Notaris BINK, 50000 Sigaren, Advertentiën, Wegens ontbinding eener firma Luxe-artikelen. Houtwaren. ANTOON TIELEN, gaeetoa. Burgerlijke stand. Handelsberichten. finaal verkoopen publieke veiling KOMT ZIEN Zitting kantongerecht Waalwijk Jaarmarkt te Waalwijk Donderdag 7 Mei. op Dinsdag 12 Mei en Woensdag 13 Mei e.k. de keurige étalage in het magazijn van Het overhandigen van de verschillende caüeau's ging natuurlijk vergezeld van pas sende redevoeringen, die alle op ondubbel zinnige wijze in 't licht stelden, hoe hoog de heer Oomens bij allen staat aangeschreven, die op eene of andere wijze aan »Noord- Braband" verbonden zijn. Bewogen door zooveel hartelijkheid, be tuigde de jubilaris aan al de gevers zijnen diep gevoelden dank. Dat er verder prettig gefeest werd spreekt van zelt. Waarlijk, 't moet een dag geweest zijn van groote zelfvoldoening en onvermengd genot voor den heer Oomens, die door zijnen ijver en onverdeelde toewijding niet alleen zich zei ven to: eene flinke positie heeft opgewerkt, maar ook tevens machtig veel heeft bijge dragen tot den grooten bloei, waarin zich »Noord-Braband" mag verheugen. Gezondheid, kracht, lust en opgewektheid blijven hem bij, opdat het hem gegeven zij ook zijn gouden Jubilé te vieren. Uitstapje van werklieden. Maandag namiddag passeerde alhier in optocht het gansche personeel van de machi - nale schoenenfabriek van den heer Mannaerts te Tilburg. Deze had het voorrecht dien dag zijn gouden bruilolt te vieren en had nu zijn werklieden op onbekrompen wijze in staat gesteld ge- zamelijk per tram een uitstapje te maken. Blijkbaar waren de luitjes in vroolijke stemming en amuseerden zich. uitstekend. Na hun terugkeer wachtte 1 hen een flink maal en verder een prettige avond. Eere de werkgever, die op deze wijze zijne werk lieden laat deelen iu zijne vreugde. Vergadering der N. B. Mij van Landbouw. De te Tilburg gehouden vergadering van het hoofdbestuur der Noordbrab. maatschappij van landbouw werd met een hartelijk woord geopend door den voorzitter, jhr. Jos. de la Court. Na de huishoudelijke werkzaamheden werden de volgende voorstellen goedgekeurd: Het doen drukken en in de afdeelingen ver spreiden van een kaart, aanwijzende het ge halte aan verteerbare stofteu der voornaamste voedermiddelen. Bij deze kaart wordt een verklarende brochure gevoegd. Ontwerp van adres tot ondersteuning van een verzoek der kamer van koophandel te Winschoten om vrijdom van accijns voor vruchtenwijn. Ontwerp van adres aan de prov. staten betreffende het nemen van voorzorgen tegen den gebrekkigen toestand der waterleidingen. In het adres wordt er op gewezen, hoe bij aanneming van dit ontwerp een ruim veld kan geopend worden tot ontginning van moe ras- en broekgrondendie na behoorlijke ontwatering, door toepassing van beproefde bemestingsmeihodenin welige graslanden kunnen worden veranderd. Eveneens merkt men volkomen juist op, hoe de landbouwer voorgelicht door de verspreiders der weten schap, tot het besef komt, dat geen verbeterde intensieve cultuurwijze mogelijk is zonder volkomen ontlasting der bouwgronden van het tot verkilling en verzuring leidende grond water. Daarbij komt nog het meer en meer op den voorgrond tredende bevloeiingsstelsel. Op een adres van de Nederl. Protectionis tische landbouwvereeniging te Utrecht over het invoeren van beschermende rechten op verschillende landbouwproducten,rapporteerde de vaste commissie van bijstand voor oeco- nomische vraagstukken de ontvangen stukken der protect, vereeniging voor kennisgeving aan te nemen. De commissie acht het heffen van invoerrechten op maïs rijsterwten boonen lijnzaad raapzaad koeken, rogge, stellig nadeelig voor het gelengd, bedrijf van veehouderij, zuivelbereiding en akkerbouw. De vaste commissie zou, als het vraagstuk der bescherming ernstig op den voorgrond zou tredener toe overhellen het volgend stelsel aan te bevelen a. Heffing van een matig iuvoer-echt op tarwe als equivalent voor de afschaffing van den accijns op het geslacht. Bij dit gedeelte werd verworpen een voorstel van den heer Bruinsma tot; heffing van een matig recht op de tarwe als equivalent voor de suikerbelasting. bZoolang de accijns op het geslacht be staat is het billijk, dat invoerrechten geheven worden op rundvleesch, vet en andere rund vee-residuen, met den accijns gelijkstaande. Een regel, die bij alle ingevoerde accijns- plichtige goederen bij ons fiscaal tarief wordt in acht genomen. Aangenomen werd een voorstel van den heer Moll tot inwiuning van het gevoelen van alle afdeelingen. Verkadc's Fabriek. Zaterdag 2 Mei vierde de stoom- brood,- beschuit en koekfabriek „de Ruyter" van de firma Yerkade Comp. te Zaandam haar lüjarig bestaan. Begonnen met 14 man, werkt zij thans met een personeel van 84 personen, die met vrouwen en meisjes eerst eene come- dievoorstelling in de groote schouwburg te Amsterdam bijwoonden, terwijl daarna in het Volkspark te Zaandam hel feest werd voort gezet, waarbij ook de patroons en hunne vrouwen aanzaten. Daar bleef men nog tot laat in den nacht gezellig bijeen. Vrccselijk lijden. Te Oosterhout is een kind van ruim een jaar levend verbrand. Terwijl de moeder afwezig was, is de kleine in een onbewaakt bogen blik in het vuur gevallen. De buren schoten op het angstgeschreeuw van het kind toe en bluschten het vuur. De kleertjes waren van het lichaam gebrand, terwijl het stumpertje bijna onkenbaarwa,s door. de bekomen brandwonden'. Een rcuziu. In de gemeente Oud-Vosmeer woont een meisje, dat op het laatst van April den leeftijd van elt jaar heeft bereikt en met recht een reuzin mag genoemd worden. Hare lengte is ongeveer 1780 mM. er. alle li- chaamsdeelen ziju daaraan geëvenredigd, zoo dat zij een verbazend gewicht móet berei ken. Het meisje bezoekt de O. L. school en is wat verstandelijke ontwikkeling aangaat, gelijk mei kinderen vau haren leeftijd- Staking van betaling. Aangaande'de staking van betalingen der kassiersfirma Brouwer te Bolswaid, schrijft de Bolsw. Ct. Sedert Donderdag verkeert Bolsward in spanning en rouw. In den voormiddag kwam het gerucht dat de firma J. B. en Zn. hare betalingen had gestaakt, welk treurig nieuws als een loopend vuur zich verspreidde. Van alle zijden zag men niets dan angstige ge zichten. Bijna niemand, of hij' stond in relatie mét die firma en is er dus bij betrok ken. Het. kantoor toch genoot hier en in de omstreken een groot vertrouwen, zoodat velen hunne spaarpenningen er deponeerden. Hoe- vele handelaars werden door dat kantoor geholpen en gesteund 'Grooter ongeluk kan ónze stad moeilijk treffen, want welke gevolgen deze slag na zich sleepeu zal, is niet in weinig woorden te zeggen. Verschillende geruchten zijn in omloop, maar met zekerheid is er niets be kend. Naar wij .vernemen, heefthet geréchteen' dndelzoek ingesteld en zijn thans alle boe ken en stukken verzegeld. Brand. Men meldt uit Oirschot Vermoedelijk door den slechten toestand waarin de bakoven verkeerdeis gisteren avond circa 5 uren brand uitgebroken bij den landbouwer J. Meelis op het gehucht St. Joris. l)e geheele boerderij is afgebrand. Een aangienzende boerderij, bewoond door Comelis Bosnians, werd mede een prooi der vlammen terwijl op het oogenblik van het afzenden van dit bericht een derde boerderij is aangetast en in volle vlam staat. Het is zeer te vreezen dat nog twee aan grenzende woningen zullen worden aangetast, daar er bijna geen water gevonden wordt. Gelukkig is al het vee gered en waren de landbouwers verzekerd. Electrische tram. Met de electrische tram die van Aken bergopwaarts gaat, is Maandag een ernstig ongeluk gebeurd. De motorwagen stond boven aan het einde van de lijn; er zaten elf per sonen in, ook bevonden de machinist en een 18jarige leerling-conducteur zich op den wa gen. Even voordat de rit naar Aken zou aanvangen, stapte de machinist nog even uit, maar vergat den conducteurdie op het achterbalkon stond, daarvan kennis te geven. Dezein de meening verkeerende dat de machinist nog voorop stond draaide den remtoëStel los, zoodat de wagen zonder dat de electrische beweegkracht kon werken, het hellend vlak begon af te rollen, sneller en sneller. Nauwelijks hadden de reizigers be merkt wat er gaande was, of de motorwagen stootte tegen een anderen, die uit de stad kwam. De machinist van dezen wagen zag het dreigende gevaar, scheeuwde. de passagiers 'toe, op den weg te springen, en redde ook zichzélf op die wijze. Het volgende oogenblik bonsden de wagens tegen elkaar. De balkous werden tot een klomp ineen geslagen, zware ijzeren staven als draadjes gebogen. De conducteur, die de onmiddellijke oorzaak tot het onheil had teweeggebrachtbrak een dijbeen, de slager Brauers uit Vaals be <wam een schedelbreuk; een vrouwelijke passagier werd inwendig gekneusd. De overige reizi gers werden door glassplinters gekwetst. Ge lukkig bevond zich dicht bij de plaats van het onheil de woning van den heer v. Halfern, die met de stad telefonisch verbonden is zoodat zeer spoedig geneeskundige eu andere hulp ter plaatse was. De drie zwaargewonden werden naar het hospitaal gebracht, waar de slager uit Vaals reeds ovetledeu is. Kamp op de „Prins Hendrik." Zaterdagmorgen kwam te Vlissingen aan de nachtelijke mailboot „Prins Hendrik'1, medebrengende de lijken van J. A. de Bak ker, oud 22 jaren, ongehuwd, A. Bliek, oud 37 jaren, en K. Keiler, oud 49 jaren, beiden gehuwd, die omgekomen zijn aan boord op den Theemsten gevolge van verstikking, onts.aan door ontlasting van stoom en rook uit het vuur van den achter ketel, waarin de vlamkast was, en die instortte. Keiler woonde te Vlissingen, de anderen te Middelburg. Het vervoer der lijken heeft Zaterdagavond plaats gehad. Een stoker bekwam aan hoofd en handen brandwonden en kwam Vrijdagavond met de dagmailboot aan. Deze R. Scheffers genaamd, woont ook te Middelburg en is naar het gasthuis aldaar overgebracht. Ongeluk te Schiedam. Maandagnamiddag is de 46 jarige bran dersknecht Jan Van Eijk, met het schoon maken van het beste vat, in de branderij van de firma Juriaanse aan den Buitenhaven weg te Schiedam daarin gestikt. Dr. Endtz constateerde den dood. Atjch. Zondag ontving het Nws. volgend telegram uit Indië „Lamsoet verbrand Senelop geslecht. Twee minderen gesneuveld, 12 gewond. Zonder groote verliezen is dus de tuchti ging, waarvan het telegrafisch bericht in ons vorig nummer melding maakte, reeds afge- loopen. Uit de gisteren en Zaterdag ontvangen particuliere telegrammen blijkt, dat het tuch- tigingswerk, waartoe, blijkens telegram van 19 April, twee kolonnes onder de luit.- koloneis Bendien en Van Heutsz uitrukten (om n. 1. Anak Geloeog, Lambarih, Senelop en Lamsoet te ontzetten en te te slechten), toen niet was geëindigd. De kolonne-Bendien volbracht haar taak en stak Lambarih en Anak Galoeng in brand, de kolonne Van Heutsz daarentegen ontmoette heftige tegen stand, waardoor 2 officieren en 66 minderen gewond werden, terwijl 13 minderen sneu velden. De Atjehers hebben zich blijkbaar daar toch durven staande houden, vandaar dat de overste Van Heutsz, nu met drie bataljons, nogmaals op hen uitging en dit maal beter slaagde, althans het laatste tele gram zegt, dat Lamsoet verbrand en Senelop geslecht is. Van de beschieting der vijandelijke sterkten, Pakan Badak, Lam Pisang en Oleh-Gligeen nieuws. Dal het vuur der onzen daar krach tig is, wordt voldoende bewezen door de vlucht van Toekoe Oemar uit Lam Pisang. Bussen 30 April. Heden overleed de oudste ingezetene onzer gemeente Judith vau Andel, weduwe Johs. Wijnen, in den ouderdom van 97 jaren en 6 maanden. Als eene zeldzaam heid mag gemeld, dat genoemde vrouw eenige dagen voor haar overlijden nog flink haar eten gebruikte en nog goed bij de zinnen was. 's-Hertogenboseli. 4 Mei. In de vergadering van aandeelhouders der maatschappij »De stationsweg,", verleden Zaterdagavond in het hotel Noordbrabant gehouden is, na vaststel ling der statuten, besloten reeds in de vol gende maaud een aanvang te maken met het in orde brengen van het nieuwe terrein en het leggen der fondamenten voor de daarop te bouwen huizenen om eerst het volgende jaar Maart met het bou wen der huizen te beginnen. Met 1 Novem ber 1.897 hoopt zij die huizen geheel gereed te hebben. Door het Gemeentebestuur zijn legen morgenmiddag 3 uur eenige ingezetenen op geroepen ten stadhuize alhier, tot het in het leven roepen eener commissie van particu lieren, om maatregelen te beramen tot feeste lijke viering der opening van het nieuwe spoorwegstation. Hcluioüd. Naar wij vernemen is de Neder- landsclre Cacaofabriek alhier, door Z.M. den Koning der Belgen gebreveteerd voor hare artikelen Hel.ncacao en Chocolade, met het recht tot het voeren van het Koninklijk Wapen en den titel van Hofleverancier. sua»*» v111111 imiBil 30 April 1896. A. O. te Capelle, brandweer f 3 of 1 d. H.v. B. te Loonopzand, jachtdelict f 15 of 4 d. II. V. te Loonopzand, dronkenschap f '2 of 2 d. H. v. N. te Waalwijk, dronkenschap 3 d. 1. A. H. L. 2. M. K. te Botterdam, orde verst, in dronkenschap f 6 of 3d. M. K. te Rotterdam, dronkenschap f 2 of 2 d. J. T. te Vlijmen, voerwezen f 3 of 2 d. D. K. te W-aalwijk, dronkenschap f2 of 2 d. J. L. D. te Waalwijk, alsvoor f 2 of 2 d. A. B. te Waalwijk, alsvoor f 2 of 2 d. J. L. te Kaatsheuvel, nisvoor f 5 ot 3 d. A. J. Ii. straatschenderij f 3 of 2 d. W. J. de G. te Waalwijk, dronkenschap f 2 of 2 d. J. K. te Vlijmen, alsvoor f 2 of 2 d. L. K. te Drunen, jachtwet 2 b. van f 1 of'ld. v. iedere b. L. M. te Loonopzand. veldpolitie f 6 of 3 d. l.L. W. O. B., 2. P. K. Az., 3. C. v. E., 4. J.H. S. Ilz., 5. H. A. v B. en 6. M. v. d. B. Hz. allen te Was pik, straatschenderij ieder f 1 of 1 d. ieder. L. K. te Waalwijk, dronkenschap f 2 of 2 d. M. T. Waalwijk, alsvoor f 2 of 2 d. 1. W. v. B.2. G. E. te Loonopzand, overtred. veldp. ieder f 0 of 3 d. ieder. A. A. H. te Sprang, voerwezen f 0.50 of 1 d. W. J. Tilburg, alsvoor 2 b. van f lof ld. voor iedere b. A. T. C. te Waalwijk, pol. overtr. f 3 of 2 d. B. G. v. H. te Waalwijk, alsvoor f 0.50 of 1 d. W. C. te Waalwijk, alsvoor ontslagen van rechtsvervolging. H. v. te Kaatsheuvel, straat schenderij f 2 of 2 d. J. T. te Capelle, veldpolitie f 2 of 2 d. 1. P. M. H. 2. L. v. d. P. te Dussen, visscherij ieder f 4 of 4 d. ieder. L. C. v. G. te Waalwijk, dronkenschap f 2 of 2 d. G. H. v. 11. te Loonopzand, jachtdelict f 5 of 3 d. A. W. te Loonopzand, overtreding prov. reglement ont slagen van rechtsvervolging. 1. H. C., 2. J. C., 3. K. V. te Sprang, jachtdelict ieder f 5 of ieder 3 d. L. v. G. te Waalwijk, alsvoor f 5 of 3 d. P. C. te Sprang, alsvoor f 5 of 3 d. Over de maand April. DUSSEN. GEBOREN Elisabeth Cornelia, d. van J, Groen en E. C. de Ruijter. Martinus Marinus, z. van A. H. van Iersel en J.C. Verbunt. Hendrika, d. van A. Raams en M. Pruijssen. Huibert, z. van J. Groeneveld en D. van Bruggen. HUWELIJKEN: B. J. van Dinteren, 35 j. en C. J. Proost, 34 j. J. C. Heijmans, 31 j. en W. van der Pluijm, 31 j.P. Sterkenburg, 47 j. en J. Verschoor, wed. van J. Ewijk, 38 j. J. F. van Rosmalen, 35 j. en A. van der Pluijm, 28 j. J. A. van Dijk, 42 j. en M. C'. Coesel, 45 j. P. de Waal, 23 en A. Col ij n, 24 j. OVERLEDENJ. van Andel, wed. J. Wijnen' 97 jaar en 6 maanden. GORINCHEM, 4 Mei. De prijzen der Granen waren als volgt Risiarwe f6,20 a 6,40, roode dito f6,a 6.15 witte dito f6,— a 6.25, inl. rogge f4,25 a 4,35, buitenl. dito f4,—a 4,10, gerst f 4,50 a 4,60, haver f2,90 a 3,20, duiveboonen f6,25 a 6.50, blauwe erwten fó,a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 299 runderen. Ie qual. Kalfkoeien f220 240 Kalfvaarzen f 150 a 170 Melkkoeien 1160 180 Hokkeling ossen i*/2 jarige ossen f '100 120 Guiste vaarzen t 110 k 120 Pinken f 70 a 80 Graskalveren f 40 a 50 Nuchtere kalv. f 10 a 14 Aangevoerd 6 varkens van 17 a 18 c., per half kilo, 980 biggen van f7,all.per stuk Eieren f 0.65 a 0.85 per 26 stuks. Boter 40 a 45 ct. per '/a kilo. ROrTERDAM, 4 Mei. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk en O verm De beste f 5.25 b f 6.70. Mindere en geringe f 0.a.0, Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche de beste f3.25 b 4.70 dito mindere f0,ü0. Gerst. Zeeuwsch Flakk. en Overm. Winter f 3,10 a 4.20 mindere f 0,a 0,beste Zomei f3,40 a 3.75 mindere f0,5 0. Haver. De beste f2.b 3.10. Mindere f0.a 0. Paardenboonen. De beste f4.25 4.75. Duivenboonen van f0.a 0. Bruine boonen de beste f 9,50 a 10,50 Mindere f 0.a 0. Blauwe erwten. De beste f4.50 a 5. Witte boonen. De beste f 9.b 10. Mindere f0.h 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zalc- goed tot f0.afO,Zomerzaad f0,totf 0. Kanariezaad l"4.tot f 6.25 Doctor VAN GILS en Echtgenoote betuigen door deze hunnen hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling ondervonden bij het overlijden van hun ge liefden Vader. Waalwijk, 6 Mei 1896. te Waalwijk, zal Maandag 11 Mei 1896 des avonds, om 7 ureter herberge van L. VAN CROMVOtRTte Baardwijk, Een Huis, Schoenfabriek en Tuin, te Baardwijk, van P. II. van Beijnen, groot 26.16 aren, ingezet en gehoogd op f2950. a CONTANT, van circa bestaande in 25 verschillende gerenommeerde merken, in het koffiehuis van den heer A. J. GER- RIS, aan de marktdes voormiddags vanaf 11 uur. De Deurwaarder, GERRIS. Zegt het voort. Waalwijk. PS. Bezichtiging en PROEVEN tegen betalingtelkens 1 uur voor den verkoop verkrijgbaar. bevattende eene uitgebreide sorteering van de allernieuwste artikelen, als Coupes, jardinières, milieux, bustes, vazen, beeldjes, déjeuners, chineesche vaasjes,tassen, aschbakjes, flesschen- bakken, lampgarnituren en verder alle artikelen ter verfraaiing van huis en kamer, alles aan concureerende prijzen.

Echo van het Zuiden | 1896 | | pagina 3