Advertentiën, De Koninginnen te Londen. GETROUWD Antooius Cornelius Trommels Franeiska Maria Kolsteren. lingen, waaronder de vergunning verleend werd, zullen worden nagekomen. Worden deze voorwaarden en bepalingen niet nage leefd, dan wordt geacht te zijn gehandeld zonder vergunning. Art. 3. Hij die van eene bij de voor gaande artikelen bedoelde vergunning gebruik maakt, moet het bewijs er van op de eerste aanvrage aan de politie vertoonen. Art. 4. Tusschen zonsondergang en zons opgang is het verboden op den openbaren weg hetgeen ten verkoop wordt aangeboden, luidkeels aan te prijzen of te koop aan te bieden. Art. 5. Het venten te koop aanbieden of verspreiden van voorwerpen of waren, van welken aard ook, is verboden op die gedeel ten van den openbaren weg, waarop dit in het belang van openbare orde of veiligheid door den burgemeester bij openbare kennis geving ongeoorloofd is verklaard. Art. 6. Onder openbare weg wordt voor deze verordening verstaan alle voor het pu bliek openstaande of toegankelijk gestelde pleinen,wegen, paden, straten, stegen, sloppen, stoepen en werven. Art. 7. Overtreding van het bij deze ver ordening bepaalde wordt gestraft met geld boete van ten hoogste f 25 of hechtenis van ten hoogste zes dagen. Luitenant Mos van het escadron or donnansen te Amerstoort, heeft een zeer ver nuftig middel uitgevonden om de piano zelf te doen transponeeren, vernuftig en hoogst eenvoudig tevens. De gebroeders Hoytink te Amersfoort, hebben naar aanwijzing zulk een klavier gemaakt. De toon van het in strument blijft vol en mooi: De koninginnen in het zuiden HH. MM. de koninginnen zullen bij hare aanwezigheid te Maastricht op Donderdag 23 Mei (Hemelvaartsdag) de godsdienstoefe ning in de Ned. lierv. kerk bijwonen onder gehoor van ds. Moll. De schoolopziener in het district Maastricht, mr. G. B. Franquinet, heeft een circulaire gericht aan de gemeentebesturen en de be sturen der bijzondere scholen in zijn district, waarin deze worden uitgenoodigd om tijdens de aanwezigheid van hare majesteiten de koninginnen in Limburgeene heuglijke gebeurtenis, die ons nationaal gevoel streelt, aan de schoolkinderen vacantie te willen verleenen. Bij gelegenheid van het bezoek der ko ninginnen te Tilburg zal haar door de weef school aldaar een prachtig geschenk worden aangebodenn.l. het portret van koningin Wilhelmina. Het is ontworpen door den heer L. Meelis en munt uit door juiste gelijkenis •en prachtige détails. De directeur der weef school en zijne leerlingen zorgden voor keurige uitvoering. Het portret zal in wit fluweel en passepartout in vergulde lijst met wapen geëncadreerd worden door den heer H. Briels Poell. Bij haren doortocht door St. Michiels-Gestel zal door de studenten van het seminarie en het opvoedingsgesticht Ruwenberg en door de leerlingen der openbare schooi en der bijzondere meisjesschool,gezamenlijk ongeveer 800 in getal en geplaatst aan weerszijden van het versierde raadhuis, een gepast lied ge zongen worden, terwijl door het jongste dochtertje van den heer dr. H. Immens en door een jongenheer van het gesticht Ruwen berg aan HH. MM. den koninginnen bou- quetten zullen aangeboden worden. De feestelijkheden zullen door eene harmonie opgeluisterd worden. Sedert het verdwijnen van den jongeling F. v. B., wiens lijk Vrijdag uit de Zuidwil lemsvaart werd opgevischtliepen allerlei geruchten, als zou de dood het gevolg zijn van een twist dien v. B. gehad zoude hebben met den koetsier, die hem en zijn vriend v. d. B. dien dag gereden had. De Noordbr. kan ten stelligste verzekeren dat uit het onderzoek allerminst van een moord gebleken is. Veeleer moet worden aangenomen dat v. B., die slecht van gezicht was, bij ongeluk in de vaart is geloopen. In den avond van Zondag 28 April zijn de personen het laatst gezien in de herberg van v. S. te Schijndel; daar heeft de koetsier aan v. B. een onbeduidende mishandeling toegebracht; v. d. B. is heimlijk weggereden, zijn vriend en den koetsier achterlatende, v. B. en de koetsier hebben b:jna tegelijk de herberg van v. S. verlaten; de eerste is later alleen gezien circa 10 miuuten verder in de richting van Heeswijk, ter herberge van zekeren H., waar hij nog een glas bier besteld doch niet gedronken heeft. De koetsier daar entegen is blijkbaar den weg naar St. Michiels- Gestel ingeslagen, waar dan ook zijn pet gevonden is. V. d. B. heeft in zijn verhoor verklaard zoo dronken te zijn geweest dat hij zich hoe genaamd niets herinneren kan; maréchaussées echter, die ter gelegenheid der Dungensche kermis aldaar surveilleerden en een eindweegs met v. d. B. zijn medegereden, zeggen dat v. d. B. niet dronken was. Deze heeft den weg verder alleen per rijtuig naar 's-Herto- genbosch afgelegd. De koetsier is in den nacht bloodshoofds aangekomen, terwijl v. B., zooals bekendeen treurig einde heeft ge vonden. In den nacht van Zaterdag op Zon dag werd in het Hortusplantsoen te Amster dam een kassiersknecht gevonden die een belangrijke wonde in den buik had en door de politie onmiddellijk naar het Israelietisch gasthuis werd gebracht. Enkele personen wis ten mede te deelendat de gewonde het slachtoffer was van een militairdie hem geld had wilL.n afpersen en, toen dat niet gelukte, hem de wonde had toegebracht. De vermoedelijke dader is den volgenden mor gen in hechtenis genomen. Hij had een kleine verwonding aan de hand. De toestand van den gewonde is ernstig. (Hbl.) Maandag ochtend omstreeks 6 uur brak te Hooge-Zwaluwe een felle brand uit in het huis, bewoond door G. v. d. Burg en Vos. Eéne woning werd geheel in asch gelegd. Eindelijk heeft de Pruissische politie zich met de Zigeuners bemoeid, die al ruim eene inaand onze grenzen in Limburg onveilig maakten. Nabij Lobberich, waar zij een kamp betrokken hadden, zijn zij aangehouden en van daar naar Dusseldorf gebracht. De maréchaussées zijn nu van de grens bij hunne brigades teruggekeerd. Met de Pinksterdagen zullen Middelburg en Vlissingen bezocht worden door de batterij der artillerie en de burgerwacht uit Charleroi, met de officieren en het muziekkorps. Het getal excursionisten zal ongeveer 275 bedra gen. Het muziekkorpswaarvan luitenant - directeur is de heer M. Dagnelies, heeft het voornemen op den len Pinksterdag in den tuin van het Schuttershof te Middelburg een concert te geven. Het plan is den 2en Pink sterdag een rijtoer door Walcheren te maken. Nog altijd dat domme bijgeloof! Een moeder te Buitenpost, wier kind „be hekst" was, greep een zwarte kat, welke bij haar woning liep in den nek en wierp het beest rerwoed in het water, in de stellige overtuiging, dat het buurvrouw was. Zij had n. 1. advies ingewonnen bij een kundigen duivelbanneren deze had haar verzekerd dat buurvrouw zich meermalen in de ge daante eener zwarte kat vertoonde en op die wijze de oorzaak was van het langduiige sukkelen van het kind. Capellc7 Mei. Als leden van den ge meenteraad zijn dit jaar alhier aan de beurt van aftreding de heeren Adr. Verheijden Jz wethouder en M. Rijken Az. Volgens oude gewoonte zal er op a.s. Hemelvaart eene uitvoering door de alhier bestaande liedertafel gegeven worden, in de school der Nieuwstraat. Bij dewed. H. M. alhier, zijn deze week een aantal eieren uit het kippenhok ontvreemd. Heden middag omstreeks half een brak brand uit in de wijk Wolfsnest alhier bij den arbeider Koenen, welke brand zoo hevig was, dat er in een kwartier zes huizen in de asch lagen, dewelke bewoond waren door acht huisgezinnen. Van de zes huizen waren er slechts twee geassureerd echter heel laag. Van de inboedels is totaal niets gered, zelfs een aantal kippen, varkens en twee honden zijn in de vlammen omgekomen. De heeren Hoefnagel en Klootwijk in de meening zijnde dat er nog kinderen in den brand aanwezig waren (zulks was gelukkig niet) waagden het nog de brandende gebou wen in te gaan, maar moesten met vrij hevige brandwonden terugdeinzen. De brandweermannen waren direct ter plaatse, maar de eene spuit kwam te laat en de andere was defect. Naar men zegt is vermoedelijk de brand ontstaan door kinderen die met lucifers in de schuur speelden. Een andere correspondent schrijft ons nog omtrent den brand Van middag tusschen twaalven en eene is de heele Wolfsnest op één huis na afgebrand, waarmee voor de zooveelste maal is bewezen, dat uit eene kleine vonk een groote brand kan untstaan. Naar het algemeene zeggen waren een paar kinderen in het schuurtje waar de brand begon, aan 't spelen met lucifers kort voor de chef van 't station Kaatsheuvel—Capelle het onheil gewaar werd Niettegenstaande deze heer snel deed, wat hij kon om de ramp af te wenden, mochten zijne pogingen niet baten. Daartoe was de wind te fel en de bewoners van de 6 afge brande woningen hadden te nauwernood den tijd om de geiten en kippen te redden. Van deze laatste zijn er nog verbrand, ook twee varkens zijn in de vlammen omgekomen en de meubelen zijn bij lange na niet alle gered. Kortom is er veel schade aangerichtte grooter, wijl weinig of niets verzekerd was ten behoeve van de bewoners. Voor hen, die niet mochten weten, waar de Wolfsnest ligtzij meegedeeld, dat die buurt zich bevond in 't oostelijk deel onzer gemeente vlak tegenover het station. Als wij haar schilderachtig noemde, zou men ons van overdrijving kunnen beschuldigenmaar toch zij leverde een mooi plekje en in 't bijzonder in deze maand. En nu zwart berookte muren geblakerde boomen; onre gelmatige hoopen steen en verkoold hout platgetrapte tuintjes, in één woord een akelig beeld van de verwoestende macht des vuurs. Windsor en Hatfield. De Londensche correspondent van de N. R, Ct. schrijtt van Zondagavond Nopens het bezoek der koninginnen aan Windsor op Vrijdagnamiddag heb ik u breed voerig alle bijzonderheden geseind. Er valt dus niet veel meer in eenen brief over te melden. Wat echter telegram noch epistel uwen lezers naar waarheid schilderen kan en wat een blij venden indruk zal achterlaten op de vorstinnen en niet minder op de hovelingen, die HH MM. naar het koninklijke kasteel vergezelden is de schitterende pronk en staatsie, waarmee onze koninginnen aan het station der Great Western Spoorwegmaat schappij aldaar ontvangen werden, de eerbie dige geestdrift, waarmee de dicht opeenge pakte volksmenigte in de High-street en aan den Castle Hill H.II, M.M. begroette; de hupschheid en hartelijkheid van koningin Victoria. Zeker zullen ook de vele bezienswaardig heden van het vermaarde en fraaie kasteel met zijn schatten en verrassende vergezichten over de Theemsvallei en het groote park naar den kant van Hampton, een or.verge- telijken indruk achterlaten. De drie koning innendit heb ik u reeds gemeld hebben, na het luncheon in de Oak Room, te vier uren een afzonderlijken rijtoer on lernomen door het koninklijke domein, van welken rit HH. MM. pas teruggekeerd zijn, toen het uur van scheiden reeds weer gekomen was. Het weder bleef fraai, ofschoon guur, vooral tegen den avond. Onze koninginnen waren in lichte zijde. Koningin Wilhelmina zag er bloeiend en monter uit. Zij droeg de haren los en een stroohoed met bloemen. Aardig was het ons Wien Neerlandsch Bloed te hooren weerklinken op de binnen plaats van het kasteelzoowel toen de ko ninginnen aankwamen als toen zij wegreden. Een woord van lof past het toe te zwaaien aan de Great Western Spoorwegmaatschappij voor de uitnemende manier, waarop de schik kingen, die pas Donderdagavond laat beklon ken konden worden in overleg met Sir John Mac Neillden stalmeester van koningin Victoria, uitgevoerd werden. Zij werd daarbij vertegenwoordigd door den heer superinten dent Hart, die de koninginnen naar Windsor en weer terug naar hier vergezelde. Ook lord Carrington, de lord chamberlain, reisde met de koninginnen terugdoch niet de Nederlandsche gezant, die met een vroe- geren trein Windsor verliet. Het bezoek aan Hatfield gisterennamiddag bood weder een gansch ander beeld, een tegenstelling met de praal en staatsie van de reis naar Windsor. Want hier had de tocht een gansch private karakteren niet velen wisten van het bezoek af. De ook hier voor treffelijke trein-arrangementen waren goed ioevertrouwd aan den heer Dockshott, super intendent van den Great Northern Spoorweg, die met de koninginnen meeging en HH. MM. 's namiddags te vijf uur terugbracht naar Londen. Lord Salisburyheer van Hatfieldwas met den trein van elf uur daarheen gereisd, om er de koninginnen en haar gevolg op te wachten. Ik vond hem met twee landelijke equipages aan het particuliere station, met de fraa.e wachtkamers enz., dat de spoor wegmaatschappij op een zij lijntje voor den markies en diens gezin heeft laten bouwen toen ik van een haastig bezoek aan Hatfield House aldaar even voor drieën aankwam. Iedereen herkende de ietwat zware en gebukte gestalte van den edelman, toen hij door het station schreed om op het perron waar de koninklijke trein zou stilhouden, op een der gewone zitbanken neer te zitten en kalm peizend te wachten. Koningin Emma reikte hem de hand toen zij uit den trein stapte. Lord Salisbury geleidde de koninginnen over de lijnen en door de wachtkamers naar de gereedstaande open rijtuigen. In het eerste namen de koninginnen plaats en de markies tegenover haar. De rit ging door een groot en fraai ijzeren hek dat toegang geeft tot een viadukt en verderop tot een grasveld met laan waar men reeds een goeden uitkijk heelt op den schilderachtigen gevel van Hatfield House, in zijn kunstschatten en in zijn historische herinneringen even terecht befaamd als Wind sor. Als het erfgoed der Cecils (het was de bekende Sir Robertdie het in 1607 van koningin Elizabet ontving in ruil voor Theo baldsnabij Cheshunt) heeft het zeker in Engeland's geschiedenis een even gewichtige rol gespeeld. Hier zat Elizabeth gevangen hier vernam zij, in den heerlijken tuin, die het slot omgeeft, de tijding van hare verhef fing op den Engelschen troon. Hier plantte hare hand de prachtige moerbezieboomen welke nog een sieraad vormen van den gaard, gelijk haar portret door Zucchero een parel uitmaakt in de schoone verzameling van schilderijen in huis. Opmerkelijk is nog het por.ret van onzen Tromp nabij de staatietrap en de kapel met hare heerijke vensterruiten. Al de zalen en schatten van Hatfield House werden met de grootste belangstelling bezich tigd. Dat lord Salisbury zelf daarbij, en ook later in het salon waar de five o'clock genuttigd werd, de honneurs waarnam, heb ik u gezegd. Bij deu Lord Mayor. De corresp te Londen van de N.R.Ct. schrijft van Maandag namiddag De koninginnen hebben heden een interes- santen en, naar ik vertrouw, ook een zeer genoeglijken dag in de City doorgebracht. Aan het bezoek van de Guildhall, dat aloude en zoo merkwaardige Poorterhuis der City; van het niet minder merkwaardige voort brengsel der nieuwste tijden, de Towerbrug; en van het Mansion House, de eerwaardige huizing des poortermeesters, heeft zich gepaard een luncheon („geheel en familie," gelijk de lord major zeide) in diens particuliere eet zaal. Dit laatste stond niet op het program, maar sir Joseph Renals en lady Renals waren zoo minzaam, dat koningin Emma geen weer stand bieden kon aan hunne hartelijke im- promtu uitnoodiging. Bij dit luncheon, hetwelk met al de weelde waarover de City beschikt werd opgedischt door de lakeien des poortermeesters in groot livrei, was niemand tegenwoordig buiten de koninginnen, den lord mayor en de lady mayores, benevens de dames en heeren der Nederlandsche hofhouding. De mayor zat tusschen de koninginnen in, met koningin Emma aan zijn rechter- en koningin Wilhelmina aan zijn linkerzijde. De lady mayores zat rechts van de koningin regentes. Op den disch en op tafels langs de wanden zag men het prachtig gedreven gouden vaat werk, waaraan het Mansion House bijzonder rijk is, want iedere poortermeester der City moet een geschenk in vaatwerk voor zijn opvolger achterlaten, en al die geschenken blijven in het bezit der poorterij,wier eigendom het Mansion House is. Men kan dus nagaan, voor welke enorme waarde aan vaatwerk en sieraden er is. Door de lady mayores werden twee heerlijke rozenruikers den koninginnen aangeboden, eer het luncheon begon. KoninginWilhelmioa was in het licht blauw. Koningin Emma was hoogst voldaan, toen zij, veel later dan men oorspronkelijk berekend had, in hare equipage stapte om naar Brown's Hotel terug te rijden. Den lord mayor en de lady mayores, die H.H. M.M. uitgeleide deden tot bij den ingang van het Mansion House, betuigde zij haren warmen dank. niet alleen voor de koninklijke gastvrijheid, maar ook voor de uitnemende schikkingen door den poortermeester getroffen, zoo aan de Guildhall als aan de Towerbrug. In de Guildhall kon men natuurlijk enkel het voornaamste zien, de eigenlijke fraaie Gildenhal, waar de reuzen Gog en Magog, de wacht schijnen te houden over hetgeen daar plaats vindt; de ronde poorterraadszaal; het hof der aldermen; de boekerij en het museum, waar de koninginnen haar namen schreven in het register, hetseen zij ook deden in het Mansion House. Dan verwijlden zij almede eenigen tijd in de schilderijzaal,waar op het oogenblik een hoogst bezienswaardige verzameling van oude en nieuwe doeken zijn tentoongesteld. Ondanks het gedrang bezich tigden de koninginnen de voornaamste er onder Prachtige exemplaren van den kataloog werden HH. MM. aangeboden. Bij den rit naar de Towerbrug en van daar naar het Mansion House reden de lord mayor en de lady mayoress in hun eigen equipage vooraan om den weg te toonen. Twee bereden agenten der City-politie gingen voorop. Aan de Towerbrug was alles in gereedheid. Juist toen de ophaalbrug openging. HH. MM. gingen ook met den ophijscher naar boven. In den toren en op de voetbrug genoten de koninginnen een zeldzaam fraaien en voor Londen zeer helderen dag een wezenlijk mooi en indrukwwekkend panorama. Een groote volksmenigte was beneden op de been, maar demonstration hadden er niet plaats. Dinsdag seint de correspondent Aan het diner van den prins van Wales namen gisterenavond behalve de reeds ge noemden o.a. nog deel de hertog van Saxen- Koburg, diens zoon, de hertogin van Albany, de hertog en de hertogin van York, prinses Victoria en prinses Maud van Wales, de hertog van t Cambridge, eene prinses van Saksen Weimar, lord Rosebery, lord en lady Reay. Daartoe gisteren avond genoodigd, gingen de koninginnen van middag, in hofkoetsen afgehaald, bij den prins van Wales lunchen. Koningin Victoria's stalmeester Mac Neill en jhr. Clifford vergezelden HH. MM. Het weder is prachtig. Bericht van den loop der Traanmarkt in Bergen van A. IIOOGENDIJK Jzn. Vlaardingen Heden noteer ik Puike bruine Berger looiertraan f2l,50p. ton. M bruinblanke Bergertraan f28, n blanke Bergertraan f36, Groenlandsche Robbentraan (smeertraan) in petroleum fusten van pl.m. 190 L. in gewone fusten van pl.m. 100 L. f30.—p. 100 L. Maaslevertraan f25.p. ton. Nat. Med. levertr le soort f52.p. ton. m u (stroogeel) 2e f46.— p. ton Stoommedicinale levertr. le f95.— p. ton. 2e f 86.p. ton. EN Waalwijk, 7 Mei 1895. Volstrekt eenige kennisgeving. Tevens voor zich en wederzij dsche familie dank betuigende voor de vele bewijzen van belangstelling.

Echo van het Zuiden | 1895 | | pagina 3