Notaris RANT, Notaris RAMT, Notaris RANT, Toover- en Geestenvoorstelling R C. Meisje, DeMuziekbode. 12 prachtige Éuzlekspeelwerh, Voorhanden bi| Antoon Helen i OVERHEMDEN, BOORDEN, MANCHETTEN enz, enz, Advertentiën, Br. ROMELING, CAPELLE, van dsn keer Van Dongen. GEVRAAGD Bepalingen Ths. A. van DELFT, Handelsberichten. publiek verkoopen Kaatsheuvel, Dinsdag 4 Februari, Prof. BOLTINI. Zitting kantongerecht Waalwijk. bij Toeslag Dinsdag 25 Februari 1896, op Dinsdag 4 Februari a.s., TOESLAG 5 Februari 1896, Stationskoffiehuis 's avonds 772 UUL schijnbare Entrée 50 Cent. om direct in dienst te treden in eene LEER- en SCHOENZAAK een NET Geïllustreerd Muzikaal Weedblad. 'l Goedkoopste Muziekblad in Nederland. waaronder een HARMONIUM, etc. Men gelieve proefnummers te vragen. Men abonneert zich bij ANTOON TIE- LEN te Waalwijk. inrichting tot het vervaardigen van Eenig agent van de Stoomwas— scherij firma DOUAY Co. te 's—Hertogen bos ch. dilzuchthet belang, dat wij in „Vlijt en Volharding" stellen, doel het on? zeggen. De kleine kapel van l'Espérance voerde vóór en na de bedrijven eenige nummers uit, waar onder vooral uitmuntten een solo voor trom bone en een solo voor piston, ben directeur, de heer W. v. W komt een woord van lol voor de flinke leiding zijner mannen toe. Het een bij het ander genomen hadden wij dus een preïtigen avond, be tooneelvereeniging heeft eer van haar werk. Van harte roepen wij haar toe: Volhard in uw streven, schrijd moedig voorwaarts en bezorg ons, kan het zijn .reeds spoedig, weer eenige genotvolle uren. Verduistering. Gisteren werd onder Capelle door de ma rechaussee in beslag genomen een paardje en wagen, als verduisterd uit een faillieten boedel onder Oosterhout. Magnetiseur. Zoo na en dan ziet men hier een z.g.n. magnetiseur rond loopen, die altijd er nog op uit is de gestolen f 300 te recht te brengen. Arrest. Bij arrest heeft het gerechtshof te 'sHer- togenbosch met vernietiging van het vonnis der arrondissements rechtbank aldaar, waarbij aan den staat der Nederlanden zijne vordering tegen het Groot Waterschap was ontzegd, den Staat gegrond verklaard in zijnen eisch en mitsdien het Groot Waterschap veroordeeld om aan den Staat te betalen de som van f 90.0Ö0, met de renten daarvan van af den dag der dagvaarding en de kosten der beide instantien. Voor den Staat trad op mr. Van Zinnicq Bergmann en \oor het Groot Waterschap mr. F. Hengst, beiden advocaten aldaar. (Nb.) Een duur overhemd. Een ingezetene van Amsterdam, die 440 loten van de tentoonstelling had aange - kocht, wonééu overhemd. Iïiiometcrboekjes. Door de exploitatie Mij. is voor de hou ders van kilometerboekjes een zeer gunstige maatregel genomen, door nl. deze personen toe te staan hun boekje ook te doen invullen voor het lijngedeelte van Rosendaal tot de Belgische grens, althans wanneer zij tevens in het bezit zijn van een abonnementskaart geldig voor de lijnen der Belgische staats spoorwegen. Dure zalm. Men schrijft uit Woudrichem Hoewel er druk gevisckt wordt, zoowel met zegens als met drijfwant, is het zeldzaam als er een zalm gevangen wordt. De prijs der zalm is echter buitengewoon hoog, één zalm brengt soms circa f 100 op. Per half kilo is de prijs f 2.10. Met de overige iviervisch gaat het wel iets beterde laatste dagen werd redelijk goed gevangen. Moord Hoogstede. De rechtbank, Maandag middag in raad kamer vergaderd, besliste dat er geene redenen bestonden het voorloopig arrest van Catharina Wilhelmina Hoogsteden te verlengen en ge lastte mi'sdien hare invrijheidstelling. In de put. Een droevig ongeluk had te Zeeland (ge meente Uden) plaats. Terwijl eenige kinderen zich met spelen vermaakten, zagen zij, dat iemand met het hootd naar beneden in een put stond. Op hun hulpgeschrei snelden de buren toe, die tot hun ontsteltenis bemerkten, dat het de eigen vader der kleinen, zekere V. K., was, die hier jammerlijk den dood had gevonden. De overledene stond als een braaf oppassend man bekend, was weduwnaar met een groot gezin, dat in onverzorgden toestand achterblijft. Verdronken. Te Sliedrecht heeft men uit Ernden de lieurige tijding ontvangen, dat de 50jarige A. Manster aldaar van een bak in het water is gevallen en jammerlijk verdronken. De ongelukkige laat een vrouw met 5 kinderen die metterwoon te Sliedrecht ge vestigd zijn, in kommervolle omstandigheden achter. Zekere K. uit Gemert, die Zondagavond te Helmond een tooneelvoorstelling had bij gewoond, werd Maandagmorgen bij sluis 7 der Zuidwillemsvaart levenloos uit het water gehaald. Men vermoedt dat hij op zijn terugtocht naar Gemert door de duisternis misleid te water is geraakt. Lijk gevonden Men schrijft uit Den Bosch Maandagmorgen is hei lijk van Schoontje, het Israëlitische meisje dat voor ongeveer 0 weken spoorloos verdween de stad binnen gebracht. Een zandschipper had in de Dieze lang zwart haar op het water zien drijven en naderbij komende ook het bovendeel van een menschenhoofd ontwaard. Hij haalde het lijk uit het water en legde het in zijn schuit. Het was Schoontje. Op een raderbaar werd het lijk naar het ouderlijke huis aan de Breedehaven vervoerd. De ouders, die om handel te drijven de markten in de buurt plegen te bezoeken, waren naar Eindhoven zoodat de thuis gebleven kinderen het lijk van hunne zuster in ontvangst moesten nemen. Schoontje moet een beeldschoon meisje zijn geweest. Zij was achttien jaar en had verkeering met een stafmuzikant. Men roemde haar als deugdzaam en vlijtig. Het was na eene woordenwisseling met haren aanslaande, dat zij in opgewondenheid haar huis verliet om er zoo weder binngebracht te worden. Gepakt. Hadden er in den laatsten tijd meer of min geslaagde pogingen tot inbraak plaats in de gemeente Zomeren, Zondag is het gelukt aan twee marechaussees van de brigade gevestigd te Asten in de Peel onder de gemeente Asten de hand te leggn op twee Belgische bandieten, beruchte inbreken. Of deze schuldig zijn ook aan dc inbraken te Zomeren zal spoedig zeker wel blijken. Intusschen ging het gevangennemen dezer bandieten niet zoo heel gemakkelijk. Er was bericht ontvangen dat zij zich tot schuilplaats hadden gekozen een onbewoonde .arbeiders keet in de Peel. Twee marechaussées gingen er nu op los. Spoedig ontwikkelde zich een formeel gevecht De geboden tegenstand was zóó hevig, dat het een oogenblik scheen dat de bandieten zouden zegevieren. Doch toen toonden de marechaussees Borgers en Draaijer, dat zij terecht waren opgenomen in het keur korps. Met kalme kracht en vastberaden rnoed volhardden zij en het einde was, dat zij de overhand behielden. Doch niet dan nadat een hunner tegenstanders door een revolverschot onschadelijk was gemaakt. Later bleek, dat de wonde niet gevaarlijk was. FlesschentrckkeriJ. Te Maastricht zijn gevankelijk binnenge bracht de beide gebroeders T.. uit Meersen, verdacht van oplichting (flesschentrekkerij). Beklaagden zouden zich van den naam eener gelijkluidende firma als door hen was aan genomen, hebben bediend, om zich bij ver schillendehandelshuizen krediet te verschaffen, wat hun dan ook maar al te zeer. is gelukt. Smokkelarij. In de azijniabriek der firma Haas en Zoon, te Haarlem is door een der commiezen- verificateur een belangrijke aanhaling gedaan. Zooals het daar gebruikelijk is, wordt de moutwijnvoor het vervaardigen van azijn bestemd door de commiezen in de fabriek met azijn of eene essence daarvan vermengd; dan is hun taak afgeloopen en heeft de fa brikant 10 cent accijns per liter voor den aldus vermengden moutwijn te betalen. Nu schijnt fiet, dat de fabrikant kans zag er den azijn weder aan te onttrekken, althans: een commies hield een vat z. g. az'jn aan, dat niet andars dan moutwijn inhield, en bij een visitatie der fabriek bleek, dat ook daar onvermengde moutw n aanwezig was, niet tegenstaande de vermenging had plaats gehad. Voor moutwijn, bestemd tot het stoken van gedistilleerd, wordt 63 cent per liter betaaM. Er wordt gesproken van een boe'.e van een halve ton. Tiissehcn broeders. Aan de broodfabriek van de firma Verkade en Comp. te Zaandam ontstond verleden week twist, geboren uit kleine plagerijen, die allengs ernstiger wei den, tot dc beide partijen in hartstocht toenamen, zoodat de een den ander een plank naar het hoofd wierp, waarop de laatste een deegrol opvatte en daarmede zijn tegenpartij een slag toediende op het hoofd achter het oor, met het noodlottig ge volg, dat deze Zaterdagavond is overleden. Te meer droevig is dit feit omdat het broeders zijn en toeleg tot doodslag in het geheel niet bestond. De verslagene is ongehuwd. De bedrijver is gehuwd en vader van twee kin deren. Hij is zinneloos van smart en moet voortdurend bewaakt worden. Baardwijk. Uitslag der verkiezing voor een lid van den gemeenteraad. Uitgebracht 110 stemmen. Van onwaarde één; meerderheid 55 stemmen op Adrianus van Iersel werden uitgebracht 65 st. alzoo gekozen. Verder verkregen Henricus Martinus van Deursen 38, Jacobus Gragtmans 3, C Pullens VVz. 1, A. van Drunen 1, J. B. M. Oomens 1. Uitspraken up 24 Januari. VV. H. te Waalwijk, pol. overtr. vrijgesproken; C. G. te Waalwijk, overtred. boterwet, vrijgespr.; A. r. G. te Baardwijk, dronkenschap, f5 sub, 3 dagen; G. v. d. M. te Raamsdonk, veldpolitie, f3 sub. 2d; D. V. te Veen, dronkenschap, 3 weken hechtenis en daarna 3 maanden in eer:e werkin richting; G. v. I. te Waspik overtr. prov. reg., f5 boete of 3 d.; J. v. W. te Loonopzand, veld- Ïolitie 2 boeten van f 6 of 3 dagen iedere boete C. M. te Tilburg, dronkenschap, 2 boeten van f2 of 2 dagen iedere boete; 1 A. v. B., 2 D. v. B. 3 H. K„ 4 M Y. te Kaatsheuvel, ordeverstoring in dronkenschap, sub. 1 en 3 ieder f5 boete, sub. 2 f8 boete, subs. 3 dagen voor sub. 1 en 3 en voor sub. 2 5 dagen sub. 4 vrijgesproken: J. II, te Waalwijk, dronkenschap, i'2 of 2 dagen; P. v. H. te Waalwijk, dronkenschap, f'2 of 2 dagen 11. J. K. te Oudheusden, vischdelict. 2 boete van f 4 of 2 dagen iedere boete en f 0,50 voor het kruisnet sub. 1 dag; II. v. d. L., M. P. en II. M. v. O. te Vlijmen, nachtgerecht, ieder f 10 of 3d; F. v. B. te Waalwijk, dronkenschap, f2 of 2 d.; M. d. W. te Waalwijk, alsvoor 10 of 3 dagen; W. v. B. Besoijen, alsvoor, i'5 ot 3 d.; 1 A V., 2 H. V. te Waspik, straatschenderij, sub. 1 eene boete van f10, sub 2 f 3 of sub. 1 3 dagen, sub. 2 2 dagen; L. V. te Elshout, jachtdelict, 2 boeten van 1' 15 of 4 dagen iedere boete. W B. te Loonopzand jachtdelict, 2 boeten van f 15 of 4 dagen iedere boete en verbeurdv. van schietgeweer enz.; B. W. te Loonopzand, dron kenschap 1*2 of 2 d.; W. H. te Vlijmen, overtr. ijkwet f 1 of "1 <1.; J. v. d. P. te liaamsdonk, dron kenschap f2 of 2 dager.; J. v. d. H. te Vlijmen, nachtgeruchl f5 of 3 dagen; A. L te Elshout, voorwezen f0,50 ol' 1 dag; M. v. D. te Vlijmen, dronkenschap 1 2 of 2 dagen; D. v. O. te Waspik, nachtgerucht, ontslagen van rechtsvervolging; L. K. te Waalwijk dronkenschap f 2 of 2 dagen L. H. te Waalwijk, dronkenschap, f2 of 2 dagen; G. C. D. te Beso'ijei, dronkenschap bij herhaling, eene week hechtenisstraf; W. v. Z. te Besoijen dronkenschap, f2 of 2 dagen; P. V. te Loonopzand, jachtdelict f2 boeten van f14 of 4 dagen iedere boete en uitlevering van 't sekietgewcer enz. GORINCHEM, 27 Jan. De prijzen der Granen waren als volgt His tarwe '6,25 :l 6>40, roode dito f5,90 a 6,15 witte dito .f6,— 6.25, inl. rogge f4,50 a 4,70, buitenl. dito f4,a 4,20, gerst 14,50 a 4,85, haver f3,00 a 3,20, duiveboonen f6,25 a 6.50, blauwe erwten fO,a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 181 runderen. Ie qual. Kalfkoeicn f230 a 250 Kali'vaarzen f 150 a 170 Melkkoeien 1180 200 Hokkeliug ossen a D/2 jarige ossen f100 k 120 Guiste vaarzen Pinken Graskalveren Nuchtere kalv. Aangevoerd 4 f 90 k 110 f 70 a 80 f 50 a 60 f 14 a 16 varkens van 16 a 17 c., per half kilo, 35 biggen van 14,— a 7per stuk Eieren f 1.10 a 1.30 per 26 stuks. Boter 60 a 65 ct. per ,/3 kilo. ROlTERDAM, 27 Jan. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk enüverm De beste f 5.25 k f 6.60. Mindere en geringe f 0.aO, Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche de beste f 3.50 £i 4.40 dito mindere f0,&0. Gerst. Zeeuwsch Flakk. en Overm. Winter f 3,00 a 4.50 mindere f 0,a 0,beste Zomei f3,25 a 3.90; mindere f0,a 0. Haver. De beste f 1.75 3. Mindere f 0.a 0. Paardenboonen. De beste f4.50 k 5.10. Duivenboonen van f0.a 0. Bruine boonen de beste f 8,50 a 10,75 Mindere f 0.a 0. Blauwe erwten. De beste f6.— a 7.50 Witte boonen. De beste f1150 k 12.50. Mindere f0.k 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed tot f6.50 a 1'8,Zomerzaad f0,totf 0. Kanariezaad f5.75 tot f7-25 ROTTERDAM, 28 Jan. Op de veemarkt waren heden aangevoerd84 paarden, 0 veulens, 0 ezel, 600 vette runderen, 1303 magere dito, 203 vette en graskalveren, 96 nuchtere kalveren, 0 9chapen of lammeren 00 varkens, 67 biggen, 3 bokken. De bestede prijzen liepen als volgt Runderenle kw. 66 a ct. 2e kw. 58 a ct. 3e kw. 54 a ct. Kalveren: le kw. 110 ct., 2de kw. 98 a ct.3de kw. 88 a ct. Schapen: le kw. ct., 2e kw. ct. Bericht van den loop der Traanmarkt in Bergen van A. HOOGENDIJK Jzn. Vlaardingen Heden noteer ik Puike bruine Berger looiertraan bruinblanke Bergertraan blanke Bergertraan Groenlandsche Robbentraan (smeertraan) in petroleum fusten van pl.m. 190 L. in gewone fusten van pl.m. 100 L. f30.—p. 100 L h Maaslevertraan f26.p. ton Nat. Med. levertr le soort f78.p. ton. 0 u (stroogeel) 2e u fp. ton Stoommedicinale levertr. le f88.p. ton. '2e .f—p. ton. f26,50 p. ton. f33,- f43,- 0 te Waalwijk, zal ter herberge van DAVID VAN DER WESTEN, te Drunen, bij Veiling Dinsdag 11 Februari 1896, telkens 6 uur^des avonds, I. Huis, erf en tuin. te Drunen, sectie A no 1156, groot 5 aren 30 centiaren. It. Bouwland, gelegen aan koop I, sectie A no 1155, groot 41 aren 20 cent. MASSA d ez.er koopen bij den toeslag. Behoorende aan WILLEM KOENSEN te Drunen. heeft zijne praktijk hervat en brengt zijnen dank voor de vele bewijzen van be langstelling en sympathie, bij zijn ziekte ondervonden. te Waalwijk, MAAKT BEKEND, dat de aan de heer WILLEM SWOLFS, te Waspik behooreude onroerende goederen zijn ingezet en verhoogd als volgt Ivoop i f350, koop II f175; koop III f 500 Koop IV f 800 koop V f 350 koop VI f200; koop VII f40; koop VIII 1 25; koop IX f 35. Toeslag ter herberge van GIJSMANS te Waspik, Dagelijks kan ten kantore van genoemden Notaris worden verhoogd. te Waalwijk, MAAKT BEKEND dat het huis, erf, tuin, dijk en weiland te Besoijen, beboerende aan JOHANNES K U IJ S T E N Corn'szoon schoenmaker en nachtwaker aldaar, is ingezet en gehoogd op f800. des avonds 7 uur, ter herberge vau Antonie van der Zaken te Besoijen. Dagelijks kan ten kantore van genoemden Notaris gehoogd worden. DOOR Nieuw- De ontsnapping van den galei boef. WereldtableauxGeestencabinet enz. goed kunnende reparatie stikken en tevens genegen in bet huishouden werkzaam te zijn. Brieven franco onder letters L.S. aan bet bureau vau dit blad. Overtollig baar op aangezicht of handen staat leelijk. Direcle ver wijdering door aanwending van slechts ééne flac //OVAL". Attesten voorhanden. Zending fr. na postw. a f2,remb. f2,20. Gen.-Agent F. v. d. BOGAERT, Nijmegen. Abonnements-prijs voor de geheele jaar gang slechts fl,50. Dit Blad, in populairen trant geschreven, levert doorgaans een volledig overzicht der belangrijkste gebeurtenissen op muzikaal gebied, zoowel van den lande als uit den vreemde. Verder interessante mededeelingen en onderhoudeude Feuilletons uit 't leven van beroemde toonkunstenaars enz enz. Tevens wordt er onder de abonné's eene groote verloting gehouden van voor het gebruik der

Echo van het Zuiden | 1896 | | pagina 3