Notaris BINK, Notaris BINK, Tl Wagemakers en Van Hilst, Notaris BINK, Notaris BINK, WOKDERZEEP, Antoon Tielen, Waalwijk. Hartig Boekje Hartelijke Samenspraken, Eau de Venlo de Fiima P, M, F, SMOLDERS Advertentiën, H. H BAKKERS! Eijksnormaallessen Moeders LEVERTRAAN KALFPÖEDER. NIEUW! NIEUW! NIEUW. NIEUW. BOEKJE, Het Sigarendépöt NA $Ni> Engeland. Duitschland. Turkije. Korea. BINN EN LAND. Ingezonden stukken. ver koopen MeubelenHuisraad en Keukengerief. Bakkersknecht VERKOOPEN: VERKOOPEN N. G. Orie-Dumoulii), verder: Droespoeder, Zaai- groenGlycerin en Me- thylspiritus voor gasme ters. GRUNO'S Prijs fl.25 gebeden en overwegingen, FRANS DE CORTXE Drongelsche Veer. iiunivii v VERSCHIJNT EERSTDA AGS Maandag 25 Februari 1895, iLi&iJ «l Itiï i. op 21 Februari bij INZET en 28 Februari 1895 bij TOESLAG, EEN HUIS op Zaterdag 16 Februari 1895 Hoog- en Laagkar, een zoo goed als nieuw N.-B. Karre tje op veeren en Paarden tuigen en daarna Afbraak van een woonhuis en schuur. te WAALWIJK. 10 cent per stuk. WEDERVERKOOPERS genieten RABAT. (9de Jaargang 1894) Gebonden in linnen stempelband met vergulden titel f 1,-75. OF P. MARTIN US VON COCHEM, RENEDICTUS VON CALCAR, Ecnig fabrikant II. II. II. IHMSVenlo. te WAALWIJK. te New York aangekomen met gebroken zuigerstang. Nieuwe schaudalen te Toulouse Een affaire de moeurs waarin vele aanzienlijke personen wier namen nog niet genoemd worden, betrokken zouden zijn. En een plot seling tekort ran fr. '20,000 in de kas der schoolspaarbankcu. Te Joinville le Pont is de reusachtige ketel eener metaaltabriek gesprongen. Het gebouw waar de ketel zich bevond is geheel vernield en een aantal woningen in den om trek zijn door de geweldige brokken, die in het rond geslingerd werden, verpletterd. Zes personen zijn gedood en een twintigtal gewond. Telkens hebben cr vechtpartijen in het Quartier latin plaats. Nu weer aan het slot van een lezing van Desjardins, waar men elkander met stokken op 't gezicht sloeg. De niet-korpsleden zijn nl. verwoed op de leden der Association omdat deze vrijkaarten in schouwburgen enz. genieten, waarvan zij ver- stoken zijn. Opwindende manifesten worden uitgevaardigd en aangeplakt. Maar het blijft alls beperkt binnen de grenzen der studen tenwijk. In Engeland hecht men geen geloof aan de geruchten omtrent eene aanstaande ver loving van prinses Maud met den Italiaan» schcn kroonprins, pn wel hoofdzakelijk niet omdat men zich niet kan voorstellen, dat eene Briische prinses ooit om redenen van staat als anderszins zou overgaan tot het Katholicisme. Prinses Maud trouwens moet zelve verklaard hebben „Er is niets van aan Het Engelsche hot trouwens heeft te veel precedenten van huwelijken uit genegen heid aan te wijzen, dan dat men aan eene verandering van koers in deze, waar zooveel aan de traditie gehecht wordt, zou gaan ge- looven. Ondanks de snerpende kou houden de troepen van het garnizoen te Straatsburg druk veldoefeningen. Per specialen trein naar Brumatn of Zabern gevoerd, bereiden zij hun maaltijd in de open lucht, terwijl zij 's avonds, na een vermóeienden dag per extratrein weer terugkee-en. Dank zij den genomen voorzorgen hebben de proeven nog geen nadeelige gevolgen gehad voor de gezondheid der soldaten. Naar de 'Daily News uit Konstantinopel verneemt bedreigen Cirkassiérs van Ismid de Armeniërs in hunne dorpen. Aldam die volgens een telegram uit Moskou, eene volle dige vertaling van Shakespeare bezorgd heeft, heeft de hulp van den Engelschen gezant ingeroepen. Te Constantinopel is weder een moord op een vreemdeling gepleegd. Een jong Engelschman en een Rus, die met een paar dames uit den schouwburg kwamen, werden grof beleedigd door twee Turksche officieren. De Engelschman gat een dier beleedigers een slag, dat hij op straat viel. Hij v.erd door een menschenmenigtedie zich om hem drong, van zijn metgezel gescheiden, en toen hij den Rus terugvond lag deze dood op den grond, met een kogel- en een sabelwoud. Dit voorval, zoo kort na het amok maken van den soldaat, heeft groot opzien en veel ongerustheid onder de vreemdelingen gewekt. De sultan moet zeer verontwaardigd zijn over den amokmaker. Hij wilde eerst hem op staanden voet laten dooden, maar bij nader inzien besloot hij den moordenaar voor een krijgsraad terecht te laten staan. Intusschen zijn er nog twee andere soldaten gevat, die ook aan het amok maken wilden gaan. Aan de Chineesche vredes onderhandelaars, die zich nog te Nangasaki bevinden, zijn nu, en wel langs telegraphischen weg, de noodige volmachten gezonden tot hervatting der on derhandelingen. Dat „per telegraaf', voor China iets on gehoords teekent. 't Moet wel nijpen als men zoo snel gaat. Nu, Weihai Wei met het eiland Lin Kung Tao is inderdaad nu geheel in handen der Japanners en de Chineesche vloot is der mate geteisterd, dat ze teitelijk als niet meer beslaand kan beschouwd worden. Niet minder dan twaalf bedraagt het aantal bij Wei hai Wei in den grond geboorde Chi neesche torpedo-booten. Het wordt overigens bevestigd, dat de Chineezen zich te Wei hai Wei, en vooral op het versterkte eiland, met den moed der vertwijfeling en tot op het laatste oogenblik hebben geweerd. Dat be wijzen ook de zeer aanzienlijke verliezen door de Japanners geleden. Moge bevestigd worden wat uit Hiroshima wordt gemeld dat zoowel China als Japan thans den oorlog moede zijn en niets liever verlangen dan een spoedig sluiten van den vrede Japan evenwel staat erop, en heeft daartoe het recht, een verdrag voor te schrij ven, dat geen gelegenheid biedt tot latere uitvluchten of aanleiding zou kunnen geven, dat China later, beter toegerust, een voor wendsel vindt tot hervatting der vijandelijk heden. Te Marseille is een buitengewone Chinee sche gezant aangekomen belast met eene zending aan de Parijsche, Berli'nsche Weener en St. Petersburgsche Hoven, in het belang eener bemiddeling. Volgens telegram uit Sjanghai van 11 dezer zijn de Chineesche vredes onderhandelaars teruggeroepen. WAALWIJK, 13 Februari 1895. De gelegenheid tot onderteekenen van het adres van adhaesie aan dat van de kamer van koophandel van Waalwijk waarin de treurige toestand van het veer te Drongelen geschetst wordt en eene overbrugging ge vraagd, is thans gesloten. Bij de 700 personen uit Baardwijk, Waal wijk, Bezooien, Sprang, Drongelen, Genderen, Eethen, Meeuwen, Hil, Babylonienbroek en Dussen stelden daarop hunne handteekening. Men vindt daarop de namen van leden der staten van Noordbrabant burgemeesters pastoors en predikanten, voorzitters en leden van waterschapsbesturen, gemeenteraadsleden, notarissen en andere ambtenaren, die uit den aard hunner betrekking dikwijls van het veer moeien gebruik maken; verder de voornaamste handelaars, industrieelen, grond eigenaars, landbouwers en veehouders uit de heele streek. Wij vertrouwen dat dit adres het zijne er toe zal bijdragen om de quaestie van het veer te Drongelen spoedig tot een gewenscht einde te brengen. Het adres wordt heden opgezonden aan den minister van waterstaat enz. Dat in een paar dagen zeer veel kan veranderen bewees de aankondiging der ijs- feesten door de 's Hertogenbossche ijssclub. In ons blad van Zondag maakten wii mel ding van het feit, dat die ijsclub zoo goed als niets gaf voor f2,50 contributie.... en gisteren (Dinsdag) heeft reeds een wedstrijd voor amateurs plaats gehad, die over 't geheel genomen uitstekend, is geslaagd. Het ijs van de zeer goed aangelegde hoef ijzervormige baan was gezond „te hard," beweerden eenige der mededingers. De baan was lang ruim 800 meter, en uitgeloofd waren vier kunstvoorwerpen. Om twee uur zou de strijd een aanvang nemen doch de sneeuw had er anders over beschikt, dikke vlokken vielen zeer dicht, en 't arme baantje zoo keurig in orde werd voor den tweeden maal onder een dikke sneeuwlaag bedolven. Fluks de baanvegers der ijsclub aan 't werk gezet en tot groot vermaak van het talrijk opgekomen publiek werden de baanvegers' trouw ter zijde gestaan door eenige wedstrijdersen ten ongeveer drie uur kon de strijd een aanvang nemen. Elf mededingers hadden zich voor dezen wedstrijd aangegeven. Onder de eindbeslissing was het weer gaan sneeuwen, vooral de tweedeen de derde prijswinner hadden er veel hinder van. le prijs, 1 min. 363/5 sec. Heintje dc Haan, Waalwijk. 2e prijs, 1 minuut 401/5 sec G. J. Pool Zaltbommel. 3e prijs, 1 min. 468/5 sec. D. A. Kakebeen, Waalwijk. 4e prijs, 1 min. 47 sec. Jhr. Th. van Rijc- kevorsel, 's Bosch. De prijsuitdeeling had plaats in de tent der clubde wedstrijd in het schoonrijden zou wegens sneeuw en 't ver gevorderde uur uitgesteld worden tot Woensdagmiddag, alsdan zou ook een wedstrijd in 't hardrijden voor beroepsrijders, inwoners van 'sBosch,gehouden worden. 't Was niet erg bemoedigend voor den Bosch dat vreemdelingen met de drie hoogste prijzen naar huis gingen, doch de voorzitter wees er zeer terecht op, dat het voor de Bosschenaars een lesje voor het vervolg was geweest. Alles is netjes van stapel geloopen, 't be stuur heeft zich kranig van z'n taak gekweten, aan allen mag een woord van lof niet worden onthouden.' Twee aanmerkingen moeten ons echter van 't hart. Veel beter zou 't zijn medailles te geven dan kunstvoorwerpen zooals thans zijn verreden (de eerste prijs was ingekocht voor f 11kan men geen flinke degelijke kunstvoorwerpen geven dat men zich dan' bij medailles houde. Ten tweede is 't zeer wenschelijk voor een ijsclub (in een hoofdplaats der provincie in de eerste plaats) om de afrit met een revol- schot aan te geven, want zooals nu geschied is met dat vlaggetjes-gewaai en dat gerekt geschreeuw van... een... twee... drie... brengt men de mededingers die toch al niet vrij zijn van zenuwachtigheidnog meer van streek. De opvoering van „De Wees in het gebergte'* en van „Jocrisse de Vondeling" door de tooneelclub „Eensgezindheid" in het lokaal van den heer Chr. Verbeek, is uitste- stekend geslaagd. Het talrijk opgekomen publiek was dau ook opgetogen en toonde dit door daverende toejuichingen. Ook het concert van de harmonie „St. Crispijn" van Waalwijk en Bezooien, Maan dagavond gegeven in de zaal van den heer A. J. Gerris, had veel succes. Veel droeg daartoe zeker bij de opvoering van „Pierre de Galeiboef" door de looneelvereeniging „Volharding in den Strijd". De zaal was stampvol en het publiek toonde luide zijne tevredenheid zoowel over tooneelspel als muziekuitvoering. De nieuwe décors, geschilderd door den heer Fr. Mnller, droegen ieders tevredenheid weg. Het uitvoerend comité van de Ara- 8terdamsche wereldtentoonstelling heeft een schrijven ontvangen van den particulieren secretaris van H. M. de koningin-regentes, waarin medegedeeld wordt, dat H.H. M.M. met veel belangstelling hebben kennis ge nomen van de gezonden teekeningen en pho- tographieen van „Oud Holland" en deze voor de bibliotheek der koingin hebben bestemd. Voorts kan nog worden medegedeeld dat de inrichting eener Russische afdeeling op de tentoonstelling verzekerd is en dat uit Italië eene groote collectie marmerbeelden wordt verwacht. Het schutterijorkest te 's-Hertogenbosch, hetwelk zich onder de bekwame leiding achtereenvolens van de heeren Kriens, Heuc- keroth en Ogier, zoowel binnen als buiten die stad een goeden naam had weten te verschaffen, zal naar van daar gemeld wordt eerlang zijn werkkring eenigszins inkrimpen, door namelijk niet meer voor vol ledig strijkorkest, maar.alleen voor harmonie te werken. Om die reden heeft dan ook tegen 1 Mei a. s., de eerste violist zijn ont slag gevraagd en verkregen. De berichtgever gelooft niet, dat deze re geling geheel in overeenstemming is met de wenschen van den kapelmeester, den heer Ogier, en evenmin overeenkomstig de wen schen van t' Bossche kunstlievend publiek. De Scheveningsche ramp De commissie voor de plaatselijke werken in den Haag heeft, na advies van den direc teur der gemeentewerken, voorgesteld, tus- schen de Kerkwerf en het Noordslag te Scheveningen weder een weg aan te leggen ter breedte van 15 M., met een beloop van 5 op 1, het beloop te verdedigen door eene kleibekleeding van 0.50 M. dalende. De kosten worden geraamd op f 87.500. De meerderheid van burg. en weth. gaf de voorkeur er aan, na enkele zandstorting, den straatweg te herstellen tot eene breedte van 12 meter en overigens ongeveer tot het oude profil, en stellen nu voor, hun voor de uit voering van dat werk te verleenen een krediet van f 28.500. Ter beveiliging van de Gedenknaald wordt f 10.500 aangevraagd. Uit 's Hertogenbosch ging Vrijdag na middag een groot deel van de aldaar garnizoen houdende infanteristen een exercitie maken op schaatsen over het uitgestrekte ijsveld tusschen Den Bosch, VlijmenEngelen, Cromvoirt en andere dorpen. Dicht bij Vlijmen werd de troep plotseling opgeschrikt door het vervaarlijk geschreeuw van iemand, die toevallig daar op eendenjacht was en nu door luid schreeuwen nog juist bijtijds kon voorkomen, dat de manschappen in een aldaar aanwezig groot en diep „wiel" terecht kwamen, waar velen hunner zeker een ontijdigen dood zouden gevonden hebben. Men meldt uit Rozendaal Nu alle veldarbeid heeft opgehouden en velen daardoor broodelocs zijn geworden hoort men weder meer van de smokkelarij. In den loop dezer week werden aan onze grensstreek ruim 1900 pond gesmokkeld zout in beslag genomen. Ook heeft men in de nabijheid van deze gemeente vier zoutsmokkelaars op heeterdaad betrapt, waarbij circa 300 pond zout in han den der ambtenaren viel. Te Baarn, aldus meldt men van daar, heeft de politie een landlooper aangehouden, die den vorigen nacht in eene slaapstee te Hilversum had geslapen en wien door zijn vrouw was verweten, dat hij tien jaar geleden te Arnhem een politieagent vermoord had en nog meer op zijn kerfstok had. De man, die bij de politie niet onbekend is, werd geboeid naar Arnhem overgebracht. Een brief, dezer dagen door een Am- sterdamsche bankinstelling naar Keulen ge zonden met f 6000 aan bankpapier, is aan het adres bezorgd zonder het geld. De brief was aangeteekend. Onder Deurne nabij Asten heeft een verschrikkelijk ongeluk plaats gehad. Twee mannen waren bezig met het vellen van een boom, voor een woning staande. De laatste beslissende slag werd toegebracht, doch de boom stortte de niet bedoelde richting uit tegen den grond en verpletterde met zijn zware kruin den eenigen zoon des huizes. Onmiddellijk was de ongelukkige dood; de borstkas was ingedrukt en de hersenpan verbrijzeld. In den omtrek van Maastricht zijn dezer dagen verschillende personen opgelicht door twee individus, voorgevende broeder en zuster te zijn en van Verviers te komen, waar zij winkeljuffrouw en hij boekhouder waren. Bei den zijn thans zonder hun wil buiten be trekking en willen, om naar Amsterdam te komen waar zij thuis behooren, zich van hun gouden horloges ontdoen en bieden deze daarom tegen een lagen prijs te koop aan. Zij, die door medelijden bewogen, een horloge kochten, moesten later ondervinden dat zij met een paar oplichters te doen hadden, die hun in plaats van een gouden, een verguld zilveren horloge van bijna geene waarde in de hand gestopt had len. Daar deze beide personen, welke goed Nedeilandsch spreken, waarschijnlijk ook elders hunne oplichterij zullen zoeken voort te zetten, zoo zij men op zijne hoede Vooral kiezen zij de spoor wegstations tot hun exploitatieveld. Men meldt uit den Haag Maandag morgen tusschen 7 en 8 uur stond een gedeelte van het hotel „De Twee Steden," hoek Buitenhot en Piactizijnshoek, aan de Oostzijde in brand. De vlammen stegen op uit het sousterrain alwaar de ver warmingstoestellen gestookt worden. De oor zaak van den brand moet daar worden ge zocht. Er waren 80 logeergasten in het hotel, die allen het brandende perceel nog intijds, som migen half gekleed, konden verlaten. Zij werden door bewoners van omliggende huizen op het Buitenhof opgenomen. Ten 9 uur was de brandweer, die met 6 waterslangen werkte, het vuur meester, doch lang daarna was men nog aan het spuiten, omdat 't tusschen de plafonds nog brandde. De minister van buitenl. zaken, wiens de- partements gebouw tegenover het brandend perceel ligt, was op het terrein. De kroonlijst van den tegenover het hotel liggendeu vleugel van het ministerie is door de hitte der vlammen geblakerd. Behalve door het vuur, is in het geheele hotelgebouvv door het water groote schade aangericht. Het water bevroor den spuitgasten der brandweer aan het lijf zoodat de uniform jas was afgezet met ijskegels. Verschillende autoriteiten, onder wie de burgemeester der residentie, kwamen af en toe op het terrein van den brand. De command, der brandweer verscheen, nadat hij in een hofje aan den Noordwal met een andere brigade van het corps een hevigen binnenbrand terzelfder tijd onge veer uitgebroken had gebluscht, ontstaan in een winkeltje, waar vuurmakers verkocht werden. Nader meldt men De conversatiezaal met aangrenzende salons, zoomede de boven voorzalen zijn door de vlammen vernield. Alle achter gelegen logeer kamers, de eetzaal en andere vertrekken keukens, offices, enz. zijn gespaard, zoodat de exploitatie van het hotel ongestoord voort gang kan hebben. Door het personeel werden de reizigers tijdig gewaarschuwd en allen konden veilig de straat bereiken. Van hunne goederen werd omtrent niets vernield. Koffers, pakkisten enz. werden meerendeels in veiligheid gebracht. De opstal is verzekerd voor een bedrag van 124,000 bij de O. B. YV. Mij. de Jonge Co., de inventaris bij de Haag. Ass. Cie. Men schrijft uit Monnikendam van 10 dezer Er waren heden nog meer menschen naar hier gestroomd dan in den winter van 1890/91. Het feestterrein was 200 meter lang en 30 meter breed. Het geheele oppervlak is berijdbaar en bevat ijs dat in één woord prachtig is. Al werd het middelvak eenigzins voor de schoon- rijderij vrij gehouden, toch bleef er nog ruimte genoeg over voor de overige schaatsenrijders. Het zoogenaamde ijspaleis, een gebouwtje, opgezet van blokken ijs, die uit zee gezaagd zijn, maakte door zijn gevel, in trap vorm, zooals er in Monnikendam nog vele huisjes staan, een aardig effect. Inwendig was het zeer eenvoudig iogerichtstoelen, tafeltjes en een gewoon buffet maakten het ameuble ment uit. Een goede gedachte was het om den grond met hooi te bedekken. Twee ronde tafels, geheel uit ijs vervaar digd, worden werkelijk gebruikt en trekken zeer de attentie der bezoekers. Dat het buffet in dat zoogenaamde ijspa leis druk bezocht werd, laat zich begrijpen. De wedstrijd in het schoonrijden was niet zoo geanimeerd als men bij zulk een grooïsrh feest zou verwachteu. De ouderwetsche ma nier van achter elkaar rijden is o.i. niet zoo elegant en eigent zich trouwens ook niet zoo als kruiselings rijden voor het vellen van een juist oordeel. De prijs werd gewonnen door K. Ooster- veld met mej. Roventwist; de 1ste premie doer K. Karmeli met mej. S. Pauw eti de 2de premie door D. de Hoes en mej. E. Schouten. De wedstrijd met arresleden ging door ge brek aan deelneming niet door. Wat echter het meest aantrek; -Jlijk scheen was het bal op het ijs. Onder leiding van een fiinken balletmeester zwierden ruim hon derd paren over het sterke ijs; rijk en arm, vreemd en eigen zwierden met elkaar in onvergelijkelijke eendracht en harmonie, als of het groote rijk van broederschap ware gesticht en gevestigd. Buiten het feestterrein was het voornamelijk de gierslee, die honderden toeschouwers en deelnemers had. De schaduwzijde van het feest was helaas de slechte toestand van de baan naar Marken. Hoewel reeds veel geld besteed is, om dien weg rijdbaar te maken, hebben de eerste dooi en sneeuw in het begin zeer veel kwaad gedaan. Was het feest om 12 uur met een optocht door de stad begonnen; bij het einde trok men weder met muziek en vaandels, vergezeld door duizenden, naar de feestvierende veste en verder naar het hotel De Doelen, waar de voorzitter verschillende toespraken hield, dank en hulde inhoudende aan allen die zoo sym pathiek hadden medegewerkt om den dag zoo feestelijk en ordelijk mogelijk te doen afloopen. Verwonderlijk geen mensch werd gezien, die te veel gedronken had; en dat wil iets zeggen bij een menigte die plm. op 15,000 kan geschat worden. Alleen de kettingboot vervoerde dien dag cirka 18,000 personen. De N.-H. tram reed met alle wagens om het uurtoch moesten nog sonmigen een tram overblijven. Voor consumtie was te Monnikendam gezorgd. Woeusdag vervolg van de feesten met een ander program. Drongelen. Jl. Maandag had alhier, op de met vlaggen versierde baan de aangekondigde wedstrijd op schaatsen plaats ten voordeele der behoeftige gezinnen alhier. Er hadden zich niet minder dan 32 per sonen aangemeld, waaronder ééu die den hoogen ouderdom van 71 jaren bereikt had. In tegenwoordigheid van een groot publiek nam de wedstrijd ten D/g ure een aanvang. Er weid zeer kranig gereden. De prijzen werden behaald door de vol gende personen le prijs. 8 mud steenkolen door den heer M. J. de Moor ten voordeele van J. van Dijk 2e prijs, eene beste wollen deken door den heer L. van der Kolk Azn. ten voordeele van C. Bouman3e prijs, 2 D. E. kookerw- ten plus 8 pond spek door T. van Beusekom; 4e prijs, 12 pond spek door W. Burghout; 5e prijs, 20 meter baaikatoen door den heer C. M. G. de Moor ten voordeele van J. Schoon- dermark en T. van 't Verlaat; 6e prijs, 1 beste molton deken door Ant. van der Kolk Lzn.; 7e prijs, 10 tarwe brooden door den heer C. Nieuwkoop ten voordeele van de wed. van Beusekom en de wed. Ant. de Haan; 8e prijs, 5 tarwe brooden door H. Kramer. Om 6 uur had onder eene kernachtige toe spraak door den Weled. Heer C. de Moor de uitreiking der prijzen plaats. Alles liep in beste orde at. Alle lof komt dan ook toe, aan hen, die het feest georga niseerd hebben en die tot het welslagen van het feest hebben medegewerkt, maar ook niet minder aan hen, die zich eene vermoeienis en een paar stijve beenen op den hals hebben gehaald, ten voordeele van personen, die niet mede konden dingen naar de prijzen. Moge zoo'n ijsfeest op vele plaatsen na volging vinden. «II i— (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Waalwijk, 13 Februari 1895. Mijnheer de Redacteur Verleden Maandag avond kwam ik na eene lange dagreis aan de N.zijde van het beruchte veer. Reeds meermalen trof ik het daar ongelukkig, maar nu was het ellende bo venalOnder eene koude van 10° Celcius, hadden wij 5 kwartier noodig om den an deren kant te bereiken. Toen wij aankwamen lag de pont aan de Z., maar spoedig kwam ze naar onzen kant opdagen. Door een flink personeel (6 man) bijgestaan, schoof de motor ze netjes door de goed zuiver gehouden ijsgleuf. Maar ja wel! nog 2 meter van den wal daar stropt de boelNiets scheen meer te helpen De mannen deden hun best, de motor bromde er moedig op los, maar er zat wat ijs in den weg Eindelijk, na pl.m. een half uur, worden de flinke pogingen van het personeel in zoo verre beloond, dat wij li/2 M. wonnen. De overige 50 duim tus schen pont en kant waren echter niet te overwinnen Aangevuld met planken bood het den paarden een zeer onvast pad bij het inrijden der pont. Toch gelukte het. Blijde met het succes begonnen wij den terugtocht. Pardon M. de R., wij beproefden om de terugtocht te beginnen Maar 't ging niet Wij zaten zoo vast als aan een paal 1 Weer duurde het langen tijd voor de koppige pont aan mensch en motor gehoorzaamde Eindelijk kregen wij ruim sop en bereikten den over kant alweer op een 50 duimpjes na Ik overschreed dat beletsel, maar voor de paar den moest die hatelijke tusschenruimte eerst worden aangevuld met stukken ijs. Wij waren aan de Z. Z. Waar moet het toch heen Intusschen gevoel ik mij verplicht hierbij te voegen een woord van hulde aan het personeel van 6 flinke mannen. Zij werkten als leeuwenTweemaal riep ik hun toe hunne pogingen te staken ik zou dan terug gereden zijn naar 't Capejsche veer om daar mijn geluk te beproeven. Op hun dringend ver - zoek deed ik dat niet, zij stelden er blijkbaar prijs op de moeifelijkheden te overwinnen die regeering en ijs onze streek berokkenen. Hulde aan die mannen dusEen was er bij 't scheen de aanvoerderontzag in zijn ijver niets. Zonder laarzen gewoon op klompen sprong hij menigmaal tot over de knieën in het ijskoud nat. Waar M. de R. zit toch die achtbare bur gervader uit de Klei die die inrichting zoo voortreffelijk acht Noem toch eens zijn naam Maandag avond dacht ik aan ZEd. Achtb.Tusschen al het goeds, dat ik ZEd. Achtb. overigens oprecht genieend toe- wensch, gun ik hem toch een kort, een heel kort oogenblikje zooals ik daar beleefd heb. Met de lü graden Celcius in de hand, zou zijne bekeering zeer zeker spoedig zijne on derdanen en anderen verheugen De toestand te Drongelen M. H. de R. is bondig en juist te teekenen door het korte woord: Schandelijk Uw. dw. Dienaar, H. WITLOX. N.B. Beleefd verzoek ik den WelEd. Achtb. Heer Burgemeester van Waalwijk, die zoo vol ijver in deze zaak voor de belangen van onze streek werkzaam is, goede nota van dit schrijven te nemen. Heden overleed plotseling te Mon- B Itreux (Zwitserland) onze dierbare Broe- H der en Zwager, de WelEd. Heer GERARD KLOSTERMANN, jg in den ouderdom van ruim 33 jaren. a Namens de Familie, - BERNARD KLOSTERMANN. J! Hamsterdam, 11 Februari. te WAALWIJKzal Donderdag 24 Februari 1895 voorin. 10 ure, ten sterfhuize van Mej. dewed. C. Couwenberg, te BEZOOIEN, te WAALWIJK zal Onder Loonopzand Voor den heer J. TIMMERMANS Wz. te Waalwijk voorin. 10 ure, in de Achterste Hoeven en Melkdijk, Een groote partij S( arrenOpleggers HeinhoutDroge Musterd en Eiken Schaarhout en na afloop daarvan voor den heer G. BROEKS te Boxtel 6000 Masten Musterd in het groot bosch. Aangezien ons VERVOER 'op AMSTER DAM steeds vermindertbrengen wij ter kenni* van allen, die belang stellen in het voortbestaan der correspondentie met de hoofdstaddatals wij niet beter ge steund wordendien dienst zullen moeten staken om de groote kosten daaraan verbonden. Ter verdere bekwaming wenscht een zich tegen 1 MEI a.s. te verplaatsen. Inlichtingen geeft de Uitgever dezer Courant. te WAALWIJKzal voor en ter herberge van A. van den Wassenbergte WASPIK, telkens des avonds 6 ure waarin herberg met vergunningtuin Hg en bouwlandte WASPIK, aan den Spoorweg, bij den overweg Benedenkerk, groot 23.84 aren. te WAALWIJKzal voorm. 9 ure, te beginnen te Nieuwkuik: 1. Voor den heer VERROEN DEN OUDEN ter herberge van M. Schalken, 28 koopen Masten Sparren 4 koopen Schaarhout in de Kuiksche heide en 6 zware Eikenboomen in de Drunensche heide. 2. Voor den heer A. MOSTERMANS bij zijn huis 3. Voor den heer H. MOSTERMANS, De ondergeteekende, Directeur der Rijks normaallessen, te WAALWIJK, brengt ter algemeene kennisdat ermet, 1 A- PRIL e. k.aan genoemde INRICHTING of aan de daaraan toegevoegde voorberei dende Klasse gelegenheid is om als KWEEKELING te worden ingeschreven Zijdie aan het toelatiugs-exumen wen schen deel te nemen, zijn gehouden zich daartoe, vóór den 24 Februari a.s., schriftelijk bij den ondergeteekende aan te melden onder overlegging van lo. hunne geboorte-acte 2o. een getuigschrift van het hoofd der schoolwiens onderwijs zij het laatst genoten omtrent hun gedrag, aanleg en vlijten 3o. eene verklaring van ouders of voogden dat deze voornemens zijn hem of haar voor het onderwijs te bestemmen. De adspiranten voor dc Normaallessen moeten op 1 April den leeftijd van 14 cq die voor de voorbereidende klasse dien van 12 jaar bereikt hebben. Tijd en plaats van het examen zullen nader worden bekend gemaakt. Waalwijk, den 9 Februari 1895. W. VAN DER SLUIJS. Gebruikt voor uwe kinderen alleen de door mij in den handel gebracht. Zij geeft u door mijn persoonlijk onderzoek bewijs van zuiverheid. Wederverkoopers worden GEVRAAGD tegen billijk conditiën. Verkrijgbaar bij de beeren H. VAN ERPWaalwijk. J.. B. VERWIEL Waalwijk. VAN DELFT-Hoppenbrouwers Bezoo cn HENDRIK VERWIEL, Baardwijk. A. THIELE, Vrijhoeven-Cappel. Men eische ZEGEL en ETIQUET, APOTHEKER, bureau voor Scheikundige en Microscopische onderzoekingen. Tevens verkrijgbaar ue gunstig werkende is de beste en fijnste gepar fumeerde Toilet-Zeep der wereld. Munt uit door zachtheid en is van alle bestaande ZEEPEN het ZUINIGST in gebruik. Staat onder voortdurende controle. ALLEENVERKOOP voor Waal w ij k, de Langstraat en omstreken bij bevattende de tot 31 Dec. 1894 uitgelote seriën van 52 PREMIELEENINGEN. Dit boek in 8° formaat, groot 8 vel, ge drukt op zwaar papier, is onmisbaar voor eiken fondsenhouder of effectenhandelaar. Alom verkrijgbaar bij den boekhandel, alsook bij de Ilollandsche Uitgevers— en Jbukkersmaafschappij. AMSTERDAM. Heerengracht 193. BijW L lELM V A N EUPEN,le Boxtel, is verschenen BENEVENS eene krachtige en gemakkelijke handleiding om zonder moeite en zonder verlies van tijd goed en onophoudelijk te bidden waaruit niet slech's geestelijke personen, maar ook wereldlijkeja zelfs ongeletter- den in korten tijd zullen leeren op welke wijze zij kunnen overwegen, en hoe zij langs den gemakkelijk- sten weg tot de volmaaktheid kunnen geraken DOOR VAN DE ORDE DER CAPUCIJNEN naar de oorspronkelijke uitgave van het jaar 1699 OP NIEUW UITGEGEVEN DOOR UIT DEZELFDE ORDE VERTAALD DOOR EEN R. C. PRIESTER. Kerkelijk goedgekeurd. Prijs in linnen band, rood op snee 40 cent. Verkrijgbaar in eiken R. K. Boekhandel en bij den Uitgever. is het beste reukwater der wereld. Eau de Venlo maakt de huid zacht. Eau de Venlo geeft blankheid aan de huid. Eau de Venlo wordt door II.II. Pro fessoren aanbevolen al? een gezond en ver— frisschend reukwater. Eau de Venlo wordt als een voorbe hoedmiddel tegen de cholera aanbevolen. Verkrijgbaar te Waalwijk bij: Mejuf frouw WED. J. M. TUSSEN en GERlilT MULDERS; te Kaatsheuvel bij: M. SCHRAUWERS-WIJDEMANSte, Oos- TERHODT bij Mejuffrouw WED. J. BAKX; te Drunen bij A. M. VAN LOONte Heusden bij J. A. VAN BA VEL. VAN te GEERTRUIDENBERG, BTJ De navolgende merken munten uit door goede kwaliteit cn worden den jieeren rookers ten zeerste aanbevolen, als PIK FEIN a f 20 per mille. LA MUS 10A „-25 LA BELLA MARIA - 30 SIMPATTCA - 40 PIN AL DER RIO „-50 SUBLIMES -60 FLOR DE RIVERO -100 PLANTEROS DE 887 -120

Echo van het Zuiden | 1895 | | pagina 2