Notaris RANT, werk-linnenmeid Notaris RANT, Notaris BINK, Keuken meid, Nachlwaker Triple Sec Ernst Advocaat Advertentiën, TWEE HUIZEN, Het Sigarendépot de Firma P, M. F. Jaarwedde f200. groene en gele Chartreuse! Elixir d'AN VERS, marasquin, Verbunt-Van Overkeek, VERKOOPEN: FRANS DE CORTIE PRIMA SLAOLIE. Een drama in de lucht. publiek verkoopen: op Maandag 22 Juli 1895, Wordt verlangd publiek verkoopen: op Dinsdag 9 Juli 1895, Toeslag ter herberge van de Erven van Riel, aan de markt te Waalwijk, op Dinsdag 23 Juli 1895, op 8 Juli bij INZET 22 Juli 1895 bij TOESLAG, gevraagd te GEERTRUIDENBERG, te WAALWIJK. gevraagd te BESOIJEN. I C r cn H O c O m m z m m ZO Kirsch wasser jPoRT, JA ADERA, X O cn H X O tü vischschep, gembervork en lepel en nog eenige kleinigheden, alles van zilver. Ook vernielzucht hebben de inbrekers aan den dag gelegd. Zoo werden in het studeer vertrek van den bewoner een lamp verbrijzeld en fleschjes stuk geworpeD. Ook werd nog een bezoek gebracht aan den kelder waar de heeren op hun gemak gedejeuneerd hebben met kaas en eieren. (Hbl.) Ongeluk te Kampen. Een hoogst treurig ongeluk heeft te Kampen plaats gehad in het land van Rekveld aan den Zwolschen weg. Op een hooiwagen zaten boven op het hooi 3 jongens, terwijl één jongen achterop den wagen plaats genomen had. Bij het uit rijden van het land brak de wagen en kantelde het hooi. De jongens vielen er af, kwamen in de sloot terecht en werden bedekt door het hooi. De gevolgen waren vreeselijk. Brie van de vier jongens zijn verdronken. Het zijn twee zoons (15 en 7 jaar) van J. Kwakkel en een zoontje (9 jaar van E. van Heerde. De vierde jongen van Van Dieren kon nog gered worden. Op het bericht van het ongeluk is docter Mestingh, met allen spoed naar de plaats van het onheil gereden, doch de jongens waren reeds overleden. Een familiedrama Hoewel zij het zilveren huwelijksfeest reeds achter den rug hebben, waren de echtelieden M. te Utrecht er echter nog niet in geslaagd elkander te leeren verdragen en was het vooral de vrouw, die daarvan de treurige gevolgen ondervond en uiet het minst als manlief, hetwelk nogal vaak gebeurde be schonken thuis kwam. Ook jl. Vrijdagavond kwam M. weder erg beschonken de deur binnenvallen en begon daarop als gewoonlijk zijne vrouw zoodanig te mishandelen, dat zij genoodzaakt was met hare kinderen de vlucht te nemen. Den volgenden morgen in de echtelijke woning teruggekeerd, gaf zij haar man te kennen, dat zij er thans meer dan genoeg van had, en stelde hem eene scheiding in der minne voor, waarin hij, vermoedelijk denkende, dat het haar toch geen ernst was, terstond toestemde en zich verwijderde. Vreemd stond hij echter te kijken, toen hij des avonds thuis komende, bemerkte, dat zijne vrouw en met deze de helft van den boel was verdwenen. Wat er toen in den man is omgegaan, zal wel nimmer aan het licht komen, doordien hij zich in den nacht van Zaterdag op Zondag in zijn bed door op hanging van het leven beroofde. In een sloot niet ver van het station te Helmond, werd het lijk gevonden van J. v. N. Deze man, die door misbruik van sterken drank van kwaad tot erger kwam, leidde in den laatsten tijd een zwervend leven en vertoefde des nachts gewoonlijk in hooibergen of op het openveld. Men vermoedt, dat hij zich op het land te slapen willende leggen, in de sloot daarnaast is terechtge komen, waar hij in de modder is gestikt. Dc koninginnen in het oosten Het officieele bericht is thans ontvangen dat het bezoek van HH. MM. de koninginnen aan överijsel, met name aan Zwolle, Kampen en Enschedé, is bepaald op den 2, 3 en 4 September a.s. HH. MM. zullen Maandag 2 Sept. des voormiddags te Zwolle aankomen en Don derdagmorgen de gemeente en de provincie verlaten. Hare majesteiten zullen Donderdag 5 Sept. a.s. des voormiddags uit Zwolle naar Meppel vertrekkenom een bezoek aan Assen te breDgen. De route van Meppel naar Assen is nog niet vastgesteld, doch hare majesteiten zullen te 5 uur te Assen aankomen en vandaar weder vertrekken op Zaterdag 7 September des avonds te 8 uur. Het diner, door de provinciale staten van Drente aan te bieden, zal plaats hebben op Vrijdag 6 Sept. te 7 uur. De wedrennen bij Zuidlaren zijn voorloopig vastgesteld op Zaterdagmiddag. Voorts is een bezoek aan de hunebedden te Rolde en aan de „Ballerkuil,» ter bijwoning van de aldaar te geven voorstelling der Oud Germaansche rechtspleging, in het program opgenomen. Te 's Hertogenbosch zal een groote broodfabriek opgericht worden. De middelen daarvoor moeten reeds aanwezig zijn. De hooge broodprijzen daar ter plaatse, zullen wel de aanleiding tot de oprichting wezen. De moord te Bussum. Het gerechtshof te Amsterdam deed uit spraak in de zaak tegen Henriette Momber en Hendrik Coelman, beklaagd van moord op het dochtertje van den heer Meinders te Bussum, gepleegd op 19 Augustus 1894. Zooals bekend had de arrondissements rechtbank beide beklaagden veroordeeld tot levenslange gevangenisstraf. Het hof, uitspraak doende, achtte voor beklaagde Momber onbewezen de poging tot doodslag en de tweede inbraak, doch ver oordeelde haar wegens de eerste poging tot inbraak en in aanmerking nemende dat op 19 Aug. jl. nog geen vijf jaren waren ver loopen, dat zij wegens diefstal veroordeeld was, tot eene gevangenisstraf voor den tijd van vier jaren. Ten aanzien van beklaagde Coelman achtte het hof bewezen den eenvoudigen doodslag en de poging aan de eerste inbraak en veroordeelde hem tot eene gevangenisstraf voor den tijd van vijftien jaren, hem tevens voor den tijd van zeventien jaren vervallen verklarende van den militairen stand. Zondag morgen is door den rijksveld wachter J. Zethof te Haarlemmermeer een persoon gearresteerd, die met anderen var. paarden in de wei de staarten had afgesne den. Hij werd in het bezit van 6 paarde- staarten gevonden. Een tweede persoon is ontsnapt. Men meldt uit Harlingen van 23 Juni: Aan het station van de stoomtram naar Bolsward is een knaap van 12 jaar overreden, met dit gevolg, dat zijn eene arm is afgezet en de andere hand zwaar verminkt is. Een paar uur na het ongeval vond men nog een vinger. Vermoedelijk heeft het kind op het terrein liggen slapen want men was aan het rangeeren en niemand der drie personen, die daar werkzaam waren, heeft den jongen gezien. Ook is het bekend, dat de kinderen van het gezin, waartoe hij be hoort, niet zelden den nacht buitens huis doorbrengen. Te Hillegom had iemand het ongeluk, terwijl hij door een zenuwtoeval werd over vallen, het kleed met een brandende lamp Van de tafel te sleuren, met het noodlottig gevolg, dat hij ernstige brandwonden kreeg en daaronder is bezweken. Baardwijk, 24 Juni. De doelen Soranus heeft Zondag 11. het Baardwijksche publiek in de gelegenheid gesteld een genotvollen avond te hebben. Vele bezoekers waren dan ook opgekomen om het goedgekozen pro gramma der harmonie l'Espérance van Waal wijk te hooren. En dat heelt niemand zich beklaagdwant het moet gezegd worden l'Espérance speelt keurig. De talrijke moeie- lijkheden die in verschillende nummers voor kwamen komt zij meesterlijk te boven, dank zij de goede leiding van den directeur den heer Van Iersel en de geoefendheid der spelers. Verschillende solisten verdienen een woord van lof en niet 't minst de soloklari nettist de heer Appels. Jammer dat 't geluid wegens onvoldoende acoustiek niet geheel tot zijn recht kwam, doch men vergete niet, dat de tuin van den heer Mulders niet -voor muziekuitvoeringen ingericht is. Met dit alles is er toch veel genoten, komt Soranus alle lof toe voor het geschonken genot en hopen wij meermalen op zulk een avond vergast te worden. Al willen dan de lampions aan den vogel niet goed branden, dat hindert niets, de muziek, is al volop genoeg. Tot later Tilburg, 24 Juni. De heer Max Lommen, commandant der eerewacht, die de vorstinnen bij haar bezoek aan deze stad vergezelde, ontving dezer dagen, ingevolge de bevelen van H. M. de koningin-regentes, drie groote zilveren en zestien groote bronzen medailles, roet begeleidend verzoek, deze te willen uit reiken de zilveren aan den commandant, den onder-commandaut en den vaandeldrager, de bronzen aan de overige leden der eere wacht, als herinnering aau het bezoek der koninginnen aan deze stad. De medailles vertoonen aan de eene zijde het borstbeeld van H. M. de koningin met randschriftWilhelmina Koningin der Neder landen, en aan de andere zijde een koniugs- kroon, gedekt door Tilburg, 18 Mei 1895. BBMtWMlIIBIW— II H4 Eer. gezelschap van 5 heeren en 1 dame, Dinsdag de Amsterdamsche tentoonstelling bezoekende, wilde ook genieten van het heer lijk panorama dat zich voor de oogen van den toeschouwer ontvouwt, wanneer men zich op den hoogen linkertoreo van het hoofdge bouw begeeft. Met de hydraulische lift werden zij er heen gevoerd. Zouen we nu maar niet naar beneden gaan vroeg de dame, toen zij meende, dat het genoeg was. Zooals je wilt zeide haar man, en hij schelde voor de lift. Op den omgang stonden zij bijeen, en wierpen een laatsten blik rondom zich. Zoo aanstonds zouden zij van hun ver heven standplaats afgedaald zijn en den be- ganen grond weder bereikt hebben. Zoo aanstondsmaar wat duurde dat lang Waarom kwam de litt niet De heer, die zooeven gexheld had,schelde nog eens; de man beneden had het zeker niet gehoord! Maar de lilt bleef beneden. Het was de dame, die het eerst beangst begon te worden. Waar blijft die lift dan tochOch he mel, als er eens Ja mevrouwhet was zooer was geen mogelijkheid om de de lift te doen stijgen. De waterdruk was niet sterk genoeg. De lift was onwrikbaar in zijn onbeweegelijke positie. De menschen boven begonnen dat ook te begrijpen. Zij hadden gescheld wellicht wel zesmaalmaar de lift bleef uit. Het besef van hun toestand kwam geleidelijk. Hoe ko men wij er at Dat was de vraag die zich bij elk afzonderlijk voordeed. Hoe komen wij er af? Een tocht langs de lijst van den koepel naar den anderen toren deed weldra het nuttelooze inzien van een poging, om aan die zijde een uitgang te vin den. De angst der dame nam toe. Als ze eens riepen Een lang gerektsnerpend ge'uid weer klonk over het terrein der tentoonstelling. Het trok de aandacht van enkele wandelaars, die stilstonden en opkeken, om te zien van waar het geluid kwam. En weldra ontdekte men op den toren het gezelschap, dat door roepen en zakdoekwuiven de aandacht trek ken wou. „Wij kunnnen er niet meer at!" klonk het lang aangehouden van boven. „De liftis kapot De conducteur van de lift bevestigde dit de lift was onbruikbaar Voor hoelang Ja dat kon de man ook niet zeggen. De wandelaars beneden waren even on machtig om hulp te bieden, als het gezelschap boven om den toren te verlaten. Och, merkte een humorist op, met No vember wordt de toren afgebroken; dan komen ze er we! af Bom daar viel een zwaar voorwerp behendig van boven geslingerd, in den steeds aangroeienden kring der radelooze beneden- menschen Het was een sleutel, waaraan een briefje bevestigd was. Dit briefje behelsde het roerend verzoek „We zitten hier verlaten. Laat de brand weer ons redden Wat de politie, de hellebardiers en de ge- heele technische wetenschap niet konden, dat zou de Amsterdamsche brandweer doen! Toevallig kwam de commandant, de heer Meijer juist uit de Nijmeegsche poort van Oud Holland en nam onmiddellijk de leiding van het reddingswerk op zich. Hijzelf met vier kloeke brandweermannen klommen langs de ladders, welke bij den bouw hebben dienst gedaan, in den toren naar boven, en bereikten den omgang, waar hett geheele gezelschap intusschen in een toestand van verklaarbare onrust verkeerde. Nu begon de eigenlijke redding, welke zeker niet zonder gevaar was voor personen, die niet dagelijks klimmen en klauteren op eene hoogte van 38 meter. Het gevaarlijkste was trouwens het begin van de afdaling, toen de bannelingen over den voor uitstekenden omgang heen op de hoogste lad der moesten geraken. De reeders waren echter met het werk uitstekend vertrouwd; de dame werd aan eene lijn neergelaten, de heeren een voor een ondersteund. Toen men een maal dit griezelige gedeelte van de afdeeling* achter den rug had, ging het beter. Zeer langzaam daalden allen stap voor stap langs de steile ladders af waarbij de brand weer met waarlijk moederlijke zorg steun verleende en elke misstap onmogelijk maakte. Eindelijk kwamen allen weer op den vasten bodem en toen eerst gaf de dame. die zich tot dusver nogal cordaat gehouden had, tee-, kenen van overspanning. Meer dan twee uren, van half negen tot bij elven, hadden de menschen daar in de hoogte gezeten. Hulde aan de brandweer voor haar kranige houding Gelukkig trouwens, dat er nog ladders waren, anders had zelfs zij niet kunnen hel pen. Dan hadden de luchtschipbreukelingen daarboven moeten blijven overnachten in afwachting tot de lift, weder hersteld,hen was komen halen. De lift is nog steeds niet hersteld. Intus schen zal zij niet meer werken voordat de/ electrische lift in den anderen toren pereed is te Waalwijk, zal namens den heer C. VAN HELVOIRT, leerlooier te Baardwijk, provisioneel ter herberge van LAMBERT VAN CROMVOIRT te Baardwijk, op Maandag 8 Juli 1895, definitief ter herberge van ADRIANUS MULDERS aldaar, telkens des avonds 7 uur. GEMEENTE BAARDWIJK. Koop I. Iioogeind,een Huis met afzonderlijke looierij (waartoe behooreu 19 kuipen)' tuin, boomgaard, opgaande boomen en weilandzeer riant gelegen aan den grooten straatweg tot alle doeleinden geschikt, kad. sectie E uos. 283, 284, 287, 288, 289, 290, 472, 644, 645 groot 70 aren 34 centiaren. Koop II. Laageind, Huis met 2 woningen erf en tuin, kad. sectie E nos. 927 en 1098, groot 5 aren 33 centiaren. Koop III. HoogeindHuiserf en tuin (tegenover het raadhuis) kad. sectie E nos. 377 en 794 groot 18 aren 70 centiaren. Koop IV. Hoogeind, Huis, met 2 wonin gen en tuin, kad. sectie E nos 1059 en 1060 groot 14 aren 8 centiaren, ten oosten naast den vorigen koop. Koop V. Wei- en bouwland, vóór de spoorlijn, kad. sectie C. nos 112, 113 en 423, groot 50 aren 50 centiaren. op een buitenplaats een goed kunnende s t r ij k e n en tafeldienen, R. K van goede getuigen voorzien Franco brieven letter N.V., bureau dezer courant. te Waalwijk, zal erven en tuin, te Waalwijk, sec'ie C. nos 355, 356 en 357, groot 6 aren 11 centiaren. Beliooren.de aan de Weduwe en Kinderen P. L. VAN RIJEN te Waalwijk Veiling ter herberge van A. J. Verhoeven te Waalwijk, telkens 's avonds 7 uur. te Waalwijk, zal voor de Erven A. VAN DEN BROEK en J. KLOMP, en telkens des avonds 8 ure, ter herberge van JAN DE GROOT te Bezooien, Een perceel Wei- of Driesland, sectie C no 783, groot 64,10 aren. Tegen 1 Augustus of eerder wordt op een buiten een flinke R. K. genegen HUISWERK te verrichten, niet beneden de 23 jaren van uitstekende ge tuigen voorzien. Adres francoletter R. E. bureau dezer courant. VAN is BIJ De navolgende merken munten uit door goede kwaliteit en worden den heeren rookers ten zeerste aanbevolen, als PIK FEIN f20 per mille. LA MUS 1CA LA BELLA MARIA SIMPATICA PINAL DER RIO SUBLIMES FLOR DE RIVERO - 25 n H n - 30 ff n ii - 40 y f, w - 50 - 60 H H H - 100 ff «r PLANTEROS DE 887 -120 Zich te v lrvoegen bij den burgemeester dier gemeente. (f) "O W c_ B alle fijne en ordinaire Likeuren bij Q. UJ Z O O co CL CC lil H Z

Echo van het Zuiden | 1895 | | pagina 3