Notaris BINK, Notaris RANT, Uitgeloot. Schuldbrieven h 14 en IB, Notaris RANT, Notaris RANT, Nieuwe Meubelen van Gek PALTHE Almelo, D, C, US, zoolleerlooier te Delft, Looiersknecht, PAKKISTEN MTDM TIELEH, Waal#, kost en inwoning Erven Rubbens-Kievits. Advertentiën, OPROEPING. om contant geld, VRIJDAGMIDDAG F. W. RATH. TE KOOP In een stil gezin V R AA G Japansche Soya Ingezonden stukken. VERKOOPE1S maakt bekend publiek verkoopen: publiek verkoopen: de Stoomverwerij en Che mische Wasscherij zullen worden verzonden. op Woensdag 23 Oct. 1895 bij INZET en Woensdag 6 No vember 1895 bij TOESLAG, 3 woonhuizen en een bouwter rein te Waalwijk in de Stations straat. te Waalwijk, op Vrijdag 18 October a.s., Aflosbaar k pari 1 Nov. 1895. op Woensdag 23 October 1895, op Woensdag 6 November 1895, op Donderdag 17 October 1895, in onderscheidene maten en van mahonie—, eiken—, nooten— en wit houtals KIJKDAG 16 October van voormid dags 10 tot 's namiddags 4 uur. Wij maken het geachte publiek van Waalwijk en omstreken be kend, dat goederen bestemd voor in plaats van ZATERDAG voor- vraagt voor vast werk een bekwaam in verschillende GROOTTE bij 80 ets. per kruikje. Per mandje van zes kruikjes 10 pCt. RABAT. alleen voor het vervoer van zijn plaats in het gebouw naar den uitgang. De werklieden die komen om de goederen in te pakken, moeten daarenboven nog entree betalen. We zouden dergelijke handelwijs wel gaarne qualificecren zooals zij verdient, maar durven het niet openlijk te doen. En de heer Mr. Calish, die deze kennisgeving ondeiteekent heeft nog wel een lidderorde bij de opening gekregen Prachtig Examens. Het examen in de vrije en ordeoefenin gen der gymnastiek is met gunstig gevolg afgelegd o. a. door den heer H. de Noo, te Capelle. Afgewezen. Uit ïleusden wordt gemeld, dat 't bestuur van den Hoogen Maasdijk afwijzend heeft beschikt op het verzoek der aannemers van den bovenbouw der brug over het Heusden- sche kanaal, om de noodbruggen op de buiten- en binnenbermen van den dijk te mogen laten bestaan. Het bestuur heeft gemeend dezen maatregel te moeten nemen, zoowel in verband met de veiligheid van het waterschap, als met die van het openbaar verkeer. Krypt Uit Geertruidenberg is eenigen tijd gele den in ons blad melding gemaakt van het blootleggen van de krypt in de Ned. Herv. kerk aldaar. Dit werk is thans in vollen gang; men bewondert reeds den bouw en het met selwerk van vroegere dagen, dat nu uit het puin, waaronder het bedolven lag, zichtbaar is geworden. Langs de wanden komen de kolommen statig te voorschijn, en de daartusschen ge legen ramen laten de zonnestralen door, welke de grootsche ruimte fantastisch verlichten. Vooi werpen, welke eenige inlichting zouden kunnen geven omtrent den juisten tijd der stichting van deze kerk en hare onderaardsche kapel, zijn echter tot heden nog niet gevonden. Verscheidene personendie van elders kwamen om de krypt te bezichtigen, moesten worden teleurgesteld, daar de toegang eerst zal verleend worden wanneer de ontgraving geheel zal geëindigd zijn, hetgeen tezijnertijd zal worden bekend gemaakt. Ongetwijfeld zullen dan vele belangstellenden voor dat doel naar Geertruidenberg komen, daar een bezoek aan deze krypt zeer de moeite zal waardig zijn. De beweging der Diamantbewerkers. Door het hoofdcomité van de diamant bewerkers te Amsterdam is een manifest verspreid, waarin de uitslag der stemming in den parktuin wordt besproken en waarin de fabriekseigenaren nogmaals worden gewezen op het feit, dat hunne belangen geheel ver schillen van die der juweliers, met wie zij thans samengaan. „De strijd is thans weder voor wie weet hoeveel weken verlengd. De werklieden zullen volhouden, tot zij ten slotte er in geslaagd zijn, de kracht der fabriek houders te breken." Als een eigenaardigheid deelen wij mede, dat Zondagmorgen de uitgezette posten bij de fabrieken door de bewoners uit verschil lende buurten werden onthaald op brood, koek, koffie en audere versnaperingen, Uitkeeringen worden aan de stakers niet gedaan; alleen worden nog bons voor brood verstrekt. Dc vrouwen van üciulrik de Jong. Terwijl Hendrik de Jong zijn straf voor gepleegde oplichterij ondergaat, wordt nog steeds naar diens beide zoo geheimzinnig verdwenen vrouwen gezocht. Van het lage water der laatste dagen heeft de justitie ge bruik gemaakt om in den Rijn in de om streken van Dorenweerd ijverig te doen dreggen naar het lijk van Sarah Anne Juette. Dit onderzoek gaat, nu de kribben grooten- deels droog lagen, vrij gemakkelijk. Echter leverde het dreggen tot heden geen resultaat. Onderzoek. In verband met de bewering dat de tegen woordige eigenaar van het ingestorte huis aan de Tulpstraat te 's Gravenhage reeds een maand geleden kennis droeg van het bestaan van een scheur in den verbindings- muur van het perceel, is deze door den commissaris van polit.e in de le afd. den heer De Klopper, in verhoor genomen en heeft deze ambtenaar, in zijne qualiteit van hulpofficier van justitie, de bouwkundigen, de heeren Stigter en Vad Roode, aangezocht een onderzoek in te stellen naar de oorzaak van het ongeval. Levcud verbrand Te Callantsoog verbrandde de boerenplaats bewoond door den heer C. de Geus. Een doofstom jongeling, zwager van den bewoner, vond zijn dood in de vlammen, Verpletterd. Zekere D., oud 18 jaar en woonachtig op het zoogenaamde Oud Kerkhof, gelegen aan den straatweg tusschen Tolen en Poortvliet, beging Vrijdagavond de onvoorzichtigheid, om, gezeten op een zwaar beladen wagen met suikerbieten, op den Zuiddijk den wagen te keeren met het gevolg, dat deze omsloeg en van den dijk tuimelde. D k.vam in den sloot terecht en kreeg de volle lading op het lichaam, zoodat de ongelukkige, totaal ver pletterd, onmiddellijk een lijk was. Gepakt. De dief, die ten nadeele van den rector S., in het Urselinenkloosler op den weg van Venloo naar Kaldenkirchen, diefstal pleegde, is in Pruisen gearresteerd. Hij is genaamd j. M., geboren te Roermond, en zal uitgeleverd j worden. Een reus. Een houthandelaar te Helmond, kocht dezer dagen in het naburige Asten een eikebooin, welke in zijne soort een reus genoemd mag worden. Deze boom, die op een gewicht van 20,00ü kilo geschat wordt, heeft eene lengte van ruim 16 meter, terwijl de omtrek 3 meter bedraagt.. Toen het gevaarte geveld werd, kwam het ongelukkigerwijze op een stal en schuur te recht, welke beide geheel verpletterd werden. Aanvaringen. Naar men uit Vlissingen meldt, heeft Zon dag nacht weer eene aanvaring plaats gehad en wel beoosten het lichtschip bij Schouwen bank, tusschen het binnenkomende Duitsche stoomschip Stern, gez. L. Schmoor, van Riga naar Middelburg, en den Belgischen loods- schoener No. 15, schipper Beniest, waardoor laatstgenoemd vaartuig belangrijke averij aan het voorschip heeft. Vijf der opvarenden van den loodsschoener zijn overgesprongen op het stoomschip, doch later weer op hun eigen vaartuig overgegaan. De schoener komt op eigen gelegenheid naar binnen. Het stoomschip heeft geen noe menswaardige averij. Voor zoover bekend, kwamen geen persoon lijke ongelukken voor. De Fratische bark Pacifique, te Duinkerken thuis hoorende, is Maandagmorgen rp weg van Shields naar Valparaiso met een lading steenkolen, bij het Dudgeonlichtschip in aan varing gekomen met het Duitsche stoomschip Emma, thuish jorend te Kiel en op weg van Rotterdam naar Boness, en gezonken. De kapitein, de loods en tien matrozen zijn in de golven omgekomen. De overige opvaren den zijn door de Emma, die nopal averij had beloopen, te Huil aan wal gebracht. Verdronken. Maandag ochtend werd uit de Zaan, aan den kant van Oostknollendam, opgevischt het lijk van den 25jarigen A. S. werkman te Westkuollendam. Volgens verklaring van den mede aldaar wonenden C. V. zijn beiden met een zoogenaamden hardroeier (die al tamelijk oud en voor 2 personen niet meer sterk genoeg was) de Zaan overgevaren. In het midden gekomen ontstond plotseling een hevig lek, zoodat de boot, in een oogwenk met water gevuld, weldra in zinkenden toestand verkeerde. Op eenige meters afstand van den wal sprong A. S. uit het vaartuig, waar door dit omkantelde, zoodat ook C. V. te water geraakte. Aan laatstgenoemde mocht het met veel inspanning gelukken zich naar den wal te werken, eerstgenoemde verdronk. Brand. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een hevige brand uitgebroken in de stoom- bleekerij van Visser, gelegen aan de Blee- kersvaart onder Heemstede. Ook de daarnaast gelegen stoombleekerij van Breet werd door de vlammen aangetast. Het mocht de dorps- brandweer met haar eenig beschikbare brand spuit eerst na veel moeite gelukken den brand te bedwingen. Eerstgemelde bleekerij werd geheel vernield, de andere brandde schoon uit. Daar vele wasschen ouderhanden waren of ter verzending gereed .stonden, is de geleden schade vrij aanzienlijk. Arrestatie. Het door de politie van Leeuwarden inge steld onderzoek betreffende de in andere plaatsen van Friesland gepleegde diefstallen heeft ten gevolge gehad, dat twee personen, beiden te Leeuwarden wonende, ter beschik king van de justitie zijn gesteld. Eenige der gestolen voorwerpen werden in hun bezit ge vonden. Zij worden nog van vele en belang- ïijke dietstallen verdacht. Verongelukt. Een knaapje van elf jaren bevond zich te Borne op een korenmolen, in een onbewaakt oogenblik geraakte de knaap met den hals verward in het touw, waarmede de molen in beweging gebracht wordt. Toen de molenaar hem kwam zoeken vond hij den knaap dood in het touw hangen. Overreden. Maandagmiddag werd door een trein der Staatsspoorwegen, op de hoogte van de 2e spoorbrug, onder de gemeente Lonneker, een schildersbaas uit Enschede overreden. De machinist trachtte nog te stoppen doch het was reeds te laat. Vreeselijk verminkt werd het lijk onder den trein uitgehaald. De man laat eene weduwe met eenige kinderen on verzorgd achter. Baardwijk, 15 Oct. Gisteravond vierde de doelen Soranus een huishou lelijk feest de Keizerskroning van de n heer A. Pullens. Met eene passende toespraak werd hem eene prachtige herinneringsmedaille aangeboden door den beschermheer van Soranus de Wel. Ed. Gestr. heer mr. J. Loeff van 's Bosch. Tot de gasten van Soranus behoorden de leden der liedertafel, die op de hun bekende wijze voor de noodige afwisseling zorgden. Het was er zeer gezellig in de door den heer Vissenberg eenvoudig doch net versierde 2alen. Toasten werden geslagen en beant woord, zoodat de tijd vloog en Soranus weer den lof verdient slag te hebben van feest vieren. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie) De tweede heltt onzer eeuw zag vele, zeer vele gestichten verrijzen, waar zieken en ge- brekkigen eene liefderijke verplegingen ouden var. dagen eene aangename rust na den arbeid vinden. Onder deze verdient het St. Elisabeths Gesticht te Dongen voorzeker eene eervolle plaatszoowel wat ligging bouw, ruime luchtige verrrekken, als wat onderhoud en verzorging naar den in- en uitwendigen mensch, naar ziel en lichaam betreft. Ondergeteekende, die verscheidene dezer Gestichien bezocht en beproefd heeft, getuigt het gaarne, dat het Sint Elisabeths Gesticht te Dongen bij hem boven aan staat, en daar het aanstaande week 1272 jaar geleden is dat dit Gesticht werd geopend, wil hij door deze, openbaar zijne hulde en dank brengen aan de stichters, bestuurders en eerw. zusters van dit Gesticht, terwijl hij den hartelijken wensch uit dat het Gesticht zich voortdurend en in denzelfden bloei moge verheugen, als 'tot heden het geval was, en dat nog velen met en na hem hier den avond huns levens in genoegen en tevredenheid komen door brengen. L. K. GETROUWD AUGUST VAN BAAL, van Waalwijk en HERMINE VAN ALEM, die, mede namens wederzijdsche familiën, oprechten dank betuigen voor de vele be wijzen van belangstellingbij gelegenheid van hun huwelijk ondervonden. Oscn 15 October 1895. De bekende eti onbekende schuldeischers van de onder het voorrecht van boedelbe schrijving aanvaarde nalatenschap van C. NOOTENin leven stnidoverleden te Kaatsheuvel worden bij deze opgeroe pen tegen Zaterdag 19 October 1895 des namiddags 3 ureten kantore van No taris RANT te Waalwijk, tot het aanhooren der alsdan door de beneficiaire erfgename afteleggen rekening en verant woording van haar beheer en tot het ont vangen hunner schuldvorderingen,voor zoover het bedrag der nalatenschap toereikend zal zijn. te Waalwijk, zal ten verzoeke van An- tonie Elshout te WAALWIJK, telkens des avonds om 7 uur, in het Café van Antonie Gerris te WAALWIJK dat de vaste goederen toebehoorende aan den WelEd.G. lieer A. D. Vermeulen te ROTTERDAM, zijn ingezet en verhoogd Koop I. Hooiland te Waalwijk op f3500 Koop II. Weiland te Eethen, op f 4*200 TOESLAG in het Hotel VER WIEL te WAALWIJK 's voormiddags 11 uur. Dagelijks kan ten kantore van genoemden NOTARIS worden verhoogd. elk van f500, in de GELDLEENING groot f 10.000 aangegaan 15 Oct. 1878. Burgemeester en Wethouders van BAARDWIJK J. A. J. VAN HEIJST. De Wethouder, J. LOEFF. te WAALWIJK, zal ten verzoeke van den heer W. SWOLÉS te Waspik, PROVISIONEEL ter herberge van den heer Antonie Vi.oei- mans te Waspik-Boven, DEFINITIEF ter herberge van Gerrit Ackermans te Waspik-Boven, telkens 6 uur 's avonds, Gemeente WASPIK: Koop I Hooiland en Weiland, sectie E no 7, groot 30,10 aren. Koop II Hooiland en Weiland, sectie E no 46, groot 38,50 aren, Koop III. Bouwland in de Buitendelsche Velden, sectie D no 188, groot 17,70 aren. Koop IV. Weiland te Bovenkerk, sectie D no 840, groot 48 aren. BELENDING bij biljetten breeder om schreven. te Waalwijk, zal ten verzoeke en ten huize van Gerardus van Huiten in het Tramstation te WAALWIJK des voormiddags elf uur kabinetten penant-, hoek- en linnenkasten, secretaires chifl'onières, schrijf bureaux, salon-canapé, uittrek-, wascli- en an dere tafelsstoelen en fauteuils met trijp- riet en andere zittingen, spiegels, schilderijen, enz. Een antieke kast en palisanderhouten kabinet. ijcictxi gehuwdonder 40 jaar oud en van goede getuigschriften voorzien. bestaat gelegenheid tot met gebruik van twee vrije kamers. Adres letyer H. bureau dezer courant.

Echo van het Zuiden | 1895 | | pagina 3