Notaris RANT, Notaris RANT, publiek veilen en verkoopen: See-Hose. 3 Cts. SIGAAR, FRANS DE CORTIE. Advertentiën, Specialiteit Italië. Oostenrij k-H ongarij e. Rusland. BIN N E NlTnö"™ Ingezonden stukken. Burgerlijke stand. publiek verkoopen: op Donderdag 21 Mei 1896, bij toeslag op Donderdag 4 Juni 1886, te WAALWIJK, zal op Donderdagen 28 Mei en 11 Juni onverbeterlijk van brand en kwa liteit uitmuntende door zacht en fijn Aroma, wordt H.H. Hoo kers bijzonder aanbevolen. Uitsluitend verkrijgbaar bij verdronken zijn. De lijken waren gisteren nog niet teruggevonden. Uit Sardinië worden treurige bijzonderhe den gemeld omtrent den ellendigen toestand der bevolking. De bewoners van Dorgali, San Anticcho en andere plaatsen zijn ge noodzaakt zich met gras te voeden en hun kleeren en hun beddegoed te verkoopen. Volgens de Messagaro, zou minister di Rudini een Sardinisch aigevaardigde, die hem deu toestand blootlegde, geantwoord hebben, dat verscheidene andere streken in dezelfde om standigheden vt-rkeeren. ROME, 19 Mei. Uit Massaua wordt ge seind, dd. 18 Mei Heden ochtend zijn op nabijgelegen punten van de Italiaansche ge vangenen 3 officieren en 88. soldaten uitge leverd. Men verwacht binnenkort nog meer uitleveringen. De forten van Adigrat zijn ontwapend en ontruimd. De Italianen zullen zich allengs terugtrekken. Aartshertog Frans Kareide broer van keizer Ferdinand, had vier zoons. De oudste is de thans regeerende keizer, de tweede was aartshertog Maximiliaan,de ongelukkige keizer van Mexicode derde aartshertog Karei Lodewijk, en de vierde aartshertog Lodewijk Victor. Maandag is weer een van de broers over leden, Karei Lodewijk. Hij was reeds eenigen tijd ziek en had daarom de opening van de millenniumstentoonstelling niet bij kunnen wonen. Van zijn leven is weinig te vertellen. Hij bemoeide zich niet met de politiek en verscheen weinig in 't openbaar. Als oudste levende broer van den keizer was hij sinds den dood van aartshertog Rudolt de naaste tot den troon maar men verwachtte dat hij afstand zou doen ten behoeve van zijn oudsten zoon, den ziekelijken Frans Ferdinand van Este. Een tijdlang is Karei Lodewijk aan het binnenlandsch bestuur verbonden geweest eerst in Galicie, eu later als stadhouder van Tirol, maar in 1861, toen een grondwet werd afgekondigdvoelde hij zich niet meer op zijn plaats en legde de stadhouderswaardig heid neer. Sedert merkte men weinig meer van hem. Hij was bijna drie en zestig jaar oud. Van zijn eerste vrouw, prinses Margareta van Saksen, had hij geen kinderen, van zijn tweedeprinses Annunciata van Bourbon- Sicilie, echter drie zoons en een dochter, en uit zijn derde huwelijk, met prinses Maria Theresia van Braganza, twee dochters. Hij schijnt zeer gezien te zijn geweest in Berlijn en Petcisburg, waar hij den keizer herhaaldelijk heett vertegenwoordigd. Het Roode Kruis verheugde zich in zijn bijzondere belangstelliug en steun, a Alle gewone "'gezanten die de kroning te Moscou zullen bijwonen, zijn in de stad aar-«komen. Den dag van den intocht van d:s, "jaar zal e- meer dan 1 millioen aan r temen orden uitgegeven. De strooh?r'en vreen fdelingen blijft aanhouden. r De prins van Lichtensteindie ver scheidene maanden in de binnenlanden van Afrika heeft gejaagd, heeft op de expeditie 8 leeuwen, 24 rhinocerossen vele antilopen, gazellen, zebra's en andere dieren geschoten. Hij trok van Mombassa uit door het En- gelsch gebied tot aan den Kenia, was vandaar zuidwaarts gegaan, tot aan den Kilimandsjaro en vervolgens door hel Duitsche gebied teruggekeerd. Met rijken buit kwam hij te Muhesa aan, vanwaar hij met een extra trein naar Tanga vertrok, en vandaar is hij over Napels op reis gegaan naar Rusland, waar hij de kroningsfeesten gaat bijwonen. MOSKOU, 18 Mei. Het keizerlijk paar is te half zes hier aangekomen, -verwelkomd 1 O i door alle aanwezige grootvorsten en de vor stelijke persoonlijkheden uit het buitenland. In weerwil van den regen, die in stroomen neerplasie, begroette een menigte van dui zenden de voorbijrijdende koetsen met gejuich. WAALWIJK 20 Mei L896. Raadsvergadering. Openbare vergadering van den Gemeente raad, Donderdag 21 dezer n/m. 7 uur. Aan de orde 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding kohier v/d. Hoofdei, omslag. 3. Wijziging begrooting van 1895. 4. Politie verordening. Politiezaken. Gisteren is hier gevankelijk binnengebracht een iongmensch uit Waspik, die een ander met een mes levensgevaarlijk verwond heeft; de politie doet verder onderzoek. Zondag, bij gelegenheid der Drunensche kermis, is daar nog al ernstig verzet tegen de politie gepleegd. De daders zijn bekend en t egen hen is proces-verbaal opgemaakt. Notaris-examen. Het notarieel staatsexamen zal aanvangen Woensdag 1 Juli e. k., en gehouden worden te 's Gravenhage. Paardeiiteiitoonstelling te Wcenen. Blijkens een door de Oostenrijksche regee ring verstrekt programma, zal 17 tot en met 20 October a. s. te Weenen een internationale hengstententoonstelling gehouden worden. Belangstellenden hier te lande, die van da: programma wenschen kennis te nemen, kunnen zich daartoe wenden tot het Dagelijksch Be stuur van het Nederlandsch Landbouwcomité ('s Gravenhage, Hofspui no. 6.) Naar Parijs. Velen, die gaarne aanstaanden Zaterdag met den goedkoopen extra trein een uitstapje zouden willen maken naar Parijs, zullen het een bezwaar vinden dat zij in de wereldstad geheel op eigen wieken moeten drijven. Om daaraan tegemoet te komen, hebben de heeren Lissone Zoon te Amsterdam, voor die ge legenheid een afzonderlijke excursie ingericht, waardoor men zich in de eerste plaats van eerstenrang-logiek verzekert, ten tweede reeds terstond bij de aankomst in de Gare du- Nord het genot van leiding ondervindt, en vervolgens door rijtoeren gedurende twee dagen, ten overzicht niet alleen van geheel Parijs, van het park des Buttes-Chaumont tot het Bosch van Boulogne erlangt, maar ook Saint-Cloud, Versailles en de Trianous kan leeren kennen. De reissom bedraagt 37.50. Verdere inlichtingen geeft het programma, dat kosteloos verkrijgbaar is. AtjcK De Tel. ontving het volgende telegram uit Nederlandsch Indie „Een aanval van de marechaussees op de kampong van Toekoe Tjoet Machmoed is verijdeld door de waakzaamheid van den vijand." Onze correspondent te Batavia seint ons onder dagteekening van Dinsdag Onze post Lam Djamoe werd beschoten. Het weder blijft slecht. Wij hebben vele zieken. Algemeen wordt de 25ste Mei genoemd als de dag, waarop de operatien tegen Toekoe Oemar zullen beginnen. De vijand, die zeer waakzaam is heeft overal sterke bentings opgericht. Het behoeft nu niet meer een open quaestie te blijven of generaal Vetter het al of niet noodig oordeelen zal Toekoe Oemar uit Lam Pisang te verjagen. Het is nu niet meer het bestraffen van zijn verraad door het vernielen zijner bezittingen en het uiteenjagen zijner benden noch een herstellen van ons prestige en een wraakneming op groote schaal, maar blijkt thans een noodzakelijkheid te wezen want Lam Djamoe, onze post tegenover het gebied van Toekoe Oemar, wordt beschoten en die deserteur schijnt nu ook in den strijd als aanvaller op treden. Als de vijand zooveel werkzaamheid betoont als nu, dan moet hij teruggeslagen worden. Dat deed generaal Van Teyn, toen Tengkoe di Tiro uit Kota Toeankoe onze linie en onze posten onder artillerievuur nam; dat beproefde ook generaal Deykerhoff, toen de moslemin het sterke Kaloet optrokken tegenover onzen post te Lam Reng. Laten wij hopen, dat de strijd, die aan staande is, een gunstiger verloop moge hebben dan de beide bovengenoemde, waaruit wij met bebloede koppen terugkeerden. Kota Toeankoe kon eerst later bij verrassing ge nomen worden en Kaloet werd voor ons door Toekoe Oemar veroverd. Wij zeiden het reeds vroeger: de toestand is ernstig. Het Indische leger heeft echter menigmaal bewezen daarvoor niet terug te schrikken. Als het niet te veel door ziekte verzwakt wordt, zal het ook nu de zware taak manmoedig vervullen. De reserve, op Java gereed gehouden, zal trouwens in alle even tualiteiten weten te voorzien. (N. R. Ct.) Daar brengt soms een moeder haar kinderen voor groot Bij een twist heeft zekere T. te Deventer, zijne moeder met een mes een ernstige wonde in den rug toegebracht. De vrouw moest in het ziekenhuis worden opgenomen. Verloving der Koningin. Koningin Wilhehnina zou zich volgens het Berliner Tageblatt verloven met prins Bernhard Heinrich, den 18jarigen tweeden zoon van den (overleden) erfgroothertog van Saxen-Weimar. Pen 24 Juni e. k. op den 80 verjaardag van den groothertog, wordt de verloving misschien wel officieel bekend gemaakt, zegt het blad. Het heeft zijn bericht uit Angeblich- sicherster Quelle. Uniform verandering. In verband met de loopende geruchten omtrent eene aanstaands uniformverandering bij het leger wordt uit den Haag gemeld: Door den minister van oorlog is bepaald dat, in verband met de invoering van het nieuwe geweer en eene ontworpen gewijzigde uitrusting van geringer gewieht dan de tegen woordige, tevens bij een drietal regimenten infanterie een proef zal worden genomen met een kapotjas en een korte jas van eenigszins ander model. Mocht die proef voldoen en tot eene de finitieve invoeiing van die gewijzigde klee- dingstukken leiden, dan zou voor de officieren der infanterie de verandering zich echter bepalen tot eene weinig beteekenende wijziging van de korte jas, waarvan het snit evenwel geheel blijft zooals thans is bepaald. Paurilenkeuriug. Zaterdag jl. kwamen te Purmerend een aantal burgemeesters en pl. m. 70 boeren met hunue paarden, daar blijkens aanschrijving van het gouvernement, dien dag de keuring aldaar moest plaats hebben van paarden voor de militairen De verschillende burgemeesters stonden bij de rosinaten die allen aan de linkerzijde van het hoofdstel een perkamenten kaart droegen waarop vermeld waren de naam der gemeente, en het volgnummer. Men wachtte echter te vergeefs op de keurings commissie, en, na uren, kwam het bericht dat een drukfout in de aanschrijving de oor zaak was dat zij op zich liet wachten. Natuurlijk heel veel gemopper bij de boeren, die moeite en kosten voor niets maakten, Men lacht toch reeds om de „naardenmilitie," en de zaak is er uog minder populair door geworden. Zigeuners. De Zigeuners, die men dacht kwijt te zijn, zijn andermaal nabij de Limburgsc'ne grenzen teiuggekeerd. Niet minder dan 150 personen, met 22 wagens en eea 30 tal paarden, liggen te Wassenberg. De marechaussees bezetten de grenzen. Brand. Zondagmorgen omstreeks 9 uren woedde er te Osch een felle brand ten huize van de weduwe Gielen aan den Berchemschen weg. Het huis werd mede bewoond door den boterwerker Hendriks. De brandweer kon niet beletten, dat het perceel met den inboedel, waaronder een kalf, een hond en eene som geld, eene prooi der vlammen werd. Mishandeling. Te Asteu werd, door een drietal personen uit Nederweerteene zware mishandeling gepleegd. De marechaussees waren spoedig ter plaatse met moeite gelukte het hun de drie daders in arrest te nemen; zij zijn naar Roermond overgebracht. In een tinincl. Verschrikkelijke oogenblikken hebben on langs een aantal menschen doorleefd in de Anna tunnel, op den Unter Krainer-spoorweg, tusschen de stations Treffen en Hönigstein. Vier spoorweg-arbeiders waren op een door henzelven bewogen kar, een alorrie", de tunnel ingereden toen zij opeens een trein hoorden aankomen. Zij waren midden in de tunnel en konden er niet tijdig uitkomen. Zij sprongen daarom van hun voertuig af en bleven dicht tegen den tunnelwand gedrukt staan. De trein snorde hen voorbij en verbrijzelde de „lorrie." De machinist, die niet wist wat er gebeurde, liet den trein stilstaan en nu werden de reizigers door een vreeslijken angst bevangen. Zij vreesden dat er een ongeluk gebiurd was en men hoorde aan alle kanten hulpgeroep in het duister; want het was juist bij een bocht van de tunnel en men kon geen in- of uitgang zien. De paniek duurde echter slechts kort. De treinbeambten kwamen met lantaarns en stelden de verschrikte passagiers gerust, en toen de verbrijzelde „lorrie» was weggeruimd, reed de trein weer voort. Raumsdonksvecr, 18 Mei. Een treurig voor val had alhier Zaterdagavond plaats. Schipper H. v. St., de noodbrug over 4e rivier de Donge aan het voormalige Willemsveer pas- seerende, had naar men vermoedt het ongeluk te struikelen, zoodat hij onder de leuning door te water geraakte. Ofschoon spoedig hulp aanwezig was, mocht men toch niet het genoegen smaken den drenkeling te redden. Zijn lijk werd omstreeks half twaalf gevonden. Ma lie eu Drimmelen, 18 Mei. Vrijdagavond om half elf werd brand ontdekt in het huis en schuur toebehoorende aau de weduwe C. Brouwers alhier, en bewoond door A. Hendriks en J. van Nuenen. Het gebouw was verzekerd bij een Rotter- damsche maatschappij voor f 900. De inboedel van A. Hendriks was verze kerd bij de onderlinge brandwaarborg maat schappij „Unitas" gevestigd te Amsterdam voor 625. Die van J. van Nuenen was niet verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. Capellc, 20 Mei. Naar wij vernemen is onze geachte geneesheer, de WelEd. Zgl. heer W. H. van Hofien, benoemd tot officier van gezondheid 2e klasse bij de zeemacht en als zoodanig geplaatst bij het marine hospi taal te Willemsoord, Zeer velen betreuren zijn heengaan. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Mijnheer de Redacteur CRITIEK. Het verslag der zauguitvoeringalhier Donderdag 1.1. gegeven, bevat., behalve de gewone mededeeling van zaken, nog al eenige critiek. Den geachten inzender, deel ik langs dezen weg mede, dat het mij spijt, hij in critiek vervallen is. Naar mijne bescheiden meening heeft de soliste met opzet zachter gezongen in het stuk „Schel toch wat zachtkens". Immers de gevoelvolle woorden van dat stuk geven meer aanleiding om zacht, d. i. gevoelvol te zingen, dan wel om hard aan te schellen. En wat de beoordeeling van het duo be treft, ook deze komt mij wat streng voor. 't Was toch geen geringe taak voor de so praanzangeres, die nog tot een jong koor behoort, te zingen met een tenorzanger, die tamelijk wel zijne sporen op het gebied van zinpen verdiend heeft. De geachte inzender zal mij dus ten goede houden, dat mar mijne meening zijne be oordeeling iets minder streng had mogen zijn. Met dankzegging aan den heer redacteur voor de verleende plaatsruimte, De president der liedertatel „Oefening kweekt kunst." BAARDWIJK. GEHUWD: Gijsbert Klerx 30 jaar en Anna Maria van Wel 28 jaar te Drunen, ONDERTROUWD: Evert Klijberg weduwnaar van Oathnrina van Loon 37 j. te Waalwijk en Adriana Maas 32 jaar Theodorus Leij- tens 28 jaar en Johanna van den Dungen 24 Jaar te Nieuwkuik. GEBOREN: Johanna Maria en Adriana Cornelia dochters van Gijsbertus Laroe en Johanna de Kloe Antonie Larabertus z. van Wijnand de Vries en Cornelia de Munnik Johannes Leonardus z. van Antonius Ilubertus Goossens en Elisabeth van Gelder Hendrika Maria d. van Bernardus Baijens en Adriana van Drunen Lambertus Johannes z. van Jo hannes van Mier en Petronella Leijtens Antonetta en Johanna dochters van Cornelis Johannes de Kori en Wilhelmina Pullens. OVERLEDEN: Johannes Hendrikus van Brun- schot 3 maanden Adriana Cornelia Laros 5 d. Antonius van den Houdt echtgenoot van Laurentia Verhoeven 60 jaren Catha- rina van Huiten 68 jaren. DUSSEN. GEBORENAntonius Maria z. v. Antonie Ver- bunt en Petronella Engels Wilhelmina Johanna d. van Dirk Lankhaar en Ottolina Bax Adriaan Cornelis z. van Martinus van Iersel er. Anna Maria de Haas Anna Chris tina d. van Hubertus van Gorp en Allegonda Zijlmans. HUWELIJKSAANGIFTEN: Marinus van der Pluijra 31 jaar en Catharinn van Dortmont 33 j. Johannes Josephus Paes 43 j. en Maria van Rooij weduwe van B. M. van Iersel 39 i. Johannes Adrianus Walraven 25 j. en Elisa beth Meijers 29 jaar. HUWELIJKEN: J. van Dortmont 44 j. en Maria Cornelia Lensvelt wed. J. Bullens 47 jaar Petrus Moonen 27 j. en Johanna Maria van der Pluijm 24 jaar. OVERLIJDENTeunis Groen 9 maanden Ma thijs van Tilborg 18 maanden ^ranciscus Johannes van Dortmont '18 jaar Catharina Petronella Vrins 22 maanden. te Waalwijk, zal ten veizoeke van de Erven Wed. CORNELIS SNOEK, te Meeu wen, ter herberge van Gebrs. de Graaff, aldaar, bij veiling telkens namiddags 2 uur, Een huis, erf en bouwland te Meeu wen, sectie D nos. 400 en 401, groot 53 aren 30 centiaren. 1896, telkens 's avonds 8 ure, in het hotel GERRIS, in De Twee Kolommen aldaar, Een HUIS met twee woningen en erven te Waalwijkachter den Kloosterwerfsectie C nos 580 en 581, groot 3 aren 1 centiare. Verhuurd voor f 2.50 per week. Toebehoorende aan JOHANNES VAN DELFT, schoenmaker te Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1896 | | pagina 3