KINDER- en FAMILIEFEEST, Timmermans-Van Tuienhout, Notaris RANT, Een geheelen netten INBOEDEL, Notaris RANT, Notaris BINK, Aanbesteding. op ZATERDAG 28 December1B95, Prof. Boltini Advertentiën, MUSIS SACRUM Prof. B 0 L T I N I. GEVRAAGD: bekwame zwikkers komt te CAPELLE! Burgeilijke stand. Handelsberichten. Donderdag 19 December, SCHITTEREND publiek verkoopen publiek verkoopen: finaal verkoopen Huiden- en Lederberichten. WAALWIJK. 's avonds 5y2 urn"» le atd. GOOCHELTOEREN. 2e afd. WERELDTABLEAUX. op Donderdag 19 December 1895, Het 3 en 4jarig schaarhout was sende Donderdagen 2 en 16 Januari Onder Sprang, Maandag 30 December 1895, Het gedeeltelijk AFBREKEN en BOUWEN van een dubbel woon huis voor den heer A. Wagen makers, te Waalwijk, onder beheer van Jos. van Ree, commissie ad hoc in de vorige vergadering uitgebrachte rapport in zake den aannemer A. li. Deckers een nader rapport van de commissie van onderzoek in zake de hooge kosten van de eerepoort buiten den Vuchter- uitgang, alsmede een verweerschrift van den ingenieur architect met bijlagen op het voor stel tot zijn eervol ontslag, in druk bij de leden te doen rondzenden. Moord Hoogsteden. De rechtbank te Rotterdam verleende Za terdag rechtsingang met last tot instructie en bevel tot gevangenhouding tegen Willem van Berkel en hetzelfde met gevangenneming van Catharina Wilhehnina Hoogsteden (zuster van A. F. Hoogsteden, den vader van den vermoorden knaap, en schoonzuster van Wil lem van Berkel,) beiden verdacht van moord met voorbedachten rade op den scholier A. F Hoogsteden. Catharina Wilhelmina 1'oogsteden werd te 91/2 uren Zondag voormiddag, ten huize van haren broeder Johan Hoogsteden in de St. Mariastraat, door de politie gearresteerd en naar de strafgevangenis aan den Noord- singel overgebracht, nadat door den rechter commissaris mr. J. H. van Meurs en den substituut officier van justitie mr. H. J. K. Dijckmeester, bijgestaan door de inspecteurs van politie H. A. Theunisse en M. B. van der Hoeven, eene huiszoeking in hare woning was gedaan. Maandag en Dinsdag hebben een aantal re chercheurs onder bevel van een inspecteur van politie in het water van den Boezem naar de vermiste kleeding van den vermoorden knaap gedregd, doch zonder resultaat. De verhooren van de verdachten en van hen, die opgeroepen werden door den rechter- commissaiis om getuigenis af te leggen, zijn in vollen gang. (N. R. Ct.) Mishandeling. Verleden week kregen op een looierij te Waalwijk twee werklieden twist, waarbij een der twistenden door zijn tegenstander werd mishandeld en in een kalkput werd geduwd. Door zijn kameraden werd de man uit de kuip geholpen en huiswaarts gebracht, daar zijne oogen, vol kalk, den dienst weigerden. Geneeskundige hulp is ingeroepen, maar het gezicht schijnt gelukkig niet te hebben geleden. Tegen den dader is procesverbaal opge maakt. Wat men al niet vindt. Naar men aan de N. Gron. Ct. meedeelt, hebben de loodskotters van Delfzijl jl. Woens dag in de Noordzee een bark, geladen met hout, gevonden over welke raadselachtige vondst men zich in gissingen verdiept. Er lag geld op de tafel en de kleeren hingen in de kasten, terwijl van binnen niets beschadigd was of onraad deed vermoeden. Maar er was geen mensch in aanwezig. Het galjoen was van vo en van het vaartuig weggeslagenmaar overigens is het schip onbeschadigd. Misschien is het door den storm van de laatste dagen van de kust van Zweden weggeslagenterwijl niemand aan boord was; maar 't kan ook zijn, dat de sleepboot verongelukt is en dat de opvarenden van de bark zich niet veilig waanden of wel de personen zich op de sleepboot hebben gered, terwijl het hur. niet ge'.ukt is weer op het vaartuig te komen. Naar men zegt, is het een Zweedsche bark. Vermist enz Sedert T">nderdag is !te 's Hertogenbosch vermist een 20jarig meisje; en in dezelfde stad is gevankelijk binnengebracht de 1ste luitenant der cavalerie V. Q die voor den krijgsraad zal terecht staan wegens schaking. Brand. Maandagochtend ten ongeveer vier uren woedde te 's Hertogenbosch een hevige brand in de rijtuig- en wagenmakerij van M. van Beurden. Het geheele houtmagazijn met al het zich daarin bevindende werd eene prooi der vlammen. De schade is vrij aanzienlijk. Gestikt. Te Venraai is de arbeider Th. K. bij het lossen van meel onder de zakken gekomen; hij bleef op de plaats dood. Zijne vrouw blijft met zeven jeugdige kinderen achter. Geen doodstraf, maar De Middelburgsche Ct. (liberaal) wil geen doodstraf, maar geeft in overweging of menig gevangene niet wat meer, wat beter, wat meer productief werken kan. Kan er niet wat anders voor hen gevonden worden dan werk, waai door zij in concur rentie treden met deze of gene in de maat schappij, die toch al moeite heeft zich een bestaan te verschaffen Zou er hier op de heide of in Oost- of West Indie niet goede arbeid kunnen verricht worden, b.v. tot ontginning van grond of tot hulp bij deze of gene industrie, waarbij de eigenaar zulke arbeiders kan gebruiken, mits de staat zorgt voor behoorlijk toezicht en huisvesting van de gevangenen, die daarvoor geschikt zijn Maar bij dat werk late men hen, die wegens hun misdaad een zware straf kregen, niet onbetaald. Van dit loon kon dan een deel worden afgestaan aan hen, die de nadeelige gevolgen van hun misdrijt nog ondervinden. Het geval doet zich vaak voor, zegt het blad, dat door een misdrijf een kostwinner werd getroffen en vrouw en kiuderen beroofd zijn van hun eenigen steun. In zulke gevallen moest men tot den dader kunnen zeggen: gij moet werken en ontvangt daarvoor wekelijks zooveel, maar de helft of meer gaat naar de vrouw of de kinderen, die gij ontroofd hebt van hun'natuurlijken steun. Hetzelfde zou ook als verplichting moeten rusten op hem die een aider ongeschikt maakt tot werken. Gelukkig ontsmmt. De kapitein - paardenartsj Quadekker, te Haarlem, voor velen in onle gemeente en de omstreken een goede bekeide, is Maandag middag te 4 uur aan een grjot gevaar ont snapt. Terwijl hij op den Kruisweg bij het Sta tionsplein reed, slipte door de gladheid van de straat zijn paard, zoodst hij voorover daar afviel, terechtkomende op de rails der tram. Juist kwam de tram den hoek om, en om den bocht te kunnen met\vrij groote snel heid. Zeker zou de tram ovtx de beenen van den heer Q. zijn gegaan, deze niet de tegenwoordigheid ^tri geest had gehad ze op te trekken, waardoir de wielen hem rakelings passeerden. De he:r Q. kwam er nu met den schrik af. De concücteur van den tram rukte tijdig zijn paard vin de lijn. Hrutilc inbraak. Zondagavond iste Amsterdam een brutale inbraak gepleegd n een sigarenwinkel aan de Tichelstraat. Drie cpgeschoteu jongens hebben de buitendeur opengebroken, terwijl de be woners afwezig wa-en, en door binnenbraak zich toegang vershaft tot de kasten in de achterkamer, waarit zij twee gouden horloges met kettingen en een nikkelen horloge ont vreemdden. Zij wtrden in hun werk gestoord door den zoon ^es huizes, die licht zag branden en de ditven verraste. Hij wist een van hen te grijpn en met behulp van de buren aan de p'litie over te leveren. De gearresteerde were in het bezit gevonden van een dolk en een fcitel, doch had geen der gestolen voorwerpn bij zich. (Hbl Loonopzamlli Dec. Gisteren morgen omstreeks half neTn had hier een vreeselijk ongeluk plaats. Ie heer K., een flink jon geling uit Tilburg, toen hij reeds aan raakt er onder. I opgenomen, tot V nog mee genomen vervoerd worden. Dr. Van Gi'.s uil uit Kaatsheuvel w doch konden alle binden en verzac; streeks 11 uur wa reeds overleden. wil op den tram springen; 't rijden was, pakt mis en eerlijk verminkt wordt hij 1 Berkel in 't tramstation doch hij mocht niet verder Waalwijk en dr. Romeling ren spoedig bij den lijder, n zijne wonden wat ver en, hij moest sterven. Om- de ongelukkige dan ook Van 1 GEBORENMaria jaar en Catha HUWEL1JKS-AFK0 VPELLE. Nov.15 Dec. dochter van Alberdina de Rooij. Be lina, d. van Johannes Tim mermans en Catharina Johanna Werther. OVERLEDEN: Geetruida Adriana de Roon, 15 jaar. HUWELIJKS-A AN IFTE Jan Rizeribrand, 24 na Verduijn, 29 j. DIGINGEN: Jan Treffers, 23 jaren te bonopzand en Maria Helena Konings, 22 j; GEHUWD: Antoiie Sterrenburg, 22 jaren en Lucia Antonejia de Bruijn, 28 j. Teunis den Hollander 22 j. te Vrijhoeven-Cnppcl, en Anna Adrina Verheijden. SPRANG. V21 115 Dec. GEBOREN: Dorajluiberdina, dochter van Hui- berdina Bogjs. Jacobus, zoon van Pie- ter Broeks tl Martijna Versteeg. GEHUWD: Johajnes van Tiggelen, 27 jaren met JohaniulPaqui, 22 jaren. GORÏ'JCHEM16 Dec. De prijzen der (tanen waren als volgt Ristarwe f6,50 6,75, roode dito f6,— k 6,15 witte dito f5,90 56.20, inl. rogge f4,60 a 4,75, buitenl. dito f 4,101 4,20, gerst (4,40 a 4,40, haver f3,00 a 3,20, duivboonen f6,25 a 6.50, blauwe erwten fO,a 0,- alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 228 runderen. Ie qual. Kalfkoifcn f200 220 Kal ('vaarzen f 140 a *160 Melkkoeien (150 5.160 Hokkeling osse1 5 D/o jarige ossen f100 5 120 Guiste vaarzen f 90 5 100 Pinken f 70 a 80 Graskalveren f 50 a 60 Nuchtere kalv. f 12 a 15 Aangevoerd 4 'arkens van 16 a 17 c., per half kilo, '144 bigen van (4,— a 7.— per stuk Eieren f 1.30 a 1»0 per 26 stuks. Boter 65 a 70 ct per y3 kilo. ROII'ERDAM, 16 Dec. Tarwe Vlaamscte, Zeeuwsche, Flakk enOverm De beste f 5.50 f6.70. Mindere en gerige 1' 0.— a 0, Rogge. Vlaamsde, Zeeuwsche en Overmaassche de beste f 4.00 5 .40 dito mindere fO,50. Gerst. Zeeuwse., Flakk. en Overin. Winter f3,40 a 4.50; mind^e fO,— a 0,— beste Zomo f3,40 a 3.90 mir^| re f0,a 0. Haver. De besl' f 2.5 3. Mindere f 0.1 0. Paardenboonen. iDe beste f4.75 5.10. Duivenboonen \*n f0.a 0. Bruine booncn <e beste f 10,k 10,75 Mindere f 0.ijjO. Blauwe erwten. De beste f6.25 a 8.25 Witte boonen. )e beste f11 50 5 12.75. Mindere f0.5.6. Koolzaad. Puik ieeuwsch en Overmaasc.li zak goed tot fO.—afv— Zomerzaad f0,— tot f 0.— Xanariezaad f6.-tot f7.60 ROTTERDAM, 17 Dec. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 94 paarden, 0 veulens, 0 ezel, 800 vette rundereu, (592 magere dito, 428 vette en graskalveren, 80 nuchtere kalveren, 22 schapen of lammeren varkens, 114 biggen, 1 bokken. De bestede prijzen liepen als volgt Runderen: le kw. 68 act. 2e kw. 62a ct. 3e kw. 56 a ct. Kalverenle kw. 92 ct., 2de kw. 85 a ct.3de kw. 75 a ct. Schapen: le kw. ct., 2e kw. ct. Bericht van den loop der Traanmarkt.in Bergen van A. IIOOGENDIJK Jzn. Vlaardingen Heden noteer ik: Puike bruine Berger looiertraan f26,50 p. ton. bruiublanke Bergertraan f33,1 blanke Bergertraan f43, Groenlandsche Robbentraan (smeertraan) in petroleum fusten van pl.m. 190 L. in gewone fusten van pl.m. 100 L. f30.— p. 100 L - Maaslevertraan f26.p. ton Nat. Med. levertr le soort f78.p. ton. u (stroogeel) 2e u fp. ton Stoommcdicinale levertr. le f88.p. ton. 2e f p. ton. LUIK. Daar de daling der huidenprijzen onzekerheid gebracht heeft onder de koopers van leder, is hieruit een groote kalmte gevolgd. De weinig beduidende omzet geldt slechts de beperkle belioefte van het oogenblik; de koopers wachten 0111 te weten of de daling der grondstof geen invloed zal uitoefenen op den lederprijs en men ruimt allen voorraad op, die noodwendig krimpt. Overal neemt men op 't oogenblik waar een strijd tusschen -verbruiker en looier om een daling tot stand te brengen. De looierij biedt weder stand, want zij is van oordeel dat het niet mo gelijk is het leder mede te doen dragen den ach teruitgang der huidenprijzen; die 110 115 pCt. omhoog gegaan waren. Er bestaat alle aanleiding om bedaard te wach ten tot de voorraad is uitgeput, de behoefte zich doet gevoelen en de vraag den toestand komt verhelderen. De looierij moet zich wel wachten te verkoo- pen met concessieszij kaï: dat met het oog op den geringen voorraad in dQ kuipen. Onder de tegenwoordige omstandigheden zou eene daling niet den verkoop kunnen bevorderen, maar in tegendeel slechts verwarring kunnen brengen in alle takken der ledernijverheid. HAVRE, 14 Dec. Er valt geen groote verandering te melden in den toestand onzer markt; toch zou de stemming iets beter zijn dan vroeger. Te Antwerpen zijn de laatste dagen eenige za ken gedaan aan tamelijk voldoende prijzen. Te Montevideo is afgedaan eene partij van 6000 os saladeros Denis, onder zout einde Februari in de pariteit van 65.50 op de veiling te Antwerpen; op die conditie blijft men kooper. De prijzen in Laplata schijnen zich dus rond dien grondslag te wiilen stellen. Hier zijn de zaken zeer kalm geweest en de veiling, 12 dezer gehouden, heeft maar een mager resulta t gehad; van de 30000 aangeboden huiden zijn slechts omstreeks 4000 verkocht. LONDEN. Uitslag der 17e veiling. Aangeb. 59515, verkocht 29563 ossen en koe 15075, f 10599 Singapore en Pe- nangbuffel. 2927, 399 dr gez. Oost-Ind. 21453, 2325 Ind. Kips 13645, u 1295 Rangoon enz. Het meerendeel van het aanbod bestond uit partijen, bij vorige veilingen onverkocht gebleveu en welker afdoening voor het einde des jaars door houders geëischt was. Om daartoe te geraken zijn zij verplicht geweest nieuwe prijsconcessies te doen, van 7. a 1 d. per pd. naar qualiteit. Zooals steeds 't geval is hadden de koopers er tegen, juist voor nieuwjaarsdag zich met waar te overladen. Maar de gelegenheid scheen zoo gun stig, dat flinke zaken gevolgd zijn. 't Schijnt dat de prijzen nu gekomen zijn op een peil, dat geen verdere daling meer is te wachten. Gezouten Plata en Rio-Grande huiden zijn den laatsten tijd te Liverpool niet verhandeld in eerste hand. Er zal eene prijsverlaging noodig zijn overeenstemmende met de waardevermindering van alle andere ledersoorten, om de koopers aan de markt terug te brengen. De volgende veiling heelt plaats 9 Januari. te. geven door Entrèe le rang 20, 2 e rang 10 ceDt. HH. onderwijzers hebben vrijen toegang evenals de geleiders der kinderen. t3gen hoog loon, op de machinale schoenenfabriek van te Waalwijk, zal ten sterfhuize van den heer II. VAN CAMPEN, te Sprang, 's morgens 10 uur en om gereed geld, als: tafels, stoelen, canape's, kasten, secretaire, kabinet, brandkast, spiegels, schilderijen, kachels, ledikanten, linnen en pellen, bedden met toebehooren, boeken, koper-, tin-, glas- en aardewerk goud en zilver, bouw- en melkgereedschappen. Een aftands ruin paard, tilbury, hoog- en laagkar, 35000 kilogram hooi; 2500 kilo gram stroo. Koop 1 achter het huis te Sprang 2 op den Vrijhoevenschen akker 3 op den Hooge Vaartschen dries 4 op den dries aan de Egmondsche steeg. u 5 Zijnde 14 opgaande WILGEN- BOOMEN, wassende op de perceelen te Drongelen. De verkooping vangt aan met de veiling van het hout. De goederen zijn eén uur voor de ver kooping te bezichtigen. te Waalwijk, zal ter herberge van MA THEUS VAN VUUREN, te Sprang, op 1896, telkens 's avonds 7 uur, Koop I. Een huis en erf met daarachter liggenden afgepaalden tuin, sectie B no 841 en westelijk gedeelte van no 840, groot, te zamen ongeveer 8 aren 85 centiaren. Koop II. Een bouwterrein met daarachter liggenden afge. aalden tuin, ten oosten naast koop I, sectie B no 842 en oos telijk gedeelte van no 840, groot te zamen ongeveer 11 aren 85 centiaren. Koop III. MASSA van koopen I en II Koop IV. Een bouwterrein, kadastraal bekend als tuin, ten westen naast den vorigen koop, sectie B no 1317, groot 10 aren 26 centiaren. Toebehoorende aan Theodorus van Woen- sel en de Erven Qüirinus van der Bijl. Koop V. Een huis en erf, sectie B no. 1540, groot 3 aren 80 centiaren. Toebehoorende aan Johannes Adrianus Goedhart c.s. schoenmaker te Sprang. te Waalwijk, zal voor de Erven VAN SLUIJSVELT, op voorm. 10 ure, in bet Wapen van Amster dam te Heusden, Een huis, koetshuis en tuingroot 9,57 aren, ingezet op f4100. des namiddags ten 5 uur. Bestek en teekening ter inzage in het koffiehuis van den heer L. VAN HILST aan de Haven te Waalwijk. Inlichtingen op de werkdagen en aanwij zing op den dag besteding des voor middags ten elf ure. Inteekenlijst ligt ter beschikking in het stalionskoffiehuis van den heer VAN DON GEN.

Echo van het Zuiden | 1895 | | pagina 3