Notaris JUNK, Notaris RANT, Notaris RANT, HEIBELS EK IIIMUD: Advertentiën, publiek verkoopen: Spanje. Engeland. Duitschland. Oostenrijk-Hongarije. BINNENLAND. Burgerlijke stand. Handelsberichten. VERKOOPEN publiek verkoopen: UITVOERINGEN. Jaarmarkt en botermijn te Waalwijk Woensdag 23 October. Lang gewacht en niet gekregen GETROUWD AUGUST VAN BAAL, op Woensdag 23 Oct. 1895 bij INZET en Woensdag 6 No vember 1895 bij TOESLAG, 3 woonhuizen en een bouwter rein te Waalwijk in de Stations straat. PROVISIONEEL op Woensdag 23 October 1895, ter herberge van den heer Antonie Vloei- mans te Waspik-Boven, op Maandag 4 November 1895 OM CONTANT GELD waterwegen te zoeken, die geschikt zijn voor een betere verbinding tusschen Anam en de Mekong. Mercié is niet verder kunnen komen dan Moeangphi, waar zijn barkas den len September is verloren gegaan; hij gelooide dat hij, ware dit ongeluk niet geschied, de Mekong zou hebben bereikt langs de Tsjepone in het Laos gebied. In een gevecht tusschen de Fransche ko- lonne onder Duclonin en Chineesche roovers te Panai zijn 40 man der kolonne gedood en meer dan 100 gewond. Iemand heeft een revolverschot gelost op Rességuier, den directeur der glasblaze rijen te Carmaux, waar het werk gestaak is. Rességuier werd licht gekwetst. De aanslag op het leven van den heer Rességuier te Carmaux is geschied op de straat, toen hij zich, vergezeld van zijn schoon zoon, naar de fabriek begaf, vlak bij het ver gaderlokaal der werkstakers. Een paar honderd menschen waren in de straat toen het schot, dat de heer Rességuier zeer licht kwetste aan den schouder, viel, maar niemand stak een hand uit om den misdadiger te grijpen. Hij is ontkomen. Men gelooft dat den heer Jaurès als medeplichtige zal worden in hech tenis genomen. Er is een groote ontroering onder de stakers, ook omdat de penningmeester van hun comité is gearresteerd, als hebbende geld uitgedeeld aan werklieden, die van de glasblazerij waren weggezonden. Dit wordt beschouwd als een aanslag op de vrijheid van arbeid. Kardinaal Richard die bij het begin der expeditie gebeden voorgeschreven had voor de Fransche soldaten en den triomf der Fransche wapenen, heeft bevolen, dat Zondag a.s. in de Notre-Dame een plechtig Tedeum zal gezongen wordenter gelegenheid van de inneming van Tananarive. Te New-York is een telegram uit Santiago op Cuba ontvangenvolgens hetwelk het rebellenhoofd "Maceo (zevenmaal uit den dood herrezen!) na een hevig gevecht vun vijt :i d Spaansche troepen op den 2en de naand een zware nederlaag heeft toe- gr it. De Spanjaarden waren onder bevel v jneraal Navarro. Er zouden vijt hunner oni'i., en gedood, tien gewond en niet minder dan 380 —edood en gewond zijn. Waar de:- zou hebben plaats gevonden wordt t: rermeld. Te Madrid is belicht ontvangen dat een nieuwe bende opstandelingen de provincie Matauzas is binnengedrongen en tal van huizen te Salamanca in brand gestoken heeft. Uit Havanna wordt aan den Imparcial ge meld dat de Spanjaarden 800 opstandelingen verslagen hebben, die 24 dooden-achterlieten en een groot aantal gewonden terwijl de Spanjaarden 1 doode en 12 gekwetsten hadden. Het allernieuwste in Londensche schouw- burgkringeu isdat in het drama „Chees Boys Chees", dat thans in den Drury-Lane- schouwburg wordt opgevoerd, een echte mil- lionnair op het tooneel verschijnt. Het tweede bedrijt van het stuk speelt namelijk in Afrika, en de hoofdfiguur is de bezitter van een goudmijn. Om nu de voorstelling zoo realis tisch mogelijk te maken, heeft de directeur van den schouwburg een tegenwoordig in Londen vertoevenden millionnair verzocht die rol te vervullen waartoe deze, daar 't maar een rolletje is, zich met genoegen bereid verklaard heeft. Het blijkt uit het officieel rapport, dat Meijer, de moordenaar van den industrieel Schwartz te Muhlhausen, een oud galeiboef was en dat zijn misdaad niet met de sociaal democratie te maken heeft. De keizer is dus wat al te vlug geweest met zijn wensch, dat hel Duitsche volk de oogen eens mochten opengaan ten opzichte van het collectivisme. De keizer heeft de slagvelden om Meiz bezocht. Te Metz werd onder het voorbij rijden van Wilhelm en zijn vrouw geroepen: „Leve Frankrijk." Verscheidene personen werden gevangen genomen; eeD, een handels bediende, gevangen gehouden. De Deutsche Unionbank te Mannheim is voor 150,000 mark bestolen. De kassier Richard Mayer is op de vlucht. Keizer Wilhelm, de keizerin, de rijks kanselier en de reeds vroeger genoemde vorstelijke personen en hooggeplaatste auto riteiten hebben de onthulling van het monu ment voor keizer Friedrich te Worth bijge woond. De stadhouder van Elzas-Lotharingen hield een toespraak, en na hem een der generaals. Een koor zong. Door den minister van staat Hoffmann werd het gedenkteeken aan den stadhouder overgedragen. Ten slotte hebben de troepen voor den keizer gedefileerd. In zijne rede tot inwijding van het gedenk teeken, dankte de keizer uit naam der keizerin Friedrich en het keizerlijk huis de aldaar verschenenen. Daarna ging hij aldus voort Met diepbewogen hart vertoeft hier mijn hooge moeder, gedachtig dat het haar eens aan den arm van haar gemaal vergund ge weest is hier uit zijn eigen mond de tijding der eerste door hem bevochten zege te ver nemen. Bijzonder dankte de keizer zijn moeder voor haar gunstbewijs dat zij hier aanwezig wilde zijn. Wat wij gevoelen bij de aan schouwing van dit standbeeld en bij de vijf entwintigste herdenking van de wedergeboorte des vaderlands vooral hier, waar voor het eerst Zuid-Duitsch en Noord-Duitsch bloed zich samen tot het leem vormden, dat het Duitsche rijk weer hielp opbouwen dat treft diep aller hart. Wij jongeren beloven bij den aanblik van dezen hoogen overwin naar te bewaren wat hij voor ons bevochten heeft, dit Rijksland tegen wien het ook zij te beschermen en Duitsch te houden; zoo waar God en ons Duitsch zwaard ons helpe. Met een driewerf hoera op keizerin Friedrich wier aanwezigheid dezen dag de kroon had opgezet, besloot de keizer zijn rede. Bij het bezoek van den keizer te Agram is het allesbehalve ordelijk toegegaan. Op verscheidene punten kwam het tot hevige botsingen, waarin politie eu gendarmerie herhaaldelijk van de blanke wapens gebruik moesten maken, zonder dat zij de verbitterde menigte uit elkaar konden jagen. Er werden tal van personen gearresteerd. De demon straties zijn het gevolg van oude nationale en godsdienstige tegenstellingen tusschen Serven en Croaten. Eerstgenoemden zijn Grieksch, de anderen Roorasch. De Servische kleuren zijn rood, wit en blauw, de Croatisohe wit en rood. De eerste zijn die der Servische kerk, maar ook van het koninkrijk Servie; zij vertegenwoordigen dus het groot-Servische idée. Intusschen juichten de beide partijen den souverein, waar hij zich veitoonde, vol geest drift toe. Bij 't verbranden eener Hongaarsche vlag voor het monument van Jellachich, riep een student redenaar„Wij verbranden de vlag van het volk, dat tegen het keizerlijk huis gestreden heeft, om onze trouw aan de dynastie te betuigen." WAALWIJK. Op Zondag 20 dezer des middags 12 uur, zal door de harmonie l'Espérance, op de Harmoniezaal bij de Erven van Riel, worden uitgevoerd 1. Marie Henrittte, ouverture. Montagne. 2. Fantaisie sur l'opéra „Les Huguenots" (op verzoek) Meijerbeer. 3. Au Repos, polonaise. Tack. 4. Brigade-Marsch. Briffaux. WAALWIJK 19 Oct. 1895. De directeur-generaal der maatschappij tot exploitatie van staatsspoorwegen heeft, in antwoord op het verzoek der kamer van koophandel alhier om het station en het stationsemplacement met gas te verlichten, het navolgende bericht Utrecht, 15 Oct. 1895. „In antwoord op uw nevens aangehaald schrijven van 10 October 1895 no 375 hebben wij de eer uwe kamer mede te deelen, dat de verlichting van het station Waalwijk in dier voege is verbeterd, dat zij thans, naar onze raeening, als voldoende kan worden aangemerkt. Ofschoon wij het aanbrengen van gasverlichting dus overbodig achten, zijn wij niettemin bereid dit nader in overwe ging te nemen, ingeval de gemeente Waalwijk bereid mocht worden bevonden, het gas voor de verlichting van het station voor f 0,07 per M' te leveren." De directeur-generaal, (w.g.) J. L. CLUIJSENAAR. Wij feliciteeren de kamer van koophandel met het aanvankelijk succes, in deze aange legenheid behaald. *t Is aan hare onvermoeide en aanhoudende pogingen te danken, dat de zaak is gekomen in het stadium, waarin ze thans verkeert. Het woord is nu aan het gemeentebestuur en, naar 't ons wil voorkomen, zal de beslissing niet moeilijk val'en; voor een gasverbruikerzooals de exploitatie maatschappij kan zijn, is een prijs van 7 ct. per M3 niet gering te noemen, vooal als men in aanmerking neemt het groote gerief en de verhoogde veiligheid, die betere verlichting voor het reizend publiek van en naar Waal wijk zal aanbrengen. Uitloting. Bij de te Amsterdam gehouden trekking van de prijzen op certificaten Amsterdamsche Tentoonstelling, is de hoogste prijs (t 100.000) ten deel .gevallen aan het syndicaat Boisse- vain-Oppenheim, dat aanvankelijk de benoo- digde gelden toezegde. Aanbestedingen. Opgave der minste inschrijvers voor de aanbesteding, op 16 dezer gehouden te Am sterdam door het departement van koloniën: Perc. 38. 1000 kg. overleder, F. H. Helt, Amsterdam f 2450. 39. Div. leder, F. E. van Siebergen, Breda f 2701.50 40. 7ü0 vel voeringleder, J. van der Meer, Leiden f 707.— 41. Lederwerken, T. M. van Grinsven, Den Bosch f 3300.90 42. 230 M. diverse drijfriemen Geb. Prakke, Eibergen f 118.25 43. 10.000 veldfleschschoenen, W. Hoven Zn., 's Hage f 2750.— 44. Div. lederwerk, I. F. Se- gers Zn.Breda f 2862. Veroordecling. Donderdag heeft het gerechtshof te Den Bosch uitspraak gedaan in de zaak van M. B. 49 jaar, landbouwer, geboren te Beek en Donk, wonende te Vlijmen, appellant van een vonnis der rechtbank te Den Bosch, dat vonnis bevestigd, met uitzondering van de daaibij opgelegde gevangenisstraf; op dat punt vernietigd, hem schuldig verklaard aan dood slag en veroordeeld tot negen jaren gevan genisstraf. Hooge Iiurcii. Amsterdammers zijn gewoon aan hooge huren; inaar Londen overtreft ook in dat opzicht verreweg onze Amstelstad. Dezer dagen is een huis op Grosvenor-square ver huurd voor t 75.000 per jaar, en bij die gele genheid bleek dat de 60 huizen van dat plein hun eenigen eigenaar een inkomen opleveren van f 1 900.000. Woensdag vervoegde zich bij een de ban kiersfirma S. in de Spuistraat te 's Graven- hage, een vreemdeling, die een belangrijk bedrag op een credietbrief wenschte op te nemen. Bij aandachtige beschouwing van dit document werd ontdekt, dat hierin vermoe delijk vervalsching had plaats gehad. De politie werd telefonisch gewaarschuwd en toen de man het lange wachten moede, wilde ver trekken, vond hij in het voorhuis twee recher cheurs. Daar hij zich niet kon legitimeeren, werd hij ingerekend. De aangehoudene bleek in het bezit te zijn van nog meer crediet- brieven, gezamelijk tot een vrij aanzienlijk bedrag. Omtrent zijne identiteit bestaat nog geen volkomen zekerheid. De man was bij zijne aanhouding elegant gekleed, had een kostbaar gouden horloge op zak en droeg een diaman ten doekspeld. Dc brandstichtingen te Domburg Omtrent de jongste brandstichtingen schrijft men nog het volgende uit Domburg Daar het nu toch waarlijk hoog tijd begint te worden, dat de daders der herhaalde brandstichtingen alhier ontdekt worden,hebben eenige ingezetenen f 100 uitgeloofd voor den- gene, die eenige aanwijzing kan verschaffen, welke tot de opsporing leidt. Voorloopig heeft dat nog geen gevolg gehad. Wel zijn in den- zelfdeu nacht van de beide laatste branden door een viertal vrouwen, die op den „Hoo gen Hil" stonden om er naar te kijken, naar haar beweren twee mannen gezien, die door het vroon slopen in de nabijheid van een rieten loods, die daar is geplaatst ten behoeve van de werken aan de duinglooiing. Toen de vrouwen het duin afliepen verdwenen de beide mannen, en eene andere vrouw, die in de nabijheid woont, verklaart, die mannen eveneens te hebben gezien; zij trokken, op haar nadering hun jassen over de hoofden en gingen weg. (Hbl.) Doodgedrukt. Te Gronau is Woensdag bij het vervoeren van een grooten stoomketel voor de firma van Delden Co. een metselaar doodgedrukt. De baas-metselaar v. d. Berg der firma G. Butman te Enschedé is onmiddellijk in ver zekerde bewaring genomen. CAPELLE. Vanaf 115 October. GEBOREN: Johanna, dochter van Johannes Zwart en Johanna Maria van de Nieuwe- giessen. Willem, zoon van Arie Broeks en Pielernella Sprangers. Adriana He lena, d. van Adriaan van Beek en Berdina Helena Varossieau. Teunis, z. van Teunis Waarts en Magritha Jenneke van derMoo- ren. Jacobus Wilhelmus, z. van Wilhel mus Klootwijk en Willemina Ramstijn. Joostdina, d. van Jacobus van Beek en Johanna van den Hoek. OVERLEDEN: Simon van Dieraen, 1 maand. Anna Leentje van Pelt, 7 m. Adriaan Braspenning, 3 m. Sijke Johanna Maria Spierings, 6 m. Oristiaan Mouthaan, 3 m. GEHUWD: Jacobus Rijken, 29 j. te Sprang en Catharina Johanna Rijken, *24 j. te Capelle. HUWELIJKS-AFKONDIGINGEN: Peter van der Schans, 31 j. en Adriana Cornelia Prais- sers, 29 j. te Vrijhoeven-Cappel. SPRANG. Vanaf 115 October. GEBORENChristiaan zoon var. Wouter de Rooij en Geertruij de Rooij. Helena, d. van Leendert van der Haramen en Josijna van Dongen.- OVERLEDEN: Aart Johannes van Thielen 11 maanden. Johanna Schouten, weduwe van Quirijn van der Bijl, later van Marinus de Graaf, thans echtgenoote van Theodorus van Woensel, 71 jaren. Aartje Leentje van Pelt, wonende te Capelle, lm. Adri ana Vos, 45 j. Adriaan Braspenning, 3 m., overleden te Capelle. HUWELIJKS-AFKONDIGINGENGerrit van Dongen, 27 j. metNeeltje Kuijsten, 23 jaren van Waalwijk. Gerardus Molenschot, 22 jaren met Geertruij van den Akker, 23 j. van Loonopzand. W A AL W ljK7Ï8~ÖcI De handel in hoornvee was heden weer zeer vlug, bij flinken aanvoer. De veronderstelling en de hoop, dat binnenkort Belgie zijne zoo hinder lijke en lastige grenspalen voor den invoer zal opruimen, doet den handel herleven en de prijzen stijgen. Kalfkoeien golden f 155.f225.a f Dito vaarzen I 135.it 195.f Jonge varkens aangevoerd 95 stuks, ver kocht van i'3.75 a f9.f Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 488 kg. van f 1,01 it f .1.19 per kg. Eieren f5 k 6,25 per 100 stuks. Met het oog op de aangekondigde veiling te Antwerpen tegen Dinsdag 29 dezer van P* m. 80,000 stuks huiden is de handel thans stil. Er is voor het moment zoo weinig koop lust als er sedert jaren op het correspondee- rend tijdstip bekend is. De voorraad groeit op alle stapelplaatsen sterk aan. Nu is het waar, dat er bij de looierij nog zeer veel behoefte bestaat, zoodat er nog veel voor het najaar- en wintersaisoen moet gekocht worden. Met belangstelling wordt het verloop dezer veiling dan ook gadegeslagen. Leder blijft zeer vast gestemd op vorige prijzen, maar toch zijn deze weer niet in evenredig heid met de sterk opgedreven huidenmarkt. Er kan dus van de huiden heel wat af, alvo rens men op lagere lederprijzen moet rekenen. Als de winter vroegtijdig invalt zal de be hoefte gaandeweg toenemen waarschijnlijk gepaard met eene opgaande ledermarkt. In schors en alle andere looimiddelen is het stil. Daarin kan alleen meer leven komen als de looierij over 't geheel den arbeid weer flink hervat en dat is niet te verwachten als de huiden zoo duur blijven. Deze veronder stelling is niet gewaagd, zij spiegelt zich duidelijk af in de goedkoopte der looimid delen. van Waalwijk EN HERMINE VAN ALEM, die, mede namens wederzijdsche familiën, oprechten dank betuigen voor de vele be wijzen van belangstellingbij gelegenheid van hun huwelijk ondervonden. Osch 15 October 1895. fs Waalwijkzal ten verzoeke van An- tonie Elshout te WAALWIJK, telkens des avonds om 7 'uur, in het Café van Antonie Gerris te WAALWIJK te WAALWIJK, zal ten verzoeke van den heer W. SWOLFS te Waspik, DEFINITIEF op Woensdag 6 November 1895, ter herberge van Gerrit Ackkrmans te Waspik-Boven, telkens 6 uur 's avonds, Gemeente WASPIK: Koop I. Hooiland en Weiland, sectie E no 7, groot 30,10 aren. Koop II. Hooiland en Weiland, sectie E no 46, groot 38,50 aren, Koop III. Bouwland in de Buitendelsche Velden, sectie D no 188, groot 17,70 aren. Koop IV. Weiland te Bovenkerk, sectie D no 840, groot 48 aren. BELENDING bij biljetten breeder om schreven. te Waalwijk, zal ten woonhuize van Hendrik van den Bosch te WAAL WIJK, in de Stationsstraat, 's voormiddags 11 uur als Eikenhouten Kastje Klok Spiegels Schilderijen Kachels, Kabinet, Glas- en Aardewerk Tinnen-, Koperen- IJzeren- en Blikken Keukeugerief Linnen en PellenDekens. VerderLandbouwgereedschappen, kruiwa- wagen en Waschkuipen.

Echo van het Zuiden | 1895 | | pagina 2