J J Notaris BINK, Faillissement Gebrs, VERWIEL, BINNENLAND. Handelsberichten. publiek verkoopen UITVOERINGEN. 1 Frodcrikns Aruoldus Dominicus van dor Klokken, I oud burgemeester van Waalwijk, in I den ouderdom van ruim 88 jaar. Waalwijk 11 April 1896. De groole parade van Woensdagmorgen werd door prachtig weder begunstigd. De troepen waren in vier liniën opgesteld. Keizer Frans Jozef kwam het eerst op het paradeveld waar hij door een ontzaglijke menigte met gejuich begroet werd. Toen kwam keizer Wilhelm, gekleed in de uniform van het 7e Oostenr. huzaren-regiment; de muziekcorpsen speelden toen het Duit^che volkslied. De keizer van Oostenrijk kwam hem in galop te gemoet en salueerde driemalen met deu degen. Daarna gingen de souvereinen langs de gelederen om de troepen te inspecteeren vervolgens stelde keizer Frans Jozef zich aan het hoofd der troepen om deze te laten de- fileeren voor zijn hoogen gast; kort daarop wendde de keizer zijn paard om naast keizer Wilhelm plaats te nemen en het défilé te aanschouwen. Toen het 7e huzarenregiment naderde, bracht Wilhelm zijn paard in galop en stelde zich aan het hoofd van dit regiment. Na afloop der parade begaven de twee keizers met hun gevolg zich te paard naar Schönbrunn, vanwaar zij naar Weenen terug keerden. Daarna is keizer Wilhelm naar de kazerne van Jozefstad gegaan om er met de officieren van zijn regiment het dejeuner te gebruiken. De kolonel commandant van het regiment, hield een toost op de twee verbonden hoofden der twee rijken. De keizer dankte en zei de tolk te zijn van allen, die bij de revue ge legenheid hadden gehad om de kloekheid en de gezondheid van keizer Franz Jozef te bewonderen wanneer hij nu met bewogen hart uitriep: Leve keizer Franz Jozet en leve het leger Denzeltden dag vertrok Wilhelm naar Ber lijn, uitgeleide gedaan door Oostenrijks keizer. WAALWIJK. Op Zondag 19 April, des middags 12 uur, zal door de harmonie l'Espérance, op de Harmoniezaal bij de Erven van Riel, worden uitgevoerd 1. Ouverture „Dans la Bruyère. Canivez. 2. Au Repos polonaise. Tack. 3. Soldatenleben, fantaisie. Kéler Béla. Concert, op Zondag 19 April, 's avonds ll/2 ure, op de zaal Musis Sacrum, te geven dooi de liedertafel Oefening en Vermaak van Waalwijk en Bezooien. (Zie programma's). NIEUWKUIK. Concert, op Maandag 20 April, 's avonds 71/s ure, ten huize van den heer C. de Bont, te geven door de liedertafel Oefening Baart Kunst, van Onsenoort en Nieuwkuik. (Zie programma's). WAALWIJK, 18 April 1896. Machinale schoenenfabriek. De machinale schoenenfabriek, voor eenige maanden in werking gesteld door den heer Timmermans van Turenhout alhierheeft aanvankelijk reeds zooveel succesdat de lokalen waarin ze thans gevestigd is te klein blijken. Er wordt nu voor die fabriek een nieuw gebouw opgericht, lang 35, breed 5j/3 k 6 M.; hoogte beneden 374 M., boven 3.90 M.; 43 ramen zullen het noodige licht aanbrengen. Behalve een kantoor, iets hooger gelegen dan de andere lokalen, zal het gebouw be vatten vier door glazen schotten gescheiden afdeelingen voor stikkerij, snijderij, blokwer kers en machines. De verwarming zal geschieden door heet water of stoom. Verpachting staanplaatsen kermis. Te Breda wordt bij de aanstaande kermis voor het plaatsen van een stoomdraaimolen f 1101,05 betaald, voor een tweede f 700, en voor een hippodróme f180 (de laatste zonder concurrentie). Te Maastricht werd, zooals wij onlangs meldden, f 1205 betaald. Ook Eindhoven en Tilburg verpachten de staanplaatsen, de eerste dezer twee, naar we meeneD, alleen die voor stoomcarrousels. Die hooge prijzen zijn een prettig vooruit zicht ook voor onze gemeente, ten minste als de eigenaars van stoomcarrousels aan de verpachting der staanplaatsen mogen deel nemen, zooals bepaald in de bedoeling van den raad lagtoen hij tot de verpachting besloot. Deze laatste omstandigheid is volkomen bekend aan de met de uitvoering belaste autoriteit; we mogen dus met allen grond loyale uitvoering van het raadsbesluit ver wachten, al mocht het soms ZEd. Achtbares persoonlijke sympathie niet geheel en al bezittenzooals door sommigen beweerd wordt. Personeel. De Eerste Kamer heeft het ontwerp van wet tot wijziging der personeele belasting aangenomen met 34 tegen 5 stemmen. Benoeming. De heer H. N. T. J. H. Freericks uit Waspik, dezer dagen te Leiden tot arts be vorderd, is benoemd tot geneesheer aan het krankzinnigengesticht „Coudewater" te Vucht. Reservekader. Aan een student der Polytechnische school te Delft is de rang van vaandrig bij het Reservekader verleend. Dit is de eerste vaan drig, die het kader afleverde. Daardoor is hem thans de gelegenheid opengesteld ge durende zekeren tijd bij het leger te dienen op een tractement van f 900. Hij kau onder wijl zijne studiën voltooien aan de Polytech nische school en, wanneer hij diploma C heeft behaald, kan hij, terwijl hij bij 't leger dient, het oogenblik afwachten om een loop baan te aanvaarden, overeenkomstig zijne bestemming. Gastrams. Te Maastricht is thans de eerste gastram- wagen aangekomen; in den loop der week worden nog twee dergelijke wagens verwacht. De opening van den dienst zal nu spoedig volgen. Gesignaleerd. Dat de justitie veel moordenaars, inbrekers enz. niet in handen kan krijgen, is algemeen bekend, doch dat de lijst van zulke individuen zoo groot is als het Algemeen Politieblad aangeeft, zal wellicht niemand hebben gedacht. Vanwege het departement van justitie toch is nu eene alphabetische lijst van signale menten uitgegeven, welke op 1 Januari 1896 nog niet waren ingetrokken ot vervallen. De lijst is een boekdeel van 175 bladzijden met de signalementen van ongev. 2000 personen! Prettige ontmoeting bij deu nacht. Omstreeks half twaalf Woensdag avond werd een bewoner van den O. Z.Voorburgwal te Amsterdam uit zijn bed gescheld en toen hij beneden kwam, mishandeld door iemand, die beweerde een schuldvordering op hem te hebben. Na een kwartier lang te hebben geraasd kwam de levenmaker tot de ontdek king, dat hij aan verkeerd adres was en koos toen het hazenpad Overbrugging van het Y. Door de heeren A. l'uet, hoogleeraar en J. J. L. Bourdrer, assistent aan de Polytechni sche school, is een ontwerp gemaakt voor een overbrugging van het Y voor Amsterdam. De teekening wordt dezer dagen tentoon gesteld bij deu heer F. A. L. de Gruyter, Leidschestraat, hoek Keizersgracht te Am sterdam. Verval. Men meldt uit Haarlem Zooals reeds vroeger gemeld is, was op 30 Maart jl de Kruisstraat alhier in rep en roer doordat de gezusters Hermans, door de Amsterdamsche politie als oplichtsters gesi gnaleerd, getracht hadden in verschillende hotels een onderkomen te vinden. Beiden werden toen in arrest genomen en stonden Vrijdag te Haarlem terecht wegens laud- looperij. Het maakte een zeer treurigen indruk deze vrouwen resp. 55 en 46 jaar oud, dochters van een oud-rector van het gymnasium te 's Hertogenbosch, in de bank der beklaagden te zien plaats nemen. Misbruik van sterken drank heeft haar zoover gebracht. Beiden waren totaal gebroken: de jongste miste zelfs de kracht om te blijven staan. De officier van justitie wist mede te deelen dat een der familieleden zich harer vvensebte aan te trekken, als zij zich in een gesticht wilden laten opnemen, en requireerde daarom geen opzending naar een rijkswerkinrichting, doch alleen acht dagen hechtenisstraf. De oudste moet nog te Amsterdam wegens diefstal terecht staan. Slachtoffers van het bloemencorso. Verschillende personen uit Halfweg en Sloterdijk, die Zondagavond te Haarlem in treinen gestopt, soms ook geduwd waren, welke op eerstgenoemde plaatsen niet stil hielden, werden te Amsterdam aan de controle aangehouden, genoodzaakt een nieuw plaats biljet te nemen en zagen nog proces verbaal tegen zich opmaken bovendien. Zelfs over kwam dit een persoon uit Sloten, die in een boemeltiein stond, doch zoodanig was inge sloten in den goederenwagen, dat hij te Sloterdijk zijn hoekje niet uit kon. Kilomcterbockjcs. Met ingang van I Mei zullen de kilometer boekjes en de abonnementskaarten voor de groepen II en lid der Staatsspoorwegen ook geldig zijn op de lijn SittardHerzogenrath. Voorts is, in veiband met de nieuwe be palingen voor het vervoer van kinderen, ook het vervoer van kinderen, tegen den halven vrachtprijs met kilometerboekjes daarmede in overeenstemming gebracht door sub 5° der voorwaarden den leeftijd „3 tot 10 jaren" te wijzigen in „van 4 tot beneden 10 jaren." Brand. Te Oud- en Nieuw-Gastel (Nbr.) ontstond Donderdag brand in de schuur van A, Steen. Aan blusschen viel niet te denken en weldra sloegen de vlammen over de belendende huizen van V. Steen en A. van Hooydonk, die geheel in asch werden gelegd. Het vee van V. S. is mede verbrand. Omstreeks 10 uur werd op nieuw de nood klok geluid; het huis van P. van Loenhout op Oudendijk stond in lichte laaie en brandde tot den grond af. Door het instorten van het rieten dak kon van den inboedel niets gered worden. Alles was verzekerd bij de Assu rance Générale te Brussel. Dieven. Uit Middelburg wordt gemeld: Door vier politiebeambten werden hier gevankelijk binnengebracht twee te Hansweert wonende personen, die op heeterdaad betrapt j waren bij het plegen van diefstallen. De ge vangenneming ging met een hevig verzet gepaard. Een der daders had een van vijf patronen voorziene revolver bij zich. Atjch. Bij het departement van koloniën is onder dagteekenin^ van 16 April volgend telegram van den gouverneur generaal van Nederl. Indie ontvangen „Eergisteren is de gemeenschap met Tjot Rang hersteld. Toekoe Hoessin Longbatta's versterkte vesting Lam Goet genomen en ge tuchtigd. Vijand vrij talrijk. Een officier en 3 mindere militairen gesneuveld 47 minde ren gewond." De regeeringstelegram is een bevestiging van de reeds vroeger ontvangen particuliere telegrammen uit Indie. De officier, die bij het ontzet van Tjot Rang sneuvelde, is, zooals gemeld is, de 29 jarige le luitenant H. L Maarschalk. Terwijl de particuliere telegrammen mel ding maakten van 20 en 42 gewonde minderen, spreekt het regeeringstelegram van 47. Dit verschil zit vermoedelijk in het al dan niet vermelden der gewonde inlandsche militairen, In elk geval blijkt er uit, dat de vijand hef- tigen tegenstand bood en in vrij grooten getalle aanwezig waren. Wat Lam Goet betreft, deze post een half uur ten noorden van Tjot Rang, in de bui ten linie ten Oosten der geconcentreerde postenlinie. wordt in het regeeringstelegram een door Toekoe Hoessin Longbatta versterkte vestiging genoemd. Toekoe Hoessin Long batla woonde daar r^eds geruimen tijd. On geveer 3 jaar geleden wist Toekoe Oemar hem over te halen zich aan ons gezag te onderwer pen, maar na Oemar's overloopen naar den vijand maakte ook Toekoe Hoessin Longbatta (gehuwd met een nicht van Toekoe Oemar) gemeene zaak met zijn vroegere vrienden, de Atjehers, en versterkte zich in het door hem bezette Lam Goet. De vijand is nu van daar verdreven eu de post Lam Goet ver brand. Het detachement van de koloniale reserve, dat 25 April uit Nijmegen via Rotterdam per stoomschip „Gedé" naar Oost-Indie zal vertrekken, is definitief samengesteld uit 4 officieren, 5 onderofficieren, 10 korporaals, 2 tamboers en 188 soldaten. De Correspondent te Batavia van de N. R. Crt. seint onderdagteenening van Donder dag De uiterste versterkte posten, behalve Tjot Goe. zullen geabandonneerd worden. Dit schijnt de eerste stap in een nieuwe politieke richting. Senelop en Anagaloeng, twee dier posten, waren onze meest vooruitgeschoven punten. 1 oen zij iu Februari 1885 werden ingetrokken, hetwelk zonder noemenswaardig verlies plaats vond, werd vooraf te Boektoe een versterking opgericht om de transporten te dekken. Nu kunnen onze tusschenposten Boekloet, Lam Barih, Lam Soeh en Siroen dien dienst be wijzen. Toch vreezen wij voor meer verliezen dan vroeger geleden werden, want nu wordt de vijand door ouze terugtrekkende beweging niet verrast. Van Toenkoep kan langs een goeden weg op Lamjoeng woiden geretireerd. Die weg leidt grootendeels door rijstvelden en over opengekapt terrein. De terugtocht van Tjot Rang zal wel op Tjot Iri plaats hebben. Het pad daarheen voert door bedekt terrein, evenals dat van Kroeng Gloempang naar Lampermai. Langs voetpaden door sawahs en kampongs kan men van daar ook op Lamsoet terugtrekken. Van Senelop voert daarheen een door rijstvelden voerend goed onderhouden pad, waarvan overste Bisschoff van Heemskerck gebruik maakte om met veertig man uit Lamsoet en Lambarih de patrouille van Blok land te hulp te komen, toen die op 7 Maart jl- op korten afstand van Anagaloeng in de klem zat. Tjot Goeë, gelegen op de heuvels ten zuiden van Lamreng, is een sterk punt, dat de vlakte der IX Moekims gedeeltelijk be- •heerscht. Toekoe Oemar veroverde het in Augustus 1893, waarna er door ons een vaste bezetting gelegd werd; dat het nu bezet blijft, geschiedt wellicht tot beveiliging van Toeka Nja Mohamed, hoofd der IX Moekims, op wiens verzoek voor eer. jaar Biloel werd bezet, als hij ons ten minste ook niet is afgevallen. Loonopzand17 April. Bij de op j 1. Dinsdag gehouden verkiezing voor 2 raads leden hebben de heeren J. van Ghert en H. Hesselmans op de beide briefjes de meeste stemmen verkregen, doch niet de volstrekte meerderheid; zoodat voor de beide vacatures tusschen dezelfde personen herstemming moet plaats hebben. WAALWIJK, 16 April. De jaarmarkt werd druk bezocht. Bij redelijken aanvoer van hoornvee was de handel tamelijk vlug. Kalfkoeien golden f 140.—f200.—a f Dito vaarzen f 135.190.f Wei vee gezocht aan ferme prijzen. Weilammeren aangevoerd ongeveer 50 stuks f 4.— a 5,75 verkocht. Jonge varkens aangevoerd 110 stuks, ver kocht van f5.75 a f 15.50 f Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 381 kg. De omzet ter graanbeurs bepaalde zich tot da gelijkse he behoefte. Men noteert Prima Helena rogge f 1.35 per 2250 K.G. Bissarabische rogge f 130.— per 2250 K.G. Donau rogge f 124.— per 2250 K.G. Ruwarige tarwe 1' 7-25 a 7.50 per 80 K.G. Roode tarwe f 0.25 a 6.50 per 80 K.G. Zeeuwschc witte tarwe f 7.— a 7.50 per 80 K.G. Zaai haver f 325 a 3.50 per H.L. Voèderhaver f 0.— a 7.— per 100 K.G. V'oedergarst f 3.00 a 3.75 per 60 K.G. Voedererwten f 5.25 a 5.50 per 80 K.G. De looiersbeurs was minder druk bezocht dan gewoonlijk op deze jaarmarkt het geval is. Er werden enkele partijtjes ruwe huiden verkocht voor licht zoolleder, doch de markt is niet geanimeerd en de voorraad op alle Europeesche stapelplaatsen is meer dan ge woon voorzien van alle soorten. Hoogst waarschijnlijk heeft de achteruitgang der prijzen haar laatste woord nog niet gesproken Voor leder schijnt de daling tot staan te komen. Er komt wat meer vraag en de prijzen van f 0.65 tot 0.85 voor zwaar en vati f 0.55 tot 0.77 voor licht per halve kilo, naar qualiteitschijnen zich vooreerst goed te kunnen handhaven, en met 't oog op den geringen voorraad bij schoenfabrikanten, leer handelaars en uitsnijders, is eene hoogere markt in den a s. zomer zelfs zeer waar schijnlijk. Lager zal men vooreerst niet gaan en er behoeft slechts weinig ten goede te komen om de leermarkt een meer geanimeerd aanzien te doen krijgen. De huiden in de kuipen en in magazijnen bij de looiers zijn tegen een zoodanigen prijs ingekocht, dat eene opgaande markt voor het leder zeer gewenscht en ook gewettigd is In schors en andere looimid 'elen is en blijft het nog altijd stil. Tot onze diepe droefheid overleed j "heden te Grave, tijdig voorzien van de H. H. Sacramenten der stervenden, I onze geliefde Vader, Behuwd- en Groot- I vader, De Heer Uit aller naam Dr. A. L. G. VAN GILS. Tot onze diepe droefheid overleed 'heden, zacht en kalm, na een langdu rig lijden, voorzien van de H. H. Sacramenten, onze dierbare Echtgenoote en Moeder Petronella Ileurica IIOPPENBROUWERS, in den ouderdom van ruim 54 jaren. Wij bevelen de dierbare overledene in uw Godvruchtig aandenken. A. M. VAN DELFT EN KINDEREN. Besoijcn 10 April 1896. lieden overleed te Haarlem, na; eene kortstondige ongesteldheid, voor-l zien van de H.H. Sacramenten der Stervenden mijn dierbare Vader de Heer Henricus Meesterman in den ouderdom van ruim 72 jaren. J. MEESTERMAN. Waalwijk, 14 April 1896. van f0,80 f 0.89 per kg. per 100 stuks. Eieren f2 50 a 3,- Zij, die nog in het bezit zijn van reke— ning-courantboekjes geheel of gedeeltelijk voldaan, vooral diegenen, welke eene tegen- rekening hebben of hadden van welken aard dan ook, worden, in hun belang en in 't belang van de afwikkeling van bovengenoemd faillissement, uitgenoodigd deze stukken ter inzage te verstrekken voor 25 April e.k. aan den ondergetekende. Van alle stukken wordt ontvangbewijs gegeven. Gr. VAN LOON, Curator. Waalwijk, 18 April. te Waalwijk, zal Maandag 27 April 1896 bij INZET en 11 Mei 1896 bij TOESLAG, telkens des avonds om 7 ureter herberge van L. van Cromvoirt, te BAARDWIJK, Een Huis met Schoenfabriek, Erf, HUI»» Tuin en Bouwland BAARDWIJK, Hoog- eindgroot 26.16 aren, eigendom van P. H. VAN BEIJNEN.

Echo van het Zuiden | 1896 | | pagina 2