G~G. VAN HOLTEN, ITHELS en IJZERWAREl" Rookt Tabak See-Rose. 3 Cts. SIGAAR, FRANS DE CORTIE. W. G. Vaags, De Nederlandsche Schoenfabrikanten Advertentiën, In zijn soort de belangrijkste, van DUITSCHLAND. met IJZER beslagen STEMPELMESSEN oude meubels. Pas ontvangen: Herman Oldenkott 8l Zonen, Wed. C. Holtgrefe Specialiteit in IJzeiwaren, Huishoudelijke- en 3 of 4 Schoenmakersknechts, M. A. J. LEEMANS, Inmaakbusseneninmaakflesschen, W. a VAAGS. Ths. A. van DELFT, enz. enz. Burgerlijke stand. Handelsberichten. Tramstation, Asfaltcarbolineum, enz. HANDEL GEVRAAGD Depót van Sigaren Petroleumkooktoestellen Zitting kantongerecht Waalwijk. HUIDEN. tevens de oudste fabriek voor mechanisch Schoenfabrikaat. ÉS Eigen werkplaats voor het ver vaardigen van voor Schoen— en Cartonnage— fabrieken. aanbeveling voor het opmaken en politoeren van onverbeterlijk van brand en kwa liteit uitmuntende door zacht en fijn Aroma, wordt H.H. Hoo kers bijzonder aanbevolen. Uitsluitend verkrijgbaar bij WAALWIJK, bij de Haven. om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden te NAARDEN. Gerenommeerde merken, ALLES HANDWERK. PETROLEUMLAMPEN in soorten. Vaste goedkoope prijzen. inrichting tot het vervaardigen van Eenig agent van de Stoomwas- scherij firma DOUAY Co. te s-Hertogen bosch. brengen ter kennis van het publiekdat zij op eene vergadering van ongeveer 400 fabrikanten overeengekomen zijn, om tengevolge der enorme stijging der lederprijzen de prijzen van het schoen werk te verhoogen. Wenscht het publiek derhalve solied schoeisel te blijven koo— pen dan zal het daarvoor een hoogeren prijs moeten besteden dan tot nu toe het geval was. Het Hoofd Comité, J. B. TIMMERMANS Wzn. Eere— Voorzitter. S PANOVoorzitter. W. TRAVAGLINO. G. W. M. ROES. F. W. VAN L1EMPT. J. HARTOGENSIS, Secretaris. kooizij vonden het erg aardig de dieren met beschuitjes te voeren. De oppasstr maakte hen opmerkzaam dat een heele groote aap onder den naam van den „geest van Buiksloot* bekend niet te vertrouwen was en men zich niet te dicht bij het hek moest wagen. De heer stoorde zich hier echter niet aan de «geest van Buiksloot" zat heel stil boven in het hok, met een gezicht zoo onnoozel, alsof hij de onschuld in persoon ware. Plotseling schijnt de aap iets ontdekt te hebben. Als een bliksemstraal springt hij naar beneden, pakt de snor beet en verdwijnt er mede. Een kreet van ontzetting van den heer; de dame valt flauw; een ho merisch gelach stijgt op uit het publiek. „Wil u uw snor terug hebben, mijnheer" vroeg de oppasser, met moeite zijn lachen bedwingend. Maar de heer was verdwenen. En de „geest van Buiksloot" peuzelde met innerlijk genoegen de valsche snor op, die zooeven nog de aandacht van alle Artis-bezoekers trok. Ze was zoo lang en zoo goed verzorgd! Zaterdagavond omstreeks 10 uur werd te Druten zekere v. d. B. uit Ochten op ergerlijke wijze mishandeld. Aangevallen door ruim tien personen, gewapend met latten met spijkers, zou de man misschien vermoord zijn geworden als niet zijn zuster zich op hem geworpen had om de slagen af te weren. De daders worden gerechtelijk vervolgd. In de machinefabriek der heeren R. en Cie. te Duiken, bij Venloo, heeft een vree- selijk ongeluk plaats gehad. De werkman H. M. kwam met een drijfriem in aanraking en werd totaal vermorzeld. Hij laat een vrouw met zeven kinderen achter. De politie te Utrecht heeft vermoedelijk een goede vangst gedaan. Reeds langen tijd was hare aandacht ge vestigd op een huis in de Brandsteeg, waar menigmaal peisonen, die daar door een vrouw waren binnengelokt, verklaarden beroofd te zijn. Onlangs was dit weder het geval met een melkboer, van wien men een bedrag van niet minder dan f 400 zou gestolen hebben. Tengevolge van dezen diefstal was vanwege den commissaris van politie in de 2e afdee ling, den heer Dammers, in een buitengewoon politieblad gesignaleerd de persoon van Oostromen diens aanhouding gevraagd. Woensdagavond nu gelukte het den hoofdin specteur, den heer Wijnmalen, dezen gevaar lijken persoon in zijne woning in de Brand steeg te arresteeren. Ofschoon de politie voorbereid was op een hevig verzet, gaf de man zich, door het moedig binnentreden van den hoofdinspecteur verschrikt, onmiddellijk gevangen, en werd hij tusschen twee agenten onder een grooten toeloop van nieuwsgierigen daar het politiebureau op de Ganzenmarkt gebracht. (U. D Het landgoed Wouwsche Plantage groot 12000 hectaren, gelegen onder de gemeenten Wouw, Bergen op zoom en Woensdrecht, is bij finale veiling te Rozendaal verkocht voor f310,570. Ook deze eigendommen zijn in Belgische handen overgaan. Loonopzand Kaatsheuvel. Bij de herstem ming op jl. Dinsdag zijn opgekomen 342 kiezers. De heeren J. van Lier, M. Laros, E. J. Verster en P Vugts verkregen respec tievelijk 168, 165, 129 en 114 stemmen, zoodat de twee eerstgenoemden zijn gekozen. Waspik. Uitgebracht 175 stemmen, van onwaarde 4. Herkozen de heer M. C. J. van Son (aftr. lid) met 108 stemmen. De heer J. J. Kamp verkreeg 63 stemmen. Capelle, 1 Aug. De heer A. de Weijert te Ochten, benoemd lot onderwijzer alhier, heeft verhooging van jaarwedde in zijn woonplaats verkregen en daarom voor de betrekking bedankt. UITSPRAKEN 26 Juli 1895. 1. J. B„ 2 L. M., 3 A. B, 4 P. S, 5 P. D., 6 P. v. d. D., 7 A. 1)., 8 L. J, 9 C. v. D., 10 A. S. Jz., 11 A. K., 12 L. v. d. H. en ,13 A. S. allen te Waspik (overtreding brandreglement) die sub 1 en 13 ieder f 0,50 boeteen de overigeen ieder fi boete of 1 d. hechtenis; A. H. te Tilburg (overtr. pol. verord. Loonopzand) 2 boeten a f 1 of 1 dag iedere boeteA. B., Drunen (overtr. veldpolitie) f 10 of 3 d. hecht.; A. v. d. Z. en J. v. d. Z. te Kaatsheuvel, alsvoor, ieder fl of 2 d.; J. F. te Waalwijk, alsvoor, f3 of 2d.; O. V. teNieuwkuik en J. M. te Drunen, alsvoor, ieder f 1 of 1 dag; P. J. v. D. te Waalwijk, pol. overtr., flofl dag; F. J. v. B., J. B. Jz. en J. v. B. allen te Besoijen, straatschenderij, sub. 1 en 3 ieder f0,50 boete, sub. 2 f 1 of 1 d. h. ieder J. M. G. te Besoijen, overtr. wet kinderarbeid, f5 of 3 d.; G. C. R. te Besoijen, alsvoor, 3 boeten a f3 of 3 d. iedere boete; W. P. te Kaatsheuvel, overtr. art. 425 straf recht, fl of 1 d; A. E. v. K. te Waalwijk, pol. overtr., fl of 1 dag; W. D„ J. G. te Waalwijk, alsvoor f 1 of 1 dag; 1 W. 2 D. v. d. B. beiden te Drunen visscherij-overtr. no 1 twee boeten van f3 of 2 d. iedere boete, no 2 twee boeten i 11 of 1 d. iedere boete, met verbeurdverklaring van den visch en de stuipmanden enz.; j. W. te Capelle, ordeverstoring in dronkenschap f6 of 3 a.; P. de R. te Waalwijk, openb. dronkenschap, f2 boete of 2 d.; 1. C. v. E., 2 N. J. R., 3 A. N. G., 4 W. S. allen te Waalwijk, burengerucht, no 1 en 4 ieder f5 en nos 2 en 3 ieder f 6 of drie dagen hecht, ieder; P. A. v. D. te Waspik, zitten hondenkar, fl of 1 d.; A. 'de W. te Drunen, visscherijdelict, 2 boeten a f 3 of 2 d. h. iedere boete met verbeurdverklaring en vernieling van het vischtuig; C. V. te 's Bosch, zitten hondenkar fl of 1 d.; A. K. te Loonopzand, alsvoor, f0,50 of 1 dag; D. V. te Capelle, overtr. veldpolitie, f5 of 3 d.; A. v. E. te Nieuwkuik alsvoor, vrijge sproken; C. v. D. ie Besoijen, overtr. pol. verord. te Besoijen 1'3 of 1 dag; 1 A. A., 2 C. v. E., 3 W. S., 4 F. M. allen te Waalwijk, overtr. pol. verord, te Besoijen, sub. 2 en 4'vrijgesproken sub. 1 en 3 ieder fi of 1 dag; J. v. T. Besoijen, alsvoor, 13 of 1 dag; J. A. de J. te Waspik, openb. dronkenschap f2 of 2 d.; W. v. D. te Kaatsheuvel, zitten hondenkar, f 1 of 1 dag; J. H. te Tilburg, nis voor l'l ol 1 dag; J. v. D. te Waalwijk, loopen over weiland zonder recht of vergunning f5 of 3 dagen; J. v. R. te Loonopzand, openb. dronken schap, 1'2 of 2 «lagen; K. J idem, alsvoor, f2 of 2 dagen; 1 M. II., 2 J. v. d. M., 3 II. S tc Uilen- hout, jachtdelict, ieder 2 maal 1" 10 of 4 d. iedere boete met verbeurdverklaring der gebezigde schietgeweren enz. enz.; 1 11. v. K„ 2 W. v. d.L. te Vlijmen, visscherij overtr. ieder 2 maal f3 ol' 2 dagen. CAPELLE. Over de maand Juli. GEBOREN: Helena d. van Justiuus Wonier Roe lots en Hendrika Antonia van Itooij Teunis Gerardus z. en Geertruida d. van Gijsbert van Beek en Wilhelmina Genuït Cornelis Johannes z. van Cornclis Marinas de Geus en Willèmina Kerstens Pieter Johannes z. van Jan vun Tilborgh en Fran- sijna Adriana van der Schans Huiber- dina d. van Pieter Ros en Elisabeth Wage- makers Maria Anna d. van Norbartus Gommers en Pietronella Pauwels Gerrit z. van Jacobus Boeser en Soetje Oerlemans Cornelis Lambertus z. van Eimert de Bruijn en Dirkje van der Schans Pie- ternella d. van Johannes Marijnus de Jong en Amerentia Huijsman. OVERLEDEN: Johanna Adriana Nederveen 73j. echtgenoote van Adriaan van der Schans, vroeger weduwe van Hendrik de Roon Pieternella van Dongen 8 maanden. GEHUWD: Johannes Hendrikus van Seeters 37 jaar te Waalwijk en Adriana Geenen 35 j. Gerrit van Gooi 28 jaar en Geertruij Versteeg 23 jaar. DRUIVEN. Over de maand Juli. GEHUWD: Magchiel van de Leur 41 jaar met Helena Koks 34 jarenCornclis Verhoek* 28 jaren te Nieuwkuik met Johanna Mar- grieta Mekes 28 jaren. GEBOREN Alphons Marie z. van Johannes Au- gustinus Engelbertus Versteijnen en Anto- netta Elisabeth van Mierop Adriana Maria d. van Adrianus van Loon en Maria van Sluisveld Anna Maria d. van Nico- laas de Brouwer en Johanna van Bladel Hendrikus z. van Willem Frederik Berg mans en Geertruida Vrijhoeven Adriana d. van Woutherus Pijnenborg en Maria Pulles Antonius Jozephus z. van Hendrik Mimpen en Pieternella van Bers Maria en Lambertus d. en z. van Johannes van den Avoort en Johanna van de Veerdonk Johannes z. van Magchiel van de Wiel en >an Maria van der Sanden Antonia Maria d. van Antonius van der Sanden en Johanna Pelders Godefridus z. van Peter Klerks en Wilhelmina Siegers. OVERLEDEN Cornelis van Gorcum 5 maanden Lambertus van den Avoort 9 dagen Maria van den Avoort 10 dagen Antonia van den Bosch 5 m. Alphons van den Avoort 4 maanden. WAALWIJK, 1 Aug. Bij een zeer druk bezoek ter jaarmarkt was de handel in hoornvee, bij een aanvoer van on geveer 500 stuks, vlug. Voor de weierij schijnt nog vee! Jrooplust te bestaan, vooral nu het nagras en liet veevoeder uitmuntend te velde staan. Kalfkoeien golden f 130.—f195.—a f 205 Dito vaarzen 1130.— 180.— f 195.— Slachtvee was mede zeer gezocht aan ferme prijzen. Jonge varkens aangevoerd 200 stuks, ver kocht van 1'2.75 a f10.f Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 390 kg. van f J ,22 1' 1.38 pejr kg. Eieren f 2.50 a 3,75 per 100 stuks. In navolging der hoofdmarkten bestond er heden ter beurze vooralle soorten buitenlandsche granen goede vraag met veel handel. Er werd gedaan Helena roege f140 145 per 2250 Kg. Besarabische rogge f 135 a 140 Odessa f125 a 135 Ristarwe f 7.25 7.50 80 Roode tarwe i'6.50 a 7.r Witte f6.75 a 7.25 78 Voedererwten f5.25 5.50 80 Oarst f3.75 a 4.— H. L. Inl. haver f7.— a 7.50 100 Kg. In ruwe huideu blijtt de kooplust aanhou den, niettegenstaande de steeds klimmende prijzen. De inschrijving te Amsterdam van Java runder- en buffelhuiden liep vlot af met een verhooging van 8 a 10 boven taxaat. De berichten van de Europeesche hoofdmark ten luiden allen hoogerondanks dat de aanvoeren toenemen, die meestal reeds zei lende, niet op speculatie, maar grootendeels voor onmiddellijke behoefte door de looiers zijn opgekocht. Toch is de voorraad overal min of meer toegenomen hoewel die nog slechts op */4 Vs gedeel.e bestaat tegen verleden jaar op hetzelfde tijdstip. Leder volgt nog steeds de opgaande beweging. Er wordt reeds op najaarslevering verkocht: zwaar zoolleder tegen f 0,85 a f 1.05 per halt Kg. dito licht f0 65 f 0.90; alles naar kwaliteit en geschiktheid van den verbruiker. Inlandsche schors met iets meer vraag aan vaste prijzen. Andere looimiddelen stationnair. In deze artikelen gaat den laatsten tijd veel om. ANTWERPEN. Gedurende de maand Juli zijn aangevoerd: 10671 droge en 182176 gezouten huiden plus 130 gez. paarden, Verkocht: 100250. Stock op 31 Juli 104000, waarvan 3400 in wederverkoop. Tengevolge van gebrek aan keuze, was de omzet in beschikbare waai noodwendig beperkt; op levering zijn integendeel aanzienlijke zaken ge daan, daar de koopers vreesden op een gegeven oogenblik zonder te zitten. De betaalde prijzen laten zich opnieuw ongeveer 8 fr. honger steilen, zoowei voor gez. koe- als ossehuiden. Tamelijk groote hoeveelheden tusschen-seizoen en winii'Huiiden, voornamelijk koe, zijn hier aan gekomen p. st. Cumeria, in lossing, alsook ver scheidene goed samengestelde ladingen per zeil schip, die den omzet nieuw voedsel zullen geven, als: 10000 Guavyu zware osse-; 10800 Rio Grande en 11000 Rio J aeeiro, meerendeels zware osse. Deze laatste worden nog verhandeld aan OHde prijzen, in weerwil van de zware rijzing op de Plata en zouden dus de aandacht der koopers dienen te trekken. ff GETROUWD W G. VAAGS en B. J. DRAAIJERS diemede namens wederzijdsche familie hunnen hartelijken dank betuigen voor de bij hun huwelijk ondervonden belangstelling Waalwijk, 1 Augustus 1895. fctFELDX/? FAB'R\ HOOGSTE BEKRONINGEN te Londen Berlijn Barcelona, Brussel, Mun- chen Keulen, Bremen, Ediiuburg, Ol denburg, LuxemburgBucarest. HAVANA FLOWER (knakjes) 21/«cent. CASSILDA (handwerk) Zl/2 CAO BA Havana Plauteurtjes (handwerk) 3 TILDA (ziet er goed uit) 3 LA UNION (handwerk) 4 GERTRUD (overheerlijk) 5 Loop s.v.p. eventjes in, neein een proefje, dan volgt de rest van zelf. van het zeer oude kantoor in ruime keuze voorhanden. Aanbevelend, hoofdzakelijk voor pantoffelwerk bij der firma N. O Estoppey Co, Utrceht. Hofleveranciers. Opnieuw ontvangen uiterst voordeelig en vele verlakte, blik ken zinken en geëmailleerde arti kelen. Aanbevelend

Echo van het Zuiden | 1895 | | pagina 3