Notaris RANT, Notaris RANT, Notaris BINK, Te Koop Da mescein tuurs UHloving DIPLOlUSenfilLDPlIIJZFA De T Advertentiën, VELOCIPEDE ONTVANGEN Antoon Tielen. Waalwijk. Wedstrijd te openen, Handelsberichten. publiek verknopen publiek verknopen VERKOOPEN «PilliS PETRliS CORÏELÜS IIICillELSEN, Comelis J. van Wijck L. Jeannette Dekkers. Cornelis H. Dekkers Provisioneel op Vrijdag 13 September 1895 Definitief op Vrijdag 27 September daarna, in het Hotel VERW1EL te Waalwijk telkens 7 uur des avonds, ProvisioneelWoensdag 4 Sept. Definitief: Woensdag 18 Sept., op 3 Sept. bij INZET en 17 Sept. 1895 bij TOESLAG, vanaf 1,10 en hooger. van der N.Br. Mij. van Landbouw is voornemensop een der groote Waalwijksche najaarsmarkteneen tusschen houders der beste nage noeg rijpe kalfdragende koeien en dito vaarzen en van vet vee. tember gedurende drie maanden op het station alhier perronkaarten verkrijgbaar zijn. Feestviering Oranje Doelen. De vergadering van Zondag 11. door de feestcommissie gehouden om te contereeren met de afgevaardigden der verschillende vereenigingen, heelt een buitengewoon succes gehad. We mogen de zaak niet vooruit loopen doch dit is zeker, de optocht zal schitterend zijn. De commissie kreeg toezegging van praal wagens, groepen enz. enz. Ook een eerewacht is aangezocht. Of initial ief van de feestcommissie heeft zich een damescomité gevormd, hetwelk zich zoo veel mogelijk met de versiering zal belasten. De eerste bijeenkomst van dit damescomité zal heden Woensdagavond zes uur plaats hebben. Met genoegen vermelden wij tevens, dat door den WelEd. heer Bern. Timmermans Wz. alhier, een prachtige medaille is ge schonken aan de Kon. Oranje Doelen, welke in dank is aangenomen. Landbouw. In de op 16 September te houden verga dering van het hoofdbestuur der Noordbra- bantsche maatschappij van landbouw zal o.a. worden behandeld een voorstel tot 't instellen van de bijzondere commissien, namelijk eene ter bevordering van het landbouwonderwijs, eene voor de coöporatie op landbouwgebied, eene ter behandeling van economische vraag stukken, o.a. de bescherming van regeerings- wege, de bevordering van het credietwezen enz., eene voor veeteelt en zuivelbereiding, eene voor de paardenfokkerij, eene voor de belangen van d:n tuinbouw eu de groenten- en ooftteelt en eene technische commissie voor de laudbouwculturen, b.v. de suikeibie tenteelt, de vlasbouw, de bemesting enz. Pleizicrtrein. Voor den pleiziertrein der stations Lage Zwaluwe—'s Bosch Nijmegen's Bosch en Venlo 's Bosch, op gisteren naar Amsterdam zijn 2000 kaarten uitgegeven. Men schrijft In het Westen van Noordbrabant was in geen jaren de appelen- en aardappelenoogst zoo overvloedig als thans. Aardappelen gel den door elkander f 1.15 a *1.40 per H.L. In de polders zijn deze week beste jammen op levering veikocht voor f 1.10. De toemaat- verpachtingen zijn begonnen en dit nagras geldt ongeveer een derde van den prijs des vorigen jaars. De rogge is slecht binnenge komen, doch de haveroogst is gunstig. De prijzen van runderen en vette varkens zijn stijgende. Volgens het N. v. d. D. zal te 's Her togenbosch door cje firma De Booij aldaar eene groote stoomschoenenfabriek worden opgerichtwaarop ongeveer 300 personen werk zullen vinden. Eenige bakkers in 's Hertogenbosch hebben thans, nu de broodfabriek aldaar in aanbouw is de prijzen van het brood met ongeveer 30 pCt. verlaagd, en nog is het brood, in evenredigheid met de prijzen van het graan, veel te duur. Geen wonder dat Den Bosch zoo rijk is aan bakkers-renteniers Zondagnacht is op de „Kleine Vaar,» onder Gorinchem, de boerderij van A. Rein- hout met een daarbij staanden hooiberg tot den grond afgebrand. De vrouw van R die nog een en ander van den inboel trachtte te redden, is hierbij jammerlijk omgekomen, daar het dak plotseling instortte. Maaudag morgen werden de verkoolde overblijfselen van onder de puin te voorschijn gehaald. Het l1/2jarig kind van R., hoewel uit het brandende huis gered, is hedenmorgen in het gasthuis te Gorinchem aan de bekomen brandwonden overleden. Algemeen wordt de oorzaak aan kwaadwilligheid toegeschreven. Omtrent den brand te Gorinchem deelt men nader mede Omstreeks middernacht zag men van den Arkelschen dijk het begin van brand aan den hooibergdicht aan het huis var. Willem Rijnhout op de Haarsche kade belendende, een kwartier van de stad gelegen. Het 'gerucht verspreidt zich van kwaadwilligheidmen noemt zelfs landloopers, die uit wraak den berg aangestoken zouden hebben, doch met zekerheid is niets van de oorzaak van den brand te melden. De bewoners lagen te bed. De 37 jarige huisvrouw, Kaatje RijnhoutVan Dordmond, hoorde het eerst het geknetter der vlammen en wekte haren man en zeven kinderen, die allen ijlings het reeds brandende huis ver lieten. Daarop begaf zich de vrouw naar een kamertje oio haar jongste kind van anderhalf jaar te halen, sloeg de ruiten stuk en gaf het kind naar buiten. Intusschen vielen dak en zolder door de vlammen verteerd omlaag. De vrouw was toen genoodzaakt te vluchten door het achteihuis, hetwelk echter ook in lichte laaie stond Hier is het verkoolde lijk der vrouw dan ook gevonden. Het jongste kind door de ongelukkige moeder gered, was, ook met brandwonden overdekt, naar het gasthuis vervoerd, alwaar het een paar uur later is bezweken. Te Eindhoven had Zondagmorgen een droevig ongeluk plaats. De spoorwegarbeider P. van Loon geraakte bij het rangeeren van een trein met het hoofd tusschen de buffers bekneld. De ongelukkige, een oppassend jongman, die dezen dienst tijdelijk voor een ander waarnam, was terstond een lijk. Door een felleu brand is de boeren hofstede van Keizer, te Berghuizen (O,) een prooi der vlammen géworden. De bewoners konden zich ter nauwernood redden, zoo snel grepen de vlammen om zich heen. Ook kwamen 8 koeien, 2 paarden en een varken in de vlammen om. Alleen het huis was verzekerd. Het broeien van hooi is vermoe delijk de oorzaak. Te Tricht is de stoker der Hollandsche IJzeren-spoorwegmaatschappij, J. K. Budde, bij het baden in de rivier de Linge verdron ken. De ongelukkige was 27 jaar oud en laat eene weduwe mei een kind achrer. De vrouw van C. Huijbregts, wonende in den Zandberg onder 'Beteringen, lag in bed en hare moeder zou voor het gezin zorgen. De oude vrouw had in den stal een petroleumstel gezet, dat in brand geraakte. In hare ontsteltenis wilde zij de vlam blus- schen, met het gevolg dat zij zelf in brand geraakte. Toen echter herkreeg zij hare tegenwoordigheid van geest en liet zich in eene nabijstaande kuip met water vallen, hetgeen echter niet belette dat zij ernstige brandwonden had bekomen. Door hulp der buren werd de brand spoedig gebluscht. De gecombineerde veld- en marine oefeningen, die in de tweede helft van Sept. aan de kust en op het eiland Voorne en Putten zullen plaats hebben, beloven zeer belangrijk te zijn. Behalve de reeds vroeger vermelde oorlogsschepen, die sinds een paar weken oefeningen op het Haringvliet maken, zal de landmacht bestaande uit het regiment grenadiers en jagers, het reg. veldartillerie, alle uit 's Gravenhage en het 6e regiment infanterie uit Bergenopzoom, Breda en Vlis singen daarheen worden gedirigeerd. Dit ge schiedt over Vlaardingen op Zaterdag en Maandag 14 en 16 September. In de Nobelstraat te Utrecht had Za terdagavond een droevig ongeval plaats. Omstreeks 8 uur kwam namelijk de tram van af het Lucasbolwerk de Nobelstraat in rijden gevolgd door een met paard bespannen rijtuig, waarvan de bestuurder, vermoedelijk om oponthoud te voorkomen, het er blijkbaar op toelegde om vóór de tram den hoek van de straat te bereiken. Op hetzelfde oogenblik kwam echter van de andere zijde een bakker met zijn wagen en wilde tusschen de beide voertuigen doorrijden waartoe ruimte in overvloed aanwezig was, doch ongelukkig slingerde het rijtuig nogal en kwam daardoor in botsing met den bakkerswagen. Door den schok werd de bakker tegen het slikbord van den tram geworpen en vervolgens door deze overreden. Toen men hem opnam, bleek hij het bewustzijn te hebben verloren en zeer ernstig aan hoofd en aangezicht te zijn verwond, zoodat hij dan ook onmiddellijk naar het Andreas gesticht moest worden vervoerd. De toestand van deu 23-jarigen jongeling, zoon van den bakker v. G. in de Nobelstraat is geenszins zonder gevaar, door dien hij Zondagavond nog niet bij kennis was, door bloedverlies zeer is verzwakt en waarschijnlijk het linkeroog, dat letterlijk uit het hoofd werd gerukt en op de wang hiug, voor altijd zal moeten missen. Zaterdag namiddag zijn te Spijk bij Lobit twee kinderen van een kolenschip, dat in den Rijn lag te lossen, in het water ge raakt. Vóór men het bemerkte, was een der kinderen, een meisje van vijf jaar, reeds verdronken. Het andere werd nog bijtijds gered. Bij eene zware onweersbui, die tusschen Zaterdag en Zondag te twee uren des nachts boven Hedikhuizen losbarstte, is de bliksem geslagen in den toren van de R. K. kerk. Een begin van brand werd aanstonds bespeurd doch door spoedig aangebrachte hulp ge bluscht, zoodat de schade niet groot is. De toren was niet voorzien van een bliksemaf leider, doch tegen brandschade verzekerd. De wachtkamer 3e klasse van het cen traalstation te Utrecht was Zondagavond het tooneel van eene groote verwarring en op schudding onder de aanwezigen. De oorzaak hiervan was een huzaar, die de wachtkamer binnentredende, vernam, dat hij te laat kwam om met den trein van half 10 naar Amersfoort te vertrekken. Hij maakte zich hierover zoo driftig, dat hij, na zijne bovenkleeding van het lijf gescheurd te hebben, een tafel opnam en deze door de verschrikte aanwezigen wierp en eenige schade aanrio. tte. Toen werd de woestaard aangegrepen op last van een officier door eenige militairen, waarbij eenige politie agenten hulp verleendendie nog moeite hadden hem te houden. Hij werd naar het hulpbureau van politie aan de Catharijnebar- riere overgebracht. (U. D.) Zondagavond ten 9 uur sloegen op den Leuvenaarswa! te Breda, twee paarden, ge spannen voor een rijtuig, op hol, omdat de dieren schrokken van het helsch gefluit en schel licht van een troepje velocipedisten. In de Gasstraat was het een algemeen „sauve qui peut". De eigenaar, de heer Van den B. zat op den bok en in zijn pogingen om de hollende dieren tot staan te brengen, werd hij op den grond geslingerd en bekwam hij een ernstige wonde aan het achterhoofd. Nabij het koffiehuis Het Zwaantje reden de paarden met zoo'n geweld tegen een lantaarnpaal, dat deze uit den grond werd gerukt en midden door brak. Het rijtuig werd deerlijk gehavend. Laier werden de paarden tot stilstand gebracht. De toestand van den verwonde i" zorgwek kend. GORINCHEM, 25 Aug. De prijzen der Granen waren als voigt Ristarwe 16,25 a 6,50, roode dito f6,— 6 10 witte dito f6.— k 6.20, inl. rogge f4,70 ii 4,80 buiten 1. dito f4,20 a 4,20, gerst f 4,50 a 4,65, haver 13,00 a 3,25, duiveboonen f6,25 a 6 50, blauwe erwten fö,a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 245 runderen. Ie qual. Kalfkoeien f170 k 180 Kalf vaarzen f130 a 150 Melk koeien 1140 150 Hokkeling ossen 1 Vs P'rige ossen Ouiste vaarzen Pinken O raskalveren Nuchtere kalv. ft 80 k k 60 a 30 a 10 k 100 70 40 12 Aangevoerd 2 /arkens van 17 a 19 c., per half kilo, 547 biggen van f 4,— a 8.— per stuk Eieren f 1.—a 1.10 per 26 s'uks. Boter 65 a 75 ct. per l/.2 kilo. ROITERDAM, 26 Aug. Tarwe Vlaamsclie, Zeeuwsche, Flakk cn Overiu De beste f 4.50 k f 0.20. Mindere en geringe 1' 7.50 a 7,50. Rogge. Vlaamsclie, Zeeuwsche en Overraaassche de beste f3.10 k 4.10 dito mindere l'O,A0. Gerst. Zeeuwsch, Flakk. en Overm. Winter f2,75 a 3.7-jmindere f 0,a 0,beste Zomei f3,a 3 50 mindere f0,a 0. Haver. De beste f2.— k 2 80. Mindere f 0.a 0. Paardenboonen. De beste fO.— A 0.—. Duivenboonen van f0.a 0. Bruine boonen de beste f0,— a Mindere f 0.A 0.—. Blauwe erwten. De beste f6.— a 8.— Witte boonen. De beste f0.— A Mindere f0.A 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed tot f5.50 a f6,75 Zomerzaad f0,tot f0. Kanariezaad 1'6.25 tot f7.75 ROTTERDAM, 27 Aug. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 72 paarden, 0 veulens, 0 ezel, 360 vette runderen, 1133 magere dito, 450 vette en graskalveren 47 nuchtere kalveren, schapen of lammeren varkens, 186 biggen, 0 bokken. De bestede prijzen liepen als volgt Runderenle kw. 70 a ct. 2e kw. 64 a ct. Be kw. 56 a ct. Kalveren: le kw. 80 ct., 2de kw. 70 a 00 ct.3de kw. 60 a ct. Schapen: le kw. ct., 2e kw. ct. Boter 55 A 65 cent per half kilo. Bericht van den loop der Traanmarkt in Bergen van A. IIOOGENDIJK Jzn. Vlaardingen Heden noteer ik: Puike bruine Berger looiertraan f 27,00 p. ton. u bruin blanke Bergertraan f38, n blanke Bergertraan f 52, Groenlandsche Robbentraan (smeertraan) in petroleum fusten van pl.m. 190 L. in gewone fusten van pl.m. 100 L. f 30.— p. 100 L. a Maaslevertraan f26.p. ton. Nat. Med. levertr le soort f86.— p. ton. u (stroogeel) 2e f80.— p. ton Stoommedicinale levertr. le f88.— p. ton. ii n 2e f p. ton. B*Hedcn overleed na eene langdurigeB ziekte onze geliefde Broeder en Oom de Heer in den ouderdom van ruim 48 jaren L. MOMBERS 1 EN EaMILIE. ||^Waalwijk, 17 Aug. 1895. ONDERTROUWD EN EN Marie A. van Wijck. WaalwijkTilburg, 23 Aug. 1895. Huwelijksvoltrekking Dinsdag 10 Sept. te Waalwijk, zal voor zijn principalen ter herberge van de Erven VAN RIEL, aan de tnarkt te Waalwijk, GEMEENTE WAALWIJK, De HUIZEN, ERVEN en TUIN der Erven J. B. Nieuwenhuijsen, sectie C nos 744, 745, 1435, 1439, 1440, 1441, 1442 1443 14-44, 1445, groot 10 aren 80 centiaren. Strekkende van de Straat tot de kiuin van den Winterdijk. te Waalwijkzal ter herberge van M. VAN VUUBEN te SPRANG beide in dit jaar en telkens 7 uur des avonds, de volgende aan de erven JAN VOS Mzn. te WAALWIJK behoorende onroerende goederen. Gemeente WAALWIJK en BESOUKiV: Koop 1. Een landbouwershuis met schuurtuin en bouwland te Waalwijk, sectie B nos. 517, 520 1258 1259 1260 en Besoijen sectie C nos. 438 en 453 samen groot 91 aren 64 centiaren. Bewoond door Se- bregt Vos. Koop II. Een huisje en erf gemeente Waalwijk, sectie B no. 881; bewoond door Antonie Chabot. Koop III, Een perceel weiland ge meente Loonopzand, sectie 0 nos. 1331, 1332 1333, groot 1 hectare 38 aren 30 centiaren. In gebruik bij Sebregt Vos. te Waalwijkzal voor dc Erven van M. cn P. Langerwerf, telkens des avonds 7 ure, bij dewed. Th. de Bont, te WASPIK, Onder WASPIK: le koop. De helft van Hooiland in den Overdiepschen polder, geheel groot 1.45.90 hectaren. 2e koop. De helft van Hooiland in den Buitendijkschenpolder, geheel groot 2,91.60 heet. 3e koop. De helft van Weiland in den Binnenpolder, geheel groot 1,75.40 heet. Onder R AAMSDON IC: 4e koop. De hellt van Hooiland in den Buitendijkschen polder, geheel groot 3.87.20 heet. Onder W7" A S P I K 5e koop. Geheel Hooiland in den Over diepschen polder, groot 2,54,03 heet. een zoo goed als nieuwe met luchtbanden en toebehoorenalsmede een partijtje ledige kisten, eenige bussen met kranen, zoo ook een rol punt staal draad. Te bevragen bij den heer HER MAN ZEEGERS, Waalwijk. eene sorteering elastieken De Voorzitter J. VAN DIJK. De Secretaris J. A. J. VAN HEIJST

Echo van het Zuiden | 1895 | | pagina 3