving van Tainen- berg's dood niet door de justitie ontvangen. Wel is zijn toestand nog van dien aard, dat aan het zenden van een transport om den arrestant over te brengen, voorloopig niet gedacht kan worden. Uit Leiden wordt gemeld Door een noodlottig toeval is aan de Schrij- versbrug tusschen deze gemeente en Leider dorp te water geraakt en verdronken de brugwachter Hoefsmit, een oppassend huis vader, die gedurende vele jaren zijne betrek king getrouw had vervuld. De pogingen te zijner redding aangewend, mochten niet baten, na verloop van een half uur werd de man levenloos opgehaald. Bij een landbouwer te Zaamslag werden Zondagnacht 63 konijnen gestolen; 13 er van werden later in de nabijheid der hofstede gevonden. De vorige week werd in die ge meente, ook bij een landbouwer, eene wasch gestolen, die zich gedeeltelijk binnenshuis, gedeeltelijk op de weide bevond. Van de daders is niets bekend. In de eerste zes maanden van het loopende jaar zijn bij bergbekliinmingen in het Alpengebied 21 personen omgekomen en 7 gekwetst. Volgens de verdere aanteekenin- gen is dat aantal na dien tijd tot nu toe vermeerderd met 52 dooden en 13 gekwetsten; waarvan in de Zwitsersche Alpen 33 dooden en 7 gekwetsten, in de gebergten van Beieren, Oostenrijk, Italië en Frankrijk 19 dooden en en 6 gekwetsten. Daarbij komen 4 personen, die nog vermist worden en dus wel tot de dooden kunnen worden gerekend. Door de maréchaussée te Tilburg zijn naar Breda getranspoiteerd en ter beschik king ran de justitie gesteld twee jeugdige deugnieten uit Tilburg, die even buiten de gemeente een landbouwer uit Berkel onver hoeds aanvielen, hem van zijn horloge be roofden en hem daarna mishandelden. Te Maastricht is gevankelijk binnen gebracht L. S., daglooner te Borgharen, beschuldigd zekeren Mominers aldaar zoodanig door messteken verwond te hebben, dat deze in levensgevaar verkeert. Men meldt uit Zwolle Zondagmorgen vond de landbouwer Dunnink te Assendorp tusschen eene hooimijt nabij zijne woning een man voorover op het hoofd dood liggen. Het was de öljarige verver J. L., dien men den vorigen avond in die buurt erg dronken had zien loopen. Vermoedelijk is de man door deu drank beneveld neerge vallen. Het lijk was aan hoofd en gezicht verwond. Maandagmiddag is de trein van 11 uur 46 uit Venloo bij aankomst te Nijmegen in botsing gekomen met een locomotief, tenge volge waarvan beide machines zwaar werden beschadigd en een der locomotieveu ont spoorde. Een gedeelte van het perron werd stuk gereden. Geen persoonlijke ongelukken. De treinen hebben gedurende een korten tijd eenige vertraging, daar een der sporen versperd is. Te Gulpen (L.) werd een marktbezoe- ker, zekere J. H. van Moresnet, die een ge vangenisstraf van 2 maanden te ondergaan had, door de marechaussée aangehouden en achter slot gebracht. Nauwelijks waren de politiedienaren verwijderd, of H. trachtte door 't verbreken van eenen zijmuur te ontvluch ten, hetgeen echter bijtijds werd opgemerkt. Zwaar geboeid werd hij naar Maastricht overgebracht. Capellc, 7 November 1894. In vele huis gezinnen alhier, zijn onder de kinderen de mazelen uitgebroken. De winter begint pas, en reeds hoort men van diefstal en baldadigheden. Zoo heeft men voor eenige weken terug, maar brutaal weg twee gemeente-lampen uit de lantaarns ontvreemd. Deze week heeft men bij den landbouwer V. de gevels van huis en schuur met vuilnis besmeerd. Dat er een streng on derzoek naar ingesteld is behoeft geen ver melding, maar 't heeft tot heden tot niets geleid. Morgen Donderdag uitvoering door de liedertafel Oefening kweekt Kunst, in de zaal van den heer L. van Dongen nabij het station Capelle-Nieuwevaart. LOMBOK. Het Nieuws van den Dag geeft het volgende bulletin De gemeenschap met Ampenan is door het slechte weder verbroken. Er vallen he vige regens Er is staatkundige aanraking ontstaan tus schen den ouden radja en Vetter. Wereldtentoonstelling Antwerpen. Zoodat wij dezen nacht de sluiting onzer wereldtentoonstelling hebben bijgewoond. Het was klokke twaalf en net eindigen van haren laatsten levensdag werd aangekondigd door twaalf kanonschoten. Men had het intreden in de eeuwige rust der lange reeks vroolijke en opgewekte uren van feest en bedrijvigheid met opgeruimden geest willen vieren. Van in den vroegen namiddag had zich eene onafzienbare menigte naar het lokaal begeven. Als in bedevaart gingen de trouwe bezoekers nog eens den weg op, dien zij sedert zes maanden dag aan dag volgden en vormden de tramwagens een haast onafgebroken lijn langsheen de kunst-, nijverheids- en Zuider leien, die er heen leiden. Naarmate de dag vorderde werden de drommen die zich in de hallen verdrongen dichter en dichter. Men schoof langzaam voort over den vloer, de eenen werktuigelijk, de oogen wijd open zon der naar iets bepaalds te zien, alleen om een daad van piëteit te vervullen zooals men in een sterfhuis de familie gaat bezoeken om door zijn aanwezigheid een blijk van belang stelling te geven. De anderen met de hoop om op het laatste oogenblik van een verkooper aan minderen prijs het een of ander lang beloerde voorwerp te bekomen, of gedreven door de noodzakelijkheid om eindelijk een beslissing te nemen betreffende een aankoop, dien men zoolang had uitgesteld tot men niet meer uitstellen kon. Tal van kramen waren dan ook drukker dan ooit omringd en in dien laatsten namiddag zullen sommigen zeker meer zaken gemaakt hebben dan anders op een heele week. En zoo werd het vier uren, de avond viel, een laatste maal zond de trompet, die da gelijks den aftocht blies, hare lange schette rende tonen door de hallen, men liet zich voortglijden, half gaande, half gedragen, maar de uitgangen en de deuren werden ge sloten, ditmaal voorgoed. De menigte bleef hangen in de tuinen of begaf zich naar Oud- Antwerpen waar op dit uur de stoet, verbeel dende de intrede van keizer Karei, nog eens uitreed. Dit duurde zoo tot twaalf urendaar dreunden de fatale kanonschoten, de elec- trische lampen begonnen te pinken in de groote glazen bollen op den top der masten: zinnebeelden van den doodstrijd. De trouwen tot het laatste uur vingen nu den aftocht aan, sommigen echter bleven in het bar, of koffie huis, of bodega hunner voorkeur zitten, de nachtwakers alleen weten tot wat uur in den morgen; sommigen ook gingen in Oud-Ant- werpen de laatste taptoe met fakkellicht bijwonen. Een laatste kop thee bij Cupérus, een slaapmuts bij de Erven Lucas Bols en dan naar bed GORINCHEM, 5 Nov. De prijzen der Granen waren als volgt Ristarwe f6,50 a 6,75, roode dito f6,— a 6.25 witte dito f6,— k 6.30, inl. rogge f5,— a 5,15, buitenl. dito f4,50 a 4,75, gerst l'4,75a4,85, haver f3,50 3,75, duiveboonen f6,50 a 6.75, blauwe erwten f0,a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 33 runderen, te qual. Kalfkoeien Kali'vaarzen Melkkoeien Hokkeling ossen P/a jarige ossen Guiste vaarzen Pinken Graskalveren Nuchtere kalv. f170 k 190 f130 a 150 f 140 k 150 f k f100 k 110 f 90 k 10Ü f 70 a 80 f 35 a 50 f 10 a 13 Aangevoerd 2 varkens van 18 a 21 c., per half kilo, 402 biggen van f 4,a 7.per stuk Eieren f 1.70 a 1.80 per 26 stuks. Boter 65 u 70 ct. per 1/2 kilo. ROrTERDAJI, 5 Nov. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk en Overm De beste f 5.75 k f 6.60. Mindere en geringe f 0.a 0, Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche de beste f 3.k 4.40 dito mindere f 0,k 0. Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f2.a 3,75; mindere f0,k 0,beste Zomei f2,a 3.75 mindere f0,a 0. Haver. De beste fl.25 2.75. Mindere f 0.a 0. Paardenboonen. De beste f0.0.00. Duivenboonen van f0.— a 0. Bruine boonen de beste f 10,— a 14,— Mindere f 0.k 0. Witte boonen. De beste f7.50 k 14. Mindere f0.0. Blauwe erwten. De beste f5.50 a 9.25 Mindere f 0.a 0. Kookerwtende beste partijtjes van i 0.k 10.mindere van f 0.a 0 Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed tot f0,00af0.Zomerzaad f0,totfO. Xanariezaad f7.tot f9.75 ROTTERDAM, 6 Nov. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 87 paarden, - veulen, 1 ezels, 550 vette runderen, 1122 magere dito, 349 vetteen graskalveren, 50 nuchtere kalveren, 4 schapen of lammeren, - varkens, 322 biggen, 0 bokken. De bestede prijzen liepen als volgt Runderen le kw. 68 a ct. 2e kw. 60 k ct. 3e kw. 52 a ct. Kalverenle kw. 90 ct., 2de kw. 82Va a 00 ct.3de kw. 75 a ct. Schapen: le kw. ct., 2e kw. ct. Boter 55 k 70 cent per half kilo. Bericht van den loop der Traanmarkt in Bergen van A. HOOGENDIJK Jzn. Vlaardingen Heden noteer ik: Puike bruine Berger looiertraan f21,p. ton. y bruinblanke Bergertraan f25,w blanke Bergertraan f26,y y Groenlandsche Robbentraan (smeertraan) in petroleum fusten van pl.m. 190 L. in gewone fusten van pl.m. 100 L. f30.—p. 100 L. r Maaslevertraan f25.p. ton. Nat. Med. levertr le soort f42.p. ton. y m u (stroogeel) 2e u f36.p. ton Stoommedicinale levertr. le f48.p. ton. hr 2e y f42.p. ton. Tot mijne diepe droefheid overleed I Pheden na eene langdurige ongesteld- 1 heid voorzien van de H H. Sacra- I menten der stervenden, mijne geliefde j Echtgenoote Johanna Heesius, in den ouderdom van 45 jaren. J. H. JANSEN. IDrunen, 1 November 1894. WAAR zegt de uitgever. VAN WAALWIJK en BEZOOIEN. Het BESTUUR, meermalen opgemerkt hebbende dat ingezetenen van Waalwijk Bezooien of Baardwijk, hoewei geen abonné zijnde, zich toch veroorloven de uitvoeringen te komen bijwonenherinnert bij deze dat alleen abonné's toegang hebben en vreem delingen mits geïntroduceerd zijnde. Hierop zal in de toekomst scherp gelet en niet-abonné's zullen ten strergste geweerd worden. HET BESTUUR. op 1 November 1894 ad f500.in de leening der gemeente BAARDWIJK dd. 3 September 1378 van f 10,000. Burgemeester en Wethouders, J. A. J. VAN HEIJST. De Wethouder, J. LOEFF. is de beste en fijnste gepar fumeerde Toilet-Zeep der wereld. Munt uit door zachtheid en is van alle bestaande ZEEPEN het Z V INI GS T in gebruik. Staut onder voortdurende contrdle. 10 cent per stuk. qenielen RABAT. ALLEENYERKOOP voor W a a 1 w ij k, de Langstraat en omstreken bij met witte borst en rechter achterpootje een weinig kreupel. Tegen beiooning terug te bezorgen Hotel VERWIEL, Waalwijk. JLSTUS VAN MAURIK Jr., Een probaat middel. WILLEM OTTO, Hoe raar een stuivertje rollen kan. Cu. A. DE VRIES, Oude kennissen. A. PRELL, Hoe Jeremias Hoefnagel Wagneriaan werd. F. A. BUIS, Sergeant Knipper. Bovenstaande Novellen benevens v ij f t i e n groote platen komen voor in voor 18 9 5. PRIJS 40 CENT. Ieder kooper ontvangt bovendien 2 premiën a. Een keurig Album, bevattendeSchaduwbeelden. Eene vermakelijke hand-gymnastiek voor den gezelligen win teravond. b. Een keurige Portefeuille-Almanak. In iederen Boekhandel -voorhanden. Uitgave van VAN HOLKEMA WARENDORF te Amsterdam.

Echo van het Zuiden | 1894 | | pagina 3