Notaris RANT, Notaris RANT, Advertentién, PAARDENLEDER. BUFFELLEDER, SATINLEDER, Rusland. BINNENLAND. Oostenrijk, Italië. Handelsberichten. Dankbetuiging te KOOP gevraagd, Mitt® e©iïiif, publiek verkoopen publiek verkoopen S in groote posten PROVISIONEEL op Donderdag 22 Aug. DEFINITIEF op Donderdag 5 Sept., ProvisioneelWoensdag 4 Sept. DefinitiefWoensdag 18 Sept. werden door niet-zwemmers vastgegrepen en in al hunne bewegingen belemmerd. Op die manier laat het zich verklaren, dat het aantal dooden ondanks de onmiddellijke nabijheid van den wal, zoo groot is. Een jong werk man gieep met drie makkers een plank en alle vier trachtten daarmede der, oever te bereiken. Drie hunner werden er echter door andere wanhopige drenkelingen weder afge trokken en alleen de eerste werkman bereikte den wal, nadat hij zijne drie makkers voor zijne oogen had zien verdrinken. Verschei dene arbeiders werden door de neerstortende brug zwaar gewond. Een duiker is nu voort durend bezig, den bodem van het water te doorzoeken, wat zeer belemmerd wordt door de moerassige gesteldheid van den grond. Tot heden heeft men 12 lijken gevonden meest allen van vaders van huisgezinnen terwijl er nog 10 arbeiders vermist worden. Het ongeluk wordt door de directie van het etablissement toegeschreven aan overbelasting der brug. Nauwelijks tehuis, of keizer Wilhelm heeft weer twee herinneringsfeesten bijge woond en daarbij twee toespraken gehoudeD. Plet eerste feest was het jubileum der eerste infanterie brigade, in garnizoen te Potsdam, die door den keizer toegesproken werd als volgt „Het succès van een leger is te danken aan de onderwerping der manschappen aan eenen wildien van den oppersten krijgs: overste. Aan die deugd van onvoorwaarde lijke gehoorzaamheid moet, nevens de andere hoofddeugden van den soldaatdapperheid en eergevoel, het leger steeds trouw blijven. Wanneer wij deze eigenschappen aankweeken, zal het leger de grondslag zijn voor het be houd des Europeeschen vredes en het gezegde van Von Moltke gerechtvaardigd worden, dat wij niet alleen sterk genoeg moeten zijn om den vrede in Europa te handhaven, maar ook om dien vrede op te leggen met dwang!" Met een Hoch! op het leger sloot de keizer. De tweede maal, dat de keizer aan het woord was, is geweest, toen hij de oirkonde voorlas, die geplaatst werd in den te Berlijn met veel plechtigheid gelegden eersten steen voor het gedeukteeken van keizer Wilhelm I. In die oirkonde wordt er op gewezen, hoe in 1870 het Duitsche volk vol geestdrift zich verhief onder keizer Wilhelm om de door alle Duitsche stammen zoo vurig verlangde eenheid weder te verwerven. Verder wordt hulde gebracht aan de offervaardige eens gezindheid onder de Duitsche vorsten, aan den wijzen raad en de krachtdadige onder steuning van Von Bismarck, aan de volmaakte krijgskunst van den genialen Von Moltke aan de onvergelijkelijke bekwaamheid der dappere aanvoerders, den kroonprins vooraan; en aan den moed, de trouw en de doods verachting van het tot een leger gevormd volk,waardoor de overwinning werd verzekerd. Maar ook dus vervolgt nu de oirkonde de opsomming der deugden van keizer Wil helm I maar ook op hét aankweeken van de werken des vredes en de krachtdadige bevordering van het welzijn der arbeidende klassen was deze keizer tot zijn laatsten ademtocht bedacht. Bij het leggen van den steen en het daarbij doen van de gebruikelijke hamerslagen sprak de keizer „Dé& gevallenen ter gedachtenis, den le venden ter waardeering, aan komende ge slachten ter nabetrachting." De indrukwekkende .plechtigheid is in de beste orde aigeloopen. Een mijnongeluk. In de mijn Heinitz te Neunkirchen bij Trier, is een droevig ongeluk gebeurd. Terwijl 28 mijnwerkers zich naar beneden begaven, stortte een galerij ter hoogte van de tweede schacht in, waardoor een mijnwerker het hoofd verpletterd werd twee broeders werden door het breken van hun ruggegraat doodelijk gekneusd, terwijl vier andere arbeiders zwaar gewond werden. Bij Blankenese, niet ver van Hamburg, zijn Maandagnacht het stoomschip Concordia en de stoomsloep Alex. Beckmann in botsing gekomen. Van de 25 personen die zich aan boord der barkas bevonden, werden slechts enkelen gered. Volgens een telegram van Wolff zijn 17 personen verdronken, waarvan er 8 tot het zelfde gezin behoorden. iemand bezig met het aanplakken van een manifest waarin de moordenaar Caserio ver heerlijkt werd aan de huizen van de stad. Hij heet Umberto Bernardelli en is in hech tenis gesteld. Een honderd exemplaren van het stuk werden in beslag genomen. Waarschijnlijk staat met het aanplakken van de anarchistische manifesten in verband een aanslag die eveneens gisterochtend, te Ancona werd gepleegd. Voor de stoep van het huis van den Franschen consul ontplofte een bom, maar ze richtte weinig schade aan. De consul was trouwens met zijn gezin uit de stad. - Zondag werd op het Vatikaan feest gevierd. Het was de naamdag van Z. H. Leo XIII, de dag van den heiligen Joachim. Kardinalen, hooge geestelijken eti hoogge plaatste katholieken kwamen den eerwaardigen vijf en-tachtigjarige hun hulde brengen. Z.H. de Paus was gezond en opgewekt en hield een uur lang cercle in de bibliotheek van het Vatikaan. Z. II. sprak over het herleven van de godsdienstige beweging in Italië en betoogde de noodzakelijkheid van een nauwe verceni- ging tusschen de katholieken. Het was te betreuren, zeide Hij, dat het geschil tusschen de twee machten in Italië, de geestelijke en de wereldlijke, voortduurde, een geschil dat nadeelig was voor het Italiaansche vaderland. Er moet een vreeselijke ramp hebben plaats gehad in de artillerie-inrichtingen te Toela op 100 mijlen ten zuiden van Moskou. Vol gens het eenigszins geheimzinnige bericht dat over Berlijn komt, zouden 300 soldaten en vele officieren het leven verloren hebben bij een ontploffing, die aan nihilisten wordt toe geschreven. WAALWIJK, 21 Aug. 1895. Door den Hoogen Raad is verworpen het cassatieberoep van den arbeider te Schijndel, die met een medebeklaagde tot twaalf jaar gevangenisstraf is veroordeeld wegens het leggen en vastbinden van een boomstam op de rails van den Noordbrabantsch Duitschen spoorweg, waardoor gevaar bestond voor een sneltrein. Bij kon. besluit zijn benoemd in het bestuur van het waterschap de Hooge Maas dijk van Stad en Lande van Heusöen, ver- eenigd met den Oudheusdenschen, Doeve- renschen en Drongelenschen zeedijk, provincie Noordbrabant, tot dijkgraaf P. I.. Honcoop en tot heemraden C. H. Klijk en J. Mdie naar Nz. De nieuwe commissaris der koningin in Noordbrabant houdt deze maand eene inspectiereis door vele plattelandsgemeenten en wordt daar met blijdschap en veel eer betoon ontvangen. Dergelijke inspectiereizen worden in andere provinciën op gezette tijden gehouden, doch m Noordbrabant was dat in lang niet gere geld gebeurd. De heer Van Voorst tot Voorst ondervindt, dat zijne bezoeken hoog worden gewaardeerd. De ongesteldheid van den troonopvolger blijkt meer en meer van hoogst-ernstigen aard te wezen. De tuberculoze is in de lamilie heriditaire, de moeder van den aarts hertog leed er ook aan. De zieke is zich zijnen toestand wel bewust en reeds op het ergste voorbereid. Hij zal als een man alles doorstaan, heeft hij zijne omgeving verklaard. Waarschijnlijk zal hij den winter in Egypte doorbrengen, als hij den winter halen mag... De eerste luitenants van den militair aeronautischen dienst hebben een luchttocht gemaakt van Weenen uit met een ballon, die met zeilen bestuurbaar was. Een oogenblik verkeerden zij door het plotseling scheef- rukken der zeilen, in groot levensgevaar, doch de tocht werd overigens zonder moeielijkheden volbracht. Te Rajka in Hongarije kwamen zij behouden neer. Gisterochtend vond de politie te Ancona Pesioenen voor oude werklieden Het werk der Staatscommissie, ingesteld om te onderzoeken of wettelijke maatregelen zijn te nemen om te bevorderen, dat werk lieden, die door ouderdom of invaliditeit blijvend ongeschikt zijn om in hun onderhoud te voorzien, recht ei langen op pensioen, wordt door de Volksbanier (katholiek) met vertrou wen afgewacht. Onze „R. K. Volksbond" zegt het blad heeft de eer in deze commissie vertegen woordigd te zijn door den voorzitter van het centraal bestuur, terwijl ook de voorzitter var. „Patrimonium'' en het „Alg. Nederl. Werklieden-Verbond" daarin zitting hebben, zoodat de drie bonden, die de bekende meeting in zake pensioen verzekering indertijd op 't getouw gezet hebben, in de personen van hun voorzitters in deze commissie zijn opgenomen. En dat ook dr. Schaepman en het kamerlid Harte daarin zitting hebben, is voor ons zeker een hoop te meer voor den vruchtbaren arbeid dezer commissie. Die commissie heeft zeker geen gemak kelijke laak met het oog op de velerlei meeningen in zake de pensionneering der werklieden, maar toch willen wij vertrouwen, dat een zoodanige overeenstemming zal wor den verkregen, dat onze arbeiders niet te vergeefs hun hoop stellen op een eindelijk bevredigende oplossing dezer quaestie. Te St. Kruis (Zeeuwsch Vlaanderen) is Donderdagnacht een groote landbouw- schuur afgebrand, waarbij negen werkpaarden, drie jonge paarden, negen koeien, drie vaar zen en twee stieren zijn omgekomen, slechts vier kalveren en eeu koe ontkwamen. Alle aanwezige landbouwgereedschappen en eene groote partij ongedorschte rogge, in een woord alles want brandbaar was, werd een prooi der vlammen. Hoewel de gebouwen en het vee tegen brandschade verzekerd waren, zal de eigenaar toch een groot verlies lijden. De oorzaak van den brand is onbekend. De burgemeester en de brandweer der ge meente waren spoedig aanwezig; de brand weer bewees goede diensten, doch aan redden viel niet te denken. Binnen den tijd van een etmaal zijn in de gemeente Zijpe, tengevolge van hooi- broei twee boerenplaatsen afgebrand, Zaterdag avond die van den heer A. Kroon, bewoond door diens zoon A. Kroon, aan de Groote Sloot, en Zondagmorgen vroeg Weezenplaats nabij de Schagerbrug, waarvan het eene ge deelte bewoond werd door A. van der Moolen en het andere gedeelte als weeshuis werd gebruikt. De inboedels zoowel als de gebouwen waren verzekerd, van de have en het goed is bijna niets gered geworden. Te Bussum is Maandagnacht op drie verschillende plaatsen ingebroken. Gestolen werden 2 rijwielen, 3 jassen, 1 zilveren en 1 zwart nikkel horloge, 6 zilveren theelepels, 1 vernikkelde kurkentrekker. Twee verdachte personen zijn des morgens halfvier in de richting van Hilversum per rijwiel vertrokken. De politie doet onderzoek. De oudste inwoonster van ons land De wed. Vuyk, geb. De Haan te Kapelle a/d IJsel viert heden Woensdag haar 104n verjaardag. Haar geheugen is nog goed en haar geest helder. De burgemeester van Zaamslag, de heer De Bokx, is in den nacht van Zaterdag op Zondag aan de gevolgen der verwonding overleden. Door de maréchaussee is te Roermond gevankelijk binnengebracht de 39jaiige ka- toendrukker F. D., uit Helmond, wegens poging tot moord op zijn schoonvader en zware verwonding van zijn zwager. Zaterdag is te 's Hertogenbosch door de maréchaussee binnengebracht een gevaar lijk sujet, zekere J. K., die zich in den morgen van dien dag omstreeks halftwaalf had schul dig gemaakt aan diefstal van geld uit een offerblokin de R. K. kerk te Rosmalen aanwezig. Een ingezetene dier plaats zag omstreeks dien tijd eeu persoon in de nabijheid der kerk. Aanhoudend keek hij naar alle kanten om, waardoor hij argwaan wekte. De inwo ner van Rosmalen stelde zich bij den ingang der kerk op, toen de man het gebouw was binnengetreden. Weldra zag hij hem bezig met het ledigen van het offerblok, door middel van een stokje, waaraan zooals later bleek, lijm was. Toen de dief de kerk verlaten had en in de richting naar den Bosch het dorp verliet, waarschuwde getuige eenige in gezetenen. Gezamenlijk zette men de dief na, totdat men hem in arrest kon nemen. Men bracht hem naar den burgemeester. Later op den dag werd hij door de mare chaussee overgenomen en naar Den Bosch vervoerd. Het gestolen bedrag is p. ra. 40 cent. Aan een b?.j hem in beslag genomen dubbeltje werd nog lijm geconstateerd. De kerel is sedert een goed half jaar uit de gevangenis ontslagen, waar hij twee jaar had doorgebracht wegens eenzelfde misdrijf, gepleegd in een der kerken te 's-Hertogen- bosch. (Nbr.) Uit Helmond schrijft men De aardappelenwelke in deze streken allerwege een ruim beschot beloofden, heb ben in de laatste twee weken veel van het natte weder geleden. Op vele velden ziet het loof zwart en heeft de ziekte in meer of mindere mate de knollen reeds aangetast. Dit is zeer te betreuren voor de honderden fabrieksarbeiders, die in hunne vrije avonduren een stukje land bebouwen, waarvan zij zonder tegenslag hunne geheele winterprovisie kunnen trekken. Ook de rogge, welke op vele plaatsen nog in schoven op het land staat, begint er zwart achtig bruin uit te zien. Haver en boekweit staan schoon te velde en geven tot nog toe uitzicht op een goeden oogst. Het gras is malsch en overvloedig. Men meldt, uit Oosterhout van 18'Au gustus De familie H. uit Rotterdam wilde zich per stoomtram van hier naar Breda begeven. Een der kinderen, een jongetje van ongeveer 12jarigen leeltijd, stond met zijn sportwagen op het balkon. Daar de sportkar niet vast- geboden was, gleed zij er af, en de knaap die niet gaarne zijn eigendom miste, wilde de kar grijpen, met het noodlottig gevolg, dat hij van den wagen viel, en met de beenen en eene hand onder de tram terecht kwam. Hij werd vreeselijk gekwetst en zal, als hij er het leven afbrengt, de genoemde lichaams- deelen moeten missen. GORINCHEM, 19 Aug. De prijzen der Granen waren als volgt Ilistarwe f6,25 a 6,50, roode dito f5,90 ii 6.10 witte dito f 5,90 5 6.10, inl. rogge f4,70 a 4,80, buitenl. dito f4,20 a 4,35, gerst 14,50 5 4,05, haver f3,00 a 3,25, duiveboonen f6,25 a 6.50, blauwe erwten f0,a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 226 runderen. Ie qual. Kalfkoeien f190 5 210 Kalfvaarzen f 140 a 160 Aangevoerd 9 varkens van 14 5 18 c., per half kilo, 467 biggen van f3,a 10.— per stuk Eieren f 0.95 a 1.10 per 26 stuks. Boter 65 a 75 ct. per '/s kilo. Heden overleed na eene langdurigeB ziekte onze geliefde Broeder en Oom de Heer JÖSEPIIDS PETRIS MELIS MIIELSEN, in den ouderdom van ruim 48 jaren. H L. MOMBERS i en Familie. ■^Waalwijk, 17 Aug. 1895. B 1 Ondergeteekenden betuigen hiermede bun nen dank voor de blijken van belangstelling bij gelegenheid van hun zilveren huwe lijksfeest ondervonden. C. P. VAN HILST. B. II. VAN HILST-Kempkrman. Waalwijk20 Aug. 1895. Brieven franco letters IJ. D. M. aan het Bureau van dit blad. Melkkoeien Hok keling ossen l'/s .jorige ossen Guiste vaarzen Pinken Graskalveren Nuchtere kalv. 1160 5 170 5 f100 5 110 f100 5 110 f 50 a 60 f 30 5 40 f 10 a 12 te Waalwijkzal ten verzoeke van den eigenaar HENDRIK VAN DEN BOSCH, te Waalwijk in het Hotel Verwiel te WAALWIJK beide dezes jaars en telkens 7 uur des avonds, Gemeente WAALWIJK, Stationsstraat se3tic B Koop I. Het groot huis met 5 wo ningen, schuurtje, erven en tuin, groot ongev. 10 aren 50 centiaren. Wekelijksche huur van dezen koop f 6,90 waaronder niet begrepen een gedeelte van het huis, stalling, schuur tje en den tuin achter koop I en II welke door verkoopcr bewoond en ge bruikt wordt. Koop 11. Het klein huis, met 2 wo ningen, groot ongeveer 8 aren 25 centiaren. Wekelijksche huur f 4.50. Zie met betrekking tot koopen I en II de breedere omschrijving bij biljetten. Koop III. Massa van koopen I en II. Gemeente LOONOPZAND Koop IV. Een perceeltje bouwland, (Loonsch Hoekje), sectie C no. 1370, groot 42 aren 90 centiaren. Koop V. Dennenbosch (Loonsch Hoek je)sectie D no. 11, groot 1 hectare 1 aren 10 centiaren. te Waalwijk, zal ter hc-rberge van M. VAN VUUREN te SPRANG* beide in dit jaar en telkens 7 uur des avonds, de volgende aan de erven JAN VOS Mzx\. te WAALWIJK behoorende onroerende goederen. Gemeente WAALWIJK en BESOT JEN: Koop I. Een landbouwershuis met schuurtuin en bouwland te Waalwijk, sectie B 110s. 517, 520 1258 1259, 1260 en Besoijen sectie C nos. 438 en 453, samen groot 91 aren 64 centiaren. Bewoond door Se- bregt Vos. Koop II. Een huisje en erf gemeente Waalwijk, sectie B no. 881; bewoond door Antonie Chabot. Koop III. Een perceel weiland ge meente Loonopzand, sectie G nos. 1331, 1332, 1333, groot 1 hectare 38 aren 30 centiaren. In gebruik bij Se.bregt Vos.

Echo van het Zuiden | 1895 | | pagina 3