Advertentiën, Notaris RANT, Notaris RA NT, Notaris RANT, Notaris Middelkoop^ Een flinke jongen Handelsberichten. Laatste Berichten. publiek verkoopen publiek verhuren:" FERPA CRT EIS Johannes Petrus Ilubcrlus van IVuenen, R. K. Priester te Uden, in den ouderdom van 65 jaar. bij Veiling op Vrijdag 7 Juni 1895, bij Afslag op Vrijdag 21 Juni 1895, HUIZEN, schuur, erf, tuin - en weiland, te Bezooien zijnde de hofstede bewoond door O. Kuijsten Pzn., bouwman aldaar en twee huurwoningen, kadaster sectie D. nos 191 192 722 723, 724, 725, groot 39 aren 07 cenliaren. op Zaterdag 8 Juni 1895 des voormiddags 10 uur, Afslag Woensdag 5 Juni 1895, benoodigd niet onder de zestien jaar geschikt om met een hand wagen te rijden. ui vu li 11A/I Waalwijk op Dinsdag 4 Juni, Te Eindhoven Donderdag 6 Juni, zaak naar de openbare terechtzitting der arrond. rechtbank te Dordrecht, heeft het gerechtshof te 's Gravenhage, in raadkamer vergaderd, dat verzet gegrond verklaard. De heer Van Haaften is uit zijne voor- loopige hechtenis ontslagen. De Amsterdamsche Courant zegt naar aan leiding hiervan De zaak tegen den burgemeester van Sliedrecht heeft den loop genomen, die men daar ter plaatse verwacht —juister misschien— gevreesd heeft. Te Sliedrecht werden hieruit ernstige moeielijkheden gevreesd. Zelfs de gemeente raad heeft in een adres aan den minister niet verheeld, dat een eventueele terugkeer van den burgemeester in zijn gemeente ge vaarlijke gevolgen kan hebben, zoowel voor de verhoudingen in de gemeente als voor de openbare rust. Vandaar dat een sterke aan drang uitging om den minister te bewegen maatregelen te nemen. Reeds vroeger was door eenige bladen betoogddat het niet aanging een burgemeester, die eenige maanden in voorloopige hechtenis doorbracht, te handhaven in zijne betrekking. Voor de regeering zeker een lastige zaak. Een burgemeester te ontslaan, wijl een ernstige verdenking op hem heeft gerust, gaat niet aan, terwijl aan den anderen kant met het belang der gemeente rekening dient te worden gehouden. In de omstreken van Gorinchem zijn een 50tal kalfkoeien le kwaliteit door een Spaansch landeigenaar opgekocht, die Zater dag per extraboot naar Rotterdam vervoerd zijn, vanwaar zij per stoomschip naar Bilbao worden vervoerd om verder per spoor haar bestemming (Valladolid) te bereiken. Dit jaar zal als onderwerp van de mas kerade te Leiden worden vertoond de intrede van prins Maurits te Bergenopzoom. De stoet zal vermoedelijk wel een bezoek aan Oud- Holland te Amsterdam brengen. Aan het Scheveningsche strand heerscht thans groote bedrijvigheid. Van den vuurtoren af tot aan het Kurhaus en omgeving is alles in de weer. Tal van werklieden herstellen het dezen winter weg geslagen strandriool naar het waterverver- schingskanaal; zandtreinen rijden af en aan naar en van het Kurhaus voor de zandstorting langs den afgeslagen duinrug, waatop rails zijn gelegd; andere treinen voeren van het station der Holla.ndsche stoomtram groote blokken steen en verder materiaal aan voor de aan te leggen hoofden. Bij een en ander komt het gereedmaken der schuiten, die de schrobnet-visscherij eindigen om op de haring- visscherij te gaan en het victualiseeren van die bodems, terwijl daarbij nog de drukte komt van de aankomende en ter schrobnet- visscherij afgaande schuiten, met den visch- afslag. Eindelijk de opstelling voor 't Kurhaus van de montagne russe, winkelgalerij en andere gebouwtjes, waarvan een deel nog wacht op het herstel van het weggeslagen hooge duin - gedeelte. Dolle koeien In de afgeloopen week had een veehouder te Wilheiminadorp (Zeeland) achtereenvolgens het verlies te betreuren van 9 stuks rundvee, die plotseling aan dolheid begonnen te lijden. De dieren moesten worden afgemaakt en het vleesch werd voor de comsumtie afge keurd. De veearts meent dat het grazen in weiden, met kunstmest bestrooid, van dit ongeval de oorzaak is. Weder een moordaanslag Donderdagmorgen ontstond er bij de muziekuitvoering van het Doornsche fanfare corps te Doorn, twist tusschen den 22jarige L. K. Roodhuizen, aldaar, en den 17jarige Corn, van Doorn, te Maarn, wat tengevolge had, dat toen eerstgenoemde zich verwijderde, hij door Van Doorn, die hem achteropging, zoodanig met een mes in den rug werd gestoken, dat de dood bijna onmiddellijk volgde. De dader is in hechtenis genomen. Vrijdagmorgen begaven zich de subs, officier van justitie, rar. E. A. Smidt, mr. R. Melvil, baron Van Lynden en mr. Haversmith van Utrecht naar Doorn, om een onderzoek in loco in te stellen. Het lijk van den verslagene werd naar het Academisch ziekenhuis, en de verdachte naar de cellulaire gevangenis overgebracht. Zaterdagmorgen had in het stedelijk zieken huis te Utrecht' de gerechtelijke schouwing van het lijk plaats. Utr. Dgbl. In de buurt van de Utrechtsche zijde te Amsterdam worde het wielrijden beoefend door vele dames. Donde.uag kreeg zulk eene wielrijdster het in de Albert Cuypstraat te kwaad met een ander lid harer sekse. Men zei, dat de wiel rijdster door een straatjongen was ge molesteerd en dezen daarop een paar wel verdiende oorvegen had toegediend. Doch nu kwam de moeder van den knaap voor den dag, wierp het rijwiel omver en gaf op haar beurt de in een elegant grijs kostuum gekleede wielrijdster een paar ferme klappen, zich daarbij lang niet malsch uitlatende over zulke „floddermadams" die met haar tijd geen raad weten en dan nog kinderen van een fatsoenlijk „mins" durven le slaan. De „floddermadam" greep nu den schroeven draaier van haar fiets, die in haar fijn ge- gauteerde hand een lang niet te verachten wapen bleek. Kennissen en familieleden van beide partijen schoten ter hulpe en het duel zou tot een algemeene vechtpartij geleid hebben, zoo niet de politie tusschenbeide was gekomen, die aan het standje een einde maakte. Te Karken, bij Posterholt (L.), is Vrijdag eene vrouw door den bliksem gedood. Tijdens een hevig onweder is Zaterdag onder Echt de bliksem ingeslagen ten huize van den winkelier G. B., waardoor brand ontstond in een loods, grenzende aan zijne woning. De loods met den inhoud werden verwoest. Van den winkelier en bakker D. te Randwijk (gem. Heteren) biandde in Februari j.l. het huis af. Eene goede som geld aan goud en zilver was tijdens het onheil in het pand aanwezigmaar er werd weinig van teruggevonden. De rijksveldwachter te Randwijk W. R. Meijer en de gemeenteveldwachter te Heteren A. Klaashoek zijn nu echter op het spoor gekomen van ongeveer 41/2 Kg. gesmolten edel metaal, dat uit de afgebrande woning van D. afkomstig is. Een tiental ingezet :nen uit het stille dorpje Randwijk zijn in dit zaakje betrokken. Zij hebben tegenover den commissaris van politie te VVageningen en den burgemeester van Heteren reeds schuld bekend, terwijl door de ijverige bemoeiingen van den rechercheur J. Stachhouwer te Wa- gemngen het metaal in beslag is genomeu. Zaterdag ochtend ontstond brand in de woning van den landbouwer R. te Laerbeek bij Didam. Huis en achterhuis werden ge heel door het vuur vernield. De man, die de uiterste pogingen in het werk stelde om zijn vee te redden, bekwam aan hoofd en handen ernstige brandwonden. In een visschershuisje aa i den Lekdijk tusschen Schoonhoven en Ammcrstol raakten Woensdagavond eenige over den vloer ver spreide tcenbasten in brand, waarop, bij af vvezigheid van den vader de vijf kinderen zich te slapen hadden gelegd. Het gevolg was, dat de oudste der kinderen, een bijna I7jarig meisje, zulke vreeselijke brandwonden bekwam, dat op enkele plaatsen van het lichaam de beenderen zichtbaar waren. Het meisje, ofschoon aan den eenen kant bijna geheel verbrand leeft nog, doch lijdt aan hevige wondkoortsen; ze wordt in de woning verpleegd door een buurvrouw, terwijl de andere kinderen bij de omwonenden een onderkomen hebben gevonden. De moeder toch is enkele dagen geleden, met een ande ren man weggegaan en de vader ging 's daags na den noodlottigen brand, naar Rotterdam om 54 dagen gevangenisstraf te ondergaan. (U. D.) Het stoomschip Salak, 25 Mei van Rot terdam via Southampton tiaar Java vertrokken, is den 26sten Mei bij Bembridge (eiland Wight) tijdens dikke mist aan den grond gevaren. Twee sleepbooten verleenen assi stentie. Het weder is fraai en de zee kalm, zoodat men venvacht dat het ss. met hoog water vlot zal komen. Volgens telegram uit Londen van 10'u. 10 m. v.m. van den 27sten Mei is het stoomschip niet vlot gekomen doch zal met het eerstvolgend hoogwater nogmaals beproefd worden om het af te sleepen. Men schrijft uit Borne Eenige personen keerden Zaterdagavond uit Hengeloo terug van een bruiloft. On derweg werd er nog eens in eene herberg aangelegd. De zoon des huizes, die hun niet meer wilde tappen en hen uit het lokaal verwijderdewerd buiten onverhoeds met messen aangevallen en zoo toegetakeld, dat men voor zijn leven vreest. De daders zijn in handen der politie. Poor een onbekenden dief is te Swal- men ingebroken bij den rijksambtenaar N. en daarna bij de winkelierster Th. Onder anderen werden manufacturen tot eene waarde van f 100 ontvreemd. Aan de politie der gemeente Eist is het gelukt, des nachts op de Waal onder Lent eene bende Woudrichemsche vischstroo- pers te betrappen. Van het 15tal wisten 12 in hunne booten te ontsnappen, doch tegen 3 kon proces-verbaal worden opgemaakt. Te Maastricht is het verenigingslokaal der socialisten met de daarin gevestigde drukkerij van het weekblad „De Volkstribuun» door brand vernield. Ranmsdonk, 28 Mei. Heden had de heer Mr. G. Heere, burgemeester onzer gemeente, die betrekking 25 jaar vervuld. De ingezetenen hadden er op gestaan dien dag zoo feestelijk mogelijk te vieren, ten einde op de meest ondubbelzinnige wijze van hunne sympathie voor het hoofd der gemeente te doen bl'jken. De feestelijkheden hebben, begunstigd door heerlijk zomerweder, in tegenwoordigheid van een groot aantal vreemdelingen in de beste orde plaats gehad, en bestonden uitlo een optocht2o een kindercantate, 3o een con cert door de stafmuziek van het 6e regim. infanterie uit Breda4o illuminatie en 5o vuurwerk. De optocht, waaraan ook nog de harmonie „De Eendracht" van Drunen, en de Raams- donksche schippers deelnamen, was samen gesteld als volgt 1. Gidsen 2. Eer e wacht 3. Landbouwwagen 4. Harmonie „de Eendracht" van Raams- donksveer. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. Wagen der roomboterfabriek. Eerewacht Hoepmakers wagen Handboogschutterij „Burgerlust" Eerewacht (pages) Maagdekenswagen Eerewacht Jubilaris Leden van den raad Leden der feestcommissie Eerewacht Brouwerswagen Harmonie „Vlijt en Volharding" van Raamsdonk Wagen der kegelclub „Vriendenkring". Eerewacht Looierswagen Hooiperswagen Eerewacht. GORINCHEM, 27 Mei. De prijzen der Granen waren als volgt Ristarwe f6.25 a 6,50, roode dito f5,80 a 5,95 witte dito 1'5,90 h 6.10, inl. rogge f4,60 a 4,75 buitenl. dito f4,10 a 4,25, gerst f 4,50 a 4,70, haver f3,00 a 3,20, duiveboonen f6,25 a 6.50, blauwe erwten f0,a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 187 runderen. le qua]. Kalfkoeien f170 180 Kalfvaarzen f130 >d 150 Melkkoeien ll40è, 160 Hokkeling ossen IV2 jarige ossen f 100 k 120 Guiste vaarzen flOO 110 Pinken f 70 a 80 Graskalveren f 40 a 50 Nuchtere kalv. f 10 k 12 Aangevoerd 2 varkens van 14 a 15 c., per half kilo, 640 biggen van 1 3,— a 7.— per stuk Eieren f 0.75 a 0.85 per 26 stuks. Boter 50 u 55 ct. per l/.2 kilo. ROTTERDAM, 27 Mei. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk enOverm De beste f 4.— f 6.40. Mindere en geringe f0.a0, Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche de beste f4.00 k 4.70 dito mindere f0,— a 0 Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f2.50 a 3,30; mindere f0,— a 0,— beste Zomei f2,50 a 3 30; mindere f0,a 0. Haver. De beste f 1.75 k 3.30. Mindere f0.a 0. Paardenboonen. De beste fü.k 0. Duivenboonen van f0.a 0. Bruine boonen de beste f0,a Mindere f0.k 0. Witte boonen. De beste f0.k Mindere f 0.k 0. Blauwe erwten. De beste f6.75 a 7.50 Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zalc- goed tot f 6.50 a f8,Zomerzaad f0,totfO. Xanariezaad 1'7.tot f 8.50 Bericht van den loop der Traanmarkt in Bergen van A. HOOGENDIJK Jzn. Vlaardingen Heden noteer ik Puike bruine Berger looiertraan f 25,00 p. ton. bruin blanke Bergertraan f32, n blanke Bergertraan f 44, Groenlandsche Robbentraan (sraeertraan) in petroleum fusten van pl.m. 190 L. in gewone fusten van pl.m. 100 L. f30.—p. 100 L. Maaslevertraan f25.p. ton. Nat. Med. levertr le soort f76.p. ton. (stroogeel) 2e f70.— p. ton Stoommedicinale levertr. le f95.p. ton. a r 2e f 86.p. ton. WAALWIJK, 29 Mei. Reeds voor dagen dauw was de buurt van het gouden echtpaar A. v, d. Pennen en Drika Maas heden in volle bedrijvigheid. Een ieder wenschte zijn aandeel te geven in de versiering, zoodat dennen- en kastanje- groen, eikenloof en meidoorn, met tal van bloemen door vaardige handen geschikt,weldra een sierlijke boog voor de woning der jubi larissen deden verschijnen. Ten 9 uur reed men, door bruidjes voor afgegaan en vergezeld, ter kerke; de goede luidjes waren verbluft over de versiering en de menschenmassa, die hen omringde. l5aar hunne woning te klein is om met de familie te kunnen feestvieren, heeft men buiten vóór de woning een tafeltje welbereid aangericht, dat door goed weder begunstigd wordt. De vlaggen zijn ontplooid,en als onze harmonien, die zoo welwillend waren, gratis een muziek uitvoering toe te zeggen, hunne vroolijke tonen doen hooren, zai het voor jong en oud een niet licht te vergeten vreugdedag zijn. Tot onze diepe droefheid overleed hedenna een kortstondige ziekte voorzien van de HH. Sacramenten der stervendenonze beminde Broeder Behuwdbroeder en Oom, de Weleerw. Heer Uit aller naam E. J. H. VAN IERSEL Van Nuenen. A. VAN IERSEL. JOS. VAN GILS, R. K. Pr. Uden 25 Mei 1895. te Waalwijk, zal ter herberge van AN— IONIE VAN DER ZAKEN, te Bezooien, ten verzoeke van het Diaconiebestuur der Hervormde Gemeente van Bezooien, telkens des avonds 7 uur, I11 gebruik te aanvaarden; Het gehuurde door C. Kuijsten Pzu., 1 November D97; de huur loopt ten voordeele van kooper vanaf den dag van de betaling der koopsom; De- huurwoningen bij de betaling van de koopsom. te Waalwijk, zal ter herberge van PIETEll NIEUWKOOP, te Drongelen, Voor den heer K. KEMP te Trieht Het VOORGRAS van de perceekn Hooiland onder Drongelen 1. De Tienhont, het ICerkpad, groot 1,45 hectare. 2. De Ze ren en een halve hont, de Vliert, groot 1,10 heet are. 3. De Driehontten oosten van den Langenkamp, groot 42 aren. 4. Het perceel vóór het Kerkpad, groot 30 aren. te Waalwijk MAAKT BEKEND dat het huis, erf en bouwland te Vrijhoeven- Cappel, behooreude aan CHR. EL VAN DER HOEVEN, in ingezet en gehoogd op f1500 des avonds 7 uur ter herberge van TFI. KEERIS (voorheen Franken) te Vrijhoeven- Cappel. Dagelijks kan ten kantore van genoemden notaris gehoogd worden. gevestigd te Capelle, zal op Vrijdag 7 Juni 1895, 'a middags 12 uur, in het Hotel Verwiel, te Waalwijk, H.A. C. Onder Waalwijk, 2,38,80 in de Koeweide, de 20 hont, in 2 perceelen. Onder Besoijen, 3,73,60 de Kade aan Sprangsloot 2 58,40 het 4le stuk over de Oude Straat. 2,12,50 over de Oude Straal van Dekkers. 4,07,30 de 3 stukjes in de Dijklanden. Onder Drongelen, 0,43,40 Kade Pruimendijk. Bij biljetten breeder omschreven. Zich te vervoegen bij den UITGEVER dezer COURANT. H II Aan Heeren deelhebbers in de onderlinge Brandwaarborg Maatspij. speciaal voor MOLENAARS, gevestigd 'e Utrecht, wordt bericht, dat ingevolge het Reglement voor het district 's-BOSCH (N.-Brabant) vier Commissarissen moeten verkozen worden, waarvoor VERGADERING zal zijn te 's morgens 11 ure, Hotel De Twee Ko lommen, Te Breda Woensdag 5 Juni 's middags 3 ure, in het Hof van Hol land, 's middags 3 ure, Hotel Habraken Vrijstraat. De Directeur M. MOL.

Echo van het Zuiden | 1895 | | pagina 3