Notaris RANT, Notaris BINK, Notaris BIN FC, Notaris RANT, Notaris BANT, Notaris RANT, H. ANTONIUS VAN PADUA Advertentiën VERKOOPEN TWEE HUIZEN, publiek verkoopen: 7e Eeuwfeest publiek verkoopen: VERKOOPEN: publiek verkoopen: tegen contante betaling Ontvangen LEVEN Ongeluk te Vlissingen. provisioneel ter herberge van LAMBERT VAN CROMYOIRT te Baardwijk, op Maandag 8 Juli 1895, definitief ter herberge van ADRTANUS MULDERS aldaar, op Maandag 22 Juli 1895, te Waalwijk, zal 9 JULI bij INZET, ter herberge van C. van Dongen, en 23 JULI bij TOESLAG, op 8 Juli bij INZET 22 Juli 1895 bij TOESLAG, te Waalwijk, zal op Dinsdag 9 Juli 1895, op Dinsdag 23 Juli 1895, te WAALWIJK zal op Dinsdag 9 Juli 1895, I. de heer van Waalwijk en Be- soijen II. de staat der Nederlanden publiek verkoopen De Schoof der TIENDEN van WAALWIJK en BESOIJEN, op Woensdag 10 Juli 1895 aan de looierij van genoemden heer Van Helvoirt te Baardwijk, Eene prachtige sorteering ANTOON TIELEN, Waalwijk. Bij gelegenheid van het H. jui- H. bretels, R.K. Pr. en Leeraar a/h Bisscb. College te Roermond. In 6 maandelijksche afleverin gen van 5 vel of 8o pagina's royaal 8° a fl. 0.50 per aflevering, franco per post fl. 0.57s. HENRI VAN DER MARCK, Bij die gelegenheid zal een parade worden gehouden, waaraan detachementen van de marine en van de koloniale reserve zullen deelnemen. Het bevel over de troepen is opgedrageu aan den gouverneur der residentie. Aan het programma ontleenen wij verder, dat de koninginnen in rijtuigen zullen aan komen, gevolgd door het Militair Huis te paard, op het Malieveld, waar een tribune wordt opgesteld, bij welke eerewachten van de marine, de mariniers en koloniale reserve. Aan den voet van het middenvak der tribune zijn de officieren en verdere militairen opgesteld, aan wie onderscheidingsteekens zullen worden uitgereikt. Zij plaatsen zich in deze volgordeGedecoreerden met de Militaire Willemsorde, eeresabel, onderschei dingsteekens voor eervolle vermelding en eereteeken voor belangrijke krijgsverrichtingen. Op de tribune aangekomen worden HH. MM. ontvangen door de ministers van ko loniën, marine en oorlog. Zoodra HH. MM. hebben plaats genomen, begeeft de gouverneur der residentie zich met den staf tot vóór het midden der tribune en ontvangt aldaar door bemiddeling van den adjudant van dienst de bevelen der koningin regentes; de gouverneur der residentie doet daarna het carré formeeren. Officieren en troepen zijn in groot tenue. De bereden offi eieren, die te 'sGravenhage garnizoen houden, zijn ook, voor zooveel niet bij de troepen ingedeeld, te paard. De genoodigde autori teiten zijn in gala met donkere broeken. Wanneer de koningin regentes haar ver langen te kennen geeft de uitreiking te doen aanvangen, doet de gouverneur der residentie de ban openen, waarna door een door hem aan te wijzen officier de besluiten der be noemingen en van hen die eereteekenen voor deelneming van belangrijke krijgsverrichtingen zullen ontvangen, worden voorgelezen. De te decoreeren officieren en verdere militairen begeven zich na de voorlezing van hun namen achtereenvolgens op de bovenste trede van de tribune tegenover de koningin. H. M. ontvangt het eereteeken en de eeresabel van den adjudant van dienst en zal dit den ge noemden op de borst hechten of de eeresabel overreiken. De gedecoreerde met de Militaire Willemsorde legt daarop den eed afhet formulier van den eed zal den nieuwen ridder worden voorgelegd door den adj.-gen. luit. jhr. Verspeyk, commandeur der Militaire Willemsorde. Luit.-gen. K. van der Heyden, adjudant in buitengewonen dienst van de koningin,command, der Militaire Willemsorde, plaatst zich links van de koningin regentes. Vóór de uitreiking der eereteekenen, dus onmiddellijk na het openen der ban, wordt door de aanwezige muziekkorpsen het „Wil helmus" (oude toonzetting) gespeeld en na uitreiking van de laatste eereteekenen even eens het „Wilhelmus" (nieuwe zetting.) Na het spelen van het Wilhelmus aan het slot der plechtigheid zal door H.M. de koningin regentes een korte toespraak worden gehou den tot de nieuw gedecoreerden en tot de Indische officieren en troep. Na deze toespraak wordt door de aanwezige muziekkorpsen het volkslied gespeeld. Na afloop der uitreiking wordt de ban gesloten en wordt voor HH. MM. en de nieuw gedecoreerden gedefileerd. Daarna worden de troepen opgesteld in orde van bataille. Nadat de koninginnen, die inmiddels weder de rijtuigen bestegen hebben, met haar gevolg plechtig uitgeleide is gedaan, ontvangen de gedecoreerden de gelukwenschen van de aanwezige ridders der Militaire Willemsorde en van de aanwezige officieren. Het middel helpt Het moet erkend worden, dat de onlangs te Wassenaar in het leven geroepen verorde ning op het venten, tot wering van de ver momde bedelarij, alleszins doel heeft getroffen. In den tijd van enkele dageu is het aantal bedelaars en landloopers, dat steeds in die gemeente werd aangetroffen, tot een minimum teruggebracht. Falb's weervoorspellingen De weervoorspellingen van Falb voor de maand Juli luiden werkelijk droevig. Regen, regen en nog eens regen. Juli 1895 zal haar naamgenoot van 1894 waarschijnlijk in regen rijkheid overtreffen en Falb waarschuwt dan ook voor overstroomingen. Er zijn slechts korte tusschenperioden van droog weer te verwachten. De neerslag is in beide helften van de maaud ongeveer gelijkmisschien regent het in de tweede helft nog wat meer, of aanlokkelijker uitgedruktin de eerste helft iets minder. Voor het meerendeel zou deze neerslag met onweer overkomen. In het midden der maand zouden overvloedig lange, aanhoudende regens optreden. Daarna zal ook de temperatuur stijgen, terwijl in het eerste en laatste derde deel de temperatuur beneden het normale blijft. Van 1 tot 8 JuliTalrijke onweders met veel regen. Vooral 1 en 7 Juli is veel regen te verwachten. De temperatuur is alleen in de allereerste dagen hoog, maar daalt dan ouder het gemiddelde. Van 4 tot 7 Juli zijn aardbevingen te verwachten, echter in lichten graad. Zondagmiddag kwam iemand uit Antwer pen, die met een pleizierboot een tochtje naar Vlissingen had gedaan, bij het baden in de Noordzee aldaar ongelukkig om het leven. Hij had zich buiten het afgepaalde terrein begevenwaar een sterke ebstroom ging. Aan het omhoogsteken zijner hand merkte men dat hij hulp vroeg. De bad meester begaf zich te water, maar het was helaas te laat. De stroom sleurde den on gelukkige mee. Zijn vrouw, die aan het strand stond, moest het hartverscheurende schouw spel aanzien. Haar toestand laat zich niet beschrijven. De verdronkene was 25 jaar en laat, behalve een vrouw, een jong kind na. Zoolang het bad bestaat, was nog geen bad gast verdronken, naar men ons mededeelde. Zaterdagavond sloeg de bliksem in den toren der R. K. kerk te Ooijen, zonder echter brand te veroorzakenalleen werden veel leien afgeslagen en eenige planken verbrijzeld. Kort daarop trof de bliksem een huis te Alfen aan den Maasdijk gelegen, bewoond door Van der Voort. De bewoners, die juist aan den avondmaaltijd zaten, kwamen met den schrik vrij, doch overigens werd alles eene prooi der vlammen. In korten tijd lag het huis tegen den grond. Huis en inboedel zijn verzekerd. Zondagavond ruim 11 uur barstte boven Deventer een hevig onweer los. Een bij de stad op den weg naar den Snippeling staand gebouw werd door het hemelsche vuur ge troffen en brandde geheel af. Verder sloeg de bliksem in een blok van drie nieuwe huizen buiten de stad; waarvan één bescha digd werd, doordien er eenige sparren van het dak werden verbrijzeld en een stuk uit een muur werd geslagen. Hier werd geen brand veroorzaakt. Men meldt nit Zevenaar van 30 Juni Gisterenavond woedde gedurende eenige uren boven dezen hoek van Gelderland een hevig onweer. Omstreeks tien uur sloeg de bliksem in de boerderij van Gebroeders Pel grim te Dichteren, welk met al wat er zich in bevond eene prooi der vlammen is ge worden. Alles was verzekerd. De vorige week had de metselaar Th. v. L. te Mierloo het ongeluk, dat een muur, dien hij bezig was uit te breken, onverwacht tegen hem aanviel, waardoor hij achterover stortte en met het hoofd op de steenen vloer terecht kwam. Met een gapende wond en bloedende uit neus, ooren en mond, werd de ongelukkige opgenomen en alles aangeweud om hem weder tot bewustzijn te brengen. Dit is, helaas, niet mogen gelukken. Nadat de arme man bijna een week gelegeu had zonder eenig teeken van leven te geven, is hij Zondag gestorven. De man laat een weduwe en zes onver zorgde kinderen achter. Bij een hevig onweder sloeg Zaterdag avond de bliksem in een arbeiderswoning bij de brug over de Zuid Willemsvaart te Beek en Donk. Het vuur verspreidde zich zoo spoedig, dat aan blusschen niet te denken viel. Het huis met bijna den geheelen in boedel, benevens een varken en een schaap werden een prooi der vlammen. Muiterij aan boord der Prins Ileudrik. De pachter van de Prins Hendrik," het mailschip op de teutoonstelliug te Amsterdam, heeft Zondag een moeielijke dag gehad. Op het drukste uur van den dag, toen een groot aantal bezoekers hun diner kwamen gebruiken, staakten de meeste kellners on geveer een 12tal den arbeid, 8 anderen deden niet mee. Zij eischten een gulden loon per dag, beter eten eq veertien dagen vooruit opzegging van den dienst, zich hunnerzijds tot dit laatste ook verbindende. Het gebruik is dat de kellners geen loon krijgen. De pachter wilde aan de eischen niet toegeven en de kellners gingen heen. De bediening geschiedde nu door het geheele hofmeéster- personeel, dat aan boord bestaat uit circa 80 personen. Maandagmorgen meldden zich weder eenige der kellners aan, doch werden niet aangenomen, daar reeds nieuw personeel was in dienst gesteld. Zij die omstreeks 6 uur Maandagavond op het dek van de Prins Hendrik" dineer den, hebben een flauw begrip gekregen van wat het zeggen wil, als er een opstootje op een schip plaats heeft, dat in volle zee is. Het geval droeg zich, volgens het Hbl. als volgt voor Een gezelschap personen had op het schip plaats genomen waaronder zich een aantal kellners bevonden die het werk gestaakt hebben en ontslagen zijn. Toen de heer Reijnstpachter van het schip, op het dek verscheen, werd hij plotseling door eenige mannen uit dat gezelschap aangevallen, waar door spoedig een algemeene vechtpartij ont stond. Het personeel trok partij voor den heer Reijnst, en alles wat in de buurt was als stoelen en gereedschappen werd van weerszijden als wapen gebruikt. Dat deze schermutseling hevige ontsteltenis onder de bezoekers bracht, laat 'zich begrijpen, vooral toen er bloed vloeide en er eenigen bewuste loos op den grond neervielen. Het was een verwarde vechtpartij, die zoo hevig werd, dat de zaak een hoogst ernstig verloop zou hebben gekregen als men zich van messen of scherpe voorwerpen had bediend. Nu reeds moest iemand, levensgevaarlijk verwond, naar het Binnen Gasthuis vervoerd worden. Natuurlijk schoten spoedig ook bewakers van het terrein, die als onbezoldigd rijks veldwachter zijn aangesteld, te hulp, maar de rust was niet geheel hersteld, voordat een detachement politie verschenen was. Zoo heeft het geschil tusschen den pachter van het schip en zijne bedienden een treurig einde gehad, dat er zeker niet toe zal bij dragen om beide partijen tot elkaar te bren- gen. Van een en ander is door de politie pro ces verbaal opgemaakt. Maandag werden te Aksel door de marechaussee gevankelijk binnengebracht de twee broeders v. D. uit Koewacht, verdacht van den persoon V. aldaar bij het huiswaarts keeren van de kermis te St. Jan Steen een messteek in den buik te hebben toegebracht. Nog een ander ontving een steek in de dij. De toestand van V. is levensgevaarlijk. Een der verdachten heeft reeds verklaard de dader te zijn, doch alleen uit zelfverde diging te hebben gehandeld. Op de rivier de Oude Maas boven Spijkenisse werd Dinsdagmorgen een rijks recherchevaartuig door een rukwind overval len, waardoor de mast brak en met de zeilen overboord viel. Baardwijk, 1 Juli. Volgens de wet op het L. O. moeten aan eene school, die op 15 Januari 91 leerlingen telt, werkzaam zijn 1 hoofd en 2 onder wijzers. De openbare school alhier nu telde 15 Jan. i 1. 87 leerlingen, dus 4 beneden het getal 9L. Burgemeester en wethouders stelden aan de raad voor, een der onderwijzers eervol ontslag te verleenen en aldus geschiedde het tegen 1 Oct. 1895. Een adres van een 5u tal handteekeningen voorzien om den onderwijzer te behouden bracht geen verandering in het besluit. De ontslagen onderwijzer, de heer J. B. C. Van Gooi, gedurende ruim 12 jaren aan meer gemelde school werkzaam, zal dus op wacht geld gesteld worden; dit bedraagt gedurende 2 jaren jaarlijks de heltt van zijn salaris. neusden, 1 Juli Gistermiddag omsteeks 4 uur is in de Nieuwe Maas, even voorbij de noodbrug een 15 jarige jongen Julius Van Buchem, bij het zwemmen verdronken. rjsuaisaavttrBixwaxanrsa&x'iviBzaHvaaBS'iixKao «waBwatgw te Waalwijk, zal namens den heer C. VAN HELVOIRT, leerlooier te Baardwijk, telkens des avonds 7 uur. GEMEENTE BAARDWIJK. Koop I. Hoogeind,een Huis met afzonderlijke looierij (waartoe behooren 19 kuipen) tuin, boomgaard, opgaande boomen en weilandzeer riant gelegen aan den grooten straatweg tot alle doeleinden geschikt, kad. sectie E uos. 283, 284, 287, 288, 289, 290, 472, 644, 645 groot 70 aren 34 centiaren. Koop II. Laageind, Huis met 2 woningen erf en tuin, kad. sectie E nos. 927 en 1098, groot 5 aren 33 centiaren. Koop III. HoogeindHuis, erf en tuin (tegenover het raadhuis) kad. sectie E nos. 377 en 794 groot 18 aren 70 centiaren. Koop IV. Hoogeind, Huis, met 2 wonin gen en tuin, kad. sectie E nos 1059 en 1060 groot 14 aren 8 centiaren, ten oosten naast den vorigeu koop. Koop V. Wei- en bouwland, voor de spoorlijn, kad. sectie C. nos 112, 113 en 4-23, groot 50 aren 50 centiaren. ter herberge van D. van Bavelte BE- ZOOIEN telkens des avonds om 7 ure. Onder Bezooien Voor den heer Adriaan Vissers te Middelburg. 2 naast elkander gelegen huizen en tuin groot 5,80 aren en Voor den heer Bern. Wemmers te Bezooien. Een bouwterreingroot 3 aren. te Waalwijk, zal voor de Erven A. VAN DEN BROEK en J. KLOMP, en telkens des avonds 8 ure, ter herberge van JAN DE GROOT te Bezooien, Een perceel Wei- of Driesland, sectie C no 783, groot 64,10 aren. erven en tuin, te Waalwijk, sec'ie C. nos 355, 356 en 357, groot 6 aren 11 centiaren. Behoorende aan de Weduwe en Kinderen P. L. VAN li 13EN le Waalwijk Veiling ter herberge van A. J. Verhoeven te Waalwijk, Toeslag ter herberge van de Erven van Riel, aan de markt te Waalwijk, telkens 's avonds 7 uur. des namiddags 2 uur in het hotel GERRIS te WAALWIJK VOOR over den oogst van dezen jare. te Waalwijk, zal namens den heer C. VAN HELVOIRT, te BAARDWIJK, 's namiddags 2 uur le RUN- ongev. 280 stuks Kaaphuiden. 2e RUN- ongev. 153 stuks dito. 3e RUN- ongev. 164 stuks dito de voormelde huiden gewogen hebbende pl ra. 20 pond. Ongev. 30 stuks drooggez. Kaaphuiden gewogen hebbende pl.m. 21 pond. 4 stuks zoolleer. LOOIERSGEREEDSCHAPPEN. Op den dag der verkooping zijn Catalo gussen a 10 cent verkrijgbaar. vazen, jardinieres, coupes, aschbakjes, bloeiu- vaasjes van gekleurd gïasin verschillende prijzenalsook een prachtige keuze Muckart bouquets alles uitstekend geschikt voor cadcaux. der geboorte van den H. Antonius van Padua verschijnt bij mij VAN DEN DOOR Bij alle Boekhandelaren is de inteekening opengesteld en zijn lc afleveringen verkrijgbaar. Uitgever, Roermond.

Echo van het Zuiden | 1895 | | pagina 3